Citi raidījumi par saistītām tēmām: Cilvēki un likteņi senajā līvzemē - th-cam.com/video/2eJdFs9QusU/w-d-xo.html Demogrāfijas problēma - th-cam.com/video/8OOBXtml8ds/w-d-xo.html Dzimtbūšana - th-cam.com/video/cSxSmbu5-xA/w-d-xo.html
Ir, protams interesanti ''pafilozofēt'' par apolitiskiem iemesliem Latvijas lauku iztukšošanās. Uzskatu, ka Latvijā lauku iztukšošanās ir apzināta politiska darba rezultāts, un vainojami pašu korumpētie politiķi un ierēdņi.
Sveiki, paldies par komentāru. Esmu dzirdējis arī šādu izskaidrojumu, bet pašā raidījumā devu iemeslus kādēļ tas manuprāt nav saistīts ar šībrīža politisko režīmu Latvijā. 1. Šis process sākās jau ilgi pirms pašreizējā politiskā kārtība nāca pie varas. 2. Šis process notiek gandrīz visās pasaules valstīs, arī tajās kurās ir pavisam cita politika. Tomēr lūdzu pastāstiet vairāk par saviem uzskatiem šajā jautājumā, labprāt to uzklausīšu.
Cienījamais autor! Ir jāsāk ar politiku, kapitālisma agresīvo būtību. Studējiet politekonomijas likumsakības, dažādās sociālās formācijās. Nekā personīga. Paldies par analīzi!
@marisavotins7532 Sveiki, diemžēl nav tik vienkārši kā visu novelt uz kādu konkrētu politisko ideoloģiju. Lauku pamešanas problēma ir sastopama gan valstīs ar kapitālisma, gan komunisma ideoloģiju, kā arī vēsturiski bija sastopama arī vastīs kas vēl nebija pieņēmušas nevienu no šīm ideoloģijām. Ja skatāmies senākos laikos tad ir redzams ka pie feodālās pārvaldes formas tiešām nebija šī lauku izmiršanas procesa, taču nedomāju ka mūsdienās reāli ir vērts ko ņemt no šīs sistēmas.
Bravo!Tālāk nākamais secinājums,cilvēki apzināti tiek dzīti pilsētās jo tur tos vieglāk degradēt un pārvaldīt kā arī mākslīgi izraisīt badu. Dzimtbūšana ir tagad un važu vietā pilsonības un kredīti.Un vēl,valstu vairāk nav jo pārvalde ir globāla.@@laikadoma
Sveiki, piekrītu ka varēja vairāk iekļaut arī politiku, arī tai ir sava loma šajā jautājumā, tomēr izvēlējos to nedarīt. Mūsdienās jau diezgan bieži sastopami apsakti ar pēdējo desmitgažu politiskās ietekmes izvērējumu. Tādēļ šeit ivēlējos problēmu apskatīt plašākā kontekstā.
Njā, grūts temats, pat sāpīgs. Paldies par mierīgo stāstījumu bez politikas :D bet galvenais tomēr ir dzimstība, kad dzima vairāki b'[erni, kāds jau parasti tomēr palika saimniecībā .
Ulmaņlaikos 5-10 cilvēku ģimene algojot pāris strādniekus apkopa 50 ha zemes. Tagad 3-5 cilvēku ģimene algojot pāris strādniekus apkopj 500 ha zemes. Pārējiem 40-90 cilvēkiem tur nav ko darīt - neatkarīgi no dzimstības. Bet dzimstība protams ir jāuztur - tikai jādzīvo tiem atlikušajiem cilvēkiem ir lielākās un mazākās pilsētās un jāražo preces un pakalpojumi.
Process tīri ekonomisku faktoru dēļ un cilvēkus neveda uz pilsētām ar konvoju, viņi paši brauca. Neviens ari īpaši nepierunāja, vini redzēja iespēju un to izmantoja.
Bet mani savukārt fascinē, kāpēc daudzi pamet laukus, lai dzīvotu pilsētu hruščovkās.. Dzīvoklī dārgāki komunālie kā laukos 😅 Bet ok, zinu - lauki atmaksājas, ja pietiekami tuvu pilsētai, (30-50km) un ja ceļi ir normāli..
Padzīvojiet pilsētā, sapratisiet. Lielākas darba iespējas, dzīves kvalitāte. Serviss galu galā. Ja jūsu datoram nobeigsies lādētājs, kur jūs skriesiet? Bet es noiešu divus kvartālus un tikšu pie jauna lādētāja. Par komunālajiem varētu būt strīdīgi un jāskatās kopā ar algu un pārējo. Un bez Hruščova arī citi ir mājas cēluši.
@BaltaisGulbis uzliec Buff Rider kanālu. Laukos komunālie visi kopā 150€ max. Īre nulle jo pieder lauki. A hruščovkā (es zinu ka citi sovetskij līderi arī cēluši mājas bet es viņas visas saucu par hruščovkām un iepūt man🏭) tu maksā pa īri 200€ minimums komunālie savi 100 - 150 un vēl fkin apkure pāris simti minimums. Takā beidz muldēt figņy
@@MCEdziits Tā vietā lai neko nemaksājot par ceļu aizietu divus kvartālus? Varētu būt dārga cena par ideloģisko pārliecību. Par darba iespējām jautri, kamēr nav aktuāli.
@BaltaisGulbis galīgi ne :D a katru mēnesi vairākus simtus zaudēt, lai tikai dabūtu to vadu pāris kvartālu attālumā.. Un man darba pienākumi saistās tāpat ar braukšanu uz pilsētam un uz Rīgu arī. Gan man ceļu apmaksā, gan pie reizes pilsētā sapērku ko vajag.. :D
Jā ,var lejuplādēt no citām labs familitreedna . Vēl YFull var lejuplādēt ,tur visus Snps nosaka ,nav atsevišķi jāpasūta pa vienam kā familitreedna piedāvā padziļinātajai izpētei. Vari apskatīt: N-M haplothree Dunkel , koks ar zariem ,dzimtas Snps . N1c1 dna project Baltic sea dna project Rurikid dna project Lithuania dna project Finland ,Sweden ,dna project Bībeles dieva Noasa cilts : Noah Chechen dna project , Azerbaijan dna project Hazaria dna project Russia nobility dna project ,mūsu rjūrikieši . Un tā visas valstis un arī pēc uzvārdiem ir projekti . Ar piktiem Skotijas mums ir sena saikne ,Ards peninsula dna prpject
Labrīt pratams ko jūs gribētu zināt ,es pat varu iedot dokumentus jūs varētu romānu uzrakstīt par mūsdienu mērnieku laikiem ,un par korumpētiem ierēdņiem .ar visu cieņu .ir pagājis laiks tagad sāk uzpeldēt prixvatīzētie meži un vis pārejais .
@@laikadoma sakums bija 90 gados cilvēkiem nebija naudas kuri nebija pie siles ,visur vajadzēja kukuļus dot gan par zemes privatizāciju gan visu pārejo .vēl uz šodienu viņi ir pie varas un teikšanas . Varna varnai acīs neknābs .
Kas tie tādim latifundisti un cik no viniem ir notiesāti par slepkavībām (par cilvēka nogalināšanu ir pants Krimināllikumā). Un vai tad šiem latifundistiem nav vajadzīgs darbq spēks, ar ko viņi vispār nodarbojas.
un bija kartupeļu bads,eiropā švakas kartupeļu šķirnes,puvekļi,par to pārliecinājos kad kādu pavasari stādiju 4 jaunās šķirnes ,1 nepaspēju iestādīt atstāju čupiņā starp vagām ,no rīta tie no salnas bija ar puvuma pleķiem! Zemi man no Īrijas atveda ,kā suvenīru ,tā ir nekāda ,kūdra ar maziem dolomīta akmentiņiem. Vācija no Ukrainas 2pas.kara kaikā uzveda melnzemi,un tagad ešelonos ,visus gadus līdz kara sākumam.
Galvenais jāsaprot, ka dzīve laukos tas ir ļoti dārga un neefektīvā alternatīva. Dzīvei laukos jābūt bagātu, atbildīgu entuziastu izvēlei - valstij nav jāuztur infrastruktūra vietās, kur tas nav ekonomiski lietderīgi
Sveiki. Piekrītu ka valstij nevajadzētu uzlikt par atbildību uzturēt infrastruktūru uz kuru katru nomaļu viensētu. Ja cilvēks tiešām izvēlas dzīvot pavisam savrup viņam tas varētu būt diezgan dārgs prieks. Tomēr laukus veido arī liels skaits ciematu, kuri atrodas starpposmosm starp dažādām pilsētām un citām biezāk apdzīvotām vietām. Šādos gadījumos infrastruktūra būtu jāuztut jebkurā gadījumā. Par dzīves dārdzību laukos jāskatās pēc individuāliem gadījumiem. Teiksim ja lauku iedzīvotājs ik dienas brauc uz darbu pilsētā, vai uz kādu citu attālāku vietu, tad viņam iznāks lielāki patēriņi uz transportu. Bet no otras puses skatoties laukos parasti ir ievērojami zemākas īres maksas, vai arī nekustamo īpašumu cenas kā tādas. Tā kā tas vismaz daļēji, vai pilnīgi izlīdzina lielākās izmaksas par transportu.
izklausies pec pilsetnieka-man vidzemee cilveki atgriezzas un nak jauni klaat.no kurienes tu neemi ka laukos ir darga dziive-NO KURIENES???😁😁 ja tev ir rokas un kaajas un sava vieta kur dziivot-tev ir viss.mums nav jamaksaa astronomiskas summas par komunalajiem,siltumu utt
@@laikadoma Nebūs gluži taisnība,es personīgi lielāko dzīves daļu nodzīvoju laukos ,uz pilsētu pārcēlos tikai tapēc ka vairākkārtīgi pacēlās dārdzība un apsurdākais tas ka malku nācās pirkt pilsētā lai gan dzīvoju meža vidū,ja dzīvojot laukos vidēji mēnesī bija 300ls tad pārceļoties uz pilsētu summa bija 50ls.Beidzamos 20 gadus valsts piekoptās politikas dēļ no laukiem aizplūda liels daudzums cilvēku.Esam patērētēju sabiedrība nevis radītāji tāpēc arī iznīkst lauki ! Ja šai tēmai pieliktu klāt politoloģiju tad bilde paliktu vēl drūmāka un bēdīgāka.
Sveiks Jāni. Labi ka padalījies ar savu pieredzi. Varētu būt arī šie dārgākie dzīves piemēri no laukiem. Man gan liekas nedaudz dīvaini kur tu pilsētā atradi vietu par 50ls. Mana personīgā pieredze ar dzīvošanu laukos bija Daugavpils novada Višķu ciematā, Tur par īri maksāju vien 18 Eiro. Par apkuri (2 istabu dzīvoklim) bija 50-80 Eir. Tas gan bija pirms šī lielā aapkures cenu kāpuma, tādēļ precīzi nezinu cik tur izmaksā tagad.
Citi raidījumi par saistītām tēmām:
Cilvēki un likteņi senajā līvzemē - th-cam.com/video/2eJdFs9QusU/w-d-xo.html
Demogrāfijas problēma - th-cam.com/video/8OOBXtml8ds/w-d-xo.html
Dzimtbūšana - th-cam.com/video/cSxSmbu5-xA/w-d-xo.html
Ir, protams interesanti ''pafilozofēt'' par apolitiskiem iemesliem Latvijas lauku iztukšošanās. Uzskatu, ka Latvijā lauku iztukšošanās ir apzināta politiska darba rezultāts, un vainojami pašu korumpētie politiķi un ierēdņi.
Sveiki, paldies par komentāru.
Esmu dzirdējis arī šādu izskaidrojumu, bet pašā raidījumā devu iemeslus kādēļ tas manuprāt nav saistīts ar šībrīža politisko režīmu Latvijā.
1. Šis process sākās jau ilgi pirms pašreizējā politiskā kārtība nāca pie varas.
2. Šis process notiek gandrīz visās pasaules valstīs, arī tajās kurās ir pavisam cita politika.
Tomēr lūdzu pastāstiet vairāk par saviem uzskatiem šajā jautājumā, labprāt to uzklausīšu.
Cienījamais autor! Ir jāsāk ar politiku, kapitālisma agresīvo būtību. Studējiet politekonomijas likumsakības, dažādās sociālās formācijās. Nekā personīga.
Paldies par analīzi!
@marisavotins7532 Sveiki, diemžēl nav tik vienkārši kā visu novelt uz kādu konkrētu politisko ideoloģiju. Lauku pamešanas problēma ir sastopama gan valstīs ar kapitālisma, gan komunisma ideoloģiju, kā arī vēsturiski bija sastopama arī vastīs kas vēl nebija pieņēmušas nevienu no šīm ideoloģijām.
Ja skatāmies senākos laikos tad ir redzams ka pie feodālās pārvaldes formas tiešām nebija šī lauku izmiršanas procesa, taču nedomāju ka mūsdienās reāli ir vērts ko ņemt no šīs sistēmas.
Bravo!Tālāk nākamais secinājums,cilvēki apzināti tiek dzīti pilsētās jo tur tos vieglāk degradēt un pārvaldīt kā arī mākslīgi izraisīt badu.
Dzimtbūšana ir tagad un važu vietā pilsonības un kredīti.Un vēl,valstu vairāk nav jo pārvalde ir globāla.@@laikadoma
Niestety ,politycy na całym świecie są skorumpowanymi kanaliami,oszustami i złodziejami.
W Polsce jest pod tym względem tragedia.
Pozdrawiam.
Diezgan sakārtoti pastāstīts, pat apbrīnojami, ka neiesaistīji politiku šajā tēmā. Tur arī būtu daudz sakāms.
Sveiki, piekrītu ka varēja vairāk iekļaut arī politiku, arī tai ir sava loma šajā jautājumā, tomēr izvēlējos to nedarīt. Mūsdienās jau diezgan bieži sastopami apsakti ar pēdējo desmitgažu politiskās ietekmes izvērējumu. Tādēļ šeit ivēlējos problēmu apskatīt plašākā kontekstā.
CILVĒKIEM politika nav vajadzīga,poli/tiķi ir līķu tārpi kas sagrauž visu cilvēcisko un cilvēci kopumā.@@laikadoma
Njā, grūts temats, pat sāpīgs. Paldies par mierīgo stāstījumu bez politikas :D bet galvenais tomēr ir dzimstība, kad dzima vairāki b'[erni, kāds jau parasti tomēr palika saimniecībā .
Ulmaņlaikos 5-10 cilvēku ģimene algojot pāris strādniekus apkopa 50 ha zemes. Tagad 3-5 cilvēku ģimene algojot pāris strādniekus apkopj 500 ha zemes. Pārējiem 40-90 cilvēkiem tur nav ko darīt - neatkarīgi no dzimstības. Bet dzimstība protams ir jāuztur - tikai jādzīvo tiem atlikušajiem cilvēkiem ir lielākās un mazākās pilsētās un jāražo preces un pakalpojumi.
Kad dzima vairāk bērnu, tad vismaz kāds izdzīvoja neražās un karos.
Process tīri ekonomisku faktoru dēļ un cilvēkus neveda uz pilsētām ar konvoju, viņi paši brauca. Neviens ari īpaši nepierunāja, vini redzēja iespēju un to izmantoja.
Bet mani savukārt fascinē, kāpēc daudzi pamet laukus, lai dzīvotu pilsētu hruščovkās.. Dzīvoklī dārgāki komunālie kā laukos 😅 Bet ok, zinu - lauki atmaksājas, ja pietiekami tuvu pilsētai, (30-50km) un ja ceļi ir normāli..
Padzīvojiet pilsētā, sapratisiet. Lielākas darba iespējas, dzīves kvalitāte. Serviss galu galā. Ja jūsu datoram nobeigsies lādētājs, kur jūs skriesiet? Bet es noiešu divus kvartālus un tikšu pie jauna lādētāja.
Par komunālajiem varētu būt strīdīgi un jāskatās kopā ar algu un pārējo. Un bez Hruščova arī citi ir mājas cēluši.
@BaltaisGulbis aizbraukšu 30 km uz tuvējo pilsētu, chill. Darba iespējas? Ok :D
@BaltaisGulbis uzliec Buff Rider kanālu. Laukos komunālie visi kopā 150€ max. Īre nulle jo pieder lauki. A hruščovkā (es zinu ka citi sovetskij līderi arī cēluši mājas bet es viņas visas saucu par hruščovkām un iepūt man🏭) tu maksā pa īri 200€ minimums komunālie savi 100 - 150 un vēl fkin apkure pāris simti minimums. Takā beidz muldēt figņy
@@MCEdziits Tā vietā lai neko nemaksājot par ceļu aizietu divus kvartālus? Varētu būt dārga cena par ideloģisko pārliecību. Par darba iespējām jautri, kamēr nav aktuāli.
@BaltaisGulbis galīgi ne :D a katru mēnesi vairākus simtus zaudēt, lai tikai dabūtu to vadu pāris kvartālu attālumā.. Un man darba pienākumi saistās tāpat ar braukšanu uz pilsētam un uz Rīgu arī. Gan man ceļu apmaksā, gan pie reizes pilsētā sapērku ko vajag.. :D
Kurā laborotorijā veicāt dns analīzes ,vai esat Rurikid dna project vai Baltic sea dna project, N1c1 dna project , Ards peninsula dna project .
Es analīzes taisīju caur Living DNA. Papētīšu jūsu nosauktos projektus, varbūt varu tur nosūtīt iegūtos datus no Living DNA.
Jā ,var lejuplādēt no citām labs familitreedna .
Vēl YFull var lejuplādēt ,tur visus Snps nosaka ,nav atsevišķi jāpasūta pa vienam kā familitreedna piedāvā padziļinātajai izpētei.
Vari apskatīt: N-M haplothree Dunkel , koks ar zariem ,dzimtas Snps .
N1c1 dna project
Baltic sea dna project
Rurikid dna project
Lithuania dna project
Finland ,Sweden ,dna project
Bībeles dieva Noasa cilts :
Noah Chechen dna project ,
Azerbaijan dna project
Hazaria dna project
Russia nobility dna project ,mūsu rjūrikieši .
Un tā visas valstis un arī pēc uzvārdiem ir projekti .
Ar piktiem Skotijas mums ir sena saikne ,Ards peninsula dna prpject
...
Daudzus no laukiem izdzina vietējie varas ierēdņi
Vai varat lūdzu pastāstīt vairāk kā tas jūsuprāt notika?
Labrīt pratams ko jūs gribētu zināt ,es pat varu iedot dokumentus jūs varētu romānu uzrakstīt par mūsdienu mērnieku laikiem ,un par korumpētiem ierēdņiem .ar visu cieņu .ir pagājis laiks tagad sāk uzpeldēt prixvatīzētie meži un vis pārejais .
Vai varētu lūdzu pastāstīt kādā veidā tas vispār notiek, kā darbojas šī shēma, pēc kuras vietējie varas ierēdņi izdzen lauku iedzīvotājus?
@@laikadoma sakums bija 90 gados cilvēkiem nebija naudas kuri nebija pie siles ,visur vajadzēja kukuļus dot gan par zemes privatizāciju gan visu pārejo .vēl uz šodienu viņi ir pie varas un teikšanas .
Varna varnai acīs neknābs .
@@laikadoma jūs saņēmāt manu ziņu šorīt ,gaidu atbildi .
skolas talu , ziema 20kilometri pa ledu _ naves ena
Łoti labs izklàsts,klausos arî citus Tavus video,ir par ko aizdomàties.Es pati dodos atpakał uz laukiem un tàdèł daudz domàju par šo problèmu
Latifundisti cēlonis,sekas izmiršana gan tieša,gan netiešā.
Kas tie tādim latifundisti un cik no viniem ir notiesāti par slepkavībām (par cilvēka nogalināšanu ir pants Krimināllikumā).
Un vai tad šiem latifundistiem nav vajadzīgs darbq spēks, ar ko viņi vispār nodarbojas.
irija ir vieni lauki -tur mezzu praktiski nav
un bija kartupeļu bads,eiropā švakas kartupeļu šķirnes,puvekļi,par to pārliecinājos kad kādu pavasari stādiju 4 jaunās šķirnes ,1 nepaspēju iestādīt atstāju čupiņā starp vagām ,no rīta tie no salnas bija ar puvuma pleķiem!
Zemi man no Īrijas atveda ,kā suvenīru ,tā ir nekāda ,kūdra ar maziem dolomīta akmentiņiem.
Vācija no Ukrainas 2pas.kara kaikā uzveda melnzemi,un tagad ešelonos ,visus gadus līdz kara sākumam.
Galvenais jāsaprot, ka dzīve laukos tas ir ļoti dārga un neefektīvā alternatīva. Dzīvei laukos jābūt bagātu, atbildīgu entuziastu izvēlei - valstij nav jāuztur infrastruktūra vietās, kur tas nav ekonomiski lietderīgi
Sveiki. Piekrītu ka valstij nevajadzētu uzlikt par atbildību uzturēt infrastruktūru uz kuru katru nomaļu viensētu. Ja cilvēks tiešām izvēlas dzīvot pavisam savrup viņam tas varētu būt diezgan dārgs prieks.
Tomēr laukus veido arī liels skaits ciematu, kuri atrodas starpposmosm starp dažādām pilsētām un citām biezāk apdzīvotām vietām. Šādos gadījumos infrastruktūra būtu jāuztut jebkurā gadījumā.
Par dzīves dārdzību laukos jāskatās pēc individuāliem gadījumiem. Teiksim ja lauku iedzīvotājs ik dienas brauc uz darbu pilsētā, vai uz kādu citu attālāku vietu, tad viņam iznāks lielāki patēriņi uz transportu. Bet no otras puses skatoties laukos parasti ir ievērojami zemākas īres maksas, vai arī nekustamo īpašumu cenas kā tādas. Tā kā tas vismaz daļēji, vai pilnīgi izlīdzina lielākās izmaksas par transportu.
izklausies pec pilsetnieka-man vidzemee cilveki atgriezzas un nak jauni klaat.no kurienes tu neemi ka laukos ir darga dziive-NO KURIENES???😁😁 ja tev ir rokas un kaajas un sava vieta kur dziivot-tev ir viss.mums nav jamaksaa astronomiskas summas par komunalajiem,siltumu utt
Kapēc domā ka dzīvot laukos dārgāk kā īres dzīvoklī?
@@laikadoma Nebūs gluži taisnība,es personīgi lielāko dzīves daļu nodzīvoju laukos ,uz pilsētu pārcēlos tikai tapēc ka vairākkārtīgi pacēlās dārdzība un apsurdākais tas ka malku nācās pirkt pilsētā lai gan dzīvoju meža vidū,ja dzīvojot laukos vidēji mēnesī bija 300ls tad pārceļoties uz pilsētu summa bija 50ls.Beidzamos 20 gadus valsts piekoptās politikas dēļ no laukiem aizplūda liels daudzums cilvēku.Esam patērētēju sabiedrība nevis radītāji tāpēc arī iznīkst lauki ! Ja šai tēmai pieliktu klāt politoloģiju tad bilde paliktu vēl drūmāka un bēdīgāka.
Sveiks Jāni. Labi ka padalījies ar savu pieredzi. Varētu būt arī šie dārgākie dzīves piemēri no laukiem. Man gan liekas nedaudz dīvaini kur tu pilsētā atradi vietu par 50ls.
Mana personīgā pieredze ar dzīvošanu laukos bija Daugavpils novada Višķu ciematā, Tur par īri maksāju vien 18 Eiro. Par apkuri (2 istabu dzīvoklim) bija 50-80 Eir. Tas gan bija pirms šī lielā aapkures cenu kāpuma, tādēļ precīzi nezinu cik tur izmaksā tagad.
Pilsētā mauku mājas nodrošina darbu.