😊 Фотки на розетці мої, це бла друга моя збірка, перша на LF280K теж влазить в цей кейс при умові затягування бондажною стрічкою, дуже добре стискаються, і майже не займають лишнього місця, зараз є дуже багато корпусів які роблять наші умільці, шкода що інструмент для стягування і сама стрічка не дуже дешеве задоволення, хотілось щоб шпильок не було, якось воно не естетичного виглядає, а так за відео лайк приємно бачити і свою роботу 😊.
Живи, Україно, живи для краси, Для сили, для правди, для волі!.. Шуми, Україно, як рідні ліси, Як вітер в широкому полі. До суду тебе не скують ланцюги, І руки не скрутять ворожі: Стоять твої вірні сини навкруги З шаблями в руках на сторожі. Стоять, присягають тобі на шаблях І жити, і вмерти з тобою, І прапори рідні в кривавих боях Ніколи не вкрити ганьбою!
Хороше відео, приємно дивитися) Рік тому зібрав щось схоже з 8 шт CALB 130Ah придбаних на NKON, теж старався зробити по всіх канонах з склотекстолітовими прокладками, стиснення шпильками, як то кажуть щоб усе було по феншую) В парі з інвертором Easun SMH-II-4.2K хоч і не часто, але декілька разів виручала, дуже зручно, пів доби в звичайному режимі легко, добу якщо трішки економити, відключення перекриває на раз. Але захотів трішки потужніший інвертор на 6кВт, тому зібрав нову на 48В, а стару з інвертором виставив на продаж, нехай ще комусь послужить)
При настройке БМС имеет смысл напряжение отключения батареи при ее разряде установить немного меньше чем напряжение отключения инвертора по низкому напряжению батареи. Это позволит при падении напряжения сначала отключать инвертор, а потом батарею. Некоторые инверторы не любят работать без питания от батареи.
Я поначалу сам из меди делал перемычки и потом их лудил химическим методом (процедура лужения простая, но лишь нужны 2 раствора, так что если кто-то хочет заморочиться лужением, то могу растворы продать 😊), но потом решил взять гибкие перемычки, преимуществом которых является то, что они гарантировано идеально прижимаются к контактным площадкам терминалов ячеек что обеспечивает наилучшее пятно контакта даже если есть погрешность установки терминалов (а судя по даташиту там допустимая погрешность 0,5мм 😮😮😮)
Алюминий на воздухе очень быстро окисляется (оксидная пленка имеет высокое сопротивление) поэтому после зачистки поверхность сразу нужно смазать вазелином. В состав специальных паст, которые используются при обжимке алюминиевых проводов входит именно вазелин. На Ютубе есть видео по обжимке проводов СИП с использованием кремнеево-вазелиновой пасты.
Я для сжатия ячеек заказал стеклотекстолит толщиной 8мм. По прочности он не уступает стальному листу 2мм. Это позволило с боку ячеек (суммарной толщиной толщиной 288мм) разместить БМС.
Не 300 кг а 300 кілограм сили. Такою одиницею зазвичай описують тиск а не силу -> 300кг на 1м2 -> ~10 кг на 1 комірку. До мануалів бажано ще й голову прикладать. В підтвердження що це тиск - Як що подивитись схожі описи на комірки інших форм та габаритів там фігурують тіж 300кгсили. Ну і так, краще подивитись на готові рішення від брендових виробників систем. Там ніхто нічого не стискає а лише обмежує свободу руху.
1. В школе нужно было лучше учить физику: 1кгс = 9,8Н . В ньютонах измеряют силу, а не давление. 2. Есть мнение что в этой теме где-то при при формировании даташита или переводе с китайского допущена ошибка, в результате которой либо слово «давление» переведено как «сила» и соответственно указана размерность «кгс», а не «кгс/м2», либо просто потеряно «/м2». 3. Буквально сегодня смотрел видео с разборкой зарядной станции, которую произвел непосредственно производитель самих ячеек LiFePo4. Там для сжатия ячеек использованы стальные пластины толщиной 1,5-2мм с ребрами поперечной жесткости, а стяжка осуществляется тремя толстыми полипропиленовыми плоскими стропами шириной 1,5-2 см. Усилие на разрыв одной полипропиленовой стропы шириной 16мм и толщиной 0,8мм составляет 250кг. Не знаю какое усилие на этих стропах в той аккумуляторной сборке, но производитель не зря использовал те, которые имеют такую прочность.
Момент затяжки перемичок на м4 різьбі LF105 все ж 2-2-2.5 Нм а не 5. Злизується різьба досить легко .Для відповідальних збірок я наварював у Жалінського шпильки м6.
Если использовать не болты, а шпильки, то их можно посадить на фиксатор резьбы, а затем не очень сильно затянуть шпильки и дать им просохнуть, то нагрузка на витки будет распределяться более равномерно (а не так как стандартно 80% на первые 3 витка) и тогда можно не беспокоиться за то, что даже если затяжки без динамометрического ключа, а просто В РУЧНУЮ такой отверткой, то резьбу не сорвать.
Компресія потрібна на перших циклах для того щоб не допустити розрив пузирьками газу який залишився в комірках розриву внутрішньої структури (це може призвезти до деградації комірок, але це буквально 2 -3 циклу заряду розряду, далі нема чого вичавлювати). До всіх LiFePO4 аккумуляторів у паспорті написана одна й та сама сила компресії ( вона ніяк не залежить від площи акумів). Більш того ніяка компресія не може запобігти зміни геометрії аккумуляторів, бо розширення комірок це процесс на малекулярному рівні, там сили на декилька порядків вищщі ніж ви можете компресувати. Ну і існує вже дохрена досліджень впродовж 3+ років для комірок де можна побачити що компресія для LiFePO4 немаєжодого сенсу взагалі. Як приклад подивится на зборки елементів "блейд" типу які використувуються в автомобілях, там зараз взагалі немає компресії, а площа елементів просто неймовірна :) Вподобайка!!! Дякую за цікаве відео!!! 💙💛 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
а можно посилання на таки дослидження?якщо без компресии втрачается якась частина циклив то чому "немаєжодого сенсу взагалі"?яки люди цикави: якщо йм щось не хочиться робити ти хоч яки доводи приводь це неподие. навидь приклад виробника продукции йм побаробану скажуть ну тож там десь вкинци написано то не рахуеться.😄
Можна питання? 1. за скіки зарядиться з розрядженого стану до 80-100%? 2. яка максимальна потужність приладу який можна підключити в ваттах? 3. яка ємність батареї 4. яка сумарна ємність на матеріали в євро? Бо за разрахунком таке заряджатись повинно 4 години десь. Але я не розумію яке споживання.
Якщо заряджати струмом 50А, то за 2.5 години має зарядитися. Щоб акумулятор прослужив довше, слід розряджати струмом до 0.5С, в даному випадку до 50A (1200Вт споживання), але і 1С він може видати - 100А (~2400Вт)
19:39 на відео видно що в цикл капаситі були якісь копійки. можливо коли ви запустили тест на ємність там щось вже було . чи ви перед тестом прям обнулили. я міряв бмс і паралельно ватметром то показики співпали, можливо по ват метру я не правильно порахував бо додав 9% втрат на перетвоненя інветром з акумулятору. можливо в ньго краща ефективність.
Немає про що знімати. На сайті магазину робите замовлення, вводите адресу доставки та оплачуєте. Доставку повністю організовує Nkon - надішлють листа на ел. пошту з трек номером, коли відправлять товар. На 105-і буде мито при сумарній вартості товару більше 150 євро
Щоб не попасти на мито, я замовив сам 4 комірки, і 4 комірки дружина. Все що вище 200Аг, вже не підпадає під мито, але там вже треба дивитись вагу. Одне замовлення повинно бути до 25 кг.
Є в Україні офіційний представник EVE. Я два рази купляв. Все б'ється через QR код. Выпуск комірок 06.24 Можна самовивозом із Києва. Собі брав 304ah і 280. Також менші були.
Дуже гарне відео. Ще може бути цікавим комусь яка ціна комірок, та всього іншого. Особливо щоб порівняти з цінами за рік чи за 5років. Чекаю таке саме відео про EVE 280Ah
цікавий той приборчик аторч. чи я не правильно рахую. дивіться в ват годинах показує 2746 ділю на 8 комірок а потім на номінал 3.2 і виходить 107.26. а як прибор порахував 106.
Можна в збірку вбудувати однополюсний DC автомат на плюс ? Щоб не під'єднувати його між акумом і інвертором. Зворотній ток при зарядці буде проходити через DC автомат?
Підкажіть будь ласка. Переплутав плюс з мінусом коли підключав зарядку до акумулятора . БМС плата захистить акцмулятор від замкнення чи був удар по акумулятору?
8:25 - оце ні в кого не бачив (про опір). саме буду робити собі акум (12 вольтний з 4-х ячейок). прийшлось замовляти цей тестер YAOREA YR1035+. попробую заміряти опір і тоже понизити його в случаї чого. Во всіх відео міряють опір комірок, но не коворят ьпро опір між комірками і загальний опір і шо його треба понизити і як понизити. вот тут пасіба
@@QT8petro Дякую. Але ж питання, як що ви не помітили, було в тому, на скільки орієнтовно вистачить цієі збірки. А не в тому, скільки споживає мій холодильник. Звісно, можно і порахувати. Але ж на практиці зазвичай, трохи інши показники. Доречі і не всі взмозі та мають бажання рахувати.
Рахувати просто, тут 2.6кВт*год(25.6*105). ККД інвертора нехай буде 85%, тоді доступна нам енергія - 2.2кВт*год(2.6*0.85). З цього випливає, що наприклад два телевізора, які разом споживають 100Вт, пропрацюють 22 години(2200/100).
@@rio_diy Так. Але ж робити таку збірку заради двох телевізорів вважаю не варто. Та й телевізори споживаючи 50w то скоріш якісь маленькі монітори. В хаті є холодильник, скоріш за все якесь обладнання для опалювання. Лептоп, елементарне освітлення. Та мабуть не однокімнатний дім. Да деяки споживачі. І це мінімум! Ось я і кажу, що ця збірка на три, чотири години споживання. Ось, в чому основне питання! А розрахунки, то для вас легко. Но є люди далекі від цієї теми. Но якіх цікавить не тільки процес збирання. А і середній час споживання у господарстві. Розумієте?
@@MartGrag-qp1ps це приклад абстрактний, ви ж запитали як рахувати - я навів приклад. Ще приклад, у мене вдома в середньому за добу 5кВт *год споживання, відповідно мені такого акумулятора вистачить на 12 год. Звісно ж вам потрібно робити розрахунки під ваше споживання, приклад розрахунку вище є
19:16 Ecли на плюсе использовал синий провод без нанесения на нем наименования производителя, то есть вероятность того, что реально в нем нет 10мм2. Я как-то решил проверить такой безродный провод. Пересчитал количество проводников в нем измерил диаметр одного проводника и посчитал суммарную площадь сечения. Получил ~8мм2 😢😢😢 Причем этот провод разошелся по Украине и продается в разных магазинах.
Його не монтіор а бмс оприділяє, відразу не коректно тільки після циклу заряду, ти вказуєш ємність акб і пона рахує скільки ват (ампергодин) при розряді було забрано, залишок і є рівень заряду, все складне - просто
@@pinco2004 якраз ні, для визначення % заряду від 100% відмінусовується, вимикатись може не при 0 просто. А от коли рахує від 0 до 100 то вираховує задишкову ємність, відсоток "здоровя" акумулятора. Є SoC а є SOH
Я замовив EVE 105Ah вони мали б прийти скоро, але ніяк не можу з терміналами і з'єднаннями розібратись. Читав багато коментарів під відео всі щось своє думають не цей рахунок. По-перше, цікавить яку товщину силового кабелю брати. Взяв 16мм але тепер думаю чи не замало буде. По-друге, на m4 нема терміналів на такий переріз кабелю, тобто треба буде ставити шайби, а люди пишуть що погана це річ. Ще хотів би дізнатись чи ви ставили і запобіжник і DC автомат. Бо купив і те і те але запобіжник бачив що гріється дуже тому не знаю чи взагалі не ставити, чи замовити оцей з кварцовим піском. Дякую
По товщині кабелю дивіться, що пишуть в інструкції до вашого інвертора, ще можна орієнтуватися по таблиці з ПУЕ(18 сторінка). Наконечники використав з отвором 6мм, нормально закріпилися болтами, що йшли в комплекті з акумуляторами (там і шайба, і гровер вже є). Запобіжник ножовий(це він з піском) наскільки я розумію це найкращий варіант
Якщо ви про автомат, то керуватися треба тою стороною, до якої підключене джерело живлення(акумулятор). Якщо акумулятор знизу, то + і - підключаєте як зображено знизу, але ні в якому разі не хрест-навхрест.
Насправді виробника не потрібно слухати так само, як і продавця в магазині! Стискати комірки просять для того, щоб у позаштатній ситуації змогли одразу спрацювати клапани і за такої ситуації комірки вже можна буде викинути В ютубі вже кілька відео з ситуацією, коли комірки перезаряджали і вони здулися. Так ось після цього комірками можна було і далі користуватися, навіть зі зменшеною ємністю. А от якби вони були стиснуті, то клапана рвонули і все залило димом і білим пилом від електроліту.
Вітаю. Може, хтось підкаже, як вирішити проблему? Придбав новий акумулятор "24V 100Ah Bluetooth BMS". Спробував підключитися до BMS, програма не бачить її. Заміряв напругу на клемах - 2.4V. Є гібридний інвертор, але він працює тільки від акумулятора.
@@rio_diyце точно, мені з Алі прийшли 2020 року з опором 0.4-0.41 Ома. Потім тільки дізнався про нкон. Хоча у автора опір ще нормальний, по даташиту в межах норми. Враховуючи як ці комірки впали в ціні, можна припустити, що для задоволення попиту виробництво розширилося і на різних лініях різна чистота збірки, бо акумулятори створюються під вакуумом, десь більша чистота, десь менша, десь сумлінний технології, а десь той, що працює поки все в межах даташиту.
Люди, ну ви с тіми кілограмами носитесь, таке враженя що математику і фізику усі прогулювали. 300кг/фут - це 300кг/929см = 323г/см, для порівняння, це зусилля, яке потрібне для того, щоб штовхнути чашку чаю на столі одним пальцем. Шпильки и фанера це зашквар. На схемах скоріше про рівномірність розводілу, а не про стискання.
Ты меня вдохновил на покупку дисплея. Нашел за 10,25$, только монетами взяли лишь 0,21$. Я так понимаю что % заряда определяется исходя из фактического напряжения в диапазоне SOC-0% VOLT … SOC-100% VOLT.
Там навіть в налаштуваннях можна виставити напруги для SOC-0% та SOC-100%, але вони там якось цікаво прив'язані до параметрів захисту від перезаряду та перерозряду
Дякую за відео! Підкажіть, будь ласка, як підключити БМС як на відео по CAN? Китаєць в комплект не поклав шлейф до розʼєму CAN, а я не можу знайти яке маркування такого розʼєму щоб купити потрібний конектор. Моя БМС: B2A20S20P-Heat-CAN
20:18 Недавно одному ютуберу указал на его глупость по установке инвертора и батареи 8s по 280Aч в шкафу для верхней одежды. Так он мне написал шо мол видео о сборке батареи и дело каждого где вешать инвертор и располагать батарею 😢😢😢
Щось у всіх одна й та ж помилка з балансуванням. Від 3В нормально воно балансує, перевірив на практиці. Я б і менше ставив, та не впевнений зі скількох, тому лишив 3В. З самого початку поставив 3.4В, але це те ж саме, що просто вимкнути балансир, бо на 3.4В вже нема що балансувати. Тому починати балансувати з 3В це більш ніж коректно.
Якщо нормальні елементи - то там і нічого балансувати. І з призматиками, і з маленькими збірками на цилвнлричниз елементах для роутерів при заряді розбаланс помічав вже на напрузі 3.4+, тому і виставляю такі налаштування
ти сначала скажи каким током ти заряжаешь, а потом представь что может 1А балансира вообще изменить. Єтот балансир нужен для устранения небольших разбалансов в уже отбалансированной системе с практически одинаковими характеристиками ячеек (в первую очередь внутреннее сопротивление). Поєтому и ставят начало работи балансира под конец фази насищения током. Единственное зачем ставить на 3В начало, єто иметь большее время работи балансира после того как заряд отключился в случае когда нет буферного режима у зарядки. Тогда, за несколько часов (если они есть) балансир отбалансит аккум которий заряжали и разряжали несколько раз подряд токами под 1С и не давали отстояться (ну єто наши летние отключения)
А що можна балансувати від 3в? Там плоска крива.. тобто це невідомість.. балансування заради балансування, реальна ємність невідома. Реальна ємність стає відома від 3.45, отоді й балансування потрібне.
скажи, зачем ти на 100А сборку поставил 200А автомат? Я тебе так скажу, что на 200А сборки єтот автомат нормально работать не будет по токовому перегрузу (по току КЗ все ок). Открой даташит и посмотри его время-токовие характеристики. Такая же хрень с бмс - зачем 200А на 100А сборке? В твоих подходах безопасности ноль...
@@rio_diy нет никаких запасов на будующее, есть защита кабеля и устройства. А пожар и без КЗ может начаться. В некоторих случаях тока КЗ может не бить и единственное спасение єто срабативание теплового расцепителя, но у тебя он не сработает или сработает когда поздно
@@stix13laaa в данном случае ставят автомат между инвертором и аккумулятором именно только от КЗ, от перегруза должен срабатывать инвертор, потому что если при норм нагрузках отрубит инвертор от батареи, инвертор может улететь, если речь об инверторах, которые не DEYE, а бюджетные) В любом случае от перегруза у него инвертор срабатывать должен, предохранители и автомат в подобных сборках чисто от КЗ.
@aprinciple9559 тогда от кз поможет бмс. Вообще ничего ставить не надо. А да, лучше и бмс не ставить, там же также есть защита от перегруза... лише би инвертор не дорогой, но хороший не сгорел. Правильно я продолжил твой ряд рассуждений?
Не мели херню, то не опір внутрішній а чепуха на частоті 1кГц. Реальний опір по паспорту до 1,8мОм. Саме від нього залежить просадка напруги при великому струмі. А те шо ти поміряв - якісь попугаї. Зручні для продавця, бо дурникам подобається. Ще пригодні для оцінки якості контакту. Так от якби ти трохи подумав, то зрозумів би що струм КЗ 14,6/(4*0,0018) десь як раз 2кА. Тобто запобіжник як раз, а з врахуванням опору перемичок та проводів то ще й з запасом. Яка дуга ?😁😁😁 до 60В дуги не бува, напруга не забезпечує ударну іонізацію, не повторюй дурниць
🔶Корисні посилання:
📌JK BMS 4-8S ➡ ali.ski/lIiK8P
📌JK BMS 4-24S ➡ ali.ski/X4nlC
📌Дисплей JK BMS ➡ ali.ski/Q3ADh
📌2P DC Автомат Tomzn ➡ ali.ski/GNsOL
📌Спіральна ізоляція для проводів ➡ ali.ski/SxBoU
📌Ящик Metabo ➡ rozetka.com.ua/ua/metabo_626887000/p304761143
📌Прохідні термінали ➡ ali.ski/gTJdDA
📌Армована стрічка ➡ ali.ski/6zinp
📌AWG Силіконовий провід ➡ ali.ski/N9TVf7
📌Склотекстоліт ➡ ali.ski/zl_fY
📌Мідно-луджені клеми ➡ ali.ski/vNi4V
🔶Гібридні/оффгрід інвертори:
📌DAXTROMN 1kW 12V ➡ ali.ski/WkirXg
📌DAXTROMN 3kW 24V ➡ ali.ski/Zjb28
📌DAXTROMN 6.2kW 48V ➡ ali.ski/BAfOg
📌ECGSOLAX 4.2/6.2kW 24/48V ➡ ali.ski/Nobcg
📌ECGSOLAX 3kW 24V ➡ ali.ski/R_eon
📌EASUN 3kW 24V ➡ ali.ski/BqjgsX
📌FRONUS 3kW 24V ➡ ali.ski/MD4Ius
🔶Інструмент:
📌Обжимка 6-50mm² ➡ ali.ski/Mjt17-
📌Вимірювач опору YR1035+ ➡ ali.ski/DakXPU
📌Ел. навантаження Atorch ➡ ali.ski/v9tPn
🔶3D Принтер:
📌Creality Ender-3 V3 SE ➡ ali.ski/iLTrL
📌Creality Ender-3 V3 KE ➡ ali.ski/997lw
Не відео а естетичне задоволення, чудова збірка та інформація
Дякую за коментар!)
😊 Фотки на розетці мої, це бла друга моя збірка, перша на LF280K
теж влазить в цей кейс при умові затягування бондажною стрічкою, дуже добре стискаються, і майже не займають лишнього місця, зараз є дуже багато корпусів які роблять наші умільці, шкода що інструмент для стягування і сама стрічка не дуже дешеве задоволення, хотілось щоб шпильок не було, якось воно не естетичного виглядає, а так за відео лайк приємно бачити і свою роботу 😊.
Вам не попадався ящик куди можно впихнути 8шт 280к. дякую)
@@interestingproject2225 Тільки на ОЛХ є металеві варіанти вже під комірки, але там все на шпильках стягується
@@VasylPopov дякую за ваш відгук з фото, якби не він, то не звернув би увагу на цей ящик)
А как вы в этот же ящик впихнули 280а/ч? Они же в два раза толще! 🙄
@@Name.Familyтам 4S збірка, вона влазить)
Живи, Україно, живи для краси,
Для сили, для правди, для волі!..
Шуми, Україно, як рідні ліси,
Як вітер в широкому полі.
До суду тебе не скують ланцюги,
І руки не скрутять ворожі:
Стоять твої вірні сини навкруги
З шаблями в руках на сторожі.
Стоять, присягають тобі на шаблях
І жити, і вмерти з тобою,
І прапори рідні в кривавих боях
Ніколи не вкрити ганьбою!
Хороше відео, приємно дивитися)
Рік тому зібрав щось схоже з 8 шт CALB 130Ah придбаних на NKON, теж старався зробити по всіх канонах з склотекстолітовими прокладками, стиснення шпильками, як то кажуть щоб усе було по феншую) В парі з інвертором Easun SMH-II-4.2K хоч і не часто, але декілька разів виручала, дуже зручно, пів доби в звичайному режимі легко, добу якщо трішки економити, відключення перекриває на раз. Але захотів трішки потужніший інвертор на 6кВт, тому зібрав нову на 48В, а стару з інвертором виставив на продаж, нехай ще комусь послужить)
І як себе показав цей інвертор?
@@sergtarko9981Чудово, проблем з ним не було в режимі UPS, робоча конячка) Потужніший інвертор взяв цієїж серії того самого виробника.
При настройке БМС имеет смысл напряжение отключения батареи при ее разряде установить немного меньше чем напряжение отключения инвертора по низкому напряжению батареи. Это позволит при падении напряжения сначала отключать инвертор, а потом батарею. Некоторые инверторы не любят работать без питания от батареи.
Я поначалу сам из меди делал перемычки и потом их лудил химическим методом (процедура лужения простая, но лишь нужны 2 раствора, так что если кто-то хочет заморочиться лужением, то могу растворы продать 😊), но потом решил взять гибкие перемычки, преимуществом которых является то, что они гарантировано идеально прижимаются к контактным площадкам терминалов ячеек что обеспечивает наилучшее пятно контакта даже если есть погрешность установки терминалов (а судя по даташиту там допустимая погрешность 0,5мм 😮😮😮)
Алюминий на воздухе очень быстро окисляется (оксидная пленка имеет высокое сопротивление) поэтому после зачистки поверхность сразу нужно смазать вазелином. В состав специальных паст, которые используются при обжимке алюминиевых проводов входит именно вазелин. На Ютубе есть видео по обжимке проводов СИП с использованием кремнеево-вазелиновой пасты.
Одна проблема ))) в збірці немає алюмінію )))
Клеми алюміній
@@ВиталийУдав-р1з і з чого ви це взяли? Ще не бачив щоб перемички з алюмінію застосовували, хоч можливо вони й були б дешевші
@@ВиталийУдав-р1з вы серьезно не в курсе того, что клеммы(терминалы) на ячейках алюминиевые?
Я для сжатия ячеек заказал стеклотекстолит толщиной 8мм. По прочности он не уступает стальному листу 2мм.
Это позволило с боку ячеек (суммарной толщиной толщиной 288мм) разместить БМС.
Дякую все інформативно. Чекаємо на підключення до інвертора і тести
Безпека це головне. Дякую!
Ви з багатої сім'ї, я свої в ящик від Дніпро-М помістив )
Так воно десь в одну ціну. Придивлявся подібний ящик від дніпро-м, але там при аналогічних габаритах всередині трохи тісніше було
Пересмотрел множество видео по сборке аккумуляторов, но Ваше в топе! 👍
Не 300 кг а 300 кілограм сили. Такою одиницею зазвичай описують тиск а не силу -> 300кг на 1м2 -> ~10 кг на 1 комірку.
До мануалів бажано ще й голову прикладать. В підтвердження що це тиск - Як що подивитись схожі описи на комірки інших форм та габаритів там фігурують тіж 300кгсили. Ну і так, краще подивитись на готові рішення від брендових виробників систем. Там ніхто нічого не стискає а лише обмежує свободу руху.
Дякую за коментар. Я про те і вів мову, що треба лише зафіксувати збірку, а не вичавлювати електроліт з неї
Цікаво, що не вказується початковий рівень заряду АКБ, який вимагає тиску 300 Кгс, адже товщина батареї може трохи змінюватись під час заряду-розряду?
1. В школе нужно было лучше учить физику: 1кгс = 9,8Н . В ньютонах измеряют силу, а не давление.
2. Есть мнение что в этой теме где-то при при формировании даташита или переводе с китайского допущена ошибка, в результате которой либо слово «давление» переведено как «сила» и соответственно указана размерность «кгс», а не «кгс/м2», либо просто потеряно «/м2».
3. Буквально сегодня смотрел видео с разборкой зарядной станции, которую произвел непосредственно производитель самих ячеек LiFePo4. Там для сжатия ячеек использованы стальные пластины толщиной 1,5-2мм с ребрами поперечной жесткости, а стяжка осуществляется тремя толстыми полипропиленовыми плоскими стропами шириной 1,5-2 см. Усилие на разрыв одной полипропиленовой стропы шириной 16мм и толщиной 0,8мм составляет 250кг. Не знаю какое усилие на этих стропах в той аккумуляторной сборке, но производитель не зря использовал те, которые имеют такую прочность.
Дякую за надану інформацію 👍🤗
Дякую за коментар😊
Доброго вечора. В відео ви обмовились про паралельне з'єднання збірок. Підкажіть будь ласка як воно реалізовується на jk бмс.
Момент затяжки перемичок на м4 різьбі LF105 все ж 2-2-2.5 Нм а не 5. Злизується різьба досить легко .Для відповідальних збірок я наварював у Жалінського шпильки м6.
Если использовать не болты, а шпильки, то их можно посадить на фиксатор резьбы, а затем не очень сильно затянуть шпильки и дать им просохнуть, то нагрузка на витки будет распределяться более равномерно (а не так как стандартно 80% на первые 3 витка) и тогда можно не беспокоиться за то, что даже если затяжки без динамометрического ключа, а просто В РУЧНУЮ такой отверткой, то резьбу не сорвать.
@@pinco2004 ми награлися і шпильками, і фіксаторами. Тому якщо eve105 то лише наварка або шукати комірки з м6 та нерж втулкою.
@@tvorchitehnari коли вже нове відео буде? 2 тижні чекаю огляд інвертора та зарядки =)
Ага, чекаємо відео!
@@tvorchitehnari , я смотрю шо «48вольт» всегда ставит на фиксаторы резьбы. )
Компресія потрібна на перших циклах для того щоб не допустити розрив пузирьками газу який залишився в комірках розриву внутрішньої структури (це може призвезти до деградації комірок, але це буквально 2 -3 циклу заряду розряду, далі нема чого вичавлювати). До всіх LiFePO4 аккумуляторів у паспорті написана одна й та сама сила компресії ( вона ніяк не залежить від площи акумів). Більш того ніяка компресія не може запобігти зміни геометрії аккумуляторів, бо розширення комірок це процесс на малекулярному рівні, там сили на декилька порядків вищщі ніж ви можете компресувати. Ну і існує вже дохрена досліджень впродовж 3+ років для комірок де можна побачити що компресія для LiFePO4 немаєжодого сенсу взагалі. Як приклад подивится на зборки елементів "блейд" типу які використувуються в автомобілях, там зараз взагалі немає компресії, а площа елементів просто неймовірна :)
Вподобайка!!! Дякую за цікаве відео!!! 💙💛 🇺🇦🇺🇦🇺🇦
Дякую за коментар! Погоджуюсь, але вільний простір в ящику дуже мотивував його чимось заповнити :)
Деякі люди з певних телеграм груп за такі ВИСТУПИ можуть прозвати тебе "плоскозємєльщіком" :)
а можно посилання на таки дослидження?якщо без компресии втрачается якась частина циклив то чому "немаєжодого сенсу взагалі"?яки люди цикави: якщо йм щось не хочиться робити ти хоч яки доводи приводь це неподие. навидь приклад виробника продукции йм побаробану скажуть ну тож там десь вкинци написано то не рахуеться.😄
@@klarkkent6586 63-Nx75_xXM
@@klarkkent6586 Є джерело, специфікація від виробника! Все наведено, питання не стискання одразу відпаде.
Можна питання?
1. за скіки зарядиться з розрядженого стану до 80-100%?
2. яка максимальна потужність приладу який можна підключити в ваттах?
3. яка ємність батареї
4. яка сумарна ємність на матеріали в євро?
Бо за разрахунком таке заряджатись повинно 4 години десь.
Але я не розумію яке споживання.
Якщо заряджати струмом 50А, то за 2.5 години має зарядитися. Щоб акумулятор прослужив довше, слід розряджати струмом до 0.5С, в даному випадку до 50A (1200Вт споживання), але і 1С він може видати - 100А (~2400Вт)
Дякую за докладний огляд.
Дякую за коментар)
Спасибо за видео
Подскажите как купить такой кожух для Аторч
?
Спасибо
Платив мито за комірки і якщо так то скільки заплатив мита за все?
19:39 на відео видно що в цикл капаситі були якісь копійки. можливо коли ви запустили тест на ємність там щось вже було . чи ви перед тестом прям обнулили. я міряв бмс і паралельно ватметром то показики співпали, можливо по ват метру я не правильно порахував бо додав 9% втрат на перетвоненя інветром з акумулятору. можливо в ньго краща ефективність.
3.34v - це максимальний і повний заряд однієї ячейки? (19:39). я думав потрібно заряджати ячейку до 3.45 вольти
Вітаю. 👍 Інформативне та цікаве відео. ⚡
Добрий день. Скільки коштує така збірка?
Дякую тобі за контент цікавий та пізнавальний. Підписка вже давно є, лайк прожав 😉
Дякую, що дивитеся)
Вітаю! Яка ціна збірки вийшла зі всіма витратами?
Вітаю, до $400
Дякую, дуже цікаво.
ДЯКУЮ, за корисне відео!Хотілося б інструкцію,як купитии комірки на nkon -і.І чи на 105-ті нараховують мито?Дякую!
Немає про що знімати. На сайті магазину робите замовлення, вводите адресу доставки та оплачуєте. Доставку повністю організовує Nkon - надішлють листа на ел. пошту з трек номером, коли відправлять товар. На 105-і буде мито при сумарній вартості товару більше 150 євро
Тільки не на Аліекспрес 😂
Щоб не попасти на мито, я замовив сам 4 комірки, і 4 комірки дружина. Все що вище 200Аг, вже не підпадає під мито, але там вже треба дивитись вагу. Одне замовлення повинно бути до 25 кг.
Є в Україні офіційний представник EVE. Я два рази купляв. Все б'ється через QR код. Выпуск комірок 06.24
Можна самовивозом із Києва. Собі брав 304ah і 280. Також менші були.
@@AB-ew5khможна контакт чи сайт ?
Файно, гарно, офігенно👍👍
Дякую за коментар)
Доброго часу доби. Чи не можна проект на кришечки закриття контактів?
www.thingiverse.com/thing:6796048/
Дуже гарне відео. Ще може бути цікавим комусь яка ціна комірок, та всього іншого. Особливо щоб порівняти з цінами за рік чи за 5років.
Чекаю таке саме відео про EVE 280Ah
В моєму випадку загальна вартість не більше $400. На жменю 280Ah на жаль немає зайвого бюджету(
@@rio_diyале ж на 280 буде все те саме, в чому думаєте буде різниця?
8:35 перемички не бажано шкурити, можна зняти верхню полуду на міді і тоді з'єднання мідь/алюмінь покажеться через кілька місяців "у всій красі"
Тому і згадав у відео про 1000-й абразив, щоб не дотертись до міді
Перемички йшли в комплекті з комірками чи потрібно купувати окремо ?
В комплекті
Дякую за відео!
І все ж такі, з чого краще робити пластини? Стокові мені не дуже подобаються?
цікавий той приборчик аторч. чи я не правильно рахую. дивіться в ват годинах показує 2746 ділю на 8 комірок а потім на номінал 3.2 і виходить 107.26. а як прибор порахував 106.
Підскажіть як реалізували підключення запобіжника та автомату?
В розріз проводів від акумулятора до інвертора. Якщо корпус акумулятора дозволяє - десь всередині
Можна в збірку вбудувати однополюсний DC автомат на плюс ? Щоб не під'єднувати його між акумом і інвертором. Зворотній ток при зарядці буде проходити через DC автомат?
Можна, в заводських збірках часто можна помітити вбудовані автомати
Підкажіть де можна купити таку фанеру порізану та шпількі для стискання збірки?
Підкажіть будь ласка. Переплутав плюс з мінусом коли підключав зарядку до акумулятора . БМС плата захистить акцмулятор від замкнення чи був удар по акумулятору?
Непагана збірка. А яка саме bms встановлювалась? По посиланню їх там до греця.
В відео була ця - JK-BD6A24S15P
8:25 - оце ні в кого не бачив (про опір). саме буду робити собі акум (12 вольтний з 4-х ячейок). прийшлось замовляти цей тестер YAOREA YR1035+. попробую заміряти опір і тоже понизити його в случаї чого.
Во всіх відео міряють опір комірок, но не коворят ьпро опір між комірками і загальний опір і шо його треба понизити і як понизити. вот тут пасіба
А такие ящики выдержат 16*314?
или два ящика по 8шт
Моя збірка з кейсом важить 20 кг. - витримує без проблем
@@rio_diy я посмотрел туда штук 5-6 влезет, если бы они были чуть шире влазило бы 8шт и можно было думать про 2 ящика)
Яка саме модель Jikong БМС у вас?
JK-BD6A24S15P
@@rio_diy Дякую
Можна такий акамулятор використовувати в наземних дронах?
Стискати з силою 300кГс а не кілограм. Це 30 кілограм в переводі. Так, що шпильок достатньо) Дякую ща відео.
Приїхали 105 комірки з нкону. Опір точно такий самий
Сколько в сумме стоил такой аккумулятор?
Акумулятори - $266, BMS - $50, ящик - $35 + провід, клеми і т.д. Точно менше $400
Супер 👍👍
Виходить якщо мені потрібно 12в 105Ач то треба купити 4 банки?
Вірно
Батарейки виготовлені на моє день народження 😂
Збірка, це добре. Але питання, на скільки і на що їі хватає. Мабуть на холодильник десь годин п'ять... напевно. Так що потрібно тему, трохи розкрити.
2.5кВт год для холодилтника на 5 годин? Добрий у вас холодильник
@@QT8petro Дякую. Але ж питання, як що ви не помітили, було в тому, на скільки орієнтовно вистачить цієі збірки. А не в тому, скільки споживає мій холодильник. Звісно, можно і порахувати. Але ж на практиці зазвичай, трохи інши показники. Доречі і не всі взмозі та мають бажання рахувати.
Рахувати просто, тут 2.6кВт*год(25.6*105). ККД інвертора нехай буде 85%, тоді доступна нам енергія - 2.2кВт*год(2.6*0.85). З цього випливає, що наприклад два телевізора, які разом споживають 100Вт, пропрацюють 22 години(2200/100).
@@rio_diy Так. Але ж робити таку збірку заради двох телевізорів вважаю не варто. Та й телевізори споживаючи 50w то скоріш якісь маленькі монітори. В хаті є холодильник, скоріш за все якесь обладнання для опалювання. Лептоп, елементарне освітлення. Та мабуть не однокімнатний дім. Да деяки споживачі. І це мінімум! Ось я і кажу, що ця збірка на три, чотири години споживання. Ось, в чому основне питання! А розрахунки, то для вас легко. Но є люди далекі від цієї теми. Но якіх цікавить не тільки процес збирання. А і середній час споживання у господарстві. Розумієте?
@@MartGrag-qp1ps це приклад абстрактний, ви ж запитали як рахувати - я навів приклад. Ще приклад, у мене вдома в середньому за добу 5кВт *год споживання, відповідно мені такого акумулятора вистачить на 12 год. Звісно ж вам потрібно робити розрахунки під ваше споживання, приклад розрахунку вище є
І що по розтоможці через НП брокера?
Їхало два замовлення, які за вартістю не підпадали під розмитнення
@@rio_diy ааа, хитрюга))
19:16 Ecли на плюсе использовал синий провод без нанесения на нем наименования производителя, то есть вероятность того, что реально в нем нет 10мм2. Я как-то решил проверить такой безродный провод. Пересчитал количество проводников в нем измерил диаметр одного проводника и посчитал суммарную площадь сечения. Получил ~8мм2 😢😢😢
Причем этот провод разошелся по Украине и продается в разных магазинах.
Є маркування. До речі без маркування синій теж лежить, він дійсно візуально має менший переріз
@@rio_diy у моего синего наружный диаметр больше … за счет изоляции ))
Давно вже помітили що і Одесакабкль і Южкабель трохи економлять на міді .
@@AndriiHuba , я проверял запорожский кабель 10мм2. Реально оказалось шо там 9мм2(
17:07 Монитор хороший. Только непонятно как определяется % заряда батареи.
Його не монтіор а бмс оприділяє, відразу не коректно тільки після циклу заряду, ти вказуєш ємність акб і пона рахує скільки ват (ампергодин) при розряді було забрано, залишок і є рівень заряду, все складне - просто
@@QT8petro ваша версия правильно лишь если изначально батарею разрядить в ноль ))
@@pinco2004 якраз ні, для визначення % заряду від 100% відмінусовується, вимикатись може не при 0 просто. А от коли рахує від 0 до 100 то вираховує задишкову ємність, відсоток "здоровя" акумулятора. Є SoC а є SOH
м 4 или м6?
м4
Скільки вийшло по собівартості?
до $400
@@rio_diyдоволі непогано, а чи можливо до цієї бмс почепити роз'єм rg45 для спілкування з інвертором?
Скільки митниця вийшла?
Без мита. Акумулятори їхали двома посилками, дешевшими за 150 євро
@@rio_diy ага хітрюги))) А двома по 8s то 4250 нарахували.
Мені за 8шт. 105 А - 1134 грн нарахували. За два пакунки дізнався, коли вже зробив замовлення.
Пцц вы гоните не смогли мыто пройти ) , премию дарвина в студию . Шучу, ну бывает кто не знал.
@@PavloBobesiuk хіба акб зараз не звільнені від мита?
Я замовив EVE 105Ah вони мали б прийти скоро, але ніяк не можу з терміналами і з'єднаннями розібратись. Читав багато коментарів під відео всі щось своє думають не цей рахунок. По-перше, цікавить яку товщину силового кабелю брати. Взяв 16мм але тепер думаю чи не замало буде. По-друге, на m4 нема терміналів на такий переріз кабелю, тобто треба буде ставити шайби, а люди пишуть що погана це річ. Ще хотів би дізнатись чи ви ставили і запобіжник і DC автомат. Бо купив і те і те але запобіжник бачив що гріється дуже тому не знаю чи взагалі не ставити, чи замовити оцей з кварцовим піском. Дякую
По товщині кабелю дивіться, що пишуть в інструкції до вашого інвертора, ще можна орієнтуватися по таблиці з ПУЕ(18 сторінка). Наконечники використав з отвором 6мм, нормально закріпилися болтами, що йшли в комплекті з акумуляторами (там і шайба, і гровер вже є). Запобіжник ножовий(це він з піском) наскільки я розумію це найкращий варіант
@@rio_diy варіант непоганий, але є ще альтернатива, best practice так би мовити, це Class T. Хоча вони трохи дорожчі, зате компактніші.
Ще один + за вогнегасник.
На запобіжнику чомусь плюс та мінус на різних позиціях зображені. Якось дуже дивно.
Якщо ви про автомат, то керуватися треба тою стороною, до якої підключене джерело живлення(акумулятор). Якщо акумулятор знизу, то + і - підключаєте як зображено знизу, але ні в якому разі не хрест-навхрест.
Насправді виробника не потрібно слухати так само, як і продавця в магазині! Стискати комірки просять для того, щоб у позаштатній ситуації змогли одразу спрацювати клапани і за такої ситуації комірки вже можна буде викинути В ютубі вже кілька відео з ситуацією, коли комірки перезаряджали і вони здулися. Так ось після цього комірками можна було і далі користуватися, навіть зі зменшеною ємністю. А от якби вони були стиснуті, то клапана рвонули і все залило димом і білим пилом від електроліту.
Так а що саме терли наждачкою, перемички і ще що?
Перемички та площину на акумуляторах, до якої вони прилягають
@@rio_diy а перемички комплектні були чи докупляли? Я собі дозаказав flexible buscars (рожеві такі) також. Але ще поки не провіряв ...
Комплектні. По площі нормальні - закривають напевно 99% термінала на акумуляторі, товщина теж непогана
20:58 Так і не зміг зрозуміти чим поганий малий запобіжник.
@@rio_diyу рідних за великій діаметр отверів. Є відчуття що на M6... Цікаво, якщо знайти такі ж самі, але з отворами на M4 чи буде суттєва різниця?
Вітаю. Може, хтось підкаже, як вирішити проблему? Придбав новий акумулятор "24V 100Ah Bluetooth BMS". Спробував підключитися до BMS, програма не бачить її. Заміряв напругу на клемах - 2.4V. Є гібридний інвертор, але він працює тільки від акумулятора.
Cool!
а навіщо випаювати балансувальні провода, інші збірщики їх просто скручують. можливо колись перейдете на збірку 16s. вони їсти не просять.
Там нічого випаювати, вони легко дістаються з роз'єму і за потреби легко туди повертаються
Є хтось з Тернополя 😅??
Опір привезених минулої пт, з нкон 0.35-0.36, напруга 3.256-3.259, виготовлені в кінці липня 24го, всі а один день. Так що таке, нкон то лотерея))
Головне, що вони всі однакові) Лотерея то грейд А з AliExpress))
@@rio_diy майже, зараз граюсь з скотчем, щоб були однакові, без оголених країв, але то більше трабла транспортування))
Який номінал? І де дивитися?
@@andreyua2 105 як у автора, дивився по qr на елементах, розшифровку шукайте в гуглі, опір і напругу вимірював нещодавно повіреним yr1035
@@rio_diyце точно, мені з Алі прийшли 2020 року з опором 0.4-0.41 Ома. Потім тільки дізнався про нкон.
Хоча у автора опір ще нормальний, по даташиту в межах норми. Враховуючи як ці комірки впали в ціні, можна припустити, що для задоволення попиту виробництво розширилося і на різних лініях різна чистота збірки, бо акумулятори створюються під вакуумом, десь більша чистота, десь менша, десь сумлінний технології, а десь той, що працює поки все в межах даташиту.
Люди, ну ви с тіми кілограмами носитесь, таке враженя що математику і фізику усі прогулювали. 300кг/фут - це 300кг/929см = 323г/см, для порівняння, це зусилля, яке потрібне для того, щоб штовхнути чашку чаю на столі одним пальцем. Шпильки и фанера це зашквар. На схемах скоріше про рівномірність розводілу, а не про стискання.
Ты меня вдохновил на покупку дисплея. Нашел за 10,25$, только монетами взяли лишь 0,21$.
Я так понимаю что % заряда определяется исходя из фактического напряжения в диапазоне SOC-0% VOLT … SOC-100% VOLT.
Там навіть в налаштуваннях можна виставити напруги для SOC-0% та SOC-100%, але вони там якось цікаво прив'язані до параметрів захисту від перезаряду та перерозряду
Дякую за відео! Підкажіть, будь ласка, як підключити БМС як на відео по CAN? Китаєць в комплект не поклав шлейф до розʼєму CAN, а я не можу знайти яке маркування такого розʼєму щоб купити потрібний конектор. Моя БМС: B2A20S20P-Heat-CAN
Канівський розєм окремо не знайдете(
20:18 Недавно одному ютуберу указал на его глупость по установке инвертора и батареи 8s по 280Aч в шкафу для верхней одежды. Так он мне написал шо мол видео о сборке батареи и дело каждого где вешать инвертор и располагать батарею 😢😢😢
Та ну, провода такого достатньо!
Щось у всіх одна й та ж помилка з балансуванням. Від 3В нормально воно балансує, перевірив на практиці. Я б і менше ставив, та не впевнений зі скількох, тому лишив 3В. З самого початку поставив 3.4В, але це те ж саме, що просто вимкнути балансир, бо на 3.4В вже нема що балансувати. Тому починати балансувати з 3В це більш ніж коректно.
Ніт
Якщо нормальні елементи - то там і нічого балансувати. І з призматиками, і з маленькими збірками на цилвнлричниз елементах для роутерів при заряді розбаланс помічав вже на напрузі 3.4+, тому і виставляю такі налаштування
ти сначала скажи каким током ти заряжаешь, а потом представь что может 1А балансира вообще изменить. Єтот балансир нужен для устранения небольших разбалансов в уже отбалансированной системе с практически одинаковими характеристиками ячеек (в первую очередь внутреннее сопротивление). Поєтому и ставят начало работи балансира под конец фази насищения током. Единственное зачем ставить на 3В начало, єто иметь большее время работи балансира после того как заряд отключился в случае когда нет буферного режима у зарядки. Тогда, за несколько часов (если они есть) балансир отбалансит аккум которий заряжали и разряжали несколько раз подряд токами под 1С и не давали отстояться (ну єто наши летние отключения)
А що можна балансувати від 3в? Там плоска крива.. тобто це невідомість.. балансування заради балансування, реальна ємність невідома. Реальна ємність стає відома від 3.45, отоді й балансування потрібне.
@@volodymyr2677 заметь, я говорю не от 3В, а до 3В после окончания заряда...
20:58 Так і не зміг зрозуміти, чим поганий малий запобіжник. 🎉
Під 48V не підходить та має відносно невелику вимикаючу здатність, якої при самому найгіршому сценарії може і не вистачити
1500 микросекунд - це 1,5 секунди, а не 0.015.
Ви плутаєте мікросекунди з мілісекундами, у відео все правильно
@rio_diy точно, помилився.
20:58 Так і не зміг зрозуміти, чим поганий малий запобіжник.
скажи, зачем ти на 100А сборку поставил 200А автомат? Я тебе так скажу, что на 200А сборки єтот автомат нормально работать не будет по токовому перегрузу (по току КЗ все ок). Открой даташит и посмотри его время-токовие характеристики. Такая же хрень с бмс - зачем 200А на 100А сборке? В твоих подходах безопасности ноль...
Виключно заради захисту від КЗ і ставив , 200А це запас на майбутнє
@@rio_diy нет никаких запасов на будующее, есть защита кабеля и устройства. А пожар и без КЗ может начаться. В некоторих случаях тока КЗ может не бить и единственное спасение єто срабативание теплового расцепителя, но у тебя он не сработает или сработает когда поздно
@@stix13laaaвообще-то у него там ещё и предохранитель стоит.
@@stix13laaa в данном случае ставят автомат между инвертором и аккумулятором именно только от КЗ, от перегруза должен срабатывать инвертор, потому что если при норм нагрузках отрубит инвертор от батареи, инвертор может улететь, если речь об инверторах, которые не DEYE, а бюджетные)
В любом случае от перегруза у него инвертор срабатывать должен, предохранители и автомат в подобных сборках чисто от КЗ.
@aprinciple9559 тогда от кз поможет бмс. Вообще ничего ставить не надо. А да, лучше и бмс не ставить, там же также есть защита от перегруза... лише би инвертор не дорогой, но хороший не сгорел. Правильно я продолжил твой ряд рассуждений?
Не мели херню, то не опір внутрішній а чепуха на частоті 1кГц. Реальний опір по паспорту до 1,8мОм. Саме від нього залежить просадка напруги при великому струмі. А те шо ти поміряв - якісь попугаї. Зручні для продавця, бо дурникам подобається. Ще пригодні для оцінки якості контакту.
Так от якби ти трохи подумав, то зрозумів би що струм КЗ 14,6/(4*0,0018) десь як раз 2кА. Тобто запобіжник як раз, а з врахуванням опору перемичок та проводів то ще й з запасом.
Яка дуга ?😁😁😁 до 60В дуги не бува, напруга не забезпечує ударну іонізацію, не повторюй дурниць
Ого яка впевненість. Тобто зазначені 0.32мОм в даташиті з приміткою AC 1kHz це для вас жарт?)) От виробник EVE херню меле, попугаїв міряє😂
При высоких токах дуга может появится и на 30V
А сколько надо таких чтобы собрать 140 а 24 в
Шкуриьт перемички непотрібно, вони лужені мідні, а виводи акумуляторів алюміній. Краще до чогось рівного злегка постукати.
Треба чи не треба, результат я показав у відео
Фуфлоплёт 😂
Зажал две шпильки, 😂😂😂😂😂😂😂😂
Підкажіть яку бмс купити для 280ач і який потрібен запобіжник.
Залежить від того, що плануєте підключати
@@rio_diy інвертор гібрід 24в 4200