ABERDIN ANGUS - šta morate da znate o ovoj rasi goveda? Farma Novi Slankamen

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 4 มี.ค. 2024
  • Koje su prednosti uzgoja aberdin angus goveda?
    Sagovornik: Aleksandar Zinaić - direktor Seccom agrara
    *
    Produkcijska kuća "Atlas media group" je osnovana 1999. godine u Beogradu i okupila je grupu iskusnih televizijskih stvaralaca. Specijalizovani smo za proizvodnju informativnih TV programa makroekonomske sadržine. Atlas media group poseduje studijsku i terensku opremu najnovije tehnološke generacije koja omogućava potpuno autonomnu produkciju TV sadržaja.
    www.emisijafarma.rs/
    Instagram: made.in.srbija
    Facebook: Farma emisija o poljoprivredi
    *
    Zabranjeno je kopiranje video snimaka i postavljanje na druge kanale.
    *

ความคิดเห็น • 6

  • @user-ge4qi4ts1q
    @user-ge4qi4ts1q 4 หลายเดือนก่อน +1

    U ovom klipu se baš svašta može videti. Stručno lice odmah zapazi mnogo nelogičnosti i velikih propusta. Kada je objekat u pitanju mnogo toga nije dovedeno u funkcionalnost. Projekat je urađen bez tehnologa koji poznaje ovakva rešenja. Prostor za grla sa bilo koje strane hranidbenog hodnika je dvodelan, ali nije adekvatno rešen. Ne postoji mogućnost čišćenja prostora za kretanje i ishranu (deo bokseva pored jasala). To sprečavaju ograde bokseva. Krmna zabrana je nestručno postavljena i vrlo otežava ishranu svim kategorijama. Nedostaci se vide na vratovima grla sa gornje i donje strane. Lanterna je predmenzionisana nepotrebnim podizanjem u visinu i bez vetro zaštitne daske. Vetrovi će nanositi atmosferski takog u objekat. Ispusti su trajnog karaktera. Vidi se da krave iz njih nikada nisu izlazile. O ispaši ovde se ne može govoriti. Pogotovo ne ovako kako je rečeno. To jednostavno nije moguće. Ovakav štalski sistem odgoja goveda, po sistemu krava/tele, nema ekonomske opravdanosti. Tu je stvar više nego jasna.
    U Slankamenu ne postoje pašnjaci. Za farmu od 600 krava sa pratećim kategorijama, da bi se gaile na istim, potrebno je oko 1000 ha pašnjaka. Sistem krava/tele je namenjen za brdsko planinski predeo gde su pašnjaci upotrebljivi gotovo cele godine. Radi se o ekstenzivnom dugom procesu proizvodnje, čiji je proizvod meso. U štalskom sistemu uzgoja, kao što je ovde slučaj, troškovi imputa su vrlo bliski proizvodnji u mlečnom govedarstvu. Svoje zablude će vrlo brzo postati svesni i na ovoj farmi.

    • @miljansolevic7506
      @miljansolevic7506 4 หลายเดือนก่อน

      Ekstra zapažanje bravo na odgovor

    • @stevicazivko2684
      @stevicazivko2684 3 หลายเดือนก่อน

      Nisi odslusao do kraja covek govori da seju da bi krave imale da pasu

    • @user-ge4qi4ts1q
      @user-ge4qi4ts1q 3 หลายเดือนก่อน

      Seju pšenicu da pasu krave?! To je van svakih okvira agronomskih saznanja. Ne prolazi takva priča kod stručnih lica.. Krave cele godine hrane u štali kabastom hranom (silažom , senom i slamom)Očigledno je. Takva vrsta uzgoja krava/tele nema ekonomskog opravdanja. Treba da je svima jasno, ovaj sistem je za planinsko područje. Tu dileme nema. Pogodni tereni su Pešterska visoravan, Stara Planina, Suva Planina, Zlatar, Zlatibor i sl.

    • @PH-ez3dy
      @PH-ez3dy 2 หลายเดือนก่อน

      @@stevicazivko2684
      Nisi ti pročita šta je čovik napisa… za pašu 700 krava triba 1000ha zemlje, a ovi siju 50-60ha lucerne i eventualno tu krave pasu… krava tele sustav zasnovan je na paši od barem 250 dana godisnje i bez toga nema racunice, sto vise dana paše to je opravdanost ulaganja veća…

  • @orthodoxcentar
    @orthodoxcentar 4 หลายเดือนก่อน +1

    A ko to od klanicara daje 10% vecu cenu???