Maruška, 10 let, onkologické onemocnění, srdcedetem.cz
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 4 ธ.ค. 2024
- Maruška žije se svou sestřičkou a maminkou už dlouho bez tatínka. Všechny tři se mají nesmírně rády a jsou vděčné, že mohou žít společně v klidu a bezpečí. Maminka měla hezkou práci a o své dcery se byla schopna postarat. Jenže zčista jasna se jednoho dne u Marušky objevila na krku boule.
Holčička byla malátná, unavená a bolela jí hlava. Vyděšená maminka ihned volala svou kamarádku, zdravotní sestřičku, aby se s ní poradila. Ta nenechala nic náhodě, zajela s oběma k doktorce, která Marušce odebrala krev a ihned ji odeslala do Motolské nemocnice v Praze. Maruška byla v ohrožení života. V krku jí rostl nádor, který utlačoval jícen a holčičce hrozilo udušení.
Skončila na operačním sále, kde jí nádor odstranili. Pak následovala chemoterapie, kterou Maruška snášela špatně. Skončila v bezvědomí, které ji krátkodobě postihlo mozek, měla halucinace a svou maminku vůbec nepoznávala. To vše se postupně upravilo, ale byla to pro všechny hodně těžká doba. Maminka se svou nemocnou dcerou trávila čtyři měsíce veškerý čas v nemocnici a o druhou dceru se starala její paní učitelka, která si ji na tu dobu vzala domů.
Maminka moc dobře ví, že bez laskavých lidí by to prostě nezvládla. Dceru si nakonec odvezla domů a do Motolské nemocnice jezdila na chemoterapie, které později Maruška brala v prášcích. Všichni věří, že boj s rakovinou Maruška vyhrála. Jestli tomu tak skutečně je, ukáže až čas. Rodina musí dodržovat přísnou hygienu, potřebuje mimořádné množství hygienických prostředků a pro Marušku mnoho vitamínových doplňků, které posílí její velmi oslabenou imunitu.
Také jí pomůže ozdravný pobyt, který si ovšem maminka už nemůže dovolit, protože stále jí nezbývá čas na chození do práce. Její dcera ještě není zcela stabilizovaná, musí ji hlídat, aby nespadla nebo neomdlela a také jí musí vařit stále čerstvé jídlo, protože ohřívané nesmí. Dokonce i šunku vakuově balenou musí okamžitě sníst, protože po otevření už není čerstvá. To všechno stojí hodně peněz. Pomoci jí můžeme společně my.
Marušce a dalším dětem můžete pomoci zasláním libovolné částky na účet 83 29 73 39/0800, s variabilním symbolem 1234. Nebo zaslat SMS ve tvaru DMS mezera ZIVOTDETEM mezera 30, 60 nebo 90 na číslo 87777 (cena dárcovské SMS činí 30, 60 nebo 90 Kč, příjemce Vaší pomoci obdrží 29, 59 nebo 89 Kč). Anebo si můžete pomocí platební karty zakoupit virtuální srdíčko, min. za 30 Kč - pomáhat můžete zde app.srdcedetem....
Přijďte pomoci do prodejen Lidl od 4. 11. do 17. 11. 2019. Zakupte si u pokladem samolepku ve tvaru srdce, za minimální hodnotu 30 Kč, a dejte své srdce dětem.
Společnost Lidl už devět let pomáhá vážně nemocným dětem, vždy na podzim sbírkou Srdce dětem, ve spolupráci s o.p.s. Život dětem.
Zákazníci obchodního řetězce Lidl si mohou během 14 dnů v listopadu, ve všech prodejnách Lidl, zakoupit samolepku ve tvaru srdíčka za minimální částku 30 Kč. Za dobu spolupráce se podařilo zlepšit život již více jak 3 662 nemocným dětem. Jsme skutečně nesmírně vděčni za mimořádnou podporu vedení společnosti, všem skvělým zaměstnancům i všem laskavým zákazníkům. Bez tohoto úžasného spojení bychom nemohli každoročně pomoci tak velkému počtu nemocných dětí.
Společnost Lidl již přispěla, společně se svými zákazníky, vážně nemocným dětem nádhernou částkou 131 500 000 Kč. V rámci projektu Srdce dětem 2018 se podařilo, pro nemocné děti, získat neuvěřitelných 30 000 000 Kč. Přitom od zákazníků jsme do sbírky získali 28 557 850 Kč a společnost Lidl tuto nádhernou částku doplnila na rovných 30 miliónů korun. Všem opravdu co nejupřímněji děkujeme!
Jsme rádi, že generální ředitel a jednatel společnosti Lidl ČR Pavel Stratil vnímá tuto sbírku už jako tradiční. Říká, že jejich zaměstnanci se už vždycky na sbírku těší a mají radost, s jakou důvěrou zákazníci sbírku přijímají. My jsme nesmírně za tuto ohromnou pomoc vděčni, je to neocenitelná pomoc pro všechny, kteří na laskavou pomoc od ostatních netrpělivě čekají.
Sbírka pomáhá dětem s vážným onemocněním, jako je spinální svalová atrofie a dystrofie, dětská mozková obrna, cystická fibróza, mukopolysacharidóza, autismus, EB - tzv. nemoc motýlích křídel, dětem s kombinovaným a onkologickým onemocněním.
Za získané finanční prostředky platíme nemocným dětem nejrůznější kompenzační pomůcky, doplácíme zdravotní a kompenzační pomůcky, invalidní vozíčky a také tolik důležité a pro děti potřebné speciální neurorehabilitace, které zdravotní pojišťovny hradí pouze částečně nebo dokonce vůbec a mnoho dalších věcí, které slouží ke zlepšení kvality života těchto dětí.