PIT-RADWAR S.A. - Polski VSHORAD

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 1 ต.ค. 2024
  • Jednostka ogniowa baterii przeciwlotniczej VSHORAD - elementy

ความคิดเห็น • 42

  • @oloko319
    @oloko319 5 ปีที่แล้ว +8

    Przydałyby się działa przeciwko rakietom manewrującym.

  • @zbigniewteterycz1571
    @zbigniewteterycz1571 3 ปีที่แล้ว +1

    A czemu nie jest to robione na "starze 1344 "jako nośniku tylko wybrano obce rozwiązania .Po co nam miejsca pracy w polsce i podatki z tego wynikajace jak karmimy pkb obcych krajów a sami popadamy w długi. Przy takiej logice puszczą polske z torbami ,jak nic.Pozdrawiam.

  • @gepwiljag
    @gepwiljag ปีที่แล้ว +1

    pełna produkcja powinna rozpocząć się natychmiast jeśli nie to kit

  • @erolo2000
    @erolo2000 3 ปีที่แล้ว +3

    Niezłe S.F. :D - Rozumiem przeciw śmigłowcom jeszcze ok - choć przydałaby się Zzamiast PIORUNa rakieta PIORUN 2 ( o zasięgu 10-12km ) ,ale symulacja przeciw Samolotom które z 30km zrobiły by z tego całego Zestawu kupę złomu to juz naprawdę trzeba być ROMANTYKIEM ;) .

  • @krysqpoland5450
    @krysqpoland5450 2 ปีที่แล้ว +1

    Przeciw broni hipersonicznej mozna byłoby zastosować rakietę która dolatuje do punktu w którym będzie przecinać się z bronią hiperosniczna i wystrzelić roj dronow wybuchowych które pokrywają wybuchem np 500m2 aby w momencie autodestrukcji dronow sila wybuchu zniszczyła przelatującą rakietę hipersoniczna

  • @wysy85
    @wysy85 8 ปีที่แล้ว +4

    sugeruję zrobić prezentację w języku angielskim i opis techniczny większą czcionką . Mam nadzieje ,że oda się jakiś eksport . 3mam kciuki .

  • @KonradAdenauerJr
    @KonradAdenauerJr 7 ปีที่แล้ว +6

    Nice presentation.

  • @MsTomi1979
    @MsTomi1979 5 ปีที่แล้ว +3

    Świetny sprzęt brawo panowie

  • @piternz6234
    @piternz6234 5 ปีที่แล้ว +2

    Łapka w górę za prezentację ale przydałby się głos oraz większa czcionka.

  • @WandalzSWD
    @WandalzSWD 7 ปีที่แล้ว +1

    gdzie się schował C-RAM? gdzie go schowali?

  • @matoskello84
    @matoskello84 8 ปีที่แล้ว +2

    Można by popracować nad szybkostrzelnością HYDRY. Niemiecki MANTIS (NBS-C-RAM) jest 2 krotnie szybszy i prędkość obrotu wieży chyba również jest szybsza. Pytanie również czy znacząco wzrosła by masa działa przy montażu osłony. Zauważyłem, że część armaty nie jest osłonięta co może być kłopotliwe przy zmieniających się warunkach pogodowych.

    • @sharky0922
      @sharky0922 7 ปีที่แล้ว

      tez mnie dziwi ich podejscie..jakby wogole nie mieli mozgow

    • @luknij01
      @luknij01 6 ปีที่แล้ว

      głupi jesteś Sharky

    • @gigantrejser4926
      @gigantrejser4926 4 ปีที่แล้ว +1

      Nie ma po co zwiększyć szybkostrzelności armaty. System opiera się na zestrzeleniu strzelając amunicją air-burst przed celem.

  • @piotrhurej6422
    @piotrhurej6422 7 ปีที่แล้ว +1

    Gdyby ten system jeszcze ładny był to inne kraje chciałyby to kupić. Konstruktorzy mogliby o tym pomyśleć. Zobaczcie reklamówkę BWP Lynx.

    • @asd-sw3wt
      @asd-sw3wt 7 ปีที่แล้ว +3

      Nie ma być ładny, a skuteczny.

  • @gregorpaciorek5194
    @gregorpaciorek5194 4 ปีที่แล้ว

    Polski VSHORAD bez zdolności C - RAM. Komu wy te kity żenicie? 🤣🤣🤣🤣

  • @jaku5796
    @jaku5796 7 ปีที่แล้ว

    Jedyny rozwojowy projekt rodzimej produkcji w tej klasie.
    1. Czy konstruktorzy zastanawiali się nad opcją zabudowy wieżowej/kontenerowej wszystkich elementów systemu (również detektorów/SKO)? Zabudowanie systemów, oraz umiejscowienie ich na podwoziu holowanym (przyczepy) umożliwiłoby ograniczenie wymaganej logistyki jedynie do wozów holujących zestaw. Wozy te nie muszą być elementem oferty, ponieważ system tego typu rozmieszczany jest "raz" i mogą to zrobić dowolne pojazdy zaplecza logistycznego np. bazy lotniczej, a nie dedykowane do tego "jednorazowego" zadania. Ponadto zabudowa detektorów/SKO powoduje uniezależnienie ich od nośnika i problemów, czasu wymaganego na integrację z podwoziami używanymi przez potencjalnych klientów.
    Zabudowa na przyczepie umożliwia również przemieszczanie jednostek systemu (nie tyle dyslokacja, co rutynowa zmiana pozycji w ramach obrony obiektu) za pomocą praktycznie każdego pojazdu umożliwiającego holowanie (nawet cywilnej osobówki).
    2. Czy mają państwo jakieś oficjalne informacje odnośnie projektów zakupu licencji/opracowania amunicji 35 mm? Bez tego system ten nigdy nie wejdzie do służby i WP nadal będzie musiało zamawiać Pilicę.
    3. Czy konstruktorzy rozważali sens/koszt/efekt wprowadzenie systemu sieci detektorów (proszę mi wybaczyć brak znajomości profesjonalnych terminów) tj. osobne jednostki nadajników, oraz odbiorników? Z mojej amatorskiej wiedzy, systemy te są mniej podatne na sztuczki stealh.

  • @krystonowak3885
    @krystonowak3885 2 ปีที่แล้ว

    😀

  • @manueladams4308
    @manueladams4308 4 ปีที่แล้ว +1

    Kiedy nasze tęgie głowy zrozumieją że armaty 35 mm to strata pieniędzy...

    • @Beneficiis
      @Beneficiis 4 ปีที่แล้ว

      Widzę że znawca tematu. To co rozumiem z patriota za 3 mln chcesz strzelać do pocisku moździerzowego za 100 USD? Albo nie czekaj, "kupmy lasery!" tyle że wtedy każda sztuka takiego zestawu wychodzi cholernie drogo.
      35 mm to nie jest strata pieniędzy. 23 mm pilica to strata pieniędzy. C-RAM to coś czego u nas w wojsku obecnie nie ma. A zapotrzebowanie w wypadku konfliktu, nawet na misjach zagranicznych jest spore.
      Ustawisz taki w bazie i trochę pocisków moździerzowych strącisz. A nawet jak moździerz taki zestaw rozp... to nie stanie się tragedia. A laser taki ci rozwalą to zapłacisz jak za nowy czołg.

    • @manueladams4308
      @manueladams4308 4 ปีที่แล้ว

      @@Beneficiis z takimi argumentami nawet nie ma sensu dyskutować bo ich nie masz...ta armata to tylko produkcja dla produkcji, dla premii jakiegoś dyrektora w spółce zbrojeniowej i nic więcej...www.defence24.pl/polski-system-przeciwlotniczy-z-armata-35-mm-na-finiszu-programowalna-amunicja-i-mozliwosci-eksportowe artykuł z 2017 roku a film jest z? no i własnie to pokazuje sensowność tego projektu, sam brak tutaj języka angielskiego ukazuję że nikt normalny nie kupi tego za granicą....

    • @Beneficiis
      @Beneficiis 4 ปีที่แล้ว +1

      @@manueladams4308 Kto tu nie ma argumentów? Weź się schowaj jak myślisz że za granicą kupują na podstawie filmów na youtube. Poza tym to jest twór wrzucony przez producenta, nie Polską armię. Jak nie rozumiesz różnicy to dalsza dyskusja jest bez sensu. Propozycja jest sensowna i potrzebna. Ale w rządzie wolą kupować antyczne sowieckie kulomioty 23 mm. Producent nie jest tu winny debilizmu rządzących.
      Sorry, ale ja tu widzę raczej u Pana sporo jakiegoś kompleksu niższości.

    • @manueladams4308
      @manueladams4308 4 ปีที่แล้ว

      @@Beneficiis Własne urojenia i problemy emocjonalne ni jak sprawiają że przybywa ci argumentować....pierdolisz że ja cos mowie oc nie zacytowałeś...a reszte sobie dopisałeś i co gówno post jest....

    • @gigantrejser4926
      @gigantrejser4926 4 ปีที่แล้ว

      @@Beneficiis Akurat system ag-35 mm jest potrzebny jak chleb i woda. Zapewnia ochronę przed takimi podstawowymi obiektami jak drony, bomby szybujące/swobodnie spadającymi itp. Na dodatek nie mamy takiego systemu c-ram dla WP. Ten C-ram ma system kierowania nia ognia i dowodzenia, coś co zu-23 a nie ma. Może nie jest dobry jak MANTIS (NBS-C-RAM) czy inne, ale zrewolucjonizuje WP
      Współczuję że miałeś do czynienia z takim burakiem.

  • @nnn1880
    @nnn1880 3 ปีที่แล้ว +1

    Great work

  • @undercover7010
    @undercover7010 2 ปีที่แล้ว

    cos mowego w tym temacie na dzien dzisiejszy ?

  • @manueladams4308
    @manueladams4308 5 ปีที่แล้ว +2

    takie prezentacje robi się w języku Angielskim drodzy zawodowcy...

  • @zaqwerty22
    @zaqwerty22 7 ปีที่แล้ว +1

    Po co nam dzialaka 35mm? Ok lepsze niz 20mm ocenie dostarczane jednak, dziiaj jeli atakuje sie cele to z 4-10 km lub wiecej. Samoloty nie nadlatuja nad lotniska, czy ten zetaw ma mozliwoc zetrzelic rakiete?

    • @GreXOG
      @GreXOG 6 ปีที่แล้ว +1

      Bo to jest część obrony warstwowej np. w Izraelu używają patriotów do zestrzeliwania dronów za kilka tyś.$ rakietą za kilka mln

    • @Beneficiis
      @Beneficiis 4 ปีที่แล้ว

      w prezentacji jest napisane że cele C-RAM do 3 km - czyli tak. Rakiety, moździerze i pociski artyleryjskie.
      I pewnie to byłaby jego główna funkcja. Dlatego są bardzo potrzebne żeby ktoś nie rozwalił rakietą wyrzutni która na te 10 km + strzela do samolotu.

    • @zaqwerty22
      @zaqwerty22 4 ปีที่แล้ว

      @@Beneficiis Tylko, że my już mamy nowsze konstrukcje dział plot pozwalające na używanie dużo skuteczniejszej amunicji programowalnej. Jedyny cel użycia działek 35mm to zużywanie zapasów amunicji. W tym celu jednak wystarcza starsze konstrukcje jakie mamy.

    • @Beneficiis
      @Beneficiis 4 ปีที่แล้ว

      @@zaqwerty22 Nie żeby być złośliwy, ale o jakie konstrukcje chodzi?
      Na chwilę obecną jedyne armaty gdzie sensowne jest stosowanie takiej amunicji to kalibry 30-40 mm (głównie ze względu na wielkość pocisków).
      W polsce mamy 2 rodzaje takich armat. Jedne to Bushmaster'y na rośkach które nie są przystosowane do takich zadań, i KDA 35mm które było o ile pamiętam pozyskane przy tworzeniu całkiem udanej SPAAG Loara, których mamy w służbie 2 sztuki. 23 mm się nie nadaje do tego.
      W zasadzie Loara to te samo działo tylko że ma ich dwa z radarem.
      Obecnie w Polsce amunicja programowalna typu C-RAM nie jest używana. Nie ma w czym. 23 mm stworzy zbyt mało odłamków, byłaby nieskuteczna w tym celu.

    • @zaqwerty22
      @zaqwerty22 4 ปีที่แล้ว

      @@Beneficiis Sorry. To tak stary wątek, że wypadłem z obiegu 🤦. Jasne, że popieram nowa armatę 35mm. Przeciwny jesteśmy podgrzewaniu trupa jakim są ZSU-23. Przepraszam za ten błąd.

  • @pablopablo4208
    @pablopablo4208 7 ปีที่แล้ว

    Kilka luźnych uwag i pytań, które mogą ale nie będą wzięte pod uwagę. Różne auta, różne przody tych aut. Ludzie, bądźcie profesjonalistami i już na etapie projektu bierzcie pod uwagę ujednolicenie nawet takich szczegółów. Brakuje wersji z opancerzeniem zamontowanej na również opancerzonym jelczu. Jeden zestaw na jelczu, a drugi ciągniety przez tego samego jelcza. Czy na wyposażeniu są głowice optoelektronicze oraz głowice łączące ze sobą nokto- i termowizję? Hipotetyczny przeciwnik ma mocno rozwinięte możliwości WRE. Czas przygotowania do otwarcia ognia -2min- jest zbyt długi. Zestawy powinny mieć możliwość prowadzenia ognia w ruchu - oczywiście te zamontowane na jelczach, podczas zmiany stanowiska, ochrony konwoju itd. Zawsze gotowy zestaw na jelczu może ochraniać rozwinięcie ciągniętych zestawów. Dron nie będzie czekał 2 minut aż otworzycie do niego ogień tylko zniknie w ciągu minuty za najbliższym pagórkiem. Czy system otrzyma pioruny? Same działka nie zawsze poskutkują. Może połączyć z popradem? Czy są możliwości zamiennego korzystania z działek 23 mm? W warunkach zawieruchy - odpukać - dowódcy mogą łączyć ze sobą różne pododdziały. Czy system ma możliwość zwalczania rakiet, jak i rakiet manewrujących, bomb lotniczych itd? W tym również rakiet i bomb wymierzonych w niego? Wtedy rakiety mogą zająć się samolotami/dronami, a działka tym co z nich odpadnie. Czy system przetestowano w skrajnych warunkach pogodowych? Deszcze, burze, upał, zimno, zapylenie, mgła itd? Czy magazynki są szybko wymienne? Niekiedy od tego może zależeć życie całego oddziału. Czy jest możliwość zamontowania działka wraz z podwojną wyrzutnią piorunów na żubrze? Zwiad otrzymałby niezłe wsparcie, a nie wszędzie zabierze ze sobą rośki. Proponuję do każdego zestawu dodać kilka makiet, nadmuchiwanych, rozkładanych obojętnie, byleby choć cześciowo spełniły swoje zadanie.

  • @xot80
    @xot80 5 ปีที่แล้ว

    dlaczego nasze pojazdy wojskowe designem przypominają reanimację Tarpana? Stosowanie resorów piórowych w XXI wieku jasno ukazuje z jaką technologią mamy do czynienia.

  • @supercarfanatic2078
    @supercarfanatic2078 ปีที่แล้ว

    Give for Ukraine one batterie