Чому села і малі міста в Європі такі багаті?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 10 ก.ย. 2024
  • Навчіться створювати схожі відео на моєму курсі з відео-монтажу в Adobe After Effects: www.instagram....
    Малі міста та села в Європі відіграють важливу роль для економік країн ЄС, рівень життя там високий, а інфраструктура розвинена. Чого, на жаль не можна сказати про села і малі міста в Україні. То чому ж невеликі міста в Європі так разюче відрізняються від наших? Чому навіть у селах там можна побачити вузькі, вимощені бруківкою вулиці, рекунструйовані фасади історичних будівель та дорогу інфраструктуру? Та що робити українцям, щоб і наші містечка виглядали так само? Про це я і розповім у цьому відео.
    Телеграм автора: t.me/chotyryst...
    Інженерно-саперні підрозділи з ДССТ для своєї роботи потребують автомобілів. Щоб допомогти їм робити українські землі безпечними і повертати на них життя, пропоную кожному задонатити будь-яку суму на третій автомобіль для саперів. Як завжди, пам'ятайте, що маленьких донатів не існує, переходьте і донатьте за посиланням нижче
    ПІДТРИМАТИ НАШИХ САПЕРІВ:
    МОНОБАНК (збір на автомобіль) : send.monobank....
    ІНШІ СПОСОБИ ПІДТРИМАТИ САПЕРІВ(Приват, PayPal): choko.link/sou....
    Підтримай проект "Чотири сторони" фінансово, щоб український Ютуб і надалі розвивався:
    Патреон: patreon.com/po....
    Монобанк( на підтримку каналу): send.monobank....
    ПриватБанк( на підтримку каналу): 4149499397651132

ความคิดเห็น • 839

  • @chotyrystorony
    @chotyrystorony  หลายเดือนก่อน +1

    Сподобався монтаж? Навчіться створювати схожі відео на моєму курсі зі створення відео в Adobe After Effects: instagram.com/key_frame__/?igsh=MTl1bGp4cTRyOXBxNA%3D%3D

  • @BabajVlados
    @BabajVlados 11 หลายเดือนก่อน +11

    Оце так голос у чувака - автора.
    Такий молодий, та здатний робити цікаві речі)

  • @AlexAlex-hh5im
    @AlexAlex-hh5im 10 หลายเดือนก่อน +66

    Висновки дивні. Взагалі це відомий факт що в бідних країнах населення гуртується навколо великих міст, а села залишають та вони занепадають. У багатій країні навпаки: лише бідні товчуться в квартирах великіх міст, а багаті можуть собі дозволити власний будинок. Крім того, тут ще велику роль відіграє логістика: її вартість у відсодках від вашого доходу. У бідній країні вигідніше всім стояти в одній точці щоб не витрачати ресурси на логістику, а у багатій країні логістика то копійки.
    Взагалі, людський час у багатих країнах коштує набагато більше за речі, тобто зробити зачіску буде коштувати значно більше ніж купити якусь якісну річ. У бідних країнах твій час майже безкоштовний, тому навіть будова міст, логістика формується з філософії того що головне то речі, а не ваш час.

    • @konstantinmaxatov988
      @konstantinmaxatov988 6 หลายเดือนก่อน +1

      Я теж вважаю, що відео некорректне. Перша причина успіху маленьких містечок - це децентралізація. Податки залишаються у громадах.
      Також не зрозуміло, навіщо взагалі витрачати гроші на підтримку цих містечок? Занепадуть - то так і треба. Інакше викривляється економіка та стає меньш еффективною. Чого я, як мешканець великого міста, повинен давати свої гроші мешканцям малих міст? Тому, що якомусь чиновнику так примарилось? Ось нехай він і платить!

    • @pluto1520
      @pluto1520 9 วันที่ผ่านมา

      @@konstantinmaxatov988 а міста яким чином розвантажувати? Чи вони резинові, по вашому?

    • @konstantinmaxatov988
      @konstantinmaxatov988 9 วันที่ผ่านมา

      @@pluto1520 Навіщо їх "розвантажувати". Вас хтось прохав? Ось і не треба сувати носа. Це типова лівацка дурня.

  • @pisuha3458
    @pisuha3458 11 หลายเดือนก่อน +276

    Якраз живу у чеському селі на 2 ДВІ тисячі населення, і воно просто шикерне. Я б тут можливо і жила б, хоча все життя була за життя тільки у великих містах від 700.000 населення. В цьому селі є 4 заклади!! Одна дуже сучасна кав'ярня, де шикарний інтер'єр, роблять айс лате, замовляють чизкейки та пироги шикарної якості, тупо як десь у кав'ярні Харкова чи Києва! Ще два великих заклади, де купа основної їжі, теж кави та десертів, які самі виготовляють! І 4та це пивнуха. Тут ще треба робити знижку на те, що чехи не можуть жити без пива, тож і закладів буде більше. А будемо пам'ятати, що навколо локальних закладів і вирує життя у селах - тільки питання - воно буде крутитися навколо класного кафе поряд с фонтанчиком та зеленню, чи навколо півнухи чи дискотеки рівня 90х. Ще тут є спортивний зал-підвал, спортивний зал, де нема тренажерів, а є поле для всіх видів спортивних розминок, хз як це називається, коли у групах навпроти дзеркала. воно коєен день повне людей! Різні групи, і дорослі чоловіки жінки, і дитячі групи. Плюс тут є футбольне поле та поле для волейболу. Також тут все асфальтоване, є великий парк, який охороняється, прудик, доріжки, рослини. Нагадаю, 2 тисячі населення у селі. Тут багато свят по різним приводам, які знову ж таки проводяться на великій терасі біля основного кафе-ресторану. Приїзжають різні локальні музикальні групи, свята на новий рік, різдво і т.д. тож згуртованість тут на рівні. Також тут ще мова про те, що у нам совок подарував бідність, і те, що до по суті 00х у нас ВЗАГАЛІ не було культури ходити до закладів, навіть просто на каву/пиву вдвох/сім'єю. Просто причина - пост совкова бідність та звичка харчуватися вдома, бо нема грошей та моральна звичка - у кафе дорого, це тіки мажори там сидять, це постидно. Тож усі ті Чехії, Нікчемини мали ДЕСЯТИРІЧЧЯ, щоб ця культура наприклад закладів та малого бізнесу розвивалася. У нас це по суті ще попереду, в деяких містечках це вже набирає обертів, люди їдуть відкривати круті заклади і в містах, де по 30-70 тис населення. Далі буде і я як дипломована урбаністка готова займатися парками, зонами відпочинку, велодоріжами і так далі. До речі, тут на веліках просто всі - від дітей 5ти років з батьками, коли відпочивають сім'єю, і люди яким по 60 років обох статей, всі люблять кататися на веліках. Це теж потрібна нам традиція. Це село знаходиться за 30 км під Праги, і у сусідньому селі є залізнична станція, яка веде до Праги. Все як у вашому відео

    • @tarasskyiv9956
      @tarasskyiv9956 11 หลายเดือนก่อน +10

      Уявляв собі містечко з "Нестерної легкості буття" поруч з Прагою)
      Є лише два нюанси - це середня заробітня платня умовного українця та тривалість робочого дня...
      Українці працюють скільки їм скажуть, а не скільки можуть - а після 10-14 годинного робочого дня йти у кафе або заклад це з напрямку фантастики, а не реальності

    • @pisuha3458
      @pisuha3458 11 หลายเดือนก่อน +16

      @@tarasskyiv9956 я б не сказала, що прям дика частина населення України працює 10-14 годин. Ця частина є, її не можна ігнорувати, але скільки це відсотків? І де всі вони працюють?

    • @dimadilemma
      @dimadilemma 11 หลายเดือนก่อน +16

      можна сказати що люди в в єс хочуть жити, а у нас багатьом достатьно виживати, в усіх сенсах цього слова

    • @user-ye6wh9kj5o
      @user-ye6wh9kj5o 11 หลายเดือนก่อน +26

      ​@@dimadilemmaмені здається, це надбання від совка, бо там впринципі більшість людей саме виживала а не жила, по іншому було ніяк. І зрештою більшість людей, особливо старших, жити, от просто банально для себе жити, піти прогулятися по парку, поїздити на велосипеді, присісти попити кави наприклад, якось і не вміють, культури нема такої.

    • @dimadilemma
      @dimadilemma 11 หลายเดือนก่อน

      то я ж саме за це і кажу, що багато людей в Україні не хочуть / не вміють навіть просто погуляти в парку / попити кави@@user-ye6wh9kj5o

  • @user-fr5nd4ut8c
    @user-fr5nd4ut8c 11 หลายเดือนก่อน +23

    Живу в Польщі вважаю що основна джерело доходів це різноманітне виробництво , масса заводів фабрик ,звідси і гроші на велосипедні доріжки комфортний міський транспорт парки та ін плюшки, в той же час в Україні безкрайні поля соняшників і кукурудзи від яких виграе будь-хто тільки не прості громадяни і держава

    • @NullTypeError
      @NullTypeError 10 หลายเดือนก่อน +3

      точно так, сельское хозяйство это дотационная и низкомаржинальная тема, странно что автор так налягает на это. В развитых странах сельское хозяйство это полтора два процента от ВВП

    • @mitteos
      @mitteos 10 หลายเดือนก่อน

      @@NullTypeError
      Но и ВВП в европейских странах больше

  • @user-yy9ov2jc2n
    @user-yy9ov2jc2n 11 หลายเดือนก่อน +58

    Дуже цікаве та якісне відео. Дякую Вам. Мені якраз цікаві ці роздуми, порівняння з іншими європейськими країнами, та добрі висновки для нашої країни

  • @Tallinn_post
    @Tallinn_post 11 หลายเดือนก่อน +199

    В першу чергу українцям потрібно перестати думати лише про себе і власне індивідуальне збагачення, а почати сприймати себе як частину, якщо не народу, то хоча б своєї громади. Платити податки, а не ухилятися від них, не красти податки, а розпоряджатися ними на благо і розвиток.
    Подумати: «якщо я засклю балкон в історичному будинку, наскільки мій «комфорт» буде важливішим ніж загальна естетика міста, і історична пам’ять».
    Не думати як би наї*ати сусіда на 5 гривень, а подумати, як би нам з сусідом зкооперуватися і заробити більше. Не платити хабарі «бо всі так роблять і так зручно», а якщо ти, наприклад, не здав на права - то значить ти не вмієш їздити і іди вчитись.
    Не паркуватися на велодоріжці «бо мені так удобно»
    Загалом - найбільша проблема України, це люди, які думають лише про себе. І ставлять себе вище ніж закон, історія, громада,естетика.
    Не буде цієї риси характеру - буде як у Європі.
    Навіть гроші не так важливі, як взяти і поприбирати біля підїзду, і не обклеювати його оголошеннями. Коли ти в приємному середовищі знаходишся ти краще розвиваєшся як людина.

    • @oleksandrmoroziuk
      @oleksandrmoroziuk 11 หลายเดือนก่อน +13

      дуже влучний коментар! І всі політично-корупційні питання теж спричинені цим - дуже багато людей думають, як зробити своє життя кращим, плюючи на наслідки та оточуючих.

    • @user-wo1gt6ru1f
      @user-wo1gt6ru1f 11 หลายเดือนก่อน +4

      Чудовий коментар!

    • @zabelsky
      @zabelsky 10 หลายเดือนก่อน +3

      Індивідуальне збагачення не протиречить збагаченню колективу. Авже ж, якщо це не червоний директор або нащадок окупаційної влади імперії.

    • @notfailarmy
      @notfailarmy 10 หลายเดือนก่อน +9

      Ваш комментарий устарел минимум как на год. Так как у многих сейчас произошла переоценка ценностей и это прям очень как видно. Каждый помогает друг-другу как может. Если бы не было донатов то мы бы уже давно проиграли. Я думаю и вам рассказывали военные с какой аммуницей они защищают страну на самом деле...
      Так что внутри страны существует лишь две проблемы - коррупция и новые законопроекты против людей.

    • @user-wo1gt6ru1f
      @user-wo1gt6ru1f 10 หลายเดือนก่อน

      @@notfailarmy зніміть рожеві окуляри. Ніхера не змінилось. Все ще більш актуально ніж було.

  • @bohdanakuievda1090
    @bohdanakuievda1090 11 หลายเดือนก่อน +8

    Щоразу після перегляду одного відео з нетерпінням чекаю наступного. Хай квітне український ютуб! Дякую. І за збори окремо. Долучаюсь.

  • @pid_shafe
    @pid_shafe 10 หลายเดือนก่อน +6

    Села в Німеччині красиві, цілі дороги, водозливи по всім вулицям, на зупинках графік автобус і сучасні, і таблички з вулицями

  • @jb66236
    @jb66236 11 หลายเดือนก่อน +11

    Дороги - це завжди про розвиток. Якщо хороші дороги, то це і хороша логістика. А в нас як село - так це про калоші і багнюку.

    • @artpost854
      @artpost854 7 หลายเดือนก่อน +1

      Если нормальную дорогу из года в год перекладывают, то это не про дороги, а про распил. У общины должны быть приоритеты, на все сразу никогда не хватает, а значит надо смотреть что может подождать, а что нет. Например перекладывать плитку, когда на фронте нужны дроны это неправильные приоритеты, потому что если падет фронт, то и плитка мертвым не понадобится, да и населенные пункты разрушат при захвате. В мирное время тоже много более важных расходов, чем плитка.

  • @Yura-BooksSpoiler
    @Yura-BooksSpoiler 11 หลายเดือนก่อน +15

    Будинок за 1 євро - так, але:
    1. потрібно зробити ремонт. ви зобов'язані зробити ремонт.
    2. ремонт - це повна історична реконструкція будівлі по готовому і затвердженому плану мерії. додати щось нове - заборонено (навіть якщо це інший колір будівлі).
    3. потрібно заплатити податок за будинок - його будуть вираховувати з загальної вартості будинку після ремонту.
    4. право на життя в цьому будинку маєте ви і ваші діти, які у вас були на момент купівлі дому. Більше ніхто.
    5. після вашої смерті і смерті дітей, котрі були вказані в документах на купівлю дому - дім повертається у власність міста (села). Інші ваші нащадки прав на цей дім не мають. Їх висиляють.
    Тож не вводьте людей в оману, якщо не знаєте всіх деталей.

    • @nickplays2022
      @nickplays2022 11 หลายเดือนก่อน +1

      А нових дітей треба виганяти на вулицю?😂

    • @Yura-BooksSpoiler
      @Yura-BooksSpoiler 11 หลายเดือนก่อน +1

      @@nickplays2022 так. вони не мають жодних прав на будинок.

    • @user-kt5sb2qh4h
      @user-kt5sb2qh4h 10 หลายเดือนก่อน

      Так українці і так знають що безкоштовний сир лише в лапці для мишей☝

  • @user-rx4en4de3q
    @user-rx4en4de3q 10 หลายเดือนก่อน +15

    Проблема одна - корупція. В Європі жоден забудовник не може порушити генплан міста. Про забудову паркових і рекреаційних територій там ніхто і думати не сміє.

  • @lucyshnyr5647
    @lucyshnyr5647 11 หลายเดือนก่อน +31

    Володимире, неймовірно висока якість усіх відео на каналі! Так тримати, дякую!!💪🏼💪🏼
    Стосовно саме цього відео варто зазначити, що Спільна аграрна політика ЄС має не лише переваги і не є панацеєю. Величезні іспанські та голандскі ферми просто завалили Європу гарними на вигляд, але фактично неїстивними фруктами та овочами. І «вимирання» маленьких сіл та містечок також тут відбувається (я живу в Берліні і бачу Східну Німеччину, тут цей феномен є проблемою). Але вони діють в правильному напрямку і хоча би мають притомну стратегію, це правда.
    P. S. Бажаю процвітання чудовому каналу, пішла на пейпал допомагати нашим саперам :))

    • @chotyrystorony
      @chotyrystorony  11 หลายเดือนก่อน +1

      Дякую за відгук і донат для саперів! Можете детальніше пояснити про "гарні на вигляд але неїстівні фрукти та овочі"

    • @lucyshnyr5647
      @lucyshnyr5647 11 หลายเดือนก่อน +7

      @@chotyrystorony я вам дякую! А стосовно аграрної продукції - несмачна просто :) коли бачу «Іспанія», навіть не беру, шукаю місцеві німецькі, або турецькі, італійські, грецькі, ізраїльські продукти (але їх меншість, на жаль). Іспанія сумарно отримує найбільше дотацій, але іспанські фрукти та овочі от реально часто «пластикові», і, що цікаво, не лише в Німеччині, а й в самій Іспанії - часто бувала і, ясно, ходила там в супермаркети. Там також - хочеш смачний фрукт - іди шукай фермерський ринок :)))

    • @user-tv7sp7le5k
      @user-tv7sp7le5k 11 หลายเดือนก่อน +4

      Щодо ідеальних ззовні і без смаку фруктів та овочів - правда (живу у землі Бранденбург). Стали їздити за продуктами до Польщі через якість. Молочка польська теж краще.

    • @corentineduperche5053
      @corentineduperche5053 10 หลายเดือนก่อน +2

      Ici la France. On attend depuis des années une réforme de la politique agricole commune qui privilégie les grosses exploitations, l'agriculture intensive et la mécanisation à outrance. Il n'y a presque plus de petites exploitations, les campagnes se sont vidées, les terres sont épuisées par les engrais chimiques, les nappes phréatiques polluées et les légumes produits ne sont pas sains

  • @ivanpop1888
    @ivanpop1888 11 หลายเดือนก่อน +9

    Жив 4 роки (2015-2019) в польському місті Тчев. Стосовно велодоріжок, Ви праві. Коли я туди приїхав, велодоріжки були лиш в центрі, коли їхав звідти, велодоріжки були навіть на околицях, де люди навіть не живуть. Дивувало нафіга там ті доріжки...

  • @mod-9456
    @mod-9456 11 หลายเดือนก่อน +153

    Як скоро люди доростуть до того щоб зрозуміти що все в наших руках

    • @romanlets4893
      @romanlets4893 11 หลายเดือนก่อน +6

      Ніколи ))

    • @Ukrainaperemoga
      @Ukrainaperemoga 10 หลายเดือนก่อน +26

      Ніхто не хоче міняти свідомість, і брати відповідальність...
      Простіше вірити в вождя і партію.

    • @ihorkovalenko
      @ihorkovalenko 10 หลายเดือนก่อน +7

      Все в руках прокурорів і їм подібним казнокрадам.

    • @videolivecontent
      @videolivecontent 10 หลายเดือนก่อน +6

      все в руках тих, хто керує бюджетом

    • @HDJuice
      @HDJuice 10 หลายเดือนก่อน

      @@ihorkovalenkoпрокурори і казнокради це дзеркало українського народу

  • @georgers68
    @georgers68 10 หลายเดือนก่อน +4

    Дякую, дуже користна інформація, я знав що там сільське господарство дотується, але кошти просто колосальні. Але це навіть не головне, а згуртованість, та дуже розвинена демократія. Бо у своєму селі до сих пір чую дичину що хтось там винуватий, перекладання відповідальності. Знаю й дуже згуртовані села, там все у порядку, все відремонтовано, та люди дуже згуртовані. Короче, дякую за відео ще раз)

  • @ma1oy_thd216
    @ma1oy_thd216 11 หลายเดือนก่อน +16

    Дякую за чудовий контент і підтримку саперів, це справді дуже важливо. Я розумію, що дуже важливо підтримувати бригади на першій лінії, але завдяки саперам, може починати відновлюватись життя на деокупованих територіях

  • @yurik8468
    @yurik8468 11 หลายเดือนก่อน +9

    Ну це прям соціалізм. І звучить прекрасно. Проте з того що я знаю звучить як дуже дивна практика.
    По перше - дотаційність, хіба це добре? І для цього необхідно сказати через який період ця політика буде приносити девіденди.
    По друге - демографія та міграція, яким чином вони планують зберігати стійкість таких децентралізованих громад в умовах перетікання населення з місць гуманітарної та політичної катастрофи яка не дає регіонам бути конкурентними з такими ідеалізованими громадами. Люди буквально будуть помирати та боротися з іншими для досягнення такого комфорту та майбутнього для своїх нащадків.
    По третє - в Європі хоч і є високий науковий та людиський потенціал розвитку проте технологічних гігантів міждународного рівня в Європі кратно менше ніж в Азії та США. І така політика, я не впевнений, що дає переваги в такі конкуренції.

    • @dimadilemma
      @dimadilemma 11 หลายเดือนก่อน +4

      в європі нема гігантів бо європа не об'єднана, по суті європа могла б бути та і може, набагато успішнішою за сша та азію якби була об'єднаною в усіх сенсах цього слова, в тому ж сша наприклад лише одна мова і це 1 велика країна, там банально простіше почати бізнес, мовне питання не стоїть від слова зовсім, та і ринок величезний

    • @romanlets4893
      @romanlets4893 11 หลายเดือนก่อน +3

      Толку що твоя країна багата якщо народ не щасливий . Європа в топі самих щасливих країн в світі і повільне розмірене життя в повазі . США і Азія - з людей видавлюють все що тільки можна темп життя просто шалений . До прикладу Японія яка лідер по кількості годин які працюють робочі + катастрофічна ситуація через суіциди . В європі можна спокійно жити на 1.5-2тис євро в місяць

    • @yurik8468
      @yurik8468 11 หลายเดือนก่อน

      @@romanlets4893 Та я і не кажу що це погані країни. Певно що і найкращі зараз.
      Але чи можливе відворення даного рівня добробуту? Сьогодні вони нащадки найбільш впливових і багатих імперій. А завтра без ЄС Франція, Британія, Німеччина разом не рівна навіть Індонезії.
      І мене це турбує. Люди в різних країнах рівні в розумових здібностях і сьогодні розмивлається межа доступністі освіти.
      І ось їх тупо більше не в декілька а в десятки разів.
      ЄС +-450міліонів, Індія +-1500 міліонів або Нігерія 300міліонів.
      Звісно переманювання мізків відбувається. Проте є США, Китай, рідний край...

  • @user-my2hc5qp1b
    @user-my2hc5qp1b 11 หลายเดือนก่อน +15

    Як завжди все цікаво та корисно знати.
    Хай квітне Український ютуб ❤❤❤❤

  • @Rybalko_Yaroslav
    @Rybalko_Yaroslav 11 หลายเดือนก่อน +15

    Коментар для підтримки топового українського контенту 👍👏🇺🇦

  • @di9387
    @di9387 11 หลายเดือนก่อน +92

    Дуже часто чую фразу: "нам просто треба доброго господаря" і в цьому є сенс, наприклад, від мера міста і його рішень залежить чи буде і як розвиватися місто.. я вже мовчу про країну) Шкода, що більшість українців мають слабку громадянську позицію, бо боротися проти старої системи дуже важко.. але так потрібно
    Дякую вам за відео, чекаю наступних😊

    • @di9387
      @di9387 11 หลายเดือนก่อน +13

      @Barvystyk Та невже?) І що ж змусило вас так думати: Голодомор чи репресії? Якщо ви захоплюєтесь московськими "правителями" , то рекомендую переїхати в Московію, щоб відчути все на собі😉

    • @mzx26
      @mzx26 11 หลายเดือนก่อน

      @@di9387сарказм кеп

    • @user-wg1gc4qf7i
      @user-wg1gc4qf7i 11 หลายเดือนก่อน +10

      Не погоджусь. Українці в порівнянні з расіянами більш громадяне, в протилежність рабам. Обізнаність - ось у чому нестача

    • @di9387
      @di9387 11 หลายเดือนก่อน

      @@user-wg1gc4qf7i Так, ми маємо громадянську позицію, але мені йдеться про те, що у звичайному житті бракує активної участі.. наприклад, організувати вивезення сміття, зголосити якусь проблему і впевнитись, що державні органи її вирішили. Нам ще цього варто повчитися)

    • @pavelchykin5304
      @pavelchykin5304 11 หลายเดือนก่อน +12

      Ті, кому потрібен господар, ніколи не житимуть добре.

  • @danles13
    @danles13 10 หลายเดือนก่อน +47

    Хороші дороги це не просто косметика. Це розбудова інфраструктури, яка є основою для успішно функціонуючої економіки і подальшого розвитку регіону. Іншими словами, якщо у ваше село немає нормальної дороги, то не те що завод, навіть магазин сільський відкривати не виглядає привабливою ідеєю. Я вже не кажу про швидку допомогу, яка не може вчасно приїхати на виклик, шікльний автобус, який не може доїхати до школи в завірюху і так далі. Тому це точно входить до речей, з яких потрібно починати.

    • @chotyrystorony
      @chotyrystorony  10 หลายเดือนก่อน +8

      Погоджуюсь. Я зробив трохи неправильний акцент у відео. Під "косметикою" я маю на увазі той асфальт чи бруківку, які прокладають у тих місцях, де в даний момент можна без них обійтися. Дороги регіонального значення - це зовсім інше, і безперечно, забезпечити хорошу доступність міст і сіл має бути одним з пріоритетів для влади. Коли ж виконано пріоритетні завдання, тоді можна витрачати гроші на "косметику". Саме це я мав на увазі у відео

    • @notenjoying666
      @notenjoying666 10 หลายเดือนก่อน

      ​@@chotyrystoronyЄдине для чого підійде дорога село-місто, для зручного втікання з того села в місто, це завдання спокійно вирішується і так.
      Дорога потрібна хоча б така щоб забезпечувала нормальне функціонування місцевих підприємств і забезпечувала постійний доступ до лікарень. Це мінімум.
      В європі, особливо а німеччині в свій час це питання зчкрили раз і назавжди, просто поклали асфальт кругом де жили люди, а найзручніші маршрути зробили платними. А не думали 30+ років чи потрібні їм ті дороги, скільки і де.

    • @user-iw8zv8we8n
      @user-iw8zv8we8n 10 หลายเดือนก่อน

      ​@@notenjoying666на рахунок платних доріг в німеччині автобани безкоштовні, у чехії річний абонемент для їзди автобаном коштує 1500крон це не багато плюс часто є їх безоплетні відрізки від якогось одного міста до іншого щоб на тому відрізку люди могли зручно добиратись. Зробили платно але з розумом, от в польші не так вдало це реалізували там на певних відрізках стоять шлагбауми це вже не так зручно

    • @user-rj5sb9qt1i
      @user-rj5sb9qt1i 10 หลายเดือนก่อน +1

      ​@V.iktoriia100то ви думаєте тому не було війни бо не було дороги. 😂

    • @user-rj5sb9qt1i
      @user-rj5sb9qt1i 10 หลายเดือนก่อน +1

      @V.iktoriia100 ну то до холеры тут зе, дороги і танки? Дороги це інфраструктура, обличче країни, це логістика чи ви прихильник багна та дерев'яних містків болотної? Він зробив те, що 20 років ніхто не робив. Він почав відбудовувати країну.

  • @archie436
    @archie436 11 หลายเดือนก่อน +13

    Дуже крутий, шикарний, неймовірний канал, хочу тобі подякувати авторе за цю роботу

  • @Rys-Man
    @Rys-Man 11 หลายเดือนก่อน +8

    Щоб так було , потрібно щоб основна маса українців перестала думати як вкрасти та "порішати" , тобто перестали думати лише сьогоднішнім днем і задумались про майбутнє !

  • @SEVER-UA
    @SEVER-UA 11 หลายเดือนก่อน +240

    Дуже гарний контент! Шкода що в Україні люди мають ушкодження мізків радянським союзом 🤧🤕

    • @user-dz1dr6wq1u
      @user-dz1dr6wq1u 11 หลายเดือนก่อน +8

      Причем тут совок? И проблемы с мозгом? Спросите людей, не думая КАКАЯ РАЗНИЦА между ***** городом и нам - ответ без раздумий МЕНЬШЕ КОРУПЦИЯ ! вот и все.

    • @user-wy7iv8op8v
      @user-wy7iv8op8v 11 หลายเดือนก่อน +36

      Так коррупция и есть последствие совка

    • @wielblad1344
      @wielblad1344 10 หลายเดือนก่อน

      to nie czasy zsrr ale wasza cywilizacja... to ruski świat jest temu winien... zobacz wystarczyło wysiedlić ze Lwowa Polaków i zasiedlić ich domy Ukraińcami by z miasta zrobić ruinę... wszystko co jest ładne i ciekawe pozostało z dawnych polskich czasów... bo to nie Lwów był osiągnięciem samym w sobie! to był owoc pracy Polaków i ich przynależności do cywilizacji łacińskiej... nie chcę pisać że cywilizacja łacińska jest idealna ale to w cywilizacji łacińskiej powstały wskazane miasta i oparte były na prawach rzymskich które ewaluowały poprzez niemieckie polskie czy też inne... Ruś takich miast nie budowała... nie bez przyczyny dziś jest tam tak a nie inaczej... carska Rosja korzystała z europejskich architektów i budowniczych ale są to poszczególne przypadki a nie miasta wyrosłe z ruskiego świata...
      w cywilizacji łacińskiej jest więcej wolności i demokracji i tworzenia wspólnych społeczeństw a w waszym ruskim świecie jest bardziej walka o dominację i władzę nad resztą... to przypadek że Ukraina to oligarchia??? nie sądzę... widać to po waszych domach... morze biedoty i wyspy bogaczy... prawda??? to musicie zmienić i nic więcej... niestety tego zmienić nie potraficie i chyba żaden z żyjących tego nie doczeka...

    • @Ukrainaperemoga
      @Ukrainaperemoga 10 หลายเดือนก่อน

      @@user-dz1dr6wq1u а хто хабарі дає, як не ті хто савок сповідує?
      Адже ви коли напівпитку світлофор на перехресті знесли, то даєте хабар поліції щоб "порішати" те ж робите і на митниці, щоб все "порішати", а якщо хочете пенсії то купуєте в лікаря інвалідність... А потім кричите "скрізь корупція!!!" Але ж самі ви її народили, і кормили.

    • @gannakyryluk2887
      @gannakyryluk2887 10 หลายเดือนก่อน +4

      ​@@user-wy7iv8op8vахаха, в російській імперії вона теж була. Як і в британській наприклад

  • @MegaTraxxas
    @MegaTraxxas 10 หลายเดือนก่อน +38

    Для початку багатьом з нас треба почати з себе - не кидати сміття де попало, слідкувати за тим як виглядає наше житло і територія навколо, не давати хабарів і тд

    • @notenjoying666
      @notenjoying666 10 หลายเดือนก่อน +2

      Селам це дуже допоможе, "не кидати сміття де попало, слідкувати за тим як виглядає наше житло і територія навколо, не давати хабарів", прям підніме села шо пиздець 🤣

    • @MegaTraxxas
      @MegaTraxxas 10 หลายเดือนก่อน +4

      @@notenjoying666 Так, якщо ви не знали, хабарництво це найголовніша проблема України

    • @notenjoying666
      @notenjoying666 10 หลายเดือนก่อน

      @@MegaTraxxas ага. Хабарництво села вбило 🤣. І розвиватись селам хабарництао не дає 😂.

    • @MegaTraxxas
      @MegaTraxxas 10 หลายเดือนก่อน +1

      @@notenjoying666 саме так. Коли будете розумніше то зрозумієте

    • @antonaaa3738
      @antonaaa3738 10 หลายเดือนก่อน

      @@MegaTraxxas а як хабарництво пов'язано з тим що європейські села субсидують, а українські - ні?

  • @user-ec4bm7hg6j
    @user-ec4bm7hg6j 10 หลายเดือนก่อน +2

    Дякую. Гарне відео. Дуже повчальне

  • @user-ck2xm3cq3c
    @user-ck2xm3cq3c 10 หลายเดือนก่อน +12

    Боже… як хочеться, щоб Україна обьедналсь і модернізувалась 🙏 щоб людям було краще жити а головне безпечно 😢

  • @xom4ikdragon817
    @xom4ikdragon817 11 หลายเดือนก่อน +19

    Дякую за руйнування міфів про те , що село це завжди шось відстале з відсутньою інфраструктурою , десь бачів відос про наші села і про те чому вони в такому стані хоча раніше до сраних комуняк і більшовиків і нас села чудово розвивались в яких не було соромно жити , більше того , тоді вони вважались ліпшими за міста , тиша , своя земля , хороші прибутки , короче все те шо зараз є в польских селах , ну та взагалі в Європейських всіх

    • @Brukc87
      @Brukc87 10 หลายเดือนก่อน

      ​@Barvystykсрака собача

  • @veselakukuruza
    @veselakukuruza 11 หลายเดือนก่อน +624

    Чесно кажучи, на мою скромну думку, і не бажаючи образити нікого в коментах чия думка відрізняється від моєї, але все ж, розглядаючи це відео під іншим кутом зору, в той же час, не опротестовуючи нічию позицію, і намагаючись бути об'єктивним, а також беручи до уваги всі без винятку, коментарі інших глядачів, щиро зізнаюся, що я цілком і повністю написав цей коментар, для просування відео)))

    • @ArnBund
      @ArnBund 11 หลายเดือนก่อน +32

      Це геніально!

    • @user-nazario068savch
      @user-nazario068savch 11 หลายเดือนก่อน +40

      Це геніальний план, як з нічого зробити щось...

    • @Dronplastun
      @Dronplastun 11 หลายเดือนก่อน +5

      Ти не правий!

    • @kaloogine
      @kaloogine 11 หลายเดือนก่อน +13

      Це ж було вже!

    • @user-uh5yb1iv6u
      @user-uh5yb1iv6u 11 หลายเดือนก่อน +18

      Об'єктивно, ти погано пояснив свою думку і додав багато води, але я повністю погоджуюсь.

  • @user-kz5yc9ck7r
    @user-kz5yc9ck7r 11 หลายเดือนก่อน +5

    0:05 😳😳😳😳
    Я навіть не очікувала побачити тут своє рідне місто
    Дякую за нове відео)))

  • @Grinmoor
    @Grinmoor 8 หลายเดือนก่อน +1

    Випадково зявилась рекомендація в Ютуб. Вже дивлюсь 3те відео. Дуже круто, інформативно, лаконічно, та цікаво.
    Дякую вам!
    ЩЕ й Україномовний контент!

  • @m.b.4884
    @m.b.4884 11 หลายเดือนก่อน +4

    Ви дуже гарно робите ролики і подаєте інформацію! Продовжуйте в такому ж дусі розвиватися. Обіймаю)

  • @SieryjDalnoboj
    @SieryjDalnoboj 11 หลายเดือนก่อน +6

    Дякую за контент і Героям Слава! 🇺🇦

  • @viktorvelikodniy3769
    @viktorvelikodniy3769 11 หลายเดือนก่อน +3

    Корисне відео з корисною інформацією. Це вартує поширення. А ще ж звісно було цікаво дізнатися про особливість життя європейських сіл і містечок. Євростандарт до якого варто прагнути.

  • @olka7730
    @olka7730 10 หลายเดือนก่อน +2

    А про аграрне диво-дотації теж знаю, як воно в реалії працює. Цього року з десятків гіктарів полів де я їжджу, вчасно не були зібрані врожаї, бо на початку жнив у фермера "зламався" комбайн, поки була погода він простояв тиждень у полі. А далі пішли дощі і звичайно ж пшениця запліснявіла. На питання "чому так, чому у сусідніх господарств комбайни не найняв?" Він відповів : "а нащо? Мені всеодно заплатять середню вартість втраченого врожаю, головне його потім зібрати і в органічне сміття здати, щоб задекларували втрати" Побічний ефект роскоші і постійних дотацій від країни😢

  • @endonataliya5079
    @endonataliya5079 11 หลายเดือนก่อน +2

    Чудові програми підтримки фермерського розвитку дуже цікаве відео. Без людей та суспільства та молодих людей у країні не буде майбутнього та розвитку локальної інфраструктури .

  • @delightsunsett
    @delightsunsett 11 หลายเดือนก่อน +2

    Дуже цікаве відео, рада що натрапила)

  • @user-ph9sb4wl2q
    @user-ph9sb4wl2q 10 หลายเดือนก่อน +2

    В селі моєї бабусі всі дороги були викладені каменем. Це було багате село з гарною мурованою церквою і гарними угіддями, та в Рядянський час бріківку замурували асфальтом так що камʼяна клядка видніється тільки трішки на узбічі

  • @volodymyrostrovskyi533
    @volodymyrostrovskyi533 11 หลายเดือนก่อน +1

    Дякую за відео, не здогадувався про багато із цих причин

  • @bondarenko685
    @bondarenko685 11 หลายเดือนก่อน +44

    Живу в німецькому селі на 100 будинків. Відрізняють тому, що існують закони по забудові і всі їх дотримуються,є закони про паркани,балкони і на все,що бачить око. Якщо людина не узгодила із владою - суд,штраф. Якщо не виконала - суд ,штраф, ув'язнення.

    • @Ukrainaperemoga
      @Ukrainaperemoga 10 หลายเดือนก่อน +8

      Тому як добре, що ми живемо в Україні, де воля.
      Доріжча воля ніж неволя в золотій клітці.

    • @Laxyclad
      @Laxyclad 10 หลายเดือนก่อน +5

      ​@@UkrainaperemogaТому в нас і біда, бо в нас воля... Думаю ви зрозуміли

    • @Ukrainaperemoga
      @Ukrainaperemoga 10 หลายเดือนก่อน +3

      @@Laxyclad ніякої біди як такої немає. Якщо не враховувати війни. Але німці особливо Маркель винні, вони викормили цього ведмедя шатуна медом на трубі... Крім того Україну в НАТО не приймали і були категорично проти вступу за часів Ющенка

    • @user-ql4bx1sd2o
      @user-ql4bx1sd2o 10 หลายเดือนก่อน +16

      @Ukrainaperemoga звичайно, пенсія по 3000грн то не біда, «шикарна» освіта і медицина теж не біда. «Прекрасна»інфраструктура, новий зручний транспорт (а які потяги чудові). Всі будинки як нова копійка, з дитячими майданчиками та відсутністю парковки.«Безмежно» чарівні чисті узбіччя та тротуари. Корупції немає, закони працюють, екологія на найвищому рівні. Все свіже та якісне. Всі чемні та чесні. Толерантні і привітні, взагалі не знають що таке «халява». Дивно тоді, а чого ж в нас немає магазинів без продавців?А чого ж тоді половина населення в Польщі збирає полуницю за копійки? Чому висококваліфіковані кадри не живуть в Україні? А чому тривалість життя найнижча в Європі? Це ж, звичайно, Меркель винна, що в нас пів бюджету ховають по кишенях, випускають злочинців під заставу. Ми ж до війни східною Норвегією були. Дивно, шо ж вони нас не захотіли? Зате воля є. В гівні, але вільні. Прав немає, безпеки немає, грошей немає, повноцінного громадянського суспільства немає ( бо ж ми маленькіє люді, шо ми можем сделать..), нормальних доріг, тротуарів немає. Зате воля є. Понароджуємо в 20 років бо вже з одного місця тече, освіти немає, перспектив немає, грамотності та мізків немає. СТБ тестує всю полтавську область на ДНК щоб знайти татусів бо в неї в 26 років 17-ро дітей від різних чоловіків. Швеція, не інакше. Але на додаток ще і воля є.

    • @Babaykalol
      @Babaykalol 10 หลายเดือนก่อน

      @@Ukrainaperemogaнаші міста та села виглядають як гімно без цих законів. Про яку свободу ви говорите?

  • @user-mh9ky1li6i
    @user-mh9ky1li6i 11 หลายเดือนก่อน +7

    Вдячний автору. Володимир продовжуйте у тому ж темпі займатись просвітництвом для нашого населення. Щасти вам у цій не легкій праці

  • @IVWOR
    @IVWOR 8 หลายเดือนก่อน +1

    Дякую за цікаве та пізнавальне відео та за вашу працю взагалом 💜💛
    ...
    Інколи складається таке враження що деякі українці та країни ЄС живуть у паралельному всесвіті і досі не розуміють що їх бажання про 'МИР ДРУЖБА ЖВАЧКА' не співпадають з бажаннями росіян та їм подібних виродків, які ФІЗИЧНО хочуть знищити усіх хто їм не подобається
    АЛЕ рано чи піздно реальність постукається в КОЖНІ двері !

  • @BrutalSpacePony
    @BrutalSpacePony 11 หลายเดือนก่อน +6

    Можу сказати що в деяких містах, асфальт це не непотрібна косметика, це проблема #1, бо по місту майже неможливо пересуватися на авто, а коли дощ, то і пішки, бо всюди багнюка.

    • @Clientchuk
      @Clientchuk 11 หลายเดือนก่อน +3

      Так і є. Асфальт і дороги - це те, на що кожний день звертаєш увагу і спотикаєшся.

  • @Vikzvv
    @Vikzvv 11 หลายเดือนก่อน +43

    Думаю 3 причини інші: 1. Зовнішня колективна безпека (НАТО). 2. Внутрішня безпека (правоохоронні органи та суди), тому не крадуть, працюють закони. 3. Суспільство, яке прагне перших двох пунктів, переважна більшість якого є патріотами своєї країни, та розуміє добробут своєї країни як власний. А в нас більшість суспільства прагне зайняти гарну посаду та безкарно красти. Тому якщо саме суспільство не прагне кращого - кращого і не буде.

    • @anfemai
      @anfemai 11 หลายเดือนก่อน +7

      100% А потім ще такі найголосніше кричать про злочинну владу (хто б не був владою). Почати можна з себе, але більшість це манала робити, щоб не бути "лохами"

    • @gannakyryluk2887
      @gannakyryluk2887 10 หลายเดือนก่อน +1

      Маячня

  • @user-kk2qt7gb8b
    @user-kk2qt7gb8b 11 หลายเดือนก่อน +2

    Насправді реформа децентралізації почала давати результати. Містечка і села стали виглядати краще Громади почали розуміти що це їх кошти і реально було видно результати. Так бруківка і стадіони під час війни це повна дичина але згортати реформу децентралізації і віддавати знов кошти в центральний бюджет це повернення в минуле.

  • @user-io6vx3vt3n
    @user-io6vx3vt3n 11 หลายเดือนก่อน +8

    Поки в нас сільскі ради купують за бюджетні кошти крузаки за 2 лями - шансів на розвиток нема. За свій Херсон взагалі мовчу

  • @TheMonstas
    @TheMonstas 11 หลายเดือนก่อน +3

    Яке прекрасне дозвілля буде серед вбитої інфраструктури

  • @serhiichepara8435
    @serhiichepara8435 10 หลายเดือนก่อน +1

    Потрібна глибоке децентралізація. 80% коштів мають залишатися на місці.

  • @mikoajbit
    @mikoajbit 10 หลายเดือนก่อน +1

    Чудове відео! Я радий, що знайшов ваш канал.

  • @user-kv2qj6xc1d
    @user-kv2qj6xc1d 11 หลายเดือนก่อน +3

    цікавий ролик, але без 1го пункту інше не можливе. Потрібна розвинина інфраструктура, якісні дороги.
    Дороги почали робити, але люди не розуміють навіть їх значення. Знайшлося багато дурників які почали критикувату розбудову доріг, хоча з цього якраз завжди починались єкономічні стрибки всіх країнах які досягли успіху.
    А також потрібна розбудова залізниці. бо зараз заїхати в місто через дороги у час пік, одне страждання. А якщо людина за пів години у вагоні зможе добиратися, то ми і від пробок позбавимося, і стимулюємо життя за містами.

  • @user-ox7cj8ex6b
    @user-ox7cj8ex6b 11 หลายเดือนก่อน +13

    Навіть не уявляю,де Ви таке гарне село у нас бачили. Що вже казати про те, що за кордоном. У нас суцільне зубожіння сіл,а ще людьське свинство ( перепрошую). Сміття скрізь, але це хвилює лише тих,хто не смітить.

    • @anechkkk3093
      @anechkkk3093 10 หลายเดือนก่อน +1

      мені здається це залежить від села і його жителів тому що в селі моєї бабусі люди дуже поважають природу і побачити сміття на вулиці майже не можливо, але при цьому багато сел мають саморобні звалища, а ось це вже велика проблема(((

    • @notenjoying666
      @notenjoying666 10 หลายเดือนก่อน

      В западних і південних регіонах(тих шо біля моря) норм села. На западній взагалі золоті. А центр - сумська, черкаська, полтавська області це пиздець а не села, тупо смерть ☠

  • @ОксанаМарчук-ж9н
    @ОксанаМарчук-ж9н 10 หลายเดือนก่อน +1

    Мій лайк і респект👏 автору цього відео, ❤заради таких людей Україні варто вистояти і перемогти 💛💙

  • @michaelmakarenkov99
    @michaelmakarenkov99 11 หลายเดือนก่อน +4

    Знахожусь на Закарпатті зараз, тут ідеально ровні дороги, також вузьки вуличкі з кам'яною стежкою та котетджи. Проїхав на машині з Київа до Берегово, дорогі вже всі зробили, навіть на з'їздах. Мені здається цю каміну стежку роблять просто тому що поруч є такі камені. Тут люди самі будують собі що треба. Також по селам, програму "велике будівництво" часто де можна зустріти. Десь дорогі, десь стадіони. Саме в селах будують. Зараз гроші хочуть забрати на війну. Нам не допоможуть стартапи бо у населення немає грошей та ринку збиту. Потрібні великі виробнитства/заводи. Багаті села в Україні є! Вони тихо собі знаходяться біля великих виробництв/заводів. Не розпіарені

  • @od4566
    @od4566 11 หลายเดือนก่อน +1

    нехай більше людей побачать цей відос !

  • @WitiaUkr
    @WitiaUkr 11 หลายเดือนก่อน +2

    Звісно відео цікаве, але називати асфальт непотрібною косметикою - важко, є села які в 10-ти кілометрах від міста, або містечок, проте дорога настільки жахлива, що всі звідти хочуть ледь не тікати, бо автобуси і ровери(велосипеди) ледь не єдиний транспорт, який їздить там через ямкові ремонти до перших дощів, а дорога в 10 кілометрів може зайняти пів години+ і тим часом по асфальті від одного міста до іншого можна добратися за 10 хвилин 😢
    Це реальні цифри, які я знаю із життя, але це не найгірші, на превеликий жаль

  • @Hospodar1
    @Hospodar1 11 หลายเดือนก่อน +26

    Рано, чи пізно ми, або хтось інший реалізує потенціал нашої території, тому все це діло часу! Головна проблема України - колосальна корупція!

    • @scandited2763
      @scandited2763 11 หลายเดือนก่อน +3

      @Barvystyk Корупції не існує?

    • @srakobuntu7696
      @srakobuntu7696 11 หลายเดือนก่อน +4

      Головна проблема України - московити.

    • @KukharyshynOleh
      @KukharyshynOleh 11 หลายเดือนก่อน +1

      ​​@Barvystykтреба просто заборонити корупцію))

    • @user-kt5sb2qh4h
      @user-kt5sb2qh4h 10 หลายเดือนก่อน +1

      Ні.Головна проблема України в тому що у всіх гілках влади ще багато неукраїнців та ворогів ☝

    • @Hospodar1
      @Hospodar1 10 หลายเดือนก่อน +4

      @@user-kt5sb2qh4h в якому сенсі "не українці", вони не громадяни України? І яким чином при владі вороги, це хто, наприклад?

  • @user-fv9wr9wb5b
    @user-fv9wr9wb5b 11 หลายเดือนก่อน +1

    Володимире, Ви великий молодчина !
    Туде цікай випуск.

  • @ivDeny
    @ivDeny 11 หลายเดือนก่อน +1

    годно! радий що знайшов канал 🥳

  • @maksymkurkudiuk4653
    @maksymkurkudiuk4653 10 หลายเดือนก่อน

    Дякую за чудове відео!

  • @romachamp10
    @romachamp10 11 หลายเดือนก่อน +1

    Як завжди дуже круто, цікаво та якісно. Чекаю на нові відео, особливо про міста)

  • @dmytrobaryshnuik4860
    @dmytrobaryshnuik4860 10 หลายเดือนก่อน

    Дуже цікаве та змістовне відео. Тут нічого додати. Героям слава!

  • @SuperLastHIT
    @SuperLastHIT 10 หลายเดือนก่อน +2

    От і я про те саме. Нам треба більше населення. Десь більше 80 млн щоб жити багато і безпечно. Але менталітет коли людям в плані дітей хочеться якості а не кількості призвів до того, що на 1 жінку припадає десь 1,0-1,5 пологів за життя. Ми зникаємо і без допомоги рсні. Населення якщо і росте, то лише в метрополіях за рахунок міграції з сіл та малих міст, де безперестанно будують житлові хмарочоси. З цим менталітетом треба щось робити.

  • @jamesjohn5934
    @jamesjohn5934 หลายเดือนก่อน

    В мене були інші думки на цей рахунок. Але ваші дослідження лише розширили мою картину світу. Дякую вам за цікавий контент.

  • @mykola5127
    @mykola5127 11 หลายเดือนก่อน +3

    А ще багатьом українцям бракує відчуття стилю, смаку і такту. Від того шклять ті балкони наче змагаються за звання найблювотнішого балкону року. Будують монстри на Подолі; паркани вищі за дерева, кондиціонери строчать звідусіль і конденсат людям на голову; сходи які перекривають 90% тротуару; максимально убогі МАФи де тільки місця вистачить… Про паркування взагалі мовчу.
    Вважаю треба популяризувати сучасний урбанізм, показувати приклади гарного вирішення різних питань благоустрою, культури поведінки в соціумі і т.д. А також мати чіткі нормативні документи, які встановлюють межу дозволеного і найсуворіші покарання та їх невідворотність у разі вчинення правопорушення.

  • @tormen3k
    @tormen3k 11 หลายเดือนก่อน +3

    Продолжай в том же духе! У тебя очень качественный контент

  • @charliecountryman2792
    @charliecountryman2792 11 หลายเดือนก่อน

    Дякую за ще одне Ваше чудове відео! Чекаємо на наступні

  • @stepank765
    @stepank765 11 หลายเดือนก่อน +2

    В Європі не було комунізму, розкуркулення, приватна власність шанувалася, розвивалася, передавалась поколінням, садиби і маєтки покращувались і переходили дітям. Бізнес так само. В нас комуністи все забрали, господарів вислали в Сибір і розстріляли, їх майно відібрали. Ми поколіннями, замість того аби будувати своє життя, працювали на царя, комуністичну партію, а зараз окуповані наші землі кидають знову на нас аби нас знищити. Таких перманентних конфліктів, соціальних експериментів , витримало б небагато народів 😊

    • @notenjoying666
      @notenjoying666 10 หลายเดือนก่อน

      Там був фашизм, нацизм, до того, під час і після - кілька найбільших і найсмертоносніших в історії епідемій, а сама історія європи це суцільна війна до 67 року) Але ніхто ж європі не заважав)

  • @volodymyrchaus6952
    @volodymyrchaus6952 10 หลายเดือนก่อน

    теоретично все правильно і просто, на практиці все набагато складніше. все впирається в бюджет та місцевих депутатів, який часто-густо не спроможний найняти ефективну команду менеджерів-проєктувальників за низьку оплату праці, та місцевих депутатів для яких висока оплата праці ефективних менеджерів є більмом в оці.

  • @Bduej563
    @Bduej563 10 หลายเดือนก่อน

    Дякую за шикарне відео. Ще більше переконався, куди я потраплю після війни.

  • @user-jc3zs2ug9z
    @user-jc3zs2ug9z 10 หลายเดือนก่อน

    Дуууже цікаве відео! Дякую за такий класний та надихаючий контент!

  • @bald_UA
    @bald_UA 10 หลายเดือนก่อน +1

    Дуже потужний і якісний канал. Дякую🎉

  • @uceumice
    @uceumice 11 หลายเดือนก่อน

    супер інформативно, приближено до фактичних даних і взагалі так тримати 👏👏👏

  • @yustascourage877
    @yustascourage877 11 หลายเดือนก่อน +1

    Чудове відео, необхідно розбудовувати наші села враховуючи західний досвід

  • @tayminna
    @tayminna 10 หลายเดือนก่อน +4

    Дивно, що серед причин проблем українських сіл не названа тривала політика СРСР. Коли купа ресурсів з дрібніших містечок спрямовувалась до Москви як головного центру, стимулювались стереотипи, що бути з села соромно, відсутність індивідуального фермерства як такого з часів появи колгоспів, які мали виконувати норми держави замість збагачувати громаду.
    Час, коли українські фермери у минулих століттях мали власну землю і вели бізнес, їх досвід, був свідомо затертий на багато років совєтами. Тому зараз це відроджується вкрай повільно. Що там казати, купа людей виступають проти продажу землі продовжуючи нести з собою наративи совєтів і "Америка вивезе наш чорнозем". У декого досі є страх, що "власність забере держава і нащо старатись", що "у держави можна і треба вкрасти" без розуміння, що краде у себе ж. Плюс Голодомор, глобальні дефіцити. Це все має наслідки у тому числі і на психіку та страхи і стереотипи в плані господарювання населення. Поки у нас це все творилось, у більшості європейських країн після 2 Світової був час на спокійний розвиток.

    • @notenjoying666
      @notenjoying666 10 หลายเดือนก่อน +1

      Це у вас стереотипи)
      1. Як людина з села охуїв з відношення до себе коли в Київ приїхав. Так що зараз якщо ти з села, в місті, краще зроби так щоб ніхто не зрозумів що ти з села... бо зараз відношення до людей з сільської місцевості не просто погане а навіть вороже. Мене за тиждень в гуртожитку і універі спитали тричі чого я свиней не пасу, це я ще пошук роботи тоді навіть не починав і не знав що мене чекає...
      2. Негативний вплив совку перебільшений, совок створив 80% нині існуючої інфраструктури, а все що робилось після або ремонтування або модернізація існуючого, нового нічого після совку в нас не з'явилось.
      3. Про продаж тема довга. Людині не з села довго пояснювати але саме так і є як ви написали. Тільки чорноземи ніяка америка не вивозила, вони на місці, просто тепер всі вони у власності конгломератів або місцевих з превілегіями які здають ту землю тому ж конгломерату в оренду якщо коротко. Землю ВЖЕ покрали, навіть на грядку вам сільрада нічого не виділить бо виділяти нічого)
      4. Голодомор і дефіцити то все дурня, тим подіям 100 років і вони абсолютно ніяк не впливають на людей. Впливає абсолютно інертне відношення держави то розвитку сільської місцевості. За 25 років що я живу я 2 рази бачив "розвиток", при порошенко школу підрехтували, серйозно утеплили і забезпечили реально сучасною технікою, і при зеленському асфальт на центральній вулиці і парі прилягаючих поклали, все.
      Село вже саме себе не витягне, там просто в людей немає не те що на якусь справу грошей, в них тупо грошей на комуналку не вистачає, тому влітку замість туреччин і єгиптів вони їдуть на грядки а потім копають картоплю і т.д. і т.п.) в результаті чого до 40 років мають абсолютно вбиту спину і відсутність яких би то не було перспектив у житті.

    • @tayminna
      @tayminna 10 หลายเดือนก่อน +1

      @@notenjoying666 Дивно, що ви одразу вирішили, ніби я не з села. Бо саме з дрібного села.
      1.Дещо насторожене ставлення зустрічала, але все швидко розвіювалось, коли в універі виявилось, що без репетиторів і ліцеїв здала ЗНО і вчилась краще, а як зробити штуки рівня просто трішки продвинутого користувача ПК знала краще і вони у мене просили допомоги. Тож це мине, а все інше - люди, які нічого не усвідомлюють і вашої уваги та поваги через своє невігластво можливо й не варті.
      2. Не наділяйте СРСР прям неймовірними заслугами. Чимало зробили, але чимало чого вони привласнили, або зробили на місці зруйнованого, часто орієнтувались однобоко - розвиваючи одні галузі і занедбуючи інші.
      У моєму обласному центрі головні інфраструктурні точки створені були створені до совка. Наприклад такий прославлений "радянський" завод "Червона зірка" - заснований і розвинутий англійськими мігрантами Ельворті, а потім націоналізований більшовиками.
      У моєму та сусідньому селі до СРСР були чималенька ферма, церква, школа. Обидві дерев'яні церкви зруйнували, зробили конюшню посеред села.
      У смт поруч більшість заводів та залізнична станція, що функціонували при СРСР, були створені і успішно діяли ще наприкінці 19ст.
      3. Про боязнь індивідуального фермерства та страх продажу землі я кажу не з голови, а реально почуті фрази знайомих фермерів. Я не стверджую, що "чорнозем американці покрадуть", це взагалі дурня (США вкладається у добрива і селекцію культур, вони і на поганій землі кращий урожай отримати можуть, ніж у нас без добрив з відмінним чорноземом). Я цитую причини, які називають знайомі в бесідах про володіння та продаж/оренду землі. І оця фразочка "всі заздрять і вивезуть чорнозем" саме говорилась радянською системою моїм батькам у дитинстві.
      Паї у нас не покрали, але 90% людей, що їх отримали після розвалу колгоспу, не вміють і бояться на ній господарювати, тому за звичкою здають в оренду ПП, який керував у колгоспі, а при розпаді СРСР приватизував. І платить їм менше реального прибутку. І півсела працює на цьому ПП. Тобто колгосп, по суті, далі існує (навіть називають усі досі так), просто у ринковій економіці, із кращою зарплатнею, але з мізерним прибутком власників землі. Бо їхня свідомість звикла до радянської системи, де нічого не вирішуєш зі своїм майном.
      Декілька людей, що взялись-таки на початку 2000-х за землю і почали фермерувати (зерно, соя, ягоди, сад), зараз досягли хороших результатів і є доволі нормальним таким середнім класом з хорошим заробітком, мають парк власної с/г техніки. Ті, хто відкрили в селі магазини, аптеку - теж.
      4.Моя прабабця пережила Голодомор, половина її сім'ї загинула. Це не дурня і дуже сильно вплинуло на моїх бабусю й дідуся та їх рідних. Інші прадід і прабабця мали до цього власний хутір і землю, - їх розкуркулили.
      А втрата відкладених "на книжку" грошей і досі впливає на їхній страх інвестувати та купувати щось, вплинуло і на втрату можливості почати разом власну сімейну справу (на яку ми їх всі вмовляли).
      Ну і щодо повальної бідності - все не настільки погано. Навіть у моєму селі, де мінімум робочих місць, працюючі люди можуть собі дозволити з'їздити в Одесу на море чи навіть десь у ЄС іноді. Пенсіонери - так, заожадження і город. Але ця біда і в місті чимала. Навіть гірше, бо усі продукти треба купувати. Розвинути трішки село, додати робочих місць і фермерств - та й піде справа. Але для цього треба більший відсоток бажаючих робити власний бізнес і у т.ч. багатьом побороти страх ринку і бізнесу, навіяний СРСР.

    • @notenjoying666
      @notenjoying666 10 หลายเดือนก่อน

      ​​​@@tayminna​1. Ну ви жінка. Вам в цьому плані легше якось було адаптуватись, мабуть🙄(особливо якщо красива)
      Мене це переслідувало від початку навчання і до самого кінця, у всіх сферах життя. Зно я теж здав добре, нічим не допомогло. Тому я ненавиджу всі міста з більше ніж 50 тисячами населення, люди там дуже зверхні і єхидні в своїй більшості. Це навіть в літературі просвічує. Не буду називати назву книги але читав один сучасний український роман, де по сюжету чоловік з села приїхав в місто щоб стати письменником, письменником він в результаті не став, жінка його покинула і пішла до міського бізнесмена з яким почала зраджувати майже відразу після переїзду з чоловіком в місто, а сам він став писати колонку в газету і в кінці сюжету "зробив висновок" для себе що яке б хрінове його життя в місті не було, село він ненавидить і ніколи туди не повернеться 😁(а книженцію цю я випадково знайшов на якомусь сайті в статті типу "сучасні українські книги які варті уваги"😂 ) Норм такі установки виховуються.
      2. Важко переоцінити вклад совку в мій район. Від каналізацій і асфальтованих доріг, до шкіл і будинків. Все при совку побудовано. Церкву не чіпали. В мене нічого в районі не вироблялось, тут більше всякими мистецькими штуками торгували, які в індустріалізацію втратили актуальність. А залізниці не було в мене в селі, 30км найближча, і немає до сих пір.
      3. Ну в мене покрали всю землю, як я й сказав навіть на грядку вам клаптя не дадуть. Про якесь фермерство я взагалі хз як ви це уявляєте. Ви взагалі в курсі скільки трактор бу коштує? Ви в курсі скільки людей треба шоб десяток гектар пахати? Я таких ще людей не бачив в нас шоб хтось щось намагався кидати і починав своб справу(був один, овець розводити намагввся, зараз ледь кінці з кінцями зводить🤣), ніхто навіть таку можливість не розглядає тому й проблем немає, у всіх якась робота, шоб хоч якось прожити, а ті хто пахав з тих 2000, за тих на полях люди за копійки пахають їх здоровезні поля поки ті живуть в здоровезних будинках за селом) як ви кажете на сої з 2000 заробляє то темщики того часу. Щоб з сої заробляти треба не один десяток гектарів, а шоб отримати не один десяток гектарів треба було мати дуже солідні з'язки і дуже впливових родичів. В мене теж такі як ви кажете є, але ви їх в селі не побачете, бо вони в містах найближчих живуть.
      4. Голодомор хз. На моїх родичів він або не вплинув або вплинув мало, мені дід ніколи не жалівся шо його батька сильно підкосило, його більше підкосила 2 світова(чув шо на тих родичів шо з білорусії на тих серйозніше, але я з прабабою звідти не спілкувався особисто то хз, чув лише шо половина куркулів там українці були), а так всих була нормальна освіта, хто лікар хто інженер хто будівельник. Вони майже нічого не втратили, але в них особливо нічого й не було.
      А на рахунок бідності ну хз. В мене теж є люди які можуть взагалі ні в чому собі не відмовляти. АЛЕ, в тих сім'ях як мінімум один з батьків працює в сільраді і дотичних де бухгалтери по 20-25к отримують, скажені гроші для мого села. Також є декілька лікарів доходи яких навіть киян здивували б але там їх заслуги переоцінити складно бо лікарі дійсно хороші і беруть в порівнянні з містами в 5-10 разів дешевше за послуги чудової якості. Також є місцеві приватники з йобнутим доходом які їздять на машинах по 700-900к. Але вакансій в радіусі 30 км немає, нуль. Всі приватні підприємства це абсолютно закрита інфраструктура куди потрапити на роботу можна лише через знайомих і родичів, це стосується взагалі всього аптек, магазинів, пари заводів(на одному з заводів взагалі 60% персоналу з міста яке в 30км а не місцеві...). Якщо відкривається якийсь магазин ви ніколи не побачите набору на роботу, бо все порішали ще до відкриття. Тобто роботу знайти навіть при бажанні нормальну неможливо. Ну а люди "попростіше" отримують дуже мало. Вчитель на 2 ставки + 30 років стажу - 11-12 тисяч, охоронець 6-7к, продавці 7-9к. Це взагалі не ті гроші на які можна хоч якось нормально жити і хоч щось собі купляти крім їжі одягу і т.п. і таких більшість. Ні про який розвиток взагалі мови не йде. Будь який массовий захід - 80% пенсіонерів. Молодь можна виловити в місцевому генделику по вечорам, але там якраз діти тих самих забезпечених гуляють, і студенти які на вихідні приїхали, бо там ціни дуже високі.
      Як ви там плануєте який бізнес відкривати людям з зп в 10к грн я хз якшо чесно. 😅

  • @rparubenko
    @rparubenko 10 หลายเดือนก่อน

    дякую за контент. Аби оцю всю інфу, та депутатам у вуха.

  • @Spacemarine_Cassiel
    @Spacemarine_Cassiel 10 หลายเดือนก่อน +3

    Якщо чесно хотів би щоб і в Україні було багато таких поселень. В селі насолоджувався життям, а в місті просто їздити на роботу або по справам.

  • @user-pi8er7lx9i
    @user-pi8er7lx9i 8 หลายเดือนก่อน

    Дякую, все коротко і зрозуміло)))

  • @madeinukraine14
    @madeinukraine14 10 หลายเดือนก่อน

    Дякую Вам дуже за неймовірний проєкт🥹
    Я у захваті👏

  • @valerien6514
    @valerien6514 10 หลายเดือนก่อน +1

    У вас дуже якісне відео, дякую за нього. Я давно задумувалась чому так, і ваше відео надало мені відповіді. Хотілось би щоб і у нас маленькі міста розвивались, але скоріше за все на сході відновлення будуть саме в великих містах, а маленькі вимруть.

  • @igorshevchuk6485
    @igorshevchuk6485 8 หลายเดือนก่อน +1

    Одного разу був здивований , коли побачив , як дружина мера невеличкого міста на півночі Італії , їде на роботу до фабрики на ровері . А він , тобто мер , немає службового авто , і кожного ранку приділяє час пройтися вулицями і поспілкуватися з городянами . Це і добробут .

  • @classic_456
    @classic_456 11 หลายเดือนก่อน +1

    Для просування відео)🥰

  • @yuriyboychenko6368
    @yuriyboychenko6368 7 หลายเดือนก่อน +1

    Слава Україні !!!
    Слава Збройним Силам України !!!
    Велика подяка за Вашу працю !!!
    🔱 🇺🇦

  • @DiYaKon_
    @DiYaKon_ 11 หลายเดือนก่อน +2

    Якийся там рандомний коммент коли нічого сказати, але відео дуже кайфове и його хочеться просунути, наче там ютуб любить 120+ символів, так що десь тут зупинюсь

  • @candles-valeriamir
    @candles-valeriamir 10 หลายเดือนก่อน

    Дякую за такий чудовий, цікавий контент!

  • @coldheart5908
    @coldheart5908 11 หลายเดือนก่อน

    Дякую за відео. Як завжди цікаво та корисно👍

  • @SavvaUrovskyi
    @SavvaUrovskyi 10 หลายเดือนก่อน

    Дуже цікаве та актуальне відео. Дякую!

  • @Brukc87
    @Brukc87 10 หลายเดือนก่อน +3

    Навіть на прев'ю перебільшення, бо знайти подібну площу та двоповерхові будівлі у наших селах - теж справа нелегка)

  • @user-xg3ro6cd3f
    @user-xg3ro6cd3f 11 หลายเดือนก่อน +17

    Дякую за чудове відео, та хотів би додати ще один історичний фактор. Ніде у країнах ЄС села так не руйнувалися і не знищувалися, як в Україні. Кілька світових воєн, цілеспрямоване знищення комуністами та їх експерименти призвели до того, що ми маємо зараз

    • @Malevuha
      @Malevuha 10 หลายเดือนก่อน +3

      неправда. Світова війна на те і світова, що всюди. Воювали тут завжди жостко і зносили під корінь країни, шведи,вікінги, римляни. Польщі на мапі не було під сотню років, комуняки тут теж постарались, досі видно їх забудівлю. Але до польських сіл Україні як до неба раком.

    • @FannaD
      @FannaD 10 หลายเดือนก่อน

      Знищувались, дуже навіть добряче, особливо під час другої світової. Але фішка у тому, що європейці відбудовували знищене, та займались розвитком, коли комуняки навпаки доклали усхі зусиль аби навпаки знищити села як такі і запроторити усіх жителів у великі міста, де люди будуть жити у височенних мурашниках без крихти зручної та приємної оку інфраструктури. Комуністи отруїли нашу країну і що більш важливо, суспільство набагато більше, ніж більшість з нас думає. Цю проблему можна вирішити, це буде важко, але це більш ніж можливо. І для цього нам, звичайним громадянам, треба буде зіграти далеко не останню роль

    • @unbeliever12
      @unbeliever12 10 หลายเดือนก่อน +2

      У всьому винні комуністи 😡

    • @palivac2
      @palivac2 10 หลายเดือนก่อน

      А да камуністаў у вас быў рай?@@unbeliever12

    • @Brukc87
      @Brukc87 10 หลายเดือนก่อน +1

      І то правда.

  • @vv-su1oh
    @vv-su1oh 10 หลายเดือนก่อน +5

    Наша біда що крадуть, крадуть безбожно, нагло. В нашому селі влітку помемонтували дорогу а весною всі латки повипадали, гроші коту під хвіст, контролю ніякого

  • @Laytovuy
    @Laytovuy 6 หลายเดือนก่อน

    Дякую за Український вміст.

  • @user-zy2jp6zj9r
    @user-zy2jp6zj9r 8 หลายเดือนก่อน

    Головний фактор : сила та повна автономність місцевого самоврядування, політична, економічна, фінансова та бюджетна децентралізація, залишання грошей на місцях !

  • @Ilona_Mazan
    @Ilona_Mazan 11 หลายเดือนก่อน

    Дякую, інформативне відео )

  • @Andrium
    @Andrium 10 หลายเดือนก่อน +1

    Вважаю, що найвпливовіший чинник - це співпраця і допомога один одному.

  • @alexsokol2493
    @alexsokol2493 10 หลายเดือนก่อน +2

    Мріяти й бажати мало. Треба працювати. Й правильно, з головою на плечах.
    Щоб щось мати, треба щось робити. Основи капіталізму. Та будь-якої системи економіки.

  • @hovl5988
    @hovl5988 11 หลายเดือนก่อน +2

    На картинці відео друге типу українське село - то Checiny Market Square Rynek Chęciny, Польща

    • @chotyrystorony
      @chotyrystorony  11 หลายเดือนก่อน +1

      Це Сколе, смт, де я народився)

    • @hovl5988
      @hovl5988 11 หลายเดือนก่อน

      @@chotyrystoronyвибачаюсь, здалося

  • @anabsolutepossibility
    @anabsolutepossibility 11 หลายเดือนก่อน +9

    Більшовики не могли допустити щоб хтось заробляв на власно створенному підприємстві, тих людей називали туніядцами що живуть на нетрудові доходи. Їх відправляли в тюрму, на (хімію) Або просто вбивали.
    Колгоспи відбивали бажання працювати, зато викликали бажання красти, бо заробляючи аж 6 рублів на місяць іншого бажання не було.
    Творчість усіляко висміювалась, як що це тільки не було повязано з вихвалянням партії кпсс.
    Радянська влада з вільної людини створювала дибілкуватого інфантила.
    ....

    • @user-ui7tc2qb5x
      @user-ui7tc2qb5x 10 หลายเดือนก่อน

      Друже, Їх нема вже понад тридцять років! Скільки має ще минути часу?

    • @anabsolutepossibility
      @anabsolutepossibility 10 หลายเดือนก่อน +1

      @@user-ui7tc2qb5x Як це немає? Хто б що там не говорив, а саме принципи дій людей які залишила стара система, залишились в Україні. Усі ВЛКСМовські активісти, тай партійні так само стали олігархами.

  • @dorohan_ilya
    @dorohan_ilya 11 หลายเดือนก่อน +4

    круте відео, дякую
    в Україні теж деякі подібні практики були б корисні

  • @michaelrud9448
    @michaelrud9448 10 หลายเดือนก่อน

    якісний контент прям здивував) ну назва зацікавила думаю промотаю подивлюся, а тут ти прям круто зробив

  • @amg9991
    @amg9991 10 หลายเดือนก่อน

    Конструктивний підхід та корупційний підхід це два, геометрально протилежні поняття☝️☝️☝️