І дивіться скільки нових слів вивчив з останні кілька місяців: Інерційність, примусова вентиляція, шумоізоляція,тепла підлога,точка роси, де що,де що😏 Не то що оці ваші скучні цегляні будинки))
Як все не просто, скільки всього. Із цікавістю дивлюся відео. Сподіваюся Іван не скидатиме обертів і буде ділитися інформацією. Відверто сказати станом на сьогодні я просто розгубився. Тому сподіваюся з часом все стане на свої місця і я зможу прийняти рішення що саме потрібно мені. А поки вподобайка і чекаємо нові відео. Дякую Івану.
Можу лише повторити загально відому тезу, що перший будинок - то купа нервів, гємору, скоріше за все, чимала пачка зайво витрачених грошей, але в результаті буде і задоволення, головне, щоб грошей вистачило. Якби не дружина, я б у то тупо не поліз, а скільки сварок було "ото ти собі придумала, мені то нахрін не впало, а розгрібаю твої хотєлки я" 🤦🏼♂️ Одне запам'ятайте чітко: насправді, в самому кращому випадку, грошей Ви витратите, мінімум, в півтора рази більше, ніж планували в самих трагічних планах.
Ціни у будівельників: одна тисяча - стартова, дві тисячі - в роботі, при завершенні - три тисячі! 😂🤣 Дуже гарний будиночок виходить! Приємно дивитися як людина хазяйнує. Дякую за відео, чекаю наступної серії! 👍❤
Такі ж ціни як і у вас проекти. все на пальцях. Замоаляйте проект, робіть прорахунок- смету, укладайте договір і не будете мати проблем. Але такій підхід чомусь для нашого менталітету не звичний.
Дякую за відео. З нього зрозуміло, що модульні - не так все радужно ,як обіцяють за 1 міс і живеш. Але з відео зате зрозуміло, що з цегли - не так і дорого, як здаєтсья на перший погляд.
По термінах з власного досвіду, будинок з газоблоку 113 кв.м. Почали будувати 20 серпня. Стрічковий фундамент - 4 дні. Далі наймав іншу бригаду, чекав 2 тижні поки звільняться. Кладка стін, перегородок, лиття армопоясу та перемичок - півтора тижні. Фальцева покрівля, вікна, чорнова електрика, утеплення перекриття, чорнова стяжка,септік з розводкою - 3 тижні. Розводка теплої підлоги та води - 1 тиждень. Чистова стяжка - пів дня. В кінці жовтня вже запустили опалення та воду в будинку. Далі не хотів в жовтні заходити на штукатурку щоб не гратись з провітрюванням та сушкою. В квітні штукатурка - 5 днів. Укладання плитки по всій підлозі та в ванній - 1 місяць. Шпаклівка та фарбування стін своїми силами - 2 тижні. Натяжні стелі, робили довго - 2 тижні. І заїхали в будинок. Якби почали в квітні, до осені заїхалиб, але це з усіма зручностями, окрім меблів.
@ я відповів, але автор видалив мою відповідь. Тому більше коментувати не бачу сенсу. Фундамент 5,5к, стіни - 11к, дах вікна, утеплення, чорнова стяжка 15к. Працювало 8 майстрів, повну плату платили 6 майстрам, 2 - родичі, тому можна приплюсувати сюди десь ще 5к. Але у нас дуже дорога фальцева покрівля та стропилка, якби робити двохскатну та металочерепицю то 5к плюсувати не треба.
Дякую за таку детальну серію відео з будівництва будинку. Щодо вашого вибору технології, цікавить наступне питання. Як ви зазначали в одному з минулих відео, в традиційних технологіях стіни будинку мають відносно високу теплоємність, за рахунок чого, якщо навіть повністю замінити повітря в будинку новим холодним з вулиці, воно досить швидко нагріється за рахунок тепла стін. У випадку з СІП, основний тримач тепла це саме повітря. Цікавить питання вентиляції, Примусова вона чи ні, але принцип завжди у заміні нагрітого використаного повітря з будинку, свіжим/холодним з вулиці. Але у випадку з СІП це означає втрату всього тепла будинку. Тобто можливо організація вентиляції має бути зроблена якось особливим чином, чи ви розглядали це питання?
Побудувалися за 2.5 роки з газоблоку (і цегляні перестінки) 97кв. Будували багато самі, внутрішні ремонти в тому числі. На етапі 55к заїхали в будинок з меблями ( правда без готових меблів в гардеробі). Ділянка була своя, але без комунвкацій. Утеплили своїми руками 15см утеплювача + 20 см стеля. Я фігію з цін
Як професійний ріелтор скажу так , кожна технологія має має право на життя . Але цегляний або газобетонний будинок можна без проблем продати . А сіп , модульні, каркасні - люди купують неохоче. Тобто цегла більш ліквідніша.
Іване, під час будівництва ці профі будівельники знайдуть тисячу причин і вартість підняти, і сроки відтягнути, Ви на власному досвіді переконалися у цьому. Ви живете в СВОЄМУ будинку, в спокійному місці, без постійних вибухів, і я за Вас радий.
Крута робота! Є ще як мінімум дві технології відносно швидкого будівнитцва, це будування з великогабарітних полістеролбетоних блоків (Тома груп здається фірма називається), та будування залізобетоними трьохшаровими панелями(на Київському ЗБІ таке точно роблять). От цікаво це ще добавити до порівняння...
@Grismanchello так є, але для мене особисто це трохи футуристичної, а віддаю перевагу класичному вигляду будинка, хоча теж цікаво почути вартість аналогічної забудови
@@sashashiryaeva7627 не прижилась у нас ця технологія... Напевно не було попиту, тому і не витримали. А як на мене ця технологія заслуговує на свою частку ринку
тобто модульний будинок 40к+ а котедж з комунікаціями такогож або й більшого розміру можна купити від 36к... і який сенс в модульних будинках за такою ціною?
Мій знайомий підняв будинок з газобетону 2 поверхи 100 кв.м. Фундамент стрічка заглиблена, стіни, дах, чорнова підлога, чорнові стіни всередині, вікна, вхідні двері, скважина, септик. Все це з роботою 300$ кв.м.
Іване,такій будинок як у вас,можно побудувати з газоблоку теплий контур на нормальному фундаменті за 350 долярів за квадрат,я теж маю досвід в будівництве 20 років,до війни за такою ціною побудував будинок в стілі Райта,але без інженеркі,та оздоблення.
Кожний будинок "прораховується" тільки по проекту. В данному випадку, питати за газоблочний, не маючі проекта, це слабий орієнтир. СІП будинок теж має проект, але не замовник його робить, а продавець СІП. Тому ціна за СІП, клієнту зрозуміліша. А от відповіді на питання, по дзвінкам, клієнту не завжди зрозумілі. Проект до 100м2 кошкує 500 уе (як варіант сайт z500). Із досвіду. Вартість газоблочного 81м2 (без вартості землі) = 35.000 Це: - фундамент; - стіни (30см газоблок+ 10см пенопласт утеплювач); - дах з утеплювачем-мінвата 20 см; - вікна, - вх.дверь - штукатурка гіпсова - септік 8м3 із заведенням до будинку - скважина із заведенням до будинку - паркан, ворота, калітка. Строки: - фундамент 1,5 місяця; - все інше 2 місяця (Дещо робиться разом із залиттям фундаменту, дещо коли фундамент відстоюється. Внутрішні роботи бувають різні......... І ще дещо. Щоб зрозуміти актуальність цін на зараз, зробіть наступне: - обьява в олх на будинок 80м2 - 5 соток = ?, потім - обьява - вартість 5 соток в цій місцевості - 5000 уе це електрика, оформлення документів на будинок - 15-25% від ціни прибутку того хто продає - от вам і вартість його будівництва (з проектом). Але в цій ціні прораб - це Ви ))), і малообізнаний прораб багато не сєкономить ))) P.S. - і то треба перевірити ще, чі дійсно там в будинку по обяві 80м2, а не 73, або 76........
В тому то і справа, що будівельники ПРОФІ не тільки в будівництві а і в розводі клієнта на гроші, тому і наганяють туману, а потім безкінечне здорожчання.
@@allll4055В такому випадку не треба шукати чуда на ОЛХ. Алгоритм дій наступний: 1)Вибираєте ділянку 2)Вибираєте і замрвляєте проект з або купляєте готовий і разроблюєте тільки проект на фундамент з геологією . 3)Шукаєте будівельну організацію яка працює по договору з чітко вказаними термінами (неустойками раптом що), сметой на коробку або під ключ. На етапі будівництва контролюєте і живете звичним життям. А не перетворюєтесь на 6-12 місяців на будівельника або прораба)) Так, це буде дорожче і більше розтягнутий по термінах .Але якщо ви звичайно маєте за мету побудувати якісно,економно (в довготривалій перспективі) і ліквідно. Мотивацію і сподівання автора розумію, але повторювати у більш стабільні і мирні часи не раджу.
Привіт, Іване! Не розглянуто популярний варіант. Фундамент 3 ряди блоків ФБС, вирівнюючий армопояс, газоблочні стіни , цегляні внутрішні, перекриття з пустотних панелей, легкий армопояс під мауерлат даху. Всі з/б вироби заводської сушки, чекати тільки пару тижнів застигання армопоясу. Оздоблення внутрішнє : якщо не хочете мокрих процесів, гіпсокартон на ляпухи, бо стіни рівні і штукатурка не потрібна. Тільки доведеться штробити під електрику та труби, але для газоблоків це неважко. Тільки стяжка на підлогу із мокрих процесів, але буває і тут щось насипне, а потім ГВЛ плити. Якось так. Швидко і на віки.)
Одне питаннячко, ви міряли якість повітря у будинку, на предмет вміст формальдегідів і т.д.? Осб и пінопласт може бути як газовакамера шоб там не обіцяли виробники
ні, я, все ж, однозначно обирав газоблок. Гарний балланс час/ціна і на виході це все ж надійна конструкція (при всій повазі, геошурупи і картнон з пінопластом - мають право на життя, це сучасні технології, але морально мені в такому жити буде важко). Ну і по часу та ціні не сильно то воно і дорожче чи довше..
так, якщо є час і місце де жити поки йде будівництво. Людині потрібно було швидко.. СІП тут поза конкуренцією Мені тут більш цікаво, де ще у світі (цивілізованому) використовується СІП-технологія. Бо я не бачив прикладів у США, Канаді. Там ніде не використовується (Е)ППС у житлових будинках
Доброго вечора Іване,із задоволенням дивлюсь ваші відео,все дуже класно у вас виходить,хотів запитати,а Ви розглядали купити готовий будинок і зробити ремонт,можливо Ви вже таке коментували та я пропустив,ні в якому разі не намагаюсь вас захейтити,просто цікаво чи по фінансам що вигідніше,дякую за відповідь.
Доброго дня, в минулому році будували сіп будинок на два поверхи, другий мансарда, площа будинку 90 м², фундамент свайно-стрічковий + стяжка + розведення комунікацій, будинок під ключ з дахом, підшивом і водостічною системою, фасад термопанелі з клінкерною плиткою. Нам обійшовся в 32 тис $
Будинок з цегли від нуля до заїзду рік.А з газоблоку це 2 роки ,бо він під час будівництва набирає вологи і збільшується в обємі.Після коробки мусить відстоятись,щоб фінішне оздоблення не потріскало.
Іван доброго ранку. Хотів спитати я не бачив в вашому будинку роблти по вентиляції , ви її закладували в роботи? Чи в проекті закладено будівельниками будинку?
Діч. Треба вторічку брати з комунікаціями і школою , біля річки за 20 тисяч на 100 м2. Реконструкція руле, а якщо стеля дозводяє вентиляцію втулить і поли масив... джекпот. Дешевше вторічку утеплить чем сіп обшить.... в мене кеннт взяв ще з комплексом сараїв 300 м2, бідолага носе додому як не в себе.... зато завжди є з чого ремонт продовжить, куди машини загнать і курей поселить, літня кухня, піч, .... А сіп то діч.
Моя думка що квартирі де проживає родина з дітьми потрібно (бажано) мати два санвузли. А якщо це приватний будинок то це знов таки моя особиста думка, обов'язково.
Задумався про модульні будинки. Виробники намагаються залучити якнайбільше клієнтів, пропонуючи модулі на будь-який колір і смак. В результаті виходить таке собі кастом-ательє різномнітних рухомих будинків. Де кожен проект унікальний, індивідуальний і потребує свого тех. процесу, а кожен клієнт - свого підходу. Як результат - ціни і терміни. В той самий час, сама концепція модульного будинку - це як автомобільний завод, який випускає 2-3-4 моделі авто. Так, можна вибрати колір, електропідігрів і кондиціонер, але глобально це одна й та ж платформа з одних і тих же матеріалів без відхилення від технології. Вікно суворо таких розмірів, передні фари спереді, а не збоку бо так клієнт захотів, і т.п. І тоді, коли все стандартизовано, модульний будинок дійсно стане дешевим фабричним продуктом із швидкими термінами виробництва. Коротше, то як кастомні кузовні ательє і завод Генрі Форда. Різний підхід і різні суми виробництва.
Дякую. Дуже цікаве та пізнавальне відео. Я не розумію будівельників, чому не можна зробити сайт, де все це, що розповідав будівельник ,просто написати і описати. Чому? Будівельник за день так проконсультує 10-15 клієнтів, наступного дня вже нічого не захочеться. Чому ене зробити підбурку в ПДФ форматі, наші досягнення ,наші будинки і т.д. Якийсь камяний вік.
Зазвичай підрядники всі мають прайс по якому працюють. Прорахунок вартості конкретного етапу або виробу- називається смета. Щоб порахувати більш меньш коректно смету, треба мати на руках проект. Тобто яке запитання-така і відповідь. Все на пальцях. а потім крайні будівельники, що занижуть і недомовляють...
Нажаль, так думають 90% людей, які будують перший будинок. Насправді, навіть приблизний кошторис всліпу назвати важко, бо купа параметрів, які можуть змінити все. Геологія, прив'язка, дороги, електрика, вода. Все це впливає на вартість будівництва. І ми ще не дійшли до проекту. А далі - вартість проекту в залежності від пропрацювання вузлів, інженерні розрахунки, оптимізація матеріалів та конструкцій, вибір технологій. І все це хоч трохи, але впливає на кінцеву вартість та тривалість процесу. По краплинці набігає сума, росте час, зусилля... Так і перше, і друге зростають мінімум в 2, а третє - в 4 рази.
В Карпатах будівництво каркасного одноповерхового будинку в 70м2 на своїй ділянці, монолітна плита, фальц покрівля +частково фасад фальц, частково дошка, утеплення 200мм мінвати, скважена до 70м, з меблями середнього сегменту, під ключ вартував 85к
Відео ні про що. Поясню: все дуже індивідуально. Людина, яка не бачачи місцевість, не розуміючи проекту - називає ціну - це або не професіонал, або новачок в справі, або ( нехочу писати такі слова). З приводу технологі будівництва: дійсно, сіп - найкраще. Найбільш прогнозована якість самої панелі. Все інше (дерев'яне)- геть. Хоча б із-за якості лісу( для каркасу має бути сухий, калібрований. У нас же - свіжий, мокрий, невідомо звідки...) Якщо ж дивитися ціну загалом- то сумми такі не бідові... І все ж таки я за традиційний будівельний матеріал. Якщо дуже хочемо швидко заїхати і жити - то будуємо баню/гостьовий будиночок з чогось подібного(швидкого),там живемо і спокійно будуємо за два сезони гарний будинок. Успіхів забудовникам та миру країні
Після цього відео одночасно визначився у недоцільності дій Івана, адже він визнав для себе два критерії: час та вартість. На мою думку те що він збудував більше підходить для тимчасового проживання (дача).
Це тому що в нас є "савєцкоє" мишлення про дачі та цегляні будинки. Людина збудувала і живе. А не чекає з моря погоди. Маю свій досвід. Купив цегляний добротний будинок, мудохаюсь з ним більше 10 років. Бо він в Пирятині, а я в Києві. Це також для мене дача. Всадив туди 30+ уе, діти виростають, син має свою квартиру, дочка теж росте не погодинам. Що мені робити з 4 кімнатами? На які були плани, діти виростуть і розїдуться. А ми з дружиною залишимось в хоромах. Тільки проект. І повернути час назад, то ніколи б не купив 10*12м будинок, Однозначно побудував би такий будинок як в івана. Пс: Я свої помилки визнав і зробив висновки .
@@bocman75Мені здається,коли будуєш будинок треба своє майбутнє хочь якось планувати хоча б на перспективу 10 років. Виходячи з песімістичних сценарієв. Тому не буде як сніг на голову влітку,що діти раптом виросли і поїхали, доходи впали а ще робити і робити по будівництву, що відстань до будинку велика від місця роботи і таке інше...
Я мав на увазі не будову палацу на декілька сотень метрів, а сам будинок з сип панелей. Тому Ваша життєва ситуація недоречна. Я вважаю що крім перегляду відео Ви більше ніде не перетиналися з сип технологією.
@@bocman75 якщо вам не потрібен такий будинок то продаєте його за виручені кошти купуєте те що вам підходить і я гадаю що ви ще нормально так заробите тому що ціни на цегляний будинок ростуть з кожним роком а що з СІПом буде через певний час невідомо. тому мій варіант тільки кам'яний будинок на нормальному фундаменті і Советщина тут не причому це здоровий глузд і своєрідний депозит на майбутнє. Мультфільм про трьох поросят передивіться і все стане на свої місця
Я цього року збудував 2 будинки Один на 73 кв Інший на 45 кв Фундамент перевернута чаша міцний армований все як має бути то фінальна цифра з вікнами за два будинки 32 тис дол
Думаю кожен тип будинку має право на життя.Плюс як бачимо ,наскільки все швидко прогресує і змінюється , невідомо чи обрана наприклад дорога технологія з надією «на майбутнє» буде такою актуальною за 30-40 років.. тому як на мене потрібно будувати будинок з розрахунком на одне покоління …і не вимагати від будинку щоб він стояв 200 років ,адже за 100 років навіть будинки побудовані зараз не будуть майже відрізнятися по сприйнятті від будинків побудованих наприклад в 1920-30их
Іван привіт. Скажи будь ласка, скільки +- ти витратив суто на будматеріали, без послуг будівельників? Я сам будівельник, тесляр, тому сам буду будувати будинок, по своїй каркасні технології. Тому цікавить питання тільки по матеріалам.
Іване, якщо ще не встановили рекуператор, то рекомендую! У мене також SIP, і мікроклімат став набагато комфортнішим. Ну, і плюс ще у тому, що коли на вулиці температура +6 і вище, то теплою підлогою взагалі не користуюся. На рекуператорі, є мікродогрів, і його вистачає щоб тримати +21 у хаті. По витратах електроенергії, там теж не багато... По виробникам, обирайте на свій бюджет та смак... Я особисто обирав одного львівського виробника (свідомо не вказую торгову марку, щоб не сказали, що то прихована реклама).
Є така штука як закон збереження єнергії, ви скільки засунули в будинок стільки тепла і буде, і не важливо теплою підлогою, кондіком чи підігрівом рекуператора
Добрий день. Ви не задавали питання будівельникам як потім оформити прао власності на нерухоме майно. Дуже цікаво як Ви оформлювали документи на свій будинок від початку робіт і до вводу в експлуатацію. Які проблеми були при цьому? Як проводили сітло без документів на будинок? Дякую
Розкажу, як закінчу, мало бути готовим до НР, але реєстри й досі недоступні… А світло оформлюється за наявності будівельного паспорта і повідомлення про початок будівництва.
Особисто моя думка. Якщо будувати цегляний будинок то тоді я вважаю що краще болоб побудувати будинок з бетону, монолітний, в наших реаліях того що відбувається в країні це надійніше, так дорожче. Якщо ні тоді або сіп панелі, або каркасний, щоб швидше було.
@@ZhyttiaIvana На Поліссі раніше часто будували будинки з дерева (прямокутний брус) оштукатурені на дранку по фасаду і з середини .Дідівська хата м.Славута 100 кв.м побудована в 50-х роках
Так а шо там по законах? По ДБН? Кажуть можемо починати, а хтось запитав чи є увас будівельний паспорт? Ви в курсі що будь яке будівництво без дозволу може бути зупинено звичайним участковим полісменом? Як зараз оформити само забудову і скільки це коштує? Так ваш будинок можна з натягом рахувати як садовий, але все що на монолітному фундаменті ні. Іван розкажіть будь ласка які ви маєте документи на свій будинок так як ви його оформили. Чи виросли ваші кошти за цей час як що ви продасте будинок? Чи його неможливо продати бо його немає?
одноповерховий на 200 кв з яких гараж 36кв з монолітним перекриттям з вікнами, дверима, електрика, каналізація з ділянкою винесла 100ку уе. Іване, кидав у фб лінку на свою фазенду
Доброго дня Іване. На мою думку , твоя головна помилка це звуження рамок пошуку. В ваші стислі терміни , які ви поставили перед собою, це вписувалися каркасники будинки з СІП панелей,модульні, а також газобетон. Все більш менш співставимо по ціні, але в саме ваші терміни, це так сказати реально це модульні і каркасники. Все. Рамки пошука звузилися. Але ж є ще й інший вид будівництва. Це будинки з бруса, а також несучий брус, обшивка з профільованої дошки,далі стіни з різними видами утеплення . Не думай це не реклама, але колись в мене була така ж сама задумка. Далі задумки діло не пішло...... Але ж з тих рамок пошуку залишилося дещо, інформація. Є така фірма "Домінант" яка будує по своїм безліч проектах, саме з бруса, оциліндрованого бревна, а також з утепленням поміж профільованої дошки. В них на сайті все розписано , що входить до бази. Ну і для себе , я зупининявся на двох проектах , це Жакона, і Арнеда. Саме десь під такий бюджет як у вас планувалося. Та життя внесло свої корективи....... Тому так. І в вас вже можна сказати вже готовий будинок, але є просто задля цікавості, зайдіть на їх сайт , та подивіться.
Пане Іване, скажу мовою автомобіліста - Ви купуєте черрі (це сіп технологія) і порівнюєте зі шкодою (це газоблок) ))) Різницю між будинками та технологіями легко буде відчути вже за пару років…, якщо захочете продати, і як і на китайському авто втратите відразу половину вартості!!!
Як і з автомобілями - SIP ти можеш отримати швидше і почати жити раніше. На газоблок чи цеглу треба заробити і почекати. Все як і з авто. Кожен обирає що для нього важливіше тут і зараз.
Я живу в Рівному, будувався сам, біля мене активна забудова, за 3 місяця бригада ставила 2 будинки з цегли фасади зроблені. Бригада 3 чоловіка. Будинки по120 метрів
Який ти ,,вумний,, З чого ти робиш такі висновки? М мене будинок з СІП панелей 10 років. І скажу тобі на власному досвіді. Будинки з цегли, газоблоку і поруч не стояли.
Збудував свій на палях, то в мене трактор був тільки щоб пластикову бочку септика вставити. Все решту зроблено акуратно в існуючий ландшафт, без псування території тими пісками, цементами, битою цеглою, а потім витратами на облаштування території.При цьому ти не втручаєшся в потоки води, не перегороджуєш їх своїм фундаментом, не відводиш, не гідроізолюєш...
Наочний приклад того шо навіть в доларах гроші зберігати не вийде. Тільки за період ковідних потрясін долар втратив десь 30% купівельної здатності по всьомв світу. СІП будинки і каркаси, років 10-12 тому були ціни 150 дол за квадрат. Вже 350-400.
Якраз в Терехова вийшло актуальне відео про будівництво цегляного будинку взимку. І там є одна ключова фраза: чи можна збудувати цегляний будинок за рік, відповідь так, але краще за два😂
Сучасні ДБН вимагають більшого, ніж раніше утеплення. Ще років 10 тому 150 - 200мм було б цілком достатньо. Але побудувавши дім по сучасних ДБН, в майбутньому зекономите на опаленні. Отаке.
Знову це порівняння вартості SIP-газоблок... Це як порівнювати вартість Жигулей та Шкоди. Якой в цьому сенс? Довести що можна за 50 тисяч щось збудувати та там жити? Ну так з цім ніхто і не сперечається. Можна і за значно меншу суму переїхати жити- зробити настил, купити намет, провести електрику, воду, поставити обогрівачи- і живи собі. Тут головне питання не за скільки, а куди, во што переїзжати жити. За 50 тисяч в коробку з пенопласту посередині дороги з купою проблем? Ну можна, і що? Досвід звичайно цікавий. Але це постійне порівнювання Жигулей зі Шкодою незрозуміло для чого воно.
Іване, ви молодець що роздивилися альтернативні варіанти, а не тільки оці «на віка». Погода наша змінюється в сторону потепління, тому толку будувати стіни по 40см твердого кап будівництва просто нема. Як варіант є ще ось така технологія як CLT панелі. Є гарне відео від компанії Woodify houses (це не реклама). Дуже подібний навіть план будинку до вашого. Сама розглядаю такий варіант, по скільки своїми руками у мене не вийде так як у вас. Ви майстер на всі руки. Привіт вам з сусідньої Волині! Слідкую далі.
Послухавши цих "монолітчиків" я б не замовляв будівництво у жодного з них. Не вірю в те, що не знають середньої ціни м² на звичайний стандартний будинок. Здалося бояться продешевити називаючи вартість. Тільки 30-ти річний досвід одразу назвав правильно 😁 З озвученої інформації для себе зробив висновок, що каркасний чи sip - суть однієї технології, найоптимальніше по ціні і швидкості. Модульні - для людей з грошима, які хочуть одразу заїхати в готове. Цегла чи блоки для тих, хто не поспішає і є прихильником совєцькой класики, бо наші діди і прадіди ніколи не жили в цегляних будинках.
@@cooper_77а в чому вони не праві, шо бояться продешевити вартість? Якщо він назве суму 25 тис, а по факту вийде 35к тоді замовник йому буде ставити претензії, шо він назвав ціну значно меншу, і потім підуть звинувачення шо якби він знав реальну ціну, то не замовляв би його послуг. Виникає конфліктна ситуація, яка може дійти до того, що замовник відмовиться платити. Краще вже назвати більшу ціну, щоб замовник був готовий до неї, і навіть якщо вийде ціна менша, то для замовника це буде приємний бонус, і він точно залишиться задоволений. І по факту вони праві, що потрібен проект щоб порахувати обʼєми і назвати ціну. А так по телефону це тикати в небо пальцем. Можна почути ціну, але треба розуміти, що при такому підході, до оцінки вартості будинку треба додати приблизно 25-30%.
Автор не вникає в якість і культу обробітку лісу в нашій країні, якісну дошку потрібно пошукати, і вона аж ніяк не може коштувати дешево , тому будинок з конструктивом з дерева це лотерея.
Кожна технологія має на право існувати, але якщо її повністю дотримуватись! В такому будинку обов’язково потрібно робити притяжну- витяжну вентиляцію з опаленням! Тільки з цим в ньому можна жити.
Будувати на місці металокаркасник) найвигідніше! Фасад метал, всередені гіпсокартон, утеплення напиляємий пінополіуретан - безшовне утеплення бо з часом у всіх каркасників термоізоляція по швам падає. + треба рахувати затрати праці на квадрат фасаду і внутрішньоі оздоблення, з листовими фінішними покритями не треба платити тричі за штукатурку, утеплення, і фасасдний слой фарби чи іншого. Станок завжди працює дешевше людини треба тільки зрозуміти які матеріали застарілі і потребують надзусиль і це вже замінив станок з гарантією якості
перший з газоблоку,мутний тіп,нерозумію,як кількість кімнат вліяе на вартість,я зрозумів як би він спітав єтажність,потім називае кнску ціну,та тут же видае бомж фундамент.Пипец,дошел до армопояса,цей вам набуде,перстінкі ні в коему разі не ожно звязувати через армопояс,там різні коофіциєнти усадкі.
Монолитный дом - это здание или конструкция, построенная методом возведения, основным материалом которого выступает монолитный железобетон. Главное преимущество такого способа постройки зданий от других - это отсутствие швов и соединений во внешних стенах и перекрытиях.
Автор вводить в оману людей, автор поняття не розуміє що таке будинок! Сіп, каркасні і модульні будівлі це будівлі для тимчасового проживання! Це все що вам потрібно знати...
Классный ты мужик но как строитель скажу что я бы в таком доме не жил осб и пенопласт это вредные испарения и сомневаюсь что у вас будет настолько идеальная вентиляция чтобы это невелировать !
Іван ти якби навіть побудував будинок за 150-200 тисяч доларів тут в коментарях сказали що ти зажрався нащо таке дороге і тому подібне наші люди ми всі різні і смаки в нас на даний і момент різні. Я думаю закінчиться війна рік другої ти купиш другий будинок цей продаж все нормально це не приговор.😂
Іван вже живе і наслоджується будинком, а люди досі перетирають в чому він не правий )
Молодець Іване! Успіхів!
І дивіться скільки нових слів вивчив з останні кілька місяців: Інерційність, примусова вентиляція, шумоізоляція,тепла підлога,точка роси, де що,де що😏
Не то що оці ваші скучні цегляні будинки))
@@allright983 точка роси є всюди,як і вентилація
Критикуючи з гуртожитку)
@@KoliaBoikoSokalзате гуртожиток з цегли😂
@@MaksymLutsykзвичайно. але примусова або природня. от у чому маленька дрібничка.
Як все не просто, скільки всього. Із цікавістю дивлюся відео. Сподіваюся Іван не скидатиме обертів і буде ділитися інформацією. Відверто сказати станом на сьогодні я просто розгубився. Тому сподіваюся з часом все стане на свої місця і я зможу прийняти рішення що саме потрібно мені. А поки вподобайка і чекаємо нові відео. Дякую Івану.
Можу лише повторити загально відому тезу, що перший будинок - то купа нервів, гємору, скоріше за все, чимала пачка зайво витрачених грошей, але в результаті буде і задоволення, головне, щоб грошей вистачило.
Якби не дружина, я б у то тупо не поліз, а скільки сварок було "ото ти собі придумала, мені то нахрін не впало, а розгрібаю твої хотєлки я" 🤦🏼♂️
Одне запам'ятайте чітко: насправді, в самому кращому випадку, грошей Ви витратите, мінімум, в півтора рази більше, ніж планували в самих трагічних планах.
Поки ми дивимось це відео, десь підростають ціни на матеріали і роботи :) дякую за відос! ❤❤❤
Ціни у будівельників: одна тисяча - стартова, дві тисячі - в роботі, при завершенні - три тисячі! 😂🤣
Дуже гарний будиночок виходить! Приємно дивитися як людина хазяйнує. Дякую за відео, чекаю наступної серії! 👍❤
Такі ж ціни як і у вас проекти. все на пальцях. Замоаляйте проект, робіть прорахунок- смету, укладайте договір і не будете мати проблем. Але такій підхід чомусь для нашого менталітету не звичний.
В цивілізованому світі для запобігання таких проблем придумали договір будівельного підряду
Дякую! Коментар підтримки каналу для просування українського ютьюбу. Слава Україні!🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Гарного дня та миру усім підписникам та пану Івану! Дякую за цікавий контент! Хай мрії збуваються а успіх супроводжує!
Ставлю вподобайку на всі ваші відео. Це дуже класний досвід для наступних будівників))
Дуже цікаво, дякую, пане Іване.❤
Із задоволенням дивлюся ваші відео. Справді цікаво спостерігати ваш прогрес та хід думок! Не зупиняйтеся!
Дуже дякую за аналітику. Дуже корисне відео
Як цікаво розповідаєте, все конкретно і цікаво, ми купили хату в селі, нажаль мої відео не такі досконалі, яле я стараюся 🤔
Дякую,було дуже цікаво,кожен вибирає своє і собі,а жити треба тут і зараз❤❤❤.
Дякую за відео. З нього зрозуміло, що модульні - не так все радужно ,як обіцяють за 1 міс і живеш.
Але з відео зате зрозуміло, що з цегли - не так і дорого, як здаєтсья на перший погляд.
Дякую за відео, пізнавально
Окреме дякую за відвертість та прозорість
круте і корисне відео! дякую!
По термінах з власного досвіду, будинок з газоблоку 113 кв.м. Почали будувати 20 серпня. Стрічковий фундамент - 4 дні. Далі наймав іншу бригаду, чекав 2 тижні поки звільняться. Кладка стін, перегородок, лиття армопоясу та перемичок - півтора тижні. Фальцева покрівля, вікна, чорнова електрика, утеплення перекриття, чорнова стяжка,септік з розводкою - 3 тижні. Розводка теплої підлоги та води - 1 тиждень. Чистова стяжка - пів дня. В кінці жовтня вже запустили опалення та воду в будинку. Далі не хотів в жовтні заходити на штукатурку щоб не гратись з провітрюванням та сушкою. В квітні штукатурка - 5 днів. Укладання плитки по всій підлозі та в ванній - 1 місяць. Шпаклівка та фарбування стін своїми силами - 2 тижні. Натяжні стелі, робили довго - 2 тижні. І заїхали в будинок. Якби почали в квітні, до осені заїхалиб, але це з усіма зручностями, окрім меблів.
Добрий вечір,ну по термінах все пояснили,а скільки Вам приблизно обійшлося в грошах (без меблів).Дякую
@@ДенисКулешов-л3ж є відео у мене на каналі з повним кошторисом.
@@ДенисКулешов-л3ж 90-95к
@ я відповів, але автор видалив мою відповідь. Тому більше коментувати не бачу сенсу. Фундамент 5,5к, стіни - 11к, дах вікна, утеплення, чорнова стяжка 15к. Працювало 8 майстрів, повну плату платили 6 майстрам, 2 - родичі, тому можна приплюсувати сюди десь ще 5к. Але у нас дуже дорога фальцева покрівля та стропилка, якби робити двохскатну та металочерепицю то 5к плюсувати не треба.
@ дякую в першій відповіді було біля 95 s так?
Дякую за таку детальну серію відео з будівництва будинку.
Щодо вашого вибору технології, цікавить наступне питання.
Як ви зазначали в одному з минулих відео, в традиційних технологіях стіни будинку мають відносно високу теплоємність, за рахунок чого, якщо навіть повністю замінити повітря в будинку новим холодним з вулиці, воно досить швидко нагріється за рахунок тепла стін.
У випадку з СІП, основний тримач тепла це саме повітря.
Цікавить питання вентиляції, Примусова вона чи ні, але принцип завжди у заміні нагрітого використаного повітря з будинку, свіжим/холодним з вулиці. Але у випадку з СІП це означає втрату всього тепла будинку.
Тобто можливо організація вентиляції має бути зроблена якось особливим чином, чи ви розглядали це питання?
Дякую !
Дуже важливо. Дякую
Мої вітання ! Де вставка з фасадною сіткою ?) Люди це люблять)) це актив !)
Побудувалися за 2.5 роки з газоблоку (і цегляні перестінки) 97кв. Будували багато самі, внутрішні ремонти в тому числі. На етапі 55к заїхали в будинок з меблями ( правда без готових меблів в гардеробі). Ділянка була своя, але без комунвкацій. Утеплили своїми руками 15см утеплювача + 20 см стеля. Я фігію з цін
сьогодні ціни космос і вони продовжують рости
Як професійний ріелтор скажу так , кожна технологія має має право на життя .
Але цегляний або газобетонний будинок можна без проблем продати .
А сіп , модульні, каркасні - люди купують неохоче.
Тобто цегла більш ліквідніша.
Деякі люди автівки купують лише з однією думкою - як потім продати дорожче ніж купив 😏 Іван побудував щоб жити, а не на продаж.
Іронія в тому,що автівки Іван підбирає собі саме по критеріях: ціна-якість-ліквідність. З будинками ще мабуть не награвся)
Бувають професійні рієлтори?))
@@serhiih.1338 вам видніше
Забули дописать , до це сугубо ваша думка як "професійного" ріелтора...))
Іване, під час будівництва ці профі будівельники знайдуть тисячу причин і вартість підняти, і сроки відтягнути, Ви на власному досвіді переконалися у цьому. Ви живете в СВОЄМУ будинку, в спокійному місці, без постійних вибухів, і я за Вас радий.
Крута робота! Є ще як мінімум дві технології відносно швидкого будівнитцва, це будування з великогабарітних полістеролбетоних блоків (Тома груп здається фірма називається), та будування залізобетоними трьохшаровими панелями(на Київському ЗБІ таке точно роблять). От цікаво це ще добавити до порівняння...
Ще є 3D-друк будинків бетоном за 60 годин. Фірма UTU, власниця якої заявляє, що вартість будівництва трохи дешевша за газоблок.
@Grismanchello так є, але для мене особисто це трохи футуристичної, а віддаю перевагу класичному вигляду будинка, хоча теж цікаво почути вартість аналогічної забудови
судячи з усього Тома груп вже не працює. сайт не працює, в інсті останній пост 26 тижнів тому. хоча технологія цікава
@@sashashiryaeva7627 не прижилась у нас ця технологія... Напевно не було попиту, тому і не витримали. А як на мене ця технологія заслуговує на свою частку ринку
@@leonidkrysiuk7151 згодна. дуже жаль
Дякую
тобто модульний будинок 40к+ а котедж з комунікаціями такогож або й більшого розміру можна купити від 36к... і який сенс в модульних будинках за такою ціною?
Мій знайомий підняв будинок з газобетону 2 поверхи 100 кв.м. Фундамент стрічка заглиблена, стіни, дах, чорнова підлога, чорнові стіни всередині, вікна, вхідні двері, скважина, септик. Все це з роботою 300$ кв.м.
Іване,такій будинок як у вас,можно побудувати з газоблоку теплий контур на нормальному фундаменті за 350 долярів за квадрат,я теж маю досвід в будівництве 20 років,до війни за такою ціною побудував будинок в стілі Райта,але без інженеркі,та оздоблення.
По-моему, ключевое тут то, что до войны. Скорее всего ситуация со стоимостью за 3 года поменялась.
Рекомендую звернутись за порадою до професійного будівельника О.В.Терехова .Чоловік дає дуже якісні поради.Бо цим живе.
так, канал гарний в нього
Кожний будинок "прораховується" тільки по проекту.
В данному випадку, питати за газоблочний, не маючі проекта, це слабий орієнтир.
СІП будинок теж має проект, але не замовник його робить, а продавець СІП.
Тому ціна за СІП, клієнту зрозуміліша. А от відповіді на питання, по дзвінкам, клієнту не завжди зрозумілі.
Проект до 100м2 кошкує 500 уе (як варіант сайт z500).
Із досвіду.
Вартість газоблочного 81м2 (без вартості землі) = 35.000 Це:
- фундамент;
- стіни (30см газоблок+ 10см пенопласт утеплювач);
- дах з утеплювачем-мінвата 20 см;
- вікна,
- вх.дверь
- штукатурка гіпсова
- септік 8м3 із заведенням до будинку
- скважина із заведенням до будинку
- паркан, ворота, калітка.
Строки:
- фундамент 1,5 місяця;
- все інше 2 місяця
(Дещо робиться разом із залиттям фундаменту, дещо коли фундамент відстоюється.
Внутрішні роботи бувають різні.........
І ще дещо.
Щоб зрозуміти актуальність цін на зараз, зробіть наступне:
- обьява в олх на будинок 80м2 - 5 соток = ?, потім
- обьява - вартість 5 соток в цій місцевості
- 5000 уе це електрика, оформлення документів на будинок
- 15-25% від ціни прибутку того хто продає
- от вам і вартість його будівництва (з проектом). Але в цій ціні прораб - це Ви ))), і малообізнаний прораб багато не сєкономить )))
P.S. - і то треба перевірити ще, чі дійсно там в будинку по обяві 80м2, а не 73, або 76........
В тому то і справа, що будівельники ПРОФІ не тільки в будівництві а і в розводі клієнта на гроші, тому і наганяють туману, а потім безкінечне здорожчання.
@@allll4055В такому випадку не треба шукати чуда на ОЛХ.
Алгоритм дій наступний:
1)Вибираєте ділянку
2)Вибираєте і замрвляєте проект з або купляєте готовий і разроблюєте тільки проект на фундамент з геологією .
3)Шукаєте будівельну організацію яка працює по договору з чітко вказаними термінами (неустойками раптом що), сметой на коробку або під ключ.
На етапі будівництва контролюєте і живете звичним життям. А не перетворюєтесь на 6-12 місяців на будівельника або прораба))
Так, це буде дорожче і більше розтягнутий по термінах .Але якщо ви звичайно маєте за мету побудувати якісно,економно (в довготривалій перспективі) і ліквідно.
Мотивацію і сподівання автора розумію, але повторювати у більш стабільні і мирні часи не раджу.
@@allll4055 ну проект+смета+договор решат этот вопрос.
Но тут получается так, что это сразу дороже, чем на словах договориться с кем-то с ОЛХ.
Привіт, Іване!
Не розглянуто популярний варіант.
Фундамент 3 ряди блоків ФБС, вирівнюючий армопояс, газоблочні стіни , цегляні внутрішні, перекриття з пустотних панелей, легкий армопояс під мауерлат даху. Всі з/б вироби заводської сушки, чекати тільки пару тижнів застигання армопоясу.
Оздоблення внутрішнє : якщо не хочете мокрих процесів, гіпсокартон на ляпухи, бо стіни рівні і штукатурка не потрібна. Тільки доведеться штробити під електрику та труби, але для газоблоків це неважко. Тільки стяжка на підлогу із мокрих процесів, але буває і тут щось насипне, а потім ГВЛ плити.
Якось так. Швидко і на віки.)
Одне питаннячко, ви міряли якість повітря у будинку, на предмет вміст формальдегідів і т.д.? Осб и пінопласт може бути як газовакамера шоб там не обіцяли виробники
Міряв
@ZhyttiaIvana і як, в нормі?
Теж цікаво щодо аналізу вмісту формальдегідів у будинку із СІП панелей та пінопласту.
ні, я, все ж, однозначно обирав газоблок. Гарний балланс час/ціна і на виході це все ж надійна конструкція (при всій повазі, геошурупи і картнон з пінопластом - мають право на життя, це сучасні технології, але морально мені в такому жити буде важко). Ну і по часу та ціні не сильно то воно і дорожче чи довше..
так, якщо є час і місце де жити поки йде будівництво. Людині потрібно було швидко.. СІП тут поза конкуренцією
Мені тут більш цікаво, де ще у світі (цивілізованому) використовується СІП-технологія. Бо я не бачив прикладів у США, Канаді. Там ніде не використовується (Е)ППС у житлових будинках
@@TestMy2011сіп це суцільна хімія, вони не призначені для постійного місця проживання!
Дякую дякую дякую !!!
Доброго вечора Іване,із задоволенням дивлюсь ваші відео,все дуже класно у вас виходить,хотів запитати,а Ви розглядали купити готовий будинок і зробити ремонт,можливо Ви вже таке коментували та я пропустив,ні в якому разі не намагаюсь вас захейтити,просто цікаво чи по фінансам що вигідніше,дякую за відповідь.
Доброго дня, в минулому році будували сіп будинок на два поверхи, другий мансарда, площа будинку 90 м², фундамент свайно-стрічковий + стяжка + розведення комунікацій, будинок під ключ з дахом, підшивом і водостічною системою, фасад термопанелі з клінкерною плиткою. Нам обійшовся в 32 тис $
@@АндрійКостюк-щ6е 32тис це ціна за роботу і матеріали разом ? Чи тільки робота?
@ВасильФолизюк це ціна за роботу і матеріали
Будинок з цегли від нуля до заїзду рік.А з газоблоку це 2 роки ,бо він під час будівництва набирає вологи і збільшується в обємі.Після коробки мусить відстоятись,щоб фінішне оздоблення не потріскало.
Іван доброго ранку. Хотів спитати я не бачив в вашому будинку роблти по вентиляції , ви її закладували в роботи? Чи в проекті закладено будівельниками будинку?
Діч. Треба вторічку брати з комунікаціями і школою , біля річки за 20 тисяч на 100 м2. Реконструкція руле, а якщо стеля дозводяє вентиляцію втулить і поли масив... джекпот. Дешевше вторічку утеплить чем сіп обшить.... в мене кеннт взяв ще з комплексом сараїв 300 м2, бідолага носе додому як не в себе.... зато завжди є з чого ремонт продовжить, куди машини загнать і курей поселить, літня кухня, піч, ....
А сіп то діч.
В будинку з цегли або газоблоку буде комфортніше жити, я б каркасний вибрав для періодичного проживання, а от сіп обходив би стороною.
Моя думка що квартирі де проживає родина з дітьми потрібно (бажано) мати два санвузли. А якщо це приватний будинок то це знов таки моя особиста думка, обов'язково.
Задумався про модульні будинки.
Виробники намагаються залучити якнайбільше клієнтів, пропонуючи модулі на будь-який колір і смак. В результаті виходить таке собі кастом-ательє різномнітних рухомих будинків. Де кожен проект унікальний, індивідуальний і потребує свого тех. процесу, а кожен клієнт - свого підходу. Як результат - ціни і терміни.
В той самий час, сама концепція модульного будинку - це як автомобільний завод, який випускає 2-3-4 моделі авто. Так, можна вибрати колір, електропідігрів і кондиціонер, але глобально це одна й та ж платформа з одних і тих же матеріалів без відхилення від технології. Вікно суворо таких розмірів, передні фари спереді, а не збоку бо так клієнт захотів, і т.п. І тоді, коли все стандартизовано, модульний будинок дійсно стане дешевим фабричним продуктом із швидкими термінами виробництва.
Коротше, то як кастомні кузовні ательє і завод Генрі Форда. Різний підхід і різні суми виробництва.
Один два три чотири п'ять шість сім вісім дякую за контент
Доброго здоров'я!
Чи розглядали Ви будинок із дикого зрубу, якщо так, які +та-?
Дякую. Дуже цікаве та пізнавальне відео. Я не розумію будівельників, чому не можна зробити сайт, де все це, що розповідав будівельник ,просто написати і описати. Чому? Будівельник за день так проконсультує 10-15 клієнтів, наступного дня вже нічого не захочеться. Чому ене зробити підбурку в ПДФ форматі, наші досягнення ,наші будинки і т.д. Якийсь камяний вік.
Зазвичай підрядники всі мають прайс по якому працюють. Прорахунок вартості конкретного етапу або виробу- називається смета. Щоб порахувати більш меньш коректно смету, треба мати на руках проект.
Тобто яке запитання-така і відповідь. Все на пальцях. а потім крайні будівельники, що занижуть і недомовляють...
Нажаль, так думають 90% людей, які будують перший будинок. Насправді, навіть приблизний кошторис всліпу назвати важко, бо купа параметрів, які можуть змінити все. Геологія, прив'язка, дороги, електрика, вода. Все це впливає на вартість будівництва. І ми ще не дійшли до проекту. А далі - вартість проекту в залежності від пропрацювання вузлів, інженерні розрахунки, оптимізація матеріалів та конструкцій, вибір технологій. І все це хоч трохи, але впливає на кінцеву вартість та тривалість процесу. По краплинці набігає сума, росте час, зусилля... Так і перше, і друге зростають мінімум в 2, а третє - в 4 рази.
В Карпатах будівництво каркасного одноповерхового будинку в 70м2 на своїй ділянці, монолітна плита, фальц покрівля +частково фасад фальц, частково дошка, утеплення 200мм мінвати, скважена до 70м, з меблями середнього сегменту, під ключ вартував 85к
Відео ні про що. Поясню: все дуже індивідуально. Людина, яка не бачачи місцевість, не розуміючи проекту - називає ціну - це або не професіонал, або новачок в справі, або ( нехочу писати такі слова).
З приводу технологі будівництва: дійсно, сіп - найкраще. Найбільш прогнозована якість самої панелі. Все інше (дерев'яне)- геть. Хоча б із-за якості лісу( для каркасу має бути сухий, калібрований. У нас же - свіжий, мокрий, невідомо звідки...)
Якщо ж дивитися ціну загалом- то сумми такі не бідові...
І все ж таки я за традиційний будівельний матеріал.
Якщо дуже хочемо швидко заїхати і жити - то будуємо баню/гостьовий будиночок з чогось подібного(швидкого),там живемо і спокійно будуємо за два сезони гарний будинок.
Успіхів забудовникам та миру країні
Прошу вибачення, десь пропустив. Чому не розглянули готовий будинок чи будинок бувший у вжитку?
Після цього відео одночасно визначився у недоцільності дій Івана, адже він визнав для себе два критерії: час та вартість. На мою думку те що він збудував більше підходить для тимчасового проживання (дача).
Це тому що в нас є "савєцкоє" мишлення про дачі та цегляні будинки.
Людина збудувала і живе. А не чекає з моря погоди.
Маю свій досвід.
Купив цегляний добротний будинок, мудохаюсь з ним більше 10 років. Бо він в Пирятині, а я в Києві.
Це також для мене дача. Всадив туди 30+ уе, діти виростають, син має свою квартиру, дочка теж росте не погодинам. Що мені робити з 4 кімнатами? На які були плани, діти виростуть і розїдуться.
А ми з дружиною залишимось в хоромах.
Тільки проект. І повернути час назад, то ніколи б не купив 10*12м будинок, Однозначно побудував би такий будинок як в івана.
Пс: Я свої помилки визнав і зробив висновки .
@@bocman75Мені здається,коли будуєш будинок треба своє майбутнє хочь якось планувати хоча б на перспективу 10 років. Виходячи з песімістичних сценарієв.
Тому не буде як сніг на голову влітку,що діти раптом виросли і поїхали, доходи впали а ще робити і робити по будівництву, що відстань до будинку велика від місця роботи і таке інше...
Я мав на увазі не будову палацу на декілька сотень метрів, а сам будинок з сип панелей. Тому Ваша життєва ситуація недоречна. Я вважаю що крім перегляду відео Ви більше ніде не перетиналися з сип технологією.
@@bocman75 якщо вам не потрібен такий будинок то продаєте його за виручені кошти купуєте те що вам підходить і я гадаю що ви ще нормально так заробите тому що ціни на цегляний будинок ростуть з кожним роком а що з СІПом буде через певний час невідомо. тому мій варіант тільки кам'яний будинок на нормальному фундаменті і Советщина тут не причому це здоровий глузд і своєрідний депозит на майбутнє. Мультфільм про трьох поросят передивіться і все стане на свої місця
дешево, швидко, якісно - виберіть потрібні 2. класика в будівництві і не тільки.
Я цього року збудував 2 будинки
Один на 73 кв
Інший на 45 кв
Фундамент перевернута чаша міцний армований все як має бути то фінальна цифра з вікнами за два будинки 32 тис дол
Думаю кожен тип будинку має право на життя.Плюс як бачимо ,наскільки все швидко прогресує і змінюється , невідомо чи обрана наприклад дорога технологія з надією «на майбутнє» буде такою актуальною за 30-40 років.. тому як на мене потрібно будувати будинок з розрахунком на одне покоління …і не вимагати від будинку щоб він стояв 200 років ,адже за 100 років навіть будинки побудовані зараз не будуть майже відрізнятися по сприйнятті від будинків побудованих наприклад в 1920-30их
Іван привіт. Скажи будь ласка, скільки +- ти витратив суто на будматеріали, без послуг будівельників? Я сам будівельник, тесляр, тому сам буду будувати будинок, по своїй каркасні технології. Тому цікавить питання тільки по матеріалам.
Вітаю. Відео цікаве, але дуже дратувало мерехтіння оленя.
Іване, якщо ще не встановили рекуператор, то рекомендую!
У мене також SIP, і мікроклімат став набагато комфортнішим. Ну, і плюс ще у тому, що коли на вулиці температура +6 і вище, то теплою підлогою взагалі не користуюся. На рекуператорі, є мікродогрів, і його вистачає щоб тримати +21 у хаті.
По витратах електроенергії, там теж не багато...
По виробникам, обирайте на свій бюджет та смак... Я особисто обирав одного львівського виробника (свідомо не вказую торгову марку, щоб не сказали, що то прихована реклама).
Є така штука як закон збереження єнергії, ви скільки засунули в будинок стільки тепла і буде, і не важливо теплою підлогою, кондіком чи підігрівом рекуператора
А що за фірма?
100 % @@ИльяСеверин-у8у
Давайте вгадаю виробника - PRANA?
@@ИльяСеверин-у8у це так... Але, двері зачиняються-відчиняються... Витяжка... Втрати через скло вікон... Одним словом, втрати все одно будуть.
Іване, боюсь ви не розібрались у питання. Модульний будинок вам порахували не просто за коробку як інші.
Добрий день. Ви не задавали питання будівельникам як потім оформити прао власності на нерухоме майно. Дуже цікаво як Ви оформлювали документи на свій будинок від початку робіт і до вводу в експлуатацію. Які проблеми були при цьому? Як проводили сітло без документів на будинок? Дякую
Розкажу, як закінчу, мало бути готовим до НР, але реєстри й досі недоступні… А світло оформлюється за наявності будівельного паспорта і повідомлення про початок будівництва.
На каналі "Побудуємо ми дім"(наче так називається), доволі детально розповідають про цей момент і показують як це зробити онлайн
Особисто моя думка. Якщо будувати цегляний будинок то тоді я вважаю що краще болоб побудувати будинок з бетону, монолітний, в наших реаліях того що відбувається в країні це надійніше, так дорожче. Якщо ні тоді або сіп панелі, або каркасний, щоб швидше було.
Якщо ще краще повраховувати реалії, то вийде,що наразі взагалі краще нічого не будувати, а винаймати. до кращих часів.
Цікаво! Дякую!
Дякую за відео. Пізнавально. Підкажіть чому не розглядали будинок з брусу(дерева)?
Відпочивали в таких декілька разів, не сподобались
Теж хотів колись з бруса юудинок і якось поїхали в карпати на три дні поселились в такому будинку і відразу одноголосно передумали...
@@ZhyttiaIvana На Поліссі раніше часто будували будинки з дерева (прямокутний брус) оштукатурені на дранку по фасаду і з середини .Дідівська хата м.Славута 100 кв.м побудована в 50-х роках
@@ZhyttiaIvana там головне не опинитися на першому поверсі, а інша компанія -на другому)
Так а шо там по законах? По ДБН? Кажуть можемо починати, а хтось запитав чи є увас будівельний паспорт? Ви в курсі що будь яке будівництво без дозволу може бути зупинено звичайним участковим полісменом? Як зараз оформити само забудову і скільки це коштує? Так ваш будинок можна з натягом рахувати як садовий, але все що на монолітному фундаменті ні. Іван розкажіть будь ласка які ви маєте документи на свій будинок так як ви його оформили. Чи виросли ваші кошти за цей час як що ви продасте будинок? Чи його неможливо продати бо його немає?
❤
Вітаю! Скажіть будь ласка по пожбезпеці на скільки безпечний Ваш будинок?
щоб не розповідали виробники Sip панелі - клас горючості Г4 (сильногорючі) через наявність у конструкції пінопласту
З власного досвіду те, що кажуть будівельники сміливо можна множити на 1.5 як по коштам, так і по строкам.
В цивілізованому світі для запобігання таких проблем придумали договір будівельного підряду
@@BURRBURAN ну можно договор и сразу цену в 1,5, а можно на ОЛХ на словах дешевле, а в конце получить те же х1,5.
Треба було цей будиночок збудувати в куту ділянки.А коли появляться кошти , збудувати по центру капітальний будинок
одноповерховий на 200 кв з яких гараж 36кв з монолітним перекриттям з вікнами, дверима, електрика, каналізація з ділянкою винесла 100ку уе. Іване, кидав у фб лінку на свою фазенду
Давай обзор будинку
мені здається одразу кажуть часто ціну не ту, яка вийде в реальності, потім починають, там ще треба, потім ще....
Скільки гарантія на такі будинки?
Доброго дня Іване. На мою думку , твоя головна помилка це звуження рамок пошуку. В ваші стислі терміни , які ви поставили перед собою, це вписувалися каркасники будинки з СІП панелей,модульні, а також газобетон. Все більш менш співставимо по ціні, але в саме ваші терміни, це так сказати реально це модульні і каркасники. Все. Рамки пошука звузилися. Але ж є ще й інший вид будівництва. Це будинки з бруса, а також несучий брус, обшивка з профільованої дошки,далі стіни з різними видами утеплення . Не думай це не реклама, але колись в мене була така ж сама задумка. Далі задумки діло не пішло...... Але ж з тих рамок пошуку залишилося дещо, інформація. Є така фірма "Домінант" яка будує по своїм безліч проектах, саме з бруса, оциліндрованого бревна, а також з утепленням поміж профільованої дошки. В них на сайті все розписано , що входить до бази. Ну і для себе , я зупининявся на двох проектах , це Жакона, і Арнеда. Саме десь під такий бюджет як у вас планувалося. Та життя внесло свої корективи....... Тому так. І в вас вже можна сказати вже готовий будинок, але є просто задля цікавості, зайдіть на їх сайт , та подивіться.
Пане Іване, скажу мовою автомобіліста - Ви купуєте черрі (це сіп технологія) і порівнюєте зі шкодою (це газоблок) )))
Різницю між будинками та технологіями легко буде відчути вже за пару років…, якщо захочете продати, і як і на китайському авто втратите відразу половину вартості!!!
Як і з автомобілями - SIP ти можеш отримати швидше і почати жити раніше. На газоблок чи цеглу треба заробити і почекати. Все як і з авто. Кожен обирає що для нього важливіше тут і зараз.
Я живу в Рівному, будувався сам, біля мене активна забудова, за 3 місяця бригада ставила 2 будинки з цегли фасади зроблені. Бригада 3 чоловіка. Будинки по120 метрів
@@ОлександрТихонов-н8щ спробуйте збудувати за 800км
черрі в 25 році многим шкодам фору дадуть ,ваше порівння ні дочого
Який ти ,,вумний,, З чого ти робиш такі висновки? М мене будинок з СІП панелей 10 років. І скажу тобі на власному досвіді. Будинки з цегли, газоблоку і поруч не стояли.
Ціна на фундамент трохи пальцем в небо
Бо земляні роботи, опалубка, метал, утеплювач по всі й площі і тд коштує чималенько
Ну так, в 7+ на таку площу я повірю
Збудував свій на палях, то в мене трактор був тільки щоб пластикову бочку септика вставити. Все решту зроблено акуратно в існуючий ландшафт, без псування території тими пісками, цементами, битою цеглою, а потім витратами на облаштування території.При цьому ти не втручаєшся в потоки води, не перегороджуєш їх своїм фундаментом, не відводиш, не гідроізолюєш...
@@yurii_kholodnyuk для швидкості фундамент може бути з збірно монолітний , у Рівному ДБК працює...
За рік можна побудувати з ремонтом дім з цегли, забором і т.д аби коштів хватило
Наочний приклад того шо навіть в доларах гроші зберігати не вийде. Тільки за період ковідних потрясін долар втратив десь 30% купівельної здатності по всьомв світу.
СІП будинки і каркаси, років 10-12 тому були ціни 150 дол за квадрат. Вже 350-400.
Скажу правду . Хочеш взнати цiну свого будинку? Спробуй его продати ! Прозрi еш .
а як щодо будівництва з щебнеблоку+150 мм утеплення, порівняно з газоблоком вдвічі дешевше
Якраз в Терехова вийшло актуальне відео про будівництво цегляного будинку взимку. І там є одна ключова фраза: чи можна збудувати цегляний будинок за рік, відповідь так, але краще за два😂
300 мм утеплення плити??? а менше не можна, щоб більш менш тепло було?
Сучасні ДБН вимагають більшого, ніж раніше утеплення. Ще років 10 тому 150 - 200мм було б цілком достатньо. Але побудувавши дім по сучасних ДБН, в майбутньому зекономите на опаленні. Отаке.
Можна було розглянути менші міста, по трасі Київ- Чоп, Дубно, Гоща, Броди, там земля та будинок дешевші
😁😁😁
Знову це порівняння вартості SIP-газоблок... Це як порівнювати вартість Жигулей та Шкоди. Якой в цьому сенс? Довести що можна за 50 тисяч щось збудувати та там жити? Ну так з цім ніхто і не сперечається. Можна і за значно меншу суму переїхати жити- зробити настил, купити намет, провести електрику, воду, поставити обогрівачи- і живи собі.
Тут головне питання не за скільки, а куди, во што переїзжати жити. За 50 тисяч в коробку з пенопласту посередині дороги з купою проблем? Ну можна, і що?
Досвід звичайно цікавий. Але це постійне порівнювання Жигулей зі Шкодою незрозуміло для чого воно.
Якраз таки таких порівнянь в коментарях найбільше, щось ви мало прочитали 😁
пане Іванн, я може неуважно дивився, вибачте, але що по "барабанності" будинку?
Називають майстри гарно, а як до діла дійде - зʼявляться додаткові рахунки😀
Іване, ви молодець що роздивилися альтернативні варіанти, а не тільки оці «на віка». Погода наша змінюється в сторону потепління, тому толку будувати стіни по 40см твердого кап будівництва просто нема.
Як варіант є ще ось така технологія як CLT панелі. Є гарне відео від компанії Woodify houses (це не реклама). Дуже подібний навіть план будинку до вашого. Сама розглядаю такий варіант, по скільки своїми руками у мене не вийде так як у вас. Ви майстер на всі руки. Привіт вам з сусідньої Волині!
Слідкую далі.
Мабуть саме з причин потепління,норми теплоспротиву будинків стають більш жорсткіше. І не тільки в нас але й в Європі.
А ще краще ці гроші в бізнес і знімати житло
газоблок рулить, найдешевше, напростіше, найшвидше
Послухавши цих "монолітчиків" я б не замовляв будівництво у жодного з них. Не вірю в те, що не знають середньої ціни м² на звичайний стандартний будинок. Здалося бояться продешевити називаючи вартість. Тільки 30-ти річний досвід одразу назвав правильно 😁
З озвученої інформації для себе зробив висновок, що каркасний чи sip - суть однієї технології, найоптимальніше по ціні і швидкості. Модульні - для людей з грошима, які хочуть одразу заїхати в готове. Цегла чи блоки для тих, хто не поспішає і є прихильником совєцькой класики, бо наші діди і прадіди ніколи не жили в цегляних будинках.
@@cooper_77а в чому вони не праві, шо бояться продешевити вартість? Якщо він назве суму 25 тис, а по факту вийде 35к тоді замовник йому буде ставити претензії, шо він назвав ціну значно меншу, і потім підуть звинувачення шо якби він знав реальну ціну, то не замовляв би його послуг. Виникає конфліктна ситуація, яка може дійти до того, що замовник відмовиться платити.
Краще вже назвати більшу ціну, щоб замовник був готовий до неї, і навіть якщо вийде ціна менша, то для замовника це буде приємний бонус, і він точно залишиться задоволений.
І по факту вони праві, що потрібен проект щоб порахувати обʼєми і назвати ціну. А так по телефону це тикати в небо пальцем. Можна почути ціну, але треба розуміти, що при такому підході, до оцінки вартості будинку треба додати приблизно 25-30%.
Діди жили в глиняних і дерев'яних бо бідні були, від того , що були рабами системи комунізму. В європейських селах таких будинків не було.
@@cooper_77 да, до совка було кріпацтво)))
@@cooper_77 історію прогулював? Кріпацтво відмінили 1991.
@@miguan6095 1861?
Автор не вникає в якість і культу обробітку лісу в нашій країні, якісну дошку потрібно пошукати, і вона аж ніяк не може коштувати дешево , тому будинок з конструктивом з дерева це лотерея.
зразу штукатурити газобетон, гарні будівельники)
Вони пообіяцять і зроблять, а от жити і переробляти тобі за свій рахунок
Кожна технологія має на право існувати, але якщо її повністю дотримуватись! В такому будинку обов’язково потрібно робити притяжну- витяжну вентиляцію з опаленням! Тільки з цим в ньому можна жити.
Будувати на місці металокаркасник) найвигідніше! Фасад метал, всередені гіпсокартон, утеплення напиляємий пінополіуретан - безшовне утеплення бо з часом у всіх каркасників термоізоляція по швам падає. + треба рахувати затрати праці на квадрат фасаду і внутрішньоі оздоблення, з листовими фінішними покритями не треба платити тричі за штукатурку, утеплення, і фасасдний слой фарби чи іншого. Станок завжди працює дешевше людини треба тільки зрозуміти які матеріали застарілі і потребують надзусиль і це вже замінив станок з гарантією якості
перший з газоблоку,мутний тіп,нерозумію,як кількість кімнат вліяе на вартість,я зрозумів як би він спітав єтажність,потім називае кнску ціну,та тут же видае бомж фундамент.Пипец,дошел до армопояса,цей вам набуде,перстінкі ні в коему разі не ожно звязувати через армопояс,там різні коофіциєнти усадкі.
Будівельники це ще ті сказочники 😂 ціни ростуть а вартість називають у $ мені здається ціни по долару дешевшають.
Монолитный дом - это здание или конструкция, построенная методом возведения, основным материалом которого выступает монолитный железобетон. Главное преимущество такого способа постройки зданий от других - это отсутствие швов и соединений во внешних стенах и перекрытиях.
👍🫡
Автор вводить в оману людей, автор поняття не розуміє що таке будинок!
Сіп, каркасні і модульні будівлі це будівлі для тимчасового проживання! Це все що вам потрібно знати...
Коментар який підтримує україномовний контент і намагається закинути відео в рекоминдації ютуба
Можна було б зробити проект на 70 метрів як у вас і найняти окремо монолітників каменщиків і кровельщиків і було б дешевше
Будуй це цікаво і про щось
Классный ты мужик но как строитель скажу что я бы в таком доме не жил осб и пенопласт это вредные испарения и сомневаюсь что у вас будет настолько идеальная вентиляция чтобы это невелировать !
Іван ти якби навіть побудував будинок за 150-200 тисяч доларів тут в коментарях сказали що ти зажрався нащо таке дороге і тому подібне наші люди ми всі різні і смаки в нас на даний і момент різні. Я думаю закінчиться війна рік другої ти купиш другий будинок цей продаж все нормально це не приговор.😂
Дякую