Musím říci, že už jsem přesně tohle viděl před 15-ti roky, jen nevím přesně co používali za pojivo. V mém případě to bylo něco podobného jako cement, ale ten to asi nebyl. Skladba podlahy byla stejná. Prvně ThermoWhite asi 10 - 15 cm na vyrovnání instalací, potom 5 cm polystyren s rastrem pro podlahové topení a nakonec vrchní beton (ne litá). Konečná vrstva je někde dlažba, někde parkety. Po třech letech se objevila nepatrná spára pod soklíkem a pak už to šlo stále víc. Naposled když jsem to viděl ( 12 roků od dokončení) tak podlahy klesly o 12 mm bez rozdílu plochy. Úzká chodba nebo prostorný obývák.Vše co je spojeno se stěnami jako například soklové lišty, obložkové zárubně a podobně, tak zůstalo na místě a pod tím zeje strašná škvíra. To jen abys věděl co tě může, nebo spíš potká. Hodně zdaru.
Radeji jsem to nepocital :) No ono to neni uplne jednoduche to porovnavat protoze u klasickeho polyse ho musis nakoupit, nekdo ti to musi privezt pak ho nekdo musi polozit, vznikne docela dost odpadu kterej musis pak take zlikvidovat a to vsechno by bylo fer do nejake porovnavaci kalkulace zapocist. Tady je cena prostě za službu to znamena ze vse je v te cene zapocitane. Ale prej delaj i to, že si někdo objedná "jen" materiál, oni prijedou a investor si doda ty "ruce" ktere to ukladaji. Nenasel jsem nikde zadny cenik, proste to clovek popta a oni mu udelaji nabidku, asi i podle mnozstvi, vzdalenosti kam jedou atd.
Musis to u nich poptat, zalezi kde to je kvuli doprave. Me vysel M3 ma 3200 kc. Bylo to neco kolem 25M3, ale to zalezi proste jak velkej mas dum a jakou vrstvu tam chces.
TermoWhite jsem si nechal dělat a pocity jsou trochu smíšené. Rychlost realizace byla velká, vzhledem k okolní teplotě mi bylo doporučeno na vrstvu šlápnout až po 4 dnech, ale to je to nejmenší. Po první procházce po domě jsem zjistil, že pevnost vrsty není všude úplně stejná (dávkování směsi do míchačky bylo prováděno ručně, takže nebyl zaručen absolutně stejný poměr výsledné směsi). Firma co pokládala podlahové topení se na měkkost výsledné vrsty také moc netvářila a to stejné podlaháři, obě firmy se s ThermoWhite setkali poprvé a říkali, že klasický podlahový EPS je tvrdší než výsledná vrstva (na stavbách se nepohybuji, tak nemohu jak porovnat). Výsledná tvrdost směsi se dělá poměrem polystyrenu s tvrdidlem. Výslednou tvrdost jsem nechal na firmě TW s tím že navrhla v patře tvrdost 75, přízemí 100 a garáž 130 (pocitově na tom byla nejlépe garáž kde člověk nechodil jak po matraci). před 14dny proběhlo lití betonových podlah, tak jsem zvědav jak moc si podlaha sedne. Na konečný verdikt je brzy, doufám že bude vše v pořádku. Tímto nechci nikoho odrazovat, ale říkám své postřehy z realizace.
Ja na termowhite doporucuju davat vzdycky systemovou desku pro podlahovku nebo aspon jednu finalni vrstvu eps pokud to chces delat sponama. Podlahari to moc neznaj a jsou u toho vzdycky rozcarovani, ale ve finale pak reknou ze to vlastne je vic o pocitu. Pokud pouzijes vatu misto polyse tak jsou z toho taky nasrani ze si na to maj davat desky jinak to rozslapou. U me se delaly omitky az po podlahach a prorezavalo se to na 3mm spary a za rok provozu jsem si nevsimnul ze by si kdekoli cokoli jakkoli sesednulo.
Hezky den,minulý týden nám dělali Thermowhite a včera chlapi začali dělat podlahové topení,jsme naštvaní že sponky nedrží,systemovku již kvůli výšce dát nemůžu. Poradíte jaké spony? Jak ste dělali Vy Dekuji Milan
Dobrý den, také zvažujeme použití ThermoWhite polystyrenu pro zateplení podlah při rekonstrukci RD. Jak byste prosím hodnotil ThermoWhite nyní s odstupem 2 let? Budu moc rád za jakoukoli zpětnou vazbu. Díky.
Kolik jsi spotřeboval kubíku za těch 270m2 plochy? A ohledně toho přichycení teplovodního potrubí... Co třeba ubrat 2 cm tohoto litého polystyrenu a položit navrch 2cm polystyren pro lepší přichycení, pak folie, atd..
Ahoj, hele, supr videa, mám je v oblibě. jen sem tam tam je nějaký kix. polystyrén přeci nemá zvukově izolační vlastnosti. čím by to tlumil? co se týče odtlumení jak kročejového zvuku nebo vlastně jakéhokoli jiného, tak minerální slisovaná vata(rockwool) je snad nejlevnější materiál s velmi výbornými akustickými vlastnostmi. dražší jsou pak slisované molitany do panelů. (při obou materiálech se cena a účinnost odvíjí od hustoty(váha kg/m3). jinak s tím polystyrénem vidím ty mylné informace často. mít čas, tak natočím silentbox z rockwoolu. nebo tady mrkněte na odkaz(není to reklama, posilam pro demonstraci a ne, nemá to s semnou žádnou spojitost. th-cam.com/video/u2zNjRhyaSg/w-d-xo.html na videu je odhaduji 5cm tloušťka materiálu a je to ne moc dobře utěsněné. zajímalo by mě, jak by to vypadalo, kdyby to udělal někdo z polystyrénu. Omlouvám se za hejt :D jinak Vás velmi rád sleduji a chodím na Váš YT kanál pro inspiraci. děkuji
@@HustejVercajk dakujem za odpoved. cakal som sice, ze napisete cislo, nie ze najdi si na stranke... kazdopadne keby to niekoho zaujimalo - 70 - 80 kPa, co mi pride pomerne malo v porovnani s EPS.
@@dawejuri8624 co tym myslis, ze to bude min podlahovy EPS? kazdopadne myslim si, ze to ma nejake pojivo tzn. to nie je len nasypane ale je to nasypane a ked to stvrdne tak je to celkom pevne (no podla mna nie dostatocne) ved vo videu furt drzi v ruke "dosku" z toho materialu. ale tiez tepelny odpor 0.44 ... co ja viem, EPS 100S ma tusim 0.36
@@igor256 chtěl jsem tím říct že EPS podlahovy je lisovaný zkuste si uřezat kus podlahové EPS a tady těch kuliček s pojivem to bude znatelný rozdíl 😂 a podl.eps je důležitější pevnost v tlaku aby vám nesedla podlaha 😁
Docela by mě zajímalo co se bude dít až se ten dům bude jednou předělávat na o bourat. Kolik tam zvznikne bordelu tady z toho umělého materiálu. Rekonstruovat jsem 100 let starý dům a můžu říct že 80% z odpadu se mohlo nějak zrecyklovat. Staré cihly se ocistili od malty a použiji se na nějaké dodělávky na dvoře, dřevo že stropu a že střechy se pořezalo na topení a škvára z podlahy na vyrovnání terénu na dvoře a okolo domu. Tady vidím jen umělý materiál který půjde jen do sběru a složitě se bude recyklovat.
Tak tohle je už samo o sobě recyklát, čili naprostá většina toho materiálu už zrecyklována je a teď už prakticky "přesluhuje". Dá se říct, že i když se toho bude muset 100% vyhodit, tak z tohoto pohledu je to pořád "lepší" než většina materiálů co se na stavbě vyskytuje.
problém je, že tenhle bordel při demolici nikdy nepochytáš komplet, prostě se to zase roznese do přírody, tak jako bývaly sídliště měst zasněžené kuličkama když se začalo s plošným zateplováním paneláků polystyrenem, všechno to skončí v řece.
Jsem podladar přes 12 let. Skladba polyesteru je opravdu náročná pokuď jde o první vrstvu, kde je nutno překrýt všechny trubky a různé káble. Navíc se musí srovnat deska pískem a pak až polystyren. Takže ThermoWhite je velký pomocník kde se ušetří čas i peníze na začátku. Co se týče podlahového vytápění, určitě bych nechal 3-5 cm pro normální polystyren a to právě kvůli sponkam. Takže za mě super metoda a přednesu to šéfovi. Kdo je pozorný, mohl zahlédnout ono tajemné pojivo.
@@mattes8457 ja viem, že sa to dá ale vždy sa môže niečo pokašlať. Ani laser nespraví všetko. Vždy je to o tom kuse medzi laserom a betónom. Ak potrebuješ viac betónu, buď ti prídu 2 auta súčasne, tak to druhé pririediš a už ti môže niekde vystúpiť viac voda. Proste do +- 5 mm ti môže spraviť 10 mm a to už je super robota. Aj samonivelačný betón má toleranciu .
Vzhledem k tomu, že su svépomocný člověk (zatím), tak nic pro mě. Ale uměl bych si to představit v problematických místech. Plošně položit klasický polyš a trubky zalít tímto. To by třeba mohl stačit jeden pytel. Švy na hydroizolaci (výstupky) jsou samozřejmě problém, kterej většina lidí moc neřeší. Naštěstí to nebyl můj případ. Polystyrenový desky nejsou metrový, ale pšššt, nikomu to neřeknu ;-)
Ahoj Roberte, nejsem si jistý jestli by to fungovalo tak jak píšeš. Také jsem původně myslel že "zaliju" jen trasy instalací, ale ono když budeš mít položenej polystyren a skrz něj ti povede cesticka z ThermoWhite tak proste ta stlacitelnost nikdy nebude stejna. Tipuju ze kdyz nad tim budes mit dalsich cca 15cm polystyrenu tak se na 99% nic nestane, ale nikdy nevis. V podstate by sis tak vytvoril slaba mista, kde by preci jen mohlo k nejakemu vetsimu pnuti a nedejboze prasknuti podlahy pak dojit. Kouzlo toho je mit to v cele plose, kde se ti to pak roznese. A klidne zalejt jen treba 5cm, kde jsou instalace a pak to doskladat polysem do potrebne vysky. No a s tema rozmerama ... u nas ve stavebninach maji veskery podlahovy polystyren vsech znacek v deskach 1 x 0,5m tak nevim jak to myslis ze se nedela metrovej. :)
@@HustejVercajk Ježííš, vidíš jakej jsem kretén. Jasně, že jsou metrový. Některý dokonce 1,25m. Omlouvám se za toto politováníhodné nedopatření. Pardón. Ale, jak jsem na to sakra přišel ....???.... mmmm Co se týká stlačitelnosti, upřímně, vůbec se mě o tom nechce přemýšlet :-) Doufám, že to už v životě nebudu potřebovat vědět :-D Ale člověk nikdy neví.
Zrovna zjišťuji možnosti a mám instalace podél zdí, kde nepůjde položit polystyren kolem trubek a kabelů. Několik míst bych potřeboval něčím podobným vylít. Dá se něco namíchat doma v menším množství?
Normalne se po tom da chodit. Asi nejvic to pripomina chuzi po krocejovem polystyrenu. Jasnebze to neni na to aby po tom na stavbe nekdo tejden trajdal, ale na rozdil treba od vaty neni treba na to davat nejaka prkna pro bezny pohyb pri pokladce finalni vrstvy.
Máme taky zkušenosti a nejsou vůbec dobré přijela parta Poláků a výsledek je takový ze podlaha si místy sedá až o 5mm odřený okap od hadice jako bonus vám do té směsi nahází nedopalky od cigaret a komplet zadělanej HS portál od pojiva a nejde to dolu ..a že prej pochozí tam kde dali více pojiva a polistiren byl více rozdrcenej tak to drží ale kde jsou větší kuličky poliše tak je utřete rukou prostě nesoudržná vrstva. Tak to je má zkušenost a můj názor.
Betonarky to dodnes nabizeji. Presne jak rikas, je to proste druh betonu plneho perlitu nebo polystyrenu. Rozdil je v tom, ze toto ma lepsi ty izolacni vlastnosti.
@@mattes8457 Mozna v panelaku, kde delame podhledy i kvuli akustice, ale v dome, kde je miako strop, ktery je primo nahozeny to proste neni kam jinam dat nez pod podlahy 20cm hluboko do skladby.
Pokud si muzes dovolit ten luxus delat o jednu saru navic a mas prostor pro podhledy klido pido. Na nasi stavbe to mozne neni. To jestli kastliky a bodovky jsou nejaka parada uz je ciste vec konkretniho domu a architektonickeho provedeni. Vim ze je dnes bezne delat stropy jako podhledy, me se teda ale nahozenej strop zda byt proste takovej prirozenejsi. Takze jestli to je nebo neni vyhoda je asi hodne individualni vec.
Tak to je super ze te pobavim :) O tom to tu na youtube preci je. Lidi na to koukají aby se pobavili kdyz zrovna nemontujou na stavbe nejaky podhledy ;). Ale kdyz jsme u toho tak m2 sadroveho kletovaného stropu me stal 255Kč/m a montaz primo zaveseneho SDK stropu stoji kdyz to sezenes hodně levně tak 250Kč/m - ovšem to je úplnej základ jen vymalovanej. Pokud bys ho chtěl v pohledové kvalitě Q4 tak, aby vypadal jako kletovanej tak tě vyjde ještě dráž. Takže s těma cenama jsi mě teď zase pobavil ty. :) Samosebou se dá vždycky všechno dělat levněji, ale já se nesnažim ukazovat jak věci dělat levně, ale jaké jsou dneska možnosti a technologie. A fakt je treba porovnávat stejné věci pokud to jde.
Technika hezká, ale asi zbytečně drahý řešení. Monolit v podlaze je určitě super, ale zkoušel někdo vyřešit to trochu jinak? Třeba ty rozvody nedávat tak kravsky? Když už budou položeny rozumně, tak polystyren mezi rozvody dáš easy a zbytek v problémových partiích můžeš udělat technikou Thermowhite nebo něčím podobným, co tu chlapi popisují. V poměru cena a výkon mi Thermowhite přijde efektivní jen na ta problemova místa, kde nejde dát efektivně desku polystyrenu. Zbytek bych řešil klasikou deskou polystyrenem,ikdyz přijdu o ten monolit.
Resp asi třeba takhle : Kde by se jinak použil písek, tak místo něho Thermowhite nebo něco podobného, co izoluje, zatvrdne a neputuje jako písek. Na tyto detaily je podle mého ideální Thermowhite + tam, kde jsou rozvody položené na podlaze.
Ahoj Stando, dovolím si tě opravit. To co popisuji ve videu je ThermoWhite, je to rakouská technologie a mají na to patent takže to nikdo jiný nedělá. To o čem mluvíš ty je v podstatě polystyrenbeton. Na první pohled dvě vělmi podobné věci, ale ve vlastnostech hodně odlišné. Celý patent ThermoWhite spočívá v tom pojivu. To je prostě nějaká chemická věc, netuším jaká, asi nějaký pryskyřice či co, ale na rozdíl od variant jako třeba dělá isolet tam není cement a pokud to chceš hutnit tak i písek. Prostě pokud to je na bázi písku a cementu vznikne "beton" a jen je odlehčený tím EPS. Tím se ztratí spousta izolačních vlastností nejen z pohledu tepelného odporu ale i akustického útlumu. Prostě dvě velmi podobné technologie s podobným využitím a rozdílnými vlastnostmi.
Musím říci, že už jsem přesně tohle viděl před 15-ti roky, jen nevím přesně co používali za pojivo. V mém případě to bylo něco podobného jako cement, ale ten to asi nebyl. Skladba podlahy byla stejná. Prvně ThermoWhite asi 10 - 15 cm na vyrovnání instalací, potom 5 cm polystyren s rastrem pro podlahové topení a nakonec vrchní beton (ne litá). Konečná vrstva je někde dlažba, někde parkety. Po třech letech se objevila nepatrná spára pod soklíkem a pak už to šlo stále víc. Naposled když jsem to viděl ( 12 roků od dokončení) tak podlahy klesly o 12 mm bez rozdílu plochy. Úzká chodba nebo prostorný obývák.Vše co je spojeno se stěnami jako například soklové lišty, obložkové zárubně a podobně, tak zůstalo na místě a pod tím zeje strašná škvíra. To jen abys věděl co tě může, nebo spíš potká. Hodně zdaru.
Jaká je cena ve srovnání s tradiční metodou?
Radeji jsem to nepocital :) No ono to neni uplne jednoduche to porovnavat protoze u klasickeho polyse ho musis nakoupit, nekdo ti to musi privezt pak ho nekdo musi polozit, vznikne docela dost odpadu kterej musis pak take zlikvidovat a to vsechno by bylo fer do nejake porovnavaci kalkulace zapocist. Tady je cena prostě za službu to znamena ze vse je v te cene zapocitane. Ale prej delaj i to, že si někdo objedná "jen" materiál, oni prijedou a investor si doda ty "ruce" ktere to ukladaji. Nenasel jsem nikde zadny cenik, proste to clovek popta a oni mu udelaji nabidku, asi i podle mnozstvi, vzdalenosti kam jedou atd.
@@HustejVercajk Jaká je tedy prosím cena za celou službu (a kolik bylo m3)?
Musis to u nich poptat, zalezi kde to je kvuli doprave. Me vysel M3 ma 3200 kc. Bylo to neco kolem 25M3, ale to zalezi proste jak velkej mas dum a jakou vrstvu tam chces.
@@HustejVercajk to mi prijde jako slusna cena
Je to cca 3x dražší
TermoWhite jsem si nechal dělat a pocity jsou trochu smíšené. Rychlost realizace byla velká, vzhledem k okolní teplotě mi bylo doporučeno na vrstvu šlápnout až po 4 dnech, ale to je to nejmenší. Po první procházce po domě jsem zjistil, že pevnost vrsty není všude úplně stejná (dávkování směsi do míchačky bylo prováděno ručně, takže nebyl zaručen absolutně stejný poměr výsledné směsi). Firma co pokládala podlahové topení se na měkkost výsledné vrsty také moc netvářila a to stejné podlaháři, obě firmy se s ThermoWhite setkali poprvé a říkali, že klasický podlahový EPS je tvrdší než výsledná vrstva (na stavbách se nepohybuji, tak nemohu jak porovnat). Výsledná tvrdost směsi se dělá poměrem polystyrenu s tvrdidlem. Výslednou tvrdost jsem nechal na firmě TW s tím že navrhla v patře tvrdost 75, přízemí 100 a garáž 130 (pocitově na tom byla nejlépe garáž kde člověk nechodil jak po matraci).
před 14dny proběhlo lití betonových podlah, tak jsem zvědav jak moc si podlaha sedne. Na konečný verdikt je brzy, doufám že bude vše v pořádku. Tímto nechci nikoho odrazovat, ale říkám své postřehy z realizace.
Ja na termowhite doporucuju davat vzdycky systemovou desku pro podlahovku nebo aspon jednu finalni vrstvu eps pokud to chces delat sponama. Podlahari to moc neznaj a jsou u toho vzdycky rozcarovani, ale ve finale pak reknou ze to vlastne je vic o pocitu. Pokud pouzijes vatu misto polyse tak jsou z toho taky nasrani ze si na to maj davat desky jinak to rozslapou. U me se delaly omitky az po podlahach a prorezavalo se to na 3mm spary a za rok provozu jsem si nevsimnul ze by si kdekoli cokoli jakkoli sesednulo.
Hezky den,minulý týden nám dělali Thermowhite a včera chlapi začali dělat podlahové topení,jsme naštvaní že sponky nedrží,systemovku již kvůli výšce dát nemůžu. Poradíte jaké spony? Jak ste dělali Vy
Dekuji Milan
Dobrý den, také zvažujeme použití ThermoWhite polystyrenu pro zateplení podlah při rekonstrukci RD. Jak byste prosím hodnotil ThermoWhite nyní s odstupem 2 let? Budu moc rád za jakoukoli zpětnou vazbu. Díky.
Zdravim, vypada to super. Ale pry si hodne lidi stezuje na pruzeni podlahy? Je to tak?
Kolik jsi spotřeboval kubíku za těch 270m2 plochy? A ohledně toho přichycení teplovodního potrubí... Co třeba ubrat 2 cm tohoto litého polystyrenu a položit navrch 2cm polystyren pro lepší přichycení, pak folie, atd..
cca 25M3, ano to jsem měl na mysli jak píšu, že je dobré si nahoře nechat místo bud pro nějakej polystyren nebo pro systemovou desku.
Ahoj, hele, supr videa, mám je v oblibě. jen sem tam tam je nějaký kix. polystyrén přeci nemá zvukově izolační vlastnosti. čím by to tlumil? co se týče odtlumení jak kročejového zvuku nebo vlastně jakéhokoli jiného, tak minerální slisovaná vata(rockwool) je snad nejlevnější materiál s velmi výbornými akustickými vlastnostmi. dražší jsou pak slisované molitany do panelů. (při obou materiálech se cena a účinnost odvíjí od hustoty(váha kg/m3). jinak s tím polystyrénem vidím ty mylné informace často. mít čas, tak natočím silentbox z rockwoolu. nebo tady mrkněte na odkaz(není to reklama, posilam pro demonstraci a ne, nemá to s semnou žádnou spojitost. th-cam.com/video/u2zNjRhyaSg/w-d-xo.html na videu je odhaduji 5cm tloušťka materiálu a je to ne moc dobře utěsněné. zajímalo by mě, jak by to vypadalo, kdyby to udělal někdo z polystyrénu. Omlouvám se za hejt :D jinak Vás velmi rád sleduji a chodím na Váš YT kanál pro inspiraci. děkuji
aka je pevnost v tlaku toho materialu? - pre porovnanie s eps s100 s150...?
dakujem
Kdyz se podivate na jejich stranky tak tam jsou technicke listy, kde jsou detailne vsechny parametry.
@@HustejVercajk dakujem za odpoved. cakal som sice, ze napisete cislo, nie ze najdi si na stranke...
kazdopadne keby to niekoho zaujimalo - 70 - 80 kPa, co mi pride pomerne malo v porovnani s EPS.
@@igor256 vždy to bude min podlahový EPS je lisovaný ale toto je jen nasypané a uhlazené to si tam můžu rovnou dat porolit
@@dawejuri8624 co tym myslis, ze to bude min podlahovy EPS?
kazdopadne myslim si, ze to ma nejake pojivo tzn. to nie je len nasypane ale je to nasypane a ked to stvrdne tak je to celkom pevne (no podla mna nie dostatocne) ved vo videu furt drzi v ruke "dosku" z toho materialu.
ale tiez tepelny odpor 0.44 ... co ja viem, EPS 100S ma tusim 0.36
@@igor256 chtěl jsem tím říct že EPS podlahovy je lisovaný zkuste si uřezat kus podlahové EPS a tady těch kuliček s pojivem to bude znatelný rozdíl 😂 a podl.eps je důležitější pevnost v tlaku aby vám nesedla podlaha 😁
Docela by mě zajímalo co se bude dít až se ten dům bude jednou předělávat na o bourat. Kolik tam zvznikne bordelu tady z toho umělého materiálu. Rekonstruovat jsem 100 let starý dům a můžu říct že 80% z odpadu se mohlo nějak zrecyklovat. Staré cihly se ocistili od malty a použiji se na nějaké dodělávky na dvoře, dřevo že stropu a že střechy se pořezalo na topení a škvára z podlahy na vyrovnání terénu na dvoře a okolo domu.
Tady vidím jen umělý materiál který půjde jen do sběru a složitě se bude recyklovat.
Tak tohle je už samo o sobě recyklát, čili naprostá většina toho materiálu už zrecyklována je a teď už prakticky "přesluhuje". Dá se říct, že i když se toho bude muset 100% vyhodit, tak z tohoto pohledu je to pořád "lepší" než většina materiálů co se na stavbě vyskytuje.
problém je, že tenhle bordel při demolici nikdy nepochytáš komplet, prostě se to zase roznese do přírody, tak jako bývaly sídliště měst zasněžené kuličkama když se začalo s plošným zateplováním paneláků polystyrenem, všechno to skončí v řece.
Jj a to je bohužel pravda, dnešní stavby jsou plné umělých materiálů, mnohdy zbytečně, jen proto, že jsou lidi líní a neumí si poradit.
Jsem podladar přes 12 let.
Skladba polyesteru je opravdu náročná pokuď jde o první vrstvu, kde je nutno překrýt všechny trubky a různé káble.
Navíc se musí srovnat deska pískem a pak až polystyren.
Takže ThermoWhite je velký pomocník kde se ušetří čas i peníze na začátku.
Co se týče podlahového vytápění, určitě bych nechal 3-5 cm pro normální polystyren a to právě kvůli sponkam.
Takže za mě super metoda a přednesu to šéfovi.
Kdo je pozorný, mohl zahlédnout ono tajemné pojivo.
Cement?😂
Prave ze cement to není :)
Pryskyřice tuším. Jen nevím jaka a jestli vůbec tam je. Ale nedivil bych se, kdyby tam byla
@@mattes8457 pred pár rokmi to bolo +- 15 mm, takže až 30 mm. aj pri 5 mm by to bolo 10 mm. A každá doska má dieru v strede.
@@mattes8457 ja viem, že sa to dá ale vždy sa môže niečo pokašlať. Ani laser nespraví všetko. Vždy je to o tom kuse medzi laserom a betónom. Ak potrebuješ viac betónu, buď ti prídu 2 auta súčasne, tak to druhé pririediš a už ti môže niekde vystúpiť viac voda. Proste do +- 5 mm ti môže spraviť 10 mm a to už je super robota. Aj samonivelačný betón má toleranciu .
Jestli můžu odpovědět tak ano pruží při tloušťce cca 8 cm gletovaneho betonu v rohu zabouchate pěstí a je to znát ze se beton chvěje ..
Vzhledem k tomu, že su svépomocný člověk (zatím), tak nic pro mě. Ale uměl bych si to představit v problematických místech. Plošně položit klasický polyš a trubky zalít tímto. To by třeba mohl stačit jeden pytel. Švy na hydroizolaci (výstupky) jsou samozřejmě problém, kterej většina lidí moc neřeší. Naštěstí to nebyl můj případ. Polystyrenový desky nejsou metrový, ale pšššt, nikomu to neřeknu ;-)
Ahoj Roberte, nejsem si jistý jestli by to fungovalo tak jak píšeš. Také jsem původně myslel že "zaliju" jen trasy instalací, ale ono když budeš mít položenej polystyren a skrz něj ti povede cesticka z ThermoWhite tak proste ta stlacitelnost nikdy nebude stejna. Tipuju ze kdyz nad tim budes mit dalsich cca 15cm polystyrenu tak se na 99% nic nestane, ale nikdy nevis. V podstate by sis tak vytvoril slaba mista, kde by preci jen mohlo k nejakemu vetsimu pnuti a nedejboze prasknuti podlahy pak dojit. Kouzlo toho je mit to v cele plose, kde se ti to pak roznese. A klidne zalejt jen treba 5cm, kde jsou instalace a pak to doskladat polysem do potrebne vysky. No a s tema rozmerama ... u nas ve stavebninach maji veskery podlahovy polystyren vsech znacek v deskach 1 x 0,5m tak nevim jak to myslis ze se nedela metrovej. :)
@@HustejVercajk Ježííš, vidíš jakej jsem kretén. Jasně, že jsou metrový. Některý dokonce 1,25m. Omlouvám se za toto politováníhodné nedopatření. Pardón. Ale, jak jsem na to sakra přišel ....???.... mmmm
Co se týká stlačitelnosti, upřímně, vůbec se mě o tom nechce přemýšlet :-) Doufám, že to už v životě nebudu potřebovat vědět :-D Ale člověk nikdy neví.
Zrovna zjišťuji možnosti a mám instalace podél zdí, kde nepůjde položit polystyren kolem trubek a kabelů. Několik míst bych potřeboval něčím podobným vylít. Dá se něco namíchat doma v menším množství?
kolik stoji m2 při třeba 15cm tloušťce ? :)
Cenu udavaji za kubik materialu. Ja platil 3200,-
takže (3200/100) x 15= 480Kč
@@ArtFamous za tu cenu mam pur penu😂😂
Zajímalo by mě jestli v tom baráku udělal "tradičně" 😀 opět zajímavé video, že se dá odlít i polystyren jsem netušil
Vylival jsem to timto zpusobem v roce 2008 :-D
Kolik to stálo
Jak moc to je pochozí, když tam pak dáváš následné vrstvy?
Normalne se po tom da chodit. Asi nejvic to pripomina chuzi po krocejovem polystyrenu. Jasnebze to neni na to aby po tom na stavbe nekdo tejden trajdal, ale na rozdil treba od vaty neni treba na to davat nejaka prkna pro bezny pohyb pri pokladce finalni vrstvy.
Máme taky zkušenosti a nejsou vůbec dobré přijela parta Poláků a výsledek je takový ze podlaha si místy sedá až o 5mm odřený okap od hadice jako bonus vám do té směsi nahází nedopalky od cigaret a komplet zadělanej HS portál od pojiva a nejde to dolu ..a že prej pochozí tam kde dali více pojiva a polistiren byl více rozdrcenej tak to drží ale kde jsou větší kuličky poliše tak je utřete rukou prostě nesoudržná vrstva. Tak to je má zkušenost a můj názor.
tomu jsme pře 30-ti lety říkali perlit beton. Akorát jako pojivo byl cement a teď je to asi nějaké lepidlo :-)
Betonarky to dodnes nabizeji. Presne jak rikas, je to proste druh betonu plneho perlitu nebo polystyrenu. Rozdil je v tom, ze toto ma lepsi ty izolacni vlastnosti.
Delat polys tyden? Myslite po-pa ci po-ne?
Jo a poptavka na baraku 130m je pro tu firmu maly projekt a nezajimave.....
udělat méně thermowhitu a pak nahodit jen obyčejnej polistyren na tu „rovinu”
Máme to ale nemá to odpovídající tvrdost. Namelou tam kde co. Pozor sesedá
Tohle vůbec není pravda. A melou do toho polystyren a dávají si záležet na tom, aby to bylo čisté a bez lepidla ať.
Nechápu tu technologii stavby. Kanalizační trubky ani rozvody vody nemají nekonečnou životnost, to pak budeš rozbíjet podlahy, nebo stavět nový barák?
Myslím že PPR i HT rozvody s přehledem přežijou i moje děti. :)
@@mattes8457 Mozna v panelaku, kde delame podhledy i kvuli akustice, ale v dome, kde je miako strop, ktery je primo nahozeny to proste neni kam jinam dat nez pod podlahy 20cm hluboko do skladby.
Pokud si muzes dovolit ten luxus delat o jednu saru navic a mas prostor pro podhledy klido pido. Na nasi stavbe to mozne neni. To jestli kastliky a bodovky jsou nejaka parada uz je ciste vec konkretniho domu a architektonickeho provedeni. Vim ze je dnes bezne delat stropy jako podhledy, me se teda ale nahozenej strop zda byt proste takovej prirozenejsi. Takze jestli to je nebo neni vyhoda je asi hodne individualni vec.
Tak to je super ze te pobavim :) O tom to tu na youtube preci je. Lidi na to koukají aby se pobavili kdyz zrovna nemontujou na stavbe nejaky podhledy ;). Ale kdyz jsme u toho tak m2 sadroveho kletovaného stropu me stal 255Kč/m a montaz primo zaveseneho SDK stropu stoji kdyz to sezenes hodně levně tak 250Kč/m - ovšem to je úplnej základ jen vymalovanej. Pokud bys ho chtěl v pohledové kvalitě Q4 tak, aby vypadal jako kletovanej tak tě vyjde ještě dráž. Takže s těma cenama jsi mě teď zase pobavil ty. :) Samosebou se dá vždycky všechno dělat levněji, ale já se nesnažim ukazovat jak věci dělat levně, ale jaké jsou dneska možnosti a technologie. A fakt je treba porovnávat stejné věci pokud to jde.
Aka je cena za 1m²
Technika hezká, ale asi zbytečně drahý řešení. Monolit v podlaze je určitě super, ale zkoušel někdo vyřešit to trochu jinak? Třeba ty rozvody nedávat tak kravsky? Když už budou položeny rozumně, tak polystyren mezi rozvody dáš easy a zbytek v problémových partiích můžeš udělat technikou Thermowhite nebo něčím podobným, co tu chlapi popisují. V poměru cena a výkon mi Thermowhite přijde efektivní jen na ta problemova místa, kde nejde dát efektivně desku polystyrenu. Zbytek bych řešil klasikou deskou polystyrenem,ikdyz přijdu o ten monolit.
Resp asi třeba takhle :
Kde by se jinak použil písek, tak místo něho Thermowhite nebo něco podobného, co izoluje, zatvrdne a neputuje jako písek. Na tyto detaily je podle mého ideální Thermowhite + tam, kde jsou rozvody položené na podlaze.
Hmm. Zaujmavé.
Dík.
Ach jo, pro mě pozdě, už 4 dny pokládám polystyrén :-(( :-D
Vec stara minimalne 15let :-) tech vyrobcu jsou mraky. Levnejsi bude pur izolace :-)
V Rakousku se to prej pouziva uz pres 20 let.
@@HustejVercajk akorat tam se to jmenuje isolet. Pobocku maji ve vyskove :-) delaji i izolacni dilce
Ahoj Stando, dovolím si tě opravit. To co popisuji ve videu je ThermoWhite, je to rakouská technologie a mají na to patent takže to nikdo jiný nedělá. To o čem mluvíš ty je v podstatě polystyrenbeton. Na první pohled dvě vělmi podobné věci, ale ve vlastnostech hodně odlišné. Celý patent ThermoWhite spočívá v tom pojivu. To je prostě nějaká chemická věc, netuším jaká, asi nějaký pryskyřice či co, ale na rozdíl od variant jako třeba dělá isolet tam není cement a pokud to chceš hutnit tak i písek. Prostě pokud to je na bázi písku a cementu vznikne "beton" a jen je odlehčený tím EPS. Tím se ztratí spousta izolačních vlastností nejen z pohledu tepelného odporu ale i akustického útlumu. Prostě dvě velmi podobné technologie s podobným využitím a rozdílnými vlastnostmi.
@@HustejVercajk mas pravdu precedo 👍
pur penu na to a mas
Můžu vědět jaká značka je ta podlahová folie na Trubky?
Dekuji