First storm first patient ⚡️📡 Ferguson Ariva T30

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 5 ต.ค. 2024

ความคิดเห็น • 40

  • @pilotsamolotu8957
    @pilotsamolotu8957 ปีที่แล้ว +1

    Po tym jak zobaczyłem te wiertła to boję się o niektóre sprzęty. A w ogóle bravo ty.

    • @SzymonHawlicki
      @SzymonHawlicki  ปีที่แล้ว

      Dziękuje serdecznie 😁
      Wietrła co widać są z paczki małe, w drugiej skrzynce mam do 27mm 🤣 przydają się czasem a tym bardziej jak się robi jakiś prototyp 😎

  • @Kenny88
    @Kenny88 ปีที่แล้ว +2

    Też mi padł podobny. Zimą to z prądu zawodowego i burzy na bank nie było. Jeszcze do niego nie zaglądałem, ale może dzięki temu materiałowi czas najwyższy. Pzdr

    • @SzymonHawlicki
      @SzymonHawlicki  ปีที่แล้ว +1

      Zapewne będzie podobna budowa. Te dekodery to takie małe kompy teraz więc zasilania 3,3V 5V i 12V wchodzi w grę. Na pewno musi być mniej niż kondensator. U mnie z tych 5V idzie na dwie małe przetwornice wbudowane już gdzie koło układów więc urządzenie sobie same później „poradzi” 😁

  • @trotyl84
    @trotyl84 ปีที่แล้ว +1

    Jak masz sprzęt na gwarancji to wystarczy oddać.
    Ale jak to jest po gwarancji to brawo Ty git robota i majonez.

    • @SzymonHawlicki
      @SzymonHawlicki  ปีที่แล้ว

      Szczerze nie pamiętam ile minęło od zakupu ale chyba z 2 lata będą więc gwarancja się skończyła, co patrzyłem do instrukcji kiedyś to było napisane że gwarancja nie obejmuje zdarzeń atmosferycznych więc nawet na siłę nie poszło by tego „przepchać”
      Szybka prowizorka trzyma na dłużej, dziękuje 😁

  • @MaoWatt
    @MaoWatt ปีที่แล้ว +4

    Ładowarka USB dobra na wszystko😀 trzeba było jakiś stary kabel USB wlutowac i nawet z tv mozna zasilic, jak się końcówka do ładowania zużyje to wykorzystuję resztę kabla 🤪

    • @SzymonHawlicki
      @SzymonHawlicki  ปีที่แล้ว +2

      Właśnie chciałem tak zrobić ale nie mam żadnego uszkodzonego przewodu na poświęcenie 🤣
      Więc sobie powiedziałem robię to na krótko 😎

    • @MaoWatt
      @MaoWatt ปีที่แล้ว +1

      @@SzymonHawlicki ważne że działa😁

    • @SzymonHawlicki
      @SzymonHawlicki  ปีที่แล้ว +1

      Dokładnie tak 😁
      Szybki ulep z tego co pod ręką😎
      W sumie ta ładowarka z samsunga ma więcej zabezpieczeń i lepszy standard niż ta oryginalna 🤣

    • @MaoWatt
      @MaoWatt ปีที่แล้ว +1

      @@SzymonHawlicki dobra ladowarka nie jest zła 😁

    • @SzymonHawlicki
      @SzymonHawlicki  ปีที่แล้ว

      Warto czasem po szukać aukcji typu „wiadro ładowarek” a mam takie 🤣

  • @marcojach2328
    @marcojach2328 ปีที่แล้ว +1

    Jak się nie ma co potrzeba to się robi z tego co jest.👍

    • @SzymonHawlicki
      @SzymonHawlicki  ปีที่แล้ว +1

      Dokładnie tak, liczy się efekt końcowy 😁

  • @vintagehifi5679
    @vintagehifi5679 ปีที่แล้ว +1

    Dobra Robota! Miałem taką samą usterkę tylko ja wymieniłem elementy wokół chipa, a chip wlutowałem z innego dekodera. Pozdrawiam

    • @SzymonHawlicki
      @SzymonHawlicki  ปีที่แล้ว

      Dziękuje serdecznie 😁
      Również myślałem nad generalnym remontem ale dopiero po dwóch dniach sobie przypomniałem że taki chip może być w ładowarce do telefonu, niestety czas gonił więc ładowarka w całości była drogą na skróty 😎. Pozdrawiam serdecznie

    • @vintagehifi5679
      @vintagehifi5679 ปีที่แล้ว +1

      @@SzymonHawlicki Zapomniałem dodać, że przyczyną usterki była również burza. jeżeli chodzi o te elementy to wylutowałem uszkodzone , czyli diodę i rezystor. Chip miał zwarcie na zasilaniu. Miałem podobny tuner uszkodzony gdzie chip był sprawny, więc mi się udało. Nie pomyś
      lałem, że taki chip może być w ładowarkach do telefonu. Pozdrawiam

    • @SzymonHawlicki
      @SzymonHawlicki  ปีที่แล้ว

      Burza potrafi dużo narobić, jak narazie się udało że nie było żadnego bezpośredniego uderzenia w okolicy ( w tą samą linie zasilania). Mi się przypomniało po całej akcji dopiero że gdzieś taki układ widziałem, doraźnie ale skutecznie ładowarka z telefonu daje radę, mam nadziej że wytrzyma do momentu wejścia nowego standardu.
      Pozdrawiam serdecznie

  • @skynetcybersystem3tech
    @skynetcybersystem3tech ปีที่แล้ว +1

    👍super robota pan pokazał jak sobie poradzić wyjątkowej sytuacji brawo jestem pewny że pan wszystko bardzo dobr4ze sobie zabezpieczył w razie pożaru jest pan bardzo z dolny m człowiekiem piękne dzieło .

    • @SzymonHawlicki
      @SzymonHawlicki  ปีที่แล้ว

      Dziękuje serdecznie 😁
      Czasem się zdarzają takie akcje gdy trzeba sobie poradzić z problemem szybko i skutecznie 😎

  • @xerejuneseve6333
    @xerejuneseve6333 ปีที่แล้ว +2

    Też bym tak zrobił,dostaje często zasilacze 2A po e-papieroskach za darmo.

    • @SzymonHawlicki
      @SzymonHawlicki  ปีที่แล้ว +1

      I to jest zdrowe podejście, robi się z tym co się ma pod ręką 😁

  • @dzidziaka
    @dzidziaka ปีที่แล้ว +1

    Do tego pn8368 jest datasheet. W sumie konstrukcja o niego oparta jest prościutka. Może tylko wywalił się któryś z elementów biernych?

    • @SzymonHawlicki
      @SzymonHawlicki  ปีที่แล้ว

      Właśnie mierzyłem wszystkie elementy nawet rezystory jak by coś miało z nimi być i wszytko niestety OK, niestety układ scalony poszedł.

  • @skynetcybersystem3tech
    @skynetcybersystem3tech ปีที่แล้ว +1

    👍

  • @Tab7.6.Tab7.6
    @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว +1

    Dobre! 🙂👍

    • @SzymonHawlicki
      @SzymonHawlicki  ปีที่แล้ว

      Dziekuje bardzo 😁 mam nadziej że chwilowo nie będę musiał robić więcej prowizorek i będę mógł się skupić na rozpoczętych projektach 😎

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว +1

      @@SzymonHawlicki Nigdy nie wiadomo co w międzyczasie wyskoczy 🤪 Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, zawsze to ciekawy i przydatny przerywnik 😉

    • @SzymonHawlicki
      @SzymonHawlicki  ปีที่แล้ว +1

      Teoretycznie masz racje, ale wole bez zbędnych wrażeń prace. Zazwyczaj idzie coś przewidzieć ale burze ostatnio to są albo gwałtowne albo nie ma ich wcale …
      Takich przerywników to mam wystarczająco dużo 😅 tyle tematów rozkopanych że mogę wybierać i przebierać ale tym razem coś nowego 🤣

  • @krisk1236
    @krisk1236 ปีที่แล้ว +2

    Burza to burza. Plomba nie ma znaczenia.

    • @SzymonHawlicki
      @SzymonHawlicki  ปีที่แล้ว +1

      Dokładnie tak, gwarancja nie obejmuje uszkodzeń z przyczyn atmosferycznych. A Tv bez dekodera jest bezużyteczne. Ciekawe czy Tv by się spaliło jak by nie było dekodera 🤔

  • @rafirafal
    @rafirafal ปีที่แล้ว

    Jakiego mikrofonu i kamery uzywasz?

    • @SzymonHawlicki
      @SzymonHawlicki  ปีที่แล้ว

      Zapraszam do opisu filmu 😜
      Wszytko ładnie napisane na czym i z czym pracuje 😁