Tuning okładzin do tenisa stołowego - czy warto

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 15 พ.ย. 2024

ความคิดเห็น • 32

  • @ToTemat
    @ToTemat  2 ปีที่แล้ว +8

    ⭐Kanał na TH-cam: www.youtube.com/@ToTemat - SUBSKRUBUJ

  • @dariuszkanka9351
    @dariuszkanka9351 2 ปีที่แล้ว +2

    Witaj.Kilka dobrych lat Cie nie oglądałem,ale jak dla mnie Twój materiał zawsze super.pozdrawiam.

    • @ToTemat
      @ToTemat  2 ปีที่แล้ว +2

      Staram się robić dobre rzeczowe filmy

  • @Darmowa-Muzyka
    @Darmowa-Muzyka ปีที่แล้ว +2

    Świetny film, super info o tuningu tego sprzętu.

  • @Grubsson111
    @Grubsson111 ปีที่แล้ว +1

    przeciez nawet okladzina bez tuningu zmienia z czasem swoje parametry...ale dzieje sie to tak powoli ze tego nie odczuwamy jesli gramy systematycznie...i to samo sie tyczy tuningu.Osobiscie tuninguje bryce za kazdym razem 3 warstwami i jestem bardzo zadowolony z efektu no ale kazdy lubi co innego lecz mysle ze trzeba sprobowac wszystkiego.W drugiej lidze wiekszosc ludzi leci na tuningu :).Swietny filmik .Pozdrawiam zycze zdrowka :)

    • @k00niuu_
      @k00niuu_ 11 หลายเดือนก่อน

      Pytanie, jakiego Bryce'a? Zwykły czy Speed?

  • @krzycho7597
    @krzycho7597 2 ปีที่แล้ว

    A czy można lakierować krótkie czopy? Powstała by chyba wówczas hybryda czopa ofensywnego z antytopspinem. To mogło by być ciekawe doświadczenie jak taki sprzęt by działał. I czy krótkie czopy tak jak okladziny gładkie też dostają mocy po zastosowaniu tuningu, i czy Pan tego próbowal?

    • @ToTemat
      @ToTemat  2 ปีที่แล้ว

      Nie, dla mnie to jest czarna strona tenisa stołowego. Tak robią rycerze cienia służący złu tenisowemu. Ja stoję po stronie dobra i światłości :-)

  • @gildiaTS
    @gildiaTS 2 ปีที่แล้ว +1

    Kiedyś zamiast tuningu był klej kauczukowy. Legendy tenisa takie jak JO Waldner i spółka też kleili. Z resztą kto nie kleił?. Efekt świeżego kleju utrzymywał się znacznie krócej i jakoś im to nie przeszkadzało w w utrzymaniu prawidłowej struktury ruchu. Zachęcam do przemyślenia tematu: dlaczego zakazano klejenia kauczukiem? ITTF próbował " zwolnić grę" powiększając piłeczkę z 38 do 40mm. Zmieniając na plastik i zakazując świeżego kleju. Oczywiście wszystko w trosce o ekologię i widowiskowość tego sportu. Efekt jednak jest taki, że ceny sprzętu poszybowały w górę a gra się skróciła i zwiększyło się znaczenie ataku 3. piłki w grze.

    • @ToTemat
      @ToTemat  2 ปีที่แล้ว +1

      Klej kauczykowy nie był kiedyś tylko jest do dziś. On nie jest zakazany a tylko zakazany aromatyczny klej kauczukowy. Wiele osób często mówi, że jest zakaz stosowania klejów kauczukowych - a to nieprawda. Moim zdaniem nadal najlepszym klejem do okładzin jest właśnie kauczukowy a nie wodny. Zwolnienie gry może było dobre, choć i tak nie jest nadal takim widowiskiem jak piłka nożna bo ludzie guzik tam widzą z widowni.

    • @amadeuszsendal9108
      @amadeuszsendal9108 3 หลายเดือนก่อน

      Myślę, że również granie na kleju aromatycznym mogło odbijać się na zdrowiu zawodników, którzy cały czas grali na świeżo klejonym sprzęcie wdychając opary kleju.

  • @danielhard9329
    @danielhard9329 2 ปีที่แล้ว +2

    Lakierowanie czopów to metoda stara jak świat. Ale na szczęście coraz rzadziej ją robią. A tunig jest bez sensu jeśli okładzina jest dobra.

  • @Sidorowiczman
    @Sidorowiczman 2 ปีที่แล้ว

    Witam. Co pan twierdzi nad takim zestawem ? Okładziny friendship 729 i sanwei t88 ultra spin. Deska reactor wa - 2 all+ fl. Dziękuje i pozdrawiam.

    • @ToTemat
      @ToTemat  2 ปีที่แล้ว +1

      friendship 729 to nazwa firmy a okładzina jaka? T88-1 są bardzo dobre i je testowałem. Model T88-3 też nie są złe. Deski nie znam, ważne aby nie była za ciężka. Ne pytaj nikogo nigdy co sądzi o zestawach bo co ma sądzić jak nie jest Tobą. Jeden powie tak a inni przeciwnie na bazie własnych doświadczeń. Ale ciebie nie powinny interesować ich doświadczenia z tym sprzętem bo każdy ma indywidualny styl gry i nastawy.

    • @Sidorowiczman
      @Sidorowiczman 2 ปีที่แล้ว

      @@ToTemat dziękuje

  • @informator6314
    @informator6314 2 ปีที่แล้ว

    To skoro okładziny po tuningu stają się jak tensorowe to po co tunigować. Skoro tensorowych w sprzedaży nie brakuje. No chyba że cena. Bo cenowo z reguły wychodzą trochę drożej. Choć Palio Ak47 to tensor a wcale nie jest bardzo drogi.

  • @jarosawosmolski9478
    @jarosawosmolski9478 ปีที่แล้ว

    Dlatego też Pan odradzał różne okładziny na obu stronach?

    • @ToTemat
      @ToTemat  ปีที่แล้ว +1

      Witaj, to znaczy dlaczego? Bo ja tego nie odradzam, różne okładziny dają większą paletę zagrań. Samemu mam zawsze jednakowe ale to zabiera paletę ale daje korzyści jednakowego wyrobienia u mnie. Natomiast ktoś jak ma dwie różne to ma szersze pole możliwości gry ale traci wyrobienie i pewność zachowania piłki ja pomyli strony.

    • @jarosawosmolski9478
      @jarosawosmolski9478 ปีที่แล้ว +1

      @@ToTemat no właśnie o powtarzalności mówię. Jak będę miał 2 różne, to zagram nimi 2 razy mniej razu (w uproszczeniu).

    • @ToTemat
      @ToTemat  ปีที่แล้ว +1

      @@jarosawosmolski9478 Dokładnie tak, dlatego ja wybieram zawsze takie same okładziny bo mam o wiele bardziej pewne wyrobienie w tym co się dzieje z piłką po uderzenie. Natomiast wiele czołowych graczy ma różne okładziny i wtedy stosują jedną do wyprostowanej ręki a drugą do zgiętej. To też działa ale za to że daje większą paletę zagrań też mniejszą ilość wyrobienia "kontroli". Jednakże to często jest bardzo pomoce gdy mają różne, jedna do odbioru a druga do ataku, jednak do gry bardziej pasywnej a druga ataku itp. Tutaj trzeba samemu zbalansować co będzie najlepszym wyjściem. Dla mnie jako agresywnego gracza było lepsze uderzenie mocne niż obrono atakująca. Bo moja obrona też była atakiem jak blok aktywny.

    • @jarosawosmolski9478
      @jarosawosmolski9478 ปีที่แล้ว

      @@ToTemat dzięki. Ja na razie się uczę. Jestem raczej na początku drogi. Moje niespodzianki szybko się kończą i przeciwnicy zyskują przewagę. Może 2 różne okładziny pozwolą zaskakiwać trochę dłużej :p A jak będę wiedział jak chcę grać i będę umiał, to wtedy zdecyduję łatwiej. Teraz czekam z niecierpliwością na paczki z Chin.

    • @ToTemat
      @ToTemat  ปีที่แล้ว +2

      @@jarosawosmolski9478 Popracuj nad serwisem - bardzo skuteczny dla niskiej ligi jest sidespin i tomahawk serve. Trenuj serwis cięty i zmienny oraz ich markowanie. Ćwicz atak z kimś po przekątnej a potem po prostej jako przebitki. Z czasem będzie atakował większość piłek w cel a nie w siatkę czy stół. Pamiętaj ten kto nie atakuje z reguły przegrywa - ten co ma inicjatywę łatwiej mu zdobyć punkty. Najgorzej się gra czego samemu nie lubię na czopy długie i średnie. Z tym zawsze są problemy bo tam piłki są różne. Jak ktoś gra w ataku to gaj na niskiej energii kinetycznej krótkie serwisy słabe, jak ktoś obronnie to zmieniaj długość piłki aby zawsze mu było nie tak jak by się nastawił. To wszystko wyrobisz sobie w godzinach gier. Najważniejsza rada - staraj się grać z tymi co przegrywasz a nie z tymi co wygrywasz.

  • @mariusz5860
    @mariusz5860 2 ปีที่แล้ว

    Kolego pytanko czy bardzo rozni sie gra na stole inndor a outdoor wiem ze blaty sa rozne np taki na zew. ma 5mm czy bardzo to wplywa to na odczucia w grze. dzieki pozdr.

    • @ToTemat
      @ToTemat  2 ปีที่แล้ว +2

      Zewnętrze są z reguły aluminiowe a te do domu z mdfu. Chyba że te betoniaki to jeszcze co innego. Ale co do różnicy gry o ile mowa o stołach składanych to rotacja opiera się na ich farbie więc jest ta sama przy kontakcie z powierzchnią. Natomiast może być inne odrobicie. Bo zobacz im chudszy stół (blat) tym słabsze odbicie bo jest wygłuszane. Liczy się więc jego oddawanie energii. Nawet stoły halowe się różnią w odbiciu w zależności od grubości blatów. Nie są to przepastne różnice ale lekko wyczuwalne. Natomiast bardzo duża różnica jest między stołami halowymi a tymi betoniakami.

    • @mariusz5860
      @mariusz5860 2 ปีที่แล้ว

      @@ToTemat Dzieki bo chce stol zeby i na dwor go mozna postawić i chyba postawie nie zewnetrzny

    • @ToTemat
      @ToTemat  2 ปีที่แล้ว +2

      @@mariusz5860 Te z aluminium są bardzo dobre bo można zostawić je na dworze nawet jak leje deszcz.

    • @mariusz5860
      @mariusz5860 2 ปีที่แล้ว +1

      @@ToTemat Dzieki kolego wlasnie zamowilem taki

  • @matmat5996
    @matmat5996 ปีที่แล้ว

    A masz moze pomysl na to, zeby okladka w warunkach duzej kondensacji "nie pociła się" i zachowywała odp tarcie ? :)

    • @ToTemat
      @ToTemat  ปีที่แล้ว

      Nie rozumiem pytanie - kondensacji czego? Rozmiękczasz ją, czy zwiększasz rotacje, czy co. Tuningi są przecież różne.

    • @matmat5996
      @matmat5996 ปีที่แล้ว

      @@ToTemat chodzi mi o kondensacje pary wodnej na gumie, tak jakby się "pociła" i przez to traci swoje atrybuty

    • @ToTemat
      @ToTemat  ปีที่แล้ว

      @@matmat5996 Ale kiedy tak się dzieje? Nigdy z czymś takim się nie spotkałem.