Дуже правильний висновок автор озвучив - якщо ви мріяли про 2 поверхи то обов'язково будуйте 2. Я сподіваюсь, що після перемоги я зможу відбудувати свій будинок та обов'язково побудую 2 поверхи так як у мене саме подібне рішення у мріях.
Живу у двоповерховому. Так, на другий поверх вдень майже не ходжу. На другому у мене тільки спальні і учбова кімната дітей. Важлива деталь: психологічно мені спокійніше спати на 2 поверсі: безпечніше. Ну і вид з 2 поверху прекрасний.
Якраз з дружиною думаємо, планували будуватися, по ваших відео навіть сподобався 1 поверховий будинок за 100 Радилися з 4 людьми які живуть в 2-3 поверхових будинках, всі кажуть що якщо би зараз будували , то будували 1 поверховий і площі до 120 м2 Вирішили 1 поверховий,
Дуже заможний та дуже немолодий чоловік,якось мені відкрив душу. Сказав що хоче у своєму будинку,щоб він міг самостійно, без жодної допомоги,дістатись від автівки у будь-яку кімнату свого майбутнього будинку.І щоб у всьому будинку не було жодних порогів, просто жодних. Щоб він міг навіть на електровізку пересуватись по усьому будинку. От і виходить ,що все дуже просто, всі ми будем старими(якщо повезе), і ходити по сходах нікому незахочеться. А за статистикою, падіння зі сходів є однією з поширених причин нещасних випадків. А там,робіть собі хто шо хоче. А може хто й не збирається, бути старим?;-)
Однозначно один поверх! Не треба розраховувати на майбутнє проживання дітей, гостей та запасні кімнати аби було. Максимум 2-3 людини. Більше не уживуться під одним дахом. Такі реалії сьогодення
Перед тим як почати будувати власний, просто арендував на 3 місяці будинок 2 поверхи. Пожив і вирішів, что тільки один поверх, тільки три спальні, два санвузли, по максимуму комір, гардеробів та іншого, просторий передпокій, а горище одразу робити так, щоб організувати там склад зберігання всього що можна (велосипеди, колеса, зимові речі.....). Будинок - це перш за все про практичність і комфорт.
Маю 2 поверхи. З плюсів, на 1п завжди прохолодніше, не потрібен кондиціонер, на 2п завжди тепліше. На другому вставновлена ванна, на першому - душова, і це зручно, але і дорожче в плані ремонту на оздоблення. Дуже непросто з деревʼяними сходами, гарних майстрів мало та коштують дорого. Був випадок коли доводилось виправляти покрівлю. Висота будівлі велика і ці роботи на такій висоті перетворюються на проблему. Також проблема встановити та обслуговувати кондиціонер. Також є балкон на другому поверсі, на який теж пішли певні кошти (двері, плитка, поручні, освітлення) а ми ним не користуємось бо маємо терасу, тож не раджу. Я думаю можна було б багато заощадити без додакового сан вузла, балкону, та сходів (біля 10тис. у.о.), але довелось би трохи більше потратити на покрівлю.
Дозволю вставити своїх 5 копійок до жвавої дискусії. Особисто для мене практичний тільки одноповерховий будинок площею +/-120м.кв. Переваги: доступність всіх приміщень будинку з одного рівня; відсутність блоку сходової (мінусом якої є значна вартість влаштування і подальшого обслуговування(охолодження і опалення значного об'єму повітря)); простіший фундамент; відсутність монолітного перекриття; менша висотність будинку і простіше його обслуговування; можливість влаштування підігріву підлоги у всіх кімнатах.
На мій погляд, перш за все, будинок повинен бути практичний та зручний в використанні.( Не тісний і не великий). Віддаю перевагу будинку з мансардою. В разі потреби додаткова площа. При плануванні перший поверх: одна спальня, гостинна-зал, кухня, сан/в., під сходами корисний простір (гардероб або...); мансарда - спальні, сан/в.. Молода сім'я з трьох (а може бути більше) людей, має потребу в окремій дитячий кімнаті, інколи приїздять батьки (а може їх прийдеться доглянути), родичі або просто гості. Коли прийшов вік-час першого поверху для пари буде достатньо, мансарда для гостей, дітей та внуків. Врешті добре все по можливостям, а головне це перемога, мирне небо та мирне життя без терору!
Давно не бачив на каналі віоде про планування різних будинків. Дуже подобається подібний формат та просив би автора збільшити контент у цьому напрямку.
В мене будинок 210 кв. м., це 11*12 метрів. Для ділянки 6 соток це 1/6 чи 2/6 для 1 поверхового буде грубо (насправді більше). Навколо треба робити по нормальному 1 м. бетончик, я зробів доріжки - ну треба! коротше вже виходить 2/9 чи 4/9 ділянки на будинок. В мене перший поверх парадний, другий жилий - тобто усе парадне для всіх на першому (кухня, зал, туалет), а другий поверх особисті кімнати, де навіть раптові гості не мають ходити. Внизу санузол охайний, наверху як вийшло, тобто навіть труси, качки, кораблики чи ліфчики нормально і бігти прибиратися не треба, до гостей. Сан узол один над одним технічно значно легші, зміни легші. За умовчанням у вікна 2 поверху ніхто не заглядує, підлога 1/2 вже втеплена, стеля на 1/2 вже втеплена😁 дах на 45% менший. З недоліків, дерева краще не дозволяти поряд із будинком, бо жолоб нереально чистити (в мене висота + крутий схил).По сходах лячно було спочатку дітям, але нормальне виховання і більш менш. Моя мати у гостях була, їй на 2 поверх важкувато виявилося ходити. Сходи займають нормально місця.
Додаткові плюси другого поверху: економія при будівництві криші, каналізації другого санвузла, можливість побудувати балкон чи лоджию, наявність додаткової площі для кабінету, тренажерного залу, більярдної, гостєвої кімнати і тд. Такі площі не обовязкого гарно опалювати. Що стосується комфорту то на 2 поверсі завджи більше світла
Зараз в планах будівництва будинку, але він складається з двух частин одноповерхову (зала, кухня, їдальня) і двуповерхова, де під другим поверхом (гардероб, коридор, санвузол, тамбур, лендрум, кладова), а на другому 3 спальні + санвузол. Свідомо на це іду, на першому поверсі - проводити основний ча з використанням всієї площі, а на другий поверх ідти спати. + гостьова кімната (не гостіна, а саме окрема кімната) - розрахована, щоб гості могли спокійно ночувати, виходити з неї ідти на кухню, вийти на вулицю через задні двері, поки сім'я (ми) ночуємо зверху. І так ніхто нікому не заважає.
Скільки дивився аналогічних відео, майже усі кажуть, що, якщо дозволяє площа ділянки та рельєф, краще будувати 1-поверховий будинок в одному рівні. Бо бігати зайвий раз сходами ніхто не бажає, а з віком це може бути й проблемніше.
Все дуже просто. Якщо вартість ділянки - дуже дорога, в тебе немає можливості її збільшити - тоді доводиться будувати другий поверх. Але. Я б в такому випадку будував би не другий поверх - а при умові сухих грунтів - цокольний поверх. Як на мене - це кращий варіант, аніж другий поверх, потрібно лише перевірити геологію. Ну а якщо території - вистачає, звісно одноповерховий будинок - найкращий варіант. 👍
Маю багато чого сказати. Але скажу коротко. Будуйте такий будинок по своiх можливостях. Щоб ви змогли його побудувати i заселитися за 1-2 роки. Якщо ви не мiльйонер то тiльки 1-поверховий. Бо що не кажiть а два поверхи на багато дорожче i довше. I якщо у вас не 20 дiтей 2 поверхи вони вам не потрiбнi. Краще зробiть один поверх але з якiсних матерiалiв чим двоповерхову коробку з якоi будуть всi смiятися i вам спiвчувати. А виправдання що у вас маленька дiлянка i через те вам потрiбно два поверхи це потрiбно звертатися до лiкаря. Якщо ви не можете купити нормальний участок то вам взагалi не потрiбно влазити в стройку великого будинку. Я вже не говорю що двоповерховий будинок зробить вашу дiлянку ще меншою i ви за ним сонця нiколи не побачите
@@namesname7315 Я про гривнi даже не кажу. Я даже не можу порахувати скiльки в гривнях буде коштувати будинок в повнiй комплектацii виходячи з сьогоднlшнього курсу i скажених цiн на матерiали i роботу. В селi хотiв батькам утеплити будинок щоб менше платили за опалення так нарахували прайс бiльше $10000. Весь будинок стiльки не стоiть
про нормальный участок тоже вопрос спорный, допустим есть участок 2 сотки в Киеве на печерске или во Львове в старом городе, это получается не норм участок?
Живу в 3-поверховому і постійно думаю про те, що краще б було 2 поверхи - золота середина і в 2 рази менше сходів. Зараз коли йду з 3 поверху на 1 чи навпаки, то завжди набираю купу речей в руки щоб все взяти за раз і другий раз не ходити, бо далеко. Зате корисно для здоров'я, навіть не виходячи з будинку за день можна кілька тисяч кроків находити, в тому числі по сходам)
Живуз чоловіком у 2 поверховому будинку ,зайвий раз навіть коли потрібно не підіймаюся, у нас будинок тріривневий у спальню 5 сходинок ,на другий поверх 7 і ходити туди не хочу. Мрію про 1 поверховий з санвузлом біля спальні,з кладовою, з гардеробною і просторою кухнею- вітальнею, так як є зараз тільки без сходів бо ми вже в літах.
Маємо одноповерховий будинок, коли були в евакуації прийшлося жити в двоповерховому, чесно кажучи постійне ходіння по сходах, напрягало і було важкувато. Повернувшись додому дуже радіємо, що дом одноповерховий
Батьки мріяли про двоповерховий будинок. Збудували пожили з сімʼєю 15 років Зараз діти всі розбіглись залишався великий будинок на двох . Другий поверх не користується взагалі. Планую будувати будинок вже для моєї сімʼї, 100 % одноповерховий.
Краще в один поверх все) можна залишити другий як мансардний для однієї кімнатки (наприклад, дитячої, якщо вже підлітки, чи кабінет, щоб бути наодинці) Завжди мріяла про двоповерховий, живемо в квартирі, є дача як раз з другим мансардним поверхом, чесно кажучи я стомилась підніматись туди-сюди вже за три місяці проживання влітку. А мені ще немає 40.
жив в 2 поверховому будинку 11 років, у нас з братом кімнати були на 2 поверсі. Займався спортом, коридор між нашими кімнатами був як за спортивну кімнату, зараз там розміщені шафи та наші кімнати, тому буде чим зайняти ці кімнати. Коли приїздимо ми або гості - є де жити та усамітнитись.І дуже радий що батьки вирішили зробити саме 2 поверховий будинок. Так, більшість часу проводимо саме на першому поверсі, але якщо хочеться усамітнення або свого особистого простору - 2 поверховий це база. 3 поверхи(як для мене) це вже занадто, бо на 2 поверх після початку повномасштабки підіймається лише мама і то дуже рідко(вік, це правда, він дуже впливає на використання 2 поверху). З приводу прибирання - на 2 поверх тяжко підіймати пилосос(особливо якщо він потужний, а для дому на 110- 200 м"2 він необхідний), і підлогу разом з сходами тяжкувато мити, але якщо всім разом займатись прибиранням, то воно не відчувається. Також раджу робити 2 поверх з нормальною підлогою, не дерев'яною, оскільки буде чути навіть те, що хтось вирішив позайматись спортом о 2 годині ночі(я). Якщо вам необхідний особистий простір та комфорт, і розмір будинку 100+м"2, однозначно 2 поверховий(ще і якщо діти є), а якщо у вас лише 1 дитина і мало родичів - вистачить 1 поверху, але не меньше 70м"2
для тих хто вагається придумали мансарди. проектувати будинок з мансардою, но будувати один поверх і неопалюваний дах. правильно розроблена і добре продумана конструкція даху дозволить порівняно дешево переробити його в мансарду коли/якщо другий поверх знадобиться а місце під сходи тим часом можна використовувати для чого треба, винісши потім це приміщення на мансарду. все одно, зазвичай, другий поверх потрібен тільки протягом 20-ти років життя людини максимум. комфортно і безпечно на другому поверсі все одно зможуть жити або діти старше 8-ми років або "пока молодой". після 40-45 взагалі не захочеш йти на другий поверх за забутим гаманцем/краваткою/сумочкою якщо від того не залежитиме твоє життя.
@@Виктор-ы1г5у це або сонячні панелі і інвертор, або генератор або доказуйте своєму обленерго що ви без електрики додому не попадете тому вас треба на ту ж гілку що і лікарня чіпляти. ну і ліфт рухається а значить може зламатися з більшою імовірністю ніж сходи. якби ліфт був рішенням, то сходів вже не було б ніде😁
Пане Тарасе мої батьки будувались ще в 90, живимо на 1 поверсі а на другому окрім гоиняної штукатурки й освітлення ніякого оздоблення так й не зробили. Сходи дерев’яні й портал обшитий вагонкою з середини й утеплений ззовні. Другий поверх використовується як склад для всього не зовсім потрібного…
Я скільки раз був у знайомих в кого 2+ поверхи - не дуже зручно підніматись коли зайняті руки. Ще дехто вирішив секономити площу для сходів і підйом чи спуск дуже екстримальний. Тому коли проектували свій будинок погодились що буде 1 поверх та менше площі під сад. Зовсім не шкодуємо що так зробили. Але також є рідні які будували 2поверховий будинок бо хотіли балкон з гарним видом із вікна.
Я з тих хто хоче невеликий 1 поверх, десь 75-85 квадратів. Проживав у 90кв 1 поверх, 130к 2 поверхи, 2к квартирі 45кв. Мені було б достатньо і 50 квадратів будинку та хочеться просторішу вітальню та кладову щоб не складати старі речі на горище ))
Дивний відгук, що в двоповерховому будинку на другому поверсі жарко. В одноповерховому будинку цей один поверх і буде останнім і буде жарко у всьому будинку. А в двоповерховому є перший поверх, де буде завжди прохолодніше. Зате дуже вірний аргумент, що піднімається тепло при обігріві. Як варіант, робити двері на сходову клітку, але це ще більше ізолює другий поверх. Якщо відповідне розташування, аргументом за 2 поверхи може бути вид з вікна, по перше, вікна будуть вище огорожі, по друге, можуть бути вище сусідів, якщо територія з нерівномірним ландшафтом. Але один поверх однозначно комфортніше, ще й звільнене місце від сходів додасть кілька метрів квадратних.
в мене як раз бажання свого будину більше всього в потребі ділянки своєї для квітника, маленького саду і огородика. чисто для душі і тому коли бачу як будинок "забирає" землю завжди думаю - саме тому має бути в висоту))) хоча аргументи за одноповерховий наведені від людей корисні, але це все особисто. наприклад жодний з них для мене не критичний взагалі.
Якщо ділянка має гарний крайовид, то навряд чи ви зможете, прокидаючись вранці, в одноповерховому будинку, побачити у вікно щось гарне та незвичне, окрім свого паркану чи пару туй!😂
Привіт всім. Досвіду будівництва не має, але є досвід проживання 1-пов та 3- пов будинку. І я б сказав, всим хто вибирає скільки має бути поверхів при будівництві/купівлі будинку/навіть квартири, поживіть тривалий час у обох варіантах. 1-пов житло: Плюс- все під рукою. Спати краще сподобалось на 1 пов (відчуття комфорту, мікроклімату 👍). Вихід з кухні на терасу, сама тераса. Ти ЖИВЕШ на землі. Це головне для чого потрібен прив буд. Мінус - мабуть тільки відсутність спостерігати чудовий краєвид з 2 пов, але він трапляється дуже рідко😊. 2-3-пов: Плюс: більш ізольовані зони комфорту. Мінуси: вічна біготня по сходах (зарядка на 2п, носки в підвалі і т.д.🥳). Да і ходити я люблю при цьому. Особливо це напрягає коли потрібно щось зробити задіюючи зразу 3 поверхи. Прибирання: пів-дня поверхнево, генерально- день. Треш повний. Щось зробити потім вище 1пов, затратно, якщо з драбинки/стільчика не можливо. А зробити потрібно буде повірте. Сходи це взагалі окрема тема, особливо, якщо вони зроблені окремою шахтою (я б їх ніколи так не будував, а будинок готовий тепер би не купував би, не розглядав би навіть). Це колосальні протяги, втрати тепла, холоду і т.п. повний треш. Балкон на 2-3 пов. не утепл і незакритий - краще і непроектуйте, потім це безтолкова річ. Раз в рік виходили прибирати. Поверх в криші (частково/повністю) колосальні втрати тепла/холоду. Літом жара, зима холод собачий/або рахунок за газ/світло зашкалює. П.с. написав чисто свій погляд на поверхневість житла. А порада все ж таки, ідеальний варіант - вам дуже допоможе свій досвід в проживанні у багатоповерхневому будинку (винайміть, поживіть у родичів/знайомих тільки з можл самому обслуговувати будинок). І з цього досвіду ви потім зрозумієте, що подобається/ зручно/ практично. Всім бажаю добра.
Да і про тінь від будинку - це потім тільки розумієш, що там сонця немає, дерева не висадиш, щось не просушиш і т.д. Так скажете це дрібниці, але ця дрібниця у вас може займати майже все ваше корисне подвір'я, на якому хочеться сонця і тепла.
Якщо ділянка 10 соток одноповерховий, якщо 6 соток двоповерховий. І враховувати що з часом діти виростуть і роз'їдуться. Була раз на замірах в одному будинку який розпочали будувати в 1993 році багатодітна сім'я( 12 дітей) віруючих. будували по мірі наявності коштів. Будинок 3 поверховий, з цоколем, 15 кімнат. В 2008 році коли здавали будинок в експлуатацію в будинку вже жили тільки батьки( діти розїхалися хто закордон хто одружившись в інші міста. Будинок готували на продаж але ж хто купить таку махіну.
В сьогоднішніх реаліях краще мабуть будувати два поверхи тільки один щоб був під землею ( не в якості підвалу а в якості повноцінного простору для проживання ) ,на мою думку це дуже зручно якщо спальні кімнати будуть під землею ( по перше тихо,по друге поспати за необхідності можна подовше ,ну і з метою безпеки ).але про економію тут вже точно не йдеться бо підземне будівництво це на порядок дорожче ніж надземне.
Цікава тема, але для мене вже пізно щось міняти. Побудували 1,5 поверхи, але до толку ще не довели. Утеплення другого поверху вийшло значно дорожчим, ніж уявлялось. Тепер важко сказати, чи повторила б цей вибір. Мабуть, якби був 1 поверх, вже б давно переселились.
Шукав в 21 собі будиничок у селі. Як заміську дачу, цілодобового проживання. По грошах вирахував, що вистача на невеликий (60-80 м2) В якому зробити повний ремонт. Надбудувати 2 поверх каркасний с заповненням pir + еппс. Перевіряв ріг, він реально не горить. Клав шматки в розігріту піч с дровами. Виймав назад скільки і поклав, в вигляді чорної пемзи. Розумію, що горить навідь бетон. Але pir вразив. Другий поверх як майстерня, та гостьова. З першого зробити... ліфт 😊 Як платформа, а не кабінка. Сходинки ззовні, закриті від снігу карбонатом. Якщо хтось приходить в майстерню, то виходить окремий вхід. Можливо другий поверх швидко нагрівати + стеля будинку, не дасть йому швидко вихолоджуватись. Щоб придбати під мої потреби, там де хочу, прайс виходив тоді непідйомний. Та усе рівно не відповідало потребам. Передивившись дуже багато будинків, навідь з завищеною ціною в 2-3 рази ніж міг на той час потягнути, не побачив жодного, як бажаю. Ті що з величезним терплоакумулятором, теплою підлогою. Гарним утепленням. Біосептиком без відкачки і тд, і тп. Ні за який прайс не бачив.
@@Ekrinn 10к$ червона цегла, гарний фундамент, 2.75 стеля, газ, вода. Нажаль 220, а не 380. 64 квадрата. Це з того що дійсно підійшло. На ремонт 10. Сюди тепла підлога, акум з піску під підлогою. Вікна, двері, санвузол, септік, зовнішне утеплення. Але треба рахувати, що майже весь інструмент маю, і майже все вже робив раніше сам. І доволі багато маю в "норці" для будівництва. Провода, сітки, розетки, осби, по сантехниці декілька ящиків фітінгів і тп. Навідь багато утеплювача і тп. Навідь кондішини паяв, та вішав, з вентиляцією та рекупераціею. І досі маю деяке устаткування. Другий поверх, то 5к планував. Теоретично повинно вистачити. Рахував в 21 році. Дах односкатка профнастил. Так в мене другий поверх над гаражем зроблено. Працюе поки добре. На даху потім зручно сонячні панелі електро, та водогрійни встановити. Чи тільки водогрійні, як в пана Юрко. За 25к, такого будинку, не можливо знайти. Але через московитів, вже вкотре, все йде шкереберть.
Якщо хочеш зробити двоповерховий будинок - одягни на одну ногу гіпс і руку забинтуй і спробуй дістатись на 2-й поверх багатоповерхівки…. А з іншої сторони з тим як зараз затоплює людей - на другому поверсі більше шансів вижити
Живу в квартирі на 9-му поверсі))) Але дискусія про один чи два поверхи, нагадує мені розмови про "що краще - 5-ти метровий представницький седан, універсал D-класу с "маленьким" дизелем та на механіці чи середньорозмірний кроссовер с постійним повним приводом?"
Інше питання, а як охолодити будинок? Пережила літню жару, і тепер готова боротися за кожен градус. 1) чи є якесь покриття для даху, щоб він менше нагрівався? Якесь утеплення? 2) чим обробляти стіни будинку ззовні? Метал під сонцем сильно гріється, стіни мого будинку також, дерево менше. Так що ж тут обрати? 3) може взагалі є якісь екстраординарні способи охолодити будівню? Чи не стандартні для нашого регіону? Знаю про жалюзі з надвору на вікна. Таке є в чорногорії. Але які ще є варіанти? Плівка на вікна не сильно спасає, бо саме вікно сильно гріється. І ще є рихит того, що склопает трісне( Кондиціонер не варіант. Я не можу розраховувати на стабільність світла. З обігрівом простіше, бо тепла підлога тримає довго при відключеннях. А про охолодження взагалі рідко хто згадує
До війни ми теж збирались будувати двоповерховий будинок. Перепитала всіх у кого такі будинки чи варто будувати таке. Відповідь у всіх одна:" Живемо на першому поверсі , задіяні кухня та спальня а все інше навіть не опалюється бо дорого." Зробила висновок, що будувати треба практичне житло а не для того щоб людей потішити.
Жив як в двоповерховому так і в одноповерховому. Якщо ділянка дозволяє то (на мою думку) тільки одноповерховий. Відчувається більше простору. Легше прибирати, один робот-пилосос))) не розчаровуєшся коли треба підійматись за якоюсь дрібницею на другий поверх. Рівномірна температура по всьому будинку. Менше затрат на опалення та обігрів. Немає ніяких сходів. Якби знову будувався то тільки одноповерховий.
Зараз відпочиваємо на першому поверсі трьохповерхового будинку! Багато площі, яка є просто прохідна, що не раціонально. Кухня на другому поверсі і, звичайно, багато туди не находишся. Господар квартири спить в маленькій кімнаті і має маленьку кухню в цокольному приміщенні, де є вихід на вулицю... Не варто, на мою думку, мати такі неосяжні квадратні метри!
Я останнім часом думаю про мансарду чи другий поверх. Ні, нам не сильно треба додаткової площі. Бракує місця тільки для сушки, відпарювача для одягу, собаки. Поки зійшлися на літній терасі. Туди можна буде винести сушку. Але від цього тільки вдасться зручніше покласти обідній стіл у вітальні( Тумбу на фен і рівнячку можна буде доставити у ванну, якщо там замурувати вікно. Тому необхідність другого поверху поступово відпадає. Але розглядається як лакшері післявоєнний варіант
Построил дом с мансардой. Это считай тот же двухэтажный. Общая площадь 160 кв . м. И отдельно стоящий гараж с навесом. Строил такой из -за узкого, но длинного участка. А сейчас склоняюсь к то тому, что идеальный , для меня дом - это одноэтажный с цокольным этажом, в котором бы были все хозпомещения и гараж. В дальнейшем такой дом , как и одноэтажный обслуживать проще.
Тарас, з того часу як ми проектували з вами наш будинок, ми встигли пожити в двух різних будинках. Звісно все залежить від конкретних умов, наскільки грамотно оргінізований простір в тому чи іншому будинку, але узагальючи зараз я б обрав одноповерховий компактний будинок(112-120м2), це набагато комфортніше та зручніше в повсякденнному житті, обслуговуванню та утриманню. Також з цікавого за цей час помітили різницю між керамікою та газобетоном в плані звукоізоляції.
Будую два поверхи зараз, бо це дуже зручно розділити дві зони, на першому поверсі вітальня, кухня, головна спальня з гардеробом і санвузлом, також є гостьовий санвузол і кабінет, а от на другому поверсі дитяча, гардеробна, санвузол, гостьова кімната і open space (ігрова) + 2 тераси на другому поверсі площею понад 100 квадратів, тому я планую з сім’єю дуже часто проводити час на другому поверсі, планування дуже важливе
Планування і реальне життя то різні речі. Тут питання де ви прожили все життя і який є досвід. Часто люди хочуть кабріолет, а коли його купують то розуміють що в дощ ти на ньому не покатаєшся (без даху), в сонце тобі напалить і згорить лоб при довгій поїздці, а капелюха знесе поток вітру. Тому одне діло мрії\уявлення, інше діло то практичність в повсякденному житті.
@@OstJoker дуже вдала аналогія, так я це розумію, я жив і в будинку і у квартирі, розуміння чого не хватає і що має бути дуже чітке, тому ці плани підкрипленні практичним досвідом. Як мінімум коробка вже збудована, і бажання завершити будівництво і в'їхати у власний будинок як ніколи сильне
отопление второго этажа, ощутимо, и за 3 года раз 20 поднимался на второй этаж, нет смысла. если площадь позовляеть нужную квадратуру сделать в 1 этаж, то 1 этаж лучше
Коли мої батьки отримали діляку 6 сотих то проект був на один поверх.. і взагалі чисто як літній будинок.. але ситуація в житті змінилась і батьки вирішили жити в будинку а не на квартирі прийшлось змінювати більшу частину проекту щоб максимально було вільної землі для висадки... отож вийшло не 2 а 3 поверхи і скажу абсолютно не шкодуем бо все в міру і компактно.. то бість будинок зайняв 1/4 ділянки
Сім'ья 4 людини. Живемо в будинку 2 поверхи + підвальний поверх. Загальна площа 200 кв. м. Ні за що не проміняв би на одноповерховий. У нас перший поверх - це кухня-вітальня де кипить життя і завжди шумно. А на другому поверсі зона відпочинку, де можна відпочити в тиші. І ще ми дуже задоволені тим, що зробили мінус перший поверх. Не розумію чому зараз це не в тренді. За відносно невеликі додаткові вкладання отримали купу місяця для продуктової комори, котельні, пральні і т.д. В одноповерховому будинку робити такий поверх звісно недоречно. До того ж додаємо озвучені факти про меншу вартість та плями забудови
Жителям міст які думають побудувати будиночок в селі на старість: другий етаж це сходи. Вам воно потрібно на старості по тих сходах бігати чи щось таскати? Моя бабуся десь в 70 просто перестала туди ходити, а прожила майже до 90. А якщо ви молода сім‘я то звісно ж будуйте етажі - це дійсно дешевше.
Слава Україні! Розкажіть будь ласка щось про модульні будинки, чи варто купувати. коли коштів на щось серйозне немає, чи надійні, плюси і мінуси, що потрібно враховувати при покупці і чи взагалі рекомендуєте?
"основне життя відбувається на першому поверсі, на другий хіба що спати піти" (и то для этого нужно делать 1 или даже 2 доп сан узла), думаю одного этого комментария достаточно, что бы дальше не вникать и остановить свой выбор на одноэтажном доме (говорят ещё что плоская крыша при этом дешевле + дополнительная терраса прямо на доме)
Я вас дуже прошу. Перепитайте цих людей ті хто мають два поверхи. Спитайте їх які в них сходи: кут, висота, ширина, довжина сходинки, чи є міжповерховий майданчик. Ви вже зрозуміли до чого я веду, правильно - зручність! Я впевнений там сходи не зручні)!! Бо по перше, про зручність сходів мало хто думає на єтапі планування. А по друге зручні сходи забирають багато площі від будинку, а хто там буде розкидуватися площею))?!
Проєктую сходи двохмаршові з площадкою. Висота сходити не менше 145мм і намагаюсь не переходити за 170мм. Ширина 300мм. Дуже рідко раніше проєктував із забіжними сходинами, а зараз взагалі не проєктую таких.
Мансарда. А хіба це не двох поверховий будинок.Сходова,поверхи площа ітд такі ж самі.І у фінішній вартості будівництва мансарда вийде навіть трохи дороще.
єдина перевага мансардного поверху в тому що то "поверх на вимогу". проектуєш поверх+мансарду, но мансарду не робиш зразу (при грамотному підході програш може 10% по вартості матеріалів порівняно з неопалюваним дахом), а лише якщо в ході експлуатації бачиш що місця мало. якщо потрібні всі приміщення по розкладці 2х поверхів і не виходить їх скомпонувати як одноповерховий то краще робити 2 повні поверхи ніж возюкатися з мансардою. мансарда завжди буде інженерно менш якісним житлом ніж поверх.
Доброго дня, підкажіть будь ласка, якої товщини фундамент має бути для камінопечі вагою 2 тони і чи потрібно його зв'язувати з основним фундаментом (піч буде біля стіни яка стоїть на стрічковому фундаменті) чи можна просто зробити окремо зі своїм окремим армуванням?
Всім доброго дня, хочу поділитись своєю ідеєю в цьому плані, якщо в когось будуть поради чи зауваження буду дуже вдячний. На даний час сім'я з 1 дитиною, плануємо 3 дітей, тож в майбутньому 5 осіб. Я думка будувати 2 поверхи, але трішки не стандартно, на першому поверсі зробити спальню батьків, одну кімнату для дитини, кухня-вітальня, теплогенераторна, ванна кімната. Вихід на другий поверх з можливістю закривати прохід. А на другому поверсі зробити 2 дитячі, гардеробна, можливо ще щось. Правда ще не знаю як краще повноцінний другий поверх чи мансарда. Цим плануванням я хочу добитись того, щоб при будівництві заїхати в будинок якомога раніше, бо спочатку не потрібно робити ремонт на другому поверсі, а достатньо облаштувати умови на першому поверсі. А другий поверх облаштовувати з часом, та "переселяти" туди дітей за потреби з їхнім ростом. В майбутньому коли діти почнуть покидати дім та виїжджати, перекрити вихід на другий поверх, зменшити там опалення та повноцінно проживати лише на першому. Тобто постійно буде використовуватись лише перший поверх, а другий лише в той час, коли це буде необхідно для дітей. Подібних планувань не зустрічав, не знаю на скільки це логічно та практично, буду дуже вдячний за зворотний зв'язок стосовно такої ідеї.
Зустрічав таке планування. На другому поверсі дві спальні для дітей , коридор та вихід на балкон. Над сходами люк , який перекривався на зиму, а всі діти зимували на 1 поверсі. По факту ми перебували там майже всю зиму. Другий поверх не опалювався.
Якби дозволяли фінанси, будував би виключно один поверх, мінімум 2 санвузли, робочий кабінет\гостьову кімнату і основне - багато місця для зберігання речей. З батьками жив в будинку 90 квадратів, 1 поверх, місця вистачало але постійно була проблема кудись виносити\заносити речі, то на горище, то в гараж. Проблема зберігання речей, мені здається, що багатьма недооцінюється, тому я би робив велику простору кладову в будинку, окремий гардероб + господарську будівлю окремо на вулиці. Гараж для авто скоріше за все не робив, навіс від опадів і сонця і вистачило б.
Вже не раз від багатьох блогерів(не лише ті які займаються будівництвом і дизайном) чую, що якби будувались знову, то зробили меншу площу і один поверх! Моя думка з ними солідарна, звичайно якщо дозволяє ділянка.
Kраще 2 поверхи , але з підйомною сходинкою на єлектриці , такі вже виробляють . Якщо у подальшому жити з кимось з вже одружених дітей , то треба зробити однакові планування на 1-му та 2-му поверхах , щоб не заважати обом сім"ям у повсякденному житті . Старші на першому , молодь з онуками на другому , або якщо будинок на схилі - то можна по іншому .
Доброго дня Живу в двох поверховому з гаражем 5 років .6соток Планував одноповерховий переконали на двох із за малої площі участка На даний час будував би одноповерховий без гаража хоть і 6 соток
6 соток маленька площа?) то вам мабуть так казали люди у яких з пару десятків сотих (городів😂). На 6 сотках чудово розміщується будинок 100кв., парковка з навісом, альтанка з зоною барбекю, хозблок (сарайчик), міні садок фруктовий і достатньо мість для відпочинку з газоном)
Хто пожив і пробігав по сходах 100500 разів за день, той дурних питань не задає. А ще, будете дітей рятувати, як вони зі сходів полетять. Те ще задоволення. Ну і про старість не забувайте, а вона чекає на всіх. Краще підвал збудуйте, хоч толк буде, бо як укриття можна використовувати, або погріб чи госпчастина.
якщо кожен м 2 твого дому реалізувався, то це добре, звісно коли люди в яких сім я з однієї дитини будують дл себе 2 поверхи в 200 м 2,то постає питання навіщо? а якщо такі сім ї, як з 6 людей, що єрідкістю в наш час але такі є, то справді не хтілося б будувати якийсь одноповерховий сарай майже на ввсю ділянку наприклад ,(5 -10 сот)
Доречі один із відгуків не логічний, навпаки якщо діти зʼїдуть кімнати на другому поверсі легше чимось зайняти, переробити на гостьові, кабінети чи гардероби. А перший поверх як був вашим так і залишиться без змін
@@RuslanConcrete_stairs Я не займаюсь будівництвом, тільки проєктуванням, але є знайомі будівельники, які будують по моїх проєктах і є багато збудовано будинків під ключ. Коли монтажив відео, то не було під рукою фото їх робіт, бо я їх не рекламую, в них вистачає роботи і без мене. Мої Клієнти часто їздять і дивляться вживу на збудовані об'єкти, вони не тільки в Київській обл.
Дуже правильний висновок автор озвучив - якщо ви мріяли про 2 поверхи то обов'язково будуйте 2. Я сподіваюсь, що після перемоги я зможу відбудувати свій будинок та обов'язково побудую 2 поверхи так як у мене саме подібне рішення у мріях.
Бажаю щоб ваша мрія скоріше здійснилася
Обов'язково збудуєш!
І ще роздивись варіант технічного поверху під житловими етажами!
Я так пободцвав і ні разу не пожалкував!
Не завжди про те, що ми мріємо буде раціональним рішенням. Тому це ДУЖЕ помилкове судження.
Живу у двоповерховому. Так, на другий поверх вдень майже не ходжу. На другому у мене тільки спальні і учбова кімната дітей. Важлива деталь: психологічно мені спокійніше спати на 2 поверсі: безпечніше. Ну і вид з 2 поверху прекрасний.
Якраз з дружиною думаємо, планували будуватися, по ваших відео навіть сподобався 1 поверховий будинок за 100
Радилися з 4 людьми які живуть в 2-3 поверхових будинках, всі кажуть що якщо би зараз будували , то будували 1 поверховий і площі до 120 м2
Вирішили 1 поверховий,
Теж мав дилему один чи два поверхи,але згадав що дууууже лінивий і купив квартиру
Дуже заможний та дуже немолодий чоловік,якось мені відкрив душу. Сказав що хоче у своєму будинку,щоб він міг самостійно, без жодної допомоги,дістатись від автівки у будь-яку кімнату свого майбутнього будинку.І щоб у всьому будинку не було жодних порогів, просто жодних. Щоб він міг навіть на електровізку пересуватись по усьому будинку. От і виходить ,що все дуже просто, всі ми будем старими(якщо повезе), і ходити по сходах нікому незахочеться. А за статистикою, падіння зі сходів є однією з поширених причин нещасних випадків.
А там,робіть собі хто шо хоче. А може хто й не збирається, бути старим?;-)
Однозначно один поверх! Не треба розраховувати на майбутнє проживання дітей, гостей та запасні кімнати аби було. Максимум 2-3 людини. Більше не уживуться під одним дахом. Такі реалії сьогодення
Має бути 3-4 дитини в кожній сім'ї
Тільки тоді в України є шанси вижити
Та хоч п'ятеро дітей, але коли виростуть, то мають жити окремо.
Перед тим як почати будувати власний, просто арендував на 3 місяці будинок 2 поверхи. Пожив і вирішів, что тільки один поверх, тільки три спальні, два санвузли, по максимуму комір, гардеробів та іншого, просторий передпокій, а горище одразу робити так, щоб організувати там склад зберігання всього що можна (велосипеди, колеса, зимові речі.....). Будинок - це перш за все про практичність і комфорт.
дуже вірне рішення.....ще потрібно пожити там, де хочеш будуватись.
Колеса велосипеди на горищі?
Маю 2 поверхи. З плюсів, на 1п завжди прохолодніше, не потрібен кондиціонер, на 2п завжди тепліше. На другому вставновлена ванна, на першому - душова, і це зручно, але і дорожче в плані ремонту на оздоблення. Дуже непросто з деревʼяними сходами, гарних майстрів мало та коштують дорого. Був випадок коли доводилось виправляти покрівлю. Висота будівлі велика і ці роботи на такій висоті перетворюються на проблему. Також проблема встановити та обслуговувати кондиціонер. Також є балкон на другому поверсі, на який теж пішли певні кошти (двері, плитка, поручні, освітлення) а ми ним не користуємось бо маємо терасу, тож не раджу. Я думаю можна було б багато заощадити без додакового сан вузла, балкону, та сходів (біля 10тис. у.о.), але довелось би трохи більше потратити на покрівлю.
Дозволю вставити своїх 5 копійок до жвавої дискусії. Особисто для мене практичний тільки одноповерховий будинок площею +/-120м.кв. Переваги: доступність всіх приміщень будинку з одного рівня; відсутність блоку сходової (мінусом якої є значна вартість влаштування і подальшого обслуговування(охолодження і опалення значного об'єму повітря)); простіший фундамент; відсутність монолітного перекриття; менша висотність будинку і простіше його обслуговування; можливість влаштування підігріву підлоги у всіх кімнатах.
На мій погляд, перш за все, будинок повинен бути практичний та зручний в використанні.( Не тісний і не великий).
Віддаю перевагу будинку з мансардою. В разі потреби додаткова площа. При плануванні перший поверх: одна спальня, гостинна-зал, кухня, сан/в., під сходами корисний простір (гардероб або...); мансарда - спальні, сан/в..
Молода сім'я з трьох (а може бути більше) людей, має потребу в окремій дитячий кімнаті, інколи приїздять батьки (а може їх прийдеться доглянути), родичі або просто гості.
Коли прийшов вік-час першого поверху для пари буде достатньо, мансарда для гостей, дітей та внуків.
Врешті добре все по можливостям, а головне це перемога, мирне небо та мирне життя без терору!
Давно не бачив на каналі віоде про планування різних будинків. Дуже подобається подібний формат та просив би автора збільшити контент у цьому напрямку.
Гаразд)
@@Taras_Dovhaliuk а я, в свою чергу, просив би огляди планувань саме для двоповерхових будинків. Дякую на перед!
В мене будинок 210 кв. м., це 11*12 метрів. Для ділянки 6 соток це 1/6 чи 2/6 для 1 поверхового буде грубо (насправді більше). Навколо треба робити по нормальному 1 м. бетончик, я зробів доріжки - ну треба! коротше вже виходить 2/9 чи 4/9 ділянки на будинок. В мене перший поверх парадний, другий жилий - тобто усе парадне для всіх на першому (кухня, зал, туалет), а другий поверх особисті кімнати, де навіть раптові гості не мають ходити. Внизу санузол охайний, наверху як вийшло, тобто навіть труси, качки, кораблики чи ліфчики нормально і бігти прибиратися не треба, до гостей. Сан узол один над одним технічно значно легші, зміни легші. За умовчанням у вікна 2 поверху ніхто не заглядує, підлога 1/2 вже втеплена, стеля на 1/2 вже втеплена😁 дах на 45% менший.
З недоліків, дерева краще не дозволяти поряд із будинком, бо жолоб нереально чистити (в мене висота + крутий схил).По сходах лячно було спочатку дітям, але нормальне виховання і більш менш. Моя мати у гостях була, їй на 2 поверх важкувато виявилося ходити. Сходи займають нормально місця.
Додаткові плюси другого поверху: економія при будівництві криші, каналізації другого санвузла, можливість побудувати балкон чи лоджию, наявність додаткової площі для кабінету, тренажерного залу, більярдної, гостєвої кімнати і тд. Такі площі не обовязкого гарно опалювати. Що стосується комфорту то на 2 поверсі завджи більше світла
Дякую за вашу працю, коротко та по суті питання.
Зараз в планах будівництва будинку, але він складається з двух частин одноповерхову (зала, кухня, їдальня) і двуповерхова, де під другим поверхом (гардероб, коридор, санвузол, тамбур, лендрум, кладова), а на другому 3 спальні + санвузол.
Свідомо на це іду, на першому поверсі - проводити основний ча з використанням всієї площі, а на другий поверх ідти спати. + гостьова кімната (не гостіна, а саме окрема кімната) - розрахована, щоб гості могли спокійно ночувати, виходити з неї ідти на кухню, вийти на вулицю через задні двері, поки сім'я (ми) ночуємо зверху. І так ніхто нікому не заважає.
Скільки дивився аналогічних відео, майже усі кажуть, що, якщо дозволяє площа ділянки та рельєф, краще будувати 1-поверховий будинок в одному рівні. Бо бігати зайвий раз сходами ніхто не бажає, а з віком це може бути й проблемніше.
Підтримую
Дякую.
Подобаються ваши відео, пізнавально й наглядно.
Колись, сподіваюсь, буде й у мене приватний будинок.
Все дуже просто.
Якщо вартість ділянки - дуже дорога, в тебе немає можливості її збільшити - тоді доводиться будувати другий поверх.
Але.
Я б в такому випадку будував би не другий поверх - а при умові сухих грунтів - цокольний поверх. Як на мене - це кращий варіант, аніж другий поверх, потрібно лише перевірити геологію.
Ну а якщо території - вистачає, звісно одноповерховий будинок - найкращий варіант. 👍
Маю багато чого сказати. Але скажу коротко. Будуйте такий будинок по своiх можливостях. Щоб ви змогли його побудувати i заселитися за 1-2 роки. Якщо ви не мiльйонер то тiльки 1-поверховий. Бо що не кажiть а два поверхи на багато дорожче i довше. I якщо у вас не 20 дiтей 2 поверхи вони вам не потрiбнi. Краще зробiть один поверх але з якiсних матерiалiв чим двоповерхову коробку з якоi будуть всi смiятися i вам спiвчувати. А виправдання що у вас маленька дiлянка i через те вам потрiбно два поверхи це потрiбно звертатися до лiкаря. Якщо ви не можете купити нормальний участок то вам взагалi не потрiбно влазити в стройку великого будинку. Я вже не говорю що двоповерховий будинок зробить вашу дiлянку ще меншою i ви за ним сонця нiколи не побачите
смішний жарт. в гривнях будь-яке будівництво потребує мільйонера. якщо фкндамент стрічковий повнозаглиблений з перекриттям - 300-400к, каркас - 300-400К, стіни 300-400к, дах 300-400к, вікна-двері-базова сантехніка-опалення - 300-400к. ремонт, меблі, кухня...тільки встигай рахувати😂
@@namesname7315 Я про гривнi даже не кажу. Я даже не можу порахувати скiльки в гривнях буде коштувати будинок в повнiй комплектацii виходячи з сьогоднlшнього курсу i скажених цiн на матерiали i роботу. В селi хотiв батькам утеплити будинок щоб менше платили за опалення так нарахували прайс бiльше $10000. Весь будинок стiльки не стоiть
про нормальный участок тоже вопрос спорный, допустим есть участок 2 сотки в Киеве на печерске или во Львове в старом городе, это получается не норм участок?
@@ВиталийБлизнюк-г9щЧось мені кажицця, що такої ділянки нема, чиста теорія))
Живу в 3-поверховому і постійно думаю про те, що краще б було 2 поверхи - золота середина і в 2 рази менше сходів. Зараз коли йду з 3 поверху на 1 чи навпаки, то завжди набираю купу речей в руки щоб все взяти за раз і другий раз не ходити, бо далеко.
Зате корисно для здоров'я, навіть не виходячи з будинку за день можна кілька тисяч кроків находити, в тому числі по сходам)
Про здоров'я 100% )
І що корисного в надмірному навантаженні суглобів? Хочеш походити-йди та ходи.
@@DimaDirektor а чому ви думаєте, що воно надмірне? Якщо людина здорова, то це нормальне навантаження.
Живуз чоловіком у 2 поверховому будинку ,зайвий раз навіть коли потрібно не підіймаюся, у нас будинок тріривневий у спальню 5 сходинок ,на другий поверх 7 і ходити туди не хочу. Мрію про 1 поверховий з санвузлом біля спальні,з кладовою, з гардеробною і просторою кухнею- вітальнею, так як є зараз тільки без сходів бо ми вже в літах.
Маємо одноповерховий будинок, коли були в евакуації прийшлося жити в двоповерховому, чесно кажучи постійне ходіння по сходах, напрягало і було важкувато. Повернувшись додому дуже радіємо, що дом одноповерховий
Батьки мріяли про двоповерховий будинок.
Збудували пожили з сімʼєю 15 років
Зараз діти всі розбіглись залишався великий будинок на двох . Другий поверх не користується взагалі.
Планую будувати будинок вже для моєї сімʼї, 100 % одноповерховий.
Краще в один поверх все) можна залишити другий як мансардний для однієї кімнатки (наприклад, дитячої, якщо вже підлітки, чи кабінет, щоб бути наодинці) Завжди мріяла про двоповерховий, живемо в квартирі, є дача як раз з другим мансардним поверхом, чесно кажучи я стомилась підніматись туди-сюди вже за три місяці проживання влітку. А мені ще немає 40.
жив в 2 поверховому будинку 11 років, у нас з братом кімнати були на 2 поверсі. Займався спортом, коридор між нашими кімнатами був як за спортивну кімнату, зараз там розміщені шафи та наші кімнати, тому буде чим зайняти ці кімнати. Коли приїздимо ми або гості - є де жити та усамітнитись.І дуже радий що батьки вирішили зробити саме 2 поверховий будинок. Так, більшість часу проводимо саме на першому поверсі, але якщо хочеться усамітнення або свого особистого простору - 2 поверховий це база. 3 поверхи(як для мене) це вже занадто, бо на 2 поверх після початку повномасштабки підіймається лише мама і то дуже рідко(вік, це правда, він дуже впливає на використання 2 поверху). З приводу прибирання - на 2 поверх тяжко підіймати пилосос(особливо якщо він потужний, а для дому на 110- 200 м"2 він необхідний), і підлогу разом з сходами тяжкувато мити, але якщо всім разом займатись прибиранням, то воно не відчувається. Також раджу робити 2 поверх з нормальною підлогою, не дерев'яною, оскільки буде чути навіть те, що хтось вирішив позайматись спортом о 2 годині ночі(я). Якщо вам необхідний особистий простір та комфорт, і розмір будинку 100+м"2, однозначно 2 поверховий(ще і якщо діти є), а якщо у вас лише 1 дитина і мало родичів - вистачить 1 поверху, але не меньше 70м"2
У нас три поверхи. На кожному своє прибирання: пилосос, ганчірки.
Хороше відео для тих , хто думає про приватний будинок . Молодець.
Саме головне у приватному будинку, це місце його розташування, і навколишня інфраструктура
для тих хто вагається придумали мансарди. проектувати будинок з мансардою, но будувати один поверх і неопалюваний дах. правильно розроблена і добре продумана конструкція даху дозволить порівняно дешево переробити його в мансарду коли/якщо другий поверх знадобиться а місце під сходи тим часом можна використовувати для чого треба, винісши потім це приміщення на мансарду. все одно, зазвичай, другий поверх потрібен тільки протягом 20-ти років життя людини максимум. комфортно і безпечно на другому поверсі все одно зможуть жити або діти старше 8-ми років або "пока молодой". після 40-45 взагалі не захочеш йти на другий поверх за забутим гаманцем/краваткою/сумочкою якщо від того не залежитиме твоє життя.
А якщо зробити ліфт? Натиснув кнопку і поїхав
@@Виктор-ы1г5у це або сонячні панелі і інвертор, або генератор або доказуйте своєму обленерго що ви без електрики додому не попадете тому вас треба на ту ж гілку що і лікарня чіпляти. ну і ліфт рухається а значить може зламатися з більшою імовірністю ніж сходи. якби ліфт був рішенням, то сходів вже не було б ніде😁
@@Виктор-ы1г5у Щось мені підказує що ліфт коштуватиме як половина вартості будинку.
згоден, мансарда ідеальний варіант. у нас мансарда одною кімнатою на весь будинок - подобається.
Пане Тарасе мої батьки будувались ще в 90, живимо на 1 поверсі а на другому окрім гоиняної штукатурки й освітлення ніякого оздоблення так й не зробили. Сходи дерев’яні й портал обшитий вагонкою з середини й утеплений ззовні. Другий поверх використовується як склад для всього не зовсім потрібного…
Планую будувати тільки одноповерховий на130м2
Панове, ніхто не молодшає, а у моїй ситуації - важке поранення лівої ноги, другий поверх це ще той квест.
Тебе землянка нужна.
@@МакензиВ Я працював на АГС, багато під..арів відправив в землянки навіки.
@@МакензиВ А тобі піти нах за кораблем, лайно русняве.
все вірно, всяке буває, захворів, зломав ногу та мусиш кожен день по декілька разів залазити на другий поверх....підтримую.
Дякую за захист найшвидшого одужання.❤
Най адикватніший висновок і супер дослідження❤.
Де ви буди раніше😂
Дякую за відео. Станом на зараз більш схильний до одноповерхового будинку, враховуючи потреби.
Я скільки раз був у знайомих в кого 2+ поверхи - не дуже зручно підніматись коли зайняті руки. Ще дехто вирішив секономити площу для сходів і підйом чи спуск дуже екстримальний. Тому коли проектували свій будинок погодились що буде 1 поверх та менше площі під сад. Зовсім не шкодуємо що так зробили. Але також є рідні які будували 2поверховий будинок бо хотіли балкон з гарним видом із вікна.
Завжди дивуюся людям, які будують будинок з балконом! Як на мене, найкраще проводити час на землі біля будинку!
Цікаве відео. Дякую !
Я за 2 поверхи :)
Я з тих хто хоче невеликий 1 поверх, десь 75-85 квадратів. Проживав у 90кв 1 поверх, 130к 2 поверхи, 2к квартирі 45кв. Мені було б достатньо і 50 квадратів будинку та хочеться просторішу вітальню та кладову щоб не складати старі речі на горище ))
Дякую за інформативне і цікаве відео)))
Дивний відгук, що в двоповерховому будинку на другому поверсі жарко. В одноповерховому будинку цей один поверх і буде останнім і буде жарко у всьому будинку. А в двоповерховому є перший поверх, де буде завжди прохолодніше. Зате дуже вірний аргумент, що піднімається тепло при обігріві. Як варіант, робити двері на сходову клітку, але це ще більше ізолює другий поверх.
Якщо відповідне розташування, аргументом за 2 поверхи може бути вид з вікна, по перше, вікна будуть вище огорожі, по друге, можуть бути вище сусідів, якщо територія з нерівномірним ландшафтом. Але один поверх однозначно комфортніше, ще й звільнене місце від сходів додасть кілька метрів квадратних.
У нас нас другому спальні. Дуже зручно. Але так, найкраще рішення - один поверх, алм так, щоб спальні були ізольовані від шумної зони
в мене як раз бажання свого будину більше всього в потребі ділянки своєї для квітника, маленького саду і огородика. чисто для душі і тому коли бачу як будинок "забирає" землю завжди думаю - саме тому має бути в висоту))) хоча аргументи за одноповерховий наведені від людей корисні, але це все особисто. наприклад жодний з них для мене не критичний взагалі.
Якщо ділянка має гарний крайовид, то навряд чи ви зможете, прокидаючись вранці, в одноповерховому будинку, побачити у вікно щось гарне та незвичне, окрім свого паркану чи пару туй!😂
Привіт всім. Досвіду будівництва не має, але є досвід проживання 1-пов та 3- пов будинку. І я б сказав, всим хто вибирає скільки має бути поверхів при будівництві/купівлі будинку/навіть квартири, поживіть тривалий час у обох варіантах.
1-пов житло:
Плюс- все під рукою. Спати краще сподобалось на 1 пов (відчуття комфорту, мікроклімату 👍). Вихід з кухні на терасу, сама тераса. Ти ЖИВЕШ на землі. Це головне для чого потрібен прив буд.
Мінус - мабуть тільки відсутність спостерігати чудовий краєвид з 2 пов, але він трапляється дуже рідко😊.
2-3-пов:
Плюс: більш ізольовані зони комфорту.
Мінуси: вічна біготня по сходах (зарядка на 2п, носки в підвалі і т.д.🥳). Да і ходити я люблю при цьому. Особливо це напрягає коли потрібно щось зробити задіюючи зразу 3 поверхи. Прибирання: пів-дня поверхнево, генерально- день. Треш повний.
Щось зробити потім вище 1пов, затратно, якщо з драбинки/стільчика не можливо. А зробити потрібно буде повірте.
Сходи це взагалі окрема тема, особливо, якщо вони зроблені окремою шахтою (я б їх ніколи так не будував, а будинок готовий тепер би не купував би, не розглядав би навіть). Це колосальні протяги, втрати тепла, холоду і т.п. повний треш.
Балкон на 2-3 пов. не утепл і незакритий - краще і непроектуйте, потім це безтолкова річ. Раз в рік виходили прибирати.
Поверх в криші (частково/повністю) колосальні втрати тепла/холоду. Літом жара, зима холод собачий/або рахунок за газ/світло зашкалює.
П.с. написав чисто свій погляд на поверхневість житла.
А порада все ж таки, ідеальний варіант - вам дуже допоможе свій досвід в проживанні у багатоповерхневому будинку (винайміть, поживіть у родичів/знайомих тільки з можл самому обслуговувати будинок). І з цього досвіду ви потім зрозумієте, що подобається/ зручно/ практично.
Всім бажаю добра.
Да і про тінь від будинку - це потім тільки розумієш, що там сонця немає, дерева не висадиш, щось не просушиш і т.д. Так скажете це дрібниці, але ця дрібниця у вас може займати майже все ваше корисне подвір'я, на якому хочеться сонця і тепла.
Якщо ділянка 10 соток одноповерховий, якщо 6 соток двоповерховий. І враховувати що з часом діти виростуть і роз'їдуться. Була раз на замірах в одному будинку який розпочали будувати в 1993 році багатодітна сім'я( 12 дітей) віруючих. будували по мірі наявності коштів. Будинок 3 поверховий, з цоколем, 15 кімнат. В 2008 році коли здавали будинок в експлуатацію в будинку вже жили тільки батьки( діти розїхалися хто закордон хто одружившись в інші міста. Будинок готували на продаж але ж хто купить таку махіну.
В сьогоднішніх реаліях краще мабуть будувати два поверхи тільки один щоб був під землею ( не в якості підвалу а в якості повноцінного простору для проживання ) ,на мою думку це дуже зручно якщо спальні кімнати будуть під землею ( по перше тихо,по друге поспати за необхідності можна подовше ,ну і з метою безпеки ).але про економію тут вже точно не йдеться бо підземне будівництво це на порядок дорожче ніж надземне.
Двоповерховий будинок має сенс виключно коли ви МОЛОДІ і в вас не болять суглоби, крапка
Цікава тема, але для мене вже пізно щось міняти. Побудували 1,5 поверхи, але до толку ще не довели. Утеплення другого поверху вийшло значно дорожчим, ніж уявлялось. Тепер важко сказати, чи повторила б цей вибір. Мабуть, якби був 1 поверх, вже б давно переселились.
Шукав в 21 собі будиничок у селі. Як заміську дачу, цілодобового проживання.
По грошах вирахував, що вистача на невеликий (60-80 м2) В якому зробити повний ремонт. Надбудувати 2 поверх каркасний с заповненням pir + еппс. Перевіряв ріг, він реально не горить. Клав шматки в розігріту піч с дровами. Виймав назад скільки і поклав, в вигляді чорної пемзи. Розумію, що горить навідь бетон. Але pir вразив.
Другий поверх як майстерня, та гостьова.
З першого зробити... ліфт 😊
Як платформа, а не кабінка.
Сходинки ззовні, закриті від снігу карбонатом.
Якщо хтось приходить в майстерню, то виходить окремий вхід.
Можливо другий поверх швидко нагрівати + стеля будинку, не дасть йому швидко вихолоджуватись.
Щоб придбати під мої потреби, там де хочу, прайс виходив тоді непідйомний. Та усе рівно не відповідало потребам.
Передивившись дуже багато будинків, навідь з завищеною ціною в 2-3 рази ніж міг на той час потягнути, не побачив жодного, як бажаю.
Ті що з величезним терплоакумулятором, теплою підлогою. Гарним утепленням. Біосептиком без відкачки і тд, і тп. Ні за який прайс не бачив.
Щось ви сильно ускладнили
@@iloname5007 в мене і зараз майстерня на три поверхи))Так що знаю, чого бажаю.
Якщо можна, який був прайс на такий будинок?
@@Ekrinn 10к$ червона цегла, гарний фундамент, 2.75 стеля, газ, вода. Нажаль 220, а не 380. 64 квадрата. Це з того що дійсно підійшло.
На ремонт 10. Сюди тепла підлога, акум з піску під підлогою.
Вікна, двері, санвузол, септік, зовнішне утеплення.
Але треба рахувати, що майже весь інструмент маю, і майже все вже робив раніше сам. І доволі багато маю в "норці" для будівництва. Провода, сітки, розетки, осби, по сантехниці декілька ящиків фітінгів і тп. Навідь багато утеплювача і тп. Навідь кондішини паяв, та вішав, з вентиляцією та рекупераціею. І досі маю деяке устаткування.
Другий поверх, то 5к планував. Теоретично повинно вистачити. Рахував в 21 році. Дах односкатка профнастил. Так в мене другий поверх над гаражем зроблено. Працюе поки добре.
На даху потім зручно сонячні панелі електро, та водогрійни встановити. Чи тільки водогрійні, як в пана Юрко.
За 25к, такого будинку, не можливо знайти.
Але через московитів, вже вкотре, все йде шкереберть.
Якщо хочеш зробити двоповерховий будинок - одягни на одну ногу гіпс і руку забинтуй і спробуй дістатись на 2-й поверх багатоповерхівки….
А з іншої сторони з тим як зараз затоплює людей - на другому поверсі більше шансів вижити
Живу в квартирі на 9-му поверсі)))
Але дискусія про один чи два поверхи, нагадує мені розмови про "що краще - 5-ти метровий представницький седан, універсал D-класу с "маленьким" дизелем та на механіці чи середньорозмірний кроссовер с постійним повним приводом?"
Змістовно,дякую ❤
Інше питання, а як охолодити будинок? Пережила літню жару, і тепер готова боротися за кожен градус.
1) чи є якесь покриття для даху, щоб він менше нагрівався? Якесь утеплення?
2) чим обробляти стіни будинку ззовні? Метал під сонцем сильно гріється, стіни мого будинку також, дерево менше. Так що ж тут обрати?
3) може взагалі є якісь екстраординарні способи охолодити будівню? Чи не стандартні для нашого регіону? Знаю про жалюзі з надвору на вікна. Таке є в чорногорії. Але які ще є варіанти?
Плівка на вікна не сильно спасає, бо саме вікно сильно гріється. І ще є рихит того, що склопает трісне(
Кондиціонер не варіант. Я не можу розраховувати на стабільність світла. З обігрівом простіше, бо тепла підлога тримає довго при відключеннях. А про охолодження взагалі рідко хто згадує
Купили ділянку 10 соток, є будинок під знос 65 кв. Будемо зносити та будувати два поверхи, як і гараж)
До війни ми теж збирались будувати двоповерховий будинок. Перепитала всіх у кого такі будинки чи варто будувати таке. Відповідь у всіх одна:" Живемо на першому поверсі , задіяні кухня та спальня а все інше навіть не опалюється бо дорого." Зробила висновок, що будувати треба практичне житло а не для того щоб людей потішити.
Жив як в двоповерховому так і в одноповерховому. Якщо ділянка дозволяє то (на мою думку) тільки одноповерховий. Відчувається більше простору. Легше прибирати, один робот-пилосос))) не розчаровуєшся коли треба підійматись за якоюсь дрібницею на другий поверх. Рівномірна температура по всьому будинку. Менше затрат на опалення та обігрів. Немає ніяких сходів. Якби знову будувався то тільки одноповерховий.
Зараз відпочиваємо на першому поверсі трьохповерхового будинку! Багато площі, яка є просто прохідна, що не раціонально. Кухня на другому поверсі і, звичайно, багато туди не находишся. Господар квартири спить в маленькій кімнаті і має маленьку кухню в цокольному приміщенні, де є вихід на вулицю... Не варто, на мою думку, мати такі неосяжні квадратні метри!
Я останнім часом думаю про мансарду чи другий поверх. Ні, нам не сильно треба додаткової площі. Бракує місця тільки для сушки, відпарювача для одягу, собаки.
Поки зійшлися на літній терасі. Туди можна буде винести сушку. Але від цього тільки вдасться зручніше покласти обідній стіл у вітальні(
Тумбу на фен і рівнячку можна буде доставити у ванну, якщо там замурувати вікно. Тому необхідність другого поверху поступово відпадає. Але розглядається як лакшері післявоєнний варіант
Коротко і по суті, краще одноповерховий по сходах бігати туди сюди коли щось забув на другому поверсі ще те задоволення
Построил дом с мансардой. Это считай тот же двухэтажный. Общая площадь 160 кв . м. И отдельно стоящий гараж с навесом. Строил такой из -за узкого, но длинного участка. А
сейчас склоняюсь к то тому, что идеальный , для меня дом - это одноэтажный с цокольным этажом, в котором бы были все хозпомещения и гараж. В дальнейшем такой дом , как и одноэтажный обслуживать проще.
Тарас, з того часу як ми проектували з вами наш будинок, ми встигли пожити в двух різних будинках. Звісно все залежить від конкретних умов, наскільки грамотно оргінізований простір в тому чи іншому будинку, але узагальючи зараз я б обрав одноповерховий компактний будинок(112-120м2), це набагато комфортніше та зручніше в повсякденнному житті, обслуговуванню та утриманню. Також з цікавого за цей час помітили різницю між керамікою та газобетоном в плані звукоізоляції.
Радий Вас чути! Так, кераміка краще в плані звукоізоляції
@@Taras_Dovhaliuk дякую, навзаєм!
@@Taras_Dovhaliukкераміка - це про що? Стіни? Ба газобетон то зрозуміло.
Будую два поверхи зараз, бо це дуже зручно розділити дві зони, на першому поверсі вітальня, кухня, головна спальня з гардеробом і санвузлом, також є гостьовий санвузол і кабінет, а от на другому поверсі дитяча, гардеробна, санвузол, гостьова кімната і open space (ігрова) + 2 тераси на другому поверсі площею понад 100 квадратів, тому я планую з сім’єю дуже часто проводити час на другому поверсі, планування дуже важливе
Планування і реальне життя то різні речі. Тут питання де ви прожили все життя і який є досвід. Часто люди хочуть кабріолет, а коли його купують то розуміють що в дощ ти на ньому не покатаєшся (без даху), в сонце тобі напалить і згорить лоб при довгій поїздці, а капелюха знесе поток вітру. Тому одне діло мрії\уявлення, інше діло то практичність в повсякденному житті.
@@OstJoker дуже вдала аналогія, так я це розумію, я жив і в будинку і у квартирі, розуміння чого не хватає і що має бути дуже чітке, тому ці плани підкрипленні практичним досвідом. Як мінімум коробка вже збудована, і бажання завершити будівництво і в'їхати у власний будинок як ніколи сильне
отопление второго этажа, ощутимо, и за 3 года раз 20 поднимался на второй этаж, нет смысла. если площадь позовляеть нужную квадратуру сделать в 1 этаж, то 1 этаж лучше
В мене одноповерховий нещодавно збудований на 140 м з терасою дуже зручний.
Коли мої батьки отримали діляку 6 сотих то проект був на один поверх.. і взагалі чисто як літній будинок.. але ситуація в житті змінилась і батьки вирішили жити в будинку а не на квартирі прийшлось змінювати більшу частину проекту щоб максимально було вільної землі для висадки... отож вийшло не 2 а 3 поверхи і скажу абсолютно не шкодуем бо все в міру і компактно.. то бість будинок зайняв 1/4 ділянки
автор молодець
Сім'ья 4 людини. Живемо в будинку 2 поверхи + підвальний поверх. Загальна площа 200 кв. м. Ні за що не проміняв би на одноповерховий. У нас перший поверх - це кухня-вітальня де кипить життя і завжди шумно. А на другому поверсі зона відпочинку, де можна відпочити в тиші. І ще ми дуже задоволені тим, що зробили мінус перший поверх. Не розумію чому зараз це не в тренді. За відносно невеликі додаткові вкладання отримали купу місяця для продуктової комори, котельні, пральні і т.д. В одноповерховому будинку робити такий поверх звісно недоречно. До того ж додаємо озвучені факти про меншу вартість та плями забудови
Жителям міст які думають побудувати будиночок в селі на старість: другий етаж це сходи. Вам воно потрібно на старості по тих сходах бігати чи щось таскати? Моя бабуся десь в 70 просто перестала туди ходити, а прожила майже до 90.
А якщо ви молода сім‘я то звісно ж будуйте етажі - це дійсно дешевше.
Збудував 2 поверховий, на другий поверх ходжу рідко, а на старості взагалі воно не нужне
ну коли один поверх то відповідно влітку він і нагрівається )) в 2во поверховому можна в такому разі піти спати на перший поверх ))
Слава Україні! Розкажіть будь ласка щось про модульні будинки, чи варто купувати. коли коштів на щось серйозне немає, чи надійні, плюси і мінуси, що потрібно враховувати при покупці і чи взагалі рекомендуєте?
охуенная подача информации без воды. Когда автор дает статистику по ценам и говорит о репрезентативности выборки, то это уровень....
"основне життя відбувається на першому поверсі, на другий хіба що спати піти" (и то для этого нужно делать 1 или даже 2 доп сан узла), думаю одного этого комментария достаточно, что бы дальше не вникать и остановить свой выбор на одноэтажном доме (говорят ещё что плоская крыша при этом дешевле + дополнительная терраса прямо на доме)
Цікаво дякую. У вас немає випуска с чого будувати стіни та як утеплювати, та який фасад найефектівниший?
Понад 10 років живу в 2 поверховому каркасному будинку площею 180 квм. Зараз би будував одноповерховий камʼяний будинок площею до 150 квм.
А чому кам'яний? Каркасний не виправдав очікувань?
Я вас дуже прошу. Перепитайте цих людей ті хто мають два поверхи. Спитайте їх які в них сходи: кут, висота, ширина, довжина сходинки, чи є міжповерховий майданчик. Ви вже зрозуміли до чого я веду, правильно - зручність! Я впевнений там сходи не зручні)!!
Бо по перше, про зручність сходів мало хто думає на єтапі планування. А по друге зручні сходи забирають багато площі від будинку, а хто там буде розкидуватися площею))?!
Проєктую сходи двохмаршові з площадкою. Висота сходити не менше 145мм і намагаюсь не переходити за 170мм. Ширина 300мм. Дуже рідко раніше проєктував із забіжними сходинами, а зараз взагалі не проєктую таких.
І я і більшість моїх знайомих мріють про один поверх і повноцінний мансардний поверх, а тут якраз про це ні слова
Мансарда. А хіба це не двох поверховий будинок.Сходова,поверхи площа ітд такі ж самі.І у фінішній вартості будівництва мансарда вийде навіть трохи дороще.
Мансардний - це і є двоповерховий. Бо треба робити перекриття першого поверху, сходи і т.і.
єдина перевага мансардного поверху в тому що то "поверх на вимогу". проектуєш поверх+мансарду, но мансарду не робиш зразу (при грамотному підході програш може 10% по вартості матеріалів порівняно з неопалюваним дахом), а лише якщо в ході експлуатації бачиш що місця мало. якщо потрібні всі приміщення по розкладці 2х поверхів і не виходить їх скомпонувати як одноповерховий то краще робити 2 повні поверхи ніж возюкатися з мансардою. мансарда завжди буде інженерно менш якісним житлом ніж поверх.
Доброго дня, підкажіть будь ласка, якої товщини фундамент має бути для камінопечі вагою 2 тони і чи потрібно його зв'язувати з основним фундаментом (піч буде біля стіни яка стоїть на стрічковому фундаменті) чи можна просто зробити окремо зі своїм окремим армуванням?
Всім доброго дня, хочу поділитись своєю ідеєю в цьому плані, якщо в когось будуть поради чи зауваження буду дуже вдячний.
На даний час сім'я з 1 дитиною, плануємо 3 дітей, тож в майбутньому 5 осіб.
Я думка будувати 2 поверхи, але трішки не стандартно, на першому поверсі зробити спальню батьків, одну кімнату для дитини, кухня-вітальня, теплогенераторна, ванна кімната. Вихід на другий поверх з можливістю закривати прохід.
А на другому поверсі зробити 2 дитячі, гардеробна, можливо ще щось. Правда ще не знаю як краще повноцінний другий поверх чи мансарда.
Цим плануванням я хочу добитись того, щоб при будівництві заїхати в будинок якомога раніше, бо спочатку не потрібно робити ремонт на другому поверсі, а достатньо облаштувати умови на першому поверсі. А другий поверх облаштовувати з часом, та "переселяти" туди дітей за потреби з їхнім ростом. В майбутньому коли діти почнуть покидати дім та виїжджати, перекрити вихід на другий поверх, зменшити там опалення та повноцінно проживати лише на першому.
Тобто постійно буде використовуватись лише перший поверх, а другий лише в той час, коли це буде необхідно для дітей.
Подібних планувань не зустрічав, не знаю на скільки це логічно та практично, буду дуже вдячний за зворотний зв'язок стосовно такої ідеї.
Зустрічав таке планування.
На другому поверсі дві спальні для дітей , коридор та вихід на балкон. Над сходами люк , який перекривався на зиму, а всі діти зимували на 1 поверсі. По факту ми перебували там майже всю зиму. Другий поверх не опалювався.
Туалет може ще на другому поверсі щоб зручніше було
Якби дозволяли фінанси, будував би виключно один поверх, мінімум 2 санвузли, робочий кабінет\гостьову кімнату і основне - багато місця для зберігання речей. З батьками жив в будинку 90 квадратів, 1 поверх, місця вистачало але постійно була проблема кудись виносити\заносити речі, то на горище, то в гараж. Проблема зберігання речей, мені здається, що багатьма недооцінюється, тому я би робив велику простору кладову в будинку, окремий гардероб + господарську будівлю окремо на вулиці. Гараж для авто скоріше за все не робив, навіс від опадів і сонця і вистачило б.
Чи варто планувати гараж в будинку, якщо не дозволяє площа ділянки побудувати окремо?
Зараз проживаю в двоповерховому, і вже думаю про зміну на одноповерховий
Потім будете думати про повернення в двоповерховий)))
Уже 20 лет живу в одно этажном частном доме места хватает 120кв м даже не знаю может и сделал бы второй этаж
Проживаємо в двоповерховому будинку. Наступний бужем будувати тільки одноповерховий жо 120 м2. Причини всі , що Ви перерахували
З одної сторони сходи це спорт, а с іншої зних боляче падати)
Навіть якщо мені запропонують двоповерховий будинок за пів ціни, все одно оберу одноповерховий
Якщо територія велика то можна один поверх там багато кімнат по необхідності а якщо маленька як у мене 6 соток то я за два поверхи
Вже не раз від багатьох блогерів(не лише ті які займаються будівництвом і дизайном) чую, що якби будувались знову, то зробили меншу площу і один поверх! Моя думка з ними солідарна, звичайно якщо дозволяє ділянка.
з віком не так весело буде вилазити на другий поверх, а зараз не можу себе представити на першому ) + вид
Мені 52. Тількі одноповерховий і не більше 100-120кв.+гараж😅
Дивні люди : жаліються на 2-й поверх, хоча більшість живе взагалі в квартирах і жити на 20 поверсі для прикладу під час блекауту - ще той квест.
Kраще 2 поверхи , але з підйомною сходинкою на єлектриці , такі вже виробляють . Якщо у подальшому жити з кимось з вже одружених дітей , то треба зробити однакові планування на 1-му та 2-му поверхах , щоб не заважати обом сім"ям у повсякденному житті . Старші на першому , молодь з онуками на другому , або якщо будинок на схилі - то можна по іншому .
Доброго дня
Живу в двох поверховому з гаражем
5 років .6соток
Планував одноповерховий переконали на двох із за малої площі участка
На даний час будував би одноповерховий без гаража хоть і 6 соток
6 соток маленька площа?) то вам мабуть так казали люди у яких з пару десятків сотих (городів😂). На 6 сотках чудово розміщується будинок 100кв., парковка з навісом, альтанка з зоною барбекю, хозблок (сарайчик), міні садок фруктовий і достатньо мість для відпочинку з газоном)
Хто пожив і пробігав по сходах 100500 разів за день, той дурних питань не задає. А ще, будете дітей рятувати, як вони зі сходів полетять. Те ще задоволення. Ну і про старість не забувайте, а вона чекає на всіх. Краще підвал збудуйте, хоч толк буде, бо як укриття можна використовувати, або погріб чи госпчастина.
Проживаючі в квартирі... мрію про будь-який але будинок... Дружина не хоче😕
подумайте як в старості з больними колінами вам буде взападло ходити туди-сюда по сходах. Та навіть молодим по сходах ходити не те щоб зручно
я жив у триповерховому і це тяжко. мріяв про одноповерховий
Ну 2 поверхи прикольна тема, але я краще обрав нульовий поверх😂
якщо кожен м 2 твого дому реалізувався, то це добре, звісно коли люди в яких сім я з однієї дитини будують дл себе 2 поверхи в 200 м 2,то постає питання навіщо? а якщо такі сім ї, як з 6 людей, що єрідкістю в наш час але такі є, то справді не хтілося б будувати якийсь одноповерховий сарай майже на ввсю ділянку наприклад ,(5 -10 сот)
Доречі один із відгуків не логічний, навпаки якщо діти зʼїдуть кімнати на другому поверсі легше чимось зайняти, переробити на гостьові, кабінети чи гардероби. А перший поверх як був вашим так і залишиться без змін
2:02 Дуже класні сходи! Дайте силку на майста!
Всі фото з інтернету, але наші майстри не гірше заливають а то і краще).
@@Taras_DovhaliukЯкщо ваші майстри заливають краще, то чому ви не показли їхні схди? :)
@@RuslanConcrete_stairs Я не займаюсь будівництвом, тільки проєктуванням, але є знайомі будівельники, які будують по моїх проєктах і є багато збудовано будинків під ключ. Коли монтажив відео, то не було під рукою фото їх робіт, бо я їх не рекламую, в них вистачає роботи і без мене. Мої Клієнти часто їздять і дивляться вживу на збудовані об'єкти, вони не тільки в Київській обл.
@@Taras_Dovhaliuk Ті сходи будував я
Класно, молодці! Хороша робота. Я ж не присвоюю це собі.
Про ПРИРОДНЮ РАДІАЦІЮ на першому поверсі мало хто говорить.
Наскілтки це шкідливо?
Наскільки це шкідливо?
У мене судід завів свиней, сарай метрів 6-7 а скирта гною 10 метрів. Це нормально, які мають бути відстані?
Не знаю, але знаю, що скоріш за все потрібно шукати в "ДБН Б.2.2-12:2019"
@@Taras_Dovhaliuk дякую!
@@Taras_Dovhaliuk 20 метрів компост, 15 будівля.)