DÉLELŐTT - Inzulinrezisztencia - Dr. Koppány Viktória

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 19 พ.ย. 2018
  • Komolyan kell venni az inzulinrezisztencia tüneteit! Az inzulinrezisztencia számtalan szokatlan tünetet produkálhat, és a beteg gyakran csak utólag jön rá, hogy kellemetlen panaszait a magas inzulinszint okozta. Milyen összefüggés van az inzulinrezisztencia és a cukorbetegség között? Dr. Koppány Viktória endokrinológus volt a Délelőtt Test és Lélek rovatának vendége, aki az egészséges táplálkozás mellett, a mozgás fontosságát is hangsúlyozta a megelőzésben és a kezelésben egyaránt.
  • แนวปฏิบัติและการใช้ชีวิต

ความคิดเห็น • 5

  • @evaszecsi3610
    @evaszecsi3610 5 ปีที่แล้ว +6

    160 gramm szénhidráttal egy dekát sem tudtam fogyni, mozgás mellett sem... Nem mindenkinek elég ennyire lecsökkenteni, és rég lefogytam volna már, ha az orvosok NEM ezt ajánlják, hanem személyre szabott mennyiséget. 80-85 gramm szénhidráttal tudtam elkezdeni lefogyni, amit nem orvosok mondtak. Saját magamnak kellett kinyomozni a neten, hogy mit és hogyan kell:((( Nem volt egyszerű. És az sem jó, hogy napi ötször hatszor eszik az ember, mert akkor annyiszor dobja meg a vércukrot a bevitt étel, és annyiszor fog megemelkedni az inzulinszint. Magas iznulinszint mellett pedig NEM LEHET fogyni. Nekem 2 orvosom is volt, az egyik csak gyógyszert írt amit szúrnom kellett, a másik meforalt meg 160 gramm szénhidrátot. EZ nagyon rossz ajánlás, sok esetben nem elég. Felelőtlenség, és nagyon dühít azóta is. Napi 3 étkezéssel, 80-85 gramm szénhidráttal végre beindult a dolog nekem is, és 10kg lement pikk pakk 2,5 hónap alatt. Kérem szépen, NE ajánlgassák mindenkinek ezt, mert a többségnek ez a diéta 160 grammal NEM jó.

  • @Infiniteeternal1
    @Infiniteeternal1 5 ปีที่แล้ว +7

    Többször keveset enni... inkább ritkábban kellene, időszakos böjtökkel

  • @beafarkas6510
    @beafarkas6510 5 ปีที่แล้ว +1

    Nagyon tetszett a riport, a Doktornő szuperül összefoglalta a tudnivalókat. Köszönöm, bár már fél éve tudom, hogy IR - es vagyok, de folyamatosan tanulok a témában.
    Mindenkinek csak azt tudom javasolni, hogy figyelje a teste működését, és ha valami furcsát, a megszokottól eltérőt tapasztal, menjen el egy endokrinológushoz, és kérjen kivizsgálást. Én tul.képpen nagyon ‘szerencsés’ voltam, mert csak 53 évesen lettem IR - es. Tehát, úgy szültem két egészséges gyermeket, hogy semmi nem zavarta meg a terhességeimet. Nálam, a változókori hormonális változások hozták felszínre a problémákat ( a legsúlyosabb a nemalvás volt, de fáradékonyság, energiahiány, hangulatingadozás, hízás mind jelentkezett), de talán most már látom a kiutat.
    Ne várjatok, ha vannak tünetek, menjetek orvoshoz!

  • @judittabi8833
    @judittabi8833 4 ปีที่แล้ว

    Én már sajnos 2. típusú cukorbeteg vagyok!

  • @hungarianlessonwithzsuzsi
    @hungarianlessonwithzsuzsi 4 ปีที่แล้ว

    A xilit nem fogyasztható IR-esként