Do wstępnej filtracji wody zalecamy stosowanie jedynie wkładów mechanicznych o mikronażu 10 lub 25. Mniejszy mikronaż będzie zmniejszał ciśnienie. Jeśli chodzi o pozostałe wkłady, to warto rzeczywiście stosować je punktowo, np. pod zlewem w kuchni, ponieważ ich wydajność jest zbyt mała do filtracji wody w całej instalacji. Warto również zwrócić uwagę na żywotność wkładów zmiękczających. Niestety nierealnym jest aby wkład wystarczył na 2 m3 wody przy średniej twardości wody wodociągowej. Zmiękczacz wody o pojemności 20-30 litrów złoża wymaga regeneracji solanką co kilka m3 wody, w zależności oczywiście od twardości wody. Natomiast we wkładzie 10" nie znajduje się więcej niż 0,5 litra żywicy jonowymiennej. Zapraszamy do nas na kanał po więcej informacji na temat uzdatniania wody :)
5:08 Filtry w Leroy na dzień dzisiejszy ok. 11-12zł (3 miesiące temu 9zł). Na allegro te same 4,19zł, w sklepie instalacyjnym 6zł. Kiedyś w Leroy znalazłem zaślepki puszek podtynkowych w cenie 2,5zł. W małym sklepie z artykułami budowlanymi te same zaślepki ok. 70 groszy. Normalka w marketach, podobnie jak w spożywczych typu Auchan. Jedne rzeczy w promocji bardzo tanie, a inne raz droższe w porównaniu z małym sklepem na wsi! Mowa cały czas o IDENTYCZNYCH artykułach, a nie innych markach.
No niestety sklepy budowlane stały się strasznie drogie. Lepiej zamawiać na allegro lub nawet w sklepach internetowych. Instalacja wodna w leura wychodzi 1200zl a na allegro z kosztami dostawy 500zl.
Witam Jakoś przypadkowo trafiłem na ten kanał.Super zawartość techniczna i metodyczna. A że od dłuższego czasu chcę u siebie zainstalować zestaw filtrów bardzo mi Pana kanał pomoże. Dziękuję
6:59 filtr węglowy który eliminuje chlor, można montować na wstępie instalacji? Tak na logikę wydaje mi się, że pogarszamy sytuację eliminując chlor. Taki filtr powinien być chyba montowany już przy samej wylewce.
Przy okazji dopytam bo nigdzie nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Jestem przed zakupem filtra wstępnego i ciągle zastanawiam się, czy wybrać sznurkowy które miałem montowane do tej pory, czy wymienić na piankowe. Dom użytkowany od roku, filtr sznurkowy wymieniam co 6 miesięcy i jest lekko rdzawy z zewnątrz, od połowy do środka jest wizualnie biały, wodociąg na wsi. Filtr USTM 10" 20um (model PP20). Nie pamiętam zużycia wody ale w domu puki co tylko 2 osoby. W internecie wyczytałem tylko, że filtracja jest taka sama, z różnicą że gdy filtr sznurkowy się zużyje, to nadal przepuszcza wodę, a piankowy będzie obniżał ciśnienie. Więc chyba piankowy lepszy, bo będzie wiadomo, że już coś się dzieje i trzeba wymienić, dobrze myślę? Ceny identyczne jednego i drugiego.
Większość tych opinii to teorie, ja osobiście stosuję sznurkowy i po 6 miesiàcach muszę go wymienić, zauważalnie spadło ciśnienie wody, są też plusy stosowania zatkanych filtrów wody, użytkownicy nie przesiadają godzinami pod prysznicem- no woda leci słabiej i nie daje takiej frajdy pod prysznicem 😉 Na wiele pytań nie znajdziesz jednoznacznej odpowiedzi, z biegiem czasu sam znajdziesz odpowiedz na swoje pytania 💪
Posiadam 3 lata taki zestaw , miałem 3 ostatnio przerobiłem na dwa, co do wyłapywania jakiegoś stałego syfu z instalacji to polecam, ale te węglowe i inne to raczej słabo ,a wymieniać co 2 tyś.litrów to trochę kosztowne
Ale zamierzam odłączyć od głownej instalacji wymienić wkłady i przepuszczać wolnym strumieniem przez filtry bawełniany i węglowy do zbiornika szklanego 20l potem do szafki elektryczny dozownik i do saturatora wtedy będzie woda gazowana lub bez za free nie mówiąc o możliwości zrobienia Pepsi i innych
Witam kolegę właśnie zakupiłem taki zestaw również do domku jednorodzinnego , jak odpalę instalacje dam znać o zmianie jakości wody.filmik spoko .pozdrawiam
Witam bardzo fajny filmik pozdro piona a może mógłby pan wrzucić od nowa filmik z drzewami bo obejrzałem do połowy i mnie bardzo zaciekawił a gdy próbowałem obejrzeć do konca i nie mogę go odnależć z góry dziekuje pozdro piona
U mnie po zamontowaniu takiego zestawu trzech filtrów woda nadal twarda, a po przeprowadzonej elektrolizie wody okazuje się, że też słabo oczyszczona.😢😢
@@PolishManEU Średnica przyłącza w obudowie przecież nie ma znaczenia, chodzi o przepustowość samego wkładu. Woda z kranu 1/2 cala przy mniej więcej 3-4 barach leci ok 35l/min. Jeśli przepustowość wkładu filtra węglowego czy innego ma 5-6litrów czy nawet 10l/min to raczej ciężko mówić o normalnym przepływie wody. Rozumiesz co mam na myśli...?
@@dgr3557 ostatnio stosowałem na cały dom filtry węglowe 8l/min i było na granicy akceptowalności. Teraz nie mogę znaleźć już takich wkładów tylko 5l/min.. Znalazłeś jakieś wkłady 10" o większych przepływach? Lub znalazłeś na to jakiś sposób?
Proszę podać z czego jest zrobiony filtr zmiękczający? Nie ma w opisie. Taki mamy. Mam dwie uwagi. 1. woda po filtrowaniu tymi filtrami po ugotowaniu jest zapach gumy. 2. Urządzenie badające wodę, wykazuje - woda przed czy po zmiękczaniu dalej jest średnio twarda.
Wspominam w swoich filmach, że filtry zmiękczające to kit, robiłem testy i nic nie zmiękczają, kwestia posmaku wody po ugotowaniu yo prawdopodobnie wina czajnika, proszę wodę zagotować w garnku lub czajniku stalowym i sprawdzić, kiedyś miałem czajnik metalowy z wieczkiem z tworzywa i też był problem posmaku, takie czasy…. Nikt tego nie kontroluje a my się trujemy.
@@PolishManEU Dziękuję. Te filtry mam na dom, a Filtry do kuchni kupię R10 , wersja wypasiona, wodę gotuję w garnuszku emaliowanym, inne też gotowałam, i poprzednio był dobry zapach.
@@coolwicia powinien zmiękczać, jednak po testach okazało się, że tak nie jest, w krówce pojawi się film z testów eksploatacyjnych, jednak już dzisiaj możesz wywnioskować, że zmiękczanie to fikcja.
U mnie wsadziłem nowy filtr węglowy (przed nim jest wstępny) i woda zaczęła śmierdzieć zglinizna w dodatku była bardzo mentna. O czym może to świadczyć? Dodam że włożyłem drugi nowy filtr węglowy i jest to samo...
Ile miejsca zajmują takie filtry? Czy w roznych konfiguracjach zmieszcze minimum 3 pod zlewem? To domek na działce, mam bardzo duzo żelaza, wiec chciałabym nawet 4 takie filtry tylko czy to mi sie zmiesci. Czy nie będzie jakiegos slimaka rurek pod zlewem i ciśnienie wody słabe (a i tak na dzialce mam słabe 😔)
Cześć mam do Ciebie pytanie. Mam w mieszkaniu założone filtry na zimną wodę. Mam też dodatkowo filtr odwróconej osmozy do wody pitnej. A czy mogę coś zrobić z gorącą bieżącą wodą ? Czy są jakieś filtry do niej ?
@@PolishManEU tak myślałem. Ja kiedyś zrobiłem samoróbkę pod prysznic z puszki 2 na 10 cali przepływowej z żywica pourolite e100 chyba tak się nazywała. Musiałem regenerować co drugi dzień wtedy było ok. Teraz od jakiegoś czasu używam w mieszkaniu wkładu który zapobiega powstawaniu kamienia. Technologia template assisted crystallization TAC. Używam od niedawna więc nie wiem jeszcze jaka jest skuteczność . Jest to 10 cali ale na większy nie było miejsca. Pozdrawiam.
Z zamiarem kupna takiego zestawu obnosiłem się już jakiś czas i w końcu zamówiłem sobie też taki zestaw potrójny i będę montował na początku instalacji wodnej bo irytuje ilość kamienia w użądzeniach AGD
Też szukam jakiegoś filtrowania na dom a nie tylko kran w kuchni. Filtr wegliwy i 5 litrów na minutę to ile czasu bedzie sie napełniać wannę!? Czy to nie za maly przepływ dosc niski nawet dla zastosowania kuchennego. Proszę dać znać jak się spisuje wlasnie pod tym względem przeplywu.
od 6 lat używam podobnej kombinacji gdzie przepływy są piankowy (25l/min) żywiczny (4L) węglowy (5L) i bez problemu dzieci kąpią się w wannie - napełnianie nie trwa rok w międzyczasie druga łazienka np prysznic. Co innego napełnianie basenu ogrodowego 5tys L :) Mam filtry w kotłowni - na cały dom. Wymiana co max 3 m-ce. Stosuje filtry USTM. Niby woda miejska ale na filtrze widać jaki syf idzie no i mega twarda jest....
Aby za bardzo nie zmniejszać przepływu i ciśnienia wody w instalacji należy stosować filtry nie mniejsze niż 10 mikronów,mogą być 20 mikronów lub większe.
Filtr z żywicą jonowymienną -zmiękcza wodę, usuwa z niej jony wapnia i magnezu. Odkąd stosuję go w czajniku szklanym Dafi mam brak kamienia w czajniku, w którym gotuję wodę.
U mnie filtr węglowy pracuje od 1 marca. Miesięcznie zużywam 1,5-2m wody. Jestem ciekaw ile będzie działał. Na dzień dzisiejszy nie zauważyłem pogorszenia jakości wody, nadal jest czysta, bez chloru.
Witam. Jesli instalowal Pan to w swoim domku jednorodzinnym to na jak dlugo realnie starcza te filtry? Ja mam male szambo i oprozniam je pratycznie 4ry razy w miesiacu przy 6scio osobowej rodzinie. Przy tej czestotliwosci musial bym taki filtr wymieniac srednio raz w tygodniu. Mozna te filtry jakos regenerowac, czy za kazdym razem musze wstawiac nowy? Przy tej czestotliwosci to ok 100zl miesiecznie.
W najbliższym czasie nagram film i odpowiem na Twoje pytania, zrobię podsumowanie oraz wyrażę swoją opinię, zapraszam do subskrybowania mojego kanału, pojawi się informacja o nowym filmie. Sprawa jest dość złożona i rozpisywanie mija się z celem.
Witam. Jak sprawuje się po 5 miesiącach? Właśnie kupiłem i zastanawiam się czy był to dobry pomysł. Woda ze studni głębinowej. Parametry w normie oprócz osadu.
A co w sytuacji kiedy mam zainstalowany podgrzewacz przepływowy wody i on się załącza od odpowiedniego ciśnienia ? Czy takie filtry mają odpowiednią przepustowość? Może ktoś ma podobną sytuację i doradzi . Pozdrawiam
Wszystko zależy od średnicy otworów w filtrze jeśli jest mniejsza niż 10 mikronów będą problemy z odpowiednim przepływem i ciśnieniem w instalacji.Zalecane jest więc 10 mikronów lub 20 i więcej
Na ile M3 wody starczy jeden filtr ? Mam dom i budynek gospodarczy, a chciałbym filtrować wodę używaną w domu, a nie tej w gospodarczym, więc w którym miejscu dać taki filtr ? Obecnie pasuje za licznikiem z wodomierza, który jest w piwnicy, ale wtedy będzie filtrowało też w gospodarczym. No chyba że nie duże koszty filtrowania m3 wody, wtedy może filtrować wodę która idzie po budynku gospodarczego.
W pierwszej kolejności sugeruję montaż nowych liczników wody, jeden dla gospodarstwa domowego a drugi dla gospodarstwa rolnego, w przypadku wody użytej do gospodarstwa zapłacisz mniej - ponieważ do opłaty nie będą doliczane ścieki, chyba że w twojej miejscowości nie korzystasz z kanalizacji miejskiej. Filtry sugeruję założyć 2 jeden wstępnego oczyszczania a drugi węglowy umieszczone za licznikiem, pomijając wodę dla gospodarstwa. Ja osobiście wymieniam wkłady co 3 miesiące przy cztero osobowej rodzinie, jednak wiele zależy od tego jak woda jest zanieczyszczona i skąd ją pobierasz. Powodzenia życzę i miłego dnia.
/ i prawdziwa Lokalna żywność po drodze// drogi ekspresowe ( muszą dać miejsce dla lokalnych małych biznesów'' dla regionalnej kuchni '' dla regionalnego rzemiosła'' kultury i sztuki itp .. dla podróżnych okazja by zapoznać się z bogactwem i różnorodnością Regionów i zajrzenia głębiej '' szansa na nowe kontakty kulturalne, gospodarcze itp. Międzynarodowe kołchozy będą wciskać towary międzynarodowych kołchozów- a to nie jest prawdziwa Polska........ w Hiszpanii takie zlekceważenie potrzeby zarobiania na życie przez lokalną społeczność skończyło się biedą i wyludnieniem. Nawet w tv mają o tym cykliczny program ''pusta Hiszpania''
żywotność 2m3 to śmiech ja w miesiąc zużywam 12 m3 wody wychodzi wymiana filtra co tydzień :) BTW wczoraj wymieniłem filtr piankowy po 4 latach :P (ponad 500m3) i wyglądał całkiem spoko
na początku miałem taką samą kolejność. prawda jest jednak taka że najpierw powinien być piankowy potem zmiękczający na końcu węglowy. Dlaczego - poczytajcie sobie sami. UWAGA: najlepszym rozwiązaniem jest jednak układ 4 filtrów (nie 3!). Dlaczego ? Po zakończonym procesie filtracji (pierwszy zawsze piankowy) czy to najpierw węglowy a potem żywiczny (lub jak ja odwrotnie) na końcu powinien być także piankowy. Filtracja pełna na początku i na końcu piankowy. PS wg mnie też nie warto instalować mniejszego mikronażu niż 10 (niższe ciśnienie/wydajność układu).
Zwróć uwagę na to, że 90% korpusów jakie sa dostępne na rynku ma taki sam przepływ... Czy kupić 3/4" czy 1" to otwór w środku jest taki sam. Widać to dobrze chociażby na zdjęciach na allegro patrząc na gwint przyłącza.
@@PolishManEU tak tylko zmiękczacz to duże urządzenie a ja taki filtr chciałem zamontować na działce aby oczyszczał wodę i aby tyle kamienia nie było. Po twoich filmach to nawet ten sznurkowy średnio czyści pewnie by trzeba zamontować 3 filtry do samego czyszczenia.
@@Bartaspotrafi zależy jaka woda, ja mam wodę ze studni gminnej, jest wstępnie oczyszczana, osobiście zmieniam filtry co 3 miesiące i wyglądają jak na filmu 😳 jednak te wynalazki ( filtry zmiękczające to fikcja ) robiłem testy ….szkoda czasu i zachodu, jedno jest pewne, że zakładanie filtrów do oczyszczania ma sens, wystarczy Ci jeden taki filtr, częstotliwość wymiany będzie uzależniona od zanieczyszczenia wody, warto się rozejrzeć za zmiękczacze wody, może jest na rynku dostępny dla instalacji o małej wydajności, sam się rozglądam, jak znajdę ciekawe rozwiązanie to podzielę się na kanale.
opowiadasz historyjki jak psiapsie na piątkowym spotkaniu, pokaż którą stroną wkładasz wsady/filtry.... bo opowieści o jakości wody nikogo nie interesują.... jak ktoś chce sam montować, to musi wiedzieć co i jak po kolei i którą stroną....
Założyłem taki zestaw filtrów i wygląda to tak wstępny 5 mikron węglowy i zmiękczacz. Woda po filtrze węglowym nie nadaje się do picia jest śmierdząca i niemiła w smaku co jest nie tak
Moim zdaniem na wejściu powinien być filtr 20 lub 10 mikronów i każdy kolejny nie mniej niż 10 mikronów.Ja na wejściu mam filtr wstępny mechaniczny 40 mikronów,następnie filtr polipropenowy 20 mikronów,kolejny odżelaziający 10 mikronów i ostatni węglowy również 10 mikronów-spadek ciśnienia i przepływu jest nieznaczny i akceptowalny dla urządzeń AGD.
Do wstępnej filtracji wody zalecamy stosowanie jedynie wkładów mechanicznych o mikronażu 10 lub 25. Mniejszy mikronaż będzie zmniejszał ciśnienie. Jeśli chodzi o pozostałe wkłady, to warto rzeczywiście stosować je punktowo, np. pod zlewem w kuchni, ponieważ ich wydajność jest zbyt mała do filtracji wody w całej instalacji.
Warto również zwrócić uwagę na żywotność wkładów zmiękczających. Niestety nierealnym jest aby wkład wystarczył na 2 m3 wody przy średniej twardości wody wodociągowej. Zmiękczacz wody o pojemności 20-30 litrów złoża wymaga regeneracji solanką co kilka m3 wody, w zależności oczywiście od twardości wody. Natomiast we wkładzie 10" nie znajduje się więcej niż 0,5 litra żywicy jonowymiennej.
Zapraszamy do nas na kanał po więcej informacji na temat uzdatniania wody :)
5:08 Filtry w Leroy na dzień dzisiejszy ok. 11-12zł (3 miesiące temu 9zł). Na allegro te same 4,19zł, w sklepie instalacyjnym 6zł.
Kiedyś w Leroy znalazłem zaślepki puszek podtynkowych w cenie 2,5zł. W małym sklepie z artykułami budowlanymi te same zaślepki ok. 70 groszy.
Normalka w marketach, podobnie jak w spożywczych typu Auchan. Jedne rzeczy w promocji bardzo tanie, a inne raz droższe w porównaniu z małym sklepem na wsi! Mowa cały czas o IDENTYCZNYCH artykułach, a nie innych markach.
W sedno 👊
Leroy teraz to najdroższy sklep
No niestety sklepy budowlane stały się strasznie drogie. Lepiej zamawiać na allegro lub nawet w sklepach internetowych. Instalacja wodna w leura wychodzi 1200zl a na allegro z kosztami dostawy 500zl.
@@vdsmadechyba castorama
Świetny film, dzieeeeeeki Ci uprzejme.
Ja również dziękuję za miłą opinię.
Witam
Jakoś przypadkowo trafiłem na ten kanał.Super zawartość techniczna i metodyczna.
A że od dłuższego czasu chcę u siebie zainstalować zestaw filtrów bardzo mi Pana kanał pomoże. Dziękuję
Dziękuję, cieszę się, że mogłem Ci pomóc , powodzenia.
Świetnie wszystko wytłumaczone bardzo dobra robota 🙂 ja co prawda mam inne obudowy ale zasada działania jest taka sama pozdrawiam serdecznie
🤛
@@PolishManEU a wy saaa
Dziękuję. Za dobrą. Informacje
Trzymaj się 👍
6:59 filtr węglowy który eliminuje chlor, można montować na wstępie instalacji? Tak na logikę wydaje mi się, że pogarszamy sytuację eliminując chlor. Taki filtr powinien być chyba montowany już przy samej wylewce.
Tam gdzie mieszkam woda jest ze ujęć głębinowych, jeżeli woda jest z miasta yo tak.
Wydaje mi się że zdrowe rozumowanie tak podpowiada najpierw całe badziewie a póżniej uzdatnianie
Przy okazji dopytam bo nigdzie nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi. Jestem przed zakupem filtra wstępnego i ciągle zastanawiam się, czy wybrać sznurkowy które miałem montowane do tej pory, czy wymienić na piankowe. Dom użytkowany od roku, filtr sznurkowy wymieniam co 6 miesięcy i jest lekko rdzawy z zewnątrz, od połowy do środka jest wizualnie biały, wodociąg na wsi. Filtr USTM 10" 20um (model PP20). Nie pamiętam zużycia wody ale w domu puki co tylko 2 osoby.
W internecie wyczytałem tylko, że filtracja jest taka sama, z różnicą że gdy filtr sznurkowy się zużyje, to nadal przepuszcza wodę, a piankowy będzie obniżał ciśnienie. Więc chyba piankowy lepszy, bo będzie wiadomo, że już coś się dzieje i trzeba wymienić, dobrze myślę? Ceny identyczne jednego i drugiego.
Większość tych opinii to teorie, ja osobiście stosuję sznurkowy i po 6 miesiàcach muszę go wymienić, zauważalnie spadło ciśnienie wody, są też plusy stosowania zatkanych filtrów wody, użytkownicy nie przesiadają godzinami pod prysznicem- no woda leci słabiej i nie daje takiej frajdy pod prysznicem 😉 Na wiele pytań nie znajdziesz jednoznacznej odpowiedzi, z biegiem czasu sam znajdziesz odpowiedz na swoje pytania 💪
@@PolishManEU Od regulacji przepływu wody jest regulator ciśnienia a nie brudny wkład filtra.
Super filmik 👷👍
Dziękuję, miłego dnia dla Ciebie ;-)
Posiadam 3 lata taki zestaw , miałem 3 ostatnio przerobiłem na dwa, co do wyłapywania jakiegoś stałego syfu z instalacji to polecam, ale te węglowe i inne to raczej słabo ,a wymieniać co 2 tyś.litrów to trochę kosztowne
👍
Ale zamierzam odłączyć od głownej instalacji wymienić wkłady i przepuszczać wolnym strumieniem przez filtry bawełniany i węglowy do zbiornika szklanego 20l potem do szafki elektryczny dozownik i do saturatora wtedy będzie woda gazowana lub bez za free nie mówiąc o możliwości zrobienia Pepsi i innych
Ja mam taki zestaw pod zlewem najpierw bawełna potem węgiel ten pierwszy po miesiącu cały pomaranczowo rdzawy kolor Więc coś wyłapuje
Witam kolegę właśnie zakupiłem taki zestaw również do domku jednorodzinnego , jak odpalę instalacje dam znać o zmianie jakości wody.filmik spoko .pozdrawiam
Czekam na twoją opinię 👊
@@PolishManEU i zrobił z buzi cholewe
Witam bardzo fajny filmik pozdro piona a może mógłby pan wrzucić od nowa filmik z drzewami bo obejrzałem do połowy i mnie bardzo zaciekawił a gdy próbowałem obejrzeć do konca i nie mogę go odnależć z góry dziekuje pozdro piona
Będzie seria filmów o drzewie co się przewróciło na samochód, dam znać. Piona
Tu link do kanału gdzie nagrywam moją historię o przewracający się drzewie:
th-cam.com/channels/1jfdUgwZYwwLxGjYVpxryQ.html
Kilka razy nalejesz wodę do wanny i filtr do wymiany. Za mało wydajne na cały dom
Jest to filtr wstępny, wszystko zależy jak bardzo masz zanieczyszczoną wodę, mnie wystarczy na 2 miesiące, zmiękczający to fikcja - Nie polecam.
U mnie po zamontowaniu takiego zestawu trzech filtrów woda nadal twarda, a po przeprowadzonej elektrolizie wody okazuje się, że też słabo oczyszczona.😢😢
jaki filtr do wody wybrać? z Jonizacją czy tylko z mineralizatorem?
Chyba nie sprawdziła Ci się taka instalacja na wejściu. Przepustowość 5-6l/min uniemożliwia normalne użytkowanie. Znalazłeś na to jakiś sposób?
Omawiane filtry mają przyłącza 3/4” wszystko działa idealnie, przepływy Ok.
@@PolishManEU Średnica przyłącza w obudowie przecież nie ma znaczenia, chodzi o przepustowość samego wkładu. Woda z kranu 1/2 cala przy mniej więcej 3-4 barach leci ok 35l/min. Jeśli przepustowość wkładu filtra węglowego czy innego ma 5-6litrów czy nawet 10l/min to raczej ciężko mówić o normalnym przepływie wody. Rozumiesz co mam na myśli...?
@@dgr3557 ostatnio stosowałem na cały dom filtry węglowe 8l/min i było na granicy akceptowalności. Teraz nie mogę znaleźć już takich wkładów tylko 5l/min.. Znalazłeś jakieś wkłady 10" o większych przepływach? Lub znalazłeś na to jakiś sposób?
bzdura. 6 lat użytkuję w domu (zestaw 3 filtrów w kotłowni na cały dom) i nie narzekam.
Proszę podać z czego jest zrobiony filtr zmiękczający? Nie ma w opisie. Taki mamy. Mam dwie uwagi. 1. woda po filtrowaniu tymi filtrami po ugotowaniu jest zapach gumy. 2. Urządzenie badające wodę, wykazuje - woda przed czy po zmiękczaniu dalej jest średnio twarda.
Wspominam w swoich filmach, że filtry zmiękczające to kit, robiłem testy i nic nie zmiękczają, kwestia posmaku wody po ugotowaniu yo prawdopodobnie wina czajnika, proszę wodę zagotować w garnku lub czajniku stalowym i sprawdzić, kiedyś miałem czajnik metalowy z wieczkiem z tworzywa i też był problem posmaku, takie czasy…. Nikt tego nie kontroluje a my się trujemy.
@@PolishManEU Dziękuję. Te filtry mam na dom, a Filtry do kuchni kupię R10 , wersja wypasiona, wodę gotuję w garnuszku emaliowanym, inne też gotowałam, i poprzednio był dobry zapach.
9 minuta z kawalkiem, sam mowisz ze wode zmiekcza, a w komentarzu ze kit halo
@@coolwicia powinien zmiękczać, jednak po testach okazało się, że tak nie jest, w krówce pojawi się film z testów eksploatacyjnych, jednak już dzisiaj możesz wywnioskować, że zmiękczanie to fikcja.
Te filtry są tańsze niż dzbanki filtrujące.
A zestaw odwróconej osmozy czym się różni od zwykłych filtrów
Filtry filtrami nakważniesze to to czego nie widać. Zalecam zmiękczacz i odrzelaźnić wode.
jakieś wymiary tych komór na filtry wys, szer, je się wkręca, wkłada czy wrzuca w te pojemniki.
U mnie wsadziłem nowy filtr węglowy (przed nim jest wstępny) i woda zaczęła śmierdzieć zglinizna w dodatku była bardzo mentna. O czym może to świadczyć? Dodam że włożyłem drugi nowy filtr węglowy i jest to samo...
Ile miejsca zajmują takie filtry? Czy w roznych konfiguracjach zmieszcze minimum 3 pod zlewem? To domek na działce, mam bardzo duzo żelaza, wiec chciałabym nawet 4 takie filtry tylko czy to mi sie zmiesci. Czy nie będzie jakiegos slimaka rurek pod zlewem i ciśnienie wody słabe (a i tak na dzialce mam słabe 😔)
Cześć mam do Ciebie pytanie. Mam w mieszkaniu założone filtry na zimną wodę. Mam też dodatkowo filtr odwróconej osmozy do wody pitnej. A czy mogę coś zrobić z gorącą bieżącą wodą ? Czy są jakieś filtry do niej ?
Witam
Ciekaw jestem na ile czasu wystarczył wkład zmiękczający.
Pozdrawiam
Wcale nie wystarczył;-) zrobiłem test kropelkowa bezpośrednio po założeniu i nic się twardość wody nie zmieniła. Nie polecam!
@@PolishManEU tak myślałem. Ja kiedyś zrobiłem samoróbkę pod prysznic z puszki 2 na 10 cali przepływowej z żywica pourolite e100 chyba tak się nazywała. Musiałem regenerować co drugi dzień wtedy było ok.
Teraz od jakiegoś czasu używam w mieszkaniu wkładu który zapobiega powstawaniu kamienia. Technologia template assisted crystallization TAC. Używam od niedawna więc nie wiem jeszcze jaka jest skuteczność . Jest to 10 cali ale na większy nie było miejsca.
Pozdrawiam.
Witam czy przez taki filtr mozna nalać wode do basenu?
Witam mam pytanie czy taki filtry zmiękczający może być stosowany na instalacji zrobiony miedzą. Pozdrawiam serdecznie.
Tak oczywiście, przyłącza gwintowe w filtrze są z mosiądzu… nic się nie będzie utleniać i korodować.
Z zamiarem kupna takiego zestawu obnosiłem się już jakiś czas i w końcu zamówiłem sobie też taki zestaw potrójny i będę montował na początku instalacji wodnej bo irytuje ilość kamienia w użądzeniach AGD
Czy instalacja filtrów pomogła?
Witam jakiej firmy te obudowy i wklady ? Pozdrawiam
Tego typu filtry są dostępne w każdej hurtowni hydraulicznej.
z tych komentarzy wynika raczej że na całą instalację w domu tego typu filtry sie nie nadają trzeba szukać coś większego ?
Mam w małym mieszkaniu na wejściu filtry Dafi, jestem tylko ja, nie mija 1 miesiąc a już widać kamień w wodzie . Jest coś lepszego dostępne ?
Stacja uzdatniania wody się sprawdzi, na rynku są różni producenci, odbierasz pod względem wielkości gospodarstwa.
Czy po zastosowaniu takich filtrów można pic wodę z kranu ?
Tak, pod warunkiem, że posiadają atest.
Nie Wada powinna być przebadana przez odpowiednią instytucję.
Też szukam jakiegoś filtrowania na dom a nie tylko kran w kuchni.
Filtr wegliwy i 5 litrów na minutę to ile czasu bedzie sie napełniać wannę!? Czy to nie za maly przepływ dosc niski nawet dla zastosowania kuchennego. Proszę dać znać jak się spisuje wlasnie pod tym względem przeplywu.
od 6 lat używam podobnej kombinacji gdzie przepływy są piankowy (25l/min) żywiczny (4L) węglowy (5L) i bez problemu dzieci kąpią się w wannie - napełnianie nie trwa rok w międzyczasie druga łazienka np prysznic. Co innego napełnianie basenu ogrodowego 5tys L :) Mam filtry w kotłowni - na cały dom. Wymiana co max 3 m-ce. Stosuje filtry USTM. Niby woda miejska ale na filtrze widać jaki syf idzie no i mega twarda jest....
Aby za bardzo nie zmniejszać przepływu i ciśnienia wody w instalacji należy stosować filtry nie mniejsze niż 10 mikronów,mogą być 20 mikronów lub większe.
Witam serdecznie mam pytanie jak włożyć filtr do korpusu ? uszczelką gumową do góry czy na dół ?
Do góry.
A jaki filtr żeby się kamień w czajniku nie osadzał ?
Filtr z żywicą jonowymienną -zmiękcza wodę, usuwa z niej jony wapnia i magnezu. Odkąd stosuję go w czajniku szklanym Dafi mam brak kamienia w czajniku, w którym gotuję wodę.
Witam a jak mam zamontować te filtry gdzie mam plastikową rurę zaraz za wodomierzem?
Przerobić instalację 😉
Czy na końcu takiej instalacji mogę dać dwójnik na baterie do wody pitnej i zmywarki? Czy do zmywarki jest to zbyt słaby przelot?
Zmywarka potrzebuje ok 13 litrów wody na minutę przepływu, wiec tylko filtry wstępne wchodzą w gre
@@MQS-MQS o holender, a ja jednak zamontowałem... ale póki co zmywarka nie narzeka a talerze wychodzą czyste 😄 to nie powiem jej w takim razie 😉
@@dominik_zwiedza no to gitarka :)
pompa ma więcej roboty, z czasem może się spalić, ale może to jakieś bujdy..:)
@@MQS-MQS zestaw 3 filtóe w kotłowni no i 6 lat póki co i zmywarka nie narzeka to samo pralka....
U mnie filtr węglowy pracuje od 1 marca. Miesięcznie zużywam 1,5-2m wody. Jestem ciekaw ile będzie działał. Na dzień dzisiejszy nie zauważyłem pogorszenia jakości wody, nadal jest czysta, bez chloru.
Jakiej firmy są te korpusu?
Witam. Jesli instalowal Pan to w swoim domku jednorodzinnym to na jak dlugo realnie starcza te filtry? Ja mam male szambo i oprozniam je pratycznie 4ry razy w miesiacu przy 6scio osobowej rodzinie. Przy tej czestotliwosci musial bym taki filtr wymieniac srednio raz w tygodniu. Mozna te filtry jakos regenerowac, czy za kazdym razem musze wstawiac nowy? Przy tej czestotliwosci to ok 100zl miesiecznie.
W najbliższym czasie nagram film i odpowiem na Twoje pytania, zrobię podsumowanie oraz wyrażę swoją opinię, zapraszam do subskrybowania mojego kanału, pojawi się informacja o nowym filmie. Sprawa jest dość złożona i rozpisywanie mija się z celem.
@@PolishManEU Super!
Witam. Jak sprawuje się po 5 miesiącach? Właśnie kupiłem i zastanawiam się czy był to dobry pomysł. Woda ze studni głębinowej. Parametry w normie oprócz osadu.
Sprawują się dobrze tylko filtr wstępny, pozostałe to ściema.
Dzięki. Pozdrawiam
Jakiej firmy to są obudowy?
Dziwne że po założeniu takich trzech filtrów czuć u mnie jakąś gorycz🤔
Wszystko zależy od instalatora w jaki sposób dokonał instalacji?
@@PolishManEU ale w jakim sensie?Mi się wydaje że to jest winna któregoś filtra
@@vdsmadeZależy jaki kupisz filtr węglowy, już to przerabiałem. Z 3 trafiłem na 1 w którym woda była jak z butelki
@@tomislawwitow12 czyli zależy od jakiego producenta?
@@tomislawwitow12 można wiedzieć jakiej firmy?
👍
A co w sytuacji kiedy mam zainstalowany podgrzewacz przepływowy wody i on się załącza od odpowiedniego ciśnienia ? Czy takie filtry mają odpowiednią przepustowość? Może ktoś ma podobną sytuację i doradzi . Pozdrawiam
Tak, każdy filtr zmniejsza ciśnienie
Wszystko zależy od średnicy otworów w filtrze jeśli jest mniejsza niż 10 mikronów będą problemy z odpowiednim przepływem i ciśnieniem w instalacji.Zalecane jest więc 10 mikronów lub 20 i więcej
Na ile M3 wody starczy jeden filtr ? Mam dom i budynek gospodarczy, a chciałbym filtrować wodę używaną w domu, a nie tej w gospodarczym, więc w którym miejscu dać taki filtr ? Obecnie pasuje za licznikiem z wodomierza, który jest w piwnicy, ale wtedy będzie filtrowało też w gospodarczym. No chyba że nie duże koszty filtrowania m3 wody, wtedy może filtrować wodę która idzie po budynku gospodarczego.
W pierwszej kolejności sugeruję montaż nowych liczników wody, jeden dla gospodarstwa domowego a drugi dla gospodarstwa rolnego, w przypadku wody użytej do gospodarstwa zapłacisz mniej - ponieważ do opłaty nie będą doliczane ścieki, chyba że w twojej miejscowości nie korzystasz z kanalizacji miejskiej. Filtry sugeruję założyć 2 jeden wstępnego oczyszczania a drugi węglowy umieszczone za licznikiem, pomijając wodę dla gospodarstwa. Ja osobiście wymieniam wkłady co 3 miesiące przy cztero osobowej rodzinie, jednak wiele zależy od tego jak woda jest zanieczyszczona i skąd ją pobierasz. Powodzenia życzę i miłego dnia.
/ i prawdziwa Lokalna żywność po drodze// drogi ekspresowe ( muszą dać miejsce dla lokalnych małych biznesów'' dla regionalnej kuchni '' dla regionalnego rzemiosła'' kultury i sztuki itp .. dla podróżnych okazja by zapoznać się z bogactwem i różnorodnością Regionów i zajrzenia głębiej '' szansa na nowe kontakty kulturalne, gospodarcze itp. Międzynarodowe kołchozy będą wciskać towary międzynarodowych kołchozów- a to nie jest prawdziwa Polska........ w Hiszpanii takie zlekceważenie potrzeby zarobiania na życie przez lokalną społeczność skończyło się biedą i wyludnieniem. Nawet w tv mają o tym cykliczny program ''pusta Hiszpania''
żywotność 2m3 to śmiech ja w miesiąc zużywam 12 m3 wody wychodzi wymiana filtra co tydzień :) BTW wczoraj wymieniłem filtr piankowy po 4 latach :P (ponad 500m3) i wyglądał całkiem spoko
Odróżniasz piankę od żywicy?
Dużo pijesz tej wody
zimno Ci że nosisz rękawiczki?
Nie umiem odkręcić tego filtra by wymienić wkład :/ Co mam zrobić?
Spuść ciśnienie. Zamknij zawor przed filtrem i otwórz za
na początku miałem taką samą kolejność. prawda jest jednak taka że najpierw powinien być piankowy potem zmiękczający na końcu węglowy. Dlaczego - poczytajcie sobie sami. UWAGA: najlepszym rozwiązaniem jest jednak układ 4 filtrów (nie 3!). Dlaczego ? Po zakończonym procesie filtracji (pierwszy zawsze piankowy) czy to najpierw węglowy a potem żywiczny (lub jak ja odwrotnie) na końcu powinien być także piankowy. Filtracja pełna na początku i na końcu piankowy. PS wg mnie też nie warto instalować mniejszego mikronażu niż 10 (niższe ciśnienie/wydajność układu).
Zwróć uwagę na to, że 90% korpusów jakie sa dostępne na rynku ma taki sam przepływ... Czy kupić 3/4" czy 1" to otwór w środku jest taki sam. Widać to dobrze chociażby na zdjęciach na allegro patrząc na gwint przyłącza.
Ja mam pytanie a który filtr stosować na kamień aby go tyle nie było w urządzeniach ?
Proponuję zainstalować zmiękczacza wody, to jedyne i sprawdzone rozwiązanie.
@@PolishManEU tak tylko zmiękczacz to duże urządzenie a ja taki filtr chciałem zamontować na działce aby oczyszczał wodę i aby tyle kamienia nie było. Po twoich filmach to nawet ten sznurkowy średnio czyści pewnie by trzeba zamontować 3 filtry do samego czyszczenia.
@@Bartaspotrafi zależy jaka woda, ja mam wodę ze studni gminnej, jest wstępnie oczyszczana, osobiście zmieniam filtry co 3 miesiące i wyglądają jak na filmu 😳 jednak te wynalazki ( filtry zmiękczające to fikcja ) robiłem testy ….szkoda czasu i zachodu, jedno jest pewne, że zakładanie filtrów do oczyszczania ma sens, wystarczy Ci jeden taki filtr, częstotliwość wymiany będzie uzależniona od zanieczyszczenia wody, warto się rozejrzeć za zmiękczacze wody, może jest na rynku dostępny dla instalacji o małej wydajności, sam się rozglądam, jak znajdę ciekawe rozwiązanie to podzielę się na kanale.
Główną przyczyną nie pracuje filtr do zmniększania wody brak uszczelnienia wkładu filtra
Uszczelnienie jest Ok, cenna wskazówka dla innych osób.
Z jakiej firmy masz te filtry?
Jakiś KlarWod. Ale masz Aquafilter lub od UMTS.
Dużo spadło ciśnienie jak z kamieniem
🌼
Za zestaw dafi 350 pln a tu wychodzi 50% mniej
Więc filtr zmiękczający zamontowany przed zmywarką wystarczy na pół roku i to jest dobra opcja
Wszystko zależy od twardości wody, w większości przyp się sprawdzi.
opowiadasz historyjki jak psiapsie na piątkowym spotkaniu, pokaż którą stroną wkładasz wsady/filtry.... bo opowieści o jakości wody nikogo nie interesują.... jak ktoś chce sam montować, to musi wiedzieć co i jak po kolei i którą stroną....
Założyłem taki zestaw filtrów i wygląda to tak wstępny 5 mikron węglowy i zmiękczacz. Woda po filtrze węglowym nie nadaje się do picia jest śmierdząca i niemiła w smaku co jest nie tak
Dajesz 20 mic węgiel 5 mic na wlocie do domu czasem po węglu daje się jeszcze 2 filtry czyli 2x5mikronów
Moim zdaniem na wejściu powinien być filtr 20 lub 10 mikronów i każdy kolejny nie mniej niż 10 mikronów.Ja na wejściu mam filtr wstępny mechaniczny 40 mikronów,następnie filtr polipropenowy 20 mikronów,kolejny odżelaziający 10 mikronów i ostatni węglowy również 10 mikronów-spadek ciśnienia i przepływu jest nieznaczny i akceptowalny dla urządzeń AGD.
Zestaw dla typowego Janusza który myśli że zrobi coś dobrze po taniości.
Ten film ma za zadanie uświadomić ludzi. Filtr wstępny ma sens, pozostałe są zbędne.
Jak zdecydujesz się na zestaw 3x Big Blue 20" to tak tanio nie będzie.
To nypel nie śrubunek Mordo.
👍
Jaki koszt zestawu takich filtrów?
Dzień dobry
Miłego dnia 👊