Komentarz od amatora: Szczerze mowiac spodziewałem się lepszego wykonania. Jakbym zobaczył taka szafke u siebie z tyloma dziurami w kafelkach to bylbym wściekły. Dlaczego nie zostalo to zrobione na przykład na listwie i zawieszkach? Wygląda że nie bedzie trzymane tam nic cięzkiego. Dlaczego szafka nie ma pleców? jak juz takie chamskie kątowniki pod pólki, to moze lepiej byłoby te białe, plastikowe? albo po prostu piny? Ogolnie, to wreszcie filmik z produkcji mebli od poczatku do końca. Czekałem na cos takiego, ale spodziewałem się że przy takiej ilości narzędzi finalne wykonanie będzie dużo lepsze.
Ja w robieniu mebli tez jestem amatorem ;) to ze mam dużo sprzęty nie znaczy nic. U mnie w domu są ściany proste (w miarę) dlatego jakoś meble mi wyszły. A tutaj od samego początku nastawiałem się ciężka walka. Nie dość ze nierówne ściany to pełno kabli „nie wiadomo gdzie”, przeróbki instalacji wodnej tez poprowadzone bez większego planu. Pewnie dało się zrobić to lepiej i ten film to nie jest moja wizytówka czy coś. Raczej prośba o pomoc ;) dlatego z miła chęcią czytam komentarze jak powinno to być zrobione 💪
@@WymyśliZrób aha, to przepraszam, ogolnie cała reszta filmików jest super (ten też, tak jak mowie na cos takiego czekałem, ale to wykonanie mnie troche zdziwilo), także planuje nadal pozostac widzem. PS. Prosze pamietac ze kazde rozwiazanie jest dobre dopóki sa odpowiednie argumenty które za nim idą. Stąd taka liczba pytań z mojej strony. Pozdrawiam
Spokojnie spokojnie :) na meble się nie obraziłem i właśnie takie realizacje motywują mnie do następnych projektów ;) wiec raczej bliżej niż daje znowu zabiorę się za jakieś mebelki ;)
A z blendami to jest moim zdaniem tak, że im większa krzywizna, tym szersza powinna być blenda, żeby oszukać oko. Tak naprawdę jak zrobisz taki klin od praktycznie zera do 2 cm, to wręcz podkreślasz tą krzywiznę. A jakby listewka szła przykładowo od 3 cm do 5cm, to już inaczej oko to przyjmuje ;) Potem szczelinkę wykańczamy akrylem i jest miód! :D
Tez tak chciałem zrobić i nawet patrzyłem jak to było zrobione w moim domu rodzinnym (wielka płyta). Tylko tutaj jest problem, te drzwiczki są mniejsze i gorzej jest coś wkłada. Chyba ze całkowicie zmniejszamy szafkę a nie tylko rzeźbiony z drzwiczkami. Omawiałem temat z inwestorką i chciała jak największa szafkę ;)
@@ArekKowalewski19a gdzie tu blenda na siłę? Na siłę to jest jej nie danie, a jak komuś szkoda kilku centymetrów szafki to dałbym blende na lamelki bądź domino klejoną do korpusu od przodu i front do blendy montowany na zawiasy równolegle jak w szafce narożnej.
@@ArekKowalewski19skoro piszesz że uważasz tak SAMO "czasem lepiej zostawić większą szczelinę nawet niż na siłę pchać blende to jeżeli uważasz że jednak powinna być tam blenda to naucz się pisać że zrozumieniem.
bardzo dobra robota! ;] 1. dla początkujących i niecierpliwych lepsze prowadniki z mimośrodową regulacją wysokość, 50 gr droższe ale warto :) widzę, że blum no to mają nr 173H7100 albo 174H7100E pod 5mm 2. do tych szczelin, blend to zamiast taśmy i hdf lepsza jest taka poduszka pompowana co się używa do np. montażu okien czy włamywania do aut :D 3. frezy na puszki zawiasów chyba są lepsze ;) tak patrząc po tym jak się wierci tym z Castoramy, droższe ale i tak tańsze niż to wiertło samocentrujące :D 4. trochę masakra z tymi surowymi kątownikami pod półki :D jest wiele innych estetyczniejszych rozwiązań, już nie mówiąc o tym, że można było tę półkę wkręcić normalnie na wkręty od boków przed zawieszeniem 5. kątowniki do wieszania to tzw. zawieszka słowacka, IKEA je często stosuje, szukajcie w google: "zawieszka IKEA" - taki kątownik z osłonką, pozwalaj one też na regulacje
Do dobrej roboty to jeszcze brakuje ;) hehe ale powoli powoli się uczę. Będzie dobrze zobaczysz ;) a tam musiałem tak kombinować bo w ścianie rury z woda były zaplecione z rurami z gazem 😂 i jeszcze obwiązane przewodami ;)
Dobry, Panie Majster! ;) z oklejaniem formatek z wióra do pomieszczeń wilgotnych, takich jak łazienka, czy nawet np. szafkę pod zlewozmywak w kuchni, gdzie też może się nam polać woda przy jakichś pracach hydraulicznych, to oklejanie z każdej strony ma sens, jeżeli jest wykonywane klejem PUR bezspoinowo. Wtedy takie oklejenie rzeczywiście jakoś tam uszczelnia krawędź i nie spuchnie to aż tak szybko. Oklejanie tradycyjnym klejem termotopliwym na maszynach starego typu nie chroni przed niczym tak naprawdę. Dlatego warto w hurtowni dopytać jak to robią i ewentualnie dopłacić, bo oczywiście oklejanie PUR jest droższe.
No właśnie tutaj jest ten problem, ze nie chcieliśmy wydawać dużo kasy. Ja wiem ze jak ma być dobrze to musi to kosztować, ale czasami po prostu warto coś zrobić i zobaczyć jak to się sprawdzi. Szafka jest zrobiona - używają od pół roku, albo lepie. Póki co jest Ok ;) a jak się za jakiś czas rozwali to się zrobi na nowo :)
@@WymyśliZrób a w ogóle to z Twojej winy i przez te Twoje durne filmy właśnie siedzę na warsztacie i się bawię moim pierwszym Festoolem. TSV 60 - zaglebiarka z podcinakiem. Super maszyna. Pozdro!
A co do TSV to miałem możliwość dostania jej na testy długo przed premiera, ale jakiś nie mogłem tego zrobić swoje TSC 😂 byłby jej smutno, ze chce ją wymienić na nowszy model ;)
@@WymyśliZrób ja mam pilarkę na akumulatory z Makity i uważam, że TSV mi jej nie zastąpi jednak. Za duża i za ciężka maszyna do zabierania na montaże, poza tym nie podejdziesz nią wszędzie przez ten moduł podcinaka. No i jest na kablu. Kupiłem jako maszynkę półstacjonarną do warsztatu która ma mi zastąpić formatówkę na drobne rozkroje płyty np z pasów na szuflady, jakieś docinki itp. 😁
Poziome boki (góra i dół) szafki powinny być skręcane nie od dołu i góry a od boków. Robiąc jak na filmie łatwiej zerwać dno bo jedynie gwint śruby blokuje. Robiąc od boku jest dodatkowa blokada w postaci reszty materiału, który musiałby się poddać i pęknać.
Mam nadzieje, ze już niedługo nie będę się zastanawiać na takimi problemami ;) mi chodziło o to żeby nie było widać wkrętów. Teraz zamówię sobie domino to będę robić tak jak ma być i nie będę się przejmować wkrętami ;)
@@SpalaczBenzyny myśle ze wszystko zależy od wykorzystanego materiału i wkrętów. Nie mniej jednak - jeśli można coś sprawić wytrzymalszym zamieniając jedynie to które boki skręcasz - to wciąż warto. Polecam kanał Petera Millarda. Miał jakaś serie o budowaniu szafek. Polecam bo dużo można się nauczyć.
Kacper - masz jeszcze kontakt z tą firmą od drukowania plastików? Bo wpadł mi do głowy pewien... szatański pomysł! :) Tu nie będę pisał, żeby nie spalić - pogadamy telefonem wieczorem, to może coś fajnego się urodzi... ;)
Ja wiem, wiem mi tez do końca takie coś się nie podobna, ale uwierz mi nie było innej możliwość. Kable, rury, zbrojenie i najlepsze ze nie wiadomo było gdzie to idzie bo zdjęć brak. Modliłem się przed każda dziura 😂
Chciałbym się upewnić czy jak masz dwoje drzwi i szafka ma zewnętrzny wymiar 600 to na drzwiach dajesz po 3mm mniej z każdej strony czyli 6mm na jedne drzwi? Czyli wymiar drzwi to 600/2 - 6=294? A jak drzwi są wpuszczane miedzy boki to ile trzeba dać luzu z każdej strony?
Ja sobie przed tymi zabawami sprawdziłem jak to zrobił stolarz u mnie w kuchni. Luz między drzwiczkami jest 3 mm. Nie pamietam dopadnie jak robił to w tym projekcie, ale teraz bym chyba zrobił tak ze od boku 3 mm i środek 3 mm, wiec od całego wymiary odejmij 9 mm, i podziel ja pół. Co do drzwiczek w środku to nie mam pojęcia.
Powiem tak: Jak kupowałem kiedyś takie mebelki do łazienki, były wlanie z wirówki. Po kilka latach przy drzwiczkach spuchły ;) wiem że takie rzeczy robią z mdf lakierowanego, ale mdf też puchnie. Jak coś się obije to będzie lipa. Zależy ile kasy chcesz wydać. Teraz jak robiłem do siebie to zrobiłem wszytko ze sklejki, pomalowałem i wygląda super
@@Mlody93111wtrącę się w temat jako, że robię łazienki od około 25 lat. Szczerze nie polecam wiórków no chyba że jest bardzo ograniczony kontakt z wodą/ parą. Od samej wilgoci naciągają wody i po prostu puchną, szczególnie tańsze i gorsze jakościowo. Dla przykładu nawet we własnej łazience wszystko wyrzuciłem po 2 latach, zamiast tego zrobiłem na wymiar z drewna i dobrze zaolejowalem. Takie rozwiązanie zdaje egzamin, pod umywalkę z uwagi na dzieci zamontowałem kamienny blat. Pozdrawiam
No dobra, a ta pierwsza szafka, z jednej strony nie ma okleiny to jak to wymierzysz, podajesz wymiary na gotowo z oklejeniem czy bez? Kto się bawi w te wyliczanie +-2mm, Ty czy firma której podajesz jaki ma być wymiar?
Hehe ;) u mnie to chronologia jest dość mocno pokręcona, ten film na dysku leży od prawie roku, ale mogłeś wrzucić wcześniej swoj to bym wiedział jak to zrobić 😂
Tutaj akurat sam wszystko wycinałem i oklejałem, musisz poszukać u siebie w mieście hurtowni. Wiem że są jeszcze firmy co dociskają i wysyłają kurierem
Komentarz od amatora: Szczerze mowiac spodziewałem się lepszego wykonania. Jakbym zobaczył taka szafke u siebie z tyloma dziurami w kafelkach to bylbym wściekły. Dlaczego nie zostalo to zrobione na przykład na listwie i zawieszkach? Wygląda że nie bedzie trzymane tam nic cięzkiego. Dlaczego szafka nie ma pleców? jak juz takie chamskie kątowniki pod pólki, to moze lepiej byłoby te białe, plastikowe? albo po prostu piny?
Ogolnie, to wreszcie filmik z produkcji mebli od poczatku do końca. Czekałem na cos takiego, ale spodziewałem się że przy takiej ilości narzędzi finalne wykonanie będzie dużo lepsze.
Ja w robieniu mebli tez jestem amatorem ;) to ze mam dużo sprzęty nie znaczy nic. U mnie w domu są ściany proste (w miarę) dlatego jakoś meble mi wyszły. A tutaj od samego początku nastawiałem się ciężka walka. Nie dość ze nierówne ściany to pełno kabli „nie wiadomo gdzie”, przeróbki instalacji wodnej tez poprowadzone bez większego planu. Pewnie dało się zrobić to lepiej i ten film to nie jest moja wizytówka czy coś. Raczej prośba o pomoc ;) dlatego z miła chęcią czytam komentarze jak powinno to być zrobione 💪
@@WymyśliZrób aha, to przepraszam, ogolnie cała reszta filmików jest super (ten też, tak jak mowie na cos takiego czekałem, ale to wykonanie mnie troche zdziwilo), także planuje nadal pozostac widzem.
PS. Prosze pamietac ze kazde rozwiazanie jest dobre dopóki sa odpowiednie argumenty które za nim idą. Stąd taka liczba pytań z mojej strony. Pozdrawiam
Spokojnie spokojnie :) na meble się nie obraziłem i właśnie takie realizacje motywują mnie do następnych projektów ;) wiec raczej bliżej niż daje znowu zabiorę się za jakieś mebelki ;)
A z blendami to jest moim zdaniem tak, że im większa krzywizna, tym szersza powinna być blenda, żeby oszukać oko. Tak naprawdę jak zrobisz taki klin od praktycznie zera do 2 cm, to wręcz podkreślasz tą krzywiznę. A jakby listewka szła przykładowo od 3 cm do 5cm, to już inaczej oko to przyjmuje ;) Potem szczelinkę wykańczamy akrylem i jest miód! :D
Tez tak chciałem zrobić i nawet patrzyłem jak to było zrobione w moim domu rodzinnym (wielka płyta). Tylko tutaj jest problem, te drzwiczki są mniejsze i gorzej jest coś wkłada. Chyba ze całkowicie zmniejszamy szafkę a nie tylko rzeźbiony z drzwiczkami. Omawiałem temat z inwestorką i chciała jak największa szafkę ;)
również robię meble na wymiar i uważam dokładnie tam samo. czasem lepiej zostawić większą szczelinę nawet niż na siłę pchać blendę
@@ArekKowalewski19a gdzie tu blenda na siłę? Na siłę to jest jej nie danie, a jak komuś szkoda kilku centymetrów szafki to dałbym blende na lamelki bądź domino klejoną do korpusu od przodu i front do blendy montowany na zawiasy równolegle jak w szafce narożnej.
@@karolc2322a gdzie ja napisałem że TU jest blenda na siłę ? naucz się czytać ze zrozumieniem najpierw zanim coś skomentujesz
@@ArekKowalewski19skoro piszesz że uważasz tak SAMO "czasem lepiej zostawić większą szczelinę nawet niż na siłę pchać blende to jeżeli uważasz że jednak powinna być tam blenda to naucz się pisać że zrozumieniem.
bardzo dobra robota! ;]
1. dla początkujących i niecierpliwych lepsze prowadniki z mimośrodową regulacją wysokość, 50 gr droższe ale warto :) widzę, że blum no to mają nr 173H7100 albo 174H7100E pod 5mm
2. do tych szczelin, blend to zamiast taśmy i hdf lepsza jest taka poduszka pompowana co się używa do np. montażu okien czy włamywania do aut :D
3. frezy na puszki zawiasów chyba są lepsze ;) tak patrząc po tym jak się wierci tym z Castoramy, droższe ale i tak tańsze niż to wiertło samocentrujące :D
4. trochę masakra z tymi surowymi kątownikami pod półki :D jest wiele innych estetyczniejszych rozwiązań, już nie mówiąc o tym, że można było tę półkę wkręcić normalnie na wkręty od boków przed zawieszeniem
5. kątowniki do wieszania to tzw. zawieszka słowacka, IKEA je często stosuje, szukajcie w google: "zawieszka IKEA" - taki kątownik z osłonką, pozwalaj one też na regulacje
Do dobrej roboty to jeszcze brakuje ;) hehe ale powoli powoli się uczę. Będzie dobrze zobaczysz ;) a tam musiałem tak kombinować bo w ścianie rury z woda były zaplecione z rurami z gazem 😂 i jeszcze obwiązane przewodami ;)
Dobry, Panie Majster! ;) z oklejaniem formatek z wióra do pomieszczeń wilgotnych, takich jak łazienka, czy nawet np. szafkę pod zlewozmywak w kuchni, gdzie też może się nam polać woda przy jakichś pracach hydraulicznych, to oklejanie z każdej strony ma sens, jeżeli jest wykonywane klejem PUR bezspoinowo. Wtedy takie oklejenie rzeczywiście jakoś tam uszczelnia krawędź i nie spuchnie to aż tak szybko. Oklejanie tradycyjnym klejem termotopliwym na maszynach starego typu nie chroni przed niczym tak naprawdę. Dlatego warto w hurtowni dopytać jak to robią i ewentualnie dopłacić, bo oczywiście oklejanie PUR jest droższe.
No właśnie tutaj jest ten problem, ze nie chcieliśmy wydawać dużo kasy. Ja wiem ze jak ma być dobrze to musi to kosztować, ale czasami po prostu warto coś zrobić i zobaczyć jak to się sprawdzi. Szafka jest zrobiona - używają od pół roku, albo lepie. Póki co jest Ok ;) a jak się za jakiś czas rozwali to się zrobi na nowo :)
@@WymyśliZrób a w ogóle to z Twojej winy i przez te Twoje durne filmy właśnie siedzę na warsztacie i się bawię moim pierwszym Festoolem. TSV 60 - zaglebiarka z podcinakiem. Super maszyna. Pozdro!
Mam nadzieje ze kupiłeś od Łukasza ;) hehe
A co do TSV to miałem możliwość dostania jej na testy długo przed premiera, ale jakiś nie mogłem tego zrobić swoje TSC 😂 byłby jej smutno, ze chce ją wymienić na nowszy model ;)
@@WymyśliZrób ja mam pilarkę na akumulatory z Makity i uważam, że TSV mi jej nie zastąpi jednak. Za duża i za ciężka maszyna do zabierania na montaże, poza tym nie podejdziesz nią wszędzie przez ten moduł podcinaka. No i jest na kablu. Kupiłem jako maszynkę półstacjonarną do warsztatu która ma mi zastąpić formatówkę na drobne rozkroje płyty np z pasów na szuflady, jakieś docinki itp. 😁
Poziome boki (góra i dół) szafki powinny być skręcane nie od dołu i góry a od boków. Robiąc jak na filmie łatwiej zerwać dno bo jedynie gwint śruby blokuje. Robiąc od boku jest dodatkowa blokada w postaci reszty materiału, który musiałby się poddać i pęknać.
Mam nadzieje, ze już niedługo nie będę się zastanawiać na takimi problemami ;) mi chodziło o to żeby nie było widać wkrętów. Teraz zamówię sobie domino to będę robić tak jak ma być i nie będę się przejmować wkrętami ;)
@@WymyśliZrób Ja tylko dziele się wiedzą :) Pozdrawiam
Bardzo dziękuje, właśnie dzięki takim komentarzom każdy następny projekt będzie lepszy ;) bo dają do myślenia 💪 Pozdro ;)
no ale aby zerwać to dno to trzeba ze 80 kg na taką półkę położyć :)
@@SpalaczBenzyny myśle ze wszystko zależy od wykorzystanego materiału i wkrętów. Nie mniej jednak - jeśli można coś sprawić wytrzymalszym zamieniając jedynie to które boki skręcasz - to wciąż warto. Polecam kanał Petera Millarda. Miał jakaś serie o budowaniu szafek. Polecam bo dużo można się nauczyć.
Super
Bloki z wielkiej płyty już tak mają 🙂
Kacper - masz jeszcze kontakt z tą firmą od drukowania plastików?
Bo wpadł mi do głowy pewien... szatański pomysł! :)
Tu nie będę pisał, żeby nie spalić - pogadamy telefonem wieczorem, to może coś fajnego się urodzi... ;)
Te Twoje kątowniki to mnie tak drażnią xD wiem ze to jest spoko rozwiazanie, ale estetycznie mnie łoko drażni 😂
Ja wiem, wiem mi tez do końca takie coś się nie podobna, ale uwierz mi nie było innej możliwość. Kable, rury, zbrojenie i najlepsze ze nie wiadomo było gdzie to idzie bo zdjęć brak. Modliłem się przed każda dziura 😂
Tys prowda hejjj 😁
Zarąbiste te plastikowe dystanse z otworami pod zawiasy. Kupowałeś przez internet? Jakoś nigdy nie zauważyłem ich w sklepach budowlanych
Raczej przez neta. Wpisz na Allegro „szablon pod zawiasy”. Bardzo ułatwia prace ;)
Chciałbym się upewnić czy jak masz dwoje drzwi i szafka ma zewnętrzny wymiar 600 to na drzwiach dajesz po 3mm mniej z każdej strony czyli 6mm na jedne drzwi? Czyli wymiar drzwi to 600/2 - 6=294? A jak drzwi są wpuszczane miedzy boki to ile trzeba dać luzu z każdej strony?
Ja sobie przed tymi zabawami sprawdziłem jak to zrobił stolarz u mnie w kuchni. Luz między drzwiczkami jest 3 mm. Nie pamietam dopadnie jak robił to w tym projekcie, ale teraz bym chyba zrobił tak ze od boku 3 mm i środek 3 mm, wiec od całego wymiary odejmij 9 mm, i podziel ja pół. Co do drzwiczek w środku to nie mam pojęcia.
Szafki z podwójnymi frontami robi się szerokość korpusu -6 /2 =(600-6)/2 = front 297. Szafka z jednym frontem 600-4=596
@@krzysztofparzyk85 dzięki za konkretną odpowiedź 😃
Plyta wiórowa w lazience zda egzamin? Musze zrobic szafke pod umywalke i zastanawiam sie czy nie naciagnie wilgoci
Powiem tak:
Jak kupowałem kiedyś takie mebelki do łazienki, były wlanie z wirówki. Po kilka latach przy drzwiczkach spuchły ;) wiem że takie rzeczy robią z mdf lakierowanego, ale mdf też puchnie. Jak coś się obije to będzie lipa. Zależy ile kasy chcesz wydać. Teraz jak robiłem do siebie to zrobiłem wszytko ze sklejki, pomalowałem i wygląda super
Chciałbym zrobić w miarę po kosztach ale też nie chce tego za rok wymieniać
@@Mlody93111 myślę że jak zrobisz z płyty, dasz do oklejenia do firmy i nie będziesz tego specjalnie oblewać wodą to będzie ok
@@Mlody93111wtrącę się w temat jako, że robię łazienki od około 25 lat. Szczerze nie polecam wiórków no chyba że jest bardzo ograniczony kontakt z wodą/ parą. Od samej wilgoci naciągają wody i po prostu puchną, szczególnie tańsze i gorsze jakościowo. Dla przykładu nawet we własnej łazience wszystko wyrzuciłem po 2 latach, zamiast tego zrobiłem na wymiar z drewna i dobrze zaolejowalem. Takie rozwiązanie zdaje egzamin, pod umywalkę z uwagi na dzieci zamontowałem kamienny blat. Pozdrawiam
No dobra, a ta pierwsza szafka, z jednej strony nie ma okleiny to jak to wymierzysz, podajesz wymiary na gotowo z oklejeniem czy bez? Kto się bawi w te wyliczanie +-2mm, Ty czy firma której podajesz jaki ma być wymiar?
Podajesz zawsze wymiar na gotowe. Oni sami odejmują sobie ile musza zabrać na okleinę.
@@WymyśliZrób wspaniale! Dzięki za informacje. Dzięki Tobie chyba zabiorę się w koncu za szafkę w łazience. Będę bohaterem w swoim domu
Powodzenia ;) jak coś to pisz 💪
Proszę o nazwę tego bitą do wkręcania
Musisz mi powiedzieć o jakiego bita Ci chodzi bo już nie pamiętam tego filmu
Witajcie-PIERWSZY :)
Szaleństwo😂
@@damianpekala5837 za tydzień odpuszczę, pozdrawiam i miłej niedzieli 🤣
@@Cezar100kurde, plan zawiódł 😁!!
Musisz dać szanse mojej Żonce 😂😂💪
@@WymyśliZrób tak będzie, obiecuję 👍
Chyba mi pozazdrościłeś montażu szafki :D haha
Hehe ;) u mnie to chronologia jest dość mocno pokręcona, ten film na dysku leży od prawie roku, ale mogłeś wrzucić wcześniej swoj to bym wiedział jak to zrobić 😂
@@WymyśliZrób byś ogladał kolegów, to byś wiedział, że ten film był kilka odcinków temu:) zerknij czasem, a zobaczysz jakie cuda robię 😁
Obiecujemy poprawę :)
Skąd można zamówić takie docięte formatki?
Tutaj akurat sam wszystko wycinałem i oklejałem, musisz poszukać u siebie w mieście hurtowni. Wiem że są jeszcze firmy co dociskają i wysyłają kurierem
Wszystko fajnie, ale jak zobaczyłam sposób mocowania do ściany i tę ilość chamskich kątowników, to mi mina zrzedła.
Hah miałem ten sam problem ostatnio ściany zbiegały się 4cm ku górze
Której kupić nowe mieszanie niż robić w nim meble 😂
4+ za całokształt
Wiertło samocentrujące do zawiasów