Дякую за лікбез для початківців. Я 2 роки тому вчився сам і було одне гарне відео, але чоловік не розумів для чого і не робив стиснення, а Ви дали пояснення. Більше навчальних відео і бажаючих їх дивитись - менше пожеж довкола!
Бачив таких спеців, яким присилали комірки для визначення їх ємності, і вони це робили заряджаючи та розряджаючи комірки окремо, без жодного стиснення, і після завершення тесту дивувались, що ті стали пузатими!?
Дякую за детальне і інформативне відео, професійний підхід до роботи, багато корисної інформації. Можливо Ви робите такі зборки, то буду дуже вдячний)))
@@GreenPowerTalk Як ви ставитесь до того, щоб до кожної перемички чіпляти запобіжнк, а вже до нього балансувальний дріт? Типу додатковий захист на випадок, якщо БМС вийде з ладу або балансувальні дроти між собою коротнуть, коли загальний запобіжник безсилий.
Вітаю автора, Ютуб знову надав мені в рекомендаціях Ваше відео. Нещодавно я піддав критиці рівень мови (у коментах під відео, де йшлося про магазини з LiFePo4), а тут вже бачу, що над текстом довго працювали, тож свою обіцянку Ви досить швидко виконали - працювати над якістю (мовлення). Респект.
Люди з мисленням "бідняка" свій фокус уваги тримають НЕ на зароблянні грошей і не на вирішенні своїх справ, а на тому хто як розмовляє, на якій мові, як слова вимовляє, товста або худа людина, як її зуби виглядають, концентруються на недоліках інших. У 95% користь від порад таких людей-бідняков = 0. Бідняк, продовжуй далі звертати увагу на "рівень мови" інших людей, а вони у цей час будуть займатися своїми справами і заробляти гроші на відміну від тебе.
Супер! Це мабуть найліпше відео по складанню аккума, що я бачив. А передивився я їх багато, поки чекаю свої 8 банок ). Дякую і чекаю наступних відео, по налаштуванню БМС наприклад.
10:25 стосовно отворів на шинах, вважаю таке рішення зайвим, на мій погляд, краще: *залудити невеличку ділянку на самій шині та припаяти балансувальні дроти безпосередньо на саму шини.*
@@GreenPowerTalk, взагалі, на скільки коректно підʼєднувати балансувальні дроти до шини? Шина є зайвим опором, яки не враховує балансир під час балансування. Поправте мене, будь ласка, якщо я помиляюся.
@@kryvenok4160 взагалі то опір шини порядку 0.01 мОм (або менше) - ніяк не вплине. А якщо б і впливав, то якраз так і повинно бути під'єднання - посеред шини (або приближення до середини), щоб опір був рівномірний з обох боків під'єднання. Єдиний момент у чому можливий нюанс - це у способі під'єднання, краще все-ж таки пайка, щоб знизити опір самого під'єднання й тоді взагалі буде ідеально. Я на свої АКБ 200А\г теж паяв до шини.
В мене додаткові отвори для балансира на таких самих шинах зроблені штатно в заводському китайському комплекті для збірки корпусу EEL . Правда вони ще й завтулені різьбовою втулкой. Так що це цілком популярне рішення, і воно вірне.
@@kryvenok4160 Взагалі то ток через балансирні дроти практично не тече, а тим більше в фазі вимірювання, тому ніяких втрат напруги на цих під'єднаннях нема. А от підсовувать під гайку тонюсеньку клему балансиру поверх товстої токової шини, де потужне зусилля затяжки - це дурний тон.
Дуже змістовне відео. На мою думку багато людей відмовиться від самостійної збірки акб завдяки цьому відео. Тому що тут детально описано як і на що звернути увагу і всі ризикі збирання і використовування. І тільки впевнена людина зможе нормально зібрати це самостійно.
@@Teplodomnetua нічого складного в самостійній збірці немає. Є певні нюанси, але це ніяк не вплине на бажання зробити збірку самостійно, якщо людина вже вирішила це зробити і шукає огляди інших виконавців.
Пане Сергію, підкажіть будь ласка, чому кабель КГ1 відповідного перерізу не зможе замінити ПВ3 у даній збірці? За логікою більш гнучкий кабель краще підходить для вигинів, але не можу зрозуміти чому ця логіка хибна. Невже пв має надійнішу ізоляцію? Дякую!
Виникло таке саме питання. КГ більш гнучкий, пристосований для використання в агресивних умовах. ПВ3 меньш гнучкий, для стац умов. Тобто провід для сварки має кращу гнучкість та ізоляцію. Чим обгрунтована така однозначна рекомендація не використовувати КГ? Хотілося б почути Вашу думку.
Теж почав шукати по коментах чому у автора таке категоричне ставлення до КГ..)) ОК. я згоден що у так званих "сонячних" кабелів жили лужоні для того щоб не окислювалися швидко в зовнішніх умовах, то лише покриття. Але КГ та ПВ це той самий кабель які можуть відрізнятися лише кількістью та товшиною жилок у "вєніку")) Але для нас ніякої різниці нема, дехто взагалі мідну шину ставить замість кабелів... Щось автор занадто категоричний там де не треба)
Доброго дня! Очікую відео про SolarAssistant i як Ви його здружували з цим усім. Як я розумію це запускалось на raspberry, як оптимальному варіанті. Цікавить більше апаратна частина підключення. В мене інвертори PowMR і, як я розумію, інтерфейсні розʼєми в них різні.
Доброго дня, дякую за те що ділитеся досвідом. Залишилося одне питання: чи можна скорочувати балансуючі проводи, бо десь мені траплялося, казали, що не можна, а особливо щоб були різної довжини, бо ніби як різний опір буде. Просто для акуратності хотілось би кожен підігнати до своєї комірки, та щоб не було зайвих петель
Спасибі за дуже пізнавальне відео. Підкажіть будь-ласка необхідний перерізи кабелів: 1) від bms до акумулятора і 2) від акумулятора до інвертора для збірки 16s із EVE 304?
Доброго дня! Зібрав дві збірки 280 Аh, 12 В. Під'єднав паралельно. На двох збірках навантаження різниться рівно в два рази. При загальному струмі 150 А, перша ВМС показує 100 А а друга 50 А. При зарядці теж саме. Що я роблю не вірно. Буду дуже вдячний за пораду.
Вітаю вас. Купив собі комірки EVE MB31 314Ah заліз у документацію на ці комірки і там знайшов такий пункт. Що комірки з втратою ємності створюють силу. Коли ємність комірки досягає 60% то сила з якою вони тиснуть становить 60000Н. Для порівняння сила стиску для нормальної роботи становить 3000-7000Н. Також вказано, що користувач повинен розраховувати міцність своєї коробки враховуючи ці сили. У комірках є клапан. Я так зрозумів, що коли ємність падає нижче дозволеної експлуатаційної то клапан вистрілює, а вистрілює якраз тією силою у 60кН. Тепер питання: чи дійсно потрібно враховувати цю силу? Чи вона дійсно буває? PS Я не супер експерт. Буду собі проектувати коробку і хочу зрозуміти які навантаження потрібно врахувати.
@@GreenPowerTalkразница есть, и она разкрывается при паралельном соединении 2 и более батарей, так же у этой платы есть PCL модуль. Но в целом, если у Вас одна батарея, то эта плата особо не нужна, разве что для большей безопасности для случая прерывания заряда инвертором при выгорании самой бмс
Вітаю. 👍 Інформація цікава та корисна щодо збірки акумуляторів LiFePO 4 . Ось також зараз у мене відбувається процес монтужу такого типу акб. На моєму каналі є відео огляд акб LiFePO 4⚡🔋
Дуже дякую за такі чудові відео огляди ваших дії. Виникло питання, чому ви обрали саме таку БМС, інверторну, чому не зупинили свій вибір на звичайній смарт бмс від джиконг? По опису виробника, вона також має RS-485 шину, і є модифікація з CAN та обігрівом. Вона вдвічи дешевше від вашого вибору. Можете аргументовано пояснити вибір саме цієї бмс? Я зараз чекаю на такий саме інвертор SRNE як і у вас, і на такі ж акумулятори 280 А/г. А ось з вибором бмс ще в процесі.
Дякуємо за цікаве і повчальне відео. Є питання: чого в якості силового кабелю не можна користатися зварювальним? Ви, здається, сказали, що використали ПВС.
Доброго дня. Теж задався цим питанням. А якого саме виробника ПВ3 можете порекомендувати? Бо чув, що зараз мало хто дотримується стандартів у цій сфері. І ще питання. Який запобіжник ставили? Автоматичний побачив на 200А. Дякую.
Дякую, дуже якісні відео! А не моглиб ви підказати як коректно обрахувати який кабель треба для підключення від акамулятора до Інвертора? Або можливо у вас на це є відео, яб залюбки подивився
@@GreenPowerTalk не зовсім зрозуміло. Обидва типи кабелю мідні, не луджені. Кабель ПВ3 має ПВХ ізоляцію, КГ - резинову із додатковою оболонкою (чомусь не регламентовано) зсередини. Максимальна температура ПВ - 70⁰С, кабель КГ - 75⁰С (навіть трохи вище). Я розумію, що луджений кабель у силіконовий оболонці має багато переваг, але різниці між ПВ та КГ не розумію. У будь якому разі, нагрів кабелю при штатних навантаженнях до температур вище ніж 50⁰С вважаю інженерною помилкою.
@@GreenPowerTalk Та я от зараз дивлюся відео про Pylontech, і шось "заводське" впевненності не добавляє. Ну, на старті збірки своєї сонячної системи я і про автоматику думав, що краще віддати цей етап роботи професіоналу. Але по досвіду знайомих, "профі" різні бувають. Може і має сенс трохи повчитись самтостійній збірці аккумулятора.
- 9:01 Три місця встановлення шпильок призначені для рівномірного розподілу навантаження на пакет комірок через пластини. В мене товариш рахував у програмі сопромату - дві мало, три оптимально. - По стисканню комірок і встановленню БМС окремо від елементів батареї нарешті хтось мене почув! Після заряджання нової, нестиснутої комірки вона трохи здувається. Стискання цей процес мінімізує. - По негорючим матеріалам я ставлю текстолітові пластини 8мм на стискання, думаю буде не гірше за метал. Метал просто не завжди під рукою. - По термодатчикам то тут встановлювати однозначно тільки на металеві елементи батареї, тобто шини і клемні з'єднання. Вони значно швидше передають тепло чим корпуси комірок, до того ж саме на них частіше за все буває надмірний нагрів внаслідок втрати контакту. А щоб передача була ефективніша я використовую термопровідний клей. - опори моїх збірок дорівнюють сумі опорів комірок + такий невеличкий мізер на перемички (я використовую саморобні, а не те сміття що додають виробники) що його і врахувати іноді важко. - запобіжник на мінусовій клемі чудово заміняє двополюсний DC автомат. А так відео цікаве і корисне. Дякую!
Дякую за розгорнутий коментар, загалом погоджуюсь. Так, я попереджаю що 2 неправильно. Може тоді моментами затягування поділитесь, якщо вже спец рахував? Скажіть будь ласка в абсолюті опір ваших збірок і елементів. Ну власне розташування датчиків - це теж з подачі того німецького науковця. Розташування на шинах йому власне не сподобалось.
Рівномірність розподілення навантаження на пакет ще дуже сильно залежить від товщини плити, якою стискаються комірки. При достатній товщині і двох шпильок на сторону достатньо, а при тонкій пластині краще 3 шпильки на сторону
@@GreenPowerTalk немає моментів. Спочатку я використовував відкалібровані пружини із зусиллям на стиснення 50кг/шт - 6шт., затягував приблизно на 45кг, потім почав стискати без пружин зусилля підбирав приблизно виходячи просто із здорового глузду щоб не розчавити і не деформувати комірки, тепер думаю повертатись знов до пружин бо комірка це не жорстка конструкція, вона "дихає". Але ще не впевнений - пружини це габаритна штука. Та практично опір лише комірок. Остання збірка була 4S1P EVE LF280 опір збірки був 0,87, а математична сума опорів комірок 0,86 звісно треба іще враховувати похибку приладу, але у мене фото є. ))) Скажу іще наступне що заміри ці сильно залежать від щупів і оксидної плівки на алюмінії. Що там кому не сподобалось відносно датчиків то вже його справа, але достатньо при навантаженні у хоча б 70% подивитись через тепловізор на збірку, одразу стає зрозуміло де розташовувати датчики.
Добрый день, подскажите пожалуйста, как зависит внутреннее сопротивление батареи от ее заряда и температуры.и еще разве в них в нутри есть жидкость? Я свой бултыхаю, а в нутри что то жидкое.
Поясніть, можливо я не правий. В коментах ви кажете, що піни зєднувального кабеля між інвестором пін 7,8 та бмс піни 1,2 але на відео ви вставляєте кабель в інвертор з пінами 1,2?
Доброго дня) дякую за відео. Скажіть будь ласка чи достатньо буде проводка 25 квадратів ? (16 s 280 ) І чи обовʼязково підєднувати до обох контактів бмс?
Вітаю. Теж зібрав нещодавно свій перший акум з 314х комірок EVA MB31 але на 16s, схоже це такі саме що у вас в збірці і така сама BMS, дуже цікаво буде подивитися які ви виставете значення на JK-PB BMS на зарад-разряд та ще там купа пунктів типу плаваючого балансування...) А шо не так з кабелем КГ, він вам дорогу перейшов в невкакзаний час?))
Дякую за корисні поради. Будь ласка, підкажіть модель Вашого дриля. У нього малі оберти. Маю таку саму стійку, але дрилем з великими обертами незручно свердлити метал.
@@GreenPowerTalk Розбаланс,ніякого диму чи щось такого небуло зовсім Коли вже знайшли причину то як що прислухатись при заряді лигенько шипіло але нічого не текло Комірка 105А,отвір майже під верхом не сильно глубокий
Єдиний мінус цього відео, так це те що тепер хочеться бачити анонсовані відео про корпуси і додаток. Дякую за відео.
Дякую!
Дякую за лікбез для початківців. Я 2 роки тому вчився сам і було одне гарне відео, але чоловік не розумів для чого і не робив стиснення, а Ви дали пояснення. Більше навчальних відео і бажаючих їх дивитись - менше пожеж довкола!
Дякую!
Бачив таких спеців, яким присилали комірки для визначення їх ємності, і вони це робили заряджаючи та розряджаючи комірки окремо, без жодного стиснення, і після завершення тесту дивувались, що ті стали пузатими!?
@@VolodymyrKrupa, новые ячейки имеют даже немного вогнутые поверхности и при первом цикле они либо становятся ровными либо немного раздуваются.
@@Andriy_Lutskiv Alternative energy не стискає свої збірки
він стискає, скотчем. Там буде стиснено все, окрім крайніх боковин
Потрібне повне відео про комунцікацію BMS з SRNE та solar assistant.
Дякую за підсвітку цього виробника інверторів, замовив і собі
буде, дякую!
Дякую за детальне і інформативне відео, професійний підхід до роботи, багато корисної інформації. Можливо Ви робите такі зборки, то буду дуже вдячний)))
Поки що ні, дякую!
Гарне та толкове відео багато корисної інформації.❤
Дякую!
Як завжди вас приємно дивитись, дякую.
Дякую!
@@GreenPowerTalk Як ви ставитесь до того, щоб до кожної перемички чіпляти запобіжнк, а вже до нього балансувальний дріт? Типу додатковий захист на випадок, якщо БМС вийде з ладу або балансувальні дроти між собою коротнуть, коли загальний запобіжник безсилий.
для цього я підклав склотекстоліт. Запобіжник на кожну - то перебор
Дядьку, тобі вже лайк за те що сказав про металевий корпус!
За інфу +, за відео і роботу +.
Але ті соплі що звисають з цієї конструкції--мрія мого кота))))
Так, але не придумав поки як гарно закріпити. Дякую!
Супер! Дякую за детальне відео. Багато корисної інформації!
Дякую!
Дякую за приємний бонус в кінці відео на кшталт фільмів з Джекі Чаном:)
Дякую, я теж їх дивився )
Пожалуй лучшая и полная видео инструкция мануала, с душой и всего на 30 мин!
Дякую!
Наконец, качественно сделанный и главное - информативный материал. Многое стало понятно. Спасибо автору.
Дякую!
Я давно шукав таке відео, де детально розповідають про таку бмс❤❤❤
Дякую!
Да
Видео хорошее. Мне тоже предстоит скоро. А инструкция именной к этой бич бестолковая как по мне
Як завжди, професійний підхід, коротко, зрозуміло і цікаво подано! Лайк! Багато людей зможе зробити собі самому
Дякую!
Як уберегтись від пожежі саме інвертора? @@GreenPowerTalk
Вітаю автора, Ютуб знову надав мені в рекомендаціях Ваше відео. Нещодавно я піддав критиці рівень мови (у коментах під відео, де йшлося про магазини з LiFePo4), а тут вже бачу, що над текстом довго працювали, тож свою обіцянку Ви досить швидко виконали - працювати над якістю (мовлення). Респект.
Люди з мисленням "бідняка" свій фокус уваги тримають НЕ на зароблянні грошей і не на вирішенні своїх справ, а на тому хто як розмовляє, на якій мові, як слова вимовляє, товста або худа людина, як її зуби виглядають, концентруються на недоліках інших.
У 95% користь від порад таких людей-бідняков = 0.
Бідняк, продовжуй далі звертати увагу на "рівень мови" інших людей, а вони у цей час будуть займатися своїми справами і заробляти гроші на відміну від тебе.
@@MS-cr4hiгарно сказано
Коментар в підтримку каналу. Чекаємо про налаштування БМС
Дякую!
@@GreenPowerTalkЗгадайте у відео будь ласка як перепрошивати БМС (детально) , завчасно дякую
там не боляче., вже зробив, ок.
Дуже гарна робота!
Окрема подяка за роз'яснення про безпеку збірки (запобіжник та автомат).
А також за наявність захисних окулярів при роботі з КШМ))
дякую!
Великі спасибі, за Вашу професійну роботу ! Все , як і завжди, простими словами про складне. Все гініальне - просто ! Удачі, Вам !
Дякую!
Ждем видео про солнечный асистент!!!
Дякую!
Супер! Також такі штуки роблю і експериментую. Часу на це йде просто жах.... Потім люди кажуть- та що там два дротики приєднати.
Давайте про час не будемо ) Дякую!
Дуже дякую вам за таке класне відео
Дякую!
Просто браво!
Дякую!
Чекаю вілео з налаштувагням асистенту. Дуже цікаво що там і як
Працюю,дякую!
відео топ. прояснили багато моментів. дякую
дякую!
Огромная благодарность за Ваше видео.
Отличное информативное видео, речь умного человека, без лишнего зв..здежа. Взял пару советов на вооружение, спасибо.
дякую!
Супер! Це мабуть найліпше відео по складанню аккума, що я бачив. А передивився я їх багато, поки чекаю свої 8 банок ). Дякую і чекаю наступних відео, по налаштуванню БМС наприклад.
Дякую!
*Молодець, гарна робота, гарне відео, дякую!*
Дякую!
Класне відео. Дякую. Про корпуси випустіть пошвидше будь-ласка
Дякую, що турбуєтесь за людей, дуже добре що навели застереження з безпеки!
Дякую!
Круто круто з нетерпінням чекаємо на налаштування і прошивку БМС 🫶🫶💪💪👍👍
Дякую!
Чітко, доступно, якісно. Дякую !
дякую!
Хорошее видео !❤
Дякую за випуск!
Толкове відео. По суті. Дякую.
Дякую!
Якраз те що я шукав, дякую!
Дякую!
10:25 стосовно отворів на шинах, вважаю таке рішення зайвим, на мій погляд, краще:
*залудити невеличку ділянку на самій шині та припаяти балансувальні дроти безпосередньо на саму шини.*
Спробую, чомусь таких рішень бачив не багато.
@@GreenPowerTalk, взагалі, на скільки коректно підʼєднувати балансувальні дроти до шини? Шина є зайвим опором, яки не враховує балансир під час балансування. Поправте мене, будь ласка, якщо я помиляюся.
@@kryvenok4160 взагалі то опір шини порядку 0.01 мОм (або менше) - ніяк не вплине. А якщо б і впливав, то якраз так і повинно бути під'єднання - посеред шини (або приближення до середини), щоб опір був рівномірний з обох боків під'єднання. Єдиний момент у чому можливий нюанс - це у способі під'єднання, краще все-ж таки пайка, щоб знизити опір самого під'єднання й тоді взагалі буде ідеально. Я на свої АКБ 200А\г теж паяв до шини.
В мене додаткові отвори для балансира на таких самих шинах зроблені штатно в заводському китайському комплекті для збірки корпусу EEL . Правда вони ще й завтулені різьбовою втулкой. Так що це цілком популярне рішення, і воно вірне.
@@kryvenok4160 Взагалі то ток через балансирні дроти практично не тече, а тим більше в фазі вимірювання, тому ніяких втрат напруги на цих під'єднаннях нема. А от підсовувать під гайку тонюсеньку клему балансиру поверх товстої токової шини, де потужне зусилля затяжки - це дурний тон.
Дуже змістовне відео. На мою думку багато людей відмовиться від самостійної збірки акб завдяки цьому відео. Тому що тут детально описано як і на що звернути увагу і всі ризикі збирання і використовування. І тільки впевнена людина зможе нормально зібрати це самостійно.
нуу посил був трохи інший. Треба максимально все враховувати
@@GreenPowerTalk так, згоден. Це не три простих кроки)
@@Teplodomnetua нічого складного в самостійній збірці немає. Є певні нюанси, але це ніяк не вплине на бажання зробити збірку самостійно, якщо людина вже вирішила це зробити і шукає огляди інших виконавців.
Люди і з елджі чем самі збирають, правда не всі виживають
@@semsemeon ви взагалі відео подивилися? Де там «елджі чем»?
Вітаю. Дякую за чудове відео. Шукаю відповідь на своє питання: як підключити смарт бмс до збірки 3 послідовних елементи три рази паралельно. 3s3p
Дякую, цікаво було
Дякую!
Все по уму и по делу, спасибо!
Дякую!
Коментар в підтримку!
Дякую!
Спасибо за видео.
дякую!
Дякую за відео дуже доступно❤
Дякую!
Потужно, моя думка. Дякую
Дякую!
Шкода що не можу другий лайк поставити. Весь цей шлях пройшов.)маю аб 16х100Ah.
Дякую!
Круто, 25 хвилин, це дуже швидко
відеоматеріалу в мене годин 5, а може і більше. ) а скільки тривала збірка в реальному часі, то взагалі інше питання.
Пане Сергію, підкажіть будь ласка, чому кабель КГ1 відповідного перерізу не зможе замінити ПВ3 у даній збірці? За логікою більш гнучкий кабель краще підходить для вигинів, але не можу зрозуміти чому ця логіка хибна. Невже пв має надійнішу ізоляцію? Дякую!
Виникло таке саме питання. КГ більш гнучкий, пристосований для використання в агресивних умовах. ПВ3 меньш гнучкий, для стац умов. Тобто провід для сварки має кращу гнучкість та ізоляцію. Чим обгрунтована така однозначна рекомендація не використовувати КГ? Хотілося б почути Вашу думку.
Теж почав шукати по коментах чому у автора таке категоричне ставлення до КГ..))
ОК. я згоден що у так званих "сонячних" кабелів жили лужоні для того щоб не окислювалися швидко в зовнішніх умовах, то лише покриття. Але КГ та ПВ це той самий кабель які можуть відрізнятися лише кількістью та товшиною жилок у "вєніку")) Але для нас ніякої різниці нема, дехто взагалі мідну шину ставить замість кабелів... Щось автор занадто категоричний там де не треба)
Теж задався цим питанням ). Піднімаємо комент в топ і чекаємо відповіді. Ідел це AWG, на який у автора і посилання є, але ціна ж його, ой яка цікава)
Мабуть автор сам не знає чому.. Впевнений, що він бачив ваш коментар, але ні лайку, ні відповіді..
Я використав старий зварювальний кабель , та і все
Доброго дня! Очікую відео про SolarAssistant i як Ви його здружували з цим усім. Як я розумію це запускалось на raspberry, як оптимальному варіанті.
Цікавить більше апаратна частина підключення. В мене інвертори PowMR і, як я розумію, інтерфейсні розʼєми в них різні.
Саме так. ПовМр підтримується
Гарна робота.
Дякую!
So once you got the BMS and srne inverter to communicate, you never had any more issues?
Доброго дня, дякую за те що ділитеся досвідом. Залишилося одне питання: чи можна скорочувати балансуючі проводи, бо десь мені траплялося, казали, що не можна, а особливо щоб були різної довжини, бо ніби як різний опір буде. Просто для акуратності хотілось би кожен підігнати до своєї комірки, та щоб не було зайвих петель
сам не вкорочував, бу будуть інші збірки. В багатьох працює на різній довжині, і все ок
дякую за iнструкцiю! можете пiдказати як на s8 під'єднати усi термодатчики, та куди краще розмiстити
Спасибі за дуже пізнавальне відео. Підкажіть будь-ласка необхідний перерізи кабелів: 1) від bms до акумулятора і 2) від акумулятора до інвертора для збірки 16s із EVE 304?
все залежить від запланованих струмів.
Доброго дня, щось не зрозумів, а чому провід КГ не підходить в якості силового провіду?Поясніть чого його не варто чи не можна використовувати?
Обов'язкова вподобайка каналу та подяка за контент, за для розвитку україномовного ютубу та особисто автора.
Дякую!
У вас на початку відео допущена моя помилка, через яку тепер частина сонячної панелі в крапочку(від металевих часток від болгарки)
це бита і вигорівша панель. А так - зауваження дуже слушне. Дякую!
Доброго дня! Зібрав дві збірки 280 Аh, 12 В. Під'єднав паралельно. На двох збірках навантаження різниться рівно в два рази. При загальному струмі 150 А, перша ВМС показує 100 А а друга 50 А. При зарядці теж саме. Що я роблю не вірно. Буду дуже вдячний за пораду.
Якось не так під'єднали. Робіть загальну шину, однакову довжину переріз кабелів
Вітаю вас.
Купив собі комірки EVE MB31 314Ah заліз у документацію на ці комірки і там знайшов такий пункт. Що комірки з втратою ємності створюють силу. Коли ємність комірки досягає 60% то сила з якою вони тиснуть становить 60000Н. Для порівняння сила стиску для нормальної роботи становить 3000-7000Н. Також вказано, що користувач повинен розраховувати міцність своєї коробки враховуючи ці сили.
У комірках є клапан. Я так зрозумів, що коли ємність падає нижче дозволеної експлуатаційної то клапан вистрілює, а вистрілює якраз тією силою у 60кН.
Тепер питання: чи дійсно потрібно враховувати цю силу? Чи вона дійсно буває?
PS Я не супер експерт. Буду собі проектувати коробку і хочу зрозуміти які навантаження потрібно врахувати.
це буде через 5000 циклів. Клапан вирве набагато раніше ніж 6000Н. Реально ні в кого ще стільки циклів не було
Власна думка: на платі на 15:00+ розташування роз'ємів дзеркальне для щільного монтажу з використанням шлейфів, а не кабелів для комутації.
А який момент для 6 та 8 шпильок? Де є розраховано?
Норм, лайк, якби 16s з порівнянням чорної БМС і цієї
Гадаю нічого особливого. Оновлення + більший розмір (краще охолодження)
@@GreenPowerTalkразница есть, и она разкрывается при паралельном соединении 2 и более батарей, так же у этой платы есть PCL модуль. Но в целом, если у Вас одна батарея, то эта плата особо не нужна, разве что для большей безопасности для случая прерывания заряда инвертором при выгорании самой бмс
Чудове відео! Коли буде відео по Solar Assistant ? Дуже хочеться і собі зробити нормальну комунікацію...
я веду з ними активну переписку. і там з моїм інвертором не все гаразд
Вітаю. 👍 Інформація цікава та корисна щодо збірки акумуляторів LiFePO 4 . Ось також зараз у мене відбувається процес монтужу такого типу акб. На моєму каналі є відео огляд акб LiFePO 4⚡🔋
Дякую! Глянув, чекаю збірку )
Дуже дякую за такі чудові відео огляди ваших дії. Виникло питання, чому ви обрали саме таку БМС, інверторну, чому не зупинили свій вибір на звичайній смарт бмс від джиконг? По опису виробника, вона також має RS-485 шину, і є модифікація з CAN та обігрівом. Вона вдвічи дешевше від вашого вибору. Можете аргументовано пояснити вибір саме цієї бмс?
Я зараз чекаю на такий саме інвертор SRNE як і у вас, і на такі ж акумулятори 280 А/г. А ось з вибором бмс ще в процесі.
Хіба не-інверторна БМС вміє спілкуватись з інверторами по RS-485? Та й дісплей, здається, до неї не підключається.
Дякуємо за цікаве і повчальне відео.
Є питання: чого в якості силового кабелю не можна користатися зварювальним? Ви, здається, сказали, що використали ПВС.
ПВ3. Подивіться робочі температури і термін служби КГ
Доброго дня. Теж задався цим питанням. А якого саме виробника ПВ3 можете порекомендувати? Бо чув, що зараз мало хто дотримується стандартів у цій сфері.
І ще питання. Який запобіжник ставили? Автоматичний побачив на 200А. Дякую.
Запобіжник 150А. Виробника кабелю не пораджу
цікаво б було пряме порівняння інвенторної бмс зі звичайною від джиконг
Можна більш детальніше розповісти про приєднання інвертора до бмс, про rs485
ок, спробую.
Дякую, дуже якісні відео! А не моглиб ви підказати як коректно обрахувати який кабель треба для підключення від акамулятора до Інвертора? Або можливо у вас на це є відео, яб залюбки подивився
в документації до інвертора у вас має писати. Або любий калькулятор кабелів.
дякую !!!
Дякую!
Дякую!
Дякую!
Дякую за корисне відео!
А в чому проблема у дротів марки КГ (зварювальних)? Чому їх забракували?
Температурні режими, термін служби
@@GreenPowerTalk не зовсім зрозуміло. Обидва типи кабелю мідні, не луджені. Кабель ПВ3 має ПВХ ізоляцію, КГ - резинову із додатковою оболонкою (чомусь не регламентовано) зсередини.
Максимальна температура ПВ - 70⁰С, кабель КГ - 75⁰С (навіть трохи вище). Я розумію, що луджений кабель у силіконовий оболонці має багато переваг, але різниці між ПВ та КГ не розумію.
У будь якому разі, нагрів кабелю при штатних навантаженнях до температур вище ніж 50⁰С вважаю інженерною помилкою.
Пакетник з якою силою струму взяти на + акум(16 комірок 105а, інвертор 6.2квт). В Вас на 200ампер. Та який запобіжник порадете на мінус акума? Дякую.
Яснєнько... Перше, що приходить в голову - а чи не придбати готовий аккумулятор адекватного бренду? :) А так цікаво, дякую за витрачений час
Так, це варіант. Огляд брендів буде теж.
@@GreenPowerTalk Та я от зараз дивлюся відео про Pylontech, і шось "заводське" впевненності не добавляє. Ну, на старті збірки своєї сонячної системи я і про автоматику думав, що краще віддати цей етап роботи професіоналу. Але по досвіду знайомих, "профі" різні бувають. Може і має сенс трохи повчитись самтостійній збірці аккумулятора.
повчитись треба. І я би брав на комірках а не пакетах. Пілонтечі вони різні бувають
Добрий вечір. Поясніть будьласка у вашого кабелю який зєднує інвертор з бмс які піни задіяні для інвертор та для бмс
Підкажіть, яка послідовність підклбчення? Спочатку мінус на b- та плюс на b+, а потім балансуваліні чи навпаки?
гарне питання. Я приєдную балансувальні, потім Б-, потім живлення БМС. Живлення БМС я іноді в процесі відключаю. Тому воно в мене завжди останнє.
Замість Raspberry Pi можна брати Orange Pi, вони мають трохи потужніше залізо за меншу ціну.
так, можна
- 9:01 Три місця встановлення шпильок призначені для рівномірного розподілу навантаження на пакет комірок через пластини. В мене товариш рахував у програмі сопромату - дві мало, три оптимально.
- По стисканню комірок і встановленню БМС окремо від елементів батареї нарешті хтось мене почув! Після заряджання нової, нестиснутої комірки вона трохи здувається. Стискання цей процес мінімізує.
- По негорючим матеріалам я ставлю текстолітові пластини 8мм на стискання, думаю буде не гірше за метал. Метал просто не завжди під рукою.
- По термодатчикам то тут встановлювати однозначно тільки на металеві елементи батареї, тобто шини і клемні з'єднання. Вони значно швидше передають тепло чим корпуси комірок, до того ж саме на них частіше за все буває надмірний нагрів внаслідок втрати контакту. А щоб передача була ефективніша я використовую термопровідний клей.
- опори моїх збірок дорівнюють сумі опорів комірок + такий невеличкий мізер на перемички (я використовую саморобні, а не те сміття що додають виробники) що його і врахувати іноді важко.
- запобіжник на мінусовій клемі чудово заміняє двополюсний DC автомат.
А так відео цікаве і корисне. Дякую!
Дякую за розгорнутий коментар, загалом погоджуюсь. Так, я попереджаю що 2 неправильно. Може тоді моментами затягування поділитесь, якщо вже спец рахував? Скажіть будь ласка в абсолюті опір ваших збірок і елементів. Ну власне розташування датчиків - це теж з подачі того німецького науковця. Розташування на шинах йому власне не сподобалось.
Якщо можливо, будь ласка, поділіться значенням моменту затяжки.
@@ДимаПанасюк-д8й я вже таку кількість гайок і гвинтів затягнув що не користуюсь динамометром.
Рівномірність розподілення навантаження на пакет ще дуже сильно залежить від товщини плити, якою стискаються комірки. При достатній товщині і двох шпильок на сторону достатньо, а при тонкій пластині краще 3 шпильки на сторону
@@GreenPowerTalk немає моментів. Спочатку я використовував відкалібровані пружини із зусиллям на стиснення 50кг/шт - 6шт., затягував приблизно на 45кг, потім почав стискати без пружин зусилля підбирав приблизно виходячи просто із здорового глузду щоб не розчавити і не деформувати комірки, тепер думаю повертатись знов до пружин бо комірка це не жорстка конструкція, вона "дихає". Але ще не впевнений - пружини це габаритна штука.
Та практично опір лише комірок. Остання збірка була 4S1P EVE LF280 опір збірки був 0,87, а математична сума опорів комірок 0,86 звісно треба іще враховувати похибку приладу, але у мене фото є. ))) Скажу іще наступне що заміри ці сильно залежать від щупів і оксидної плівки на алюмінії.
Що там кому не сподобалось відносно датчиків то вже його справа, але достатньо при навантаженні у хоча б 70% подивитись через тепловізор на збірку, одразу стає зрозуміло де розташовувати датчики.
Добрый день, подскажите пожалуйста, как зависит внутреннее сопротивление батареи от ее заряда и температуры.и еще разве в них в нутри есть жидкость? Я свой бултыхаю, а в нутри что то жидкое.
Електроліт. Буду заміряти.
Дякую
дякую!
Super ❤
Дякую!
Дякую за цікаве відео. Хотілося спитати автора як розрахувати які мають бути автомат та запобіжник (струм)? Для прикладу на комірки 105 4 s?
Все залежить від інвертора. Бажано більше 1с тобто 100а не брати. Менше дивіться самі
Як на мене, то жорсткості бокових пластин 2мм недостатньо, я б додатково добавив би кутники або швелера під шпильки
так. щоб стиснути повністю бажано 3+
Корисне відео. Цікаво чи підключали бмс до інвертора?
Так, підключив, в кінці відео є про це
Розкрийте більш детально пліз тему підключення інвертора до bms. В мене також srne але bms звичайна jikong.
ок, спробую
Добрый день, огромное спасибо за видео, снимите пожалуйста видео по настройкам вашего srne.
Ну треба ж все підготувати. Буде
@@GreenPowerTalk Дякую
Поясніть як у вас розташовані клавіши на комунікаційний платі, які відповідають за адресу батареї?
Добрый вечер. Подскажите хватит ли текстолита между ячейками или надо покупать eve материал?
краще купувати вогнестійкий ЕВА. Наскільки краще чи гірше - покаже лише час, поки що це все теорія
Поясніть, можливо я не правий. В коментах ви кажете, що піни зєднувального кабеля між інвестором пін 7,8 та бмс піни 1,2 але на відео ви вставляєте кабель в інвертор з пінами 1,2?
Бачу сам такого точно не зроблю, думав якось простіше все робиться
При рознесенні в просторі, або наявності готового корпусу - все простіше. Але так, ще деякі етапи не потрапили на відео.
Больше уверенности в себе. Я больше 2х недель изучаю. Тоже боялся и думал не сделаю. Решился и поназаказывал комплектующих, буду собирать
Можна на червоний провід бмс надіти кембрик чорний, чи ізострічка))
Дякую. Дуже дякую. Пізнавально і доступно.
Так, варіант.Дякую!
Доброго дня.
Скажіть будь ласка.
Який акумулятор купити для ДБЖ?
В мене газовий котел з твердопаливним.
Дякую
Доброго дня) дякую за відео.
Скажіть будь ласка чи достатньо буде проводка 25 квадратів ? (16 s 280 ) І чи обовʼязково підєднувати до обох контактів бмс?
Вітаю. Теж зібрав нещодавно свій перший акум з 314х комірок EVA MB31 але на 16s, схоже це такі саме що у вас в збірці і така сама BMS, дуже цікаво буде подивитися які ви виставете значення на JK-PB BMS на зарад-разряд та ще там купа пунктів типу плаваючого балансування...)
А шо не так з кабелем КГ, він вам дорогу перейшов в невкакзаний час?))
температурний режим, термін служби.
Дядьку, а ви батареї під замовлення збираєте?
Дякую за корисні поради. Будь ласка, підкажіть модель Вашого дриля. У нього малі оберти. Маю таку саму стійку, але дрилем з великими обертами незручно свердлити метал.
Все чітко і по полицям!
Чим заряджаєте такі збірки?
Інвертором? Дякую
Круте відео, дякую. Яку пасту можете порекомендувати ?
жодної не використовував. Гадаю, в ній більша потреба коли у вас чиста мідь або алюміній.
Коли сверлив в кількох міліметрах від комірки техніка безпеки покинула чат =)
ну це на відео воно вжик вжик. А так я на маленькій швидкості засверлювався. Але так, безперечно, так робити не треба.
Мій друг просверлив комірку,дізнався про це тільки через 2 місяці)))
Ого. А в чому проявилося?
@@GreenPowerTalkвийшов білий дим на якій комірка працювала😅
@@GreenPowerTalk Розбаланс,ніякого диму чи щось такого небуло зовсім
Коли вже знайшли причину то як що прислухатись при заряді лигенько шипіло але нічого не текло
Комірка 105А,отвір майже під верхом не сильно глубокий
❤Вітаю
Дякую!