◾️ Фільм "Вальдшнепи" (1996 р.) - th-cam.com/video/Dc4YMZzu9mk/w-d-xo.html ◾️ А. Хвиля "Від ухилу у прірву" - diasporiana.org.ua/wp-content/uploads/books/5573/file.pdf ◾️ Кіно і німці (чат тг-каналу) - t.me/kinoinimcichat Сайт “Читанка” присвячений дитячій літературі - chytanka.com.ua/ ФБ сторінка “Читанки” - facebook.com/chytanka/ Телеграм “Срака-мотика” (там увесь двіж) - t.me/sraka_motyka Підтримати нас можна тут - www.patreon.com/raguli або тут 4441 1144 4848 3972 📧 Зворотній зв’язок - tettiana.my@gmail.com
Дякую вам, Тетяно за розбір Вальдшнепи. Я якраз перечитую зараз Хвильового, і розумію, що коли ми його у школі читали - він зовсім по-іншому сприймався. Дякую вам за рекомендацію фільму. Ви найкраща!
Підписалась на канал ваш за рекомендацією доньки,нажаль вона вже 6 років в США, але регулярно спілкуємось і ось порадила мені підписатись. Слухаю вас з задоволенням
Дуже розумна дівчина і кажете мудрі речі. А те, що скакаєте з теми на тему, у моїм сприйнятті це значить, що маєте багато що сказати, а час скінченний. Також для мене ви цьогорічне відкриття і з радістю спостерігаю за приростом підписників.
Тетяно, щиро вдячна за Вашу роботу! Ви надихнули мене на ідею створити онлайн куноклуб для студентів. Ми з ними почали дивитися старі фільми і трохи говоримо про режисерів. Минулого тижня дивилися "Арсенал" О. Довженка. Я просто по новому поглянула і на режисера, і на думки які він транслює. Будемо дивитися ще. Але, я не знала, що ж можна показати після. Який фільм логічно продовжив би тему цих українських комуністів. і Ви мені підказали. Я вам щиро вдячна за натхнення.
Пані Тетяно! Дякую за чудовий ефір, ваша розповідь, як магніт, затягує. Ви кажете, що за 100 років нічого не змінилося у гебешному дискурсі та наших неврозах. Можливо, це так і є, але треба брати до уваги, що Інтелектуальний дискурс в Україні був перерваний на багато десятиліть, а тому Повернення в точку розриву неминуче. Щоб щось змінити, треба насамперед побачити й Осмислити те, що відбувається. Ваші ефіри якраз і допомагать це зробити.
Мені завжди дивно, чути коли ведучі ютуб -каналів, соромляться, і кажуть, "вибачте, що ця дивна дівчинка пригає з одної теми на іншу")) . Ви ідеальні, ви одна з найкращих, кого цікаво слухати))) (10.2021р.)
Коли ви говорите про паралелі, це настільки важливо: У багатьох з нас В голові існує переконання, що у сьогоднішній ситуації, яку переживає Україна, головним винуватцем є чинний президент російської федерації, І коли він піде, для нас все зміниться на краще. Але це дуже велика ілюзія, зважаючи на те, що правителі у сусідів змінюються, а їхні намагання поглинути Україну Залишаються тими самими впродовж століть.
Прочитав "Вальдшнепів" оце вчора. Пішов шукати статті і відео, фільм побачив оце тікмо щойно, разом з вашою Читанкою. В статтях було надто багато про достоєвського, при чому саме в "психологічному" ключі, хоча статті були 2016, 2015, 2017 року, і містили багато посилань на минулі статті, огляди і монографії. Євген Гуцало в "Ментальності орди" характеризував достоєвського, не просто як автора, що описує "безодню" (потємкі росєйской души), але і як автора, який самий в цій безодні знаходиться і описує побачене. Але чи може він описати, якийсь вихід із цієї вигрібної ями, в якій сидить? Сумнівно. Чи можливо, що Хвильовий полемізує якраз з цим достоєвським? Куліш полемізував з достоєвським, був не згодний з ним. Можливо припустити, що і Хвильовий робить те саме. Цей його "Дмітрій Карамазов" не типовий для української літератури персонаж, і питання не в комуністичності, з однієї сторони його не можна назвати "виродком", але саме таким він і є, і питання не в тому що він когось убив, питання в тому що в своєму ідеологічно-любовному трикутнику, не дивлячись на флер ідейності, він чинить як егоцентрик, все для задоволення власних потреб, не мислячи про інших як суб'єктних учасників, дуже подібно саме до достоєвщини. Варіант запропонований фільмом, і вами, щодо того, що Аглая, кгб агентеса, мені особисто, чудово все пояснює. Цей текст починає працювати. Аглая хоч і фліртує, але їй все одно до Дімі, і ідейно вона його лишень провокує, на самі ідеї їй плювати. І тут дуже доречна підібрана вами цитата Куліша про українізацію/коренізацію. Ідеї проговорені, але якім не вірять, за для викриття "неблагонадьожних". Плюс є книга про Будинок "Слово" в розрізі того скільки жінок/дружин/коханок були аґентками кгб. І в цьому аспекті лінія умовного "любовного" роману в певному сенсі взагалі пророча і типова для подальшої історії, в тому числі і 60ників. І ще одне, промова Аглаї після горілки де вона говорить про "конкістадорів", "народження задля кипучої діяльності" і висміювання партіїної діяльності ячєєк і комсомолу: Хвильовий сам висміював профанацію цієї "діяльності на місцях", а також, що партійці перетворилися на "средненького міщанина" ("Іван Іванович"), але тут є розподілення на "ідейних" і "пристосуванців", які пам'ятаючи "голодні і холодні роки революції" більше тримаються за тепле місце і намагаються "не виділятись". В час написання твору йде внутрішньополітична боротьба, і ми знаємо, що переможе сталін. Революція зжере своїх дітей, більшість "ідейних" пересаджають/перестріляють, "пасивних" присттсуванців теж позбудуться. Залишеться лише активні, нова опричнина, і імперія почне окріпнення, укріплення і розширення. Аглая чудовий представник цього майбутнього, їй плювати на ідеї, головне "кипуча діяльність великих масштабів", але при цьому чешська плитка, угорська сантехніка, німецький гарнітур і тд. їй теж треба, не як самоціль, а звичні умову комфорту. І це дуже нагадує і після сталінську партію, і сучасну росію. Де ідею мають ролі другорядні.
Тетяна, ваші дитячі спроби проаналізувати, на сьогоднішній день для мене єдина можливість доторкнутися до важливого, коли ні на шо немає часу. І іншої схожої ютуб платформи я не знаю))
Слухайте, мені в обговоренні довкола Хвильового і в контексті довкола нього бачиться купа паралелей із Булгаковим: і вся та "чортівня", що відбувалася в "Майстрі й Маргариті", і те, що його дружина була шпичкою КДБ чи як його там, і що теж було багато недомовленостей, і що тексти понівечені, а Майстра (роман) врятували лише випадково. І якось так усе... така вся атмосфера знайома та зрозуміла. Особливо в контексті нещодавніх подій: 30-ті роки ми не застали, і свідків уже нема, тому мені, наприклад, було дуже важко зрозуміти, як же так воно може бути. А воно може. І було. І от зараз щось таке схоже подекуди вигулькує, а потім ховається знову. Цікаво, ніби граєш у детектива: намагаєшся скласти докупи ці ниточки й розгледіти якийсь візерунок.
Де ж, де ж взяти другу частину? Якщо чесно, текст можна закінчити і в першій частині, замінивши одну літеру в репліці Евгена Валентиновича, замість "Добрий день" - "ДобрЬІй день", простягнувши руку і беручі за лікоть. Кінець. Бо під час попередньої зустрічі він мовчав, імітуючи хворий зуб, а насправді він зовсім не говорить українською.
Подруги та друзі, вітаю! на свому каналі просто читатиму вам уривки із найвизначальніших творів художньої літератури. власне, сьогодні випустив відео із "я (романтика)" миколи хвильового. Я думаю, якщо ви фанат тані та читанки зокрема, можливо, вам зайде мій формат, хоча він не містить у собі жодних додаткових роздумів чи рефлексій.... роблю це більше для того, аби зацікавити та заохотити читати більше. тож буду радий запросити вас до перегляду :)) дякую!
А вы знали, что не только Трамп общался с Богом? Путин также успел приобщиться к этому делу. О чем именно у них была беседа, смотрите в юмористически-политической истории под названием "Агрегат". th-cam.com/video/1_JsVIjM094/w-d-xo.html
Андрій Хвиля то ж заступник народного комісара освіти УРСР і ще той покидьок що доклався до нищення мови і людей. Так що його критика відповідає його сутності.
◾️ Фільм "Вальдшнепи" (1996 р.) - th-cam.com/video/Dc4YMZzu9mk/w-d-xo.html
◾️ А. Хвиля "Від ухилу у прірву" - diasporiana.org.ua/wp-content/uploads/books/5573/file.pdf
◾️ Кіно і німці (чат тг-каналу) - t.me/kinoinimcichat
Сайт “Читанка” присвячений дитячій літературі - chytanka.com.ua/
ФБ сторінка “Читанки” - facebook.com/chytanka/
Телеграм “Срака-мотика” (там увесь двіж) - t.me/sraka_motyka
Підтримати нас можна тут - www.patreon.com/raguli або тут 4441 1144 4848 3972
📧 Зворотній зв’язок - tettiana.my@gmail.com
Це моя перша читанка..
Я вражений, напевно буду постійним читачем..
дякую, таню!
Дякую вам, Тетяно за розбір Вальдшнепи. Я якраз перечитую зараз Хвильового, і розумію, що коли ми його у школі читали - він зовсім по-іншому сприймався. Дякую вам за рекомендацію фільму. Ви найкраща!
Підписалась на канал ваш за рекомендацією доньки,нажаль вона вже 6 років в США, але регулярно спілкуємось і ось порадила мені підписатись. Слухаю вас з задоволенням
Дуже розумна дівчина і кажете мудрі речі. А те, що скакаєте з теми на тему, у моїм сприйнятті це значить, що маєте багато що сказати, а час скінченний.
Також для мене ви цьогорічне відкриття і з радістю спостерігаю за приростом підписників.
Таню, ви згуртовуєте та направляєте мислячу аудиторію, віддираючи із очей полуду викривлення культурно-історичного спадку України.
Тетяно, щиро вдячна за Вашу роботу! Ви надихнули мене на ідею створити онлайн куноклуб для студентів. Ми з ними почали дивитися старі фільми і трохи говоримо про режисерів. Минулого тижня дивилися "Арсенал" О. Довженка. Я просто по новому поглянула і на режисера, і на думки які він транслює. Будемо дивитися ще. Але, я не знала, що ж можна показати після. Який фільм логічно продовжив би тему цих українських комуністів. і Ви мені підказали. Я вам щиро вдячна за натхнення.
Дайте посилання на ваш канал
@@nelia_zh ми дивимося через Google Classroom. Так зручніше і дітей одразу чуєш.
Дякую, Таню, за вчорашній ефір!
ПОВАГА.КРУТО...
Пані Тетяно! Дякую за чудовий ефір, ваша розповідь, як магніт, затягує. Ви кажете, що за 100 років нічого не змінилося у гебешному дискурсі та наших неврозах. Можливо, це так і є, але треба брати до уваги, що Інтелектуальний дискурс в Україні був перерваний на багато десятиліть, а тому Повернення в точку розриву неминуче. Щоб щось змінити, треба насамперед побачити й Осмислити те, що відбувається. Ваші ефіри якраз і допомагать це зробити.
Аристократ з Вапнярки це однозначно хороший твір для обговорення. Реально крім себе досі особисто не знав тих хто б про нього знав, не те що читав
Лайкос
Мені завжди дивно, чути коли ведучі ютуб -каналів, соромляться, і кажуть, "вибачте, що ця дивна дівчинка пригає з одної теми на іншу")) . Ви ідеальні, ви одна з найкращих, кого цікаво слухати))) (10.2021р.)
Коли ви говорите про паралелі, це настільки важливо: У багатьох з нас В голові існує переконання, що у сьогоднішній ситуації, яку переживає Україна, головним винуватцем є чинний президент російської федерації, І коли він піде, для нас все зміниться на краще. Але це дуже велика ілюзія, зважаючи на те, що правителі у сусідів змінюються, а їхні намагання поглинути Україну Залишаються тими самими впродовж століть.
Микола Хвильовий- це мій перший шок. Його "Я романтика" - для мене було повне заглиблення у твір. Ти стаєш тим героєм, сидиш в його голові.
У Молодіжному парку Харкова ще є меморіал українським повстанцям. І парк Горького теж є.
Для розуміння Хвильового допомагає праця Леоніда Плюща
Радянський псоюз - кльовий термін. Чи псуюз, обидва нічогенькі. Дякую за вашу справу.
Прочитав "Вальдшнепів" оце вчора. Пішов шукати статті і відео, фільм побачив оце тікмо щойно, разом з вашою Читанкою.
В статтях було надто багато про достоєвського, при чому саме в "психологічному" ключі, хоча статті були 2016, 2015, 2017 року, і містили багато посилань на минулі статті, огляди і монографії. Євген Гуцало в "Ментальності орди" характеризував достоєвського, не просто як автора, що описує "безодню" (потємкі росєйской души), але і як автора, який самий в цій безодні знаходиться і описує побачене. Але чи може він описати, якийсь вихід із цієї вигрібної ями, в якій сидить? Сумнівно. Чи можливо, що Хвильовий полемізує якраз з цим достоєвським? Куліш полемізував з достоєвським, був не згодний з ним. Можливо припустити, що і Хвильовий робить те саме. Цей його "Дмітрій Карамазов" не типовий для української літератури персонаж, і питання не в комуністичності, з однієї сторони його не можна назвати "виродком", але саме таким він і є, і питання не в тому що він когось убив, питання в тому що в своєму ідеологічно-любовному трикутнику, не дивлячись на флер ідейності, він чинить як егоцентрик, все для задоволення власних потреб, не мислячи про інших як суб'єктних учасників, дуже подібно саме до достоєвщини.
Варіант запропонований фільмом, і вами, щодо того, що Аглая, кгб агентеса, мені особисто, чудово все пояснює. Цей текст починає працювати. Аглая хоч і фліртує, але їй все одно до Дімі, і ідейно вона його лишень провокує, на самі ідеї їй плювати. І тут дуже доречна підібрана вами цитата Куліша про українізацію/коренізацію. Ідеї проговорені, але якім не вірять, за для викриття "неблагонадьожних". Плюс є книга про Будинок "Слово" в розрізі того скільки жінок/дружин/коханок були аґентками кгб. І в цьому аспекті лінія умовного "любовного" роману в певному сенсі взагалі пророча і типова для подальшої історії, в тому числі і 60ників.
І ще одне, промова Аглаї після горілки де вона говорить про "конкістадорів", "народження задля кипучої діяльності" і висміювання партіїної діяльності ячєєк і комсомолу: Хвильовий сам висміював профанацію цієї "діяльності на місцях", а також, що партійці перетворилися на "средненького міщанина" ("Іван Іванович"), але тут є розподілення на "ідейних" і "пристосуванців", які пам'ятаючи "голодні і холодні роки революції" більше тримаються за тепле місце і намагаються "не виділятись". В час написання твору йде внутрішньополітична боротьба, і ми знаємо, що переможе сталін. Революція зжере своїх дітей, більшість "ідейних" пересаджають/перестріляють, "пасивних" присттсуванців теж позбудуться. Залишеться лише активні, нова опричнина, і імперія почне окріпнення, укріплення і розширення. Аглая чудовий представник цього майбутнього, їй плювати на ідеї, головне "кипуча діяльність великих масштабів", але при цьому чешська плитка, угорська сантехніка, німецький гарнітур і тд. їй теж треба, не як самоціль, а звичні умову комфорту. І це дуже нагадує і після сталінську партію, і сучасну росію. Де ідею мають ролі другорядні.
Тетяна, ваші дитячі спроби проаналізувати, на сьогоднішній день для мене єдина можливість доторкнутися до важливого, коли ні на шо немає часу. І іншої схожої ютуб платформи я не знаю))
Слухайте, мені в обговоренні довкола Хвильового і в контексті довкола нього бачиться купа паралелей із Булгаковим: і вся та "чортівня", що відбувалася в "Майстрі й Маргариті", і те, що його дружина була шпичкою КДБ чи як його там, і що теж було багато недомовленостей, і що тексти понівечені, а Майстра (роман) врятували лише випадково. І якось так усе... така вся атмосфера знайома та зрозуміла. Особливо в контексті нещодавніх подій: 30-ті роки ми не застали, і свідків уже нема, тому мені, наприклад, було дуже важко зрозуміти, як же так воно може бути. А воно може. І було. І от зараз щось таке схоже подекуди вигулькує, а потім ховається знову. Цікаво, ніби граєш у детектива: намагаєшся скласти докупи ці ниточки й розгледіти якийсь візерунок.
Номінацію коректніше назвати "Прорив Року"
Жаль що у фільмах не чути звуку, випуск супер
Видно ютуб забанив уривки з фільму на початку ☹️
Порівняння з "Убивством священного оленя" неочікуване. Дякую.
Це не квартал .
Це хуже кварталу !
нажаль зараз фільм не знайти
Де ж, де ж взяти другу частину? Якщо чесно, текст можна закінчити і в першій частині, замінивши одну літеру в репліці Евгена Валентиновича, замість "Добрий день" - "ДобрЬІй день", простягнувши руку і беручі за лікоть. Кінець. Бо під час попередньої зустрічі він мовчав, імітуючи хворий зуб, а насправді він зовсім не говорить українською.
Olena канал Olena, з якого Ви пишете ці коменти
Подруги та друзі, вітаю! на свому каналі просто читатиму вам уривки із найвизначальніших творів художньої літератури. власне, сьогодні випустив відео із "я (романтика)" миколи хвильового. Я думаю, якщо ви фанат тані та читанки зокрема, можливо, вам зайде мій формат, хоча він не містить у собі жодних додаткових роздумів чи рефлексій.... роблю це більше для того, аби зацікавити та заохотити читати більше. тож буду радий запросити вас до перегляду :)) дякую!
А вы знали, что не только Трамп общался с Богом? Путин также успел приобщиться к этому делу. О чем именно у них была беседа, смотрите в юмористически-политической истории под названием "Агрегат". th-cam.com/video/1_JsVIjM094/w-d-xo.html
Андрій Хвиля то ж заступник народного комісара освіти УРСР і ще той покидьок що доклався до нищення мови і людей. Так що його критика відповідає його сутності.
👍смерть Хвильового це реакція на голодомор 😐:
th-cam.com/video/QNQ0oPSotTg/w-d-xo.html