Niekada neatspėsite, kokia šios monetos kaina. Никогда не угадаете, какая цена этой монеты.
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 8 ก.พ. 2025
- Grojaraštis (playlistas) apie naujosios Geltonosios knygos rašymą • Rašome knygą
Jei norite iš anksto užsisakyti knygą - contribee.com/...
Jei lapkričio 18 d. nesekėte amerikietiško Stack’s and Bowers aukciono, niekada neatspėsite, kokia šios monetos kaina. Nuotraukos kaip tik iš šio aukciono. Žiūrėkite, sidabro skrituliukas, 20-21 mm skersmuo, du skaitmenys, nes monetos apskritimas nelygus ir moneta aplankstyta, 1,1 g. svoris - duomenys visai kaip LDK pusgrašio, kuriuos visi matėte ir gerai pažįstate. Nelygus aplankstytas sidabro skrituliukas su įspaustais ženklais. Vienoje pusėje įspaustos raidės NE, kitoje - romėniškas skaičius III. Kol šitą pasakoju, dar galite spėti monetos kainą aukcione, nes aš ją tuoj parodysiu. Ir papasakosiu, kas tai per moneta ir kuo ji ypatinga.
Žiūrėkite, ši moneta lapkričio 18 d. Stack’s and Bowers aukcione išėjo už 2 520 000 USD be aukciono mokesčių. Aišku, su jais kaina perkops tris milijonus. O dabar pažiūrėkime, kuo ypatingas šis sidabro skrituliukas. Tai 1652 m. nedatuota Masačiusetso trijų pensų vertės moneta, pagal raides, iškaltas ant jos, vadinama NE tripensiu. Žinomos tik dvi tokios monetos. Tiksliau, buvo žinomos trys, bet viena praeitame amžiuje pavogta iš Jeilio universiteto kolekcijos ir jos likimas nežinomas. Viena iš monetų, iš Williamo Sumnerio Appletono monetų kolekcijos, po jo mirties 1903 m. buvo perduota Masačiusetso istorijos draugijai. O šios, aukcione parduotos monetos istorija dar įdomesnė. Ši moneta pirmą kartą buvo aptikta Nyderlanduose, senoje spintoje, apie 2016 m. Atradėjas jos neatpažino iki 2020 m. Aptikimo metu moneta buvo kartoninėje dėžutėje (deja, nuo to laiko pamesta), ant kurios buvo užrašyta XVIII amžiuje ranka, „Sidabrinis žetonas nežinomas / Iš Quincy šeimos / B. Ma. 1798 m. gruodis“. Po gausių tyrimų, metalurginių bandymų, paviršiaus analizės, palyginimo su Masačiusetso istorijos draugijos pavyzdžiu ir dar daugiau, moneta buvo pripažinta visiškai autentiška ir sertifikuota PCGS. Tai vienintelis šio tipo pavyzdys, kuris kada nors buvo sertifikuotas.
Matote, pagal numerį galite įeiti į PCGS puslapį ir paskaityti apie ją daugiau. Beje, kaip matote, ant etiketės parašyta, kad jos svoris 17 gr. Ne, tai ne gramai. Grains, tai sudarytų mums įprastus 1,1 gramo. O dabar apie tai, kuo ji yra svarbi JAV numizmatams. Patys JAV kolekcininkai vertina, kad tai didžiausia retenybė iš visų ikifederalinių monetų, reikšmingiausias numizmatinis atradimas per kelias kartas. Masačiusetso įlankos bendrasis teismas įsteigė sidabrinių monetų kalyklą 1652 m. gegužės 26-27 d. įsaku. Jų pasirinktas monetų kalyklos meistras, sidabrakalys Johnas Hullas kartu su savo draugu Robertu Sandersonu, kaldino monetas. Monetų kaldinimas buvo gana lengvas: iš sidabro lakšto buvo iškerpami tinkamo dydžio ir svorio ruošiniai, ant kurių įspaudžiami du spaudai. Spaudas aversui buvo paprastos NE raidės, reiškiančios Naująją Angliją (New England), o reverso spaudas žymėjo nominalą: XII - šilingai (12 pensų), VI - šeši pensai ir III - trys pensai. Dabar žinomos išlikusios 70 šilingo vertės monetų, septyni šešiapensiai, iš kurių trys saugomi muziejuose ir dvi arba trys su pavogtąja iš Jeilio universiteto trijų pensų vertės monetos. Buvo įvestas svaro sterlingų prabos standartas. Kalyklai buvo sumokėta proporcingai jos nukaltoms monetoms, o kalykla naudodavo bet kokį sidabrą, kurį tiekdavo miestiečiai. Kitaip tariant, Bostono pilietis galėjo pristatyti kitų rūšių monetas (įskaitant susidėvėjusias ar padirbtas, jei jos buvo sidabrinės), stalo įrankius, sidabrinius indus ar dar ką nors, o Hullas grąžindavo jiems geras monetas, tinkamai išgryninto sidabro, atėmus nedidelį procentą (6,5 %), skirtą „Hull“ išlaidoms apmokėti, ir mažesnį procentą (1,25 %), kad padengtų tyrimo metu prarastą sidabrą. 8% mokesčiai leido kiekvienam Masačiusetso piliečiui paversti neapyvartines sidabrines neišleidžiamas monetas ar turimą sidabrą paruoštais apyvartai pinigais. Principas panašus į češuikų kaldinimą Moskovijoje, ar ne? Šios monetos buvo kaldintos labai trumpą laiką, nes, dar 1652 m. spalį Masačiusetso bendrasis teismas įpareigojo pasirinkti naują dizainą, kad būtų užkirstas kelias sukčiavimui, monetų apkarpymui pagal jų perimetrą. Štai tokia neišvaizdžios mažutės aplankstytos monetos, tik ką parduotos už milžinišką sumą aukcione, istorija. Tiek šiandien. Gero Jums kolekcionavimo.
Dėkoju! Labai įdomu.
Ačiū
Ačiū! Puikus turinys
Ačiū
Дякую Вам. Цікава історія, а ціна жетону шокує))
Самое главное, что его слабировал PCGS. Продажа уже дело техники.
Ietuviska valiuta senovinė
Nu tai kiek metu kas atspes 😂😂😂😂😁😁😁😁😎🐻🇱🇹
Jūs čia apie ką? Ankstyvosios lietuviškos monetos priskiriamos Algirdui ir Kęstučiui, tai yra XIV amžius.
laba. viskas rasta senoje spintoje :) nuo Rebranto iki JAV monetų gausiai randama Europos spintose
Svarbiausia, kad PCGS užslabavo.
😆
taip jau yra, monetos dažnai kažkur indeliuose laikomos palėpėse, pereina iš kartos į kartą ir taip stovi, pakeičiant tik indelį į naujesnį su laiku, kadangi monetos išeina iš apyvartos, tai ir lieka tik kaip nereikalingas įdomus daiktas, ypač jeigu tai sidabro lydinio, tuomet neišmetama, taip ir keičia šeimininkus šimtus metų.
@@Velnio_Išpera Bet šitas atvejis vistiek išskirtinis.