Bratislava - Postupné otváranie Nového mosta (1974)

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 24 ต.ค. 2024

ความคิดเห็น • 24

  • @erikziak1249
    @erikziak1249 2 วันที่ผ่านมา +44

    Dopravné plánovanie v tých rokoch sa nieslo v duchu "doprava = autá" a všetko sa robilo pre to, aby sa tie autá mohli dostať čo najpohodlnejšie do centra mesta. Dodnes znášame následky tohto uvažovania.

    • @realita3702
      @realita3702 2 วันที่ผ่านมา +1

      komouši nepočítali v tej dobe, že to padne a projektovali to pre max. 1 auto v rodine a to ešte v každej druhej / tretej rodine a ne že každý v Petržalke bude mať 2-3 autá v rodine poprípade na 1 osobu ..... kokoti súdruhovia vtedy nepredpovedali budúcnosť ani toho, že raz padnú , ale zase títo démonkratickí kokoti nevedia ani dieru vo vozovke opraviť a ani urobiť poriadne obchvat BA za niekoľko desiatok rokov.

    • @michalsvitek1329
      @michalsvitek1329 2 วันที่ผ่านมา +10

      Naopak, dokončenie križovatiek na Mierku a pred SAV-kou umožnilo dostať podstatnú časť dopravy (= áut) mimo vtedajšieho centra (= Kyjevského námestia a okolia). Práve o tom ujco hovorí, stačí ho počúvať s porozumením. Zánovná ŠL-ka v zábere tiež nie je tak úplne auto ;)

    • @xkeepersvk
      @xkeepersvk 2 วันที่ผ่านมา +10

      Ziadne nasledky niesu, za tou stavbou je koncepcia mestkych okruhov ktore svojou neschopnostou dnesne vedenie mesta obmedzuje a tym opat vytlaca automobilovu dopravu do ulic mesta.

    • @adamreitl2159
      @adamreitl2159 วันที่ผ่านมา +2

      @@xkeepersvk čím ich vedenie mesta obmedzuje? Veď cesta po moste SNP vedie na smer Lamač, Ružinov z Petržalky po obchvate a naopak končí v meste, takže všetok tranzit by mal práveže chodiť späť do Petržalky na obchvat, aby teda bola dodržaná koncepcia mestských okruhov.

    • @erikziak1249
      @erikziak1249 วันที่ผ่านมา +7

      @@michalsvitek1329 Už vtedy boli iné alternatívy pre polohu mosta (a s ním aj mestského okruhu). Ale zvolilo sa také riešenie, ktorému padla za obeť časť starého mesta (Rybné nám. a iné). Obmedzenie Kyjevského nám. prišlo až oveľa neskôr, keď sa premenovalo späť na Kamenné.

  • @martinheretics2645
    @martinheretics2645 2 วันที่ผ่านมา +27

    Zničili historickú Bratislavu....Taká pekná lokalita, a tak to zohizdit...

    • @michalsvitek1329
      @michalsvitek1329 2 วันที่ผ่านมา +10

      Máte na mysli priekopu pod hradbami zanesenú odpadom? Len vyčkajte a možno sa nejakým budajovcom konečne podarí tie rušivo holé stredoveké hradby zakryť premostením cesty "tak, ako to vždy bývalo" a navrch nastavať zaručene autentické opachy s plastovými oknami ako na Zámockej 😁

    • @milanmilan8235
      @milanmilan8235 วันที่ผ่านมา

      @@michalsvitek1329 Budajovcom?

    • @milanmilan8235
      @milanmilan8235 วันที่ผ่านมา +8

      @@michalsvitek1329 a Martin ma pravdu, cestou pretali podhradie so starym mestom, lokalita v dnesnej dobe mohla vyzerat pekne. A nie ze meter pred domom sv. Martina vedie stvorprudovka. Cesta a most boli potrebne, v tom sa nehadam, ale urcite by sa naslo aj ine, menej devastacne riesenie.

    • @martinheretics2645
      @martinheretics2645 23 ชั่วโมงที่ผ่านมา +1

      @@milanmilan8235 Mohli to riešiť tunelom pod Dunajom, poprípade, postaviť most na inom mieste...

    • @PabloEslovaco
      @PabloEslovaco 21 ชั่วโมงที่ผ่านมา

      ​​@@martinheretics2645áno ,boli dve verzie... táto a potom tunel s vyústenie blízko dnešného Lanfranconi... lenže vredy to bola takmer 5nasobne drahšia verzia.. vtedy bola móda stavať hlavné dopravné tepny cez centrá miest,lebo sa chcel každý pochváliť rozvojom svojich miest...na západe na to pomerne rýchlo prišli a postupne od toho upustali...len u nás sme si stále hudli svoje...tunel bol vtedy fakt veľmi drahý popod Dunaj a aj dnes keď sa premýšľalo nad tunelom popod Dunaj pre železnicu z Filiálky,tak bol aj technický problém popod Dunaj kôli pôde a riečišťu

  • @JackAddams
    @JackAddams วันที่ผ่านมา +2

    jaffarski : Je to spravne "Postupné otváranie nového mEsta" ?
    Stare "Nove" mesto je sidlisko 500 bytov a Nivy
    Sucasne "Nove" mesto asi najde kazdy - i ked je uz tiez relativne stare