В середньому раз на 10 років гривня по відношенню до долара падає на 100% ми бачили 5грн потім 8грн зараз 25грн тобто якщо брати заплановану пенсію в 1000 доларів зараз то через 10 років це буде 500 доларів а ще через 10 вже 250 доларів що явно не виглядає як достойна пенсія.
Ярослав, ви не врахували інвестиційний прибуток. у фінансах ми маємо трохи чіткіше оперувати цифрами. У 1999 році було 4 грн за дол, зараз 25. Далі потрібно порівняти різні варіанти поведінки, доступні українцям в ці роки - дол під матрасом - дол на депозитів - грн на депозиті - квартира Що власне і зробив мій колега у своєму дослідженні Гривна 20 лет спустя или Доходные игры onedrive.live.com/view.aspx?resid=58F437434C3F2A1A!3570&ithint=file%2cdocx&authkey=!AH3jKvyg09IIf-k Однак ми маємо памятати основоположне правило інвестування: минулі дохідності не є гарантією таких же дохідностей у майбутньому Л.
Я читал отчет по пенсионным фондам (2019 год) там довольно не утешительная статистика. В периоде за последние 10 лет только штуки три фонда вышли с доходностью чуть выше инфляции, все остальные оказались убыточны. Победителем оказался доллар, он сделал все фонды, типа если купить доллар то будет выгоднее чем вкладывать в НПФ. Еще в среднем у всех фондов довольно высокие комиссии. Я думаю не сложно догадаться что как капитализация процентов выгодна на столько же и капитализация расходов не выгодна. Но в целом видео полезно как посыл что то делать для себя в будущем.
Так, я зараз роблю порівняльну таблицю фондів з їх дохідністю за 5 та 10 років. Мій колега робив аналіз за 20 років, там долар під матрасом все ж програвав інвестиійним інструментам в грн. Ті недоліки про які ви кажете присутні. Л.
@@helgiart Але, але чи ви порахували інвестиційний дохід у грн за цей час? Щоб порівнння було коректним. бо ось свіжа стаття від експертної ради НБУ Исторические данные за последние 20 лет свидетельствуют, что обычный гривневый депозит принес бы больше реального дохода, чем валютный или операции с золотом или недвижимостью (график 2). Например, украинец, который отказался от потребления в начале 2000 года в пользу гривневого депозита, мог бы приобрести в конце 2019 года в 3,2 раза (!) больше товаров и услуг. Более того, гривневый депозит приумножил бы вдвое больше по сравнению с вложением в недвижимость. nv.ua/biz/experts/sberezheniya-vo-chto-ukraincam-stoilo-vlozhit-dengi-20-let-nazad-infografika-50052135.html
Добрий день Любомире. Я так зрозумів, що немає великої вигоди відкладати на пенсію в НФПи типу "ФріФлайт", портфель якого майже на 100% складається з іноземної валюти, оскільки прив'язки до валюти по виплатах немає? І ще одне питання: як за часто відбувається капіталізація вкладень?
Доброго дня. Дуже цікавить тема НПФ. Чи можна десь почитати/подивитися саму актуальну інформацію на цю тему? Адже на сайті у вас огляд за 2019 рік. Дякую.
Всім привіт. Друзі, хто в курсі, підкажіть, будь ласка. Ситуація наступна: я живу і офіційно працюю за кордоном. Сплачую тут податки і т.д. Паралельно, регулярно плачу внески у декілька українських НПФ. Підкажіть, будь ласка, як кразе вчинити аби мінімізувати відрахування податків з доходів від НПФ. + цікавить чи "не буде проблем" з українською податковою, оскільки кошти ж зароблені за кордоном? Всім гарного дня :)
1. з чого ви тут платите податки? якщо легалізовані доходи і ви з них оплачуєте усі свої НПФ, то чому мають бути проблеми? 2. з приводу мінімізації податків, подивіться це відео, - момент з 1:12:00, є корисні коментарі. Н. th-cam.com/video/a7hf5h5W8Do/w-d-xo.html&lc=UgxVt0SncNR-NS8Hv9t4AaABAg
@@FamilybudgetUa, плачу податки в Швеції. Зі своєї зп) я розумію, що це офіційний дохід, білий, але переймаюсь чи не спитає податкова як вносив внески в НПФ якщо не платив податки в Україні. Хоча, розумію, що спокійно можу показати свої контракти та декларації зі Швеції і довести прозорість. Дякую вам за відповідь. Ще й таку оперативну 🙂
Я правильно понимаю что это имеет смысл только для физических лиц, которые получают зарплату? Для ФОПов (айтишников) смысла нет, поскольку нет возможности получить вычет подоходного налога с суммы внесенной в НПФ. Ведь, как правильно заметил автор, в конце концов придется заплатить 18% либо со всей суммы либо с 60% от нее. Для наемных рабочих это компенсируется вычетом подоходного налога, а для ФОПов нет. Да, по сравнению с депозитом деньги реинвестируются без вычета налога, но в случае депозита налог начисляется только на сумму процентов а не всю сумму вклада. Если посчитать то для ФОПа выигрыш по сравнению с депозитом при одинаковой доходности 11% наступает аж с 13-го года инвестиций.
Привет! Не совсем понимаю почему ФОПам прийдется заплатить 18% или 60%? Ведь деньги выведенные с фопа (уже после уплаты налогов) - я могу инвестировать куда захочу. Вы уверены в этой информации?
@@mdfpv1277 Думаю, речь шла об этом: ПОДАТКОВА ЗНИЖКА ПІД ЧАС НАКОПИЧЕННЯ Під час накопичення недержавної пенсії вкладник - фізична особа може отримати податкову знижку та повернути сплачений ПДФО (18%) із суми пенсійних внесків, сплачених на свою користь та на користь члена сім’ї першого ступеня споріднення (діти, чоловік/дружина, батьки) за попередній рік. ОПОДАТКУВАННЯ ПЕНСІЙНИХ ВИПЛАТ У ПЕРІОД ЗДІЙСНЕННЯ ПЕНСІЙНИХ ВИПЛАТ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ ДІЮТЬ СПЕЦІАЛЬНІ УМОВИ ОПОДАТКУВАННЯ. Адміністратор недержавного пенсійного фонду, діє як податковий агент - він зобов'язаний перерахувати до бюджету ПДФО та військовий збір з пенсійних виплат. ВИПЛАТИ НА ПЕВНИЙ ТЕРМІН: початок виплат - не раніше, ніж за 10 років до настання офіційного пенсійного віку (не раніше 50 років) виплачуються рівними частинами протягом строку виплат, який визначає сам учасник НПФ, але не менше ніж протягом 10 років після 70 років - не оподатковуються до 70 років 60% від суми кожної виплати обкладається ПДФО (18%) і військовим збором (1,5%). Получается некий ФОП 3 группы не может получить вычет когда он еще работает и откладывает в НПФ, потому что он не является фіз-особою (читаю "плательщиком прямого НДФЛ с оф. зарплаты"). А это по факту можно приравнять к "утере" 18% от всей суммы, если ФОП откладывает не больше чем 3180 грн в мес начиная с 2021 года) - верно же? Т.е. во время "откладывания" ФОП переплачивает 18% по сравнению с "белозарплатчиком". Плюс потом когда выплаты начинаются абсолютно все платят ежемесячно 19.5% от базы, которая составляет 60% от ежемесячной выплаты от НПФ до 70 лет. В итоге ФОП сначала не может возвращать 18% на протяжении периода накопления, а потом вместе со всеми платит 19.5% от 60% каждый месяц с момента "выхода" на пенсию и до 70 лет :(
ви маєете на увазі іноземний пенсійний фонд чи довгострокове страхування? і що означає "іноземне" - щоб перестрахування за кордоном відбувалося? чи ви живете в іншій країні - тоді якій? поки більше питань, ніж порад. Н.
Данія - чудова країна! тоді перше питання - резидентом якої країни ви є - Данії чи України? друге - де хочете накопичувати - в Данії чи Україні? і третє- напишіть на пошту каналу, будь ласка, давайте переведемо розмову туди, є також до вас запитання :) З повагою, Наталя, менеджер каналу СБ.
Скажите пожалуйста про то какие гарантии дадут подобные фонды. Могут ли они "лопнуть"? Если есть возможность, то лучше сразу идти в Interactive Brokers, к примеру? На самом деле хотел показать подобный инструмент родителям, чтобы у них появились положительные привычки. Но тут также возникает вопрос в том, что лучше подобный пенсионный фонд или держать те же доллары под матрасом (нужно считать, насколько понимаю это оно: onedrive.live.com/view.aspx?resid=58F437434C3F2A1A!3570&ithint=file%2Cdocx&authkey=!AH3jKvyg09IIf-k) Р.с. спасибо за выпуск, лайк.
Любомире,добрий день. Хочу спитати Вас чому ви кажете що в ICU меньші комісії ніж в Приват Фонді хоча в вашій порівняльній таблиці зазначено 2% в ПФ і 2.3% в ICU ? Дякую.
Тут ранее звучал вопрос, но он остался без ответа. Подскажите, может есть на него готовый ответ, так как тоже интересует? "Я правильно понимаю что это имеет смысл только для физических лиц, которые получают зарплату? Для ФОПов (айтишников) смысла нет, поскольку нет возможности получить вычет подоходного налога с суммы внесенной в НПФ. Ведь, как правильно заметил автор, в конце концов придется заплатить 18% либо со всей суммы либо с 60% от нее. Для наемных рабочих это компенсируется вычетом подоходного налога, а для ФОПов нет. Да, по сравнению с депозитом деньги реинвестируются без вычета налога, но в случае депозита налог начисляется только на сумму процентов а не всю сумму вклада. Если посчитать то для ФОПа выигрыш по сравнению с депозитом при одинаковой доходности 11% наступает аж с 13-го года инвестиций."
Дякую за канал, знайшов для себе багато корисного! Скажи будь ласка, чи знаєшь щось про Freedom Finance. Чи безпечно купляти ОВГЗ в них чи краще обрати когось бiльш вiдомого на ринку?
Freedom Finance - відомий на ринку брокер. У нас клієнти в основному купують через Універ, ICU, Драгон Але природньо ви можете купити через Freedom Finance, якщо у них прийнятні умови) Запрошуйте будьласка друзів на канал)
Добрый день, посдкажите если я ФОП 3й группы. Для меня есть какая либо разница по сравнению с наемным работником при откладывании денег в такого рода фонд? Мне необходимо будет платить какие то налоги после наступления пенсионного возраста?
ФОП 3 група права на податкову знижку не має. Виплати оподактовуються так У період здійснення пенсійних виплат для громадян України діють спеціальні умови оподаткування. Адміністратор недержавного пенсійного фонду, діє як податковий агент - він зобов'язаний перерахувати до бюджету ПДФО та військовий збір з пенсійних виплат. Виплати на певний термін: початок виплат - не раніше, ніж за 10 років до настання офіційного пенсійного віку (не раніше 50 років) виплачуються рівними частинами протягом строку виплат, який визначає сам учасник НПФ, але не менше ніж протягом 10 років після 70 років - не оподатковуються до 70 років 60% від суми кожної виплати обкладається ПДФО (18%) і військовим збором (1,5%). ligapension.com/dlya-sebya/lgoty-i-nalogi Л
Я давненько задумуюсь над нпф - це потрібна річ у стабільних державах, але на пам'яті моїх батьків, які розвивали заощадливість в срср, вклади сбербанку погоріли.
@@FamilybudgetUa на даний момент альтернатива тільки депозитний рахунок (існує ж фонд гарантування вкладів) + скарбничка, як депозит, яким можна в критичних ситуаціях скористатись. я заощаджую в місяць орієнтовно 600 грн. якщо детальніше вивчу НПФ, то, можу собі дозволити 1 тис. в місяць, наприклад, протягом 10-15 років заощаджувати. Альтернативи НПФ: Депозит, нерухомість, ОВДП, високоліквідні активи (золото, коштовності інші), але для альтернатив треба, щоб хоча б 1-2 місячну зарплату річну вдалося покрити з інших дохідних джерел (практика показує, що це цілком можливо).
Українці не можуть напряму відкладати в американський чи ЄС НПФ. Однак на каналі є багато відео про ETF, по активам це одне і те ж. th-cam.com/play/PLMi4vCbIfdctWQR_kfHhdrDbOE_m0x50U.html Л.
Дякую! є деякі питання до вас: чому ви вибрали фонд Династія?(наприклад, ОТР хочаб іноземна компанія) ви ознайомились з їх звітністю? 2. як розрахувати дохідність? на сайті все дуже оптимістично:від 16%, але такої дохідності ніде немає. 3. приватні пенсійні фонди не гарантують дохідність, чи не так? можна також вийти в мінус
добрий день. дякую за відео про НПФ'и! чи не могли б ви розповісти детальніше про механізм повернення податків при користуванні НПФ'ом? цікавить власне алгоритм дій: які документи й куди треба подати, яким чином (на який рахунок) повертатимуть гроші.
Добрий день, мені потрібна ваша порада - як я можу зробити акаунт Interactive brokers якщо мені 16 років? Я вчора спробував там писало, що з 18 і чому так?
Спілкувався з представниками ОТП і вони сказали, що жодних комісій не утримується. Від Привату та Династії ще не отримав відповіді. Відповідно питання - що за комісії вказані в статті за посиланням?
Які аргументи будуть ЗА ПриватФонд порівняно з іншими? По табличці - давайте додамо для порівняння. Якщо я вам доступ, зможете вписати їх показники? Л.
@@FamilybudgetUa неточно висловився. Цікавить саме B2B Jewelry і їхні сертифікати. З точки зору звичайної фізичної особи. Як воно працює? Чи можна цьому довіряти і інвестувати туди фінанси? Які ризики і перспективи?
Недержавні пенсійні фонди - ПОДАТКИ У цьому питанні Україна відверто програє західним країнам, де уряди через податкові стимули допомагають громадянам відкладати самостійно. Тільки якщо у вас біла заробітна плата (не ФОП), то 18% від щорічних внесків в недержавні пенсійні фонди ви зможете повернути по результатам щорічного декларування. Максимальна річна сума внесків, для якої застосовується податкова знижка у 2019р. - 32 280 грн. При сплаті пенсійних внесків за члена сім’ї - 50% суми. Ваша приватна пенсія потім оподатковується на 60% суми виплати. Податок становить 18%+1.5%. Приклад: Ваша приватна пенсія 25 000 грн. база оподаткування = 60% х 25 000 = 15 000 грн. 15 000 * (18%+1.5%) = 2 925 грн сума виплати вам: 25 000 - 2 925 = 22 075 грн. Недержавні пенсійні фонди мають безсумнівну перевагу над депозитами, адже на депозиті ви одразу втрачаєте 18%+1.5% податків на відсотки, а в недержавному пенсійному фонді інвестиційні прибутки багато років реінвестуються без податків.
так, не виключено. Якою маю бути середньорічна на проміжку 20 років, щоб проїзд в метро подорожчав з 8 грн до 20000 грн? Якщо він дорожчає на таку ж величину щороку Л.
Предугадать политику и события на 20 лет вперёд не реально. Я например никогда не думал ,что может начаться война в стране , а она случилась. Вклады в твёрдой валюте это другое дело. $ или €
Классное видео! В качестве дополнения, хочу предложить рассказ Уоррена Баффетта о том, куда вложить, чтобы преумножить: th-cam.com/video/XQhwMHe-HdI/w-d-xo.html Просто и гениально! Очень рекомендую для изучения!
В середньому раз на 10 років гривня по відношенню до долара падає на 100% ми бачили 5грн потім 8грн зараз 25грн тобто якщо брати заплановану пенсію в 1000 доларів зараз то через 10 років це буде 500 доларів а ще через 10 вже 250 доларів що явно не виглядає як достойна пенсія.
Ярослав,
ви не врахували інвестиційний прибуток.
у фінансах ми маємо трохи чіткіше оперувати цифрами.
У 1999 році було 4 грн за дол, зараз 25. Далі потрібно порівняти різні варіанти поведінки, доступні українцям в ці роки
- дол під матрасом
- дол на депозитів
- грн на депозиті
- квартира
Що власне і зробив мій колега у своєму дослідженні
Гривна 20 лет спустя или Доходные игры
onedrive.live.com/view.aspx?resid=58F437434C3F2A1A!3570&ithint=file%2cdocx&authkey=!AH3jKvyg09IIf-k
Однак ми маємо памятати основоположне правило інвестування: минулі дохідності не є гарантією таких же дохідностей у майбутньому
Л.
Я читал отчет по пенсионным фондам (2019 год) там довольно не утешительная статистика. В периоде за последние 10 лет только штуки три фонда вышли с доходностью чуть выше инфляции, все остальные оказались убыточны. Победителем оказался доллар, он сделал все фонды, типа если купить доллар то будет выгоднее чем вкладывать в НПФ. Еще в среднем у всех фондов довольно высокие комиссии. Я думаю не сложно догадаться что как капитализация процентов выгодна на столько же и капитализация расходов не выгодна. Но в целом видео полезно как посыл что то делать для себя в будущем.
Так, я зараз роблю порівняльну таблицю фондів з їх дохідністю за 5 та 10 років.
Мій колега робив аналіз за 20 років, там долар під матрасом все ж програвав інвестиійним інструментам в грн.
Ті недоліки про які ви кажете присутні.
Л.
@@FamilybudgetUa Буде цікаво подивитися на ваш аналіз ситуації з НПФ. Цікавий у вас канал. Дякую.
@@helgiart Але, але чи ви порахували інвестиційний дохід у грн за цей час? Щоб порівнння було коректним.
бо ось свіжа стаття від експертної ради НБУ
Исторические данные за последние 20 лет свидетельствуют, что обычный гривневый депозит принес бы больше реального дохода, чем валютный или операции с золотом или недвижимостью (график 2). Например, украинец, который отказался от потребления в начале 2000 года в пользу гривневого депозита, мог бы приобрести в конце 2019 года в 3,2 раза (!) больше товаров и услуг. Более того, гривневый депозит приумножил бы вдвое больше по сравнению с вложением в недвижимость.
nv.ua/biz/experts/sberezheniya-vo-chto-ukraincam-stoilo-vlozhit-dengi-20-let-nazad-infografika-50052135.html
Зробіть будь ласка огляд , лайфових компаній !
( уніка, метлайф, алянц)
Дякую!
Добрий день Любомире. Я так зрозумів, що немає великої вигоди відкладати на пенсію в НФПи типу "ФріФлайт", портфель якого майже на 100% складається з іноземної валюти, оскільки прив'язки до валюти по виплатах немає? І ще одне питання: як за часто відбувається капіталізація вкладень?
Доброго дня. Дуже цікавить тема НПФ. Чи можна десь почитати/подивитися саму актуальну інформацію на цю тему? Адже на сайті у вас огляд за 2019 рік. Дякую.
Просьба купи микрофон! Канал класс!
так, потрібно з мікрофоном писати) Л.
Всім привіт. Друзі, хто в курсі, підкажіть, будь ласка. Ситуація наступна: я живу і офіційно працюю за кордоном. Сплачую тут податки і т.д. Паралельно, регулярно плачу внески у декілька українських НПФ.
Підкажіть, будь ласка, як кразе вчинити аби мінімізувати відрахування податків з доходів від НПФ.
+ цікавить чи "не буде проблем" з українською податковою, оскільки кошти ж зароблені за кордоном?
Всім гарного дня :)
1. з чого ви тут платите податки? якщо легалізовані доходи і ви з них оплачуєте усі свої НПФ, то чому мають бути проблеми? 2. з приводу мінімізації податків, подивіться це відео, - момент з 1:12:00, є корисні коментарі. Н. th-cam.com/video/a7hf5h5W8Do/w-d-xo.html&lc=UgxVt0SncNR-NS8Hv9t4AaABAg
@@FamilybudgetUa, плачу податки в Швеції. Зі своєї зп) я розумію, що це офіційний дохід, білий, але переймаюсь чи не спитає податкова як вносив внески в НПФ якщо не платив податки в Україні.
Хоча, розумію, що спокійно можу показати свої контракти та декларації зі Швеції і довести прозорість.
Дякую вам за відповідь. Ще й таку оперативну 🙂
@@nickvitsson3476 краще вже в Швеції і в НПФ платити
Я правильно понимаю что это имеет смысл только для физических лиц, которые получают зарплату? Для ФОПов (айтишников) смысла нет, поскольку нет возможности получить вычет подоходного налога с суммы внесенной в НПФ. Ведь, как правильно заметил автор, в конце концов придется заплатить 18% либо со всей суммы либо с 60% от нее. Для наемных рабочих это компенсируется вычетом подоходного налога, а для ФОПов нет. Да, по сравнению с депозитом деньги реинвестируются без вычета налога, но в случае депозита налог начисляется только на сумму процентов а не всю сумму вклада. Если посчитать то для ФОПа выигрыш по сравнению с депозитом при одинаковой доходности 11% наступает аж с 13-го года инвестиций.
Привет! Не совсем понимаю почему ФОПам прийдется заплатить 18% или 60%? Ведь деньги выведенные с фопа (уже после уплаты налогов) - я могу инвестировать куда захочу. Вы уверены в этой информации?
@@mdfpv1277
Думаю, речь шла об этом:
ПОДАТКОВА ЗНИЖКА ПІД ЧАС НАКОПИЧЕННЯ
Під час накопичення недержавної пенсії вкладник - фізична особа може отримати податкову знижку та повернути сплачений ПДФО (18%) із суми пенсійних внесків, сплачених на свою користь та на користь члена сім’ї першого ступеня споріднення (діти, чоловік/дружина, батьки) за попередній рік.
ОПОДАТКУВАННЯ ПЕНСІЙНИХ ВИПЛАТ
У ПЕРІОД ЗДІЙСНЕННЯ ПЕНСІЙНИХ ВИПЛАТ ДЛЯ ГРОМАДЯН УКРАЇНИ ДІЮТЬ СПЕЦІАЛЬНІ УМОВИ ОПОДАТКУВАННЯ.
Адміністратор недержавного пенсійного фонду, діє як податковий агент - він зобов'язаний перерахувати до бюджету ПДФО та військовий збір з пенсійних виплат.
ВИПЛАТИ НА ПЕВНИЙ ТЕРМІН:
початок виплат - не раніше, ніж за 10 років до настання офіційного пенсійного віку (не раніше 50 років)
виплачуються рівними частинами протягом строку виплат, який визначає сам учасник НПФ, але не менше ніж протягом 10 років
після 70 років - не оподатковуються
до 70 років 60% від суми кожної виплати обкладається ПДФО (18%) і військовим збором (1,5%).
Получается некий ФОП 3 группы не может получить вычет когда он еще работает и откладывает в НПФ, потому что он не является фіз-особою (читаю "плательщиком прямого НДФЛ с оф. зарплаты"). А это по факту можно приравнять к "утере" 18% от всей суммы, если ФОП откладывает не больше чем 3180 грн в мес начиная с 2021 года) - верно же?
Т.е. во время "откладывания" ФОП переплачивает 18% по сравнению с "белозарплатчиком".
Плюс потом когда выплаты начинаются абсолютно все платят ежемесячно 19.5% от базы, которая составляет 60% от ежемесячной выплаты от НПФ до 70 лет. В итоге ФОП сначала не может возвращать 18% на протяжении периода накопления, а потом вместе со всеми платит 19.5% от 60% каждый месяц с момента "выхода" на пенсию и до 70 лет :(
Доброго дня, порадьте будь ласка накопичувальну програму за кордоном
ви маєете на увазі іноземний пенсійний фонд чи довгострокове страхування? і що означає "іноземне" - щоб перестрахування за кордоном відбувалося? чи ви живете в іншій країні - тоді якій? поки більше питань, ніж порад. Н.
@@FamilybudgetUa дякую за відповідь, живемо в Данії з дружиною, дивлюся ваші відео і пробую помалу розібратися, планую почати інвестувати
Данія - чудова країна! тоді перше питання - резидентом якої країни ви є - Данії чи України? друге - де хочете накопичувати - в Данії чи Україні? і третє- напишіть на пошту каналу, будь ласка, давайте переведемо розмову туди, є також до вас запитання :) З повагою, Наталя, менеджер каналу СБ.
@@FamilybudgetUa вибачте, не можу знайти пошту каналу
natalya.gook @ yahoo.com
Скажите пожалуйста про то какие гарантии дадут подобные фонды. Могут ли они "лопнуть"?
Если есть возможность, то лучше сразу идти в Interactive Brokers, к примеру?
На самом деле хотел показать подобный инструмент родителям, чтобы у них появились положительные привычки. Но тут также возникает вопрос в том, что лучше подобный пенсионный фонд или держать те же доллары под матрасом (нужно считать, насколько понимаю это оно: onedrive.live.com/view.aspx?resid=58F437434C3F2A1A!3570&ithint=file%2Cdocx&authkey=!AH3jKvyg09IIf-k)
Р.с. спасибо за выпуск, лайк.
Дол під матрасом - гарантовано втрачати 2-3% щороку.
Interactive Brokers - хороший варіант від 10 тис дол і розумінні як скласти порфель.
НФП - почитайте будь ласка мою сторінку на Сімейному Бюджеті
Любомире,добрий день. Хочу спитати
Вас чому ви кажете що в ICU меньші комісії ніж в Приват Фонді хоча в вашій порівняльній таблиці зазначено 2% в ПФ і 2.3% в ICU ? Дякую.
Скажите , а если выплачивать в такой фонд на ежемесячной основе - можно получить какие-то скидки на оплату отчислений на пенсионный фонд с фопа?
Ні. Податкова знижка тільки для пдфо з зп в штаті.
Л.
@@FamilybudgetUa спасибо
Дякую за відео! Скажіть, чому ви перейшли з Лаурус на Династію? Якими критеріями ви керувалися? У вашій книзі Сімейний Бюджет ви писали про Лаурус.
Комісії
Тут ранее звучал вопрос, но он остался без ответа.
Подскажите, может есть на него готовый ответ, так как тоже интересует?
"Я правильно понимаю что это имеет смысл только для физических лиц, которые получают зарплату? Для ФОПов (айтишников) смысла нет, поскольку нет возможности получить вычет подоходного налога с суммы внесенной в НПФ. Ведь, как правильно заметил автор, в конце концов придется заплатить 18% либо со всей суммы либо с 60% от нее. Для наемных рабочих это компенсируется вычетом подоходного налога, а для ФОПов нет. Да, по сравнению с депозитом деньги реинвестируются без вычета налога, но в случае депозита налог начисляется только на сумму процентов а не всю сумму вклада. Если посчитать то для ФОПа выигрыш по сравнению с депозитом при одинаковой доходности 11% наступает аж с 13-го года инвестиций."
Для ФОП немає податкової знижки. Втім ФОПу потрібно ж кудись вкладати. Якщо є 1000 грн щомісяця, то чому б не в НПФ?
@@FamilybudgetUa вопрос, если тогда большая разница в плане годовых процентов между НПФ и гривневым депозитом в банке?
Підкажіть, чи враховується у пенсійному калькуляторі рівень інфляціі?
Дякую за канал, знайшов для себе багато корисного!
Скажи будь ласка, чи знаєшь щось про Freedom Finance. Чи безпечно купляти ОВГЗ в них чи краще обрати когось бiльш вiдомого на ринку?
Freedom Finance - відомий на ринку брокер.
У нас клієнти в основному купують через Універ, ICU, Драгон
Але природньо ви можете купити через Freedom Finance, якщо у них прийнятні умови)
Запрошуйте будьласка друзів на канал)
@@FamilybudgetUa Дуже дякую!
Добрый день, посдкажите если я ФОП 3й группы. Для меня есть какая либо разница по сравнению с наемным работником при откладывании денег в такого рода фонд? Мне необходимо будет платить какие то налоги после наступления пенсионного возраста?
ФОП 3 група права на податкову знижку не має.
Виплати оподактовуються так
У період здійснення пенсійних виплат для громадян України діють спеціальні умови оподаткування.
Адміністратор недержавного пенсійного фонду, діє як податковий агент - він зобов'язаний перерахувати до бюджету ПДФО та військовий збір з пенсійних виплат.
Виплати на певний термін:
початок виплат - не раніше, ніж за 10 років до настання офіційного пенсійного віку (не раніше 50 років)
виплачуються рівними частинами протягом строку виплат, який визначає сам учасник НПФ, але не менше ніж протягом 10 років
після 70 років - не оподатковуються
до 70 років 60% від суми кожної виплати обкладається ПДФО (18%) і військовим збором (1,5%).
ligapension.com/dlya-sebya/lgoty-i-nalogi
Л
Я давненько задумуюсь над нпф - це потрібна річ у стабільних державах, але на пам'яті моїх батьків, які розвивали заощадливість в срср, вклади сбербанку погоріли.
Максим, які тоді альтернативи для 200 грн на місяць заощаджень?
Л.
@@FamilybudgetUa на даний момент альтернатива тільки депозитний рахунок (існує ж фонд гарантування вкладів) + скарбничка, як депозит, яким можна в критичних ситуаціях скористатись. я заощаджую в місяць орієнтовно 600 грн. якщо детальніше вивчу НПФ, то, можу собі дозволити 1 тис. в місяць, наприклад, протягом 10-15 років заощаджувати. Альтернативи НПФ: Депозит, нерухомість, ОВДП, високоліквідні активи (золото, коштовності інші), але для альтернатив треба, щоб хоча б 1-2 місячну зарплату річну вдалося покрити з інших дохідних джерел (практика показує, що це цілком можливо).
p.s. книгу "Любов та бюджет" придбав))) буду підвищувати фінансову грамотність.
А що з відсотками? Чому така різниця? Від 16 до 24...
Добрый день. Вы через счет в банке или через интернет карту ввод/вывод денег в Инетерктив Брокерс осуществляете? Как лучше, как считаете?
Я тільки через свіфт знаю, як ось у цьому відео
th-cam.com/video/pUBk8cVz7fk/w-d-xo.html&feature=emb_logo
Л
Як відкладати в закордонний НПФ і в який?
Українці не можуть напряму відкладати в американський чи ЄС НПФ.
Однак на каналі є багато відео про ETF, по активам це одне і те ж.
th-cam.com/play/PLMi4vCbIfdctWQR_kfHhdrDbOE_m0x50U.html
Л.
Дякую! є деякі питання до вас: чому ви вибрали фонд Династія?(наприклад, ОТР хочаб іноземна компанія) ви ознайомились з їх звітністю? 2. як розрахувати дохідність? на сайті все дуже оптимістично:від 16%, але такої дохідності ніде немає. 3. приватні пенсійні фонди не гарантують дохідність, чи не так? можна також вийти в мінус
Звісно що не гарантують. На їх сайті є звітність, де можна подивитис куди вони інвестують і які результати з початку діяльності. Л.
Дякую 👍
добрий день.
дякую за відео про НПФ'и!
чи не могли б ви розповісти детальніше про механізм повернення податків при користуванні НПФ'ом? цікавить власне алгоритм дій: які документи й куди треба подати, яким чином (на який рахунок) повертатимуть гроші.
Андрій,
ви можете це питання напряму з НПФ, написавши у підтримку Династія чи ОТП Пенсія
Л.
Приват закрыл эту программу в Приват24. Как ты сейчас работает с этой программой?
треба конкретно дізнаватися у своєму банку про можливість автоматичних перерахувань. або налаштовувати шаблон платежу, або нагадування. Н.
Добрий день, мені потрібна ваша порада - як я можу зробити акаунт Interactive brokers якщо мені 16 років? Я вчора спробував там писало, що з 18 і чому так?
Я не знаю, якщо пише 18, то у них такі правила ) Л.
Доброго дня. Дякую за корисне відео.
Чи може ФОП 3 групи повернути частину сплаченого ЄСВ?
Олесь, наскільки я зна не може. Л.
Спілкувався з представниками ОТП і вони сказали, що жодних комісій не утримується. Від Привату та Династії ще не отримав відповіді. Відповідно питання - що за комісії вказані в статті за посиланням?
Олександр, а яка стаття? Л.
@@FamilybudgetUa ваша - simeinyi-budzhet.ua/nederzhavni-pensiini-fondy/
А не подскажите когда будут сравнения фондов? Стала интересна это тема с нпф
вже є!
simeinyi-budzhet.ua/nederzhavni-pensiini-fondy/
Добрий день! А чому не через ПриватФонд? У вашій таблиці немає даних по комісіях від Привату.
Які аргументи будуть ЗА ПриватФонд порівняно з іншими?
По табличці - давайте додамо для порівняння.
Якщо я вам доступ, зможете вписати їх показники?
Л.
@@FamilybudgetUa За - у багатьох відкриті рахунки саме у приваті, зручно -можно все дивитись прямо у додатку.
Розкажіть, будь ласка, про B2B.
В смислі для компаній? Уточніть будь ласка. Л.
@@FamilybudgetUa неточно висловився. Цікавить саме B2B Jewelry і їхні сертифікати. З точки зору звичайної фізичної особи. Як воно працює? Чи можна цьому довіряти і інвестувати туди фінанси? Які ризики і перспективи?
Я нічого про не знаю про B2B Jewelry. Л.
Скільки на вашу думку будуть коштувати 20 тис гривень пенсії через 20 років?
Звідки ж я знаю. Візьміть 5% грн інфляції, поставте девальвацію в яку вірите, і буде вам результат в Дол. Л.
Чому саме Династія, а не ОТП ?
Гм...А чому ОТП а не Династія? Л.
@@FamilybudgetUa тому що в отп значно більший капітал інвестицій, більше вкладників, наприклад.
Какой налог оплачивается в НФП?
Ви маєте на увазі при пенсійних виплат ах? Чи податкову знижку?
@@FamilybudgetUa При пенсійних виплатах
Недержавні пенсійні фонди - ПОДАТКИ
У цьому питанні Україна відверто програє західним країнам, де уряди через податкові стимули допомагають громадянам відкладати самостійно.
Тільки якщо у вас біла заробітна плата (не ФОП), то 18% від щорічних внесків в недержавні пенсійні фонди ви зможете повернути по результатам щорічного декларування. Максимальна річна сума внесків, для якої застосовується податкова знижка у 2019р. - 32 280 грн. При сплаті пенсійних внесків за члена сім’ї - 50% суми.
Ваша приватна пенсія потім оподатковується на 60% суми виплати.
Податок становить 18%+1.5%.
Приклад:
Ваша приватна пенсія 25 000 грн.
база оподаткування = 60% х 25 000 = 15 000 грн.
15 000 * (18%+1.5%) = 2 925 грн
сума виплати вам: 25 000 - 2 925 = 22 075 грн.
Недержавні пенсійні фонди мають безсумнівну перевагу над депозитами, адже на депозиті ви одразу втрачаєте 18%+1.5% податків на відсотки, а в недержавному пенсійному фонді інвестиційні прибутки багато років реінвестуються без податків.
@@FamilybudgetUa Дякую,все зрозуміло
@@FamilybudgetUa а как оформить этот возврат 18 процентов?
Гривну съест инфляция ,и дальше что ? 20 000 гр. Будет стоить проезд в метро) ,не исключено
так, не виключено.
Якою маю бути середньорічна на проміжку 20 років, щоб проїзд в метро подорожчав з 8 грн до 20000 грн?
Якщо він дорожчає на таку ж величину щороку
Л.
Предугадать политику и события на 20 лет вперёд не реально. Я например никогда не думал ,что может начаться война в стране , а она случилась. Вклады в твёрдой валюте это другое дело. $ или €
Индексация пенсий должна быть конкретная и жосткая привязаная к доллару в чём я очень сомневаюсь ,
@@volodymyrkhomenko2426 а если гривна каким то чудом укрепиться то пенсии прикрепленные к долару в гривневом выражении будут понижать?)
Купляйте биток и эфир на пенсию
дякуємо за пораду. це єдине, що можете запропонувати? :) Н.
Классное видео! В качестве дополнения, хочу предложить рассказ Уоррена Баффетта о том, куда вложить, чтобы преумножить: th-cam.com/video/XQhwMHe-HdI/w-d-xo.html
Просто и гениально! Очень рекомендую для изучения!