ไม่สามารถเล่นวิดีโอนี้
ขออภัยในความไม่สะดวก

Безоплатна приватизація земельної ділянки. Які етапи та чи реально отримати земельну ділянку?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 21 ก.ค. 2022
  • #земельнаділянка #безоплатнаприватизація #юристкиїв
    ✅ Послуги з нерухомості та будівництва
    👉Домовитись про зустріч: 📲 +38 (073) 007-44-15
    🌐 Наш сайт: prikhodko.com.ua
    ⚖ Юридична компанія "Приходько та Партнери"!
    ✅ Узаконити самобуд, реконструкцію, перепланування
    ✅ Зареєструвати право власності
    ✅ Змінити цільове призначення об'єкта нерухомості
    📲 Завантажуйте наш мобільний додаток: consultant.net.ua​​
    ♻ Онлайн сервіс ⚖ юридичних та 🧮 бухгалтерських послуг!
    👉 На App Store: apple.co/33Y30...
    👉 На Google Play: bit.ly/2G4oLJX​​
    ____________________________________________
    Хоч Конституцією України та Земельним кодексом гарантується кожному права на отримання у власність земельної ділянки шляхом безоплатної приватизації, насправді в сучасних українських реаліях без здійснення професійного представництва інтересів особи, яка бажає отримати земельну ділянку, як в державних органах, так і в суді, отримати земельну ділянку практично неможливо. Розглянемо основні моменти на які потрібно з акцентувати увагу.
    Яку землю можна приватизувати та куди потрібно звертатися?
    Земельний кодекс визначає цільове використання земель та розміри земельної ділянки яку можна отримати у приватну власність безоплатно. Так, зокрема, кожна особа має право на безоплатну передачу земельної ділянки в наступних розмірах:
    для здійснення фермерського господарства - в розмірах земельної частки (паю);
    для ведення особистого селянського господарства - не більше 2,0 га;
    для ведення садівництва - не більше 0,12 га;
    для будівництва і обслуговування жилого будинку у селах, селищах, містах - не більше 0,10 га;
    для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 га;
    для будівництва індивідуальних гаражів - не більше 0,01 га.
    Варто зазначити, що право на безоплатне отримання земельної ділянки може бути використане громадянином по кожному зазначеному вище виду цільового використання.
    До нас часто звертаються клієнти із питанням: “Чи може особа приватизувати ділянку, яка знаходиться не за їхнім місцем проживання чи реєстрації?“
    Чинне законодавство ніяким чином не прив’язує місце реєстрації, проживання чи перебування громадянина до земельної ділянки, яку останній бажає безоплатно отримати.
    Куди ж необхідно звертатися?
    Якщо земля розташована в межах населеного пункту, то звертатися необхідно до місцевої (сільської селищної, міської) ради.
    У тому випадку коли земля розташована поза межами населеного пункту, для отримання земельної ділянки для ведення фермерського господарства, особистого селянського господарства, для ведення садівництва звертатися необхідно до Головного управління Держгеокадастру в області.
    Якщо земля розташована поза межами населеного пункту, щодо отримання земельних ділянок усіх інших видів цільового використання, потрібно звертатися до районної державної адміністрації.
    Які етапи безоплатної приватизації землі?
    Процедуру безоплатного приватизації землі можна умовно можна поділити на наступні кроки:
    необхідно знайти орієнтовне місцерозташування земельної ділянки, яку Ви хочете отримати у власність;
    потрібно скласти та подати до розпорядника землі клопотання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність;
    отримання від суб’єкта, що розпоряджається землями відповідного дозволу та замовлення в землевпорядній організації розроблення проекту землеустрою;
    необхідно погодити проект землеустрою;
    затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передача останньої у приватну власність;
    реєстрація права власності на земельну ділянку.
    Поширеним питанням, яке виникає під час безоплатної приватизації землі: “Чи можливо приватизувати сформовану земельну ділянку?“
    Чинні норми передбачають можливість безоплатної приватизації як новосформованої земельної ділянки шляхом відведення із масиву земель, так і сформованої земельної ділянки. Безоплатно отримати сформовану земельну ділянку у власність можливо, якщо її розмір не перевищує норми безоплатної приватизації. У такому випадку слід одразу подавати клопотання про передачу такої ділянки у власність громадянина. Якщо Ви хочете отримати сформовану земельну ділянку, розмір якої перевищує законодавчі норми безоплатної приватизації, то Вам потрібно звернутися до розпорядника землі із клопотанням про отримання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки.
    Як можна приватизувати землю, яка перебуває в оренді?
    Щоб отримати землю шляхом безоплатної приватизації, яка знаходиться в оренді інших осіб, необхідно в обов’язковому порядку отримати письмову згоду орендаря. Письмова згода саме потрібна для того, щоб потім її долучити до відповідного клопотання, оскільки не долучення такої згоди є самостійною підставою для відмови у задоволення вищезазначеного клопотання.

ความคิดเห็น • 3

  • @countydrop3878
    @countydrop3878 ปีที่แล้ว

    Підскажіть будь ласка: є багатоквартирний приватний будинок. Квартира в ньому - приватизована. Також в техпаспорті значиться гараж, але він не намальований там, а просто значиться в кв метрах його площа (старий техпаспорт). Хочу запитати чи можливо приватизувати і його (гараж)? Чи він вже приватизований якщо він зазначений в техпаспорті? І питання по землі. Вона не приватизована, але в кожного жителя цього двору є багато років вже своя територія. І в мого батька була. Зараз квартиру переоформляю як спадщину (тато помер) і хотів би приватизувати якось ту землю (свій маленький двір). Це можливо зробити?

    • @PRIKHODKOPARTNERS
      @PRIKHODKOPARTNERS  ปีที่แล้ว +1

      Доброго дня! Консультація за номером: 073-007-44-15

  • @user-vx6ln7cd3e
    @user-vx6ln7cd3e ปีที่แล้ว

    Закон то є, а спробуйте отримати?Кругом бюрократія,корупція і зневаги до людини