Mesterséges intelligencia. Chat GPT. Kockázat vagy lehetőség? Jakab Roland, Inforádió Aréna

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 24 พ.ย. 2024

ความคิดเห็น • 28

  • @professzormozes8939
    @professzormozes8939 ปีที่แล้ว +2

    Nagyon félrevezető és szakmaiatlan a szóhasználata ennek a szakértőnek, és ez nagyon káros a laikusok számára. Végig úgy beszél a tanuló algoritmusokról, hogy ő ezt és ezt csinálja, sőt ő tanulni akar, és végig megszemélyesítve beszél róla, pedig ez teljesen félrevezető.

  • @pityubacsi
    @pityubacsi ปีที่แล้ว +2

    Vajon mikor fog nagybejelentéseket tenni a kormányinfón?

  • @rubinaanibur3633
    @rubinaanibur3633 ปีที่แล้ว

    "Ha engedélyt adunk rá, akkor valaki azt az adatot HASZNÁLNI fogja" (JR 12:04)
    Nekem már nagyon régen az az érzésem, hogy az adataim így is, úgy is megvannak neki, csak azért kéri el, hogy felhasználhassa. Szóval igazából tök mindegy, mert így is, úgy is profiloz.
    Elég vicces, ahhoz képest elképesztően pocsék profilt készít rólam, vagyis az, amit ajánl, hihetetlenül sematikus és szűk látókörű. Csak adatbázisokat kellene használnia, de iszonyú rosszul csinálja. Mellesleg ez a beszűkülés a lakosság teljes elhülyüléséhez vezet. Miért jó ez és kinek? Vannak sejthető válaszok.

  • @Slaci-vl2io
    @Slaci-vl2io ปีที่แล้ว +1

    176 MLD * 572 = 1 Billió, nem pedig "száz ezer trillió", ha jól tudom. Kerekítve. Hol hibázott: Angolul a válasz “1 trillion”, innen vette a trilliót, helytelenül. 176 milliárd az száz76ezermillió, innen vehette a többit. 19:30

  • @professzormozes8939
    @professzormozes8939 ปีที่แล้ว

    Ha új nézeteket akarunk, akkor álljunk fel a gép elől és menjünk el a kocsmába, mert ezek a platform szolgáltatók buborékba zárnak mindenkit? De könyörgöm, azért ezt nem kéne túldimenzionálni. A Netflix és hasonlók ajánlanak valamit, de mi attól még rákereshetünk bármire, nem vagyunk elzárva attól, amit nem ajánl. Ez csak egy kényelmi dolog, amit elfogadsz, használod, vagy pedig figyelmen kívül hagyod.

  • @fradyendre
    @fradyendre ปีที่แล้ว

    A jövő kérdése: mesterséges intelligencia vs. természetes unintelligencia? :)

  • @ezsebetszafian
    @ezsebetszafian ปีที่แล้ว

    Kérdésem az lenne: Ha ennyire tanulékony a mesterséges intelligencia, nem lehet, hogy egy idő után önfejleszt? Ez viszont már fékezhetetlen lesz?

    • @belaraduly2237
      @belaraduly2237 ปีที่แล้ว +1

      A mesterséges intelligencia (MI) egyre fejlettebb algoritmusok és gépi tanulási technikák felhasználásával tanul és fejlődik, azonban jelenleg még nem képes önállóan önfejlesztésre. Az MI algoritmusokat és tanító adathalmazokat használ, hogy az emberi értelemhez hasonló képességeket sajátítson el, de továbbra is az emberi programozók és kutatók határozzák meg az MI működését és fejlődését.
      Az MI jelenlegi szintjei még mindig korlátozottak a képességeikben, és csak azokat a feladatokat tudják elvégezni, amelyekre konkrétan tanítják őket. Az MI nem képes önállóan átlépni a tanító adathalmazukon kívülre, és általában csak a konkrét feladatokra képesek, amelyekre programozták őket.
      Bár a kutatók az MI önfejlesztésének lehetőségeit vizsgálják, jelenleg még nincs bizonyíték arra, hogy az MI képes lenne önállóan és korlátlanul fejlődni. A fejlesztési folyamat során az MI-t programozók és kutatók felügyelik, hogy biztosítsák az adatok helyességét és az MI tevékenységének biztonságát.
      Az MI fejlődésének biztonsága és kockázata azonban egyre inkább kiemelt figyelmet kap a kutatók, a szakemberek és a döntéshozók körében. A megfelelő szabályozási környezet és etikai irányelvek kidolgozása és betartása segíthet abban, hogy az MI fejlődése biztonságosan és kontrolláltan történjen, és az MI képességeit a társadalom előnyére lehessen felhasználni.

    • @ezsebetszafian
      @ezsebetszafian ปีที่แล้ว

      @@belaraduly2237 Köszönöm a válaszát! Benne van, hogy "jelenleg".Az emberi etika, pedig már sokat bizonyított az elmúlt időkben. Egyik szemem sír, a másik nevet.

    • @professzormozes8939
      @professzormozes8939 ปีที่แล้ว

      Önmagától nem önfejleszt, csak ha mi mondjuk, vagy megengedjük. De már most is tud, bizonyos értelemben ez a lényege. Az önfejlesztésnek is lehet több szintje. Mivel tanul, azaz adatok és mintázatok alapján, amit adunk neki, finomítja a statisztikai modelljét, ezt már önmagában is önfejlesztésnek tekinthetjük, csak annyi kell hozzá, hogy adunk neki adatot. De olyan is van, hogy két neuronhálózat verseng egymással, és így fejlesztik egymást, például ezen alapultak a fake arcképek több évvel ezelőtt, amikor megjelentek. Vagy az AlphaZero már nem is emberi játszmák azaz adatok alapján tanult meg go-zni vagy sakkozni, hanem saját maga generálta magának az adatot.

  • @krisztafarkas850
    @krisztafarkas850 ปีที่แล้ว +3

    Még egy lehetőség az emberek manipulálására. Ha az EU szabályozza, az csak valami sötét dolog lehet majd.

  • @viki6098
    @viki6098 ปีที่แล้ว +1

    Miért személyesíti meg a mesterséges intelligenciát???!!! - "ő", "neki"....

    • @ChristaHorvath
      @ChristaHorvath ปีที่แล้ว +1

      Mert magát is Sydneynek nevezi ez a gép. Szólni kéne neki, hogy Aladdin okosabb, hatékonyabb nála és az ellensége.

  • @laszlonagy9882
    @laszlonagy9882 ปีที่แล้ว

    Nem állíthatom, hogy sokat megértettem ebből.

    • @tauberl
      @tauberl ปีที่แล้ว +1

      Pedig egyszerű: az AI-nál rosszabb dolog nem is történhet velünk! Pá-pá szabad akarat.

    • @rubinaanibur3633
      @rubinaanibur3633 ปีที่แล้ว

      Nem álíltom, hogy sok mindent meg kellett itt érteni

    • @rubinaanibur3633
      @rubinaanibur3633 ปีที่แล้ว

      @@tauberl Végül is ezt kellene megérteni. "Álljunk fel és menjünk el a a kocsmába!" (Kb. 10 percnél E.T.)

    • @professzormozes8939
      @professzormozes8939 ปีที่แล้ว

      Sajnos nagyon rosszul magyarázott a vendég.

  • @bagoistvan3182
    @bagoistvan3182 ปีที่แล้ว

    👍🍺🍺🍺🙄

  • @krisztafarkas850
    @krisztafarkas850 ปีที่แล้ว

    Akkora szólásszabadsága lesz majd ennek a szarnak, mint a nyugati sajtónak? 😂😂😂

    • @bizalom77
      @bizalom77 ปีที่แล้ว

      annál is nagyobb