A passzív befektetés piactorzító hatásai

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 12 มิ.ย. 2024
  • Témáink:
    Milyen változásokat okoz a passzív befektetés a tőzsdéken?
    Milyen anomáliákra számíthatunk.
    Igaz-e, hogy:
    A passzív befektetés buborékot, lufit okoz a tőzsdén.
    A passzív befektetés növeli a piac sérülékenységét, kockázatát.
    A passzív befektetés rontja a piaci hatékonyságot
    Tanfolyamok: elemzeskozpont.hu/tanfolyamok
    Könyvek: elemzeskozpont.hu/tozsdekonyvek
    Prémium tagság: elemzeskozpont.hu/premium

ความคิดเห็น • 6

  • @botonddiczko6961
    @botonddiczko6961 13 วันที่ผ่านมา +1

    Király vagy! Csak így tovább!

  • @szilko
    @szilko 13 วันที่ผ่านมา

    Mi történt az utóbbi időben a size faktorral, amire a video végén utal? Úgyérti hogy most egy olyan ciklusba léptünk ahol ahol nem müködik a small cap, vagy a small cap value várható felül teljesítése? Vagy csak arra hogy eltorzult a piaci index összetétele a (mag7) large cap-ek miatt?

    • @elemzeskozpont
      @elemzeskozpont  13 วันที่ผ่านมา

      Az előadáson arról volt szó, hogy az SP500 indexen belül megfigyelhető a size-tényező, de az indexen kívüli részvények körében nem. Az általános size-prémium utoljára 2020-ban volt pozitív, akkor 13 százalékponttal teljesítettek felül a smallcap részvények, azóta negatív a prémium. 1927-2023 közötti 97 év során 50 évben volt pozitív a size-prémium. Több vizsgálat is megerősíti, hogy a feltételek nélküli size-prémium eltűnt a piacról. Feltételekkel például quality, vagy value esetleg microcap fókusszal esetleg kinyerhető. Ezekről itt beszéltünk: elemzeskozpont.hu/small-cap-reszvenyek-eve-lesz-2024

  • @passzivbefekteto
    @passzivbefekteto 13 วันที่ผ่านมา

    Mennyire extrapolálhatók a jövőre az aktív és passzív befektetés eredményei, annak tükrében, hogy 82 óta az általános kamatszint folyamatosan csökken, illetve 2008 óta a QE is segíti a piacot? A legtöbb információnk pedig, ahogy a videóban is elhangzik 2000 utánról származik.

    • @elemzeskozpont
      @elemzeskozpont  13 วันที่ผ่านมา +1

      Ez a kérdés kb. egy újabb előadást felvetne, annyira sokrétű:) Az aktív befektetők eredményeire viszonylag egyszerű a válasz, mert az iparág már a 2000-es évek előtt is alulteljesített, például Eugene Fama sokat hivatkozott Luck versus Skill in Mutual funds Returns tanulmánya 1984-2006 közötti adatokon. A passzív befektetés eredményeinek vizsgálata már egy másik kérdés, sokáig azt gondoltuk, hogy a kockázatmentes hozam és a részvénypiac kockázati prémiuma független változók, ma már tudjuk (Blitz 2022 alapján) hogy erős negatív kapcsolat van a kettő között. Arra is vannak adatok, hogy a QE eltorzította a piacot, így például az earnings yield, ami a részvénypiac értékelésének alapját adná nem megbízható előrejelző. De alapvetően az előadásban tárgyalt anyagok nem ezekkel foglalkoztak, hanem a passzív befektetés piactorzító hatásaival.