BŁĘDY OŚWIETLENIA W MIESZKANIU, KTÓRE KOSZTUJĄ CIĘ TYSIĄCE | ARANŻACJA WNĘTRZ

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 28 ธ.ค. 2024

ความคิดเห็น • 9

  • @BożenaFiD
    @BożenaFiD หลายเดือนก่อน +3

    Uwielbiam odcinki tego typu w Pani wykonaniu 😊 Super wskazówki odnośnie oświetlenia!

  • @ewadecjusz1682
    @ewadecjusz1682 หลายเดือนก่อน +3

    ❤ Przekazywanie wiedzy jest wielką sztuką, a Pani robi to z klasą i perfekcjonizmem w najlepszym jego wydaniu. Każda prezentacja jest merytoryczna, starannie przygotowana, pełna wiedzy i wniosków, które wynikają z wnikliwej obserwacji oraz doświadczenia. Pani urok osobisty i tempo wypowiedzi sprawiają, że słucha się Pani z zapartym tchem. Brawo za styl i odwagę mówienia w obcym języku. Pozostaję pod ogromnym wrażeniem tak pięknej osobowości. ❤

    • @milchinadesign
      @milchinadesign  หลายเดือนก่อน

      Jest mi niezmiernie miło to słyszeć, bardzo Pani dziękuję ❤

    • @maja_mei
      @maja_mei หลายเดือนก่อน

      Popieram! Dziękuję za świetne filmy i z niecierpliwością wyczekuję kolejnych 😊

    • @milchinadesign
      @milchinadesign  หลายเดือนก่อน +1

      @@maja_mei Dziękuję ❤

  • @OCEAN_OF_FOXES
    @OCEAN_OF_FOXES หลายเดือนก่อน

    Oczywiście że jest sens tworzyć różne scenariusze swietlne w miejscach przechodnich.
    Ciemny korytarz powinien być doświetlony neutralnie ale już strefa przy samym wejściu wymaga dobrego jasnego oświetlenia całej postaci, bez cieni. Korytarzem chodzi się w nocy do łazienki i lampy z regulowaną jasnością i czujnikiem ruchu, bądź osobne, powinny się zapalać automatycznie żeby się nikt nie zabił po ciemku, a z różnych miejsc przy wyjściach z pokojów nie będzie przecież wlacznika światła.
    Korytarz jest często bardzo pomijanym pomieszczeniem a to duży błąd. To miejsce w którym przyjmujemy i żegnamy gości, to miejsce robi pierwsze wrażenie, jest widoczne i reprezentatywne na zewnątrz chroniąc jednocześnie naszą prywatność np gdy przyjmujemy przesyłki, którym przechodzimy kilkanaście/kilkadziesiąt razy dziennie, w którym się gimnastykujemy żeby założyć odzież w zimie, w którym odkładamy zakupy, torebki i płaszcze, które pierwsze nas wita po ciężkim dniu. Moim zdaniem jest tutaj o wiele więcej funkcji, szczegółów, scenariuszy i problemów niż np w sypialni w której są 2 meble i przez większość czasu mamy w niej zamknięte oczy 😅

    • @maja_mei
      @maja_mei หลายเดือนก่อน +1

      Korytarz to nie to samo co wiatrołap. Oczywiście w niektórych (zazwyczaj mniejszych) wnętrzach często zdarza się, że jedno pomieszczenie pełni obie te funkcje, ale to jak z prostokątem i kwadratem :)
      Ponadto automatyczne zaświecanie lamp nie sprawdzi się każdemu. Ja na przykład znam swój dom na tyle, że nie potrzebuję zaświecać światła na szybkie przejście w nocy - wręcz przeciwnie, tylko by mnie rozbudziło. W przypadku posiadania zwierząt czy w przypadku gdy ktoś z domowników posiada pracę zmianową lub często wraca późno, też może to nie być najlepszy pomysł, zwłaszcza gdy drzwi posiadają przeszklenia.

    • @OCEAN_OF_FOXES
      @OCEAN_OF_FOXES หลายเดือนก่อน

      @@maja_mei W blokach gdzie mieszka większość Polaków nie ma wiatrołapów. Nie twierdzę przecież że każdy ma stosować te rozwiązania, tylko że SĄ scenariusze świetlne dla przechodnich przestrzeni.
      Przeszklone drzwi do sypialni, przez które widać światło przy wejściu, w budynku w którym jest wiatrołap? Poważnie?
      Na zwierzęta nocne lampki nie reagują.

    • @maja_mei
      @maja_mei หลายเดือนก่อน +1

      @@OCEAN_OF_FOXES OK. W pierwszym komentarzu brzmiało to jakby odnosiło się ogólnie do wszystkich przypadków.
      Co do przeszklonych drzwi - tak. Byłam w wielu takich domach czy mieszkaniach, a nawet sama mieszkałam w dwóch mieszkaniach (z czego jedno starsze niewyremontowane, w PRL-owym stylu, dzielone studenckie i jedno nowe w stylu IKEA, dla pary/singla), gdzie drzwi do sypialni wychodziły na korytarz centralnie na drzwi wejściowe i miały przeszklenia - w starszym mieszkaniu duże na większą część drzwi, jak to tradycyjnie w takich mieszkaniach, w nowszym tylko kilka mniejszych prostokątów z mlecznego szkła (ale światło dalej przebijało).
      A co do większości Polaków mieszkających w blokach, to nie byłabym taka pewna. Z mojego doświadczenia wynika odwrotnie, ale zdaję sobie sprawę, że trendy mogą się mocno różnic w zależności od regionu, czy nawet miejscowości, więc poszukałam czegoś konkretniejszego: prnews.pl/wiekszosc-polakow-mieszka-w-domach-479163.
      Pozdrawiam :)