Ciepły montaż okien i drzwi.

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 19 ม.ค. 2025

ความคิดเห็น • 25

  • @ukaszmax8812
    @ukaszmax8812 2 หลายเดือนก่อน

    Przy elewacjach stosujemy listwy przyokienne

  • @rafaczubin6569
    @rafaczubin6569 ปีที่แล้ว

    Co lepsze Aluplast intertec 85 czy veka softline 82 pakiet 3szybowy,różnica w cenie 3 tysiace czy warto dopłacać do Veki?

    • @okna-drzwi
      @okna-drzwi  ปีที่แล้ว

      Szczerze powiedziawszy myśląc o aluplaście to pewnie wybrałbym raczej Ideal 8000 niż intertec. Dla przykładowego okna porównałem przenikalność termiczną kilku profili w tym Ideal 8000, Intertec, Salamander 82 oraz Veka 82. Najlepsze parametry przenikalności termicznej wyszły dla Ideal 8000, wyszedł on też taniej niż Intertec i Veka. Dlatego jeżeli ma Pan możliwość porównania jeszcze okien dla Ideal 8000 to warto to sprawdzić. Jeżeli miałbym decydować między Intertec a Veką to dużo zależy od tego na jakich okuciach są te okna i od jakich producentów. Sama kwestia profili przy tej różnicy kwot nie jest dla mnie rozstrzygającą informacją.

  • @michalk6082
    @michalk6082 3 ปีที่แล้ว

    Witam. A co myśli Pan o taśmie rozprężnej zamiast pianki oraz jakie zdanie ma Pan na temat klinaryty pod duże przeszklenia zamiast poszerzeń profilowych? Dziękuję za pomoc.

    • @okna-drzwi
      @okna-drzwi  3 ปีที่แล้ว

      Myślę, że nie da się tutaj generalizować, są budynki do których taśmy rozprężne będą pasować i są takie do których to nie będzie miało większego sensu. Taśmy rozprężne są dobrym rozwiązaniem jak stosujemy jednocześnie np. ciepłe parapety czy ciepłe nadproża i szpalety np. stropex-u. Jeśli mamy dom drewniany i otwory są robione płytą albo w drewnie to również ma to sens. W przypadku domów z cegły zastosowanie taśm rozprężnych już mniej się sprawdza. Otwory wtedy trzeba wyrównać np. klejem by płaszczyzna była gładka, Każda nierówność powoduje, że taśma nie dolega szczelnie i tworzy się mostek termiczny jeśli np. nie będzie to poprawione. Więc wszędzie tam gdzie mamy gładką powierzchnię szpalet otworu lub jesteśmy w stanie ją wykonać to jest to dobre rozwiązanie, w każdym innym przypadku dobrej jakości piana okaże się lepsza w mojej ocenie.
      Klinaryt to dobry pomysł, bardzo często stosujemy je np. pod HST, lub drzwi wejściowe, ze względu na jego wytrzymałość oraz możliwość dobrania prawie dowolnego wymiaru.
      Pod balkony jednak częściej wybierane są poszerzenia profilowe.
      Czasem jest tak że poszerzenie jest widoczne np. od zewnątrz, wtedy lepiej jak jest poszerzenie PCV bo zachowujemy jednakowy wygląd z oknem.
      To jest też tak, że czy to będzie poszerzenie profilowe czy klinaryt to i tak będzie ocieplone od zewnątrz zazwyczaj styrodurem a od środka np. styropianem, więc te drobne różnice w przenikalności będą nie istotne, więc najczęściej o tym co zostanie zastosowane decydują wymogi wytrzymałości oraz możliwość doboru odpowiednich wymiarów. Podsumowując pod okna HST i drzwi wejściowe polecam klinaryt, pod balkony można się zastanowić ale nie uważam za jakoś bardzo konieczne chyba że wymiary i waga na to wskazują.

    • @michalk6082
      @michalk6082 3 ปีที่แล้ว

      @@okna-drzwi Dziękuję Panu za tak obszerne wyjaśnienie. Każdy ekipa montażową chwali swój montaż i każdą inaczej interpretuje ciepły montaż. U nas wszystko powinno być równo bo dom budowany jest z gazobetonu, choć mój kierownik mowi że taśma rozprężna to lekkie ryzyko i proponuje dobrą pianę (izoluje i stabilizuje okno) oraz taśmy zewnętrzne i wewnętrzne. . .pozdrawiam

    • @michalk6082
      @michalk6082 3 ปีที่แล้ว

      @@okna-drzwi co do klinarytu to największe okno mamy 320/240 smart slide, ale jesli nie ma to wpływu na na "ciepłotę montażu okna" to damy poszerzenia. . .😊

  • @pawelasota4519
    @pawelasota4519 4 ปีที่แล้ว

    Mozna urzyć taśm rozpreżnych, badz na pianke montażowa nałożyć mase uszczelniajacą (np. od illbruck'a)

    • @okna-drzwi
      @okna-drzwi  4 ปีที่แล้ว

      Tak, jest również taka możliwość, są takie masy od kilku producentów i podobno dobrze się sprawują.

  • @jankurek6428
    @jankurek6428 3 ปีที่แล้ว

    Jak zrobic cieply montaz w domu jednorodzinnym 20 letnim tzw. energooszczednym, ocieplenie
    Styropian 100 mm, mam zamiar wymienic okna i drzwi balkonowe

    • @okna-drzwi
      @okna-drzwi  3 ปีที่แล้ว

      Rodzajów ciepłego montażu jest wiele. Niestety w przypadku budynków już istniejących w których wymieniamy okna, ogranicza nas to jak dużo czasu gotowi jesteśmy poświęcić na montaż oraz jakie niedogodności nam nie będą przeszkadzać. Można oczywiście wyrwać stare okno całkowicie skuć tynk z otworu okiennego, wyrównać go klejem i przygotować pod montaż zarówno w warstwie ocieplenia jak i do montażu warstwowego np. z użyciem ciepłego parapetu, ale wtedy dany otwór pozostanie bez okna najprawdopodobniej na co najmniej dobę. Jeśli całość prac będzie wykonywać firma montująca, wiąże się to z większym kosztem, gdyż będzie wymagało dużo pracy oraz co najmniej dwukrotnej wizyty (jeden dzień przygotowanie otworu, drugi dzień montaż i obróbka). Jeżeli jednak chcemy mieć w ten sam dzień okno zdemontowane i zamontowane ponowienie, wtedy też pozostaje nam do wyboru tylko montaż z użyciem taśm rozprężnych zamiast piany. I podejrzewam, że większość firm do budynków istniejących będzie właśnie polecać ten rodzaj montażu. W przypadku okna balkonowego polecam pomyślenie nad zastosowaniem profili podprogowych i dostosowaniem otworu tak by one się zmieściły.

  • @becior26
    @becior26 4 ปีที่แล้ว +1

    Zawsze myslalem że ciepły montaż odbywa się w na wspornikach i okno jest wysunięte na zewnątrz (nie licowane z sciana zewnątrzą tylko w izolacji ze styropianu.a te taśmy tylko zabezpieczaja przed promieniami UV.czy ja się mylę?

    • @petermiami7811
      @petermiami7811 3 ปีที่แล้ว +3

      Nie mylisz się, kolega mówi o szczelnym montażu a nie ciepłym.

  • @zupatrupa4573
    @zupatrupa4573 4 ปีที่แล้ว +1

    Proszę mi powiedzieć jaki jest współczynnik przewodzenia ciepła z użyciem taśm a na samą pianę?
    Zastanów się w końcu czy mówisz o ciepłym montażu czy warstwowym.

    • @arturherman2212
      @arturherman2212 4 ปีที่แล้ว +1

      Masz racje. Te dwie tasmy to nie izolacja termiczna! Ta nazwa cieply montaz jak nazwa ekogroszek.

    • @okna-drzwi
      @okna-drzwi  4 ปีที่แล้ว

      Wydaje mi się, że ktoś niezbyt dokładnie oglądał ten film. Idąc tą drogą można wszystko negować.

  • @strzaas7303
    @strzaas7303 3 ปีที่แล้ว +5

    Ciepły montaż oznacza montaż okna w warstwie ocieplenia. Użycie taśm podczas montażu nie oznacza ciepłego montażu. Wprowadzasz ludzi w błąd

    • @JanKowalski-go1gr
      @JanKowalski-go1gr 3 ปีที่แล้ว

      To zrób sobie ciepły montaż po swojemu bez zabezpieczenia pianki ale za to z izolacja styropianem nie zapomnij użyć kleju. Widać ze nie zrozumiałeś wiele z tego jakże profesjonalnego filmiku .

  • @rniestroj
    @rniestroj 2 ปีที่แล้ว +1

    Cenę ciepłego montażu podnosi jeszcze dodatkowo to, że otwory okienne trzeba zagruntować i otynkować. Dodatkowo musi to być równe i a nie byle jak.

    • @okna-drzwi
      @okna-drzwi  2 ปีที่แล้ว

      Tak, zgadzam się. Otwory do montażu ciepłego muszą być przygotowane i jest to dodatkowy koszt. Czasem to robią inwestorzy we własnym zakresie a czasem zlecają firmom montującym stolarkę.

  • @oooo9943
    @oooo9943 3 ปีที่แล้ว

    można namiary na Państwa?

    • @okna-drzwi
      @okna-drzwi  3 ปีที่แล้ว

      Pracuję w firmie Maro, nasza strona to www.oknamaro.pl
      mail: biuro@oknamaro.pl
      tel. 730 630 630
      Nasze biuro mieści się w Warszawie (Wawer) ul. Patriotów 237

  • @krystiankoziara4007
    @krystiankoziara4007 4 ปีที่แล้ว +2

    Ciepły montaż? Serio wiesz o czym opowiadasz?

    • @okna-drzwi
      @okna-drzwi  4 ปีที่แล้ว +1

      Polecam, jeszcze raz obejrzeć film, gdyż wydaje mi się że nie do końca Pan zrozumiał jego treść.

    • @JanKowalski-go1gr
      @JanKowalski-go1gr 3 ปีที่แล้ว

      Ja wiem o czym było opowiadane i zrozumiałem bardzo dobrze . 👍