[#52] Modelowanie giętej blachy w CAD 3D + wiele porad. Tutorial w SolidWorks.

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 24 ส.ค. 2024
  • Kontynuacja odcinka #50, w którym pokazano kilka sposobów oraz porad jak z zamodelowanej w tradycyjny sposób, bryłowej giętej blachy, uzyskać wykrój części.
    Kolejno pokazano jak wykonać gięcie elementu blachowego w module blachowym programu SolidWorks do uzyskania oczekiwanego rezultatu.
    W trakcie omawiania poszczególnych etapów, poruszono kilka kwestii z innymi poradami, które mogą być przydatne nie tylko początkującym.
    Jak się okaże w kolejnych częściach, nie jest to ostatni sposób na wykonanie zaprezentowanego modelu.
    Już teraz zapraszam na kolejną część.
    Odcinek mógł powstać dzięki udostępnieniu przez firmę SolidExpert - dostawcę oprogramowania CAD - SolidWorks, edukacyjną wersję programu. Zapraszam do zapoznania się z ofertą firmy pod adresem: solidexpert.com/

ความคิดเห็น • 6

  • @rudiger166
    @rudiger166 5 ปีที่แล้ว

    Dzięki za obszerną odpowiedz z poprzedniego filmiku :)

  • @borboro7952
    @borboro7952 4 ปีที่แล้ว

    Każdym filmikiem uświadamiasz mnie o kolejnych fundamentalnych możliwościach. Dziś rano oświeciłeś mnie możliwością przesuwania operacji na drzewku. Lol:D

    • @InzynierProgramista
      @InzynierProgramista  4 ปีที่แล้ว

      Niekiedy najprostsze rzeczy są najtrudniejsze i najmniej spodziewane. Mam nadzieję, że jeszcze uda się odnaleźć wiele innych pozytywnych funkcji.
      Pozdrawiam.

  • @jazdan223
    @jazdan223 2 ปีที่แล้ว

    Fantastycznie, miałem ten sam komunikat 30:17.. na szczęście zniknął 😆
    zastanawiam czemu nie użyliśmy do otworów - Arkusz blachy/ Otwor .. ale widzę że to bardzie siermięrzne ..

  • @rudiger166
    @rudiger166 5 ปีที่แล้ว

    Myślałeś może jeszcze nad tym by dodać jakieś materiały edukacyjne, poradniki dla studentów MiBM? Nie ukrywam, że na polskiej scenie yt jest tego typu rzeczy jak na lekarstwo. Konkretnie mi chodzi o jakieś materiały dla początkujących typu ' rysunek techniczny', 'mateirałoznawstwo (wykres Fe-C), belki z mechaniki, wytrzymka, PKM?

    • @InzynierProgramista
      @InzynierProgramista  5 ปีที่แล้ว +1

      Materiały, które przygotowuję, tak naprawdę powinny być przydatne nie tylko dla studentów MiBM. Początkowo kanał miał prezentować projektowanie wraz z pisaniem narzędzi pomocniczych, przyswajając podstawy programowania C. Niestety treści te zbytnio nie cieszą się zainteresowaniem takim, które można zauważyć na treściach związanych z modelowaniem + obliczeniami. Z tego powodu prawdopodobnie zrezygnuję z przygotowania odcinków o programowaniu (chyba, że kiedyś będzie potrzebne jakieś specjalne narzędzie, które będzie pomagało zaoszczędzić czas w trakcie nagrania). Natomiast w miejsce programowania proponuję wprowadzić przygotowywanie rysunków technicznych detali, które będą pojawiać się w nagraniach, lub innych które sobie będę wymyślał, lub takie, o które zwróci się Widownia jeżeli będzie taka potrzeba. Reasumując: rysunek techniczny będzie, belki, wytrzymałość materiałów, obliczenia wytrzymałościowe + weryfikacja MES będzie, ogólne zagadnienia z konstrukcji również, analizy kinematyczne, proste przypadki dynamiki czy teorie mechanizmów, Natomiast w bardzo szczególne zagadnienia, np. wspomniane materiałoznawstwo wchodzić raczej nie będziemy. Nie mam ani na tyle ukierunkowanej wiedzy ani materiałów (zawodowo również tego tematu jakoś szczegółowo nie mam potrzeby poruszać), na podstawie których mógłbym przygotować interesujące nagrania.