Hej! Dzięki za rzut okiem na ten sprzęt. Mój przedpremierowy egzemplarz, którego używam już około 1,5 roku nadal działa jak marzenie. Korzystam z niego do ładowania praktycznie wszystkiego. Ale chyba dla bezpieczeństwa jednak przestanę... Natomiast jeżeli faktycznie firma dała tak strasznie ciała z kontrolą jakości, to natychmiast ukryję swój stary materiał na jego temat i dorzucę odpowiednią adnotację z linkiem do Twojego materiału.
Mi osobiście bardzo podoba się Twój pomysł ze skonstruowaniem przez Ciebie takiej PRO ładowarki. Tego jeszcze na Twoim kanale nie było a jestem przekonany, że nie tylko ja bym z chęcią coś takiego u Ciebie zobaczył. Nie wspominając już, że zapewne była by jedna z najlepszych o ile nie najlepsza ładowarka jaką świat elektroniki widział :)
Właśnie dałeś pomysł na odcinek, lub całą nawet serię. Zbuduj na filmie od zera taką ładowarkę. Najlepiej przy użyciu tylko tego, co można mieć w domowym warsztacie, czyli zwykła lutownica kolbowa itp ;)
Ja bym bardzo chciał zestawy do samodzielnego zmontowania, takie proste np. ładowarki czy inne cudaki. Żeby obniżyć koszty i złożoność obsługi takiego DIY zestawu, elementy można by sobie we własnym zakresie kupić. Jedni wyciągną z urządzeń, inni kupią gotowe, każdy we własnym zakresie i możliwości.
jeden zasilacz i przetwornice na wyjściu to bardzo dobre rozwiązanie, Porty usb mogą być kontrolowane niezależnie, tzn podłączam jeden telefon odpala się w nim szybkie ładowanie, podłączam drugi który szybkiego ładowania nie wspiera, ten ładuje sie normalnie i nie wpływa na ten pierwszy. To duży problem ładowarek i powerbanków z szybkim ładowaniem, wystarczy podłączyć urządzenie nie-wspierające i mamy 5V dla wszystkich podłączonych urządzeń. Dało by się to zrobić inaczej, ale tworzenie 5 osobnych zasilaczy sieciowych do 5 portów usb mija się z celem
Nigdy nie mialem lutownicy w reku i nie wiem za bardzo o czym ty mowisz ale buja 😂 nie wiem jak to zrobiles ale co niedziele ogladam odcinki gdzies od pol roku 😂 Czekam na film z budowy ladowarki :)
@@krzysztofrozycki1103 1.Pan Daniel ma już własną firmę z której musi się rozliczać. Po co mu kolejny dochód który będzie musiał rozliczać? 2. Jak jest za darmo to więcej osób się o tym dowie i zainteresuje. TH-cam Premium jest płatne i co, bardzo niewielka ilość użytkowników za to płaci. A brak reklam i oryginalne seriale powinny przecież przyciągać nowych użytkowników.
Optocoupler to po prostu transoptor (od dziesięcioleci). Feedback to sprzężenie zwrotne. Wątpliwa jest także teza o zmianie częstotliwości podczas sterowania w pętli sprzężenia zwrotnego - obstawiałbym zmianę współczynnika wypełnienia PWM.
Jesteś mistrzem więc twórz Danielu :) Dałeś w tym filmie tyle podpowiedzi firmom krzak, że nie wiem dlaczego jeszcze się zastanawiasz. Kupię taką ładowarkę od Ciebie. Pozdrawiam
Raczej amatorów, bo ta ładowarka to pomieszanie chińczyka z pracą dyplomową z technikum - nie mogło się udać. Nie odejmując Danielowi, żeby ktoś tak nie odebrał.
gówno - a nie poprawia... obejrzałem cały film i takie byki wali w tłumaczeniu pewnych zasad dzialania ukłądu - że bania mała... jeszcze te rezystory na bramkach... poł godziny gadania - ani jednego pomiaru oscyloskopem...
1) 34:15 Częstotliwość zwiększać ? A mi się wydawało przez całe życie że współczynnik wypełnienia takie przetwornice zmieniają. Bo zmieniając współczynnik wypełnienia zmieniamy czas w jakim przez uzwojenie pierwotne leci sobie prąd ( i działa to do pełnego nasycenia cewki ) regulujemy moc zgromadzoną na cewce. OK zmieniając częstotliwość zmieniamy również czas gromadzenia się Energi w cewce ale będzie tych czasów więcej w ciągu jednej sekundy i średnio ten czas będzie wynosił 50% niezależnie od częstotliwości. Nie twierdzę że mam 100% rację tylko to mi nie pasuje z moją wiedzą. 2) Jeszcze jedna rzecz mi nie pasuje 32:38 "drugie uzwojenie pierwotne" Ja bym je nazwał uzwojeniem pomiarowym lub sprzężenia zwrotnego ale nie pierwotne ale wtórne i jest owszem nie separowane galwanicznie od strony pierwotnej. PS Daniel ja się uczyłem na Twoich filmikach itd Jesteś guru sekty której jako członek wiernie oglądam wszystkie Twoje odcinki.
Pragnę dodać kilka słów na temat drugiej części odcinka, czyli trochę informacji na temat szybkiego ładowania. 1. Układy ISmartWare SW3516/3518... Używane w coraz większej ilości ładowarek wieloportowych, szczególnie przez np. Baseusa. Dlaczego? Tanio i dużo standardów. Od QC 2.0 przez Power delivery na dosyć rzadko spotykanych VOOC (używych przez grupę BBK electronics: Oppo, OnePlus, Realme) i Power Delivery PPS (Programmable Power Supply, czyli urządzenie może zarządać praktycznie dowolnego napięcia z zakresu 3.3-21V - Używane przez nowsze Samsungu oraz (w lekko zmodyfikowanej formule) Przez Xiaomi) Takie konstrukcje, czyli konwersja napięcia na stronie wtórnej to właściwie jedyna opcja przy tego typu urządzeniach. 2. Ładowanie OnePlusa tylko napięciem 5V używając ładowarki od MacBooka - tutaj sprawa jest dosyć jasna - Ładowarki od Appla używają tylko i wyłącznie standardu Power Delivery, a telefon tylko VOOC. Więc z racji braku uzgodnienia wyższego napięcia pomiędzy urządzeniami pozostały na 5V. 3. Dziwne zachowanie CATa przy ładowarce z odcinka - tutaj są tylko moje podejrzenia, jednak i tak postanowię je tutaj wyrzucić, może ktoś inny to lepiej ogarnie: Wygląda to jak bardzo dziwna negocjacja Quick Charge 3.0 albo PD PPS, ponieważ są to jedyne standardy które potrafią wyjść spoza standardowych napięć i zarządać np. 6,5V - Jednak niestety zamiast "wskoczyć" dosyć szybko na jakieś ustalone napięcie, ładowarka podnosi o pojedyncze "kroki" - 200mV dla QC 3.0 lub 20mV dla PD PPS. Jedyny sposób na upewnienie się co tam zachodzi, to analiza komunikacji po liniach danych, używając analizatora stanów logicznych albo wysokiej klasy testera USB, przykładowo od ChargerLAB albo ich kopii.
Zewnętrzny rezystor nie jest potrzebny w sterowaniu tranzystorami. Jego głównym zadaniem jest ograniczenie prądu z drivera podczas ładowania i rozładowania bramki. Tranzystory hexfet i nowsze mają na tyle małe pojemności GS, że stosowanie rezystorów przy krótkich ścieżkach jest bez sensu - to wspomina zarówno Texas jak i NXP. Układ NXP ma niższą maksymalną częstotliwość pracy i wcale bym się nie zdziwił, gdyby przetwornica rezonansowa przy braku obciążenia ją przekraczała. Fajna rzecz do sprawdzenia oscyloskopem.
BTW. opisując budowę ładowarki flyback wspominasz o "drugim uzwojeniu pierwotnym". Takiego tam nie ma, uzwojenie pierwotne jest jedno czyli to zasilane z mostka i kluczowane mosfetem. Wszystkie pozostałe są wtórnymi uzwojeniami, jedno wtórne zasila układ przetwornicy (sterujące mosfeta) a drugie wtórne tworzy napięcie wyjściowe docelowe dla USB.
Co do kondensatorów, czy rozładowywanie ich gdy są jeszcze w urządzeniu (w tym wypadku kondensator rozruchowy kompresora 450vac 15 uF) możne jakoś je uszkodzić? Raz zdarzyło mi się dostać z uszkodzonego kondensatora to momentalnie nogi się pode mną ugięły a przed oczami czarne pasy. Więc wolałbym tego błędu nie powtórzyć. Oraz czy zastąpienie go większym np 20-30 uF wpłynie na jego trwałość, nie będzie padał tak szybko?
11:47 dlatego footprint nie może być kopiowany wprost z dokumentacji producenta, to trochę bardziej skomplikowane jak widać na przykładzie, choć może to zupełnie co innego 😎
ปีที่แล้ว +4
17:50 To nie są wcale dziwne napięcia, tylko w taki sposób działa Quick Charge 3.0. Napięcie wzrasta, lub maleje co 200mV. Im bateria w telefonie jest bardziej naładowana, tym maleje napięcie oraz prąd ładowania.
Spotkałem się, że telefon (xiaomi) z 18watowym ładowaniem, prawie cały czas podczas ładowania oscylowal w okolicach 6v (na oryginalnej ładowarce). Na innych wskakiwal na 9v. W zależności jak się z ładowarką,, dogadał"
@@mikolajsza Wystarczyłoby żeby poczytał o tym co to jest transoptor, jak działa. Co to jest transformator. Czym jest rezystor, poznał kilka oznaczeń i technik czytania schematów. W dwie godzinki jesteś wstanie pochłonąć tyle wiedzy żeby choć ciut ciut orientować się o czym jest mowa, jeśli będziesz czytał ze zrozumieniem oczywiście. Jak poświęcisz więcej czasu to naprawdę naglę okaże się że rozpoznajesz 40% elementów ze schematu i rozumiesz mniej więcej ich zasadę działania i sens istnienia. 20 % się domyślisz, a kolejne 40% wytłumaczy autor filmu. Nagle ten chiński język elektroniczny staje się z grubsza zrozumiały.
Początkowy soundtrack w tle jak by Daniel, odważny elektronik i poszukiwacz przygód, wyrusza na wyprawę w nieznane, pełen determinacji i niezłomnej woli, by naprawić zagadkową awarię. Nikt nie zna końca tej sagi, ale wszyscy wiemy, że będzie to epicka podróż, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji! W jego plecaku mieści się tajemnicza lutownica, której płomień wrzenia sprawia, że każdy uszkodzony element drży ze strachu. Z dźwiękiem jak hymn sukcesu, miernik elektroniczny bada drogi niewiadome, wskazując kierunek do zbawienia. A termowizja, z magiczną mocą, odsłania ukryte przeszkody i potencjalne pułapki, rozpalając serca obserwatorów ogniem nadziei. W trudnościach i wyzwaniach, Daniel znajdzie swoją siłę. Wśród błysków iskier i zewu nieznanego, zrodzi się nowa legenda. Jego zdolności i umiejętności będą tryskać jak fontanna spełnionych marzeń, skradając oddech i napędzając naszą wyobraźnię. Czy wyłowi z otchłani beznadziei sprzęt nie do uratowania? Czy odkryje skryty sekret, który rozwiąże tę elektroniczną zagadkę? Przeszkody i pułapki staną na jego drodze, ale w sercu Daniela płonie ogień nieugiętej determinacji, gotowy do stawienia czoła wszystkiemu, co się napotka. Tak więc, niech wiatr niesie nasze modlitwy o sukces, a gwiazdy świecą nad jego drogą. Niech ta wyprawa stanie się legendą epicką, w której Daniel okaże się prawdziwym bohaterem, naprawiającym nie tylko sprzęt, ale także naszą wiarę w nieznane możliwości.
15:48 panie majster taka mysł mnie naszła że wcale tam produkcyjnie nie musiało być "za dużo pasty", tylko jak ten TEA grzeje się na 85 gradusów w idlu to czy pod obciążeniem nie wytapia cyny ;d też na tych polach lutowniczych THT między nim a mosfetami widać topnik co sugeruje że albo producent niechlujnie lutuje te swoje cudeńka albo temperatura wytapia nieaktywowany topnik w spoiwie.
Dziękuję! Jedyny youtuber, który naprawia różne i ciekawe sprzęty. Reszta potrafi tylko dłubać przy przeruchanych we wszystkie strony np. xboxy... No ile można?
Czasem nawet markowe rzeczy mają w środku tanią chińszczyznę np. Zasilacze ATX albo laptopowe. Kupując taniego be quiet masz w środku te same części co Modecom albo jakiś inny Akyga, tyle że Be Quiet podaje realną moc na naklejce np. 350W zamiast 500W Akyga.
To nic markowego tylko zwykłą chińszczyzna oklejona włąsnym logiem i do tego mocno grzejąca się bez obciąrzenia więc jak zostawi się taką ładowarkę w sieci to można nie mieć gdzie wracać po pracy, bo się spali z domem
Super film. Przygarnął bym taką ładowarkę made by Daniel. 100W lub nawet stację dokująca z HDMI i displayport. Ciekawe jak Dell w swoich stacjach ma rozwiązaną sekcje ładowania.
6:02 to chyba radioaktywne jest sądząc po dźwięku..... 😶🌫 27:00 to, że był włączony ekran nie miało znaczenia? bo zakładam, że bateria nie była na 100%...
25:39 - ten kabel jest podpięty do miernika dzięki któremu widać wartości napięć/ prądu/ mocy? Tak pytam z ciekawości, bo wychodzi biały, a do laptopa/ telefonu wchodzi czarny.
Używam płytek szybkiego ładowania w swoim powerbanka z tym układem sw3518 na 10 płytek padły już 4, a nie są to tanie rzeczy. Ale mogę puścić na płytkę 35V i rzeczywiście ma te 100W tylko trzeba dobre chłodzenie założyć. A i jeśli chodzi o pomiary to miernik powinien mieć bardzo niską rezystancję wewnętrzną, bo u mnie też niektóre protokoły ładowania nie działały z miernikiem, ale jak podłączałem telefon bezpośrednio kablem to się załączały
Też mam swojego powerbanka z dwiema płytkami na SW3518 i jak na razie działają obie w porządku. A akurat w zeszłym tygodniu testowałem taką na IP5389 i też ma dobrego powera. Najbardziej grzeje się dławik. Przy 100w dochodzi do prawie 110*C.
26:00 żenada. Nalezy testowac mimimum na 65W. Telefon jie ma quickchargea albp wylaczony w opcjach jak np w samsungach albo trefny kabel. Ladowanie nie zawsze jest od razu full mocą.
Ten kontroler od prostownika synchronicznego nie ma powodu się grzać. Sam prąd zasilania + prądy potrzebne na przeładowanie bramek to może kilka miliamperów. Nie sądzisz że przed przeróbką "w ciemno" warto byłoby chociaż porównać przebiegi napięć na oscyloskopie i porównać z kartą katalogową żeby ustalić przyczynę? Bo układ nadal się grzeje (zgaduję że od szpilek napięcia podczas przełączania kluczy po stronie pierwotnej) więc problem nie został rozwiązany. Dokładanie rezystorów w szereg do bramek bez sprawdzenia strat mosfetów na przełączanie nawet nie skomentuję...
Z catem uważaj, ja dwa swoje wykonczylem podłączając pod ładowarkę usb-c 65w (5-20v), po takiej ładowarce zupełnie padło szybkie ładowanie, telefon ładował się w kilka minut do pełna i trzymał też kilka minut :)
Po raz kolejny Daniel pokazał, że wybija się ponad grupę "naprawiaczy" z youtube'a. Tak jak podejrzewałem, wina leży po stronie projektowej tej ładowarki, co tylko umacnia mnie w decyzji żeby nigdy więcej nie "inwestować" w elektronikę z kickstartera. Do rzeczy: Daniel nie dość, że trafnie odkrył przyczynę umierania tych ładowarek to jeszcze zaprezentował stosunkowo prosty upgrade, który co prawda nie usunie wszystkich bolączek (bo i się nie da) tego urządzenia ale pewnie przedłuży mu życie. Mam dwie propozycje: zróbcie wersję anglojęzyczną, na pewno część właścicieli tych sprzęciorów będzie wam wdzięczna i druga - pociągnij pomysł zaprojektowania własnej ładowarki. Możesz potem wydać ten projekt w formie instrukcji albo gotowego kitu do samodzielnego montażu. Chętnych byś miał, a ja pierwszy :)
32:14 czegoś tu nie rozumiem... z mostka wychodzi napięcie stałe i wchodzi na transformator. Może coś źle pamiętam ze szkoly, ale transforator chyba działa tylko dla napięcia zmiennego
Cześć! Pytanie: W filmie zauważyłem laptopa z serii ThinkPad. Po podłączeniu zasilania, gaśnie ekran, tak samo jak przy odłączeniu. Czy jest jakaś metoda żeby się tego pozbyć? Ten problem występuje też na moim T470, a nie mam go na starszym T430. Wyłączyłem już wszystko na Win 10 a problem nadal występuje i jest to problem po stronie Win bo w biosie wszystko jest ok.
Sprawdź ustawienia ekranu, lub zainstaluj na nowo sterowniki ekranu, grafiki lub chipset/usb. Ewentualnie aktualizacja biosu, bo migający ekran to znak, że system próbuje przełączyć się na dodatkowy ekran zewnętrzny, a ładowarka niestety nim nie jest więc chyba źle rozpoznaje na wstępie urządzenie. Może też być tak, że ten typ tak ma...
@@WojciechZdziejowski Dzięki za odpowiedź, ale niestety wszystko to już dwa razy zrobiłem. A co do tego że "ten typ tak ma" to raczej też nie bo ja mam serię T a na filmie jest E. Mało prawdopodobne żeby dwa laptopy z innych serii miały tą samą przyoadość.
Nieużywane urządzenia odpinajcie z sieci zasilającej. Producenci ograniczają koszty i co raz częściej pasywne urządzenia się grzeją - a co za tym idzie samoistnie się niszczą przez degradację struktur. Fajny film, dobrze wyjaśnione PD USB. Zabrakło pomiaru mocy w stanie idle(bezczynności), bo z uwagi na wysoką temperaturę podejrzewam, że będzie sporo.
W standardzie USB PD 3.0 dodano tryb PPS (Programmable Power Supply) umożliwia to płynne sterowanie napięciem przez podłączone urządzenie do USB C z PD w zakresie 3.3V-21V np. Telefony Samsunga wymagają PPS od ładowarki by mogły się ładować szybko. Dlatego po podłączeniu telefonu do takiej ładowarki mogło się pojawić inne napięcie niż tylko 5V lub 9V. Podobne układy do USB PD są stosowane w power bankach gdzie właśnie napięcie stałe z baterii przez taki układ jest przetwarzane na odpowiednie dla podłączonego urządzenia.
*_W spoczynku ta ładowarka grzeje ten TEA1995 (kontroler dwóch równoczesnych prostowników synchronicznych) do 95°C. Powiem, że konstruktor jest mistrzem świata w produkcji mega śladu węglowego._* 🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
Mam takie pytanie,co byście polecali do wyczyszczenia nalotu z kurzu na płytkach z elektroniką,kupiłem sprężone powietrze ale to słabo radzi sobie z nalotami na płytkach,nie chcę uszkodzić czasem jakiś części elektronicznych proszę o jakieś porady z góry byłbym za wszystkie wdzięczny.
Cały dzień na budowie, dałem sobie w kość :( Jednak co jak co ale Daniela oglądać muszę !!! Świetny odcinek o zwykłych ładowarkach ale podany w wyśmienitej postaci. Brawa !
Dzień dobry. Panie Danielu czy mógłbym zgłosić panu przetwornice 12V/230V?? Dzisiaj odebrałem ją ze "serwisu" po prawie półrocznej naprawie...i działa tylko wyświetlacz napięcia zasilania .. Pozdrowionka
Zaprojektowanie przez ciebie takiej ładowarki nie byłoby głupim pomysłem, mieliby wszyscy pewność, że nie było szczędzone na jakości komponentów, natomiast trzeba to wszystko policzyć, koszta użytych komponentów czy taka konkurencja z chińczykami (w tym polskim Green Cell) miałaby jakikolwiek sens. Sporo roboty zrobienie wszystkiego od A do Z lecz jest to wykonalne.
jestem przekonany, że zrobiona na porządnych komponentach, przemyślana projektowo i firmowana logiem (trzaby wymyślić) Rakowieckiego znalazłaby użytkowników zainteresowanych najwyższą jakością w rozsądnych pieniądzach. Jak widać fame na kickstarterowy produkt po rozłożeniu na czynniki pierwsze pokazał jak tandetnie to wygląda chociażby od strony estetyki w środku i praktycznego dostępu. A kosztuje to ponad 100 dolców. Myśl, że coś takiego grzało się do 100st kiedy było na standby uruchamia wyobraźnię co mogłoby się stać jakby zapłonęła, Brrr... Pewnej jakości produkt w przypadku ładowarki to must have w każdym domu dziś. Brałbym!
@@hienasmietnikowa7795 Wiedzę to mają inżynierowie TI lub inni co robie te chipy sterujace. Producenci tylko je stosują. Daniel spokojnie ogarnie note ładowarki/przetwornicy.
hmm, mam podobną ładowarkę, PinePower 120W, pół roku po zakupie padło ładowanie gniazdem USB-C, byłbyś zainteresowany rzucić okiem? ciekawe czy rozwiąznie jest podobne.
Na Kickscammerze pełno jest najtańszej chińszczyzny z pozmienianym brandingiem sprzedawanej z ogromną marżą jako innowacje. Serwis ten nie ma jakiejkolwiek weryfikacji swoich sprzedawców/"wynalazców". Strata czasu.
Kupiłem jakoś czas temu podobny wynalazek. Dwa gniazda 2A jedno gniazdo QC i jedno C z PD. Na opakowaniu producent napisał 65W i kolejno 10W, 10W, 25W i 45W. Niestety nie da się jednocześnie ładować lapka 45w i podłączyć czegokolwiek do portu QC nawet pobierającego 5W bo typ c od razu spada do 5V. Do tej pory nie widziałem porządnej ładowarki z kilkoma gniazdami
Mialem subwoofer klienta ktory w zasilaczu tez mial podobny uklad ;). One tak maja, osiagaja wysoka temperature i na niej pracuja. Maja tez tak nie switching a linear uklady zasilaczy, ale nie wiem jak to po Polsku sie nazywa. Nie maja az takich temperatur jak te, ale tez wysokie. Sprawdzalem wszystko i koniec koncow musialem go tak zostawic ;). Jakbym zaczal podmieniac uklady jak tutaj to by klient nie zaplacil :D. Moj tez pad'a nie mial ;).
Hej! Dzięki za rzut okiem na ten sprzęt. Mój przedpremierowy egzemplarz, którego używam już około 1,5 roku nadal działa jak marzenie. Korzystam z niego do ładowania praktycznie wszystkiego. Ale chyba dla bezpieczeństwa jednak przestanę...
Natomiast jeżeli faktycznie firma dała tak strasznie ciała z kontrolą jakości, to natychmiast ukryję swój stary materiał na jego temat i dorzucę odpowiednią adnotację z linkiem do Twojego materiału.
szacun
Witaj :) przegapiłem twój materiał o tym sprzęcie...
Zmasakruj tego hinola
@@julian12345g I nie kupujcie chińskich słowników ortograficznych!
Arhn jak zawsze klasa sama w sobie ❤
ps. Kiedy system error :)
Mi osobiście bardzo podoba się Twój pomysł ze skonstruowaniem przez Ciebie takiej PRO ładowarki. Tego jeszcze na Twoim kanale nie było a jestem przekonany, że nie tylko ja bym z chęcią coś takiego u Ciebie zobaczył. Nie wspominając już, że zapewne była by jedna z najlepszych o ile nie najlepsza ładowarka jaką świat elektroniki widział :)
a potem na kickstartera i poszła by jak świeże bułeczki :D
Jest juz omegacharger. Myslicie ze ja przebije?
@@V3N0M___pomi😢😢t
Lplmmmml mip
@@mateuszmateusz9170lekko
hahaha ten moment z dzwiekiem mnie rozbroił 6:00 , dobra porcja humoru :D
Licznik geigera znaczy się spalenia działa 😂
Właśnie dałeś pomysł na odcinek, lub całą nawet serię. Zbuduj na filmie od zera taką ładowarkę. Najlepiej przy użyciu tylko tego, co można mieć w domowym warsztacie, czyli zwykła lutownica kolbowa itp ;)
Ja bym bardzo chciał zestawy do samodzielnego zmontowania, takie proste np. ładowarki czy inne cudaki. Żeby obniżyć koszty i złożoność obsługi takiego DIY zestawu, elementy można by sobie we własnym zakresie kupić. Jedni wyciągną z urządzeń, inni kupią gotowe, każdy we własnym zakresie i możliwości.
Pięknie to wyjaśniłeś . Podziwiam , że chciało Ci się to rozkminić. Dzięki temu wszyscy chętnie Twoje filmy oglądają .
czysta magia- fachowo wylozona i w swietnej oprawie !!!
dzięki
jeden zasilacz i przetwornice na wyjściu to bardzo dobre rozwiązanie, Porty usb mogą być kontrolowane niezależnie, tzn podłączam jeden telefon odpala się w nim szybkie ładowanie, podłączam drugi który szybkiego ładowania nie wspiera, ten ładuje sie normalnie i nie wpływa na ten pierwszy. To duży problem ładowarek i powerbanków z szybkim ładowaniem, wystarczy podłączyć urządzenie nie-wspierające i mamy 5V dla wszystkich podłączonych urządzeń. Dało by się to zrobić inaczej, ale tworzenie 5 osobnych zasilaczy sieciowych do 5 portów usb mija się z celem
Gwarancja do bramy i się nie znamy 🤣🤣🤣🤣🤣
27:20 do one plusa-a potrzebny jest oryginalny kabel i ładowarka aby było szybkie ładowanie, obsługuje swój autorski system szybkiego ładowania ;)
Niekoniecznie - mam powerbank, który obsługuje Dash Charge (też w OP6, i to na każdym kablu!), mimo że nic na to nie wskazywało 😅
Dźwięk wąchania połączony z dźwiękiem wykrywacza metalu zrobił mi dzień, śmieje się do teraz :D gratuluję poczucia humoru ;) pozdrawiam
kazdy Twoj material jest wartosciowy ale ten przekroczyl wszystko tyle wiedzy w tylko 38 minutach - szacun
to musisz bardzo mało wiedzieć.,.. może czas trochę poczytac?
Nigdy nie mialem lutownicy w reku i nie wiem za bardzo o czym ty mowisz ale buja 😂 nie wiem jak to zrobiles ale co niedziele ogladam odcinki gdzies od pol roku 😂 Czekam na film z budowy ladowarki :)
Serio nigdy niczego nie lutowałeś?
@@keksiu351 ani razu :) tak wyszlo jak cos potrzebowalem to szybkozlaczka :)
Dobry film! Dużo się dowiedziałem. Dzięki!
Genialnie. Może te poprawki umieścić gdzieś w internecie (reddit albo coś podobnego)aby inni też mogli ratować takie felerne egzemplarze?
Dlaczego miałby udostępniać rozwiązanie za darmo?
@@krzysztofrozycki1103
1.Pan Daniel ma już własną firmę z której musi się rozliczać. Po co mu kolejny dochód który będzie musiał rozliczać?
2. Jak jest za darmo to więcej osób się o tym dowie i zainteresuje. TH-cam Premium jest płatne i co, bardzo niewielka ilość użytkowników za to płaci. A brak reklam i oryginalne seriale powinny przecież przyciągać nowych użytkowników.
@@me.ko.i1279 co ty pieprzysz człowieku? Może ty byś pracował za darmo chętnie cie zatrudnię
@@krzysztofrozycki1103 Przecież właśnie to zrobił xd ten film jest publiczny
@@me.ko.i1279 tak, wrzucą to na forum w formie poradnika na 5 zdjęć i tyle z zarobku, życia nie znasz :P Zawsze można zrobić zrzutkę jak Spox2
Optocoupler to po prostu transoptor (od dziesięcioleci).
Feedback to sprzężenie zwrotne.
Wątpliwa jest także teza o zmianie częstotliwości podczas sterowania w pętli sprzężenia zwrotnego - obstawiałbym zmianę współczynnika wypełnienia PWM.
Ooo.... Dlugi odcinek 👍
Jesteś mistrzem więc twórz Danielu :) Dałeś w tym filmie tyle podpowiedzi firmom krzak, że nie wiem dlaczego jeszcze się zastanawiasz. Kupię taką ładowarkę od Ciebie. Pozdrawiam
Daniel poprawia producentów elektroniki na świecie!
tu chodzi o koszty, bo każdą elektronikę da się poprawić. Naprawa tego kosztuje więcej niż zakup nowego.
Raczej amatorów, bo ta ładowarka to pomieszanie chińczyka z pracą dyplomową z technikum - nie mogło się udać. Nie odejmując Danielowi, żeby ktoś tak nie odebrał.
gówno - a nie poprawia... obejrzałem cały film i takie byki wali w tłumaczeniu pewnych zasad dzialania ukłądu - że bania mała... jeszcze te rezystory na bramkach... poł godziny gadania - ani jednego pomiaru oscyloskopem...
@@hienasmietnikowa7795 Może jeszcze wykłady z 5 lat technikum na 20 minutowym klipie?
@@hienasmietnikowa7795 Proszę wskaż mi nieścisłości.
No w końcu nie mogłem się doczekać, aż tu hmmm ładowareczki. Ciekawa sprawa ale przynajmniej fachowo wytłumaczone tak jak powinno. Odcinek super 💪💪
Takie wytłumaczenie na końcu to ja rozumiem. Więcej proszę :D
Czekałem na film
Jak ja lubię takie podejście, podłączmy i zobaczymy czy wybuchnie. 😊
Szacun dla tak inteligentnego człowieka czapki z głów
Ja totalnie się tym nie interesuje i mi to tam lotto ale lubię go oglądać 🤣
Bardzo dobrze się twoje filmy ogląda pozdro ❤❤😅
1) 34:15 Częstotliwość zwiększać ?
A mi się wydawało przez całe życie że współczynnik wypełnienia takie przetwornice zmieniają.
Bo zmieniając współczynnik wypełnienia zmieniamy czas w jakim przez uzwojenie pierwotne leci sobie prąd ( i działa to do pełnego nasycenia cewki ) regulujemy moc zgromadzoną na cewce.
OK zmieniając częstotliwość zmieniamy również czas gromadzenia się Energi w cewce ale będzie tych czasów więcej w ciągu jednej sekundy i średnio ten czas będzie wynosił 50% niezależnie od częstotliwości.
Nie twierdzę że mam 100% rację tylko to mi nie pasuje z moją wiedzą.
2) Jeszcze jedna rzecz mi nie pasuje 32:38 "drugie uzwojenie pierwotne"
Ja bym je nazwał uzwojeniem pomiarowym lub sprzężenia zwrotnego ale nie pierwotne ale wtórne i jest owszem nie separowane galwanicznie od strony pierwotnej.
PS
Daniel ja się uczyłem na Twoich filmikach itd
Jesteś guru sekty której jako członek wiernie oglądam wszystkie Twoje odcinki.
Dzięki Daniel. Jak zwykle fajowo się oglądało.👍👌
Kapitalny rzeczowy odcinek. Dziękuję bardzo dużo przydatnej wiedzy zdobyłem! ❤
masz 5 lat?
Kolejny świetny materiał, gratki
najlepsiejszy odcinek teoretyczny :)!
Pragnę dodać kilka słów na temat drugiej części odcinka, czyli trochę informacji na temat szybkiego ładowania.
1. Układy ISmartWare SW3516/3518... Używane w coraz większej ilości ładowarek wieloportowych, szczególnie przez np. Baseusa. Dlaczego? Tanio i dużo standardów. Od QC 2.0 przez Power delivery na dosyć rzadko spotykanych VOOC (używych przez grupę BBK electronics: Oppo, OnePlus, Realme) i Power Delivery PPS (Programmable Power Supply, czyli urządzenie może zarządać praktycznie dowolnego napięcia z zakresu 3.3-21V - Używane przez nowsze Samsungu oraz (w lekko zmodyfikowanej formule) Przez Xiaomi) Takie konstrukcje, czyli konwersja napięcia na stronie wtórnej to właściwie jedyna opcja przy tego typu urządzeniach.
2. Ładowanie OnePlusa tylko napięciem 5V używając ładowarki od MacBooka - tutaj sprawa jest dosyć jasna - Ładowarki od Appla używają tylko i wyłącznie standardu Power Delivery, a telefon tylko VOOC. Więc z racji braku uzgodnienia wyższego napięcia pomiędzy urządzeniami pozostały na 5V.
3. Dziwne zachowanie CATa przy ładowarce z odcinka - tutaj są tylko moje podejrzenia, jednak i tak postanowię je tutaj wyrzucić, może ktoś inny to lepiej ogarnie: Wygląda to jak bardzo dziwna negocjacja Quick Charge 3.0 albo PD PPS, ponieważ są to jedyne standardy które potrafią wyjść spoza standardowych napięć i zarządać np. 6,5V - Jednak niestety zamiast "wskoczyć" dosyć szybko na jakieś ustalone napięcie, ładowarka podnosi o pojedyncze "kroki" - 200mV dla QC 3.0 lub 20mV dla PD PPS. Jedyny sposób na upewnienie się co tam zachodzi, to analiza komunikacji po liniach danych, używając analizatora stanów logicznych albo wysokiej klasy testera USB, przykładowo od ChargerLAB albo ich kopii.
Zewnętrzny rezystor nie jest potrzebny w sterowaniu tranzystorami. Jego głównym zadaniem jest ograniczenie prądu z drivera podczas ładowania i rozładowania bramki. Tranzystory hexfet i nowsze mają na tyle małe pojemności GS, że stosowanie rezystorów przy krótkich ścieżkach jest bez sensu - to wspomina zarówno Texas jak i NXP. Układ NXP ma niższą maksymalną częstotliwość pracy i wcale bym się nie zdziwił, gdyby przetwornica rezonansowa przy braku obciążenia ją przekraczała. Fajna rzecz do sprawdzenia oscyloskopem.
Mało rozumiem, uwielbiam oglądać ;-)
BTW. opisując budowę ładowarki flyback wspominasz o "drugim uzwojeniu pierwotnym". Takiego tam nie ma, uzwojenie pierwotne jest jedno czyli to zasilane z mostka i kluczowane mosfetem. Wszystkie pozostałe są wtórnymi uzwojeniami, jedno wtórne zasila układ przetwornicy (sterujące mosfeta) a drugie wtórne tworzy napięcie wyjściowe docelowe dla USB.
Poprawiłeś fabrykę, który to już raz :) Wniosek jeden mi się nasuwa, takiego szajsu nie ma co kupować, chyba, że po Twoich przeróbkch :)
Nie ma to jak niedziela z Danielem
To jest już miłość.
A jak 😂
Prawie jak randka 😂
Prawie jak rytuał 🤣
Nareszcie !
Elegancki material. Dzięki Daniel.
Daniel jak zawsze połowę z tego nie rozumiem ale i tak uwielbiam oglądać twoje filmy! Pozdrowienia z Filipin!
Co do kondensatorów, czy rozładowywanie ich gdy są jeszcze w urządzeniu (w tym wypadku kondensator rozruchowy kompresora 450vac 15 uF) możne jakoś je uszkodzić? Raz zdarzyło mi się dostać z uszkodzonego kondensatora to momentalnie nogi się pode mną ugięły a przed oczami czarne pasy. Więc wolałbym tego błędu nie powtórzyć. Oraz czy zastąpienie go większym np 20-30 uF wpłynie na jego trwałość, nie będzie padał tak szybko?
Dobry odcinek brawo
11:47 dlatego footprint nie może być kopiowany wprost z dokumentacji producenta, to trochę bardziej skomplikowane jak widać na przykładzie, choć może to zupełnie co innego 😎
17:50 To nie są wcale dziwne napięcia, tylko w taki sposób działa Quick Charge 3.0. Napięcie wzrasta, lub maleje co 200mV. Im bateria w telefonie jest bardziej naładowana, tym maleje napięcie oraz prąd ładowania.
Spotkałem się, że telefon (xiaomi) z 18watowym ładowaniem, prawie cały czas podczas ładowania oscylowal w okolicach 6v (na oryginalnej ładowarce). Na innych wskakiwal na 9v. W zależności jak się z ładowarką,, dogadał"
Nie myślałem, że będę z uwagą oglądał materiały z których rozumiem może 5% treści 🤭 Pozdrawiam Cię Daniel 🤗
Mam podobnie, tych schematów totalnie nie czaje 🤣 Co nie zmienia faktu, że Daniela się świetnie ogląda.
Mam to samo nic nie kumam ale ogladam do końca bo lubie
*_Daj spokój gada prostym językiem, nawet się dziwię, że unika fachowych tłumaczeń. Tak defacto to gada jak chłop do baby._*
Jak można tego nie rozumieć
@@mikolajsza Wystarczyłoby żeby poczytał o tym co to jest transoptor, jak działa. Co to jest transformator. Czym jest rezystor, poznał kilka oznaczeń i technik czytania schematów.
W dwie godzinki jesteś wstanie pochłonąć tyle wiedzy żeby choć ciut ciut orientować się o czym jest mowa, jeśli będziesz czytał ze zrozumieniem oczywiście. Jak poświęcisz więcej czasu to naprawdę naglę okaże się że rozpoznajesz 40% elementów ze schematu i rozumiesz mniej więcej ich zasadę działania i sens istnienia. 20 % się domyślisz, a kolejne 40% wytłumaczy autor filmu. Nagle ten chiński język elektroniczny staje się z grubsza zrozumiały.
6:01 😁 Montaż pierwsza klasa 😁
Ale fajny montaż, mega odcinek, pozdrooo
Początkowy soundtrack w tle jak by Daniel, odważny elektronik i poszukiwacz przygód, wyrusza na wyprawę w nieznane, pełen determinacji i niezłomnej woli, by naprawić zagadkową awarię. Nikt nie zna końca tej sagi, ale wszyscy wiemy, że będzie to epicka podróż, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji!
W jego plecaku mieści się tajemnicza lutownica, której płomień wrzenia sprawia, że każdy uszkodzony element drży ze strachu. Z dźwiękiem jak hymn sukcesu, miernik elektroniczny bada drogi niewiadome, wskazując kierunek do zbawienia. A termowizja, z magiczną mocą, odsłania ukryte przeszkody i potencjalne pułapki, rozpalając serca obserwatorów ogniem nadziei.
W trudnościach i wyzwaniach, Daniel znajdzie swoją siłę. Wśród błysków iskier i zewu nieznanego, zrodzi się nowa legenda. Jego zdolności i umiejętności będą tryskać jak fontanna spełnionych marzeń, skradając oddech i napędzając naszą wyobraźnię.
Czy wyłowi z otchłani beznadziei sprzęt nie do uratowania? Czy odkryje skryty sekret, który rozwiąże tę elektroniczną zagadkę? Przeszkody i pułapki staną na jego drodze, ale w sercu Daniela płonie ogień nieugiętej determinacji, gotowy do stawienia czoła wszystkiemu, co się napotka.
Tak więc, niech wiatr niesie nasze modlitwy o sukces, a gwiazdy świecą nad jego drogą. Niech ta wyprawa stanie się legendą epicką, w której Daniel okaże się prawdziwym bohaterem, naprawiającym nie tylko sprzęt, ale także naszą wiarę w nieznane możliwości.
Dla zasięgiu!!!
15:48 panie majster taka mysł mnie naszła że wcale tam produkcyjnie nie musiało być "za dużo pasty", tylko jak ten TEA grzeje się na 85 gradusów w idlu to czy pod obciążeniem nie wytapia cyny ;d
też na tych polach lutowniczych THT między nim a mosfetami widać topnik co sugeruje że albo producent niechlujnie lutuje te swoje cudeńka albo temperatura wytapia nieaktywowany topnik w spoiwie.
Dziękuję! Jedyny youtuber, który naprawia różne i ciekawe sprzęty. Reszta potrafi tylko dłubać przy przeruchanych we wszystkie strony np. xboxy... No ile można?
Czasem nawet markowe rzeczy mają w środku tanią chińszczyznę np. Zasilacze ATX albo laptopowe. Kupując taniego be quiet masz w środku te same części co Modecom albo jakiś inny Akyga, tyle że Be Quiet podaje realną moc na naklejce np. 350W zamiast 500W Akyga.
Modecom to tania chińszczyzna
To nic markowego tylko zwykłą chińszczyzna oklejona włąsnym logiem i do tego mocno grzejąca się bez obciąrzenia więc jak zostawi się taką ładowarkę w sieci to można nie mieć gdzie wracać po pracy, bo się spali z domem
Super film. Przygarnął bym taką ładowarkę made by Daniel. 100W lub nawet stację dokująca z HDMI i displayport. Ciekawe jak Dell w swoich stacjach ma rozwiązaną sekcje ładowania.
Bardzo ciekawy film dzięki
@6:47 Jak policzyles spadek napiecia na odlaczonym sprzecie?
6:02 to chyba radioaktywne jest sądząc po dźwięku..... 😶🌫
27:00 to, że był włączony ekran nie miało znaczenia? bo zakładam, że bateria nie była na 100%...
25:39 - ten kabel jest podpięty do miernika dzięki któremu widać wartości napięć/ prądu/ mocy? Tak pytam z ciekawości, bo wychodzi biały, a do laptopa/ telefonu wchodzi czarny.
28:58
Jak włączyłeś to na środku płyty widać że coś się zaczęło grzać
Ciekawa i rzeczowa inspekcja.
Na marginesie to Daniel masz rację, One Plus to Oppo od 2021 :)
Używam płytek szybkiego ładowania w swoim powerbanka z tym układem sw3518 na 10 płytek padły już 4, a nie są to tanie rzeczy. Ale mogę puścić na płytkę 35V i rzeczywiście ma te 100W tylko trzeba dobre chłodzenie założyć. A i jeśli chodzi o pomiary to miernik powinien mieć bardzo niską rezystancję wewnętrzną, bo u mnie też niektóre protokoły ładowania nie działały z miernikiem, ale jak podłączałem telefon bezpośrednio kablem to się załączały
Też mam swojego powerbanka z dwiema płytkami na SW3518 i jak na razie działają obie w porządku. A akurat w zeszłym tygodniu testowałem taką na IP5389 i też ma dobrego powera. Najbardziej grzeje się dławik. Przy 100w dochodzi do prawie 110*C.
26:00 żenada. Nalezy testowac mimimum na 65W. Telefon jie ma quickchargea albp wylaczony w opcjach jak np w samsungach albo trefny kabel. Ladowanie nie zawsze jest od razu full mocą.
Witam mam takie pytanko jaki program na telefonie używasz do sprawdzania tych temperatur?
Ten kontroler od prostownika synchronicznego nie ma powodu się grzać. Sam prąd zasilania + prądy potrzebne na przeładowanie bramek to może kilka miliamperów. Nie sądzisz że przed przeróbką "w ciemno" warto byłoby chociaż porównać przebiegi napięć na oscyloskopie i porównać z kartą katalogową żeby ustalić przyczynę? Bo układ nadal się grzeje (zgaduję że od szpilek napięcia podczas przełączania kluczy po stronie pierwotnej) więc problem nie został rozwiązany. Dokładanie rezystorów w szereg do bramek bez sprawdzenia strat mosfetów na przełączanie nawet nie skomentuję...
Pozdrowionka :)
czekamy na projekt z dobrze zaprojektowana ladowarka ;)
Z catem uważaj, ja dwa swoje wykonczylem podłączając pod ładowarkę usb-c 65w (5-20v), po takiej ładowarce zupełnie padło szybkie ładowanie, telefon ładował się w kilka minut do pełna i trzymał też kilka minut :)
Po raz kolejny Daniel pokazał, że wybija się ponad grupę "naprawiaczy" z youtube'a. Tak jak podejrzewałem, wina leży po stronie projektowej tej ładowarki, co tylko umacnia mnie w decyzji żeby nigdy więcej nie "inwestować" w elektronikę z kickstartera. Do rzeczy: Daniel nie dość, że trafnie odkrył przyczynę umierania tych ładowarek to jeszcze zaprezentował stosunkowo prosty upgrade, który co prawda nie usunie wszystkich bolączek (bo i się nie da) tego urządzenia ale pewnie przedłuży mu życie. Mam dwie propozycje: zróbcie wersję anglojęzyczną, na pewno część właścicieli tych sprzęciorów będzie wam wdzięczna i druga - pociągnij pomysł zaprojektowania własnej ładowarki. Możesz potem wydać ten projekt w formie instrukcji albo gotowego kitu do samodzielnego montażu. Chętnych byś miał, a ja pierwszy :)
6:02 ❤😂
To się udało 😁
32:14 czegoś tu nie rozumiem... z mostka wychodzi napięcie stałe i wchodzi na transformator. Może coś źle pamiętam ze szkoly, ale transforator chyba działa tylko dla napięcia zmiennego
6:00 Nie mogę z tego XD
Kuwa,jaki wybuchowy odcinek : )
Cześć! Pytanie: W filmie zauważyłem laptopa z serii ThinkPad. Po podłączeniu zasilania, gaśnie ekran, tak samo jak przy odłączeniu. Czy jest jakaś metoda żeby się tego pozbyć? Ten problem występuje też na moim T470, a nie mam go na starszym T430. Wyłączyłem już wszystko na Win 10 a problem nadal występuje i jest to problem po stronie Win bo w biosie wszystko jest ok.
Sprawdź ustawienia ekranu, lub zainstaluj na nowo sterowniki ekranu, grafiki lub chipset/usb. Ewentualnie aktualizacja biosu, bo migający ekran to znak, że system próbuje przełączyć się na dodatkowy ekran zewnętrzny, a ładowarka niestety nim nie jest więc chyba źle rozpoznaje na wstępie urządzenie. Może też być tak, że ten typ tak ma...
@@WojciechZdziejowski Dzięki za odpowiedź, ale niestety wszystko to już dwa razy zrobiłem. A co do tego że "ten typ tak ma" to raczej też nie bo ja mam serię T a na filmie jest E. Mało prawdopodobne żeby dwa laptopy z innych serii miały tą samą przyoadość.
Nie ma to jak przy niedzieli poprawić fabrykę 😂
Piękna robota.
Dokładnie, BIOTAD PLUS team💪
Nieużywane urządzenia odpinajcie z sieci zasilającej. Producenci ograniczają koszty i co raz częściej pasywne urządzenia się grzeją - a co za tym idzie samoistnie się niszczą przez degradację struktur. Fajny film, dobrze wyjaśnione PD USB. Zabrakło pomiaru mocy w stanie idle(bezczynności), bo z uwagi na wysoką temperaturę podejrzewam, że będzie sporo.
Cotygodniowe pocieszenie na koniec weekendu, wyczekiwany odcinek Daniela 😅
W standardzie USB PD 3.0 dodano tryb PPS (Programmable Power Supply) umożliwia to płynne sterowanie napięciem przez podłączone urządzenie do USB C z PD w zakresie 3.3V-21V np. Telefony Samsunga wymagają PPS od ładowarki by mogły się ładować szybko. Dlatego po podłączeniu telefonu do takiej ładowarki mogło się pojawić inne napięcie niż tylko 5V lub 9V.
Podobne układy do USB PD są stosowane w power bankach gdzie właśnie napięcie stałe z baterii przez taki układ jest przetwarzane na odpowiednie dla podłączonego urządzenia.
*_W spoczynku ta ładowarka grzeje ten TEA1995 (kontroler dwóch równoczesnych prostowników synchronicznych) do 95°C. Powiem, że konstruktor jest mistrzem świata w produkcji mega śladu węglowego._*
🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣
"teraz już wiecie jak to działa...bardzo prosta sprawa" 😂😂😂 Tjaaa..mało co rozumiem z tego co mówisz ale i tak uwielbiam Twoje filmy
Mam takie pytanie,co byście polecali do wyczyszczenia nalotu z kurzu na płytkach z elektroniką,kupiłem sprężone powietrze ale to słabo radzi sobie z nalotami na płytkach,nie chcę uszkodzić czasem jakiś części elektronicznych proszę o jakieś porady z góry byłbym za wszystkie wdzięczny.
Temat morze - nie ma prostej odpowiedzi.
Chapeau bas. Jak oglądam twoje filmy, to jak bym oglądał sondę panów Kamińskiego i Kurka.
Geniusz ,,,,spoko się ogląda każdy odcinek!!!
Cały dzień na budowie, dałem sobie w kość :( Jednak co jak co ale Daniela oglądać muszę !!! Świetny odcinek o zwykłych ładowarkach ale podany w wyśmienitej postaci. Brawa !
"Podłączmy, zobaczmy czy wybuchnie" - tak się powinien nazywać ten kanał ;)
Ciekawe. Ja pisalem z podobnym problemem i zadnej odpowiedzi nie dostalem. Produkt to jednoplytkowy komputer Pattpanda Delta. Dzialal ledwie 10 min.
Pewnie Polska 'faza' mu się nie spodobała... Żarty żartami. Patrząc na nazwę firmy niewiele co można się po niej spodziewać.
ja mam takie troche inne pytanie, skąd bierzecie muzyke? artlist/epidemic?
Genialny film. Co za aplikacja i telefon z termowizja?
Dzień dobry. Panie Danielu czy mógłbym zgłosić panu przetwornice 12V/230V??
Dzisiaj odebrałem ją ze "serwisu" po prawie półrocznej naprawie...i działa tylko wyświetlacz napięcia zasilania ..
Pozdrowionka
Zaprojektowanie przez ciebie takiej ładowarki nie byłoby głupim pomysłem, mieliby wszyscy pewność, że nie było szczędzone na jakości komponentów, natomiast trzeba to wszystko policzyć, koszta użytych komponentów czy taka konkurencja z chińczykami (w tym polskim Green Cell) miałaby jakikolwiek sens. Sporo roboty zrobienie wszystkiego od A do Z lecz jest to wykonalne.
jestem przekonany, że zrobiona na porządnych komponentach, przemyślana projektowo i firmowana logiem (trzaby wymyślić) Rakowieckiego znalazłaby użytkowników zainteresowanych najwyższą jakością w rozsądnych pieniądzach. Jak widać fame na kickstarterowy produkt po rozłożeniu na czynniki pierwsze pokazał jak tandetnie to wygląda chociażby od strony estetyki w środku i praktycznego dostępu. A kosztuje to ponad 100 dolców.
Myśl, że coś takiego grzało się do 100st kiedy było na standby uruchamia wyobraźnię co mogłoby się stać jakby zapłonęła, Brrr...
Pewnej jakości produkt w przypadku ładowarki to must have w każdym domu dziś. Brałbym!
no niestety - mimo całego szacunku do Daniela i jego roboty: ON MA ZA MAŁĄ WIEDZĘ ŻEBY PROJEKTOWAĆ.
@@hienasmietnikowa7795 Wiedzę to mają inżynierowie TI lub inni co robie te chipy sterujace. Producenci tylko je stosują. Daniel spokojnie ogarnie note ładowarki/przetwornicy.
Więcej takich filmików widać że bawi cię elektronika
hmm, mam podobną ładowarkę, PinePower 120W, pół roku po zakupie padło ładowanie gniazdem USB-C, byłbyś zainteresowany rzucić okiem? ciekawe czy rozwiąznie jest podobne.
Poślij mu e-mail. Pewnie będzie chciał zajrzeć, może zrobi z tego materiał na YT.
To ile ona kosztuje ze oplaca sie latac ?
Z jakiego telefonu korzystasz jeśli chodzi o termowizje
Jakim cudem używasz aplikacji FLIR bez kamery termo?
Dzięki, w końcu wiem jak działają ładowarki 😅
Tak trzymaj
Na Kickscammerze pełno jest najtańszej chińszczyzny z pozmienianym brandingiem sprzedawanej z ogromną marżą jako innowacje. Serwis ten nie ma jakiejkolwiek weryfikacji swoich sprzedawców/"wynalazców". Strata czasu.
Kupiłem jakoś czas temu podobny wynalazek. Dwa gniazda 2A jedno gniazdo QC i jedno C z PD. Na opakowaniu producent napisał 65W i kolejno 10W, 10W, 25W i 45W.
Niestety nie da się jednocześnie ładować lapka 45w i podłączyć czegokolwiek do portu QC nawet pobierającego 5W bo typ c od razu spada do 5V. Do tej pory nie widziałem porządnej ładowarki z kilkoma gniazdami
Mam pomysl na ladowarke do batterii 18650 26650 lion lifepo4 lipo pb etc ( 18s balance charger , jst-hx ) albo ( 12s-13s 54.2V)
Mialem subwoofer klienta ktory w zasilaczu tez mial podobny uklad ;). One tak maja, osiagaja wysoka temperature i na niej pracuja. Maja tez tak nie switching a linear uklady zasilaczy, ale nie wiem jak to po Polsku sie nazywa. Nie maja az takich temperatur jak te, ale tez wysokie. Sprawdzalem wszystko i koniec koncow musialem go tak zostawic ;). Jakbym zaczal podmieniac uklady jak tutaj to by klient nie zaplacil :D. Moj tez pad'a nie mial ;).
Gwarancja to dobra wola producenta ;)
Witam, ja tam wolę standardową łądowarkę z 4 wyjściami oraz powerbank, a pro po jakiego modelu cata urzyważ?.
Hej Daniel mam pytanko mam dwa laki della aspire 5 i oba maja problem z ladowaniem. Widzi ladowarke ale nie laduje zerknolbys na nie? :)
Albo dell albo aspire :) to są proste usterki o których nawet byly już filmy na kanale.
Panie montażysto, 6:02 xDDD kozak Pan jesteś 🥰
😉