Pár gondolat egy olyantól, aki több szezonban is lent dolgozott és élt (Kvarner): 1. Telekkönyvi dolgok: Legalizacija - Jugoszlávia idején rengeteg ingatlan épült/bővült előzetes építési engedély nélkül. Az állam ezt utólagosan próbálja elvégeztetni meglehetősen magas m2 összegért. Enélkül átíratni nem lehet az ingatlant Létezik olyan teljesen illegális helyre épült ingatlan is, aminél ez egyáltalán nem lehetséges. Minden évben előkerül a téma és van hogy 1-2 ingatlant lebontanak. Új építésű ingatlannál ilyen szerencsére már nincs. Etažiranje - adott épületen belüli tulajdoni terület pontosan meghatározása. Ha az épületben pl több apartman van nem minden esetben vannak az apartmanok külön bejegyezve a telekkönyvben, így enélkül csak tulajdoni hányadot tudunk vásárolni magában az épületben. Eladásnak nem feltétele. Új építésűnél szinten nincs ilyen gond, bár érdemes utána kérdezni. 2. Egész éves használat Fűtés A tengerpart nem minden településen van gáz, így a fűtés klímával vagy fával megoldható. Egy 3 emeletes tömbházban is leginkább fával fűtenek és bizony hordják fel minden nap a fatárolónak kialakított pincehelyiségből a tűzifát. Új építésűeknél is van kémény kialakítva. Időjárás Bármennyire is gyönyörűnek tűnik a nyári nyaralás során az időjárás a szél (bura, jugo) és a folyamatos légnyomásváltozás nagyon depresszíven tud hatni az ember közérzetére (beleértve a helyieket is) az október- április közötti időszakban. Az orkán erejű szél irányától függően akár 150 km-es is lehet, van hogy napokig sem enyhül. Ha esővel is párosul, akkor kizárólag autóval lehet közlekedni a településeket belül is. Igazán jellemző ez a Kvarner-öböl térségére mivel nagy a szintkülönbség a tenger és szárazföld között. Szezonon kívüli hosszú távú kiadás Nem egy gyakori dolog. Az oka, hogy rengeteg üresen álló ingatlan van ilyenkor ezért nem lehet magas árat kérni. Aki pedig kiveszi az nyárra is használni akarja, mert leggyakrabban egy tengerparti dolgozóról van szó. Befuthat esetleg 1-2 digitális nomád is még, velük szemben Horvátország könnyített vízumkiadást alkalmaz. Szezonon belüli kiadás Évről évre egyre több a kiadó magánszálláshely - legnépszerűbb oldal a Booking. A ténylegesen kiadható időszak kb. 3 hónapnyi idő május és szeptember között. Ha valaki nem árazza túl a szálláshelyét a június 15. és augusztus 20. közötti töltöttség garantált. Előtte utána pedig esélyes. Mivel nagy a verseny ezért ritka az olyan szállásadó, aki megengedheti magának azt, hogy 3-4 nap fölött határozza meg a minimális éjszakák számát. A vendégek maguk választanak időpontokat így elkerülhetetlen, hogy két foglalás között ne legyenek pár napos 'lyukak', amik mind bevételkiesést eredményeznek. A matekot ez alapján mindenki össze tudja rakni.
Csak sajnos sok a ferdítés. A videóban szereplő ingatlanok régóta eladóak (Deme d.o.o.). Az albániai videóban az OTP-s hitel is kamu volt. Nem mind arany, ami fénylik.
Marton this was an outstanding video again from your series. Congratulations. Your English is even better so I am looking forward to the next chapter. Keep up the good work. Cheers 🍻😉
Helló, szuper videó volt de mint KRK szigeti ingatlan tulajok vagyunk tennék hozzá néhány valóságot tartalmazó dolgot: 1, Semmiféle xy nem építési telken te nem fogsz építkezni. Se konténerházat lerakni. Ne is álmodozzatok. Most bontják le a rengeteg illegális építményt olvassátok a napi horvát sajtót. Ezrével vannak ilyenek. Felejtsd el! (Donnie Brasco) 2. Mi van ha a szomszéd eladja az átjárós telket és az új tulaj lezárja? Cseszheted, nem tudsz lemenni a tengerhez , Mert ilyen is van! És lesz is. 3. NIncs "privát tengerpart" .Itt a tenger mindenkié! Törvény van rá. Ha neked ott lent a kiköt 30 gyerek a "partodon" és elkergeted őket estére benne vagy a hírekben. Nem viccelek. Lehet itt bármennyi pénzed soha semmit nem zárhatsz le. Ha a helyi néni nem tud átmenni a partodon jönnek a drótvágóval és levágják a kerítést. 4. Van ingatlan adó. Van kommunális adó. Nm után számolják. Olyan 100 nm felett már nem kevés. Hirtelen ennyi. Sajnálom.. Márton, köszi a videót.
Szia.. Ne haragudj, de az egyik mondattal azt mondod, hogy a tenger mindenkié, és átvánák a kerítést is, hogy le lehessen jutni oda, a másik mondattal pedig azt mondod, hogy cseszhetné az ember ha nem engedne le az új tulaj a tengerhez.. 🤦 Akkor most, hogy van ez? Köszi.😊
@@afroditechenel1034 a telkeden nem mehet át senki, de ha figyeltél akkor a videoban is láttad hogy a telek nem ment ki a tengerpartig hanem előtte 10 méterrel volt a kapuja. A tengerparti sávon szabadon járkálhat aki akar. Ennél érthetőbben nem tudom leírni.
@@afroditechenel1034 Ez két különálló dolog. Mártonék átmentek a szomszéd magán telkén illegálisan a tengerhez. OK. A tenger mindenkié pedig arról szól hogy a tenger és partja és a magántelkek között x méteren belül közterület.
Arra a privát telekre tennék egy frankó kis konténerházat. A partra meg kikötném a jetskimet és meg is lennék. A fenti kis vityillót meg alsó hangon 100-150e Ft/ éjjért kiadnám. Nagyon jó videó volt számomra! Köszönjük!
Milyen fűtési megoldások vannak ezeken a helyeken? Régebben azt hallottam, hogy a"hegyen,, túl, a mediterrán részeken nincs gáz és egyéb fűtési megoldásokat használnak.
Vir szigeti ingatlanunktól 3 után tudtunk megszabadulni. Nagy csalódás volt. Se normális ivoviz se csatorna se vásárlási lehetőség kivéve egy kis bolt a hid után ahol vizet lehetett veni fözéshez. Nem lehetett parkolni , túl zsufolt a hely!! Ezért pihenésre nem volt alkalmas. Strandok végtelenűl gyengék! Mi után sikerűt eladní lejebb mentünk és Zadar alatt talál tunk egy 200 fős kis faluban egy ingatlant ahol volt vezetékes ivóviz, csatona randszer, nem vol áram kimaradás stb. És voltak üzletek a legnagyobb nyereség a PLODINE ott lehetett 7-10 meleg étel közűl vélogatni 2-3
Értem hogy volt egy rossz tapasztalat. De Vir-en sokezernyi ember lakik ès nyaral, aki nem ezt tapasztalta. A 3 feltételezem, hogy évet jelent. Az értékesítési idő az esetek 80%-ában ár kérdés. Nem kellett volna kitartani az árat, és nem tellett volna 3 évbe az eladás. Uff.
Munkalehetőség van ott pl. apartman takarítás fűnyírás vagy azt a saját tulajdonosok végzik ? Pl. a vadregényes apartmanoknál? Vagy a pár akik kint élnek tudnak ilyenről?
Viren a szezon júni 15 és aug 20 között van. Ilyenkor a strandokon tömegnyomor. Persze mehetsz máshol is a vízbe, ha óvatoskodsz és nyílván nem lesz semmilyen szolgáltatás a közelben. Elő és utószezon turista szempontjából nincs, zeró. Egy két bolt kivételével minden bezár érthetően. A saját kégliben ilyenkor persze jó, mert a tenger fürödhető és jó időt is ki lehet fogni. Túlépített, lakótelepi a hangulat most már. Sajnos.
@SalaKaland azért a számtalan látnivaló egy kicsit túlzás. Az adria persze ott van egész évben, de befektetési célból teljesen mindegy, higy ott van-e vagy télre elviszik máshová, mert vendég az nem megy. Nagyon sokan álmodoznak arról, hogy milyen jó egész évben a tengerparton, de az emberek 90 százaléka pár év múlva elmenekülne onnan. A maradék az viszont imádná. A megélhetés az más kérdés, azért horvát nyelvtudás nélkül, pláne szezonon kívül nem nagyon van munka.
Én nem az alapján hasonlítottam hogy melyik ország milyen tengerpart mellett van. Szimplán az ingatlan ára alapján. Horvátországi ingatlanokról lévén szó de árban már már súrolja a skandináv országok ingatlan árait.
Érdekes a horvát ingatlan piac is. Pár éve követem, volt is kint apartmanunk amit eladtunk (bánatomra). Azt látom, hogy rengeteg új építésű ingatlan van, az árak 2-3 évvel ezelőttihez képest ki is lőttek rendesen, az eladók kitartanak, de mégsem adnak el annyi ingatlant. Látom, hogy van olyan ami amúgy gyönyörű ingatlan, jó lokációval a felhozatalból is jó áron, de mégis 2-3 éve árulják (nyilván egyre drágábban). Szerintem igazán akkor menne nagyot a horvát piac ha magyaroknak hiteleznének. Nem mellesleg az utolsó ingatlan zseniális, a tulajdonos is extra jófej, innen is üdv Józsinak meg Grétának! 🫡
Igen, a magyar bankrendszer is bekaphatná. A németet, az angolt, az osztrákot finanszírozza a sajat bankja ha kulfoldon vasarol. A magyart nem… de már a helyi bankok sem finanszírozzák a hiperszuper forint miatt. Dehát ugye magyar embernek tűrni kell… 🤷♂️
@@Subiddoonincs ez máshogy magyarhonban sem. Ha nincs fedezet nincs hitel. De nem is ez a probléma, hanem, hogy mondjuk magyarországi ingatlan fedezetre nem lehet horvátoknál ingatlant venni sajnos.
@@Mlinarikmarton Országon belül is kockázatos a bankoknak a hitelkihelyezés, nem még külföldön. Ugye mi van, ha nem fizeti a törlesztést az adós? Magyarországon is hosszú procedúra a végrehajtási folyamat, és még a Végrehajtókról ne is beszéljünk...
Üdv. mindenkinek.Horvátországról eszembe jutott egy lassan talán feledésbe menő sztori,olyan 2005 környékén,hogy jópár tengerparti házat dózeroltak le amiket állítólag nem szabadott volna építeni,ezek mind tengerpart közeli házak voltak.Magyar sajtónyilvánosságot azért kapott az ügy mert szinte kizárólag magyarok által épített újépítésü házakat dózeroltak,gyönyörű kertekkel...A hasonló területen lévő horvát tulajdonú régi kőházak maradtak.Persze lehet hogy azok is olyan jogon maradtak meg mint a magyarországon ismert fennmaradási engedély a franc tudja.mindenesetre ott nem vacakoltak tolták le őket
Sajnos a barátainkét is, Tv.ből nézték, ahogy a sajátjukat tolták egyenesen a tengerbe, sajnos! Valami nem volt rendben a papírokkal. Komplett új sorházak jártak így.
a horvát ingatlanos beigérte az engedélyt nekik, erre az igéretre kezdtek el épitkezni és utána megváltoztak a politikai viszonyok és nem lett meg az engedély. Elég hazárdjáték volt, mindenki nagyot akart kaszálni mert olcsó volt a telek, de nem jött be. És tényleg a magyarokkal statuáltak példát, mert más külföldiek házai maradtak.
Az a szomorú hírem van, hogy magyar pénztárcára nemigen igazítanak semmit a világban. Merhogy a világ k.nagy, mi meg egy indián törzs méretű nép és gazdaság vagyunk. Szóval fel kell nőni a feladathoz.
Osztrák/német turistákhoz vagy ingatlantulajdonosokhoz szoktak. A házaik már nagyon régen kiábrándító stílusban vannak megépítve. Részben kényszerböl, minél olcsóbban. Eladni pedig drágán. Az árból nem engednek, vagy esetleg kifogja az ember, hogy az eladó nagyon-nagyon pénzszükében van.
Pár gondolat egy olyantól, aki több szezonban is lent dolgozott és élt (Kvarner):
1. Telekkönyvi dolgok:
Legalizacija - Jugoszlávia idején rengeteg ingatlan épült/bővült előzetes építési engedély nélkül. Az állam ezt utólagosan próbálja elvégeztetni meglehetősen magas m2 összegért. Enélkül átíratni nem lehet az ingatlant Létezik olyan teljesen illegális helyre épült ingatlan is, aminél ez egyáltalán nem lehetséges. Minden évben előkerül a téma és van hogy 1-2 ingatlant lebontanak. Új építésű ingatlannál ilyen szerencsére már nincs.
Etažiranje - adott épületen belüli tulajdoni terület pontosan meghatározása. Ha az épületben pl több apartman van nem minden esetben vannak az apartmanok külön bejegyezve a telekkönyvben, így enélkül csak tulajdoni hányadot tudunk vásárolni magában az épületben. Eladásnak nem feltétele. Új építésűnél szinten nincs ilyen gond, bár érdemes utána kérdezni.
2. Egész éves használat
Fűtés
A tengerpart nem minden településen van gáz, így a fűtés klímával vagy fával megoldható. Egy 3 emeletes tömbházban is leginkább fával fűtenek és bizony hordják fel minden nap a fatárolónak kialakított pincehelyiségből a tűzifát. Új építésűeknél is van kémény kialakítva.
Időjárás
Bármennyire is gyönyörűnek tűnik a nyári nyaralás során az időjárás a szél (bura, jugo) és a folyamatos légnyomásváltozás nagyon depresszíven tud hatni az ember közérzetére (beleértve a helyieket is) az október- április közötti időszakban. Az orkán erejű szél irányától függően akár 150 km-es is lehet, van hogy napokig sem enyhül. Ha esővel is párosul, akkor kizárólag autóval lehet közlekedni a településeket belül is. Igazán jellemző ez a Kvarner-öböl térségére mivel nagy a szintkülönbség a tenger és szárazföld között.
Szezonon kívüli hosszú távú kiadás
Nem egy gyakori dolog. Az oka, hogy rengeteg üresen álló ingatlan van ilyenkor ezért nem lehet magas árat kérni. Aki pedig kiveszi az nyárra is használni akarja, mert leggyakrabban egy tengerparti dolgozóról van szó. Befuthat esetleg 1-2 digitális nomád is még, velük szemben Horvátország könnyített vízumkiadást alkalmaz.
Szezonon belüli kiadás
Évről évre egyre több a kiadó magánszálláshely - legnépszerűbb oldal a Booking. A ténylegesen kiadható időszak kb. 3 hónapnyi idő május és szeptember között. Ha valaki nem árazza túl a szálláshelyét a június 15. és augusztus 20. közötti töltöttség garantált. Előtte utána pedig esélyes. Mivel nagy a verseny ezért ritka az olyan szállásadó, aki megengedheti magának azt, hogy 3-4 nap fölött határozza meg a minimális éjszakák számát. A vendégek maguk választanak időpontokat így elkerülhetetlen, hogy két foglalás között ne legyenek pár napos 'lyukak', amik mind bevételkiesést eredményeznek. A matekot ez alapján mindenki össze tudja rakni.
Informativ komment. Köszi.
Arról nem is beszélve, hogy valakinek üzemeltetnie is kell a szállást és ez azért nem kevés pénzt elvisz még. Tehát a 8%, inkább 5-6% lesz.
Nagyon király a lelkes hozzáállásod Márton, ez a videó is szokás szerint jó lett.
Az a vadregényes ingatlan nekem nagyon bejön. Számomra igazi álom lenne ott elvonulva élni. Szuper videó lett mint az Albán rész is. Csak így tovább!
Köszönöm! …ééés mindjárt jön az albán video folytatása ✌️
@@Mlinarikmarton Várjuk!
@@MlinarikmartonAz Albániásat már én is várom😊Azzal a nagyon értékes werkfilmmel együtt!😅Mindent összevetve remèlem jól éreztétek magatokat!😊
Egy Csoda! Haza sem jönnék!!!
Csak sajnos sok a ferdítés. A videóban szereplő ingatlanok régóta eladóak (Deme d.o.o.). Az albániai videóban az OTP-s hitel is kamu volt. Nem mind arany, ami fénylik.
Az intro picit speedzone-os szerintem, de egyébként jó lett!
Fasza lett a videó!
Marton this was an outstanding video again from your series. Congratulations. Your English is even better so I am looking forward to the next chapter. Keep up the good work. Cheers 🍻😉
Thank you! 😉
Gulasch Steve.... 😂😂😂
@@gergokovacs6524 your spelling is incorrect but thanks for the compliment anyway 👍
Jó lett a videó! 👍🏻
Hol lehet elérni titeket?
úgy örülök a videónak és hogy én lehetek az első kommentelő 🤗🎉
Nagyon köszönöm! 😊
Helló, szuper videó volt de mint KRK szigeti ingatlan tulajok vagyunk tennék hozzá néhány valóságot tartalmazó dolgot:
1, Semmiféle xy nem építési telken te nem fogsz építkezni. Se konténerházat lerakni. Ne is álmodozzatok. Most bontják le a rengeteg illegális építményt olvassátok a napi horvát sajtót. Ezrével vannak ilyenek. Felejtsd el! (Donnie Brasco)
2. Mi van ha a szomszéd eladja az átjárós telket és az új tulaj lezárja? Cseszheted, nem tudsz lemenni a tengerhez , Mert ilyen is van! És lesz is.
3. NIncs "privát tengerpart" .Itt a tenger mindenkié! Törvény van rá. Ha neked ott lent a kiköt 30 gyerek a "partodon" és elkergeted őket estére benne vagy a hírekben. Nem viccelek. Lehet itt bármennyi pénzed soha semmit nem zárhatsz le. Ha a helyi néni nem tud átmenni a partodon jönnek a drótvágóval és levágják a kerítést.
4. Van ingatlan adó. Van kommunális adó. Nm után számolják. Olyan 100 nm felett már nem kevés.
Hirtelen ennyi. Sajnálom.. Márton, köszi a videót.
Szia..
Ne haragudj, de az egyik mondattal azt mondod, hogy a tenger mindenkié, és átvánák a kerítést is, hogy le lehessen jutni oda, a másik mondattal pedig azt mondod, hogy cseszhetné az ember ha nem engedne le az új tulaj a tengerhez.. 🤦
Akkor most, hogy van ez?
Köszi.😊
@@afroditechenel1034 a telkeden nem mehet át senki, de ha figyeltél akkor a videoban is láttad hogy a telek nem ment ki a tengerpartig hanem előtte 10 méterrel volt a kapuja. A tengerparti sávon szabadon járkálhat aki akar. Ennél érthetőbben nem tudom leírni.
@@afroditechenel1034 Ez két különálló dolog. Mártonék átmentek a szomszéd magán telkén illegálisan a tengerhez. OK. A tenger mindenkié pedig arról szól hogy a tenger és partja és a magántelkek között x méteren belül közterület.
Csak Spanyolorszàg…😂
Köszönöm az őszinteségedet !! Információt !!😊
Arra a privát telekre tennék egy frankó kis konténerházat. A partra meg kikötném a jetskimet és meg is lennék. A fenti kis vityillót meg alsó hangon 100-150e Ft/ éjjért kiadnám. Nagyon jó videó volt számomra! Köszönjük!
Milyen fűtési megoldások vannak ezeken a helyeken? Régebben azt hallottam, hogy a"hegyen,, túl, a mediterrán részeken nincs gáz és egyéb fűtési megoldásokat használnak.
Köszönöm a videót, a 45 nm-és a legelején mennyibe kerül?
Elmondták, nézd vissza... KB 60M
horvát nem TH-val, erre oda kéne figyelni...a videóban, ha már egy igényes bemutatás született....
…mer aki dolgozik az ugye nem hibázhat. Köszönöm egyébkent!
@@Mlinarikmarton Az én főnököm mindig azt mondja ...teljesen egyet értünk ki dolgozik az hibázik ! Viszont aki hibázik az nem itt dolgozik. Üdv
Szarajevó környékén, ahol a téli olimpiát rendezték 40 éve, ott lehet jókat síelni. Érdemes lemenni, egyre több az autópálya arrafelé
Vir szigeti ingatlanunktól 3 után tudtunk megszabadulni. Nagy csalódás volt. Se normális ivoviz se csatorna se vásárlási lehetőség kivéve egy kis bolt a hid után ahol vizet lehetett veni fözéshez. Nem lehetett parkolni , túl zsufolt a hely!! Ezért pihenésre nem volt alkalmas. Strandok végtelenűl gyengék! Mi után sikerűt eladní lejebb mentünk és Zadar alatt talál tunk egy 200 fős kis faluban egy ingatlant ahol volt vezetékes ivóviz, csatona randszer, nem vol áram kimaradás stb. És voltak üzletek a legnagyobb nyereség a PLODINE ott lehetett 7-10 meleg étel közűl vélogatni 2-3
Értem hogy volt egy rossz tapasztalat. De Vir-en sokezernyi ember lakik ès nyaral, aki nem ezt tapasztalta. A 3 feltételezem, hogy évet jelent. Az értékesítési idő az esetek 80%-ában ár kérdés. Nem kellett volna kitartani az árat, és nem tellett volna 3 évbe az eladás. Uff.
Munkalehetőség van ott pl. apartman takarítás fűnyírás vagy azt a saját tulajdonosok végzik ? Pl. a vadregényes apartmanoknál? Vagy a pár akik kint élnek tudnak ilyenről?
Van minden.... Karbantartják... Szépen, nem közmunka.... És meg is van becsülve
Vir szigetén nem alkalmas a csapvíz, sem ivásra, sem fürdésre. Ez a legnagyobb probléma. Aki ezt nem tudja, az hasmenéssel fog feküdni 2 hétig😢
Négyszer voltunk Vir szigetén, inni nem ittuk a csapvízet, de azért fürödni nem mentünk Zadarba😄és soha nem volt probléma.
Marci az a leanderes poénod, még rockerként sem számítottam rá, szakadok 😂
Üdv Csillának és Attilának 🫣😎☺️
Dunakanyari árakhoz képest nem elszállt árak, sőt! Van benne üzleti lehetőség bőven!
Viren a szezon júni 15 és aug 20 között van. Ilyenkor a strandokon tömegnyomor. Persze mehetsz máshol is a vízbe, ha óvatoskodsz és nyílván nem lesz semmilyen szolgáltatás a közelben.
Elő és utószezon turista szempontjából nincs, zeró. Egy két bolt kivételével minden bezár érthetően. A saját kégliben ilyenkor persze jó, mert a tenger fürödhető és jó időt is ki lehet fogni.
Túlépített, lakótelepi a hangulat most már. Sajnos.
@SalaKaland azért a számtalan látnivaló egy kicsit túlzás. Az adria persze ott van egész évben, de befektetési célból teljesen mindegy, higy ott van-e vagy télre elviszik máshová, mert vendég az nem megy. Nagyon sokan álmodoznak arról, hogy milyen jó egész évben a tengerparton, de az emberek 90 százaléka pár év múlva elmenekülne onnan. A maradék az viszont imádná. A megélhetés az más kérdés, azért horvát nyelvtudás nélkül, pláne szezonon kívül nem nagyon van munka.
Eszméletlen drága minden közel az Izlandi ingatlanpiac áraihoz🫣
Végülis logikus az összehasonlitas, hiszen Izlandon rengeteg mediterran tengerpart van
Én nem az alapján hasonlítottam hogy melyik ország milyen tengerpart mellett van. Szimplán az ingatlan ára alapján. Horvátországi ingatlanokról lévén szó de árban már már súrolja a skandináv országok ingatlan árait.
100-asért az a privát partos telek elég jó ár, azért tudjuk építkezést meg lehet oldani okosba ott is :D
Horvátország már “lerágott csont”… Montenegrót ajánlom!
Érdekes a horvát ingatlan piac is. Pár éve követem, volt is kint apartmanunk amit eladtunk (bánatomra). Azt látom, hogy rengeteg új építésű ingatlan van, az árak 2-3 évvel ezelőttihez képest ki is lőttek rendesen, az eladók kitartanak, de mégsem adnak el annyi ingatlant. Látom, hogy van olyan ami amúgy gyönyörű ingatlan, jó lokációval a felhozatalból is jó áron, de mégis 2-3 éve árulják (nyilván egyre drágábban). Szerintem igazán akkor menne nagyot a horvát piac ha magyaroknak hiteleznének.
Nem mellesleg az utolsó ingatlan zseniális, a tulajdonos is extra jófej, innen is üdv Józsinak meg Grétának! 🫡
Igen, a magyar bankrendszer is bekaphatná. A németet, az angolt, az osztrákot finanszírozza a sajat bankja ha kulfoldon vasarol. A magyart nem… de már a helyi bankok sem finanszírozzák a hiperszuper forint miatt. Dehát ugye magyar embernek tűrni kell… 🤷♂️
@@Subiddoonincs ez máshogy magyarhonban sem. Ha nincs fedezet nincs hitel. De nem is ez a probléma, hanem, hogy mondjuk magyarországi ingatlan fedezetre nem lehet horvátoknál ingatlant venni sajnos.
@@Subiddoo mi az hogy "itt" meg "otthon" melyik ország? Nem érthető amit irsz.
@@Mlinarikmarton Országon belül is kockázatos a bankoknak a hitelkihelyezés, nem még külföldön. Ugye mi van, ha nem fizeti a törlesztést az adós? Magyarországon is hosszú procedúra a végrehajtási folyamat, és még a Végrehajtókról ne is beszéljünk...
Látom az egyen ing es ki feszít jobban nagyon bejátszik!!😂
Most vagy az ingeink tetszenek, vagy a testalkatunkat kritizálod?
Üdv. mindenkinek.Horvátországról eszembe jutott egy lassan talán feledésbe menő sztori,olyan 2005 környékén,hogy jópár tengerparti házat dózeroltak le amiket állítólag nem szabadott volna építeni,ezek mind tengerpart közeli házak voltak.Magyar sajtónyilvánosságot azért kapott az ügy mert szinte kizárólag magyarok által épített újépítésü házakat dózeroltak,gyönyörű kertekkel...A hasonló területen lévő horvát tulajdonú régi kőházak maradtak.Persze lehet hogy azok is olyan jogon maradtak meg mint a magyarországon ismert fennmaradási engedély a franc tudja.mindenesetre ott nem vacakoltak tolták le őket
Sajnos a barátainkét is, Tv.ből nézték, ahogy a sajátjukat tolták egyenesen a tengerbe, sajnos! Valami nem volt rendben a papírokkal. Komplett új sorházak jártak így.
a horvát ingatlanos beigérte az engedélyt nekik, erre az igéretre kezdtek el épitkezni és utána megváltoztak a politikai viszonyok és nem lett meg az engedély. Elég hazárdjáték volt, mindenki nagyot akart kaszálni mert olcsó volt a telek, de nem jött be. És tényleg a magyarokkal statuáltak példát, mert más külföldiek házai maradtak.
3500€ nn ar brutális, ezek inkabb a nemet penztárcakhoz vannak igazitva... A hazak stílusa is nemetes ha megnézitek...
Az a szomorú hírem van, hogy magyar pénztárcára nemigen igazítanak semmit a világban. Merhogy a világ k.nagy, mi meg egy indián törzs méretű nép és gazdaság vagyunk. Szóval fel kell nőni a feladathoz.
@@Mlinarikmarton egyetértünk.
@@Mlinarikmarton ebben teljesen igazad van. De más részt te magyar nyelven magyar videot készitesz magyaroknak :-)
Osztrák/német turistákhoz vagy ingatlantulajdonosokhoz szoktak. A házaik már nagyon régen kiábrándító stílusban vannak megépítve. Részben kényszerböl, minél olcsóbban. Eladni pedig drágán. Az árból nem engednek, vagy esetleg kifogja az ember, hogy az eladó nagyon-nagyon pénzszükében van.
@@Eva-sz7wu ...és a világ menőbb részein ez pontosan ugyanígy van.