Gipszkarton a vályogházban, igen vagy nem? A nagy teszt elkezdődik.

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 6 ม.ค. 2025

ความคิดเห็น • 85

  • @zsoltmandoki8986
    @zsoltmandoki8986 6 ปีที่แล้ว +22

    Szia!
    Nálunk kb 15 éve lett gipszkartonozva az egyik szoba. Mennyezet+falak. Mennyezet lebontva a gerendákig, 15 cm üveggyapottal kitöltve a gerendák köze. Hőtükrös fólia, gipszkarton.
    Falak: 30×50 bramac lécből lett megcsinálva a rácsozat. Erre került szintén a gipszkarton.
    Ez idő alatt semmi párásodást vagy vizesedést nem tapasztaltam.

    • @balazshorvath1164
      @balazshorvath1164 ปีที่แล้ว +5

      Egyértelmű, hogy nem lesz párás. Baromság hogy vályogra nem lehett gipszkartont tenni.

  • @palunipam7409
    @palunipam7409 6 ปีที่แล้ว +7

    Végre hasznos tartalmat is látok a magyar videók között. Köszönöm ezeket a hétköznapi okosságokat! 👍

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  6 ปีที่แล้ว +4

      Örülök ha hasznosnak találjátok. Én beleteszem szívem lelkem és legjobb tudásom. :-)

  • @conold77
    @conold77 5 ปีที่แล้ว +7

    Érdekes...9 éve lekartonoztam az egész házat belülről falakat, mennyezetet, itt páraáteresztő fóliát is tettem majd 30cm-es szigetelés. A tetőtérben ezután 2 réteg osb.. A falak 50cm-es vert falak.. Tavaly egy gépészeti átalakítás miatt egy egész falat vissza kellett bontani.. maszkot kellett húznom a por miatt..egy csepp nedvességet nem tapasztaltam..szóval ez meg az én történetem... Annyi rémhírt olvastam már vályogház miatt..mindenkinek ajánlani tudom csak es nállam semmi gond a kartonnal 9 éve csontszáraz!!!

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  5 ปีที่แล้ว +3

      :-)
      Amennyiben egy vályogépületnek nincs vízszigetelése a falak, illetve a beton alatt, akkor NEM LEHET csont száraz!!!!!!! Pont.
      20% nedvességtartalomig por állagú a vályog. :-) Majd gyurmázható "sárrá" változik nem sokkal magasabb nedvességtartalomnál.
      Újra elmondom, mert úgy tűnik még vannak, akik továbbra is szembe mennek a fizikával, hogy mindenütt van nedvesség a talajban, ami pára formájában felfelé törekszik, ezt szívják fel az építőanyagok, ha nincs vízszigetelés. Ha jó a körülmények együttállása, akkor létezik, hogy képes, akár a gipszkartonon keresztül is eltávozni a nedvesség a falakból.
      Sosem az a kérdés egy anyag páraáteresztő-e? Hanem az, mennyire?
      Egy gipszkarton esetén minimum 4-5 évnek kell eltelnie az első problémákig, ám nem ritka, hogy 10-15 év után jelentkeznek az első jelek. Ám ekkor már sok esetben nehéz orvosolni a problémákat. :-(
      Én tapasztalat és sok-sok éves tesztek, mérések alapján nyilatkozom minden esetben. Vizsgálva az összefüggéseket is. Nem lehet minden házat egy kalap alá venni és példákat kiragadva általánosítani!
      Példaként rendben van, hogy van ilyen is, ám senkit sem szabad biztatni ez alapján, hogy nyugodtan gipszkartonozzon vályogházban!

    • @conold77
      @conold77 5 ปีที่แล้ว +7

      @@nepazarolj Nincs vízszigetelés a falak és a beton alatt és CSONTSZÁRAZ!!!és PONT!!!! Nem fogok vitázni senkivel, elmondtam a saját tapasztalatomat, gondolom lehet, amit viszont látok és érzékelek ,nem fogom másnak mondani mint ami! Lehet hogy a körülmények kedvező együtt állása nállam megoldott, egy domb tetején van a házunk, a kútban 16 méteren van a vízszint, ha emiatt a talaj felső rétegében jóval kissebb a víztartalom és emiatt van azt elfogadom, de az eredeti mondandóm akkor is helytálló..Tapasztalom hogy semmi vízre utaló jel vagy dohos szag vagy bármi ami feltételezné a vizet nincs!!! Ennek már 9 éve...

    • @chmihu
      @chmihu 4 ปีที่แล้ว +1

      @@conold77 ha domb tetején van az épület, és ezek a körülmények, akkor mi értelme a kartonozásnak ? 😀

    • @bartek8283
      @bartek8283 4 ปีที่แล้ว +3

      @@chmihu Láttál már valyogfalakat régi mesterek álltal kivitelezve?? Ha nem, akkor mondom... 2.70 - es belmagasságnál 9!!!!!!cm a függőben. "jóvanazúgy" 😂😂😂 Én meg szerettem volna széppé varázsolni.. 6 évembe került de mostmár brutál komoly.. 😉😉😉

    • @Csongi1
      @Csongi1 2 ปีที่แล้ว +2

      @@bartek8283 szóval attól, hogy egyenes lett a falad, szép lett, és brutál jó? Én meg úgy vagyok vele, hogy a vályogfal minél görbébb, minél egyenetlenebb, annál jobb! Most újítom fel a sajátomat, és nagyon sajnálom, hogy néhány válaszfalat gipszkartonból kellett megcsinálnom, mert túl egyenes, nem illik bele esztétikailag a vályogházba..

  • @zsoltveniger5401
    @zsoltveniger5401 3 ปีที่แล้ว +2

    Szép napot! Akkor ha jól értelmezem egy év alatt 3.5%-ról, 6%-ra emelkedett a nedvességtartalma? Köszönöm válaszát előre is.

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  3 ปีที่แล้ว +2

      Arányaiban 2x akkora mindig, mint gipszkarton nélkül, de itt 50 cm maghasról indul a karton!!!!! Tehát ha a talajtól indulna, akkor sokkal, sokkal súlyosabb lenne a helyzet!

  • @tiborhorvarth6943
    @tiborhorvarth6943 3 ปีที่แล้ว

    Kérdés úgy sem lehet gipszkartont felszerelni ha elhagyók a faltól 10cm és a padlás felé szellöző lukat fúrok?

  • @elekarnold7334
    @elekarnold7334 3 ปีที่แล้ว

    Üdv. Vertfalra tennék kőzetgyapot kívülre, milyen vakolat mehetne arra?

  • @pistabacsi7697
    @pistabacsi7697 6 ปีที่แล้ว +8

    A gipszkarton ugyan ugy lelegzik mint a valyog. Ha nedves az ido,akkor megszivja magat, ha szaraz az ido akkor kiszarad. Azert van az, hogy Amerikaban a paras reszeken a hazak dohos szaguak ha nem szelloztetnek akkor nagyon be tud budodsodni. En husz evig dolgozta, kint kipszkartonnal. A parnafas megoldas az jo.Kell, hogy legyen mogote egy legres es akkor minden rendben van.

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  6 ปีที่แล้ว +6

      Nos logikusnak tűnik a felvetés, ám a gipszkartonnak sajnos nem sok köze van a vályoghoz. :-(
      A gipsz valóban magába veszi a nedvességet, valamint a toxinokat, szagokat is és bizony a vályognál sokkal nehezebben ereszti azt. Én már láttam jó sok gipszkartonos megoldást vályogházakban és egy esetben sem volt sem a gipszkarton, de főleg mögöttük a vályog száraz. Ellenben láttam lemállott falakat, elrothadt gipszkarton és penészedést gazdagon. Egyszóval én egészen másokat tapasztalta és mértem.

    • @zsoltcsikja2550
      @zsoltcsikja2550 4 ปีที่แล้ว +1

      Nekem is volt igazi paraszt házam vályog falakkal! Tettem fel párnafázva gipszkartont (kb. 6 éve), és eddig hibátlan a dolog! Légrés kb 5cm! Biztos függ attol hogy mennyi nedvességet vesz fel innen onnan! Ez egy pozitív példa, de sztem nincs egyforma két falazat! Nyílván általánosságok igen de meg kell próbálni szerintem!:-)

  • @BAnton-re5it
    @BAnton-re5it 5 ปีที่แล้ว +4

    Nagyon nagy ötlet ez a videó!!! Nagy sikere lesz tuti!! Köszi munkádat!!! :)

  • @napalm75
    @napalm75 6 ปีที่แล้ว +5

    Szia!
    Arra a wifis páratartalom/hőmérő eszközre tudnál beszerzési linket adni?
    Köszi!

    • @jovigas1
      @jovigas1 6 ปีที่แล้ว +1

      Annak nagyon örülnék én is, kapásból megoldaná 2 problémámat.

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  6 ปีที่แล้ว +4

      Ok! megkérdezem. De hátha látja a srác is és megadja nektek. Amúgy is tervezek vele is egy videót, mert örülök, hogy a közelemben ilyen ügyes emberek vannak. :-)

    • @istvanredei
      @istvanredei 6 ปีที่แล้ว +2

      itt egy komplett leírás...
      bitekmindenhol.blog.hu/2018/10/04/wifi-s_homeros_rele_eh06
      Mindenképpen esp8266 -ot keress és espeasy firmwaret rakj rá kezdésképpen... majd thingspeak.com -ra töltsd fel az adatokat ott bárhonnan figyelemmel kisérheted az aktuális értékeket.. nekem pl a telefonomon widgetek mutatják és vagy riasztanak is a beállított értékek alatt vagy felett...
      Ja és fillérekből megoldható...

  • @zsoltzajdacki203
    @zsoltzajdacki203 6 ปีที่แล้ว +3

    Szia. Mi is vettünk egy valyogházat. Sok videódat láttam már. Sokan mondják nem szabad gipszkarton állmenyezetet sem tenni vályogházba mivel nem engedi a padlástérbe át a párát. Az érdekesség az a dologban, hogy meg kellet bontanom a menyezetet ami állt: cementes vakolatból aztán nád és deszka. majd ügye légrés a gerenda szélességében majd megint deszka és sártapasz kb 8 cm. Na most a cementes vakolat nem pára átersztő mint tudjuk. Ennyi erővel akkor gipszkarton is lehet. A ház több mint 60 éves!

  • @TUNYUKA
    @TUNYUKA 6 ปีที่แล้ว +2

    Én a gipszkarton fal mögött hagytam helyet és a profilt sem tettem teljesen a vályogfalra, hanem a födémen és a betonon rögzítettem, plusz tettem két szellőzőrácsot a szoba két átlós sarkához, egyet alulra, a másikat meg felülre. Úgy vélem hogy így a fűtéssel a gipszkarton fal mögött egy örvényszerű légáramlat jön létre, ami kiszellőzteti a falat és a helyiségek rendszeres szellőztetésével így semmilyen probléma nem történhet.Ez kb. 4-5 hónapja van így, és eddig nem tapasztaltam semmi rendellenességet.

    • @gerasz888
      @gerasz888 6 ปีที่แล้ว

      Nincs nagy mozgása a falnak igy hogy nincs rögzítve csak alul felül

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  6 ปีที่แล้ว +2

      Igen mindenki így tervezi és ezt gondolja, ám sajnos a valósághoz úgy tűnik ennek a logikának semmi köze. :-( Ilyen esetekben is néhány év leteltével sajnos súlyos nedvesedés lép fel. :-(
      Ennek több oka is lehet, de ezekről majd konkrét példákon át fogok beszélni.

    • @TUNYUKA
      @TUNYUKA 6 ปีที่แล้ว

      @@gerasz888 Egyáltalán nem mozog a fal, a gipszkarton felrakása után jelentősen nő a merevsége! De ez tovább fokozható,ha a függőleges profilokat összekötöd vízszintes darabokkal.

    • @TUNYUKA
      @TUNYUKA 6 ปีที่แล้ว

      @@nepazarolj Hát remélem most tévedsz! Egyébként nálam a főfalak kőből vannak,csak a közfalak vannak vályogból.

    • @schauer88
      @schauer88 5 ปีที่แล้ว

      A belső falaknál is tartani kell a penészesedestől? Két oldalról karton borítás, viszont itt maga a fal nem hideg, mivel nem homlokzati rész. Alulról vízszigetelés és padló szigetelés van.

  • @viktorg2694
    @viktorg2694 6 ปีที่แล้ว +1

    ÜDV!
    Az oxydtron vályogon jó megoldás lehet?

  • @benjaminkucsera8230
    @benjaminkucsera8230 5 ปีที่แล้ว +2

    Ez nagyon érdekes engem komolyan érdekelnének a mérési eredmények! Továbbá arra is kíváncsi lennék, hogy a vályogfalazatban hogyan alakul a páratartalom csempeburkolatok társaságában, és hogy van e valami megoldás arra, hogy úgy kombináljuk a csempeburkolatokat hogy azzal ne fojtsuk le teljesen a falazatot. Mert elég sok szakirodalmat olvasok ezzel kapcsolatban, és próbálok az új anyagokkal is naprakész lenni, de valahogy ezek nem mindig vannak összhangban a tapasztalattal és a kivitelezhetőséggel. Nagyon hasznosak ezek a videók sokat segítenek a munkában.

  • @robertsandor1673
    @robertsandor1673 5 ปีที่แล้ว +1

    Helló, érdeklődnék hogy mennyire vállt be a gipszkarton és melyik módszer lett a legjobb? Felújítás előtt állunk és érdekelne hogy mi lenne a legjobb, ha vakolnánk (vályogvakolat) vagy gipszkarton. Válaszod előre is köszönöm.

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  5 ปีที่แล้ว +1

      Üdvözlöm! Egyértelműen rossz megoldás a gipszkarton. Természetesen a Vályog vakolat a legjobb megoldás. Ezt követi a szárító vakolat, de kizárólag olyan ami nem cement alapú, ugyanis már ilyen is van a piacon. Majd ezt követi a mész Habarcs, ami szintén nem tartalmaz cementet. Ezután jön az összes többi, ám ezek már egyértelműen károsítják a falazatot. Természetesen csak abban az esetben ha nincs viszintes víz szigetelés.

    • @asd21191
      @asd21191 2 ปีที่แล้ว

      @@nepazarolj Ha van vízszigetelés (nehézlemez) a lábazat és a fal között akkor nem tud kárt csinálni a karton? Újra kellene vakolnom a belső tereket, de ha a kartonozás is jó megoldás lehet (ragasztva és nem profilra rögzítve) akkor inkább azt választanám, olcsóbb, gyorsabb, szebb a végeredmény.

  • @MrBalintka01
    @MrBalintka01 5 ปีที่แล้ว

    Szia vajogfalhoz mivel lehet dubelezni hungarocelt ledölt vakolat leggyorsabb megoldas hungarocel mert gyapot felszivja vizet vakolat rengeteg kellene majd teszek bele szelozoket de meg kene dubelezni tanyeros menyire fog benne

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  5 ปีที่แล้ว

      Borzasztó gondolat ez a hungarocell. Szellőzők? Ami 100% felületen nem tud elpárologni, az hogyan fog 10%-on? Józan paraszti ész, semmi több. Ilyen esetben még áteresztőbbé kell tenni a felületet, vagy, ha túl sok víz érkezik, akkor az okot kell megszüntetni, pl. esővíz, öntözés, stb. A talajvíz az már bonyolultabb kérés, akkor jöhet esetleg egy precíz, átgondolt újraalapozás.

  • @csmsee
    @csmsee 10 หลายเดือนก่อน

    Sziasztok, jól látom, hogy még nincs folytatása ennek a videónak? Köszi!

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  10 หลายเดือนก่อน +1

      Más videókban tettem említést erről. Kétszer nagyobb a nedvességtartalma itt a falnak, mint, ahol nincs gipszkarton. De nem a talajszinttől indul, tehát máshol rosszabb lenne a helyzet.

  • @mr_vee_tileworks
    @mr_vee_tileworks หลายเดือนก่อน

    Üdv! Esetleg vannak már eredmények?

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  หลายเดือนก่อน

      Igen. Kb. így is dupla olyan nedves a fal, mint gipszkarton nélkül.

  • @markmagyar8809
    @markmagyar8809 5 ปีที่แล้ว

    Szia. Hol tudom veled felvenni a kapcsolatot? Lenne pár fontos kérdésem, ezzel a témával kapcsolatosan, amit gyakran boncolgatsz..

  • @gabordeak7931
    @gabordeak7931 4 ปีที่แล้ว

    Szia László ! Mi a véleményed a belső vendégfalról mint szükségmegoldás, valahol olvastam hogy jobb mint az állandó javítgatás,a ház nincs fűtve télen, mert nem ott lakok. Űdv.

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  4 ปีที่แล้ว

      Én nem kedvelem a vendég falat mint megoldást. Véleményem szerint nagy mértékben gátolja a fal szellőzését.

    • @gabordeak7931
      @gabordeak7931 4 ปีที่แล้ว

      @@nepazarolj Köszönöm

  • @jozsefhalasz5844
    @jozsefhalasz5844 5 ปีที่แล้ว

    Üdvözlöm!
    Meg kérdezhetném mi lett a végeredmény?Mert Győrbe vettem egy vályog házat és most pont ez a munka folyamat következne,és nem tudom eldönteni hogy mészhabarcsot alkalmazunk vagy G.kartont természetesen belülre?Előre is köszönöm megtisztelő válaszát!

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  5 ปีที่แล้ว +2

      Jelenleg már körülbelül dupla olyan nedves a kartin mögött, mint ahol nincs karton. :-( Nem ajánlom a g.kartonozást semmi képen.

    • @jozsefhalasz5844
      @jozsefhalasz5844 5 ปีที่แล้ว +1

      Akkor jó hogy (Csak)a profilokat vettem meg. Ezzel a válaszával egy 85m2 vályog házat mentett meg!Köszönöm.

    • @torrish9674
      @torrish9674 4 ปีที่แล้ว +3

      Simán mehet a gipszkarton 1,5mként alul egy keskeny szellőző rács és felül is , alul be megy a levegő fent kijön szellőzik a fal

  • @atyatamas3694
    @atyatamas3694 5 ปีที่แล้ว

    Szia Laci! Vályog házba Fürdőszobába érdemes gipszkarton rakni és rá csempészni vagy vályog vakolatot venni és arra csempészni? Köszi

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  5 ปีที่แล้ว +4

      Most Vályog épületben véleményem szerint egyik megoldás sem jó. Én csak ott csempéznik ahol nagyon muszáj, ott is elhagynám az alsó 4050 centimétert a falnál. Vagyis A mosdókagyló nál is csak ahová fröccsenő víz juthat ott csempéznék. Épített zuhany kabin, vagy kád helyett mindenképpen önálló, készen összeépíthető zuhanykabinokat alkalmaznék. Ezeket 10 cm a faltól helyezném el, a benne gyárilag kialakított szellőző helyén egy cső ventillátorral a födém fölé kiküldeném a párát zuhanyzás után. Véleményem szerint ez a megoldásom működik.
      Ha valaki mindenképpen csempézni akar Vályog épületben akkor mindenképpen alkalmazni kell folyékony fóliát, valamint hajlat erősítő szalagokat. Ám tisztában kell azzal lenni hogy ezzel viszont bezárjuk a falba nedvességet. Igaz nem viszünk be a falba a fürdőszobából nedvességet.

    • @atyatamas3694
      @atyatamas3694 5 ปีที่แล้ว

      @@nepazarolj köszönöm szépen a gyors választ!

  • @musicmania61
    @musicmania61 5 ปีที่แล้ว +2

    László, melyik videóban láthatóak a tesz eredmények?

    • @zozojago3972
      @zozojago3972 3 ปีที่แล้ว

      Az engem is nagyon érdekelne. Én is hasonló eljárással tettem fel gipszkarton a falra. Nálam folyamatos a gipszkarton mögötti szellőzés

  • @krisztiantamaskovacs356
    @krisztiantamaskovacs356 2 ปีที่แล้ว

    Vannak eredmények? :)

  • @tamasmakai8434
    @tamasmakai8434 4 ปีที่แล้ว

    Üdvözlöm. Mi lett a gipszkarton teszt eredménye?

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  4 ปีที่แล้ว +1

      Ennek nincs végső reedménye. Ez egy folyamat és mindig jelenlegi részeredmények vannak. :-) Most kb. 60%-al nedvesebb ezen a területen a falazat, mint a gipszkarton nélkül. Ám nem a talajtól indul a karton! Akkor sokkal rosszabb lene a helyzet, ám ostobaság lett volna öszedöntenem a saját házunlat, ezért előrelátóan 65 cm magasságtól indultam.

  • @klaudiapecsi546
    @klaudiapecsi546 ปีที่แล้ว

    Most akkor ennek mi lett a folytatása?😮

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  ปีที่แล้ว +1

      Az, hogy nagyon nem jó megoldás és nem szabad vályogházba gipszkartont tenni. Már több videóban is elmondtam ezt az eredményt azóta.

  • @istvanredei
    @istvanredei 5 ปีที่แล้ว

    Kíváncsi lennék negyedévente egy beszámolóra a mért értékekről... Köszönöm! ;)

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  5 ปีที่แล้ว +1

      Most 3 x nevesebb mint ahol nincs gipszkarton. Itt nem is az értékek fontosak hanem az arányok. Sőt ítt 60 cm magasságból indul eleve pedig.

    • @istvanredei
      @istvanredei 5 ปีที่แล้ว

      @@nepazarolj Köszönöm a választ!

  • @gabordiofa2885
    @gabordiofa2885 5 ปีที่แล้ว +1

    Szia jók a videoid :) Vannak már teszt eredmények? Milyen típusú mérőkészüléket használsz a méréshez?

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  5 ปีที่แล้ว

      Még nem volt idom foglalkozni azóta vele sajnos.

    • @Luluka89
      @Luluka89 3 ปีที่แล้ว +4

      És 2 év elteltével vannakeredmények?

  • @richarddecsi2186
    @richarddecsi2186 ปีที่แล้ว

    Vannak már eredmények?

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  ปีที่แล้ว +2

      Persze. Sokkal nedvesebb a gipszkartonnal takart fal. kb. kétszerese a többinek.

  • @tiborroncsak9651
    @tiborroncsak9651 5 ปีที่แล้ว

    Üdvözlöm László! Tanácsot szeretnék kérni!... Nemrég költöztem egy vályogból épült tanyára. A külső ill. kinti része szépen le van vakolva (nem tudom mivel, de szép egyenes), de a belső rész még a régi egyenletlen, csúnya kinézetű... A falak vastagsága kb. 50-60 cm. Szeretném belül is szép simára megcsinálni. Kérdezgettem itt a helyieket, de nem igazán kaptam konkrét választ arra hogy mi is a legjobb megoldás... Azt javasolták hogy véssem a falakat sikba, úgy is van elég falvastagság. Nekem nem lenne probléma ha egy kicsit szűkebb lenne a szoba, de a gipszkarton nekem jobban tetszene. Párna fák, karton, festék, és ennyi. A ház egyáltalán nem nedves, nincsenek még jelei sem. Mit javasolsz? Köszönöm előre is a tanácsod! Roncsák Tibor

  • @palczier498
    @palczier498 2 ปีที่แล้ว

    Jo napot piros teglara gipszkartont ragasztani lehet plusz valamilyen csavarok is koszonom

  • @sandordaraban6016
    @sandordaraban6016 5 ปีที่แล้ว +2

    Mikropol vakolat, baumit clima glett, lelegzo festek, kivulrol kozetgyapot szigeteles szilikonos para atereszto nemesvakolat...

  • @kirakira3522
    @kirakira3522 2 ปีที่แล้ว

    Senki nem hallot még szellőző beépiteséről a házban? :D ha be van epitve szellőző nem fog le csapodni a pára hanem ki megy.

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  2 ปีที่แล้ว

      Ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor nem is lenne gond a házakkal. :-) Ennél összetettebb azért ez a problémakör és nem jelent feltétlen megoldást a szellőző.

    • @kirakira3522
      @kirakira3522 2 ปีที่แล้ว

      @@nepazarolj hat nem tudom a valyog házaknál be valik e, de azért sokkal jobb ha van szellozo.nekunk volt es állandóan fris levegő volt, a fris levego jött be, a pára pedig ki ment. Kb 2-óránként kapcsolt be a szellőző vagy ahogy be állítottuk. Azota nem volt se az ablakon para le csapdas, sem mashol

  • @heterosapiens6598
    @heterosapiens6598 6 ปีที่แล้ว +7

    Na végre valaki odateszi magát ,és nem csak teóriákat gyárt ,hanem tesztekkel, mérésekkel alátámasztottt véleményt formál!
    Diszkoveri csenöl bekaphatja! :D

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  6 ปีที่แล้ว +1

      :-)
      És még nem is a britt tudósok módján teszem, ahol bármikor be tudják bizonyítani pro/kontra az ellenkezőjét is egy másik kísérlettel. :-)
      A legfőbb erény itt is a pártatlanság. Nem fűződik érdekem az eredményekhez. Sőt örülnék, ha végre bármit tehetnénk a vályogházakra. :-) mert nekem is könnyebb dolgom lenne.

    • @davidolah1005
      @davidolah1005 4 ปีที่แล้ว

      @@nepazarolj
      Helló volna egy kérdésem

  • @Adam-sm9qp
    @Adam-sm9qp 5 ปีที่แล้ว

    Szia Laci! Nézem a videoid , nagyon jók , igen a Tacumás szerelős is. Tudom itt most a vályog a story , de szerinted kismeretűtégla ház saralt mennyezetét miképp szabad szigetelni , hogy ne legyen gond a pára?

    • @nepazarolj
      @nepazarolj  5 ปีที่แล้ว

      Ha nincsenek rések, repedések a sárfödémen, akkor kőzetgyapot, pl. 2x 5 cm, így el lehet fedni két sorban rakva az illesztési hézagokat is. Alá, fölé párafékező fólia, azaz papír, vagy hullámpapír.

    • @gaborvastag
      @gaborvastag 5 ปีที่แล้ว +2

      Ha nem raksz alá párazáro fóliát akkor inkább a cellulóz szigetelés ajánlom. Nekem az van tökéletes! A kőzet gyapot az a baj hogy kicsapódik benne a pára és tenger lesz a padláson. Tapasztaltam nem vicc!!!

  • @ficere1088
    @ficere1088 6 ปีที่แล้ว

    Szia Laci !!!! Figyelemel kisérem az oldaladat , vályog épületünk van nekünk is , ha megjelenik ez az LB amit megemlitettél / vékony vakolat / akkor légyszi dobj fel egy ismertetöt róla !!!
    Köszönet érte !!!! Üdv.

  • @zoltanballa7290
    @zoltanballa7290 4 ปีที่แล้ว +2

    Egy ev utan hogy mukodik.