Jak jsem vybíral ztracené bednění!

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 9 ม.ค. 2025

ความคิดเห็น • 130

  • @JOSEF7011
    @JOSEF7011 6 ปีที่แล้ว +16

    Použil jsem stavomodul před dvěma lety na stavbu RD, a i přes obavy, že polysyren rupne tlakem betonu, se tak nestalo. Je to dobrá věc a zabíjí několik masařek jednou ranou :-)

  • @Muchylin
    @Muchylin 6 ปีที่แล้ว +4

    Přesně z tohoto TERMO systému, jsem před nedávnem stavěl. Musím říct, že přístup pana Trčky je naprosto luxusní a ve spojení s tímto systémem šla stavba parádně od ruky. Jen je potřeba chytnou správnej grif v usazování tvarovek a při použití niveláku máte základovou desku jako od profesionála. Jen upozorňuji, že ze zkušenosti je s tímto systémem potřeba pracovat, pokládat jej, pokud nejsou extrémní vedra. V době, kdy jsme tvarovky pokládali bylo cca 32°C ve stínu a při přímém svitu slunce na tvarovky se tyto prohýbaly, šedej více, bílej méně a také se vůči sobě kroutily. Pokládka pak byla lehce dobrodružná, ale jak se teplota dostala o něco níže, vše bylo v pořádku. Při použití pumpy se zpomalovacím kolenem se tvarovky ani nehnuly a o nějakém roztrhnutí nemohla být ani náznakem řeč. Pro jistotu lze perodrážkové spoje tvarovek pojistit hřebíkem šikmo zaraženým, přes obě tvarovky z jejich horní části, na videu je to vidět v čase 3:41 Za mě mohu jen doporučit!!!

  • @zdenekprochazka9683
    @zdenekprochazka9683 2 ปีที่แล้ว

    Vypadá to hodně dobře!

  • @paja_novonty
    @paja_novonty 3 ปีที่แล้ว

    super! díky za video.. pomohlo ..

  • @paveltaut429
    @paveltaut429 6 ปีที่แล้ว +2

    Zdravím. Způsoby jak dnes stavět dům by jsme asi těžko počítali. Je to podle vkusu každého soudruha třeba : ) . Pevnosti betonu bych se v tomto případě určitě nebál i bez roxorů. Pokud je podklad stabilní a beton zalit do rostlého terénu, tak to nic neudělá. Předpokládám, že další postup bude přišalovat o 20 až 25 cm a udělat železobetonovou desku na zhutněný štěrk. Takto udělaný základ můžete po letech klidně podhrabat i se stojícím domem a nemůže to nic udělat. Podívejte se na staré kamenné baráky, kde jsou základy jen z placáků a stojí dodnes bez pytle cementu. To co dnes navrhují někteří projektanti jsou předimenzovaná zvěrstva a každý z nich by měl sám postavit barák než začne něco čmárat. Sám mám stavbu za sebou, základy jsme celé zašalovali od spodu a zalilo se to najednou bez armování. Bylo to levné,pracné, ale je to monolit. Obvodová cihla je přesazená o 8 cm a základ jsem dosud nezaizoloval, a rozdíl v teplotě je termokamerou skutečně vidět. Dochází k prostupu tepla přes obvodové zdivo. Nicméně podle nákladů na topení i bez vnějších omítek to není žádná tragédie. Práci zdar.

  • @vitflorian3049
    @vitflorian3049 6 ปีที่แล้ว +3

    Super video jako vždy!
    Dobrá to věc

  • @collieroughdutchgoatandrab6160
    @collieroughdutchgoatandrab6160 6 ปีที่แล้ว +1

    S lepenkou je pak problém,tvarovky thermo jsem také chválil,ale lepenku nevyresite,dále vám vzniká tepelný most na hraně desky a zdiva, pro pasivní dům skoro nepoužitelné..ale výztuže,že usetrite,?to je opravdu zajímavé,udělat to takhle ve svahu,tak se vám dům časem rozpraská jak stará ruina..

  • @Eversmacker1
    @Eversmacker1 6 ปีที่แล้ว

    Stejně bych to zpevnil nějakým menším košem, aspoň, to bednění má tu výhodu, že je pevný.
    Každopádně inovace a vypadá to vážně dobře (y)

  • @RobertKocian
    @RobertKocian 6 ปีที่แล้ว +5

    Ahoj Maruno. Tohle řešení si určitě najde svoje využití. Líbí se mě ta výhoda betonového monolitu namísto betonových cihel. Ten přeřek s armaturou ti odpouštím. Už za to dostals naloženo dost :-) Roxory by do toho šly samozřejmě dostat taky. V tom bych problém neviděl. Problém vidím při natavování hydroizolace. Nemusím psát proč, že. Ani celou stěnu z toho neuděláš (třeba sklep) protože svislá hydroizolace. Navíc při stavbě stěny bych měl obavu z vyboulení a staženou pr... , aby to při betonáži neruplo a nevylilo se to až začneš vibrovat. Ty to máš zasypané hlínou, tam vyboulení ani prasknutí nehrozí. Při vibrování umí rupnout aji betonová tvarovka. Viděl bych to fakt jen jako náhradu ZB mezi pasama a deskou. Tak, jak to máš ty. Určitě toč videa ze stavby. Jsou hodně sledovaná ;-) I když chápu, že toho času a síly při stavbě už moc nezbývá. Ať se daří.

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  6 ปีที่แล้ว +3

      Děkuju Roberte :) Hydroizolace byl můj největší otazník, ale právě že mi v tom pan Tčka poradil a dokonce výrobce cihel má na tento systém zpracované vlastní detaily jak to řešit. Máš pravdu, že sklep bych si s tím kompletně bednit určitě netroufnul a věřím, že by mě to možná i sám výrobce nedoporučil. Třeba mě odradil abych vylil to bednění a desku v jednom kroku jak původně doporučoval projektant protože by prakticky nešlo uhutnit materiál pod deskou. O té hydroizolaci se pokusím také natočit video, sám jsem zvědavý jak to v praxi bude fungovat.

  • @michalfiala6101
    @michalfiala6101 4 ปีที่แล้ว +2

    A až budeš lepit hydroizolaci hořákem, tak se polystyrén rozteče? Či je k tomu přizpůsobeny systém hydroizolace nejen soklu ale i celé spodní stavby?

    • @Acky0078
      @Acky0078 3 ปีที่แล้ว

      Bitumenová stěrka se použije

    • @martinhorcicka96
      @martinhorcicka96 3 ปีที่แล้ว

      @@Acky0078 Nemáte někde návod jak na s tou stěrkou? Máme základovku vyšalovanou XPS a teď nevím jak přes to hydroizolaci

    • @Acky0078
      @Acky0078 3 ปีที่แล้ว +1

      @@martinhorcicka96 tady na TH-cam se dá něco najít. Já používal Sika igolflex 101, nebo 201 (jedno nebo dvousložková) podle toho, jestli má být izolace pružná, nebo pevná.

  • @AlexanderMox
    @AlexanderMox 6 ปีที่แล้ว +2

    Chlapci já jsem zedník ze Zplzně jdu ráno do práce a u souseda na dvorku rušno zametali slepičí hovna tak se jich ptám co se děje a oni mi řekli že budou stavět garáž.Večer jdu z práce a soused má zaparkovaný auto v garáži.

  • @mysso23
    @mysso23 6 ปีที่แล้ว +3

    Takéto video beriem ako inšpiráciu, predpokladám, že to aj tak bolo myslené. Samozrejme, ak by som si vybral takéto riešenie tak by som to konzultoval s odborníkom (projektant, statik...) Určite by som neutekal do obchodu kúpiť tonu polystyrénu a hurá betónovať....

  • @jiribartek7679
    @jiribartek7679 6 ปีที่แล้ว +5

    To je nějaké video pro alternativní hobbíky ?

  • @hide754
    @hide754 4 ปีที่แล้ว

    Ahoj,
    ale když tam budeš dávat následnou hydroizolaci, tak to stejně budeš muset odkopat, nebo né?
    Jinak nejlevnější sokl. deska, se dá pořídit okolo 1800 za m3 bez DPH, ale netuším kolik stojí toto.

  • @filipsvoboda7712
    @filipsvoboda7712 5 ปีที่แล้ว +1

    A poradil ti, jak na to přetáhnout hydroizolaci z desky?

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  5 ปีที่แล้ว

      Ano, to budu delat příští měsíc.

    • @filipsvoboda7712
      @filipsvoboda7712 5 ปีที่แล้ว

      Hustej Vercajk Tak to jsem vážně zvedavej

    • @filipsvoboda7712
      @filipsvoboda7712 5 ปีที่แล้ว +4

      @@HustejVercajk Pořád jsem zvědavej :D

  • @Bafbaf66
    @Bafbaf66 6 ปีที่แล้ว +1

    Díky )

  • @kubavagner4357
    @kubavagner4357 3 ปีที่แล้ว

    Pěkné video, jen tam asi neuděláte zpětný spoj hydroizolační vrstvy, a ještě k tomu nejspíš ohoříte XPS, já osobně bych do tohohle systému teda nešel. Jestli to máte vyřešené, rád se přiučím

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  3 ปีที่แล้ว +2

      Najděte si video o natavování hydroizolace a pak ještě o vertikální izolaci. Obě jsou na kanálu.

    • @dusanslavkovsky8278
      @dusanslavkovsky8278 3 ปีที่แล้ว

      pouziju sa samolepici asf. pas. nebo prilepit podkladbi lepenku a pak natavit.. ale samolepici je rychla a ne moc draha zalezitost... nebo cementove sterkove hydroizolace apod.. nemusi byt vsude asfalt..

    • @radoslavmaduda9429
      @radoslavmaduda9429 3 ปีที่แล้ว

      Existujú aj PVC hydroizolácie.....

  • @lukascervenka9834
    @lukascervenka9834 4 ปีที่แล้ว

    Dobrý den, máte již natočené video jak řešíte zpětný spoj hydroizolace? Děkuji

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  4 ปีที่แล้ว +2

      Natočené to mám, jen to ještě nemám postříhané. Ale snad do 14ti dní to bude venku.

  • @jacksparrow5408
    @jacksparrow5408 6 ปีที่แล้ว +23

    Nedám dopustit na ztracené bednění z betonových tvarovek, kdo neunese betonovou tvarovku nemá na stavbě co dělat.

    • @jacksparrow5408
      @jacksparrow5408 6 ปีที่แล้ว

      Jasně pane Fišer, na stavbě budete platný, hodně zdraví a pohody.

    • @jacksparrow5408
      @jacksparrow5408 6 ปีที่แล้ว

      Konečně mě někdo pochopil díky, Matias Matias

    • @jacksparrow5408
      @jacksparrow5408 6 ปีที่แล้ว

      @polyfenes ale no tak, zase ta betonová tvarovka neváží metrák, ale je to v řádech několika kilogramů, ale to poznáte za nějakých 20 let jak se vám ten poliš vyplatil

    • @MaxxGraf
      @MaxxGraf 6 ปีที่แล้ว +5

      jack sparrow co pozná za 20 let? Beton bude stejný, jako na 100 let starých domech, kde se základy šalovaly deskama, protože nějaké tvarovky neexistovaly. Ty baráky stojí dodnes - beton jako beton. Tady u toho si ještě ušetřili práci s dodatečnou montáží toho zateplení..
      Můj táta říkal: když je hlava blbá, trpí celé tělo. Kdo přemýšlí, nemusí dřít jak černoch.. 😎 Za těch 20 let se ukáže něco jiného - kdo nebude mít v prdeli plotýnky z tahání betonových tvarovek.. 😉

    • @MrDEJW22
      @MrDEJW22 6 ปีที่แล้ว

      Polyfenes tady nejde o tahání ale o to že ten poli jako celek základ baráku vydrží prd oproti klasice kdy může přijít hurikán a se základem to nehne tady to vyrve barák i se zakladama

  • @michalk2497
    @michalk2497 6 ปีที่แล้ว

    Dobra inspirace. 04:50 - jaky ma smysl lepit polystyren na zaklady, vzdyt izolaci nepotrebujou, nebo ano ?

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  6 ปีที่แล้ว +2

      Ahoj, smysl to ma s ohledem na promrzani baraku odspodu. Proste cim dale se ti chlad dostava dovnitr pod desku tim vic musis topit. Je to proste jen vec tepelne izolace. Pokud mas zaklady spravne v nezamrzne hloubce tak je z pohledu mrazu opravdu zbytecne je zateplovat. Takže u kůlny je určitě zateplovat nebudeš, ale u rodinného domu to má své opodstatnění. Existují na to pěkná měření, kam se ti chlad až dostává dovnitř.

  • @krugee01
    @krugee01 6 ปีที่แล้ว +1

    Měl jsem taky Stavomodul tvarovky a v pohodě.

  • @lubomirlokos3474
    @lubomirlokos3474 2 ปีที่แล้ว

    Pokud to měl obsypaný kolem dokola, tak to muselo mít pevnost dostatečnou. Ale klasika z prken by dle mě vyšla levněji.

  • @pepino1607
    @pepino1607 6 ปีที่แล้ว +6

    Tak to je práce amatera .

  • @romanjasinek6435
    @romanjasinek6435 5 ปีที่แล้ว

    Bednění jsem si vyrobil sám, ale ten vnitřní polystyren jsem nahradil OSB deskou, kterou jsem si potom odmontoval

  • @dominikjanko
    @dominikjanko 4 ปีที่แล้ว

    Jak se tam tavý hydro izolace na ten polyš

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  4 ปีที่แล้ว

      Opatrne

    • @dominikjanko
      @dominikjanko 4 ปีที่แล้ว

      Hustej Vercajk ten polyš se nezeškvaří

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  4 ปีที่แล้ว +1

      @@dominikjanko kouk i se na video jak jsme natavovali asfaltove pasy. Myslim ze to tam presne popisuju nebo mozna ve videu ze zalozeni stavby. Proste si na kraji jen podlozis plech nebo nejaky prkno abys plamenem nesmazil ten polys.

  • @vidlak001
    @vidlak001 6 ปีที่แล้ว +10

    Ahoj, já bych tam ty roxory dal :-)

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  6 ปีที่แล้ว

      Ahoj, urcite tim nic nezkazis. Ale pokud ti projektant rekne ze to jsou vyhozene penize tak mu proste duveruju a radeji je vrazim jinam kde budou uzitecnejsi. 😊

    • @vidlak001
      @vidlak001 6 ปีที่แล้ว

      OK.

    • @Vorgonful
      @Vorgonful 6 ปีที่แล้ว

      Jsem laik ale když tam máš tak blbou zem, jak jsi popisoval, docela bych se bál, že pod zatížením by to bez nich mohlo prasknout, ale, jak říkám, není to můj obor.

  • @profesorabsolon8996
    @profesorabsolon8996 6 ปีที่แล้ว +11

    bez želez do základů nelez

    • @Luger191
      @Luger191 6 ปีที่แล้ว +1

      Bez želez klidně lez, ale vezmi si na to drátkobeton ...

  • @vladokenav1691
    @vladokenav1691 4 ปีที่แล้ว +1

    Tento mteriál má strašne veľa nevýhod. Nevhodné pre armované základy, nakoľko realizácia výstuže armokošov do základu by sa musela robiť ručne a na mieste základu čo strašne predĺži prácu. Takže zvýši náklady. Odpoveď že základy nepotrebujú výstuž si treba nechať pre krčmové rečičky. Realizácia hydroizolácie základov sa nedá spraviť. Tá má ísť vždy na betón. Takže namiesto lacnej varianty sa musí na vrch základu použit buď kryštalická izolácia alebo bentonitové tesnenie. Ale najviac kritickým by som videl detail vnútorného základu kde je pri styku so zásypom polystyrén. Mh, veľmi zlé riešenie. Keď si zoberieme fakt, že vačšina základových dosiek su navrhnuté ako geo dosky. Teda hrúbka 15cm s jednou alebo dvomi radami výstuže z kari sietí malých priemerov 6/8mm. Tak význam dosky spočíva, že cementové mlieko pri betonáži spevní zhutnený podklad pod doskou a vzájomne sa previaže. Keďze však pri kraji základu bude polystyrén ktorý nemá dostatočné pevnostné vlastnosti, časom sa určite objavia trhliny alebo zlomenia dosky, s čím súvisia aj detaily izolácie a pod.... Avšak ako nadzemné riešenie by to mohlo byť fajn. Ale za predpokladu spájania polystyrénových dosiek šroub tyčami až po výstuži.

  • @fakefake5922
    @fakefake5922 4 ปีที่แล้ว +1

    Chtěl bych vidět jak z toho postavíš 3 metry vysokou opěrnou zeď co musí udržet svah

    • @JosefBrich
      @JosefBrich 3 ปีที่แล้ว

      Tak na to by se ale používaly spíš gabiony. 😉

  • @janluptak5133
    @janluptak5133 6 ปีที่แล้ว +6

    Hjaaaaaj... zas ten polystyrén. Za chvíľu ho budeme asi aj jesť, taký je úžasný. By ma zaujímalo ako sa bude triediť pri likvidácii objektu keď dom už bude mať po svojej životnosti. Však jasné, prídu "veľké autá" a všetko hromadne vyvezú na skládku. Nie? a to tam bude už nafurt.
    Lidstvo spamätajme sa, produkujeme obrovské množstvo odpadu s ktorým nevieme čo bude a nezaujíma nás to.
    Tož môj názor. Prajem pekný deň.

    • @Vorgonful
      @Vorgonful 6 ปีที่แล้ว +1

      tak člověk obvykle nestaví dům s tím, že ho bude likvidovat :-D spíš se počítá s tím, že dům by měl stát déle, než je rozložitelnost polystyrénu ;-)

    • @katerinasojkova8404
      @katerinasojkova8404 5 ปีที่แล้ว

      @@Vorgonful No tak to asi ten domek stát tak dlouho nebude. EPS se rozkládá až desetitisíce let.....

  • @geocacher5256
    @geocacher5256 3 ปีที่แล้ว

    dobrej teleshoping.

  • @bicista
    @bicista 6 ปีที่แล้ว +3

    Nerozumim, postavim bedneni, vyleju desku. No a pod prvni šar by mela byt izolace a ohnuta dolu, a pak zateplit zaklady, ale vy tam mate ten polystyren, kam se ta ipa asi ohne ???

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  6 ปีที่แล้ว +6

      Udelam na to dalsi video. Hydroizolace se v tomto pripade delat trosku jinak.

  • @tomassplichal
    @tomassplichal 6 ปีที่แล้ว +2

    Nejsem zedník, ale mám možnost porovnávat jelikož opravuji dům stavěný ve 20. letech a rekonstruovaný v 70. letech. Ty zdi co stály ve 20. letech jako první na cihlobetonových základech stojí dnes naprosto suché a zdi jsou nepopraskané. Dřív se zateplení základů nepoužívalo jelikožse používalo vytápění v centrálních kamnech a i když byly základy jen třeba 50 cm hluboké tak to drží tím že jsou prohřáté od kamen. Opravdu bych rád viděl takový dům za 100 let jak to bude vypadat, nehledě na to že bude prohnaný plastem. Fakt už se všichni vzpamatujte a přestaňte tolik cpát plast do všeho.
    Mimochodem, ani zateplení na domě nemám z polystyrenu a mám doma krásné teplo a nic neplesniví .

  • @greetmen
    @greetmen 4 ปีที่แล้ว +3

    Rád bych viděl videa jak to v praxi používáš a vůbec jak postavit správně celý dům. To nikdo tady asi ještě nemá takový videa.

  • @richardlobo2604
    @richardlobo2604 6 ปีที่แล้ว +1

    Dobré video, držím palce při stavbě. Sám osobně máme taky stavomodul už asi pět let na svém RD a neměnil bych. Jen nechápu ty debilní komentáře kolem těch roxorů. Proberte se.

  • @petrpapousek2837
    @petrpapousek2837 5 ปีที่แล้ว +1

    Udelej i video, jak se na to dává hydroizolace. Dík

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  5 ปีที่แล้ว

      Mam ho natocene, jen to musim jeste postrihat.

  • @mirantvytb6457
    @mirantvytb6457 4 ปีที่แล้ว

    Radši systém Velox. Tam si sem víc jistej že se to nerozstřelí.

  • @jakubbradac4939
    @jakubbradac4939 6 ปีที่แล้ว +4

    A co bude pokrývat tahové síly, resp. síly způsobené rozpínáním a smršťováním betonu vlivem teplotních rozdílů v nadzemní části pasů? XPS určitě konstatntní teplotu nezaručí a nadzemní část pasu OPRAVDU NENÍ NAMÁHÁNA POUZE TLAKEM!!! Navíc nelze zaručit ani rovnoměrné sedání stavby... pas by měl tedy rovněž sloužit jako "spodní věnec"...bylo by záhodno video doplnit o upřesnění že množství použité výztuže musí být specifikováno statickým posudkem!! pokud bude mít stavba sloupy v obvodových stěnách (bodové zatížení) taky musí být místo pod sloupem úměrně tomu proztuženo! Je toho hromada, každý chce dnes stavět svépomocí, nejlépe bez prováděcí dokumentace (jen s dokumentací na stavebko) a pak čumí jak se mu ta novostavba sype před očima

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  6 ปีที่แล้ว +1

      Tady žádná nadzemní část pasů není. Spodní "věnec" je proarmovaný ve 40cm podkladního betonu pod těmito přesnými pasy přesně dle statického výpočtu. Jde jen o to, že už nemusím cpát další desítky metrů roxorů do ztraceného bednění.

    • @jakubbradac4939
      @jakubbradac4939 6 ปีที่แล้ว +3

      tak jinak -beton, který není v nezámrzné hloubce musí být vždy proarmován! jinak teplotní roztažností a smršťováním vypraská, přes to nejede vlak. Beton přenáší zatížení v tlaku, ocel zase v tahu. Jejich vlastnosti spolupůsobí díky tomu, že oba materiály mají stejnou tepelnou roztažnost... Ta závitovka co je na tom ztraceném bednění z polystyrenu funguje jako rádlovací drát klasického tesařského bednění, tzn zajišťuje aby se při lití nerozjelo, jiný důvod tam ta závitovka nemá. Pokud spodní pasy vyzrály před vylitím tohohle a není zaručeno spřažení pomocí svislé výztuže do ztracenka nebudou oba celky spolupůsobit, vzniká tam kluzný spoj, resp. kluzné uložení... no a abych jen pnepsal o roztažnosti vlivem změn teplot - co třeba tlak (tím pádem na druhé straně tah) tlakové vody, případně ledu třeba na rozmezí rostlého terénu a štěrkového podsypu? V momentě kdy tam není ani ta blbá 2x prům 8mm, stojí to pár kaček a člověk si ušetří hromadu problémů... nedat tam dráty není machrovina, ale hloupost.

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  6 ปีที่แล้ว +4

      Děkuji Jakube za vysvětlení. I přesto jsem rád že se držím projektové dokumentace a věřím, že projektant, statik i technický dozor nemají svá kulatá razítka z alibaba.com a vědí co dělají.

    • @AndayonLB
      @AndayonLB 6 ปีที่แล้ว +5

      Pane Bradáč, vy jste někdy viděl, aby vám u obyčejného rodinného domu navrhl betonářskou výztuž v pasech? Výztuž je v naprosté většině součástí až samotné desky, kde už jsou trhliny na škodu. To, že vám vypraskají základové pasy je u takto malé stavby opravdu nevýznamné, jelikož při každé drobné deformaci v pasech proběhne ve stěnách redistribuce napětí do tužších míst a celkovému kolapsu brání boční tlak zeminy/zhutněného stěrku, jehož vliv je sice oslaben bočním polystyrenem, ovšem zůstává dostačující.

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  6 ปีที่แล้ว +1

      Já jen doplním něco co nebylo předmětem videa... v pasech je u paty pět 12mm roxorů po celém obvodu obvodových i vnitřních pasů. Vše řádně provázáno a s předepsaným krytím takže to fakt bude držet po kupě. Toho se nebojím. Taky jsem nad tím kroutil hlavou a všichni mě přesvědčovali že to nikdy u rodinného domu neviděli. Ale projektant si za tím stál tak jsem to tam prostě dal.

  • @jaroslavnemecek7310
    @jaroslavnemecek7310 6 ปีที่แล้ว

    Vypadá to pěkně, otázka jen co s tím udělá 20, 30 let v zemi a voda s mrazem jak se to s tím bude kamarádit. Sluníčko, taky nebude extra parťák, ale jinak proč ne. A nějak nechápu dál tu debatu o hovně, co by to asi tak mohlo udělat zabetonovaný v zemi??? :-O

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  6 ปีที่แล้ว +1

      Prave ze na tom ve finale neni nic jineho nez kdyz si zaklady nasledne zateplite perimetrem. Naopak by to melo byt lepsi protoze mezi betonem a zateplenim neni zadna pena a zadny prostor pro nejake zateceni vody atd.

    • @jaroslavnemecek7310
      @jaroslavnemecek7310 6 ปีที่แล้ว

      Já měl na mysli ten samotný polystyren co bude dělat za těch 30 let.

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  6 ปีที่แล้ว +1

      Těžko říct, ale pokud nějak zdegraduje stejně jako by asi zdegradovalo dodatečné zateplení základů, tak se to obkope odláme od betonu a obloží znova. Ale spíš si tipuju, že zrovna ten polystyren ten dům přežije asi tak pětkrát.

    • @jaroslavnemecek7310
      @jaroslavnemecek7310 6 ปีที่แล้ว

      Určitě bude nějak chemicky upravenej na tohle to, ale je to zajímavý, až to bude v provozu 50 let, tak se to pak může začít hodnotit.

    • @petrneumann4729
      @petrneumann4729 6 ปีที่แล้ว

      Neudela to nic. V USA tim delaji zaklady pod dalnice a narozdil od tech nasich jim drzi 50 let a nevlni se ;)

  • @MrRadgo
    @MrRadgo 4 ปีที่แล้ว

    Tepelne mosty cez tie roxory ... nic moc

  • @MrDEJW22
    @MrDEJW22 6 ปีที่แล้ว +1

    Zajímavý, ale do klasického ztraceného bednění se dávají roxory kvůli zpevnění celé konstrukce tahle základna toho na druhou stranu nevydrží tolik co klasické bednění ale to je cena za lenost a ulehčení si pár dní práce a tahání materiálu, ne všechno z 21 století je dobré vše z 21 století ulehčuje práci ale prd vydrží

  • @richard.topolcansky28
    @richard.topolcansky28 3 ปีที่แล้ว +1

    A este ciii boooohaa co vsetci mate s tym casom preboha ?? Ved sak cas je zadarmo tak co vsetci sa idete zblaznit koli kazdej sekunde skoro.... boze sak to je az trapne

    • @siloton
      @siloton 3 ปีที่แล้ว

      Jestli tvůj čas je zadarmo proč si myslíš že se to týká i ostatních?

  • @lukassvala887
    @lukassvala887 6 ปีที่แล้ว +3

    hahaha.....................

  • @jancerny2831
    @jancerny2831 3 ปีที่แล้ว +1

    Ty sis to video zrychlil.

  • @dalibornado2747
    @dalibornado2747 4 ปีที่แล้ว

    Robil som to s pumpu asi 5x a zakaždým sa to roztrhlo je to najhorsie čo môže byt.

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  4 ปีที่แล้ว

      Myslim zes asi belal s jinym bednenim. Toto se neroztrhne ani za boha. Je to svazane zavitovkama. Tohle je proste neco jineho nez jen polystyrenovej vylisek. A take ani neni mozny aby se to roztrhalo kdyz to je vsude prihrnuty a zahutneny...

    • @dalibornado2747
      @dalibornado2747 4 ปีที่แล้ว +1

      Nie nebolo to iné bolo to presne toto iste a nezáleží natom že to zavitovkami stiahnuté vytrhlo to stoho polystyrénu a zvnútra to prihrnute bolo ale menej ako z vonku a robil som to asi 5x a vždy bol stym problém v každom prípade to neodporúčam je to možno jednoduchá manipulácia ale nieje to kvalitne

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  4 ปีที่แล้ว +1

      @@dalibornado2747 Tak jestli to spravne chapu tak jsi to delal 5x a petkrat se tu to roztrhlo? Neni to trochu divne? Ja jen ze kdyby se ni to jednou stalo tak to uz podruhe nekoupim. Ale zjevne jsi tedy odvaznej a nepoucitelnej dobrodruh protozi jine vysvetleni me nenapada.

    • @dalibornado2747
      @dalibornado2747 4 ปีที่แล้ว +3

      Pracujem ako strojnik Betonpumpy aby som bol presnejší tak na piatich stavbách som to zalieval betónom ty dobrodruh a na každej jednej to ruplo ani raz sa nestalo že by sa to zalialo bez problémov.

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  4 ปีที่แล้ว +2

      @@dalibornado2747 Tak pak uz mam jedine vysvetleni... strojnik betonpumpy co to delal u me "za pouziti zpomalovaciho kolena" a ruce co to navadely byly proste sikovnejsi. 😉 A nebo to byla proste anomalie a vyjimka potvrzujici pravidlo? Kazdopadbe pokud to bylo 5 staveb a delalo to pet ruznejch firem tak bych opravdu hledal spis chybu v technologii jak to tam ukladate. Ja mel vysku bedneni 600mm a jel jsem to ve dvou vrstvach. A fakt nikde zadnej problem nikde se to ani nehnulo. Na 17m desce jsme meli nejvetsi rozdil 3mm.

  • @pavelmarik6710
    @pavelmarik6710 6 ปีที่แล้ว

    Jako dobry, ale jestli tam neni zadny roksor tak to rozhodne nebrat.

  • @josefveris8348
    @josefveris8348 6 ปีที่แล้ว +5

    Ten kluk je ale chytrej. Hubou by nadělal práce.

  • @miroslavnovak7999
    @miroslavnovak7999 5 ปีที่แล้ว

    100%

  • @norbertmiko39
    @norbertmiko39 4 ปีที่แล้ว

    ekoterorizmus, polystyrén by som zakázal

  • @belofrelich4808
    @belofrelich4808 4 ปีที่แล้ว

    Toto je totálny nezmysel predražený venujem sa monolitom dvanásť rokou ako mať základy iba z betónu a trocha zelaza a polystyrénu nezmysel

  • @deniswolf1213
    @deniswolf1213 6 ปีที่แล้ว

    Mám pocit, že staviteľ veľmi nerozumie prečo sa do základov dáva roxor, keď si dovolí tvrdiť, že ho pri tomto systéme netreba a dve závitové tyče postačia 🤔

    • @radekhlousek3881
      @radekhlousek3881 6 ปีที่แล้ว +3

      Jak mám tento kanál rád, tak jsem taky zpozorněl, když jsem slyšel, že nejsou potřeba roxory, protože beton je prý "v kuse" :o) Základní vlastností betonu je odolnost v tlaku, ale již nikoli v tahu ... proto jsou tam roxory / armování ...

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  6 ปีที่แล้ว +2

      Ahoj Radku, stavba je přesně dle projektu včetně statiky. Pod 60cm tohoto betonu v bednění je další půlmetr proarmovaného podkladního betonu v pasech. Kdybych měl vylít 1,2m betonu o šířce minimálně 60cm a to se hlína bortila tak tam naleju alespoň 100 kubíků. Rozhodně není mým cílem někoho navádět aby si stavěl jak uzná za vhodné, vše řeším s projektantem, statikem i technickým dozorem a všichni na do dali zelenou. Mým cílem bylo ukázat, že se to dá dělat občas i elegantněji ne nutně levněji natož nekvalitněji. Jen pro info jsou v desce a pasech skoro dvě tuny výztuže a 66 kubíků betonu.

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  6 ปีที่แล้ว +1

      Ahoj Denis, stavitel rozumí a staví přesně podle projektu. V tomto videu řeším jen druh bednění který jsem použil a to o výšce 60 cm. Pod ním je další půl metr 60cm širokého základového pasu proarmovaného přesně dle projektu.

    • @radekhlousek3881
      @radekhlousek3881 6 ปีที่แล้ว

      S tím já nemám problém, každé řešení má svoje a každé stavební místo má svá specifika, nicméně představa betonového monolitu o výšce 60cm, který není armovaný a provázaný s pasem a deskou, mě prostě nesedí :o) Zvláště pokud při nevyhnutelném sednutí si stavby, se bude jinak chovat armovaný základový pás a deska, a jinak nearmovaný betonový monolit mezi. Stačí, aby si trochu jinak sedly protilehlé rohy domu, a co to podrží? To už se rovnou mohla udělat "plovoucí" deska např. na pěnoskle. Jinak rozhodně oceňuji každého, kdo přináší ostatním něco navíc a máme na co koukat, a z čeho čerpat infomace. Jen tak dál.

    • @HustejVercajk
      @HustejVercajk  6 ปีที่แล้ว +1

      Projektanti se tváří, že ok tak uvidíme co ukáže čas. Každopádně mé velké poučení je, že v místě, kde stavím jsem měl volit plovoucí desku. Bylo by to věřím mnohem čistčí řešení. Ale je mi jasné že hromada problémů které se mi objevily by se ukázaly i při plovoucí desce. Bál jsem se nákladů na zemní práce ale pasy na mém pozemku byly v tomto směru asi horší varianta. :) Ale zase jsem se něco přiučil do budoucna.

  • @parnivysavac
    @parnivysavac 4 ปีที่แล้ว

    Kdyz si sam stavim barak , tak nechapu, proc si na nej placat polystyren.To muzu jit rovnou bydlet do panelaku.

  • @martinnovotny7507
    @martinnovotny7507 6 ปีที่แล้ว +1

    Ta reklama kdo to vyrabi je tak hloupe okata:-)))