Cześć! Ja chyba nie zrozumiałem o co chodzi. Test został wykonany. A wyniki? Jest jakaś analiza wyników? Wykresy czegoś lub cokolwiek, co podsumowuje ten test? Pozdrawiam
Ja tylko w odpowiedzi na zarzuty chciałem przypomnieć, że w opisie jest link do plików wav, tak więc uwagi, że na jutuubie nie słychać są niezbyt trafne. Pozdrawiam ;)
Jedynym parametrem kabla mogącym mieć jakikolwiek wpływ jest jego opór elektryczny oraz impedancja falowa przy długościach idących w dziesiątki metrów i zaręczam -nic więcej. Może być i zardzewiały drut kolczasty z dowolnego przewodnika byle zwarcia nie było, połączony "na ryja" i jeśli impedancja kabla + styki jest niższa niż jakieś 5% impedancji zest. głośn. to tysiąckrotnie większy wpływ na brzmienie ma np: kurz na ścieżkach przedwzmacniacza który to też praktycznie mierzalnego wpływu nie ma jeśli suchy. Przy dużych mocach trochę istotny może być sposób połączenia (styki) i lepsze jest przyciśnięcie kabla zardzewiałą śrubą niż najlepsze styki choćby i ze złota bo z czasem się powycierają. BZDURY I NACIĄGANIE NA KASĘ FRAJERÓW i jedynym kryterium w doborze kabli po spełnieniu jego roli elektrycznej jest estetyka i ekonomia dlatego miedziany najlepiej w ojczyźnie KGHM-U. Częstotliwości akustyczne są niczym w porównaniu z tymi jakie przesyłane są zwykłą skrętką między routerem a komputerem i działa a to przecież kabel sygnałowy. Co innego kable sygnałowe m. cz. i tutaj rzeczywiście trochę wiedzy potrzebne tyla, że zostaną zastąpione przesyłem podobnym do wifi i wtedy będą reklamowane uszlachetniacze tych fal z jakiego gumowca czy co podobnego. Zmienione parametry jakiego kondensatora, tranzystora itp. - to jest przyczyna rzeczywistych zmień brzmienia a to tutaj to urojone. Puściłem kiedyś audiofilowi utwór z płyty winylowej oraz jego cyfrową kopię I TO Z mp3 192kbs kilkakrotnie w przypadkowej kolejności i trafiał pół na pół tzn. nie usłyszał żadnej różnicy podczas gdy pomiary dźwięku przez przeciętny mikrofon identyfikowały bezbłędnie różnicę....
Można pisać i pisać,ale miałem kilka tańszych i droższych kabli głośnikowych,interkonektów, zasilających,z różnych materiałów zrobionych, o tej samej grubości przewodnika, mniejszej większej, z miedzi, srebra, srebrzystomiedzianyycjh, węglowych i wpływ na czystość przekazu, barwę dźwięku,szybkość ogólną, mikrodynamikę, budowę sceny itp wrażeń dźwiękowych prawie zawsze był mocno zróżnicowany.Im szybsza i mocniejsza końcówka tym zmiany na głośnikowych mniejsze.tak ceny wielu propozycji firm produkujących sprzęt audio hi-end już dawno przekroczyły obszary schizofremii chciwośći.. Akustyczna adaptacja pomieszczenia, głośniki, przetworniki, koncepcja budowy ma też niepodważalny wpływ na całość.Temat rzeka, ale jedno; doświadczać a nie pisać i teoretyzować.
Nie chce mi się przepisywać mojego poprzedniego postu. Może jakaś różnica by była gdyby zastosował jako jeden z kabli skrętkę komputerową. Ten pan niczego nie udowadnia tylko próbuje przekonać na słowo.
Witam domorosłego akustyka z absolutnym słuchem słyszący szumy i zniekształcenia przewodów głośnikowych ten materiał to kompletny szajs porównywanie kabli o różnej długości budowie i przeznaczeniu, mija się, z jakimkolwiek celem można, podpiąć drut kolczasty ocynkowany i bez ocynku też będą grały i to, jak i wykonać porównanie na słuch, który brzmi lepiej. Zakładam, że ocynkowany. Amerykę dawno odkryto długość przewodów oraz ich przekrój materiał, oraz technologia wykonania przekłada się na opór tegoż przewodu, efekt naskórkowości prądu w przewodniku można pominąć lub stosować specjalne przewody wykonane z miedzi beztlenowej o specjalnym splocie drogi akustyku pokarz to na przyrządach pomiarowych choćby dokładny omomierz analizator widma akustycznego, że te szumy, lub dyskryminacja niektórych częstotliwość występuje. Materiał muzyczny użyty w tym niby porównaniu to kolejna porażka nierób ludziom wody w mózgu życzę ci, aby następne materiały były bardziej przemyślany.
A ty usłyszałeś mistrzu jakieś różnice, bo chyba ten test pokazał, że niema prawie żadnych różnic, a nie był recenzją kabli ... Z resztą, jak ktoś chce i ma za co, to niech sobie kupuje kable z czystej platyny, jak gustlik.
@@lockheed_martin A ty mistrzu chciałeś usłyszeć przez YT różnicę i to przy takim łojeniu z gitary basowej. W domowym sprzęcie audio wysokiej klasy dzieją się magiczne sprawy.Ale trzeba chcieć więcej niż tylko teoretyzować.
@@SuperTruten xD Dlaczego misiaczku YT miałoby być przyczyną ograniczenia jakości nagrania audio? (już prędzej myślę, że jakość zgrania materiału przez autora filmu jest miejscem newralgicznym) Poza tym, z tego co pamiętam autor umieścił zgrane przez siebie kawałki niezależnie od konwersji AD i DA YT.
Kabel głośnikowy nie ma ŻADNEGO wpływu na brzmienie wzmacniacza. Przecież nie wpływa na budowę wzmacniacza. Kabel głośnikowy może mieć wpływ na przepływ prądu pomiędzy końcówką mocy a głośnikiem/kolumną.
Nieprawda! Z mojego doświadczenia wynika, że ma. Zresztą wystarczy logicznie pomyśleć- końcówkę mocy z terminalami głośnikowymi własnie taki kabel łączy.
@@rafkar2284 Od ponad 20 lat zajmuję się tunningiem sprzętu. Są to różnice nieduże, ale słyszalne. Oczywiście percepcja zależy od jakości całego toru i oczywiście jakości słuchu i wytrenowania ;-) Podobnie rzecz się ma (bez względu na to, co uważają na niektórych kanałach i forach) z kablami w okablowaniu wewnętrznym. Najczęściej producenci zlewają temat, np. Musical Fidelity w serii 3.2, gdzie jest duże pole do zmian. Nie jestem zwolennikiem jakichś dużych kosztów, bo też przyrost jakości nie jest proporcjonalny do nich, ale zawsze można założyć np. Lapp'a Olflex (same przewody bez całej otuliny z tworzywa, która bardzo negatywnie wpływa , szczególnie na bas) albo Sommer (w zasilaniu) i Sommer Orbit (głośnikowy). Polecam też cynę z dodatkiem srebra, zwiększenie pojemności głównych kondensatorów w zasilaczu, jeśli to możliwe wykonanie (właściwe) ekranów, szczególnie na transformatorach toroidalnych, zlikwidowanie (gdzie tylko się da) prądów wirowych, właściwe poprowadzenie przewodów do zerowania potencjału płytki. Fajne efekty daje też położenie klocków na płytkach ceramicznych i oczywiście właściwe włożenie wtyczki zasilającej do gniazda 230 V. Przy niektórych klockach efekt jest szczególnie słyszalny, np. przy magnetofonie Kenwood KX 9050, wzmacniaczach Harman. Sposobów na poprawę generalnie jest dużo.
@@piotro9994 Z całym szacunkiem ale uprawiasz audiovoodu a w moim mniemaniu tacy ludzie to ... albo naiwniacy albo trole albo tacy co zarabiają na tych bredniach.
@@rafkar2284 Z całym szacunkiem- sprawdź, zrób przynajmniej to co opisałem- potem hejtuj, jeśli już musisz. Ja to wszystko sprawdziłem (wiele razy, w różnych konfiguracjach) przez wielu ludzi pozwoliłem zweryfikować, ty wyglądasz na zwykłego ignoranta i teoretyka.
Porażka / żenada ; testowane przewody powinny być jednakowej dlogosci i z jednakowym wtykami !!! ( w końcu testujemy przewody a nie wtyki) Solidny test powinien kończyć się wykresem lub - tabelą z opisanymi parametrami odsluchu udokumentowany odczytanie z miernika - w końcu po co tam stoi ten mikrofon? ) Hahaha - kabel z Allegro. Od kiedy Allegro jest producentem kabli ?k
Ktoś słyszał jakąś różnicę?, bo ja nie. Chyba tylko z jednej przyczyny, przy takich odsłuchach to trzeba osobiście stać przy kolumnach, a nie słuchać przekazu MP3 z YT . Ale faktycznie, zmiana kabli czasem czyni cuda, ale nie dajmy się nabrać na bardzo drogie kable...
Dzięki za obszerniejszy test. I nadal jestem zaskoczony, bo różnica jest praktycznie niesłyszalna. Na monitorach studyjnych w zaadaptowanym pomieszczeniu da się wychwycić subtelne różnice w okolicach wyzszego srodka i gory, ale to jest na tyle subtelne, że trzeba szukać tej różnicy. Nawet po wykonaniu profilu EQ w Ozone dla kazdej probki okazuje się ze roznice sa widoczne dopiero przy sporym powiekszeniu. Z kolei NULL test pokazuje, że nalozone w przeciwfazie próbki kabli glosnikowy pozostawiają sygnał na poziomie -40dB i nizej. Przy tym samym tescie (jako wzorzec wybrana probka 1m 2x2,5mm2 glosnikowy) z nakladanymi kolejno w przeciwfazie instrumentalnymi próbkami różnica która pozostaje peakuje na -30dB momentami (glownie przy palm mute). Czyli różnica jednak jest, ale co z tego jak 95% ludzi jej nie usłyszy na surowych probkach, a w mixie rośnie to do 100%. PS. nie masz jakiegos innego wzmacniacza na test? może ten JCM800 taki odporny
Kable głośnikowe podobnie jak interkonekty mają wpływ na barwę brzmienia oraz zakres przenoszonych częstotliwości. Nie usłyszymy tego na byle jakim sprzęcie, bo różnice będą nikłe. Na w miarę dobrym zestawie słychać wyraźnie! Przetestowałem wiele przewodów na kilku różnych zestawach i różnice są znaczące. Wcześniej nie wierzyłem w takie rzeczy i myślałem, że to tylko marketing, a po obejrzeniu Reduktora Szumu AudioVodoo o kablach stwierdziłem, że zwykłe miedziaki za 10 zł./mb. są najlepszym rozwiązaniem. Niestety jest to nie prawda. Podczas kompletowania zestawu audio w domu, garażu, biurze (kilka różnych systemów, każdy wyselekcjonowany i wart od 5 do 20 tys. zł.) podłączałem różne interkonety, źródła i przewody głośnikowe. Teraz wiem, że ma to spory wpływ na brzmienie systemu. Oczywiście nie ma tu jasnej reguły - należy dobrać te rzeczy do wzmacniacza i głośników oraz indywidualnych upodobań. Kable mogą zagrać jaśniej lub ciemniej (wyostrzyć soprany lub je przygasić, a czasem nawet obciąć); mogą dodać dynamiki lub zamulić dźwięk, uwypuklić niskie tony lub złagodzić basy, sprawić że dźwięk i wokal jest bardziej transparentny, ale pominąć szczegóły w zakresie średnicy i tonów wysokich itp. Należy dobrać to do charakterystyki kolumn i wzmacniacza. Ci co nie słyszą różnic chyba nigdy nie robili takich testów, bo dla mnie są one tak oczywiste, że wystarczą mi 3-4 utwory i już mam 70% wniosków, a pierwsze wrażenie jest zazwyczaj prawidłowe. Nie wiem jak odnieść się do tzw. wygrzewania kabli - w to raczej nie wierzę, choć jakieś ziarenko prawdy pewnie w tym tkwi. Pozdrawiam wszystkich fanów audio!
Zgadzam się z Tobą w 100 procentach tez byłem sceptykiem w temacie kabli do momentu jak nabyłem interkonekty tani mogami i droższy z miedzi monokrystalicznej ap occ. Roznica w jakości dźwięku jak 2D do 3D na korzyść tańszego mogami. Dźwięk jest przestrzenny oderwany od głośników roznica wręcz kolosalna. I moim zdaniem decyduje w mniejszym stopniu materiał przewodnika A w większym stopniu budowa samego przewodu co zauważył założyciel firmy mogami i opatentował większość swoich kabli.
Nie będę wypowiadał się na temat "grania" kabli ( bo jednak grają do pewnego poziomu), ale porównanie na rożnych wtykach i 3x dłuższych długościach to przesada...Jednak bezsensem jest "wrzucenie" tego na YT!!! Totalnym!! Jeśli są różnice to tylko będą możliwe do wychwycenia na żywo.
test żenujący, gdzie ukazanie całego pasma, wokalu, wysokich tonów, różnic fazowych, stereofonii? ten sprzęt nie ukaże niuansów brzmienia, sprzęt studyjny absolutnie nie oznacza z automatu uzyskamy równowagę tonalną... Wpływ przewodów jest spektakularny, ale ten test tego nie pokaże.... Od kiedy robimy test na dźwięku gitary?? idiotyzm.
@@Rolnick666 gość zrobił idiotyczny test mono posługując się sygnałem który nie ukazuje pełnego pasma, kto słucha w mono?, dlatego opisałem kwestię różnic fazowych które mogą zaistnieć w sygnale. Reasumując mój wpis odniósł się do kwestii stereo w którym istnieją przesunięcia fazowe.
@@esaudiolab8490 Różnice fazowe? Znaczy się co, w różnych kablach prąd zmienia kierunek z różną częstotliwością? Czysta pseudonauka. Poza tym kanał jako taki jest poświęcony kwestii nagrywania GITAR. To nie jest sprzęt do słuchania muzyki, tylko sprzęt gitarowy - gitarowy wzmacniacz i gitarowy głośnik. Co jest w tym dziwnego, że jako próbki użyto nagrania gitary?
Cześć! Ja chyba nie zrozumiałem o co chodzi. Test został wykonany. A wyniki? Jest jakaś analiza wyników? Wykresy czegoś lub cokolwiek, co podsumowuje ten test? Pozdrawiam
Ja tylko w odpowiedzi na zarzuty chciałem przypomnieć, że w opisie jest link do plików wav, tak więc uwagi, że na jutuubie nie słychać są niezbyt trafne. Pozdrawiam ;)
Audiovodoo. Puknij się "specjalisto"
Jedynym parametrem kabla mogącym mieć jakikolwiek wpływ jest jego opór elektryczny oraz impedancja falowa przy długościach idących w dziesiątki metrów i zaręczam -nic więcej. Może być i zardzewiały drut kolczasty z dowolnego przewodnika byle zwarcia nie było, połączony "na ryja" i jeśli impedancja kabla + styki jest niższa niż jakieś 5% impedancji zest. głośn. to tysiąckrotnie większy wpływ na brzmienie ma np: kurz na ścieżkach przedwzmacniacza który to też praktycznie mierzalnego wpływu nie ma jeśli suchy. Przy dużych mocach trochę istotny może być sposób połączenia (styki) i lepsze jest przyciśnięcie kabla zardzewiałą śrubą niż najlepsze styki choćby i ze złota bo z czasem się powycierają. BZDURY I NACIĄGANIE NA KASĘ FRAJERÓW i jedynym kryterium w doborze kabli po spełnieniu jego roli elektrycznej jest estetyka i ekonomia dlatego miedziany najlepiej w ojczyźnie KGHM-U. Częstotliwości akustyczne są niczym w porównaniu z tymi jakie przesyłane są zwykłą skrętką między routerem a komputerem i działa a to przecież kabel sygnałowy. Co innego kable sygnałowe m. cz. i tutaj rzeczywiście trochę wiedzy potrzebne tyla, że zostaną zastąpione przesyłem podobnym do wifi i wtedy będą reklamowane uszlachetniacze tych fal z jakiego gumowca czy co podobnego. Zmienione parametry jakiego kondensatora, tranzystora itp. - to jest przyczyna rzeczywistych zmień brzmienia a to tutaj to urojone.
Puściłem kiedyś audiofilowi utwór z płyty winylowej oraz jego cyfrową kopię I TO Z mp3 192kbs kilkakrotnie w przypadkowej kolejności i trafiał pół na pół tzn. nie usłyszał żadnej różnicy podczas gdy pomiary dźwięku przez przeciętny mikrofon identyfikowały bezbłędnie różnicę....
"... i zaręczam nic więcej" :-D Audio-Bóg przemówił? :-D Może jakieś 8 błogosławieństw?
Można pisać i pisać,ale miałem kilka tańszych i droższych kabli głośnikowych,interkonektów, zasilających,z różnych materiałów zrobionych, o tej samej grubości przewodnika, mniejszej większej, z miedzi, srebra, srebrzystomiedzianyycjh, węglowych i wpływ na czystość przekazu, barwę dźwięku,szybkość ogólną, mikrodynamikę, budowę sceny itp wrażeń dźwiękowych prawie zawsze był mocno zróżnicowany.Im szybsza i mocniejsza końcówka tym zmiany na głośnikowych mniejsze.tak ceny wielu propozycji firm produkujących sprzęt audio hi-end już dawno przekroczyły obszary schizofremii chciwośći.. Akustyczna adaptacja pomieszczenia, głośniki, przetworniki, koncepcja budowy ma też niepodważalny wpływ na całość.Temat rzeka, ale jedno; doświadczać a nie pisać i teoretyzować.
a slyszałes o ekranowanym przewodzie zasilającym?
Nie chce mi się przepisywać mojego poprzedniego postu. Może jakaś różnica by była gdyby zastosował jako jeden z kabli skrętkę komputerową. Ten pan niczego nie udowadnia tylko próbuje przekonać na słowo.
Nie mówi się teście, tylko teściowie.
Witam domorosłego akustyka z absolutnym słuchem słyszący szumy i zniekształcenia przewodów głośnikowych ten materiał to kompletny szajs porównywanie kabli o różnej długości budowie i przeznaczeniu, mija się, z jakimkolwiek celem można, podpiąć drut kolczasty ocynkowany i bez ocynku też będą grały i to, jak i wykonać porównanie na słuch, który brzmi lepiej.
Zakładam, że ocynkowany. Amerykę dawno odkryto długość przewodów oraz ich przekrój materiał, oraz technologia wykonania przekłada się na opór tegoż przewodu, efekt naskórkowości prądu w przewodniku można pominąć lub stosować specjalne przewody wykonane z miedzi beztlenowej o specjalnym splocie drogi akustyku pokarz to na przyrządach pomiarowych choćby dokładny omomierz analizator widma akustycznego, że te szumy, lub dyskryminacja niektórych częstotliwość występuje. Materiał muzyczny użyty w tym niby porównaniu to kolejna porażka nierób ludziom wody w mózgu życzę ci, aby następne materiały były bardziej przemyślany.
Oczywiście. Przemyślę.
A ty usłyszałeś mistrzu jakieś różnice, bo chyba ten test pokazał, że niema prawie żadnych różnic, a nie był recenzją kabli ... Z resztą, jak ktoś chce i ma za co, to niech sobie kupuje kable z czystej platyny, jak gustlik.
@@lockheed_martin A ty mistrzu chciałeś usłyszeć przez YT różnicę i to przy takim łojeniu z gitary basowej. W domowym sprzęcie audio wysokiej klasy dzieją się magiczne sprawy.Ale trzeba chcieć więcej niż tylko teoretyzować.
@@SuperTruten xD Dlaczego misiaczku YT miałoby być przyczyną ograniczenia jakości nagrania audio? (już prędzej myślę, że jakość zgrania materiału przez autora filmu jest miejscem newralgicznym) Poza tym, z tego co pamiętam autor umieścił zgrane przez siebie kawałki niezależnie od konwersji AD i DA YT.
hej przydalyby sie probki pokazac na monitorze , bo ja na to czekalem, a tu nic , nic nie wywnioskowalem z materialu pozdrawiam
Kabel głośnikowy nie ma ŻADNEGO wpływu na brzmienie wzmacniacza. Przecież nie wpływa na budowę wzmacniacza. Kabel głośnikowy może mieć wpływ na przepływ prądu pomiędzy końcówką mocy a głośnikiem/kolumną.
Nieprawda! Z mojego doświadczenia wynika, że ma. Zresztą wystarczy logicznie pomyśleć- końcówkę mocy z terminalami głośnikowymi własnie taki kabel łączy.
@@piotro9994 A to ciekawe. Znasz się na elektronice i budowie wzmacniaczy mocy czy tylko słyszysz różnicę?
@@rafkar2284 Od ponad 20 lat zajmuję się tunningiem sprzętu. Są to różnice nieduże, ale słyszalne. Oczywiście percepcja zależy od jakości całego toru i oczywiście jakości słuchu i wytrenowania ;-)
Podobnie rzecz się ma (bez względu na to, co uważają na niektórych kanałach i forach) z kablami w okablowaniu wewnętrznym. Najczęściej producenci zlewają temat, np. Musical Fidelity w serii 3.2, gdzie jest duże pole do zmian. Nie jestem zwolennikiem jakichś dużych kosztów, bo też przyrost jakości nie jest proporcjonalny do nich, ale zawsze można założyć np. Lapp'a Olflex (same przewody bez całej otuliny z tworzywa, która bardzo negatywnie wpływa , szczególnie na bas) albo Sommer (w zasilaniu) i Sommer Orbit (głośnikowy).
Polecam też cynę z dodatkiem srebra, zwiększenie pojemności głównych kondensatorów w zasilaczu, jeśli to możliwe wykonanie (właściwe) ekranów, szczególnie na transformatorach toroidalnych, zlikwidowanie (gdzie tylko się da) prądów wirowych, właściwe poprowadzenie przewodów do zerowania potencjału płytki.
Fajne efekty daje też położenie klocków na płytkach ceramicznych i oczywiście właściwe włożenie wtyczki zasilającej do gniazda 230 V. Przy niektórych klockach efekt jest szczególnie słyszalny, np. przy magnetofonie Kenwood KX 9050, wzmacniaczach Harman.
Sposobów na poprawę generalnie jest dużo.
@@piotro9994 Z całym szacunkiem ale uprawiasz audiovoodu a w moim mniemaniu tacy ludzie to ... albo naiwniacy albo trole albo tacy co zarabiają na tych bredniach.
@@rafkar2284 Z całym szacunkiem- sprawdź, zrób przynajmniej to co opisałem- potem hejtuj, jeśli już musisz. Ja to wszystko sprawdziłem (wiele razy, w różnych konfiguracjach) przez wielu ludzi pozwoliłem zweryfikować, ty wyglądasz na zwykłego
ignoranta i teoretyka.
Porażka / żenada ; testowane przewody powinny być jednakowej dlogosci i z jednakowym wtykami !!! ( w końcu testujemy przewody a nie wtyki) Solidny test powinien kończyć się wykresem lub - tabelą z opisanymi parametrami odsluchu udokumentowany odczytanie z miernika - w końcu po co tam stoi ten mikrofon? )
Hahaha - kabel z Allegro. Od kiedy Allegro jest producentem kabli ?k
Ktoś słyszał jakąś różnicę?, bo ja nie. Chyba tylko z jednej przyczyny, przy takich odsłuchach to trzeba osobiście stać przy kolumnach, a nie słuchać przekazu MP3 z YT . Ale faktycznie, zmiana kabli czasem czyni cuda, ale nie dajmy się nabrać na bardzo drogie kable...
witam, ale ta próbka jest tragiczna, zagrana głównie na strunach basowych, z dominującym basem, pozdr
Bez tlenu żadnej różnicy nie słyszę
Przemo, to był długi, źle wykonany przewód z byle czego. To po primo. Po drugo, na jutubie i tak ledwie to słychać :)
Wniosek? Żart.
Dzięki za obszerniejszy test. I nadal jestem zaskoczony, bo różnica jest praktycznie niesłyszalna. Na monitorach studyjnych w zaadaptowanym pomieszczeniu da się wychwycić subtelne różnice w okolicach wyzszego srodka i gory, ale to jest na tyle subtelne, że trzeba szukać tej różnicy. Nawet po wykonaniu profilu EQ w Ozone dla kazdej probki okazuje się ze roznice sa widoczne dopiero przy sporym powiekszeniu.
Z kolei NULL test pokazuje, że nalozone w przeciwfazie próbki kabli glosnikowy pozostawiają sygnał na poziomie -40dB i nizej. Przy tym samym tescie (jako wzorzec wybrana probka 1m 2x2,5mm2 glosnikowy) z nakladanymi kolejno w przeciwfazie instrumentalnymi próbkami różnica która pozostaje peakuje na -30dB momentami (glownie przy palm mute). Czyli różnica jednak jest, ale co z tego jak 95% ludzi jej nie usłyszy na surowych probkach, a w mixie rośnie to do 100%.
PS. nie masz jakiegos innego wzmacniacza na test? może ten JCM800 taki odporny
No tak jakoś samo wyszło ;)
Dziękuję!
Większe różnice byłyby na tranzystorowej końcówce, ale kto na takim czymś gra? ;)
Czy Ciebie ta wiedza boli?
Nie rozumiem jak można publikować tak gówniany test kabli , brawo akustyk ,
Kable głośnikowe podobnie jak interkonekty mają wpływ na barwę brzmienia oraz zakres przenoszonych częstotliwości. Nie usłyszymy tego na byle jakim sprzęcie, bo różnice będą nikłe. Na w miarę dobrym zestawie słychać wyraźnie! Przetestowałem wiele przewodów na kilku różnych zestawach i różnice są znaczące. Wcześniej nie wierzyłem w takie rzeczy i myślałem, że to tylko marketing, a po obejrzeniu Reduktora Szumu AudioVodoo o kablach stwierdziłem, że zwykłe miedziaki za 10 zł./mb. są najlepszym rozwiązaniem. Niestety jest to nie prawda. Podczas kompletowania zestawu audio w domu, garażu, biurze (kilka różnych systemów, każdy wyselekcjonowany i wart od 5 do 20 tys. zł.) podłączałem różne interkonety, źródła i przewody głośnikowe. Teraz wiem, że ma to spory wpływ na brzmienie systemu. Oczywiście nie ma tu jasnej reguły - należy dobrać te rzeczy do wzmacniacza i głośników oraz indywidualnych upodobań. Kable mogą zagrać jaśniej lub ciemniej (wyostrzyć soprany lub je przygasić, a czasem nawet obciąć); mogą dodać dynamiki lub zamulić dźwięk, uwypuklić niskie tony lub złagodzić basy, sprawić że dźwięk i wokal jest bardziej transparentny, ale pominąć szczegóły w zakresie średnicy i tonów wysokich itp. Należy dobrać to do charakterystyki kolumn i wzmacniacza. Ci co nie słyszą różnic chyba nigdy nie robili takich testów, bo dla mnie są one tak oczywiste, że wystarczą mi 3-4 utwory i już mam 70% wniosków, a pierwsze wrażenie jest zazwyczaj prawidłowe. Nie wiem jak odnieść się do tzw. wygrzewania kabli - w to raczej nie wierzę, choć jakieś ziarenko prawdy pewnie w tym tkwi.
Pozdrawiam wszystkich fanów audio!
Zgadzam się z Tobą w 100 procentach tez byłem sceptykiem w temacie kabli do momentu jak nabyłem interkonekty tani mogami i droższy z miedzi monokrystalicznej ap occ. Roznica w jakości dźwięku jak 2D do 3D na korzyść tańszego mogami. Dźwięk jest przestrzenny oderwany od głośników roznica wręcz kolosalna. I moim zdaniem decyduje w mniejszym stopniu materiał przewodnika A w większym stopniu budowa samego przewodu co zauważył założyciel firmy mogami i opatentował większość swoich kabli.
Dzięki za ten głos! Fajnie by było, gdybyście Panowie to napisali na kanale Reduktora. Tylko wiecie z jaką reakcją, hejtem się wtedy tam spotkacie
Nie będę wypowiadał się na temat "grania" kabli ( bo jednak grają do pewnego poziomu), ale porównanie na rożnych wtykach i 3x dłuższych długościach to przesada...Jednak bezsensem jest "wrzucenie" tego na YT!!! Totalnym!! Jeśli są różnice to tylko będą możliwe do wychwycenia na żywo.
test żenujący, gdzie ukazanie całego pasma, wokalu, wysokich tonów, różnic fazowych, stereofonii? ten sprzęt nie ukaże niuansów brzmienia, sprzęt studyjny absolutnie nie oznacza z automatu uzyskamy równowagę tonalną... Wpływ przewodów jest spektakularny, ale ten test tego nie pokaże.... Od kiedy robimy test na dźwięku gitary?? idiotyzm.
Różnic fazowych kabla!!!!!! xDDDDD nieno tego jeszcze nie słyszałem xD
@@Rolnick666 gość zrobił idiotyczny test mono posługując się sygnałem który nie ukazuje pełnego pasma, kto słucha w mono?, dlatego opisałem kwestię różnic fazowych które mogą zaistnieć w sygnale. Reasumując mój wpis odniósł się do kwestii stereo w którym istnieją przesunięcia fazowe.
@@esaudiolab8490 Różnice fazowe? Znaczy się co, w różnych kablach prąd zmienia kierunek z różną częstotliwością? Czysta pseudonauka.
Poza tym kanał jako taki jest poświęcony kwestii nagrywania GITAR. To nie jest sprzęt do słuchania muzyki, tylko sprzęt gitarowy - gitarowy wzmacniacz i gitarowy głośnik. Co jest w tym dziwnego, że jako próbki użyto nagrania gitary?
@@mlody969 ten film miał pokazac wpływ przewodu głośnikowego i nie może tego ukazać bo próbka dźwięku jest tragiczna.
@@esaudiolab8490Zjawisko "grających kabli" zostało zaliczone przez Jamesa Randy'ego do zjawisk paranormalnych.