Rafał niestety świadomość ludzi w zakresie ozonowania jest na bardzo niskim poziomie więc chętnie korzystają z namiotów, granatów, pianek i innych gadżetów. Dzięki twojemu kanałowi ja się do edukowałem i na swoich autach stosuje metodę polecaną przez Ciebie. Widzę niesamowitą różnicę. Dzięki że dzielisz się swoją wiedzą w tak szerokim zakresie. 👍
Super film i przede wszystkim wiedza, szczególnie wątek miernika. Mam też pytanie do autora filmu: w jaki sposób wymyć parownik i czym? Dostęp jest jaki jest i czymś tam można prysnąć ale pytanie czym? Pianka, której wadą jest to że później wszystko się klei, czy może coś w sprayu? Pytam konkretnie o grupę VAG, bo mam VW, więc jak to kolega robił w tej Skodzie?
KOLEGO możesz sobie spokojnie umyć pianką od Nanoclean, ona się nie kleji jest na bazie wody ,zalecam kupić 2 małe do 1 zabiegu,w VW jest dobry dostęp, problemem aplikacji jest wykonanie jej na tzw czują, tzn ludzie rozbierają auto dostają się do parownika i aplikują środek przez dedykowaną lance na ślepo wkładając lance dozująca i robiąc ruchy posuwisto zwrotne ,a później góra, dół, to jest mizerna robota bo tak odgrzybisz klimę może w 50% a reszta na bokach parownika zostaje ,a po najpóźniej miesiącu zaczyna się znowu m8gracja pieśni,zarodników grzybowych na parownik i filtr i koło się zamyka ,wentylator się załącza powietrze zostaje podane najpierw na filtr później na parownik ,a już złe tematy siedzą na filtrze i migrują na parownik a później z parownika w kanały i kratki,I do kabiny. Oczywiście niema to jak metoda hybrydowa w której kaczy się kilka aspektów, parowania parownika jak jest potrzeba,przedmuchanie kanałów, zamgławiania i dopiero ozonowanie. I tak mógłbym wymieniać. Jednak jak s ukasz taniego i dobrego rozwiązania to PIANKA NANOCLEAN dostępne w Media expert a mało ludzi o tym wie kup 2 puszki I działaj
@@detailingozonmat1385 No właśnie najgorszy jest ten dostęp do parownika, bo ledwo rękę tam można wcisnąć z jakąś końcówką do psikania i niestety odbywa się to na ślepo - innej opcji nie ma. A rozbierać pół auta żeby dojść do parownika to trochę lipa. Może masz jakiś sposób żeby w jak największym stopniu opryskać parownik?
Witam. Czy po przeprowadzeniu procesu ozonowania i wywietrzeniu można śmiało przetrzeć wnętrze środkiem do czyszczenia kokpitu, czy lepiej należy odczekać ?
Jeszcze bosch robi 2 serie antysmogowe niebiesko-turkusowe ostatnio z napisem +pro lub sam+ ale wg mnie krol jest jeden knecht/mahle seria lao carematix 5 warstw potem hengst tez 5 potem budzetowo kamoka 9w1 zamiast np filtrona z weglem w cenie podobnej najwieksze roznice sa miedzy zwyklym a weglowym bo potem to rosna warstwy i cena pozdrawiam
Masz rację, też myślę podobnie,testuj przesyłaj informacje, ten kanał jest poto aby wymieniać się wiedzą, to wy oglądający dużo pomagacie, I to wy wyznaczacie na swój sposób nową jakość odgrzybienia klimatyzacji. Dziękuję I pozdrawiam
A co sądzisz o filtrach firmy Blue Print, w szczególności zaś tym o symbolu ADBP250039 pasująym do mojego auta? Póki co, to jedyny sensowny zamiennik (który jest dokładnie zrobiony jak oryginał OE i pasuje do gniazda, w kórym się go umieszcza).
Ciekawy film, dostalem urządzenie od znajomego i tak szukam info , bo zawsze wrzucali mi maszynkę i 100 skasowana. Czyli musze sobie nabyć urządzenie do pomiarów. Auto w cień lub w garaż, czyszcze parownik,filtr nowy, wyrównać temperatury , wyłączyć klimę na prawie minimum z obiegiem zamkniętym, ozonator na tył, ok 10 min 1 faza, nasycamy później auto i druga faza. Na końcu wywietrzyć auto.
@@detailingozonmat1385 dokładnie, myślę nad zakupem urządzenia do pomiaru ozonu, czy polecisz coś budżetowego? W drogie profesjonalne to nie chce wchodzić. Tyle co dla siebie, żeby sprawdzić czy wogole to szajstwo moje coś pompuje. Coś nie coś się dowiedziałem dzięki Tobie.
Dziękuję za bardzo fajnie zrealizowany, merytoryczny materiał. Mam kilka pytań z pozycji laika. 1. Jeżeli przed ozonowaniem wytarłem kurze, umyłem szyby i dokładnie odkurzyłem wnętrze auta, to po ozonowaniu muszę te wszystkie czynności powtórzyć? Czy ozon utlenia tworzywa, materiał i pozostawia na nich jakąś niewidzialną warstewkę szkodliwą dla zdrowia? 2. Zanim pojawił się pasujący zaminnik filtra kabinowego do mojego auta byłem skazany na bardzo drogie filtry fabryczne (OE), które wymieniane były raz w roku (podczas przeglądu technicznego w ASO). Były to raptem 3 szt. Niemniej przez rok dostały w kość i zgromadziły sporo brudu nasion i listków. Czy oprócz małej skuteczności i wdychania nie do końca oczyszczonego powietrza, mogło dojść w ciągu tych 3 lat do zabrudzenia także innych elementów układu klimatyzacji? Teraz, z racji dostępności na rynku kilkakrotnie tańszego zamiennika, będę wymieniać je 2 razy do roku. 3. Po wyjęciu filtra (umiejscowionego w schowku) na czas ozonowania zostaje po nim otwarty otwór. Czy w celu uniknięcia lewego obiegu powietrza (wydostawania się przez schoewek), mogę go zaślepić nowym filtrem papierowym (bez węgla aktywnego)?
1. Wyciągasz stary filtr wycieraczki gumowe,nawet w 1 ozonowaniu nie odkurzasz tak aby nie wdychać,wyciągasz wszystkie zbędne rzeczy ,zakładasz klapkę tam gdzie był filtr i ozonujesz, odkurzasz sprzątasz po wietrzeniu minimum 2 do 3 godzin. 2- ozon to silny utleniacz i w zależności jak masz OZONATOR zawsze dojdzie do lekkiego utleniania materiałów z jakich jest zrobione auto ,dlatego używa się wydajnych generatorów i ozonuje się z pomiarami stężeń ozonu, jednak bardziej bym się martwił po ozonowaniu o porządne napowietrzenie auta i pozbycie się tzw złych ozonków. 3- jeżeli minęły 3 lata i filtry były wymieniane raz do roku na niby przeglądach w ASO -nie oszukujmy się w aso nikt nie przywiązuje wagi jaki masz parownik nikt tego nie sprawdza , tam ma być zrobione to za co oni wezmą kasę a o resztę jak się sam nie upomnisz i zapłacisz dodatkowo to nie licz na super skrupulatność. Więc parownik jest do mycia , a o resztę bym się nie martwił bo za parownikiem zazwyczaj jest nagrzewnica i rzadko dochodzi do zabrudzenia nawet przy wymianie niby tych fizelinowych białych filtrów raz na rok . Oczywiście jest taka możliwość . Resztę możesz się dowiedzieć na szkoleniu Pozdrawiam
@@detailingozonmat1385 Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Ja ozonowania nie będę przeprowadzać samodzielnie, bo nie mam do tego żadnego sprzętu i talentu, tylko zlecę to jakiejś firmie, która w tym się para. Chcę zlecić to świadomie, więc dawka wiedzy z Pana filmu powinna mi to ułatwić. W kwestii punktu 1 nie zrozumiałem. Czy odkurzanie auta z czyszczeniem kokpitu i szyb mam zrobić po ozonowaniu (oczywiście po ok. 2-godzinnym wietrzeniu wnętrza, zanim wsiądę do auta i pojadę do domu)? Fabryczny filtr był fizelinowy (potocznie nazwałem go papierowym), dwa kolejne, też oryginalne, ale już z aktywnym węglem. Filtr jest w plastikowej ramce i taką wsuwa się do wnęki za schowkiem pasażera. Teraz zastosuję kilkakrotnie tańszy zamiennik firmy Blue Print (wcześniej na rynku nie było pasujących zamienników od popularnych producentów). To prawda, że ASO, nie dość, ze drogie, to pozostawia wiele do życzenia i jeśli się nie upomnę o skontrolowanie układu klimatyzacji, to tego nie zrobią. Uważam, że jak auto jest jeszcze na gwarancji to powinni to zrobić i chociaż sprawdzić szczelność układu i ew. usunąć nagromadzoną tam wodę. Dobroci!
@@detailingozonmat1385 Panie Rafale, jeszcze raz serdecznie dziękuję za rozmowę telefoniczną, w której dopytałem o kilka szczegółów nt. ozonowania kabiny pasażerskiej w samochodzie osobowym. Porozmawialiśmy o takiej usłudze realizowanej przez ASO, a także poruszyliśmy, jakże szeroki wątek detailingowego rzemiosła. O tym to można gadać i gadać, oczywiście jak ktoś ma do tego smykałkę i śledzi youtubowe kanały tematyczne, np. Miłośników Detailingu🙂 Proszę o przypomnienie jaką chemię (bez dodatków alkoholowych) zalecał Pan do odgrzybiania parownika w Maździe 3 BP. Czy dobrze zroumiałem, że stężenie ozonu w kabinie podczas ozonowania nie powinno przekraczać 24 ppm, a moc (wydajność) ozonatora winna być ustawiona na wartość 6-7 g/h? Życzę rychłego powrotu do pełni sił witalnych.
Witam, Bardzo fajny film i dużo przydatnych informacji. Chciałbym zapytać jakim środkiem robisz zamgławanie? Chyba, że to tajemnica zawodowa to zrozumiem :) bo ciężko znaleźć informacje co dokładnie wlać do zamgławiacza, żeby nie narobić szkód.
Przykro mi lecz bez szkolenia nie mogę i proszę o zrozumienie ,niema z mojej strony żadnych złośliwości lecz pracowałem na tą metodę 10 lat,lecz podpowiem 6% perhydrol może być .Reszta na szkoleniu zapraszam
Wiesz ja zajmuję się profesjonalnym odgrzybianiem klimatyzacji i używam tylko dobrych sprawdzonych urządzeń. Bitom to jedyna w Polsce i 3 w Uni firma która ma badania Ue więc nic dodać nic ująć. Sprzęt jest bardzo dobry
A mogę przed ozonowaniem wyjąć filtr stary i zrobić proces bez filtra? A potem założyć nowy na koniec? Bo wydaje mi się, że bez filtra jest lepszy przepływ przez wentylacje itd.
Natknąłem się na kilka filmów informujących iż ozonator powinien być na zewnątrz auta, a ozon doprowadzany rurą do środka i uszczelniony, czemu? tłumaczą tym że im więcej świerze powietrza tym ozon wytwarza się skutecznej, co o tym sądzisz i czy tak jest rzeczywiście ?
Po 1 trzeba rozróżnić generatory ozonu te na płytkach,tubach,lampach, ich przeznaczenie jest bardzo podobne lecz zastosowanie różne. Po 2 im więcej tlenu to zależy czy ozonator jest wewnątrz i ozonuje np pomieszczenie to dostęp świeżego powietrza atmosferycznego nie jest wskazane,bo nie osiągniesz odpowiedniego stężenia, jeżeli ozonator stoi na zewnątrz i podaje Ozon przez tubę ,j pompkę, I do pomieszczenia jak najbardziej, jeżeli chodzi o ozonatory lampowe to już wogóle inna sprawa,najlepszy jest tlen techniczny,lub ewentualnie z wydajnych koncentratorów tlenu.
@@detailingozonmat1385 Tak chodzi o konstrukcje płytkowe, gdzie sam ozonator stoi np na taborecie obok auta, a odprowadzona od niego rura strona wydmuchową jest wprowadzona do wnętrza samochodu po przez szybkę a luki uszczelnione ręcznikiem, czyli tak czy siak rozumiem że tlen odpowiada za produkcję ozonou więc im go więcej tym większa pewnośc że produkcja ozonu jest odpowiadnia tak?
Nie to tak nie działa, po 1 Ozon doprowadzany rurą z płytkowego, to jakaś masakra i bezsens totalny,zwężasz przepływ i ilość dostarczanego ozonu, pozatym te generatory które ja używam nie mają problemu że stoją w środku, a zrobiłem tych aut sporo, ten niby tlen który dociera na zewnątrz do generatora postawionego również na zewnątrz świadczy tylko o tym że urządzenie jest słabe,I szybko się przegrzewa, I przetwornice wysokonapięciowe są uniwersalne o słabej charakterystyce,. Dobry ozonator płytkowy jak ma służyć do dezynfekcji klimy czy auta,może stać w środku, po uprzednim usunięciu odpowiednich przedmiotów które mógł by uszkodzić Ozon. Po za tym przy normalnej pracy generatora nawet w czasie 1 h nigdy nie zabraknie tlenu. Następna sprawa to zamgławianie przed zabiegiem ozonowania aby zniwelować skutki po ozonowaniu. I musisz zrozumieć podstawy i różnice między tlenem atomowym i cząsteczkowym. Że jest alotropowy i wykazuje zjawisko mezomerii. Zrozum to ,to są podstawy. Jak coś zapraszam na szkolenie
Oglądałem Pana 2 metody i mam pytanie czy lepsza jest metoda ozonowania 20 minut i wietrzenie czy 2 x po 10 minut i wietrzenie z przerwą po 10 minutach ( posiadam ozonator Dawid od Paruszewskiego ) i 2 pytanie czy trzeba mieć maskę czy można wchodzić na bezdechu ? żeby wyłączyć auto , potem wietrzenie minimum 2 godziny i przetarcie plastików i deski ?
Proszę pana zamało szczegółów jeżeli chodzi o 1 pytanie. Co do 2 proszę kupić sobie półmaskę z filtrami do ozonu od 5 Ppm. Jeżeli chce się pan więcej dowiedzieć zapraszam na szkolenie. Jak będzie pan zainteresowany proszę dzwonić. 608 203 955 pozdrawiam
A dlaczego nie , od czegoś trzeba zacząć, a co mam pokazać pomiar temperatury kamerą termiczną . Uczę tak aby przekazać teorię i praktykę, i jestem pewien że to jest słuszne i celowe
Pirometr mierzy długość fali podczerwonej emitowanej przez CIAŁO STAŁE. Do mierzenia temperatury „powietrza” powinno się używać przyrządów dokonujących pomiaru za pomocą sondy temperaturowej. Poza tym kontent kanału na piątkę👍
To zależy jaka jest długość fali i ile jest punktów pomiarowych, a rozbieżności w powietrzu atmosferycznym przy danym ciśnieniu nie są aż tak bardzo różne i synchroniczne pomiary są bardzo powtarzalne, oczywiście można używać profesjonalnych urządzeń laboratoryjnych pomiarowych , lecz nie takie jest założenie kanału, nie wszyscy oglądający mają podstawową wiedzę techniczną z zakresu fizyki, chemii nie mówiąc o elektrotechnice, energetyce, itd kanał pod takim założeniem czysto technicznym nie docierał by do ludzi.
gosciu co siedzi w tym 20 lat twierdzi ze stawianie generatora w srodku auta - bez dostepu do wiekszej ilosci tlenu - to totalny bezsens, a takie porzadne ozonatory to nawet z butli z tlenem korzystaja - oczywiscie pelna sterylizacja wnetrza auta przed ozonowaniem :v
Tlenu nigdy ci nie zabraknie a podczas ozonowania są 2 rodzaje atmosferyczny i tlen cząsteczkowy nie mówiąc już o tlenie singletowym , więc wiesz to nie jest tak dokońca, mówić można wszystko
Najlepszy specjalista od Ozonowania!
Chciałbym nim być, lecz daleko jeszcze do perfekcji,dziękuję.
Dzięki za tak obszerny materiał 👍👍👍
Dzieki za pozdrowienia
Jakiś wspólny materiał dla widzów mile widziany, zapraszamy 😊😊
Rafał niestety świadomość ludzi w zakresie ozonowania jest na bardzo niskim poziomie więc chętnie korzystają z namiotów, granatów, pianek i innych gadżetów. Dzięki twojemu kanałowi ja się do edukowałem i na swoich autach stosuje metodę polecaną przez Ciebie. Widzę niesamowitą różnicę. Dzięki że dzielisz się swoją wiedzą w tak szerokim zakresie. 👍
Dziękuję
Jak mieszkałem w pl to filtr kabinowy byl maks na pol roku. Mieszkam obecnie w nl. To nawet po roku nie jest taki brudny😅
Dzięki 🙌🏻
Dziękuję
Super film i przede wszystkim wiedza, szczególnie wątek miernika. Mam też pytanie do autora filmu: w jaki sposób wymyć parownik i czym? Dostęp jest jaki jest i czymś tam można prysnąć ale pytanie czym? Pianka, której wadą jest to że później wszystko się klei, czy może coś w sprayu? Pytam konkretnie o grupę VAG, bo mam VW, więc jak to kolega robił w tej Skodzie?
Tez mam vaga
KOLEGO możesz sobie spokojnie umyć pianką od Nanoclean, ona się nie kleji jest na bazie wody ,zalecam kupić 2 małe do 1 zabiegu,w VW jest dobry dostęp, problemem aplikacji jest wykonanie jej na tzw czują, tzn ludzie rozbierają auto dostają się do parownika i aplikują środek przez dedykowaną lance na ślepo wkładając lance dozująca i robiąc ruchy posuwisto zwrotne ,a później góra, dół, to jest mizerna robota bo tak odgrzybisz klimę może w 50% a reszta na bokach parownika zostaje ,a po najpóźniej miesiącu zaczyna się znowu m8gracja pieśni,zarodników grzybowych na parownik i filtr i koło się zamyka ,wentylator się załącza powietrze zostaje podane najpierw na filtr później na parownik ,a już złe tematy siedzą na filtrze i migrują na parownik a później z parownika w kanały i kratki,I do kabiny. Oczywiście niema to jak metoda hybrydowa w której kaczy się kilka aspektów, parowania parownika jak jest potrzeba,przedmuchanie kanałów, zamgławiania i dopiero ozonowanie. I tak mógłbym wymieniać. Jednak jak s ukasz taniego i dobrego rozwiązania to PIANKA NANOCLEAN dostępne w Media expert a mało ludzi o tym wie kup 2 puszki I działaj
@@detailingozonmat1385 No właśnie najgorszy jest ten dostęp do parownika, bo ledwo rękę tam można wcisnąć z jakąś końcówką do psikania i niestety odbywa się to na ślepo - innej opcji nie ma. A rozbierać pół auta żeby dojść do parownika to trochę lipa. Może masz jakiś sposób żeby w jak największym stopniu opryskać parownik?
@@tomekkulczynski4221 co to za model, w vagu jest ich duzo5
@@detailingozonmat1385 Golf 7
Witam. Czy po przeprowadzeniu procesu ozonowania i wywietrzeniu można śmiało przetrzeć wnętrze środkiem do czyszczenia kokpitu, czy lepiej należy odczekać ?
Poczekać koło 2 h od momentu początku wietrzenia po procesie ozonowania
Jeszcze bosch robi 2 serie antysmogowe niebiesko-turkusowe ostatnio z napisem +pro lub sam+ ale wg mnie krol jest jeden knecht/mahle seria lao carematix 5 warstw potem hengst tez 5 potem budzetowo kamoka 9w1 zamiast np filtrona z weglem w cenie podobnej najwieksze roznice sa miedzy zwyklym a weglowym bo potem to rosna warstwy i cena pozdrawiam
Masz rację, też myślę podobnie,testuj przesyłaj informacje, ten kanał jest poto aby wymieniać się wiedzą, to wy oglądający dużo pomagacie, I to wy wyznaczacie na swój sposób nową jakość odgrzybienia klimatyzacji. Dziękuję I pozdrawiam
A co sądzisz o filtrach firmy Blue Print, w szczególności zaś tym o symbolu ADBP250039 pasująym do mojego auta? Póki co, to jedyny sensowny zamiennik (który jest dokładnie zrobiony jak oryginał OE i pasuje do gniazda, w kórym się go umieszcza).
Ciekawy film, dostalem urządzenie od znajomego i tak szukam info , bo zawsze wrzucali mi maszynkę i 100 skasowana. Czyli musze sobie nabyć urządzenie do pomiarów. Auto w cień lub w garaż, czyszcze parownik,filtr nowy, wyrównać temperatury , wyłączyć klimę na prawie minimum z obiegiem zamkniętym, ozonator na tył, ok 10 min 1 faza, nasycamy później auto i druga faza. Na końcu wywietrzyć auto.
No musisz uważać z tymi urządzeniami tym bardziej że nie wiesz czym pracujesz
@@detailingozonmat1385 dokładnie, myślę nad zakupem urządzenia do pomiaru ozonu, czy polecisz coś budżetowego? W drogie profesjonalne to nie chce wchodzić. Tyle co dla siebie, żeby sprawdzić czy wogole to szajstwo moje coś pompuje. Coś nie coś się dowiedziałem dzięki Tobie.
Nie nie polecę chińczyki lub te tanie do 700 1000 zł to praktycznie wyrzucone pieniądze w błoto, deltatech, Drager seria 800 lub wyżej lub gazchanter
w jakich temperaturach na zewnatrz jest najlepiej ozonowac i jak z żywotnością tych plytek?
Pytanie zbyt ogólne więcej szczegółów podam na szkoleniu
Dziękuję za bardzo fajnie zrealizowany, merytoryczny materiał. Mam kilka pytań z pozycji laika.
1. Jeżeli przed ozonowaniem wytarłem kurze, umyłem szyby i dokładnie odkurzyłem wnętrze auta, to po ozonowaniu muszę te wszystkie czynności powtórzyć? Czy ozon utlenia tworzywa, materiał i pozostawia na nich jakąś niewidzialną warstewkę szkodliwą dla zdrowia?
2. Zanim pojawił się pasujący zaminnik filtra kabinowego do mojego auta byłem skazany na bardzo drogie filtry fabryczne (OE), które wymieniane były raz w roku (podczas przeglądu technicznego w ASO). Były to raptem 3 szt. Niemniej przez rok dostały w kość i zgromadziły sporo brudu nasion i listków. Czy oprócz małej skuteczności i wdychania nie do końca oczyszczonego powietrza, mogło dojść w ciągu tych 3 lat do zabrudzenia także innych elementów układu klimatyzacji? Teraz, z racji dostępności na rynku kilkakrotnie tańszego zamiennika, będę wymieniać je 2 razy do roku.
3. Po wyjęciu filtra (umiejscowionego w schowku) na czas ozonowania zostaje po nim otwarty otwór. Czy w celu uniknięcia lewego obiegu powietrza (wydostawania się przez schoewek), mogę go zaślepić nowym filtrem papierowym (bez węgla aktywnego)?
1. Wyciągasz stary filtr wycieraczki gumowe,nawet w 1 ozonowaniu nie odkurzasz tak aby nie wdychać,wyciągasz wszystkie zbędne rzeczy ,zakładasz klapkę tam gdzie był filtr i ozonujesz, odkurzasz sprzątasz po wietrzeniu minimum 2 do 3 godzin.
2- ozon to silny utleniacz i w zależności jak masz OZONATOR zawsze dojdzie do lekkiego utleniania materiałów z jakich jest zrobione auto ,dlatego używa się wydajnych generatorów i ozonuje się z pomiarami stężeń ozonu, jednak bardziej bym się martwił po ozonowaniu o porządne napowietrzenie auta i pozbycie się tzw złych ozonków.
3- jeżeli minęły 3 lata i filtry były wymieniane raz do roku na niby przeglądach w ASO -nie oszukujmy się w aso nikt nie przywiązuje wagi jaki masz parownik nikt tego nie sprawdza , tam ma być zrobione to za co oni wezmą kasę a o resztę jak się sam nie upomnisz i zapłacisz dodatkowo to nie licz na super skrupulatność. Więc parownik jest do mycia , a o resztę bym się nie martwił bo za parownikiem zazwyczaj jest nagrzewnica i rzadko dochodzi do zabrudzenia nawet przy wymianie niby tych fizelinowych białych filtrów raz na rok .
Oczywiście jest taka możliwość .
Resztę możesz się dowiedzieć na szkoleniu Pozdrawiam
@@detailingozonmat1385 Serdecznie dziękuję za odpowiedź. Ja ozonowania nie będę przeprowadzać samodzielnie, bo nie mam do tego żadnego sprzętu i talentu, tylko zlecę to jakiejś firmie, która w tym się para. Chcę zlecić to świadomie, więc dawka wiedzy z Pana filmu powinna mi to ułatwić.
W kwestii punktu 1 nie zrozumiałem. Czy odkurzanie auta z czyszczeniem kokpitu i szyb mam zrobić po ozonowaniu (oczywiście po ok. 2-godzinnym wietrzeniu wnętrza, zanim wsiądę do auta i pojadę do domu)?
Fabryczny filtr był fizelinowy (potocznie nazwałem go papierowym), dwa kolejne, też oryginalne, ale już z aktywnym węglem. Filtr jest w plastikowej ramce i taką wsuwa się do wnęki za schowkiem pasażera. Teraz zastosuję kilkakrotnie tańszy zamiennik firmy Blue Print (wcześniej na rynku nie było pasujących zamienników od popularnych producentów).
To prawda, że ASO, nie dość, ze drogie, to pozostawia wiele do życzenia i jeśli się nie upomnę o skontrolowanie układu klimatyzacji, to tego nie zrobią. Uważam, że jak auto jest jeszcze na gwarancji to powinni to zrobić i chociaż sprawdzić szczelność układu i ew. usunąć nagromadzoną tam wodę.
Dobroci!
Tak odkurzasz i sprzątasz po ozonowaniu i wietrzeniu po ozonowaniu
@@detailingozonmat1385 Panie Rafale, jeszcze raz serdecznie dziękuję za rozmowę telefoniczną, w której dopytałem o kilka szczegółów nt. ozonowania kabiny pasażerskiej w samochodzie osobowym. Porozmawialiśmy o takiej usłudze realizowanej przez ASO, a także poruszyliśmy, jakże szeroki wątek detailingowego rzemiosła. O tym to można gadać i gadać, oczywiście jak ktoś ma do tego smykałkę i śledzi youtubowe kanały tematyczne, np. Miłośników Detailingu🙂 Proszę o przypomnienie jaką chemię (bez dodatków alkoholowych) zalecał Pan do odgrzybiania parownika w Maździe 3 BP. Czy dobrze zroumiałem, że stężenie ozonu w kabinie podczas ozonowania nie powinno przekraczać 24 ppm, a moc (wydajność) ozonatora winna być ustawiona na wartość 6-7 g/h? Życzę rychłego powrotu do pełni sił witalnych.
Witam, Bardzo fajny film i dużo przydatnych informacji. Chciałbym zapytać jakim środkiem robisz zamgławanie? Chyba, że to tajemnica zawodowa to zrozumiem :) bo ciężko znaleźć informacje co dokładnie wlać do zamgławiacza, żeby nie narobić szkód.
Przykro mi lecz bez szkolenia nie mogę i proszę o zrozumienie ,niema z mojej strony żadnych złośliwości lecz pracowałem na tą metodę 10 lat,lecz podpowiem 6% perhydrol może być .Reszta na szkoleniu zapraszam
Oczywiście, to i tak jest dużo informacji 👍 dziękuję i pozdrawiam
Woda utleniona 10%
Mam ozonator Tri Tlen, 20g/h. Passat B7 kombi. Ustawić go w nogach pasażera, 22 st. C, obieg zamknięty i 15 minut?
Czy jakaś inna metoda?
Zapraszam na szkolenie
Witam czy ma znaczenie jaki kierunek nawiewu ustawimy? Szyba/ środek+dół bez różnicy?
Ma znaczenie
Jak sprawdza Ci się ten ozonator z firmy Bitom?
Wiesz ja zajmuję się profesjonalnym odgrzybianiem klimatyzacji i używam tylko dobrych sprawdzonych urządzeń. Bitom to jedyna w Polsce i 3 w Uni firma która ma badania Ue więc nic dodać nic ująć. Sprzęt jest bardzo dobry
A mogę przed ozonowaniem wyjąć filtr stary i zrobić proces bez filtra? A potem założyć nowy na koniec? Bo wydaje mi się, że bez filtra jest lepszy przepływ przez wentylacje itd.
Tak proszę zrobić tylko ustawić obiekt zamknięty
@@detailingozonmat1385 tak tak to wiem dziękuję za informację.
Witam. Chętnie zlecił bym taka usługę. Jaki rejon PL Pan obsługuje ?
A skąd pan jest
Natknąłem się na kilka filmów informujących iż ozonator powinien być na zewnątrz auta, a ozon doprowadzany rurą do środka i uszczelniony, czemu? tłumaczą tym że im więcej świerze powietrza tym ozon wytwarza się skutecznej, co o tym sądzisz i czy tak jest rzeczywiście ?
Po 1 trzeba rozróżnić generatory ozonu te na płytkach,tubach,lampach, ich przeznaczenie jest bardzo podobne lecz zastosowanie różne. Po 2 im więcej tlenu to zależy czy ozonator jest wewnątrz i ozonuje np pomieszczenie to dostęp świeżego powietrza atmosferycznego nie jest wskazane,bo nie osiągniesz odpowiedniego stężenia, jeżeli ozonator stoi na zewnątrz i podaje Ozon przez tubę ,j pompkę, I do pomieszczenia jak najbardziej, jeżeli chodzi o ozonatory lampowe to już wogóle inna sprawa,najlepszy jest tlen techniczny,lub ewentualnie z wydajnych koncentratorów tlenu.
@@detailingozonmat1385 Tak chodzi o konstrukcje płytkowe, gdzie sam ozonator stoi np na taborecie obok auta, a odprowadzona od niego rura strona wydmuchową jest wprowadzona do wnętrza samochodu po przez szybkę a luki uszczelnione ręcznikiem, czyli tak czy siak rozumiem że tlen odpowiada za produkcję ozonou więc im go więcej tym większa pewnośc że produkcja ozonu jest odpowiadnia tak?
Nie to tak nie działa, po 1 Ozon doprowadzany rurą z płytkowego, to jakaś masakra i bezsens totalny,zwężasz przepływ i ilość dostarczanego ozonu, pozatym te generatory które ja używam nie mają problemu że stoją w środku, a zrobiłem tych aut sporo, ten niby tlen który dociera na zewnątrz do generatora postawionego również na zewnątrz świadczy tylko o tym że urządzenie jest słabe,I szybko się przegrzewa, I przetwornice wysokonapięciowe są uniwersalne o słabej charakterystyce,.
Dobry ozonator płytkowy jak ma służyć do dezynfekcji klimy czy auta,może stać w środku, po uprzednim usunięciu odpowiednich przedmiotów które mógł by uszkodzić Ozon. Po za tym przy normalnej pracy generatora nawet w czasie 1 h nigdy nie zabraknie tlenu. Następna sprawa to zamgławianie przed zabiegiem ozonowania aby zniwelować skutki po ozonowaniu. I musisz zrozumieć podstawy i różnice między tlenem atomowym i cząsteczkowym. Że jest alotropowy i wykazuje zjawisko mezomerii. Zrozum to ,to są podstawy. Jak coś zapraszam na szkolenie
Czy mierniki ozonu w cenie 300-500zl sa cos warte do takiej pracy?
Absolutnie nie
Oglądałem Pana 2 metody i mam pytanie czy lepsza jest metoda ozonowania 20 minut i wietrzenie czy 2 x po 10 minut i wietrzenie z przerwą po 10 minutach ( posiadam ozonator Dawid od Paruszewskiego ) i 2 pytanie czy trzeba mieć maskę czy można wchodzić na bezdechu ? żeby wyłączyć auto , potem wietrzenie minimum 2 godziny i przetarcie plastików i deski ?
Proszę pana zamało szczegółów jeżeli chodzi o 1 pytanie. Co do 2 proszę kupić sobie półmaskę z filtrami do ozonu od 5 Ppm.
Jeżeli chce się pan więcej dowiedzieć zapraszam na szkolenie. Jak będzie pan zainteresowany proszę dzwonić. 608 203 955 pozdrawiam
Profesjonalne mierzenie temperatury owietrza pitometrem😢 2:40 tego uczysz na szkoleniach?
A dlaczego nie , od czegoś trzeba zacząć, a co mam pokazać pomiar temperatury kamerą termiczną . Uczę tak aby przekazać teorię i praktykę, i jestem pewien że to jest słuszne i celowe
Pirometr mierzy długość fali podczerwonej emitowanej przez CIAŁO STAŁE. Do mierzenia temperatury „powietrza” powinno się używać przyrządów dokonujących pomiaru za pomocą sondy temperaturowej. Poza tym kontent kanału na piątkę👍
To zależy jaka jest długość fali i ile jest punktów pomiarowych, a rozbieżności w powietrzu atmosferycznym przy danym ciśnieniu nie są aż tak bardzo różne i synchroniczne pomiary są bardzo powtarzalne, oczywiście można używać profesjonalnych urządzeń laboratoryjnych pomiarowych , lecz nie takie jest założenie kanału, nie wszyscy oglądający mają podstawową wiedzę techniczną z zakresu fizyki, chemii nie mówiąc o elektrotechnice, energetyce, itd kanał pod takim założeniem czysto technicznym nie docierał by do ludzi.
gosciu co siedzi w tym 20 lat twierdzi ze stawianie generatora w srodku auta - bez dostepu do wiekszej ilosci tlenu - to totalny bezsens, a takie porzadne ozonatory to nawet z butli z tlenem korzystaja - oczywiscie pelna sterylizacja wnetrza auta przed ozonowaniem :v
Oczywiście że najlepsze są generatory na lampach ale zawsze jest jakieś ale
Tlenu nigdy ci nie zabraknie a podczas ozonowania są 2 rodzaje atmosferyczny i tlen cząsteczkowy nie mówiąc już o tlenie singletowym , więc wiesz to nie jest tak dokońca, mówić można wszystko