UTAZÁSI TIPPEK: Olcsóbban, Többet, Jobban?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 15 พ.ย. 2024

ความคิดเห็น • 12

  • @gabyka8719870215
    @gabyka8719870215 4 ปีที่แล้ว

    Egyre jobban bírom a videóidat! Ez is nagyon tetszett! Minden szavad igaz!👍😉😎👌

  • @rolandtoth8873
    @rolandtoth8873 3 ปีที่แล้ว

    Köszönjük ezt a hasznos videót is.

  • @MisterSmithyy
    @MisterSmithyy 6 ปีที่แล้ว +1

    Nagyon király videó, mindenképpen hasznosítani fogom a hallottakat! Köszönöm!

  • @katalinaradi7472
    @katalinaradi7472 6 ปีที่แล้ว +1

    Nagyon hasznos tippek, koszi :)

  • @akosfarkas21
    @akosfarkas21 4 ปีที่แล้ว

    Heló Ádám!
    Kérdésem, hogy ha ilyen hostelekben laksz, nem aggódsz a higéniáért és legfőképp azért, hogy nehogy kiraboljanak?

  • @krisztianjonas6850
    @krisztianjonas6850 4 ปีที่แล้ว

    Szia a firefiles rol mi a véleményed Ádam?

  • @torda7
    @torda7 7 ปีที่แล้ว +4

    Mi Dubaiban voltunk nászúton, egy óriás lakosztály volt 130 ezer forint egy hétre :) th-cam.com/video/DVTSdHGsHeY/w-d-xo.html Meg most Máltán voltunk, ahol a 4 fős apartmant ingyen adták videóért cserébe :) instagram.com/p/BZMdO-6gJ5S/?taken-by=torda7

    • @TACITPROJECT
      @TACITPROJECT  7 ปีที่แล้ว +5

      azt hiszem, hogy a videóból végül kivágtam az erre vonatkozó részeket, de nekem is 4 csillagos szálloda volt 4 napra 38e ft (ami nyilván brutálisan olcsó egyébként az ottani árakhoz képest, de last minute volt egy jó ajánlat).
      Igen, videózásért cserébe sokan adnak szállást, a legtöbb utazó fotós/videóblogger így tartja el magát, grat az alkuhoz.

    • @fcmagyarorszag
      @fcmagyarorszag 7 ปีที่แล้ว +1

      brutál jó :) sivatagi jeep-pes kaland is általában 15-20 ezer forint mi meg találtunk (leszólított minket az utcán, kicsit para volt hogy elad rabszolgának de végül az lett amit mondott) 7 ezer forintért / fő, házhoz jött, sivatagba vitt, show kaja homokbuckázás stb

  • @petergraves5649
    @petergraves5649 6 ปีที่แล้ว +2

    Megértem, hogy valakit vonz ez a fajta életmód, az utazás nem rossz dolog. De azért azon is el kellene gondolkodni, hogy ha minél többen követik ezt a fajta (szintén hedonisztikus) hobbit, akkor az milyen kihatással lesz az ökoszisztémára (pl. ökológiai lábnyom). Aki ebbe nem gondol bele és ezt nem veszi figyelembe, az sajnos a hosszútávú kihatásokat nézve felelőtlenül cselekszik. S ez nem akadékoskodás.
    theconversation.com/its-time-to-wake-up-to-the-devastating-impact-flying-has-on-the-environment-70953
    www.nytimes.com/2017/07/27/climate/airplane-pollution-global-warming.html

    • @TACITPROJECT
      @TACITPROJECT  6 ปีที่แล้ว +9

      Peter Graves ne haragudj, de az, hogy elkezdesz valakit okolni a globális felmelegedésért, mert felszáll egy repülőre, az az én könyvemben 100%-ban akadékoskodásnak minősül.
      Ha megoldást szeretnél, a videók alá kommentelés, hogy senki ne utazzon ("mert az 'hedonisztikus' időtöltés"), azzal nem jutsz sehova.
      De ha tenni szeretnél, akkor cikkek linkelgetése helyett dolgozz ki egy tervet a légitársaságoknak.

    • @petergraves5649
      @petergraves5649 6 ปีที่แล้ว +4

      Helló! Kommentekkel nem megy előre az emberiség, ezt én is tudom. Nem okoltalak Téged és senki mást sem, csak azt akartam kis ellensúlyként megjegyezni, hogy ennek a hobbinak-életformának vannak számottevő negatív kihatásai is, például a környezetre. Ezek a hatások pedig szinte "láthatatlanok" az utazók számára, nem nyilvánvalóak és a legtöbben nem is gondolnak rájuk. A légitársaságok pedig nem hajlandóak nyilvánvaló módon feltüntetni a weboldalaikon az egyes repülőutak környezeti kihatásait. A környezetvédő szervezetek is sok esetben elkerülik ezt a témát, na és a politika sem igazán szorgoskodik a megregulázásán.
      Több terv is kidolgozásra került már a légiforgalom ökológiai szempontú szabályozására, de mivel egy kiemelt státuszt foglal el a nemzetközi piacon (jóval alacsonyabb adóterhek, kedvezmények, plusz az egyes államok nem igazán tudnak befolyással lenni a nemzeközi légitársaságok politikájára, nincs elég mozgásterük) - szóval emiatt nem igazán sikerült ezeket a stratégiákat hatékonyan alkalmazni. Túl erős a légitársaságok lobbija, erőteljes a túlsúlyuk.
      S ha sokakat arra ösztönöznek, hogy annyit repüljenek, amennyi nekik jólesik, plusz ezt az életformát teszik a "szabadság" szinonimájává, akkor ez csak súlyosbítani fogja ezt a problémát. Tudom, hogy hangsúlyoztad korábbi videóidban, hogy ha valaki más módon akarja megvalósítani magát, akkor nem kell feltétlenül beutaznia a világot. Az üzenet azonban mégis az, hogy milyen cool és nagyszerű dolog ez. S ha elég sok népszerű ember sulykolja ezt a szemléletmódot, az egyre több, főként fiatalabb ember agyába fészkeli be magát.
      Sok pozitív és előrevivő elem van abban, amit csinálsz, ezt nem vitatom. Nagyon fontos a jobb irányba történő változás ösztönzése. Az önmegvalósítás sem rossz. De azzal is tisztában kell lennünk, hogy például az intenzív légiközlekedést preferáló életmód milyen mértékben járul hozzá a környezetromboláshoz. Egy ember hatása persze még nem számottevő, de ha ezek a hatások megsokszorozódnak és összeadódnak, ott már elég kritikus a helyzet.