Jak wyciszyć falownik i przedłużyć jego żywotność?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 5 พ.ย. 2024

ความคิดเห็น • 25

  • @PompaCiepłaiPV
    @PompaCiepłaiPV 11 วันที่ผ่านมา +4

    Pozdrawiam

  • @DawidexVeget
    @DawidexVeget 11 วันที่ผ่านมา +2

    Super Piotrze, rób więcej ;)

    • @energiasiedlce
      @energiasiedlce  11 วันที่ผ่านมา

      oj mam już listę tematów

  • @TomaszKR
    @TomaszKR 10 วันที่ผ่านมา +2

    Prościej rzecz ujmując lepiej zrobić dystanse od ściany za 5-10 cm z alu i tak przymontować falownik by ten nie nagrzewał ściany ;) a i przepływy powietrza będą większe ;)

    • @energiasiedlce
      @energiasiedlce  10 วันที่ผ่านมา

      Ja przechodzę na HV. 48V za mało mocy zreszta uwielbiam magazyny energii z samochodów EV. 48V to były testy czy tesla nam się ładnie będzie zachowywać.

  • @pawefalkowski5518
    @pawefalkowski5518 10 วันที่ผ่านมา +1

    Ciekawe czy znajdę coś pod mój falownik goodwe. Mimo że wysoko napięciowy i bez wentylatorów to dobrze było by obniżyć temperaturę.

    • @energiasiedlce
      @energiasiedlce  10 วันที่ผ่านมา

      klima plus termostat z dyi wiatraczkami

  • @illitum
    @illitum 11 วันที่ผ่านมา +1

    Sławek się nas nie słucha produkt jest analogowy. Fakt działa ale mógłby działać jeszcze lepiej. Ale z uwagi na craftowanie kamerki mam lepszy humor. Dobra produkcja Piotrze.

    • @energiasiedlce
      @energiasiedlce  11 วันที่ผ่านมา

      Powiedz coś więcej ew na priv :)

    • @slawas9282
      @slawas9282 11 วันที่ผ่านมา +1

      Hmmm....
      W jaki sposób lepszy? Zdarzyło mi się mieć w łapie owe chłodzenie i chętnie się dowiem jakie ma bolączki.
      Prosta elektronika steruje obrotami na podstawie temperatury. Dobre, ciche wiatraki. Nie z drukarki 3d. Co więcej?

    • @hitkit-elektro
      @hitkit-elektro 10 วันที่ผ่านมา +1

      @@slawas9282 wystarczyło by uTrzymywać temperaturę w granicy 49 stopni. Wtedy deye i klony nie uruchomią wbudowanego wiatraka.

  • @jako2334
    @jako2334 11 วันที่ผ่านมา +2

    To "cudo" skutecznie zablokuje przepływ powietrza a jak się falownik nagrzeje to będzie go potem chłodziło - skuteczniej niż bez wiatraczków. Efekt będzie taki, że wiatraczki będą się kręcić nawet jak falownikowi starczyłby swobodny przepływ powietrza. Skuteczny będzie tylko przy dużych obciążeniach falownika kiedy rzeczywiście by się przydał wiatrak.
    Ja to rozwiązałem tak, że jest wentylator łazienkowy, który dmucha ukierunkowanym powietrzem na radiator a włącza go termostat cyfrowy. Ustawiłem włączenie 40 stopni a wyłączenie na 37 stopni. W efekcie wentylator się włącza tylko latem gdy mamy dużą produkcję w godzinach okołopołudniowych a rano i wieczorem odpoczywa sobie. Najwyższą zaobserwowaną temp to jakieś 42 do 45 stopni przy produkcji ciągłej ponad 8 kW. Polecam takie rozwiązanie a nie dławienie przepływu powietrza konstrukcjami nie do końca przemyślanymi. Pozdrawiam księdza prowadzącego.

    • @energiasiedlce
      @energiasiedlce  11 วันที่ผ่านมา +1

      To nie cudo. To obniżyło temperaturę falownika o 10 stopni minimum na biegu powiedzmy jałowym i kilka stopni podczas pracy że oryginalne wiatraki się nie włączają. Nie mam nic z tego że pokazuję więc test jest po koleżeńsku jak najbardziej obiektywny. W prezencie lub za małą dopłatą poleci do nabywcy falownika.

  • @wojciechkrab4361
    @wojciechkrab4361 11 วันที่ผ่านมา +1

    Posiadam od 6 miesięcy.Niestety przy letnich temperaturach niewiele obniża temperaturę.Zwykły duży wentylator pod spodem+ prosty termostat działa dużo wydajniej

    • @energiasiedlce
      @energiasiedlce  10 วันที่ผ่านมา +1

      Też widziałem takie rozwiązania. Więc co zostaje mi wymiana na HV falownika hehehe. Ogólnie chłodzenie narazie się mi podoba bo mam ciszej w biurze. Ale przede mną myślę fajniejsze rzeczy do pokazania i to nawet EMS mi przyzna rację :) System zarządzania energią z zarzadzniem dodatkowym wyjściem na grzałki lub inne urządzenia do zbierania nadwyżek jak już magazyn energii będzie pełny oraz rozwiązanie które powiadamia SMSem całą rodzinę o trybie offgrid. Zamiast światełek i notyfikacji które możemy przeoczyć.

  • @High.vltg360
    @High.vltg360 11 วันที่ผ่านมา +2

    Tylko za co EMS widzę liczy 420 pln netto ??
    3 wentylatory 75pln , kontroler wentylatorów HW-585 12V - 8 pln obudowa jak mamy drukarkę 3D - 13pln (koszt filamentu) 80-100 jak zlecamy. Model obudowy za 0 pln z Printables (Quiet cooler for Deye 12K Inverter). Wychodzi ok 100zł jak mamy swoja drukarkę 190-200 pln jak zlecamy druk obudowy . Rozwiązanie fajne sam korzystam od roku i temperatury średnio spadły o 10-13 stopni w moim przypadku wewnętrzne wentylatory Deye załączają się tylko od święta;)

    • @energiasiedlce
      @energiasiedlce  11 วันที่ผ่านมา +1

      EMS to raczej inne rozwiązania. Właśnie testuje system do zarządzania energią, inteligentnt włącznik 1 lub 3 fazowy i smsowe powiadamianie o trybie offgrid dla całej rodziny. Sam wiatraczek jest dodatkiem bardziej z potrzeby i prośb ich użytkowników. Pokaż swoje rozwiązanie chętnie je zobaczę, porównam.

    • @slawas9282
      @slawas9282 11 วันที่ผ่านมา

      @@High.vltg360 Jak masz zacięcie DIY i możliwości to jak najbardziej.
      Jak masz działalność i robisz to legalnie dla kogoś dolicz VAT, koszty pakowania żeby kurierzy nie przywieźli naleśnika połamanego, śrubki do skręcania, kabelki, gniazda, czas do złożenia.
      Sam sobie pewnie tego nie doliczasz do swojej wersji chłodzenia.
      Jeszcze jedna kwestia. Materiał obudowy wycinany i obrabiany laserem lub CNC to nijak ma się do wydruku po taniości.

    • @High.vltg360
      @High.vltg360 10 วันที่ผ่านมา

      ​ @energiasiedlce Moje rozwiązanie wygląda i działa identycznie jak proponowane przez EMS z zewnątrz odróżnia je tylko logo ;) moje jest niebrandowane;).

    • @High.vltg360
      @High.vltg360 10 วันที่ผ่านมา

      @@slawas9282 Gdyby jeszcze to z czego jest wykonana obudowa miało jakiś wpływ na działanie /funkcjonalność urządzania może bym się zgodził a tu nie ma żadnego.

    • @slawas9282
      @slawas9282 10 วันที่ผ่านมา

      @@High.vltg360 Może masz rację. Ale wydruki PLA są tanie i mają swoje wady. Sytuacja z życia. Falownik w blaszaku latem. Drukowana obudowa po miesiącu wyglądała jak klops. Rozjechała się. Materiał ma znaczenie

  • @netinstal
    @netinstal 11 วันที่ผ่านมา +1

    To nowe kadrowanie do niestety prawdziwy dramat

    • @energiasiedlce
      @energiasiedlce  11 วันที่ผ่านมา

      Czyli normalnie nagrywać i tyle, lub ustawić w jednym miuejscu kamerę i ew. wtedy przekadrowywać. Dzięki za info.

    • @netinstal
      @netinstal 11 วันที่ผ่านมา

      @@energiasiedlce często nie łapie ostrości i robi sie jakoś dziwnie przeskalowane