#34 Agnieszka Szamałek-Michalska i Paula Szewczyk / Tranzycja płci
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 2 พ.ย. 2024
- „Przyszła do nas do firmy, osoba niebinarna, a my już na starcie zauważyliśmy, że zespół dużo mniej odzywa się do tej osoby. I nie wynikało to z tego, że ktoś miał uprzedzenia, ktoś nie chciał rozmawiać, nie był zainteresowany. Okazało, że była tak silna obawa, że użyję niewłaściwej formy, zwrócę się nie tak, jak trzeba i w związku z tym sprawię komuś przykrość, albo wyjdę na jakąś niedouczoną i mało postępową osobę. I to też był jakiś proces oswajania, że to jest ok pomylić się I jeżeli za tym nie stoi zła intencja, zła myśl, to jest to normalne, bo się tego uczymy.”
mówi Agnieszka Szamałek-Michalska, Culture, Diversity & Inclusion Director w CD Projekt, która wspólnie z Paulą Szewczyk, dziennikarką i autorką książki „Ciała obce” rozmawia ze mną o wsparciu udzielanym osobom transpłciowym i niebinarnym w miejscu pracy, o roli pracodawcy i wadze komunikacji. W rozmowie nagranej w podcaście „Skrzydlaty HR” poruszamy równie wątki osobiste, wyzwania i trudności z jakimi mierzą się osoby transpłciowe na co dzień.
🕙 01:25 - AKCEPTACJA I WYZWANIA
📍 emocjonalne i psychologiczne trudności w procesie tranzycji płci,
📍 akceptacja społeczna transformacji fizycznej,
📍 wyzwania dnia codziennego w miejscu pracy,
📍 komunikacja - co mówić, a czego nie mówić?
📍 negatywne reakcje społeczne, poczucie samoakceptacji i własnej wartości,
🕙 28:37 - WSPARCIE W TRANZYCJI PŁCI
📍 oczekiwane wsparcie w miejscu pracy,
📍 jak zadbać o pracowników, którzy są w procesie zmiany płci?
📍 zmiana tożsamości płciowej a dynamika i relacje w zespole,
📍 równowaga pomiędzy indywidualnymi potrzebami, a oczekiwaniami organizacji,
🕙 39:32 - INKLUZYWNE MIEJSCE PRACY
📍 tworzenie bezpiecznego i włączającego miejsca pracy,
📍 oczekiwane wsparcie HR,
📍 znaczenie osób sojuszniczych w organizacji.
Jeśli interesują Cię rozmowy w podcaście "Skrzydlaty HR", dmuchnij mi w skrzydła i SUBSKRYBUJ!
Słuchaj podcastu na:
SPOTIFY: spoti.fi/3K04TGp
APPLE: apple.co/3ZbSJyJ
GOOGLE: bit.ly/42w2SsV
WWW: monikaciesiels...
Obserwuj mnie na:
INSTAGRAM: / monika.cies. .
LINKEDIN: / monika-ci. .
FACEBOOK: h / monika.ciesielska.hr
#podcast #skrzydlatyhr #tranzycjapłci #HR #humancapital #lgbtq
o chuj przypadkiem nabilem wejscie sorry
CD projekt ma oficera politycznego? Go woke get broke.
Zdajecie sobie sprawę ile osób żałuję "tranzycji" i popełnia samobójstwo? Widzieliście statystyki w stanach? Czy zdajecie sobie sprawę, że nikt z Was nie jest kompetentny, by rozmawiać na tak trudne i rzadkie psychologiczne zagadnienia? Dotyczą one mniej niż 0,1% populacji. Większość podyktowana modą, dzisiejszą "kulturą". W klasie mojej córki były 2 osoby niebinarne. 2 lata temu. Juz jest ok. Pomagajmy dzieciom zamiast robić im jeszcze większy zamęt w głowie. Wiecie ile dzieci z zakładów poprawczy staje się bezdomnymi co roku? Dlaczego nikt o nich nie mówi? Dlaczego nie mówi się o dzieciach z biednych rodzin i dysfunkcyjnych? W systemie zastępczej, niepełnosprawnych? Rozumiem... Nie będzie tyle wyświetleń
@@21jajego1 rozmawialiśmy o tym temacie w kontekście wsparcia w miejscu pracy. Nie namawiamy ta rozmowa do tranzycji, rozmawiamy o sytuacji osób, które są niebinarne lub w trakcie tranzycji i ich życiu codziennym, w domu, w pracy. To nie są łatwe tematy.
Pani Agnieszka Szamałek Michalska dyrektor do spraw kultury, różnorodności i inkluzywności w CDPRWoke... Co ze stypendium dla chłopaków? Tylko dziewczyny mają być w grze? Mimo, że mniej grają w gry? Gdzie ta inkluzywność? Jest Pani aż tak bardzo niekompetentna czy oficjalnie poprostu dyskryminujecie mężczyzn?
Panie Boże miej w opiece te chore pomysły i wara od dzieci!!!
Widzę, że ani nie odsłuchała Pani rozmowy, ani nawet nie przeczytała opisu. Nie namawiamy nikogo do tranzycji płci. Rozmawiamy o tym jak osoby, które są w procesie tranzycji płci wesprzeć w miejscu pracy i w życiu codziennym.
@@monikaciesielskahr bo tego nie da się słuchać
Tu nie ma co wspierać. Wysłać ich na bezludna wyspę i niech tam realizują swoje durne pomysły. Kolejna odklejona Julka