Люди добрі! Відповіді на найчастіше задавані питання є в описі під відео! Розгорніть опис і по читайте. Ймовірно Ви знайдете там відповідь і на своє питання! Дякую! Будь ласка, не питайте чи можу я зробити такий фільтр! Насипалося така кількість запитів, що навіть як би в мене було З ЧОГО їх зробити, знадобилося пара місяців! В мене НЕ МАЄ осердя для намотки дроселів. Ті, що були в наявності вже "прописані". Більше не маю на чому мотати. Плюс інші складові коштують грошей. Ймовірно, при наявності осерддя, я буду їх робити і якимось чином пропонувати. Але то не точно. Вибачте.
Доброго ранку. Те, що Ви зробили таке відео- це вклад до Перемоги. Щиро Вам дякую. Хотілося щоб Ви зробили другу частину до цього відео- що потрібно переробити в комп'ютерном ІБП для живлення газового котла. На ютубі відео є, але хотілося щоб це було безпечно. Ще раз Вам Дякую. Перемога буде за Нами.
Все, що знайшло по запиту "отключить green power". Шукайте свій безперебійник: th-cam.com/users/results?search_query=apc+500+%D0%BE%D1%82%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87%D0%B8%D1%82%D1%8C+green+power
Тор який ти використав якраз від такого стабілізатора типу Таврія для ч/б телевізора. Досить добротний. Відео теж багатьом допоможе, досить доступно виклав технологію виготовлення. Разом переможемо.
Добридень! Зібрав за вашою схемою перетворювач на синус. Спочатку зібрав на трансформаторному залізі, тор (купив на олх, зараз не дуже впевнений, що від трансформатора), з одним конденсатором з навантаженням і без навантаження (лампа розжарювання 60 Вт), без змін, на виході модифікований синус. Поставив за схемою другий конденсатор, стало щось виходити. Психанул намотав інший дроссель, вже точно на залозі від трансформатора теж тор, картина таже. При цьому споживання з одним конденсатором через такий же як у вас ватметр показує 5 ват, при підключенні струмових кліщів показує 0,66 А, що при перерахуванні дорівнює 151,8 вата (230 воль в мережі), тобто ватметр не враховує реактивне навантаження, а лише активну. При підключенні до безперебійника і вимірювання споживання струму від акумулятора, пристрій споживає практично однаково що з навантаженням (лампа 60 Вт) що без неї струм дорівнює 15,6 ампер з одним конденсатором, а з двома (за другою схемою) 25 ампер. Фух))). Підкажіть будь ласка, у вас такі ж дані чи я із двома лівими руками (не виключаю). З повагою! Хорошого вам дня та мирного неба над головою! Привіт із Харкова!
Ви перевіряли конденсатори ті, що ставили? Які саме конденсатори використали? Я перед установкою перевіряв їх на втрати, ESR і на відповідність до ємності. Обмотки правильно сфазовані, не переплутали нічого? Бо як що не правильно з'єднати обмотки за рахунок викидів напруги самоіндукції в протифазі це буде КЗ і відповідно це буде призводити до зростання струму споживання. P.S. Товариш прислав відео з роботою фільтра. Каже, що все нормально і насоси нормально працюють через фільтр. Єдине, це те, що гудить сам фільтр. Треба осердя чимось просочувати. На кшталт лаку...
@@ElectroHouse обмотки підключав так: кінець першої до начала другої обмотки це е середина до якої підключен один із контактів конденсатора, начало першої обмотки вхід, а кінець другої обмотки вихід. Конденсатора "рабочий" на 10 мкф. Покупав новий в магазині. Перевірив відразу, було 10.1 мкф і еср 0.01 ом
@@ElectroHouse - Перший трансформатор, який намотаний на покупному торі: 34 витки у два дроти пв-1 1.5мм² індуктивність 0,59 та 0,60 мГн - Другий трансформатор який намотаний точно на кільці від трансформатора 27 витків провот шввп 2х1,5 мм² індуктивність 0,41 мГн у обох обмотках у вас милигенри или микрогенри?
Дякую за корисну інформацію! Так і зрозумів, що вийде аналог совкового стабілізатора Україна-2, який у мене валяється вже 17 років не задіяним👍 А зараз знадобився, як ніколи, котел дійсно запустився!
Це не стабілізатор напруги, Це звичайний LC фільтр. Що до старого совкового стабілізатора, то тут не все так просто. Такий стабілізатор буде сильно грітись і сам пособі не годиця для живлення електродвигунів, навіть від звичайної електромережі. Бо спотворює синусоїду.
@Микола Степанів спотворює синусоїду стабілізатор лише за умови завищеної напруги на вході. В такому випадку осердя дроселів, що є в складі тих стабілізаторів входить в насичення і за рахунок цього "зрізається" зайва напруга. При заниженій напрузі на вході стабілізатора за рахунок резонансу індуктивності дроселелів і конденсаторів напруга на виході підвищується. Так стабілізується напруга на виході. В деяких межах.
@@ElectroHouse Це трішки не так. Навіть при нормальній напрузі 220 вольт осердя дроселів в ферорезонансних стабілізаторів, чи в промислових стабілізаторів з підмагніченням вже є насиченим. Тому вже спотворюють напругу. Тільки коли напруга знижується до 170 вольт (нижня межа роботи подібних стабілізаторів коли виконують свою роботу по стабілізації) насичення пропадає. В моїй роботі через це виникали нюанси/проблеми при налаштуванні релейної апаратури. Пристрій або невірно спрацьовував (мінялась уставка спрацювання в більшу сторону). Або і хибно працював взагалі реагуючи на вищі гармоніки. П.С. Вас трішки хибне розуміння роботи подібних стабілізатрів. "Зайва напруга" в них виникає не за рахунок конденсаторів. Там набагато складніша робота. От його схема з інтернету - vseslova.com.ua/images/bse/0011/113442/1_big.jpg . Головне це автотрансформатор з підмагніченям на вході. Який піднімає напругу вище номінальної +20..30%. Але за рахуночок нелінійності дроселя і пімагнічення з "тунельним ефектом" напруга залишається в середньо діюче значення однаковим на виході, але сильно спотворене. А дросель з конденсатором надає цій сильно спотвореній напрузі більш-менш схожу на синусоїду, але не на ідеальну. При знижені напруги нижче 170 вольт підмагнічення зникає і відповідно спотворення синусоїди.
@Микола Степанів дякую за уточнення. Все вірно. Я розумію як працює ферорезонансний стабілізатор. Я просто хотів "на пальцях", без влізання "в технічні дєбрі", простими словами пояснити глядачам. Коментарі ж читають всі. І ті хто знає, і більшість тих, хто не знає. Але люди питають. :)
Щиро дякую! На вкладинці про канал є paypal. Активувати спонсорство в мене чомусь не виходить... В разі, як шо цей спосіб не зручний, можна зв'язатися по e-mail. Чесно, я навіть не сподівався на те, що хтось зголоситься допомогти. Ще раз дякую!
Ферорезоннансний стабілізатор, дико жере потужність. Я його використовував, проте наразі користуюсь дроселем на 40 ват від люмінісцентної лампи, і конденсатором підєднаним паралельно на 2 мкф. 400 В. (Від додаткових фільтрів відмовився оскільки жеруть ємкість) тієї потіжності мені вистачає для роботи циркуляційного насоса твердопаливного котла на тривалий час. Правда з газовими котлами все складніше, вони вибагливі фазозалежні і відверто не завжди є необхідність в їх безперебійній роботі, для тт котла то критичніше. Тим паче що акумулятор не вспіває заряджатись з теперішніми графіками. Фільтр класний і реально робочий, автору лайк ,я планував робити за схожим принципом проте за браком часу скористався дроселем. Для котлів газових підійде але люди рахуйте ампери.
Насосы надо на мин скорость 38ват ставить и отдельные и внутри котлов переключать. Разница подача обратка 10град с головой. А потребление в 3р ниже чем 1я скор 110ват
Ідея не погана. Тут головне полягає у тому, аби автомобільні насоси мали таку ж спроможність (продуктивність) для перекачування води (хладогента) в системі опалювання як штатні. Інакше система опалення не буде працювати.
В мене старенький АРС ЕS 750 стоїть з 17 року як резервне джерело живлення для котла. Без всяких переробок все ок насос грюнфус. Маленька доробка це автоматизоване зарядка щоб швидко відновити акум коли світло з'являється.
Ідея не нова, але лайк за пристойну інструкцію. Сам спосіб живлення від упса або перетворювача має право на життя але автономність... котел буде їсти з акума мін 10Аг, потім його ще треба встигнути зарядити! Упсом це буде ну дуже довго! Плюс стартерні акб в такому режимі довго не проживуть- розряд до 10-11в. На 60Аг котел проживе в кращому випвдку 3-4год.
Хоча не залучив нічого нового для себе, але так чисто подавати матеріал українською я не зможу вже ніколи. Це щось неймовірне. Ролик виділяється повною відсутністю суржика!!! Дуже приємно. Доречі, якість матеріалу на високому рівні. В мене лише одне непорозуміння (може я щось не вловив): для гальванічного розв'язання достатньо одного трансформатора. Навіщо там два?
Дякую за відгук. Ну можна і один трансформатор з трансформацією 1:1. На вході 220 і на виході 220. Але мені ліньки такий мотати. А два готових однакових вмикаються один до одного вторинними обмотками. На вході 220 і на виході 220 :)
Додам: дуже імпонує ваша сила волі: я не зміг повернутися до улюбленої справи. Лють не дає нічого робити. Розумію, що так не можна, але орки вибили з мене все добре. Вам - натхнення і сил.
@Serg Tkachuk Дякую! Була доволі велика перерва. Також не хотілося нічого знімати. Але це відволікає. Тим більше, що канал перейшов на українську і відео налаштоване на протидію кцпм. Давно думав про другий канал. Тепер нічого вигадувати не треба. :)
Циркуляційний насос можна розібрати і поставити на привід мотор на 12 вольт. В насосі знімаємо зовнішню обмотку і крутимо насос від зовнішнього двигуна. Особисто таке я не робив тому що моя система опалення працює на дровах і на газі на двох котлах одночасно і вода як теплоносій обертається в системі без насоса. Ідея в тому щоб шляхом модифікації насоса живити його напряму від акамулятора.
Мрію так і зробити, тому що вважаю ці перетворення енергії зайвими, взагалі не розумію чому не роблять насоси на 12в. А про переробку свого-важко експерементувати бо його треба зняти і лишити сім'ю без хоч і короткочасного тепла. Корпус герметичний і чавунний, поки важко щось придумати, хто придумав діліться! Разом переможемо!
:) що би зробити огляд на саморобний генератор з двигуна, треба мати той двигун, переробити його на генератор, а ще мати те, чим той двигун-генератор обертати... Ні одного ні другого в мене не має. І навіть можливості зробити такий генератор. На ютюбі є безліч такого відео.
Зробив і я таку штуку по вашому відео. Перевірив чи працює від розетки - ледь-ледь гуде, споживає 9 Вт. Але з інвертора з модификованою синусоїдою ГУДЕ як скажене і споживає 150Вт в середньому. Думаю залити в епоксидку шоб не гуділо. Форму вихідного сигналу не можу перевірити так як не маю осцилографа. Намотував 4мм2 на Ш сердечник(пререробив з трансформатора дбж powercom 800A, обмотки якого були обірвані). Скільки витків не рахував, але влізло в 3 слоя. ЗАгальна індуктивність обома плечами 4 мГенрі. Конденсатори використав пускові як на скріні в відео.
індуктивність обмоток дроселя, що в відео 44 і 48 мГн. Фото з замірами є на гуглдиску, посилання на нього в описі під відео. (видно, як що в налаштуваннях каналу мова українська) Обмотки сфазували правильно? На модифікованому реально гуде сильніше. Я перед намоткою осердя (ТОР) просочую цианокрилатним клеєм 505. Гудять трохи обмотки. Думаю що і їх після перевірки треба теж заливати... P.S. як на мене, дріт 4 квадрати для обмоток то забагато. Я би сказав, що дуже багато.
@@ElectroHouse обмотки і все підключення робив по Вашому відео. Також перевірив з безперебійником для пк, у якого квадратичний сигнал(меандр) - то гуде набагато тихіше, але ще не так тихо як якщо вткнути просто в мережеву розетку. Але трохи то фільтрує, адже з фільтром не спостерігалось шумів в навушниках, які бувають коли комп працює просто від безперебійника від батареї(без цього фільтра). 4 кв дріт пучком жил, не цільний))) я б точно цільний не намотав)) так, було намотувати трохи складно особливо на Ш сердечник, зате він в роботі холодний(майже не гріється сам сердечник і обмотка). Дивився інші відео і по підрахункам склалося враження що для фільтрації достатньо і 2 мГенрі (але це не точно)
Спробуйте зібрати фільтр описаний в журналі "Радіо" #9 за 2002 рік, стор. 28 Там є розрахунки і той фільтр працює навіть з меандром. Можна використовувати і готові дроселі (баласти) для ДРЛ ламп. На кшталт ось таких: images.prom.ua/2869797604_w640_h640_balast-250w-delux.jpg Є розраховані на різну потужність.
В довіднику радіоаматора за 1968 рік вказувалося: в інверторі конденсатори на виході підбираються контролюючи ФОРМУ СТРУМУ, а не напруги при навантаженні, особливо при індуктивному.
Слава Україні. Підкажіть будь ласка ш-образне осердя з вирізаною серединою, тобто прилучився квадрат з перерізом 6 кв.см. чи підійде для осердя дроселя? Дякую.
Героям слава! Перепрошую, не зовсім зрозумів, що значить "з вирізаною серединою"? Ви маєте на увазі переріз середнього керна осердя 6 см. кв.? Як так, то підійде.
Отлично, еще смотря потрохов уже в голове сложилось как там может всё быть. Единое так я подумал, что внутри дроссель не самодельный, а использован трансформатор с двумя вторичками на 12-24В , приблизительно 150-250Вт . К примеру от галогенок с параллельным включением нескольких жил вторички, соединённых последовательно. Вподобайка !
@@Volodymyr-s7e я мав на увазі, що такі БЖ "діфсит", як казав Райкін. Зараз такі БЖ мало роблять, бо дріт мідний, залізо коштує грошей. То старі БЖ комп'ютерні мали такий дросель.
Все правильно. Как аварийное средство в случае экстремальных ситуаций вполне имеет право на жизнь. К сожалению данная схема имеет низкий КПД (большие потери) и при работе от АКБ будет нерационально потреблять энергию, но в случае дешевого генератора как источника, вполне может сгодится, в случае АКБ, где каждый ватт на счету, целесообразность сомнительна... А вообще правильный LC фильтр расчитывается под конкретный ток нагрузки, и тогда под реальную индуктивность дросселя подбирается конденсатор (или наоборот). Заочно, не зная тока потребления и технических характеристик дросселя (намагниченности и обмотки), расчитать такой фильтр невозможно. Можно только примерно собрать нечто похожее ))) Автор правильно отсылает всех интересующихся к прикладным расчетам....
Як не дивно, але минулої зими у нас теж часто вирубали живлення, або бувало напруга просідала, що не подобалось котлу, тому я підключав його через такий стабілізатор і все наче працювало. Так от для живлення котла з циркуляційним насосом під час повного вимикання я саме і використав компьютерний безперебійник powermust 800. Коли підключив напряму, то звернув увагу що циркуляційний насос почав дивно гудіти, і щоб не спалити його я повернув у ланцюг стабілізатор. Насос все щє трохи дивно гудить від такого живлення, але не перегрівається і справно працює.
Доброго ранку, я так зрозумів цей дросель розрахований на 250 вт?, Якщо потрібно більша потужність і є підходяще залізо то переріз і довжина дроту залишається така ж, чи потрібно товстішим мотати?
Вимкнули електрику, не встиг відповісти... Повторюю. Як що споживана потужність вище, треба брати осердя з відповідною габаритною потужністю. При збільшеному перерізі заліза збільшиться довжина витка, тому кількість дроту буде більше. В моєму випадку індуктивність обмоток дроселя складала 44 і 48 mH. Бажано робити індуктивність таку ж саму, або більше. Гірше від того не буде. Переріз дроту в 1,5 квадрати може втримати струм з урахуванням намотки на осерді і погіршеним охолодженням струм на рівні 8 - 10А. Це в перерахунку 1,7 - 2,2 кВт. Як варіант, можете зібрати фільтр по схемі описаному в журналі "Радіо" № 9 за 2002 рік, стор. 28. Там є розрахунки.
Я виміряв споживання ватметром на ХХ. Після "пригоди" з осцилографом було якось трохи не до вімірюваннь. Фото є на гугл диску, а посилання на нього є в опису під відео. Товариш, котрому я зробив цей фільтр ніяк не зробить ці виміри...
Вподобайка та позитивчик однозначно. Стосовно осцилу, та USB порта, щкода та розчарую, це згоріла USB секція PCH він же південний міст в залежності від схемотехніки бука. То ремонтується його заміною аби то був не дороговартісний комбайн. А так, Ви молодець 🫂 Смерть ворогам!
В мене ослик був під'єднаний до стационарного компутера... Добре, що хоч все інше вижило. То не страшно. Бо лишився би взагалі без робосого компутера. Вважаю, що мені здорово пощастило...
Класна штука зробив собі на коліні за годинку але в нього холостий хід вийшов десь 30-40 ват а це пів мого насоса. Тобто замість 60 ват буде споживатися 100 ват. Трошки не економно . Хоча реально працює майже ідеальна синусоїда дякую за відео. Реально про нього не знав. Мені здається ідеальний варіант для генератора буде супер фільтр фактично задарма.👍✌✊👌
@ALEX Як що можна напишіть яке осердя (розміри) Ви використали, яким дротом виконані обмотки, кількість виткив, індутивність обмоток, які конденсатори. Ця інформація буде дуже корисна глядачам, котрі захочуть повторити конструкцію. Дякую.
Помог способ с советским стабилизатором Украина 2. Без него не только насос гудел,но и розжига не было,котел в ошибку падал.А сейчас есть возможность хоть раз в пару часов запустить,прогреть квартиру.
Бажаю здоров'я. Вдячний за Ваші старання. Якщо потрібно можу подарувати осцилограф С1-101. Повність справний просто не потрібний бо придбав цифровий. Слава Україні.
Дякую за корисне відео. Є до вас декілька запитань: 1) Чи є обмеження у вашого перетворювача по Ватам? Бо у совкового стабілізатора він не перевищує 200 ват. 2) Скільки споживає ваш перетворювач. Совковий стабілізатор споживає відчутних 50 ват, що в купі зі 100 ватним котлом зменшує автономність на 33%! Дякую.
Так, обмеження по потужності є - я про то кажу в відео. Залежить від габаритної потужності осердя (перерізу заліза в осерді) Цей фільтр може працювати з одним насосом приблизно до 250 Вт. Споживання цього фільтра (з одним конденсатором) на холостому ходу (без навантаження) близько 6 Вт. Додав фото на google диск. Посилання є в опису під відео.
@@ElectroHouse Ще цікавить що буде, якщо підключити його до холодильника. Чи витримає він пікові навантаження на протязі декількох секунд? Навіть якщо і не витримає, то вам все одно є сенс виробляти такі перетворювачі на OLX. 1000 гривень він однозначно коштує якщо не більше. Думаю зараз охочих придбати цей пристрій буде безліч. Бо найдешевший ибп з синусом на 300 ват зараз коштує мінімум 7000 гривень.
@@DelOk85 Думаю, що пусковий струм він витримає. Там нічого не має такого, що би могло вийти з ладу. Єдине, що при перенавантаженні не відомо чи буде він (фільтр) згладжувати імпульсну напругу через те, що осердя дроселя буде входити в насичення... Це питання більше стосується до самого безперебійника, а не до фільтра. Виробляти на продаж навряд чи я буду. І всамперед через таких "експертів" на кшталт *WOT УКРАЇНА* . Перегляньте його коментарі. До речі, відразу під кожним своїм дописом, ставить сам собі вподобайку... :) З такими "клієнтами" можна заробити виключно геморой. А мені потрібні гроші. :)
@@ElectroHouse як вирішите питання з осцилографом і розв'язкою, то зніміть форму сигналу під навантаженнями різних величин і типів споживачів ( реактивна/активна складова)... Було б цікаво глянути 🤔
@@ElectroHouse Нікого не слухайте. Проведіть тести з холодильником, якщо знайдете осцилограф, то запишіть відео з показниками. В новому відео дайте посилання на це відео для тих хто може сам цей пристрій зібрати, а для тих хто не хоче, або не може, дайте посилання на своїй лот на OLX. Хто захоче той купить. Це нормально. І ви заробите собі на новий осцилограф і інші зекономлять. Всі залишаться задоволеними. А я от шукав як зекономити і не знайшов. Тому пришлось купляти Volta на 300ват за 6000 гривень. І то мені дуже пощастило, бо забрав можна сказати але останню ще таку ціну. Зараз такі мінімум 7000 коштують і що там буде далі невідомого.
Щиро дякую за підтримку. Але це зайве, не треба. Якось це не правильно виглядатиме... Та і в тому вже не має потреби. Мені презентував С1-101 підписник. За що йому величезна подяка. Осцилограф старенький, але справний. Поки по користуюсь ним, а новий, цифровий, при можливості куплю пізніше. Ще раз дякую за підтримку!
2000 кВт? А можна спитати, що Ви збираєтесь від нього живити? :) На 2000 Вт (2 кВт) зробити можна, але ціна навряд чи буде менша за промислові зразки, бо Ви маєте розуміти, що виготовлення чогось в одиничному обсязі вручну, коштує дорожче ніж в промислових масштабах.
@@ElectroHouse Все правильно. А ось ват на 200 - можна попробувати побавитись при бажанні. Елементна база значно дешевша, тим більше, що основну масу можна витягнути з вбитого-розкуроченого заліза. До речі, б/в детальки в більшості випадків якісніші за куплені в інет-магазинах за розумні кошти.
Чи можна використати в такій схемі дроселі від світильника з люмінісцентними лампами? І друге: такий дросель краде потужність у ББЖ і якщо той на 300 - 350 Вт, то може й не вистачити, разом з котлом?..
Як для мене, то і 5 мкФ забагато... Зрозумійте, що для сінусоїди 50 Гц струм один, а для прямокутної напруги тієї ж 50 Гц струм буде у рази (чи на порядок) більший! Струм треба обмежити дроселем.
Доброго дня. Підкажить ,чи можна намотувати дроссель двожильним дротом ввг 1.5 кв, не знімаючи додаткової ізоляції? Чи треба обов'язково розпустити? Дякую.
В одному з відео, що я бачив на ютюбі людина так і робила. Єдине це займає більше місця на осерді і погіршує охолодження... Я щоби було зручніше, використовував ПВ-1
@@nikolaigrinchuk4290 Дякую, вже зробив, тільки витків зробив 34. Зовнішню ізоляцію зняв, з нею дійсно не зручно намотувати. Мотав як на відєо в два дроти. Трохи гуде, але працює, ємнісить поставив яка була 15мкф. Залишилось усе зібрати у корпус. Усім дякую!
Додам ще ньюанс - синус, як модифікований, так і "чистий" часто буває несиметричним, тобто, з різною амплітудою напівхвиль. Це еквівалент присутності у змінній напрузі постійної складової. Постійна складова призводить до підмагнічування магнітопроводів та гудіння, нагріву і втрат енергії. Навіть з "чистим" (насправді синтезованим за допомогою ШІМ) сінусом таке буває дуже часто. Постійну складову треба фільтувати неполярним конденсатором послідовно зі споживачем, ємністю кілька тисяч мкФ. Можна набрати його з кількох - в продажу є неполярні до 2200мкФ. Напруга конденсатора - достатньо 6.3В, або 10В, бо постійна складова в таких випадках - одиниці вольт.
Натрапив на ваше відео, в мене такий USB осцелограф збирався потестити бесперебійник, до цього часу я не знав їх потрібно гальванічно розв"язувати, ви врятували мій осцелограф, дякую! Так розумію якщо з допомогою ноутбука на батареї нічого не загрожуватиме моєму приладові, головне щоб в той час не був на зарядці і щуп перемкнути на Х10
Так. Найбезпечніше підключати ослика до ноутбука, що під час вимірюваннь живиться від батареї. Ділільник на щупі 1 до 10. Живлення самого ослика (червоний роз'єм USB) можна навіть підключити до повербанку, що би не тягнуло з батареї ноутбука.
Є трансформатор 1:1 200Вт а втрати пофіг усеодно нагрів якщо підвісити конденсатори буде рівняти? Нема можливості випробувати обмотки замикати не хочу а просто на вихід в подовжувач вимкнути конденсатори
А чи підійде такий дросель? Мережевий дросель, 1p, 5.8A, 5.05 мГн, 260 В, 50/60 Гц EATON DX-LN1-006 269490 Чи який порадите? Тоді як розрахувати конденсатори?
Чесно, я нічого не розраховував. Просто повторив те, що бачив в людини. Там, на приблизно такому ж осерді (як в відео) було намотано дві обмотки по 20 витків дротом 2,5 мм. кв. Я мотав обмотки в один шар, в два дроти 1,5 квадрати. Влізло 30 витків. Індуктивність напівобмоток в мене вийшла 44 і 48 мГн. Ємність взяв таку ж як були (там було 2 шт.) в людини - 10 мкф. Стосовно готового дроселя, про котрий Ви говорите, ймовірно, що 5 мГн буде замало. Не впевнений, що буде згладжувати достатньо меандр, і до того ж має бути дві обмотки з'єднані послідовно. Купувати дросель за таку ціну і потім ще перемотувати... Простіше знайти підходяще осердя і намотати.
треба дивитися на їх робочий струм, габаритну потужність осердя та індуктивність обмотки. Бо в разі, як що габаритна потужність осердя буде не достатньою, воно під навантаженням буде входити в насичення і ефекту не буде. І їх треба два...
І так, зібрав я цю приблуду, тор в мене такий же як і у автора, тільки диаметр в середені 50мм, дріт використовував такий же, конденсатори 10мкф 250 вольт зібранні 4 штуки два послідовно и два паралельно, в купі маю 10 мкф 500 вольт, ups в мене повністю імпульсний з написом online, підключив за схемою без навантаження і ups не стартує, які в кого думки? В чому справа?
Одне питання - дані дроселів і ємностей розраховувались спеціально як параметри LC-фільтра, чи це приблизно щоби отримати більш-менш добрий результат? Тобто, якщо, скажімо, намотаю не 10 метрів проводу, а, наприклад, 20 - це піде в плюс, чи навпаки, погіршить результат? Те саме з номіналом ємностей - більше - це ліпше, чи "НиФсьоТакАдназначна"?
Ні, фільтр я не розраховував. Просто на підставі кількох переглянутих подібних конструкцій вивів щось умовно середнє. Як що є бажання, то дивіться журнал 'Радіо" 2002 рік, номер 9. Там є опис фільтра з розрахунками
@@ElectroHouse чомусь перший раз я скачав номер журнала який також був за 2002 рік номер 8, але то був зовсім інший журнал і в ньму я не знайшов, тому і питав де саме в журналі шукати!
Дякую за україномовний контент . Комп'ютерні безперебійники мають обмеження роботи у часі , приблизно 3-5хв , після цього його потрібно перезапускати . Підкажіть , якщо знаєте , як вирішити це питання .
Все, що знайшло по запиту "apc 500 отключить green power". Шукайте свій безперебійник: th-cam.com/users/results?search_query=apc+500+%D0%BE%D1%82%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87%D0%B8%D1%82%D1%8C+green+power
У безперебійнику є така функція, відключення приладу через деякий час для економії заряду акб (безперебійник призначений для того щоб завершити роботу пк без втрати даних). Щоб відключити цю функцію потрібно випаяти або перемкнути резістор на платі. Поглядіть цю інформацію в ютубі і знайдете. Тема інвертор з безперебійника. Я так робив кілька років назад і в мене все працює.
Чи обов'язково на одному осерді дві обмотки? Чи не можна два дроселі, наприклад з компютерного блока живлення, які стоять інколи між вхідними електролітами, або подібних?
Доброго дня. Намотав на такий жє бублик як у Вас дві обмотки по 24 витки алюмінієвим дротом 2,5 мм ,підключив два мбг по 7,5 мкф синусоїда не змінилася підкажіть в чому може бути причина. Дякую.
Конденсатори перед установкою я перевіряв на відповідність до ємності і на втрати (ESR). Ще, ймовірно, Ви не правильно сфазували обмотки в дроселі. Як шо не правильно з'єднати початок і кінець обмоток, то будуть викиди напруги самоіндукції в протифазі (КЗ), а це спричинятиме зростання струму і нагрів самих обмоток. Навіть на холостому ході і фільтр робити не буде так як має.
Вітаю! А не підкажете чи можна таким дроселем, але напевно треба потужніший, вирішити мою проблему, а саме: є у мене ДБЖ на 500 Ват з чистою синусоїдою, але не може він запустити холодильник який в робочому стані споживає 140 Ват але при запуску в нього як і у всіх холодильників з класичним компресором є короткий скачок пускового струму від якого в інверторі спрацьовує захист і він вимикається. Чи можна якось з допомогою дроселя-конденсатора зробити пускову установку щоб вона забезпечувала компресор короткочасним імпульсом необхідним для його запуску?
Вітаю. Як що у вас ДБЖ з чистим синусом, то ніякі фільтри не потрібні. Просто воно не "тягне" пусковий струм двигуна в холодильнику. Пусковий струм може бути до 10 разів вище робочого. Нажаль, потрібне більш потужне ДБЖ. P.S. або, як варіант, робити якимось чином плавний пуск двигуна.
В мене 900-ватний безперебiйних (модифiкована синусоїда + радянський ферростабiлiзатор) й 24-вольтовою LiFePo не може 100-ватний холодильник з копняка запустити - вибиває захист. Може б якби не просiдала напруга батареї то встигав би до спрацювання захисту. Можна було б пошаманити, якось зменьшивши коротке просiдання (конденсатори/додаткове джерело) але це без гарантiї на успiх й ризиковано. Простiше просто iнвертор з чистим синусом, 25-30$ на Алi. Запропонований автором плавний пуск теж допомiг би, але з упсом це навряд чи можливо. А з тим iнвертором можна (там є регулювання частоти), але вже й не потрiбно буде. Головна проблема фiльтра й потужного iнвертора/упса - шаленi втрати заради роботи 100-ватного девайса. Вирiшити це питання можна було б саморобним iнвертором на скромних 150 ватт, який здатен видати короткий iмпульс на 1500 та ще й вижити при цьому. Або плавно пiдняти частоту для плавного пуску. Це було б оптимальним з точку зору экономiї споживання. Є китайськi готовi на 150 ват, баксiв по 8. Треба глянуть, може вдасться хакнути регулювання частоти.
До речi, у згаданого iнвертора на 150 ватт є вихiд з транса на 110, 200, 220 й 280 вольт. Тобто з нього можна витягти 20, 60, 80,110, 170, 200 й 220 вольт (через одне мiсце кiлькома релюхами), Можливо вистачить просто перемикання 110/220. Можна плавний пуск спробувати нашаманити.
З двома конденсаторами форм вихідного сигналу схожа на сінус але при підключенні навантаження лампочки на 100 Вт безперебійник йде в захист. Немає ампермерта більше 10 ампер, підозрюю що ситуація аналогічна з @Алексей Степуренко
@Boy Anonym який у Вас безперебійник? 100 Вт навантаження + 25% (мінімум) втрат на власному перетворювачі в безперебійнику + 15 Вт приблизно споживає фільтр. Загалом це 140 Вт. На викокій стороні 220 В при цьому струм 0,63. А на низькій стороні при 12В струм буде 11,66А.
скільки ват на холостому ході споживає ваша схема??? Тому що робив по похожій схемі то жерло і просадка йшла аж до 1.2 ампера, тобто 230-260 ват, думав що я щось неправильно зробив, переробляв 4 рази ту схему а потім прочитав в коментарях шо не в одного мене така проблема шо воно так хреначить...Сердечник також з трансформаторного заліза тороїдальний, обмоточний дріт взяв проводку 2.5 квадрата, нмотав раз по при раз виток попри виток рівнесенько, скільки зміг помісти на сердечник, і два конденсатори радянські МГБП 2х400в 10мкф, по різному переробляв і нічого не дало, до поки не купив стабілізатор Україна2, проте хочу доробити той фільтр до кінця і зрозуміти де я допустив помилку...
Можливо. Я свої старі перед установкою перевіряв на відповідність до ємності і на втрати (ESR) Ще, ймовірно, Ви не правильно сфазували обмотки в дроселі. Як шо не правильно з'єднати початок і кінець обмоток, то будуть викиди напруги самоіндукції в протифазі (КЗ), а це спричинятиме зростання струму і нагрів самих обмоток. навіть на холостому ході.
Дякую. А там занулювати нічого не потрібно? для котла наче потрібна фаза і нуль. А безперебійник для компа дає наче фазу і на одному проводі і на другому?
@@ElectroHouse дякую. А якщо квартиру вимкнути від мережі, тільки фазу, а нуль залишити з'єднаним із міською мережею? (Немає можливості вивести окреме з'єднання з землею) це безпечно? І чим це може обернутися? Здається нічого поганого не відбудеться так як фаза відключена, з'єднаний тільки нуль🤔 . Чи потрібно робити якусь додаткову схему з конденсаторів щоб після інвертора бул фаза і нуль?
це актуально лише при живленні *ВІД ГЕНЕРАТОРА* . При чому *ОДНОФАЗНОГО* (той, що видає 220В) В випадку, як що Ваш котел фазозалежний, треба *ОДИН* з вихідних дротів генератора з'єднати з НУЛЬОВИМ дротом в розподільчому щиті в квартирі. Все буде працювати. Читайте ІНСТРУКЦІЮ від котла. Там ВСЕ має бути описано. Більше я нічим допомогти не можу, бо не маю ні котла, ні генератора. В мене є тільки перетворювач напруги 12-220, котрий живить від акумулятора не великої ємності освітлення пару годин в випадку коли зникає електрика.
Замість даної коробочки можна використовувати стабілізатор напруги часів СССР білий ящичок з клавішою, будова у ньому схожа. Коштує копійки, у мене принаймі працює, можливо ще залежить від котла.
Ні. Не пробував. Бо в мене немає такого генератора. Мало того, в мене немає опалювального котла. Як би Ви дивилися відео, то знали б, що я виготовив фільтр для товариша. P.S. Які ще дослідження ви би хотіли, що би я провів? :)
Доброго вечора, я зробив подібну штуку на ібп , взяв конденсатори паралельно один 400 вольт великий такий ,мікрафарат не видно , інший пусковий з болгарки , одну сторону занулив ,але нажаль добавив конденсатор напряму і ібп пішов дим
Преріз заліза малуватий 4,5 см. кв. Це навантаження приблизно до 150 Вт. При більшому навантаження осердя буде входити в насичення, і ефекту ніякого не буде крім власного споживання енергії...
Люди добрі!
Відповіді на найчастіше задавані питання є в описі під відео! Розгорніть опис і по читайте. Ймовірно Ви знайдете там відповідь і на своє питання!
Дякую!
Будь ласка, не питайте чи можу я зробити такий фільтр!
Насипалося така кількість запитів, що навіть як би в мене було З ЧОГО їх зробити, знадобилося пара місяців!
В мене НЕ МАЄ осердя для намотки дроселів.
Ті, що були в наявності вже "прописані". Більше не маю на чому мотати. Плюс інші складові коштують грошей.
Ймовірно, при наявності осерддя, я буду їх робити і якимось чином пропонувати. Але то не точно.
Вибачте.
Доброго ранку. Те, що Ви зробили таке відео- це вклад до Перемоги. Щиро Вам дякую. Хотілося щоб Ви зробили другу частину до цього відео- що потрібно переробити в комп'ютерном ІБП для живлення газового котла. На ютубі відео є, але хотілося щоб це було безпечно. Ще раз Вам Дякую. Перемога буде за Нами.
Все, що знайшло по запиту "отключить green power". Шукайте свій безперебійник:
th-cam.com/users/results?search_query=apc+500+%D0%BE%D1%82%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87%D0%B8%D1%82%D1%8C+green+power
Дякую за корисне відео! Чи перевіряли Ви форму сигналу при різних навантаженнях?
Доброго вечора. Дросель зробив, все працює. Дякую! У мене до Вас є питання. Як "запустити" ІБЖ у разі якщо відсутня напруга 220V. ?
@@АкакийЖиглов зазвичай запускаються довгим натисканням кнопки живлення. 5+ секунд
Тор який ти використав якраз від такого стабілізатора типу Таврія для ч/б телевізора. Досить добротний. Відео теж багатьом допоможе, досить доступно виклав технологію виготовлення. Разом переможемо.
Дякую за корисне відео! Україна неодмінно переможе!
Лайк! Підписка! В вас чудова українська! Успіхів!!!
Лайк за перші ж 5 секунд відео👍
Слава Україні! Дуже потрібна інформація в теперішній час! Дякую!
Дуже цінний матеріал, особливо для людей, які тільки зараз починають розбиратися 👍
дякую за якість та патріотизм
Все просто, як двері! Молодці-холодці! Так тримати!
Слава Україні. Гарне відео. Продовжуйте знімати.
Щиро співчуваю з втратою осцилографа. Дякую за корисну інформацію!!!
Дякую. Вже більше половини суми нашкріб. Сподіваюсь до НР замовити.
Добридень! Зібрав за вашою схемою перетворювач на синус. Спочатку зібрав на трансформаторному залізі, тор (купив на олх, зараз не дуже впевнений, що від трансформатора), з одним конденсатором з навантаженням і без навантаження (лампа розжарювання 60 Вт), без змін, на виході модифікований синус. Поставив за схемою другий конденсатор, стало щось виходити. Психанул намотав інший дроссель, вже точно на залозі від трансформатора теж тор, картина таже. При цьому споживання з одним конденсатором через такий же як у вас ватметр показує 5 ват, при підключенні струмових кліщів показує 0,66 А, що при перерахуванні дорівнює 151,8 вата (230 воль в мережі), тобто ватметр не враховує реактивне навантаження, а лише активну.
При підключенні до безперебійника і вимірювання споживання струму від акумулятора, пристрій споживає практично однаково що з навантаженням (лампа 60 Вт) що без неї струм дорівнює 15,6 ампер з одним конденсатором, а з двома (за другою схемою) 25 ампер. Фух))). Підкажіть будь ласка, у вас такі ж дані чи я із двома лівими руками (не виключаю). З повагою! Хорошого вам дня та мирного неба над головою! Привіт із Харкова!
Ви перевіряли конденсатори ті, що ставили? Які саме конденсатори використали?
Я перед установкою перевіряв їх на втрати, ESR і на відповідність до ємності.
Обмотки правильно сфазовані, не переплутали нічого? Бо як що не правильно з'єднати обмотки за рахунок викидів напруги самоіндукції в протифазі це буде КЗ і відповідно це буде призводити до зростання струму споживання.
P.S. Товариш прислав відео з роботою фільтра. Каже, що все нормально і насоси нормально працюють через фільтр. Єдине, це те, що гудить сам фільтр. Треба осердя чимось просочувати. На кшталт лаку...
@@ElectroHouse обмотки підключав так: кінець першої до начала другої обмотки це е середина до якої підключен один із контактів конденсатора, начало першої обмотки вхід, а кінець другої обмотки вихід. Конденсатора "рабочий" на 10 мкф. Покупав новий в магазині.
Перевірив відразу, було 10.1 мкф і еср 0.01 ом
Все правильно... Скільки витків в обмотках, який дріт (переріз)? Індуктивність напівобмоток в моєму випадку сладало 44 і 48 мГн
@@ElectroHouse
- Перший трансформатор, який намотаний на покупному торі:
34 витки у два дроти пв-1 1.5мм²
індуктивність 0,59 та 0,60 мГн
- Другий трансформатор який намотаний точно на кільці від трансформатора
27 витків провот шввп 2х1,5 мм²
індуктивність 0,41 мГн у обох обмотках
у вас милигенри или микрогенри?
В опису під відео є посилання на гугд диск. Там є фото з замірами - мГн (mH).
Дякую! Дуже акуратно все виготовлено.
🇺🇦 Glory to Ukraine! Слава Україні!🇺🇦
Героям слава! Смерть ворогам!
Автоматична подобайка за мову дякую вам за відео було цікаво і корисно Слава ЗСУ Слава Україні
Дякую за корисну інформацію!
Так і зрозумів, що вийде аналог совкового стабілізатора Україна-2, який у мене валяється вже 17 років не задіяним👍 А зараз знадобився, як ніколи, котел дійсно запустився!
Це не стабілізатор напруги, Це звичайний LC фільтр. Що до старого совкового стабілізатора, то тут не все так просто. Такий стабілізатор буде сильно грітись і сам пособі не годиця для живлення електродвигунів, навіть від звичайної електромережі. Бо спотворює синусоїду.
@Микола Степанів спотворює синусоїду стабілізатор лише за умови завищеної напруги на вході. В такому випадку осердя дроселів, що є в складі тих стабілізаторів входить в насичення і за рахунок цього "зрізається" зайва напруга.
При заниженій напрузі на вході стабілізатора за рахунок резонансу індуктивності дроселелів і конденсаторів напруга на виході підвищується.
Так стабілізується напруга на виході. В деяких межах.
@@ElectroHouse Це трішки не так. Навіть при нормальній напрузі 220 вольт осердя дроселів в ферорезонансних стабілізаторів, чи в промислових стабілізаторів з підмагніченням вже є насиченим. Тому вже спотворюють напругу. Тільки коли напруга знижується до 170 вольт (нижня межа роботи подібних стабілізаторів коли виконують свою роботу по стабілізації) насичення пропадає. В моїй роботі через це виникали нюанси/проблеми при налаштуванні релейної апаратури. Пристрій або невірно спрацьовував (мінялась уставка спрацювання в більшу сторону). Або і хибно працював взагалі реагуючи на вищі гармоніки.
П.С. Вас трішки хибне розуміння роботи подібних стабілізатрів. "Зайва напруга" в них виникає не за рахунок конденсаторів. Там набагато складніша робота. От його схема з інтернету - vseslova.com.ua/images/bse/0011/113442/1_big.jpg . Головне це автотрансформатор з підмагніченям на вході. Який піднімає напругу вище номінальної +20..30%. Але за рахуночок нелінійності дроселя і пімагнічення з "тунельним ефектом" напруга залишається в середньо діюче значення однаковим на виході, але сильно спотворене. А дросель з конденсатором надає цій сильно спотвореній напрузі більш-менш схожу на синусоїду, але не на ідеальну. При знижені напруги нижче 170 вольт підмагнічення зникає і відповідно спотворення синусоїди.
@Микола Степанів дякую за уточнення. Все вірно. Я розумію як працює ферорезонансний стабілізатор. Я просто хотів "на пальцях", без влізання "в технічні дєбрі", простими словами пояснити глядачам. Коментарі ж читають всі. І ті хто знає, і більшість тих, хто не знає. Але люди питають. :)
Дякую за україномвний контент! Скільки такий вирівнювач їсть?
Дякую дуже корисне відео!
Дякую за інформацію.наразі це актуально.
Тому і викладено це відео. :)
Чи можна Вам допомогти копійкою на осциллограф? Залиште картку, дякую за відео!
Щиро дякую! На вкладинці про канал є paypal. Активувати спонсорство в мене чомусь не виходить...
В разі, як шо цей спосіб не зручний, можна зв'язатися по e-mail. Чесно, я навіть не сподівався на те, що хтось зголоситься допомогти. Ще раз дякую!
Лайк за все, а особливо за українську мову.
Дякую за відео, прості корисні речі.
Ферорезоннансний стабілізатор, дико жере потужність. Я його використовував, проте наразі користуюсь дроселем на 40 ват від люмінісцентної лампи, і конденсатором підєднаним паралельно на 2 мкф. 400 В. (Від додаткових фільтрів відмовився оскільки жеруть ємкість) тієї потіжності мені вистачає для роботи циркуляційного насоса твердопаливного котла на тривалий час. Правда з газовими котлами все складніше, вони вибагливі фазозалежні і відверто не завжди є необхідність в їх безперебійній роботі, для тт котла то критичніше. Тим паче що акумулятор не вспіває заряджатись з теперішніми графіками. Фільтр класний і реально робочий, автору лайк ,я планував робити за схожим принципом проте за браком часу скористався дроселем. Для котлів газових підійде але люди рахуйте ампери.
Фильтр тоже жрет. Кондер паранльно нагрузке или инвертору? Вы недумали синусом запитать затылры ключей ибп?
Насосы надо на мин скорость 38ват ставить и отдельные и внутри котлов переключать. Разница подача обратка 10град с головой. А потребление в 3р ниже чем 1я скор 110ват
@@destroyer2203387
Если использовать дросел от лампы дневного света то на сколько он будет грется?
Даже на самой малой скорости?.
на сколько повышается потребление инвертора от 12В с подключенным в цепь инвертор - нагрузка этого устройства?
дякую Вам!
Дякую за корисну інформацію. Слава Україні! Слава ЗСУ!
А не лучше ли нам обратить внимание на двенадцативольтовые автомобильные насосы в системе охлаждения (отопления) авто?
Ідея не погана. Тут головне полягає у тому, аби автомобільні насоси мали таку ж спроможність (продуктивність) для перекачування води (хладогента) в системі опалювання як штатні. Інакше система опалення не буде працювати.
В мене старенький АРС ЕS 750 стоїть з 17 року як резервне джерело живлення для котла. Без всяких переробок все ок насос грюнфус. Маленька доробка це автоматизоване зарядка щоб швидко відновити акум коли світло з'являється.
Аналогічно, трохи рипить але вже працює з 2004 р на насосі та інкубаторах.
Класно! Ви молодець.Дай Вам Бог здроров"я! Все буде Україна!
Сергій Красень! Дякую за відосик!
Вітаю! Не заміряли яке ккд цього фільтра?
Ідея не нова, але лайк за пристойну інструкцію. Сам спосіб живлення від упса або перетворювача має право на життя але автономність... котел буде їсти з акума мін 10Аг, потім його ще треба встигнути зарядити! Упсом це буде ну дуже довго! Плюс стартерні акб в такому режимі довго не проживуть- розряд до 10-11в. На 60Аг котел проживе в кращому випвдку 3-4год.
Хоча не залучив нічого нового для себе, але так чисто подавати матеріал українською я не зможу вже ніколи. Це щось неймовірне. Ролик виділяється повною відсутністю суржика!!! Дуже приємно.
Доречі, якість матеріалу на високому рівні.
В мене лише одне непорозуміння (може я щось не вловив): для гальванічного розв'язання достатньо одного трансформатора. Навіщо там два?
Дякую за відгук.
Ну можна і один трансформатор з трансформацією 1:1. На вході 220 і на виході 220. Але мені ліньки такий мотати. А два готових однакових вмикаються один до одного вторинними обмотками. На вході 220 і на виході 220 :)
@@ElectroHouse от ж тепер немає питань зовсім! Тому що я сам дуже лінива людина.
Додам: дуже імпонує ваша сила волі: я не зміг повернутися до улюбленої справи. Лють не дає нічого робити. Розумію, що так не можна, але орки вибили з мене все добре.
Вам - натхнення і сил.
@@ElectroHouse А як варіант, дві первинні обмотки трасформаторів від мікрохвильової вкинути в одне залізо... 0.7 - 1 кВт
@Serg Tkachuk Дякую!
Була доволі велика перерва. Також не хотілося нічого знімати. Але це відволікає. Тим більше, що канал перейшов на українську і відео налаштоване на протидію кцпм. Давно думав про другий канал. Тепер нічого вигадувати не треба. :)
Вподобайка и подписка! ✊️🇰🇿✊️🇺🇦✊️
Подяка
Циркуляційний насос можна розібрати і поставити на привід мотор на 12 вольт. В насосі знімаємо зовнішню обмотку і крутимо насос від зовнішнього двигуна. Особисто таке я не робив тому що моя система опалення працює на дровах і на газі на двох котлах одночасно і вода як теплоносій обертається в системі без насоса. Ідея в тому щоб шляхом модифікації насоса живити його напряму від акамулятора.
Мрію так і зробити, тому що вважаю ці перетворення енергії зайвими, взагалі не розумію чому не роблять насоси на 12в. А про переробку свого-важко експерементувати бо його треба зняти і лишити сім'ю без хоч і короткочасного тепла. Корпус герметичний і чавунний, поки важко щось придумати, хто придумав діліться! Разом переможемо!
Журнал Радио 2002 №9 стр 28 Схема, расчет и подробное описание фильтра, позволяющего насосам работать даже с напряжением прямоугольной формы.
Якщо, можна, зробіть огляд на саморобній генератор із єлектродвигуна.Дякую!
:) що би зробити огляд на саморобний генератор з двигуна, треба мати той двигун, переробити його на генератор, а ще мати те, чим той двигун-генератор обертати... Ні одного ні другого в мене не має. І навіть можливості зробити такий генератор.
На ютюбі є безліч такого відео.
Зробив і я таку штуку по вашому відео. Перевірив чи працює від розетки - ледь-ледь гуде, споживає 9 Вт. Але з інвертора з модификованою синусоїдою ГУДЕ як скажене і споживає 150Вт в середньому. Думаю залити в епоксидку шоб не гуділо. Форму вихідного сигналу не можу перевірити так як не маю осцилографа. Намотував 4мм2 на Ш сердечник(пререробив з трансформатора дбж powercom 800A, обмотки якого були обірвані). Скільки витків не рахував, але влізло в 3 слоя. ЗАгальна індуктивність обома плечами 4 мГенрі. Конденсатори використав пускові як на скріні в відео.
індуктивність обмоток дроселя, що в відео 44 і 48 мГн. Фото з замірами є на гуглдиску, посилання на нього в описі під відео.
(видно, як що в налаштуваннях каналу мова українська)
Обмотки сфазували правильно?
На модифікованому реально гуде сильніше. Я перед намоткою осердя (ТОР) просочую цианокрилатним клеєм 505. Гудять трохи обмотки. Думаю що і їх після перевірки треба теж заливати...
P.S. як на мене, дріт 4 квадрати для обмоток то забагато. Я би сказав, що дуже багато.
@@ElectroHouse обмотки і все підключення робив по Вашому відео. Також перевірив з безперебійником для пк, у якого квадратичний сигнал(меандр) - то гуде набагато тихіше, але ще не так тихо як якщо вткнути просто в мережеву розетку. Але трохи то фільтрує, адже з фільтром не спостерігалось шумів в навушниках, які бувають коли комп працює просто від безперебійника від батареї(без цього фільтра).
4 кв дріт пучком жил, не цільний))) я б точно цільний не намотав)) так, було намотувати трохи складно особливо на Ш сердечник, зате він в роботі холодний(майже не гріється сам сердечник і обмотка). Дивився інші відео і по підрахункам склалося враження що для фільтрації достатньо і 2 мГенрі (але це не точно)
Спробуйте зібрати фільтр описаний в журналі "Радіо" #9 за 2002 рік, стор. 28
Там є розрахунки і той фільтр працює навіть з меандром. Можна використовувати і готові дроселі (баласти) для ДРЛ ламп. На кшталт ось таких: images.prom.ua/2869797604_w640_h640_balast-250w-delux.jpg
Є розраховані на різну потужність.
Дякую за корисну інформацію!!!
В довіднику радіоаматора за 1968 рік вказувалося: в інверторі конденсатори на виході підбираються контролюючи ФОРМУ СТРУМУ, а не напруги при навантаженні, особливо при індуктивному.
Слава Україні. Підкажіть будь ласка ш-образне осердя з вирізаною серединою, тобто прилучився квадрат з перерізом 6 кв.см. чи підійде для осердя дроселя? Дякую.
Героям слава! Перепрошую, не зовсім зрозумів, що значить "з вирізаною серединою"? Ви маєте на увазі переріз середнього керна осердя 6 см. кв.? Як так, то підійде.
А яке власне споживання такого саморобного фільтра?
Отлично, еще смотря потрохов уже в голове сложилось как там может всё быть. Единое так я подумал, что внутри дроссель не самодельный, а использован трансформатор с двумя вторичками на 12-24В , приблизительно 150-250Вт . К примеру от галогенок с параллельным включением нескольких жил вторички, соединённых последовательно.
Вподобайка !
Дякую. Що тільки не зробиш, що би не мотати на "бублик"! :) Мені довелося мотати. Та і ціна на транси для галогенок зараз як за крило від літака...
Як варіант дросель від комп'ютерних бж, котрі мають пасивний пфц, щоправда там індуктивність 20-30мГн
хм. Варіант. Але такі БЖ ще пошукати треба.
@@ElectroHouse ну їх легко ідентифікувати, зазвичай ставлять в бж потужності більше 400вт, також маса більша, і збоку видно гвинти кріплення дросель
@@Volodymyr-s7e я мав на увазі, що такі БЖ "діфсит", як казав Райкін. Зараз такі БЖ мало роблять, бо дріт мідний, залізо коштує грошей. То старі БЖ комп'ютерні мали такий дросель.
Все правильно. Как аварийное средство в случае экстремальных ситуаций вполне имеет право на жизнь. К сожалению данная схема имеет низкий КПД (большие потери) и при работе от АКБ будет нерационально потреблять энергию, но в случае дешевого генератора как источника, вполне может сгодится, в случае АКБ, где каждый ватт на счету, целесообразность сомнительна... А вообще правильный LC фильтр расчитывается под конкретный ток нагрузки, и тогда под реальную индуктивность дросселя подбирается конденсатор (или наоборот). Заочно, не зная тока потребления и технических характеристик дросселя (намагниченности и обмотки), расчитать такой фильтр невозможно. Можно только примерно собрать нечто похожее ))) Автор правильно отсылает всех интересующихся к прикладным расчетам....
Як не дивно, але минулої зими у нас теж часто вирубали живлення, або бувало напруга просідала, що не подобалось котлу, тому я підключав його через такий стабілізатор і все наче працювало. Так от для живлення котла з циркуляційним насосом під час повного вимикання я саме і використав компьютерний безперебійник powermust 800. Коли підключив напряму, то звернув увагу що циркуляційний насос почав дивно гудіти, і щоб не спалити його я повернув у ланцюг стабілізатор. Насос все щє трохи дивно гудить від такого живлення, але не перегрівається і справно працює.
💯👍👍👍Лайк на підтримку каналу.
Доброго ранку, я так зрозумів цей дросель розрахований на 250 вт?, Якщо потрібно більша потужність і є підходяще залізо то переріз і довжина дроту залишається така ж, чи потрібно товстішим мотати?
Вимкнули електрику, не встиг відповісти... Повторюю.
Як що споживана потужність вище, треба брати осердя з відповідною габаритною потужністю.
При збільшеному перерізі заліза збільшиться довжина витка, тому кількість дроту буде більше. В моєму випадку індуктивність обмоток дроселя складала 44 і 48 mH. Бажано робити індуктивність таку ж саму, або більше. Гірше від того не буде.
Переріз дроту в 1,5 квадрати може втримати струм з урахуванням намотки на осерді і погіршеним охолодженням струм на рівні 8 - 10А. Це в перерахунку 1,7 - 2,2 кВт.
Як варіант, можете зібрати фільтр по схемі описаному в журналі "Радіо" № 9 за 2002 рік, стор. 28. Там є розрахунки.
Доброго вечора, цікаво, а заміряли на скільки виріс струм від акумулятора до УПС, без фільтра і з фільтром на хх.
Я виміряв споживання ватметром на ХХ. Після "пригоди" з осцилографом було якось трохи не до вімірюваннь. Фото є на гугл диску, а посилання на нього є в опису під відео.
Товариш, котрому я зробив цей фільтр ніяк не зробить ці виміри...
Дякую. Все просто і доступно
Чи потрібно паралельно конденсатору встановлювати резистор для його розряду, і який?
так, можна встановити. Номінал 1 МОм, 0,5 - 1 Вт
Вподобайка та позитивчик однозначно. Стосовно осцилу, та USB порта, щкода та розчарую, це згоріла USB секція PCH він же південний міст в залежності від схемотехніки бука. То ремонтується його заміною аби то був не дороговартісний комбайн. А так, Ви молодець 🫂 Смерть ворогам!
В мене ослик був під'єднаний до стационарного компутера... Добре, що хоч все інше вижило. То не страшно. Бо лишився би взагалі без робосого компутера. Вважаю, що мені здорово пощастило...
@@ElectroHouse ну +- десь так і є. Будьте обережні на майбутне. З осликом транс користую 220/200 постійно
я отримав доволі дієве "щеплення" від недбалості. :)
Класна штука зробив собі на коліні за годинку але в нього холостий хід вийшов десь 30-40 ват а це пів мого насоса. Тобто замість 60 ват буде споживатися 100 ват. Трошки не економно . Хоча реально працює майже ідеальна синусоїда дякую за відео. Реально про нього не знав. Мені здається ідеальний варіант для генератора буде супер фільтр фактично задарма.👍✌✊👌
Радуйтесь тим 30 - 40 ватам, в мне зв'язка Поверком 600-й + феррорезонансний стаб Таврія-3 споживають 20А, а це 250 ват при насосі в 65 ват.
З чого використали серцевину для трансформатора?
@ALEX Як що можна напишіть яке осердя (розміри) Ви використали, яким дротом виконані обмотки, кількість виткив, індутивність обмоток, які конденсатори.
Ця інформація буде дуже корисна глядачам, котрі захочуть повторити конструкцію.
Дякую.
Помог способ с советским стабилизатором Украина 2.
Без него не только насос гудел,но и розжига не было,котел в ошибку падал.А сейчас есть возможность хоть раз в пару часов запустить,прогреть квартиру.
Бажаю здоров'я. Вдячний за Ваші старання. Якщо потрібно можу подарувати осцилограф С1-101. Повність справний просто не потрібний бо придбав цифровий. Слава Україні.
Дякую. Героям слава! Як можна з Вами з'язатися?
Написав Вам на електронну адресу.
Клас, дякую, підкажіть які втрати струму будуть через такий дросель?
практично ніяких. Споживання самого фільтра (без навантаження) від мережі близько 6 Вт
Спасибо, информативно.
Із стабілізатором акум сідає дуже швидко
Дякую за корисне відео. Є до вас декілька запитань: 1) Чи є обмеження у вашого перетворювача по Ватам? Бо у совкового стабілізатора він не перевищує 200 ват. 2) Скільки споживає ваш перетворювач. Совковий стабілізатор споживає відчутних 50 ват, що в купі зі 100 ватним котлом зменшує автономність на 33%! Дякую.
Так, обмеження по потужності є - я про то кажу в відео. Залежить від габаритної потужності осердя (перерізу заліза в осерді) Цей фільтр може працювати з одним насосом приблизно до 250 Вт.
Споживання цього фільтра (з одним конденсатором) на холостому ходу (без навантаження) близько 6 Вт.
Додав фото на google диск. Посилання є в опису під відео.
@@ElectroHouse Ще цікавить що буде, якщо підключити його до холодильника. Чи витримає він пікові навантаження на протязі декількох секунд?
Навіть якщо і не витримає, то вам все одно є сенс виробляти такі перетворювачі на OLX. 1000 гривень він однозначно коштує якщо не більше. Думаю зараз охочих придбати цей пристрій буде безліч. Бо найдешевший ибп з синусом на 300 ват зараз коштує мінімум 7000 гривень.
@@DelOk85 Думаю, що пусковий струм він витримає. Там нічого не має такого, що би могло вийти з ладу. Єдине, що при перенавантаженні не відомо чи буде він (фільтр) згладжувати імпульсну напругу через те, що осердя дроселя буде входити в насичення... Це питання більше стосується до самого безперебійника, а не до фільтра.
Виробляти на продаж навряд чи я буду. І всамперед через таких "експертів" на кшталт *WOT УКРАЇНА* . Перегляньте його коментарі. До речі, відразу під кожним своїм дописом, ставить сам собі вподобайку... :)
З такими "клієнтами" можна заробити виключно геморой. А мені потрібні гроші. :)
@@ElectroHouse як вирішите питання з осцилографом і розв'язкою, то зніміть форму сигналу під навантаженнями різних величин і типів споживачів ( реактивна/активна складова)... Було б цікаво глянути 🤔
@@ElectroHouse Нікого не слухайте. Проведіть тести з холодильником, якщо знайдете осцилограф, то запишіть відео з показниками. В новому відео дайте посилання на це відео для тих хто може сам цей пристрій зібрати, а для тих хто не хоче, або не може, дайте посилання на своїй лот на OLX. Хто захоче той купить. Це нормально. І ви заробите собі на новий осцилограф і інші зекономлять. Всі залишаться задоволеними. А я от шукав як зекономити і не знайшов. Тому пришлось купляти Volta на 300ват за 6000 гривень. І то мені дуже пощастило, бо забрав можна сказати але останню ще таку ціну. Зараз такі мінімум 7000 коштують і що там буде далі невідомого.
Дай Бог вам здоров'я.
Дякую за змістовне відео, автор додайте номер карти в опис, а справжніх українців закликаю не до співчуттів, а скинутись по 50грн на новий осцилограф
Щиро дякую за підтримку. Але це зайве, не треба. Якось це не правильно виглядатиме... Та і в тому вже не має потреби. Мені презентував С1-101 підписник. За що йому величезна подяка. Осцилограф старенький, але справний. Поки по користуюсь ним, а новий, цифровий, при можливості куплю пізніше.
Ще раз дякую за підтримку!
Чудове відео.
На яку потужнiсть насоса котла розрахована така схема?
@@АндрейОгородников залежить від осердя на котрому намотаний дросель. Цей, що в відео приблизно 150 - 200 Вт
Доброго дня , якщо використовувати інвертор з модифікованим синусоїдом , чи буде працювати котел газовий?
а чим відрізняється інвертор по формі вихідної напруги від комп'ютерного безперебійника?
Можливо буде відео,як самостійно інвертор на 2000кВт(справжні) зробити,це більш актуально.
2000 кВт? А можна спитати, що Ви збираєтесь від нього живити? :)
На 2000 Вт (2 кВт) зробити можна, але ціна навряд чи буде менша за промислові зразки, бо Ви маєте розуміти, що виготовлення чогось в одиничному обсязі вручну, коштує дорожче ніж в промислових масштабах.
@@ElectroHouse Все правильно. А ось ват на 200 - можна попробувати побавитись при бажанні. Елементна база значно дешевша, тим більше, що основну масу можна витягнути з вбитого-розкуроченого заліза. До речі, б/в детальки в більшості випадків якісніші за куплені в інет-магазинах за розумні кошти.
Чи можна використати в такій схемі дроселі від світильника з люмінісцентними лампами? І друге: такий дросель краде потужність у ББЖ і якщо той на 300 - 350 Вт, то може й не вистачити, разом з котлом?..
А не простіше підключити в паралель до виходу такого бесперебійника лише один конденсатор на 15мкФ 400В?
простіше. :)
Питання - що дасть конденсатор ввімкнений фактично в мережу 220 паралельно з двигуном?
@@ElectroHouse У мережі вже готова синусоіда, а кондюк вживати на бесперебійниках або інверторах з модифікованою синусоїдою.
що, по Вашому, дасть конденсатор? Що він зробить з модифікованим синусом? Який зиск в підключенні конденсатора паралельно навантаженню (насосу)?
Як для мене, то і 5 мкФ забагато...
Зрозумійте, що для сінусоїди 50 Гц струм один, а для прямокутної напруги тієї ж 50 Гц струм буде у рази (чи на порядок) більший! Струм треба обмежити дроселем.
Пригадую у 80-их роках, був у мене точнісінько такий стабілізатор. Правда не білого, а чорного кольору. Який прийшов на зміну автотрансформатору.
Доброго дня. Підкажить ,чи можна намотувати дроссель двожильним дротом ввг 1.5 кв, не знімаючи додаткової ізоляції? Чи треба обов'язково розпустити?
Дякую.
В одному з відео, що я бачив на ютюбі людина так і робила. Єдине це займає більше місця на осерді і погіршує охолодження...
Я щоби було зручніше, використовував ПВ-1
@@ElectroHouse Дякую, кращє розпустити. Просто двожильний в мене є і не треба купувати)
@@ГансШтирлиц-ы7д можна намотати подвійним дротом половину витків, потім з'єднати послідовно кінець першої жили з початком другої жили
я ПВ-1 так само мотав в два дроти. Простіше мотати і обмотки виходять більш однакові.
@@nikolaigrinchuk4290 Дякую, вже зробив, тільки витків зробив 34. Зовнішню ізоляцію зняв, з нею дійсно не зручно намотувати. Мотав як на відєо в два дроти. Трохи гуде, але працює, ємнісить поставив яка була 15мкф. Залишилось усе зібрати у корпус.
Усім дякую!
Додам ще ньюанс - синус, як модифікований, так і "чистий" часто буває несиметричним, тобто, з різною амплітудою напівхвиль.
Це еквівалент присутності у змінній напрузі постійної складової. Постійна складова призводить до підмагнічування магнітопроводів та гудіння, нагріву і втрат енергії.
Навіть з "чистим" (насправді синтезованим за допомогою ШІМ) сінусом таке буває дуже часто.
Постійну складову треба фільтувати неполярним конденсатором послідовно зі споживачем, ємністю кілька тисяч мкФ. Можна набрати його з кількох - в продажу є неполярні до 2200мкФ. Напруга конденсатора - достатньо 6.3В, або 10В, бо постійна складова в таких випадках - одиниці вольт.
Натрапив на ваше відео, в мене такий USB осцелограф збирався потестити бесперебійник, до цього часу я не знав їх потрібно гальванічно розв"язувати, ви врятували мій осцелограф, дякую! Так розумію якщо з допомогою ноутбука на батареї нічого не загрожуватиме моєму приладові, головне щоб в той час не був на зарядці і щуп перемкнути на Х10
Так. Найбезпечніше підключати ослика до ноутбука, що під час вимірюваннь живиться від батареї. Ділільник на щупі 1 до 10. Живлення самого ослика (червоний роз'єм USB) можна навіть підключити до повербанку, що би не тягнуло з батареї ноутбука.
@@ElectroHouse а ще краще підключатись до ноута через блутуз, якщо є така можливість. і нічого не згорить
Є трансформатор 1:1 200Вт а втрати пофіг усеодно нагрів якщо підвісити конденсатори буде рівняти? Нема можливості випробувати обмотки замикати не хочу а просто на вихід в подовжувач вимкнути конденсатори
А чи підійде такий дросель? Мережевий дросель, 1p, 5.8A, 5.05 мГн, 260 В, 50/60 Гц EATON DX-LN1-006 269490
Чи який порадите? Тоді як розрахувати конденсатори?
Чесно, я нічого не розраховував. Просто повторив те, що бачив в людини. Там, на приблизно такому ж осерді (як в відео) було намотано дві обмотки по 20 витків дротом 2,5 мм. кв. Я мотав обмотки в один шар, в два дроти 1,5 квадрати. Влізло 30 витків. Індуктивність напівобмоток в мене вийшла 44 і 48 мГн. Ємність взяв таку ж як були (там було 2 шт.) в людини - 10 мкф.
Стосовно готового дроселя, про котрий Ви говорите, ймовірно, що 5 мГн буде замало. Не впевнений, що буде згладжувати достатньо меандр, і до того ж має бути дві обмотки з'єднані послідовно. Купувати дросель за таку ціну і потім ще перемотувати...
Простіше знайти підходяще осердя і намотати.
А дроселі ламп дрл можна використовувати для чистого сінусу?
треба дивитися на їх робочий струм, габаритну потужність осердя та індуктивність обмотки. Бо в разі, як що габаритна потужність осердя буде не достатньою, воно під навантаженням буде входити в насичення і ефекту не буде. І їх треба два...
Виявляється що можна використовувати і такі дроселі. Дивіться в журналі Радіо №9 за 2002 рік. Там описано фільтр і є розрахунки.
@@ElectroHouse дуже Вам вдячний.
Дякую
І так, зібрав я цю приблуду, тор в мене такий же як і у автора, тільки диаметр в середені 50мм, дріт використовував такий же, конденсатори 10мкф 250 вольт зібранні 4 штуки два послідовно и два паралельно, в купі маю 10 мкф 500 вольт, ups в мене повністю імпульсний з написом online, підключив за схемою без навантаження і ups не стартує, які в кого думки? В чому справа?
Дякую за інформацію
Одне питання - дані дроселів і ємностей розраховувались спеціально як параметри LC-фільтра, чи це приблизно щоби отримати більш-менш добрий результат? Тобто, якщо, скажімо, намотаю не 10 метрів проводу, а, наприклад, 20 - це піде в плюс, чи навпаки, погіршить результат? Те саме з номіналом ємностей - більше - це ліпше, чи "НиФсьоТакАдназначна"?
Ні, фільтр я не розраховував. Просто на підставі кількох переглянутих подібних конструкцій вивів щось умовно середнє.
Як що є бажання, то дивіться журнал 'Радіо" 2002 рік, номер 9. Там є опис фільтра з розрахунками
@@ElectroHouse я не знайшов там опису, а підкажіть на якій сторінці?
@@impossible_cynic6366 фильтр для питания двигателя стр. 28
@impossible_cynic сторінка 28, починається з другої колонки. :)
@@ElectroHouse чомусь перший раз я скачав номер журнала який також був за 2002 рік номер 8, але то був зовсім інший журнал і в ньму я не знайшов, тому і питав де саме в журналі шукати!
Дякую за україномовний контент . Комп'ютерні безперебійники мають обмеження роботи у часі , приблизно 3-5хв , після цього його потрібно перезапускати . Підкажіть , якщо знаєте , як вирішити це питання .
Все, що знайшло по запиту "apc 500 отключить green power". Шукайте свій безперебійник:
th-cam.com/users/results?search_query=apc+500+%D0%BE%D1%82%D0%BA%D0%BB%D1%8E%D1%87%D0%B8%D1%82%D1%8C+green+power
На Powercom нажимаю и удерживаю при включении ИБП пока не прозвучит сигнал/пауза/2 сигнала и отпускаю кнопку
У безперебійнику є така функція, відключення приладу через деякий час для економії заряду акб (безперебійник призначений для того щоб завершити роботу пк без втрати даних). Щоб відключити цю функцію потрібно випаяти або перемкнути резістор на платі. Поглядіть цю інформацію в ютубі і знайдете. Тема інвертор з безперебійника. Я так робив кілька років назад і в мене все працює.
Чи обов'язково на одному осерді дві обмотки? Чи не можна два дроселі, наприклад з компютерного блока живлення, які стоять інколи між вхідними електролітами, або подібних?
Спробуйте. Думаю, що і так повинно робити. Головне, що би переріз заліза в осерді відповідав по габаритній потужності навантаженню.
Дякую!
Доброго дня. Намотав на такий жє бублик як у Вас дві обмотки по 24 витки алюмінієвим дротом 2,5 мм ,підключив два мбг по 7,5 мкф синусоїда не змінилася підкажіть в чому може бути причина. Дякую.
Конденсатори перед установкою я перевіряв на відповідність до ємності і на втрати (ESR).
Ще, ймовірно, Ви не правильно сфазували обмотки в дроселі. Як шо не правильно з'єднати початок і кінець обмоток, то будуть викиди напруги самоіндукції в протифазі (КЗ), а це спричинятиме зростання струму і нагрів самих обмоток. Навіть на холостому ході і фільтр робити не буде так як має.
@@ElectroHouse На рахунок конденсаторів треба перевірити, обмотки на дроселі підключені правильно кінець першої з початком другої.
Вітаю! А не підкажете чи можна таким дроселем, але напевно треба потужніший, вирішити мою проблему, а саме: є у мене ДБЖ на 500 Ват з чистою синусоїдою, але не може він запустити холодильник який в робочому стані споживає 140 Ват але при запуску в нього як і у всіх холодильників з класичним компресором є короткий скачок пускового струму від якого в інверторі спрацьовує захист і він вимикається. Чи можна якось з допомогою дроселя-конденсатора зробити пускову установку щоб вона забезпечувала компресор короткочасним імпульсом необхідним для його запуску?
Вітаю.
Як що у вас ДБЖ з чистим синусом, то ніякі фільтри не потрібні.
Просто воно не "тягне" пусковий струм двигуна в холодильнику. Пусковий струм може бути до 10 разів вище робочого. Нажаль, потрібне більш потужне ДБЖ.
P.S. або, як варіант, робити якимось чином плавний пуск двигуна.
В мене 900-ватний безперебiйних (модифiкована синусоїда + радянський ферростабiлiзатор) й 24-вольтовою LiFePo не може 100-ватний холодильник з копняка запустити - вибиває захист. Може б якби не просiдала напруга батареї то встигав би до спрацювання захисту.
Можна було б пошаманити, якось зменьшивши коротке просiдання (конденсатори/додаткове джерело) але це без гарантiї на успiх й ризиковано.
Простiше просто iнвертор з чистим синусом, 25-30$ на Алi.
Запропонований автором плавний пуск теж допомiг би, але з упсом це навряд чи можливо. А з тим iнвертором можна (там є регулювання частоти), але вже й не потрiбно буде.
Головна проблема фiльтра й потужного iнвертора/упса - шаленi втрати заради роботи 100-ватного девайса. Вирiшити це питання можна було б саморобним iнвертором на скромних 150 ватт, який здатен видати короткий iмпульс на 1500 та ще й вижити при цьому. Або плавно пiдняти частоту для плавного пуску. Це було б оптимальним з точку зору экономiї споживання. Є китайськi готовi на 150 ват, баксiв по 8. Треба глянуть, може вдасться хакнути регулювання частоти.
До речi, у згаданого iнвертора на 150 ватт є вихiд з транса на 110, 200, 220 й 280 вольт. Тобто з нього можна витягти 20, 60, 80,110, 170, 200 й 220 вольт (через одне мiсце кiлькома релюхами), Можливо вистачить просто перемикання 110/220. Можна плавний пуск спробувати нашаманити.
З двома конденсаторами форм вихідного сигналу схожа на сінус але при підключенні навантаження лампочки на 100 Вт безперебійник йде в захист. Немає ампермерта більше 10 ампер, підозрюю що ситуація аналогічна з @Алексей Степуренко
Може є у когось позичити токові кліщі...
@Boy Anonym який у Вас безперебійник?
100 Вт навантаження + 25% (мінімум) втрат на власному перетворювачі в безперебійнику + 15 Вт приблизно споживає фільтр. Загалом це 140 Вт. На викокій стороні 220 В при цьому струм 0,63. А на низькій стороні при 12В струм буде 11,66А.
Вподобайка за мову. Дуже дякую, підписався.
скільки ват на холостому ході споживає ваша схема??? Тому що робив по похожій схемі то жерло і просадка йшла аж до 1.2 ампера, тобто 230-260 ват, думав що я щось неправильно зробив, переробляв 4 рази ту схему а потім прочитав в коментарях шо не в одного мене така проблема шо воно так хреначить...Сердечник також з трансформаторного заліза тороїдальний, обмоточний дріт взяв проводку 2.5 квадрата, нмотав раз по при раз виток попри виток рівнесенько, скільки зміг помісти на сердечник, і два конденсатори радянські МГБП 2х400в 10мкф, по різному переробляв і нічого не дало, до поки не купив стабілізатор Україна2, проте хочу доробити той фільтр до кінця і зрозуміти де я допустив помилку...
Схема з одним конденсатором 6 Вт, з двома - 13 Вт на холостому. На google диску є фото з ватметром.
@@ElectroHouse хм, може десь один з конденсаторів пробитий попався, шо таку просадку робить, потрібно то з'ясувати
Можливо. Я свої старі перед установкою перевіряв на відповідність до ємності і на втрати (ESR)
Ще, ймовірно, Ви не правильно сфазували обмотки в дроселі. Як шо не правильно з'єднати початок і кінець обмоток, то будуть викиди напруги самоіндукції в протифазі (КЗ), а це спричинятиме зростання струму і нагрів самих обмоток. навіть на холостому ході.
Дякую. А там занулювати нічого не потрібно? для котла наче потрібна фаза і нуль. А безперебійник для компа дає наче фазу і на одному проводі і на другому?
Занулювати треба т. з. фазозалежні котли при роботі від генератора.
А загалом дивіться інструкцію Вашого котла. В мене опалювального котла не має.
@@ElectroHouse дякую. А якщо квартиру вимкнути від мережі, тільки фазу, а нуль залишити з'єднаним із міською мережею? (Немає можливості вивести окреме з'єднання з землею) це безпечно? І чим це може обернутися? Здається нічого поганого не відбудеться так як фаза відключена, з'єднаний тільки нуль🤔 . Чи потрібно робити якусь додаткову схему з конденсаторів щоб після інвертора бул фаза і нуль?
@@ElectroHouse чи просто як в квартирі занулитись?🤔
це актуально лише при живленні *ВІД ГЕНЕРАТОРА* . При чому *ОДНОФАЗНОГО* (той, що видає 220В)
В випадку, як що Ваш котел фазозалежний, треба *ОДИН* з вихідних дротів генератора з'єднати з НУЛЬОВИМ дротом в розподільчому щиті в квартирі. Все буде працювати. Читайте ІНСТРУКЦІЮ від котла. Там ВСЕ має бути описано.
Більше я нічим допомогти не можу, бо не маю ні котла, ні генератора. В мене є тільки перетворювач напруги 12-220, котрий живить від акумулятора не великої ємності освітлення пару годин в випадку коли зникає електрика.
@@ElectroHouse спасибі 👍
Підкажіть чому якщо увімкнути просто конденсатор без дроселя спрацьовує захист? Я думаю що на двигуні повинна бути індуктивність...
Куди саме Ви ставите конденсатор?
Який захист спрацьовує?
Добрий вечер в мене є два дороселі по 125w,можна їх поставити??? І скільки буде споживати напруги цей фільтр???Дякую.
яким чином я можу знати скільки в ВАШОМУ вмпадку буде споживати фільтр зроблений на Ваших дроселях в 125 W?
Замість даної коробочки можна використовувати стабілізатор напруги часів СССР білий ящичок з клавішою, будова у ньому схожа. Коштує копійки, у мене принаймі працює, можливо ще залежить від котла.
Я про стабілізатори кажу в відео. :) Пропустили?
Але цей стабілізатор на себе тягне дуже багато, чим зменшує час роботи від батареї...
@Sergej Kharchenko
звісно, що тягне. Але Вам нічого не треба збирати.
P.S. Фільтр теж тягне, але менше.
Пробували цей фільтр при роботі на розповсюдженому бензогенераторі Kraft -Delle kd-109?
Ні. Не пробував. Бо в мене немає такого генератора. Мало того, в мене немає опалювального котла. Як би Ви дивилися відео, то знали б, що я виготовив фільтр для товариша.
P.S. Які ще дослідження ви би хотіли, що би я провів? :)
@@ElectroHouse на замовлення зробите фільтр, 150-200вт (це із запасом)?
Пишіть на e-mail казаний на вкладинці "Про канал"
Чи можна використати феритове осердя, яка поправка на поперечний переріз?
ні, не можна
За одну заставку - вже лайк
Доброго вечора, я зробив подібну штуку на ібп , взяв конденсатори паралельно один 400 вольт великий такий ,мікрафарат не видно , інший пусковий з болгарки , одну сторону занулив ,але нажаль добавив конденсатор напряму і ібп пішов дим
Доброго вечора. Підкажіть стільки потрібно намотати витків дротом 1.5кв на кільці діаметром 80мм внутрішнім 50 і висотою 30?
Преріз заліза малуватий 4,5 см. кв. Це навантаження приблизно до 150 Вт. При більшому навантаження осердя буде входити в насичення, і ефекту ніякого не буде крім власного споживання енергії...
Вітаю. 👍Інформація цікава. 🔋⚡🔌💡
вітаю.хочу подякувати вам за змістовне відео.удачі вам.
Як можна зробити упс щоб він невимикався через 30 хвилин
шукайте по запиту "відключити green mode" для свого безперебійника
Если АРС,типа как на картинке к ролику,то ни как.Он там на процессоре....
Добрий вечір а який струм холостого ходу
Дякую друже!!!
Чи можна використати сучасний стабілізатор для котла встановивши його після ббж?
Ні.Він працює зовсім по інакшому принципу
Добрий день
Як можна замовити в Вас такий прилад?
пишіть на e-mail, що вказаний на вкладинці "Про канал"