Kiedyś miałem dwupaliwowy retortowy kocioł Kostrzewy na pellets i ekogroszek z pogodówką (nie widziałem jakiś bardzo dużych korzyści z tego, że piec sam nastawiał sobie temperaturę). Pellets był droższy od ekogroszku i powodował większe problemy. Teraz mam oszczędniejszy kocioł na ekogroszek. Obecne kotły na pellets mają inną konstrukcję i w niedługiej przyszłości planuję zrobić lub kupić sobie hybrydę na pellets i drewno. Trochę jednak odstraszają mnie koszty. Musiałbym kupić bufor, założyć wkład kominowy, a kotły hybrydowe są droższe (sam palnik na pellets to 4-5 tys zł (a na tańszych można się mocno przejechać).
W ciągu ostatnich 2 lat w okresach przejściowych przerabiam kocioł na ekogroszek w kocioł dolnego spalania (wstawiając szamot) i palę drewnem. Wychodzi taniej, ale robocizna to koszmar (mała komora spalania). Niemniej jednak drewno daje niezależność, nie ciąży na mim widmo ETS 2 i można go zdobyć taniej niż oficjalnie. Marzy mi się hybryda, która z buforem, wkładem kominowym i robocizną kosztowała by mniej niż 30 tys. zł
Po pierwsze większość osób ma przewymiarowane piece na ekogroszek, piece te rzadko pracują ze średnią mocą powyżej 30% , a wtedy są najbardziej efektywne i nie produkują sadzy , po drugie jakosć ekogroszku bywa różna( np.kamienie, czy podwyższona spiekalnośc utrudniająca dobre spalanie), po trzecie docieplamy domy, zakladamy okna trzyszybowe, grube drzwi itp, a kocioł nadal zostaje 15 kw w domu 100 m2, ( czyli jest za duży i wchodzi w podtrzymanie, nie jest w stanie idealnie pracować). Teraz tak....w przeciętnie ocieplonym domu, w temperaturach ujemnych przy dobrze dobranym kotle ( sama instalacja czy to sa grzejniki zeliwne , fawiery, miedź, stal, czy plastik ma znikome znaczenie) kocioł na ekogroszek będzie bardziej ekonomiczny ,gdyż mało kaloryczny pellet jest po prostu zbyt drogi
Można worek peletu na plecy , biegać wokół domu. Spróbuj jak będziesz miał ciepło od góry do dołu. Trochę pomysł i nie zamarzniesz każdy sposób jest niezawodny.
I grubo się pan myli jeżeli chodzi o automatyczne odpalanie przez zapalarkę mam kocioł metal fach na ekogroszek z zapalarką i też jak kocioł nie potrzebuje to się wyłącza a różnica jest taka że po wyłczeniu kotła węgiel jeszcze potrafi się żażyć nawet 5 do 6 godzin a jeżeli ktoś ma syf w kotłowni toprzez lenistwo
Wydaje mi się, że w tej prezentacji pominął Pan jedną zasadniczą różnicę między Windhagerem a pozostałymi kotłami na pellet, co oczywiście oprócz automatycznego sterowania ma zasadniczy wpływ na ekonomię użytkowania tego Windhagera i błędne pojęcie o ilości spalanego pelletu a mianowicie ten kocioł tak naprawdę nie spala pelletu tylko zgazowuje pellet i spala powstały gaz coś na podobieństwo kotłów zgazowujących drewno kawałkowe dlatego jest on praktycznie zero emisyjny, niestety nie stać mnie na niego ale chyba mam na to rozwiązanie. Pozdrawiam.
Oczywiście, że można spróbować własnych sił tworząc urządzenie - niestety papierologia, która jest po drodze doprowadza do sytuacji, w której wiele osób rezygnuje z tego pomysłu.
@@justynnowakowski Fakt papierologia, patenty i certyfikaty wykańczają nie jeden ciekawy i pożyteczny pomysł dlatego ten piec który zrobiłem oraz udoskonalony następny robię na własne potrzeby a jeśli komuś się spodoba może skopiować i też sobie zrobić, kilku naśladowców już jest, jak to w filmie ,,pieniądze to nie wszystko"
Witam zastanawiam sie nad zmianą pieca na pelet z ekogroszku.Dom ma 153m2 powierzchni grzewczej,dobrze docieplony,spalam na okres grzewczy niecałe 2 tony ekogroszku 29mj, temperatura w domu 22,5 C zasobnik cw 500 l + kolektory słoneczne hepa ,podłogówka + grzejniki wszystko idzie na temp podłogowej.Jaki kocioł polecił by Pan na mój budynek.Pozdrawiam.
Panie Justynie, oczywiscie sa na rynku kotly na ekogroszek wyposazone w zapalarke, ktore bez problemu odpalaja wegiel w kilka minut, sa tez takie ktorych sterownik sam dobiera nastawy pracy. Co nie zmienia faktu ze pellet czystsze paliwo, ale czy bardziej ekonomiczne? Tu bym polemizował. Zestawia Pan jakies prymitywne kotly tlokowe z lichym sterowaniem, najczesciej przewymiarowane ze swoim "mercedesem", proszę porownac do najlepszych konstrukcji ekogroszkowych na rynku i juz nie będzie takich roznic w sprawnosci. Pozdrawiam
@@justynnowakowskiOgniwo pellet ze sterowaniem Ecoal..Ten sterownik byl też w wersji ekogroszkowej ,nawet taki mam do dzisiaj. Jak on mial opcje sterowania pelnego przez ,,net "to inne firmy mialy o tym dopiero ,,mokre sny" Natomiast pewnie jak zmienie to tez na pellet albo PC . Troche mi sie juz przejadlo pilnowanie kotłowni...
Nie dajcie sie zwariować z tym peletem ... Bedzie jak z pompami ... Grzanie peletem jest drozsze niz groszkiem a jak ktos nie liczy sie z pieniedzmi to niech ogrzewa dom nawet prądem
@@justynnowakowski tak więc coś w tym musi być ... gdyby pellet był tak cudowny to po tych 15 latach były by same peleciaki w gospodarstwach domowych a tak nie jest ... Chyba ludzie nie są aż tak głupi, żeby robić sobie na złość ? Pozdrawiam serdecznie
@@ukaszprzygoda8898 wie Pan że inwestycja w źródło ciepła jest jak z każdą inną decyzja. Nie którzy użytkownicy wola kotły na drewno inni pompy ciepła a jeszcze inni ekogroszek. Nie ma rozwiązania idealnego. Zawsze powtarzam ,,coś za coś" Pozdrawiam.
Jakiś konkretny model kotła Pan poleca, mam 200 m pow. użytkowej, dom średnio ocieplony, chciałem postawić na Blaze zgazowujący drewno, ale zaciekawił mnie Pański film.
Piec na cholc gaz dobra sprawa. Kiedyś samochody na drewno z którego gaz wytwarzano jeździły. Dwie rzeczy trzeba wiedzieć - drewno musi być sezonowane - tylko drzewo liściaste nadaje się do takiego pieca. Znajomy w ten sposób opala dom. Technologia stara jak świat.
@@justynnowakowski jeśli chodzi do pieca na cholc gaz to bardzo się myślisz. Tylko liściaste i sezonowane. Mój znajomy ma taki piec od lat. Działa i jest bardzo ekologiczny. Gaz wytwarzany z drewna. Czemu bruksele nie widzi takich rozwiązań.
Mój sąsiad miał atmosa zgazowującego drewno Ile on się naje... z tym przygotowaniem drewna. Najpierw dostawa, potem piła chodziła non stop aby to pociąć, potem rąbania, miałem wrażenie że przez pół roku rąbał drewno ... 😀. Przecież to średniowiecze i ma sens tylko wtedy gdy ma się swoje drewno. Pracy jest od groma. Sąsiadowi atmos się rozciekł i kupił chyba jakiegoś zebca używke i wstawił palnik na pellet.
Ani pelet ani ekogroszek.jest wiosna idzie lato. W wy co zapasy dostały? Po co komu takie piece. Jest wiosna czas się obudzić. Owies Jest o wiele lepszy nawet koń na nim działa.
Jestem po pierwszym sezonie z pelletem. Zgodnie z moimi wyliczeniami i przewidywaniami poszło go mniej, niż ekogroszku w analogicznym czasie. Dlaczego? Po pierwsze instalacja - miałem ją wykonaną nieprawidłowo, co bardzo zwiększało spalanie. Po drugie - kocioł pelletowy się wygasza, gdy budynek nie potrzebuje energii. W duże mrozy pelletu idzie mi mniej niż ekogroszku, a w okresach około 0 na zewnątrz i trochę więcej idzie dużo mniej. Dodatkowo ogrzewam CWU cały rok, co w skali całego roku jeszcze bardziej działa na korzyść pelletu. No i czysto w kotłowni, ładny zapach, a popiół sypię do kompostu i do ogródka.
Kurwa wiesz co chyba się poświęcę i Cię zaproszę na instalację u mnie ale wcześniej podpiszemy umowę odpowiednią jak to ty przekonujesz mnie że kaloryczność nie ma wpływu na koszt ogrzewania.
śmieszne to wszystko mam kocioł śmieciowy CO2 i pale ekogroszkiem i pelletem no przecież eko u mnie nie ma żadnego dymu z komina i sąsiedzi przychodzili czy z czasem nie jest nam zimno? wchodza do domu a tu gorąco no właśnie to nie Piec jest winien tylko materiał który spalamy i jaką metodą palimy to wszystko dajecie sobie wmawiać że tym nie wolno palic w piecach co2 i tego też nie bo tak jest napisane nie w piecach co2 można palic i pelletem i ekogroszkiem i wszystkim eko..i powiem z doświadczenia że ekogroszek wypada najlepiej jak zauważyłem spalanie węgla w moim domu a ekogroszkiem wynosi prawie to samo jakąś godzine wiecej może spala węgiel ale nie mam pieca zapierdzielonego paląć groszkiem ..drugi sezon pale ekogroszkiem piec czysty komin czysty piec wyczyszcze co jakies 4 palenia a nie codziennie jak weglem...dom 200 m ogrzewane ze 180m i ekogroszek u mnie wygrał wiadomo bo pellet mi nie podołał w Co2 znika w zastraszającym tępie ale zasypac na rozpałke jest dobry szybko łapie temperature trzeba mąćić niż wybierać jakieś nowoczesne piece a jak trzeba bedzie wymieniać piece to niech rząd mi wymieni na koszt bo ja w śmieciuchu cały czas pale eko można? można pozdrawiam
@@justynnowakowski pewnie karczujesz pozostałości po zrębce są za darmo czasami skarb wyskoczy. A z korzenie zmielone też palne. Trochę pracy dobry biznes.
Nawet nie oglądałem całego materiału, bzdury... U mnie idzie pelletu prawie dwa razy więcej niż węgla, dziękuję za pellet...
Otwórz umysł obejrzyj do sameg9 końca. I zastanów się zanim napiszesz ,,bzdura" na swoim przykładzie.
@@justynnowakowski Jak masz w domu termos i laboratorium to i owszem, tylko inwestycja zwróci się Twoim wnukom...
@@artekfrontoza7659 ogrzewanie nie ma się ,,zwracać"
@@justynnowakowski Oki...
Kiedyś miałem dwupaliwowy retortowy kocioł Kostrzewy na pellets i ekogroszek z pogodówką (nie widziałem jakiś bardzo dużych korzyści z tego, że piec sam nastawiał sobie temperaturę). Pellets był droższy od ekogroszku i powodował większe problemy. Teraz mam oszczędniejszy kocioł na ekogroszek. Obecne kotły na pellets mają inną konstrukcję i w niedługiej przyszłości planuję zrobić lub kupić sobie hybrydę na pellets i drewno. Trochę jednak odstraszają mnie koszty. Musiałbym kupić bufor, założyć wkład kominowy, a kotły hybrydowe są droższe (sam palnik na pellets to 4-5 tys zł (a na tańszych można się mocno przejechać).
W ciągu ostatnich 2 lat w okresach przejściowych przerabiam kocioł na ekogroszek w kocioł dolnego spalania (wstawiając szamot) i palę drewnem. Wychodzi taniej, ale robocizna to koszmar (mała komora spalania). Niemniej jednak drewno daje niezależność, nie ciąży na mim widmo ETS 2 i można go zdobyć taniej niż oficjalnie. Marzy mi się hybryda, która z buforem, wkładem kominowym i robocizną kosztowała by mniej niż 30 tys. zł
Ja wchodzę w gaz, i kończę z piecem na wyngiel 😂 trochę będzie mi go brakowało 😝
:)
Po pierwsze większość osób ma przewymiarowane piece na ekogroszek, piece te rzadko pracują ze średnią mocą powyżej 30% , a wtedy są najbardziej efektywne i nie produkują sadzy , po drugie jakosć ekogroszku bywa różna( np.kamienie, czy podwyższona spiekalnośc utrudniająca dobre spalanie), po trzecie docieplamy domy, zakladamy okna trzyszybowe, grube drzwi itp, a kocioł nadal zostaje 15 kw w domu 100 m2, ( czyli jest za duży i wchodzi w podtrzymanie, nie jest w stanie idealnie pracować). Teraz tak....w przeciętnie ocieplonym domu, w temperaturach ujemnych przy dobrze dobranym kotle ( sama instalacja czy to sa grzejniki zeliwne , fawiery, miedź, stal, czy plastik ma znikome znaczenie) kocioł na ekogroszek będzie bardziej ekonomiczny ,gdyż mało kaloryczny pellet jest po prostu zbyt drogi
Tak jak powiedziałem w filmie powtórzę się raz jeszcze proszę nie brać tylko KALORYCZNOŚCI paliwa pod uwagę - to błąd.
Pozdrawiam.
Dom z lat80-tych ocieplenie 5cm piętro nie mieszkalne , mieszkalne parter i kotłownia użytkowana i co wybrać gaz czy coś innego ?
Sugeruje zastanowic się nad pelletem.
Proszę o kontakt w poniedziałek.
Tel. 608-546-789
Można worek peletu na plecy , biegać wokół domu. Spróbuj jak będziesz miał ciepło od góry do dołu. Trochę pomysł i nie zamarzniesz każdy sposób jest niezawodny.
🤣🤣🤣
Ja mieszkam w domu z 37 roku, nie jest demonem termoizolacji palę peletem i nie zamienię tego zestawu w kotłowni za zadne inne pieniądze
I grubo się pan myli jeżeli chodzi o automatyczne odpalanie przez zapalarkę mam kocioł metal fach na ekogroszek z zapalarką i też jak kocioł nie potrzebuje to się wyłącza a różnica jest taka że po wyłczeniu kotła węgiel jeszcze potrafi się żażyć nawet 5 do 6 godzin a jeżeli ktoś ma syf w kotłowni toprzez lenistwo
Nie mylę się.
Sprzedałem oraz widziałem już tysiące kotłowni.
To jak pan myśli , po co w tym kotle jest zabudowana zapalarka ?
Ja już wybrałem i powiem szczerze nie zamienię ani paliwa ani kotła na nic innego.....pozdrawiam
Super 🫡💪💪
Witam jaki musiałbym mieć piec na pelet do ogrzania 110 m i jaki pan poleca pozdrawiam
Witam.
Coś najmniejszego - 10 kW z modulacją od 3,3 kW
Jeżeli chodzi o kotły pelletowe to sprzedaje tylko kotły firmy Windhager - BioWIN.
Witam zapomniałem napisać że wodę użytkowa też bym grzał i jaka cena takiego pieca
Wydaje mi się, że w tej prezentacji pominął Pan jedną zasadniczą różnicę między Windhagerem a pozostałymi kotłami na pellet, co oczywiście oprócz automatycznego sterowania ma zasadniczy wpływ na ekonomię użytkowania tego Windhagera i błędne pojęcie o ilości spalanego pelletu a mianowicie ten kocioł tak naprawdę nie spala pelletu tylko zgazowuje pellet i spala powstały gaz coś na podobieństwo kotłów zgazowujących drewno kawałkowe dlatego jest on praktycznie zero emisyjny, niestety nie stać mnie na niego ale chyba mam na to rozwiązanie. Pozdrawiam.
Czekamy na kocioł zrobiony od A do Z przez Pana 🔥
@@Tomekgbw Plan wydaje się dobry ale są też inne dlatego na razie brak czasu i kocioł niestety musi poczekać w kolejce do realizacji. Pozdrawiam.
Oczywiście, że można spróbować własnych sił tworząc urządzenie - niestety papierologia, która jest po drodze doprowadza do sytuacji, w której wiele osób rezygnuje z tego pomysłu.
@@justynnowakowski Fakt papierologia, patenty i certyfikaty wykańczają nie jeden ciekawy i pożyteczny pomysł dlatego ten piec który zrobiłem oraz udoskonalony następny robię na własne potrzeby a jeśli komuś się spodoba może skopiować i też sobie zrobić, kilku naśladowców już jest, jak to w filmie ,,pieniądze to nie wszystko"
@@wiesaw564 chętnie poznam założenia.
Witam zastanawiam sie nad zmianą pieca na pelet z ekogroszku.Dom ma 153m2 powierzchni grzewczej,dobrze docieplony,spalam na okres grzewczy niecałe 2 tony ekogroszku 29mj, temperatura w domu 22,5 C zasobnik cw 500 l + kolektory słoneczne hepa ,podłogówka + grzejniki wszystko idzie na temp podłogowej.Jaki kocioł polecił by Pan na mój budynek.Pozdrawiam.
Witam. BioWIN 2 Lite 10 kW.
@@justynnowakowski Dziękuję czy na tego meila mogę prosić w tej sprawie.
@@GrzegorzNicpoń-o8q proszę do mnie napisać
jnowakowski@bado.com.pl
@@justynnowakowski Nie mogę do Pana wysłać meila ponieważ blokuje mnie poczta.
@@GrzegorzNicpoń-o8q proszę spróbować na adres: justyn.nowakowski@o2.pl
Potem mów o przycisku subskrybuj.
🫡
Panie Justynie, oczywiscie sa na rynku kotly na ekogroszek wyposazone w zapalarke, ktore bez problemu odpalaja wegiel w kilka minut, sa tez takie ktorych sterownik sam dobiera nastawy pracy. Co nie zmienia faktu ze pellet czystsze paliwo, ale czy bardziej ekonomiczne? Tu bym polemizował. Zestawia Pan jakies prymitywne kotly tlokowe z lichym sterowaniem, najczesciej przewymiarowane ze swoim "mercedesem", proszę porownac do najlepszych konstrukcji ekogroszkowych na rynku i juz nie będzie takich roznic w sprawnosci. Pozdrawiam
Proszę podać nazyw tych kotłów chętnie się przyjże.
@@justynnowakowski
Palnik sv-200, sterownik skzp-05, kościół skamp-pv, ale jest też wiele innych
@@justynnowakowskiOgniwo pellet ze sterowaniem Ecoal..Ten sterownik byl też w wersji ekogroszkowej ,nawet taki mam do dzisiaj. Jak on mial opcje sterowania pelnego przez ,,net "to inne firmy mialy o tym dopiero ,,mokre sny" Natomiast pewnie jak zmienie to tez na pellet albo PC . Troche mi sie juz przejadlo pilnowanie kotłowni...
Jak bedzie drozszy eko groszek o 45 euro na tonie to i pellett zdrozeje...prawo rynku
Pewnie tak.
Nie dajcie sie zwariować z tym peletem ... Bedzie jak z pompami ... Grzanie peletem jest drozsze niz groszkiem a jak ktos nie liczy sie z pieniedzmi to niech ogrzewa dom nawet prądem
Spokojnie. Kotły pelletowe sprzedaje od 15 lata i co roku słyszę to samo.
@@justynnowakowski tak więc coś w tym musi być ... gdyby pellet był tak cudowny to po tych 15 latach były by same peleciaki w gospodarstwach domowych a tak nie jest ... Chyba ludzie nie są aż tak głupi, żeby robić sobie na złość ? Pozdrawiam serdecznie
@@ukaszprzygoda8898 wie Pan że inwestycja w źródło ciepła jest jak z każdą inną decyzja. Nie którzy użytkownicy wola kotły na drewno inni pompy ciepła a jeszcze inni ekogroszek.
Nie ma rozwiązania idealnego. Zawsze powtarzam ,,coś za coś"
Pozdrawiam.
Brawo Ja jestem w 3%
🫠
Jakiś konkretny model kotła Pan poleca, mam 200 m pow. użytkowej, dom średnio ocieplony, chciałem postawić na Blaze zgazowujący drewno, ale zaciekawił mnie Pański film.
Jeżeli chodzi o kocioł pelletowy to tylko BioWIN z firmy Windhager.
Piec na cholc gaz dobra sprawa. Kiedyś samochody na drewno z którego gaz wytwarzano jeździły. Dwie rzeczy trzeba wiedzieć
- drewno musi być sezonowane
- tylko drzewo liściaste nadaje się do takiego pieca. Znajomy w ten sposób opala dom. Technologia stara jak świat.
@@stanisawzakrzewski8328 zgoda.
Ale jeżeli chodzi o drewno może być iglaste.
@@justynnowakowski jeśli chodzi do pieca na cholc gaz to bardzo się myślisz. Tylko liściaste i sezonowane. Mój znajomy ma taki piec od lat. Działa i jest bardzo ekologiczny. Gaz wytwarzany z drewna. Czemu bruksele nie widzi takich rozwiązań.
Mój sąsiad miał atmosa zgazowującego drewno Ile on się naje... z tym przygotowaniem drewna. Najpierw dostawa, potem piła chodziła non stop aby to pociąć, potem rąbania, miałem wrażenie że przez pół roku rąbał drewno ... 😀. Przecież to średniowiecze i ma sens tylko wtedy gdy ma się swoje drewno. Pracy jest od groma. Sąsiadowi atmos się rozciekł i kupił chyba jakiegoś zebca używke i wstawił palnik na pellet.
Ani pelet ani ekogroszek.jest wiosna idzie lato. W wy co zapasy dostały? Po co komu takie piece. Jest wiosna czas się obudzić. Owies Jest o wiele lepszy nawet koń na nim działa.
Można i tak.
Wiosna idzie co tam 🌞
Nie dajmy suw zwariować przez zielony ład fikcyjny
Nikt nie daje się zwariować. Easy.
👌👨🏫
💪
Jestem po pierwszym sezonie z pelletem. Zgodnie z moimi wyliczeniami i przewidywaniami poszło go mniej, niż ekogroszku w analogicznym czasie. Dlaczego? Po pierwsze instalacja - miałem ją wykonaną nieprawidłowo, co bardzo zwiększało spalanie. Po drugie - kocioł pelletowy się wygasza, gdy budynek nie potrzebuje energii. W duże mrozy pelletu idzie mi mniej niż ekogroszku, a w okresach około 0 na zewnątrz i trochę więcej idzie dużo mniej. Dodatkowo ogrzewam CWU cały rok, co w skali całego roku jeszcze bardziej działa na korzyść pelletu. No i czysto w kotłowni, ładny zapach, a popiół sypię do kompostu i do ogródka.
Brawo
Kurwa wiesz co chyba się poświęcę i Cię zaproszę na instalację u mnie ale wcześniej podpiszemy umowę odpowiednią jak to ty przekonujesz mnie że kaloryczność nie ma wpływu na koszt ogrzewania.
Nie zamierzam skorzystać.
Ps. Ty się poświęcisz? 🤣😂
Ps.2. Słuchaj uważnie, całego filmu. A nie wybierasz sobie jeden element i zgrywasz Pana i władcę.
Tylko ekogroszk
Nie.
Czy poperia pań emisji co2 i zielony ład?
@@Wisnia25 ostatnio kolega zadał mi takie pytanie. A jak Pan myśli? Oglądał Pan jakiś moje filmy?
śmieszne to wszystko mam kocioł śmieciowy CO2 i pale ekogroszkiem i pelletem no przecież eko u mnie nie ma żadnego dymu z komina i sąsiedzi przychodzili czy z czasem nie jest nam zimno? wchodza do domu a tu gorąco no właśnie to nie Piec jest winien tylko materiał który spalamy i jaką metodą palimy to wszystko dajecie sobie wmawiać że tym nie wolno palic w piecach co2 i tego też nie bo tak jest napisane nie w piecach co2 można palic i pelletem i ekogroszkiem i wszystkim eko..i powiem z doświadczenia że ekogroszek wypada najlepiej jak zauważyłem spalanie węgla w moim domu a ekogroszkiem wynosi prawie to samo jakąś godzine wiecej może spala węgiel ale nie mam pieca zapierdzielonego paląć groszkiem ..drugi sezon pale ekogroszkiem piec czysty komin czysty piec wyczyszcze co jakies 4 palenia a nie codziennie jak weglem...dom 200 m ogrzewane ze 180m i ekogroszek u mnie wygrał wiadomo bo pellet mi nie podołał w Co2 znika w zastraszającym tępie ale zasypac na rozpałke jest dobry szybko łapie temperature trzeba mąćić niż wybierać jakieś nowoczesne piece a jak trzeba bedzie wymieniać piece to niech rząd mi wymieni na koszt bo ja w śmieciuchu cały czas pale eko można? można pozdrawiam
A co to za kocioł na dwutlenek węgla (CO2) 🤔🤔
Ja nie spalam pellet ani ekogroszku 😲
Spalam zrębki drzewne 🙂
Apropo słowa eko groszek
Które wogole jest dla mnie nadciagane w stosunku do paliwa 😆
Rewelacja.
Również mam w ofercie tego typu rozwiązania.
Zresztą mam kilka filmów o zrębce.
@@justynnowakowski pewnie karczujesz pozostałości po zrębce są za darmo czasami skarb wyskoczy. A z korzenie zmielone też palne. Trochę pracy dobry biznes.
Prawda. Wystarczy troche ruszyć głową.
@@stanisawzakrzewski8328 Różnie !
Akurat po zrębie w lesie nie .
Ale teraz od znajomego po czyszczeniu parku obszar około 5 ha.
@@Dariusz-h9d masz rację jeśli zrębki po sosnie,swierku czy jodle sama żywica i twarde drzewo. Tak to dobre paliwo tylko wymaga obróbki
Bzdury
Nie.