Ha még nem ültél repülőn, valószínűleg nem is magától a repüléstől, hanem inkább az ismeretlentől félsz. Hidd el, néhány alkalom után már ugyanolyan nyugalommal fogsz felszállni egy gépre, mint a vonatra. Ha esetleg ezt a videót nem láttad, javaslom nézd meg, mert ebben pont azt próbálom bizonyítani, hogy a repülés teljesen biztonságos: th-cam.com/video/ORg7NUiulNE/w-d-xo.html
A 13 szám nincs repülőkön. Ha a vészkijárathoz ülsz a légi utaskísérők elmondják vész esetén mit kell tenned. Az ülés alatt van a mentő mellény amit sokan ellopnak😓 Illetve sokan azonnal felfújják amit tilos mert a vízbe landolás esetén azonnal a gép tetejére nyom és esélytelen a kijutás. Ezért kell a gépből való kijutás után meghúzni a madzagot. Nagyon szuper videoid vannak igy tovább sokat okosodok belőlük😊
Nagyon köszönöm a kiegészítéseket! Mondjuk 13. üléssor szokott lenni. A felfújással kapcsolatban viszont egy dolgot nem értek. Azt szokták kérni a légi Barbik, hogy a sajátodat ne, de a gyerekét fújd fel már a gépen. Ez logikus azért, mert kint már nem biztos, hogy lesz rá esélyed. Logikátlan azért, mert ők ugyanúgy a plafonhoz préselődhetnek.
@@Gazdaságosutazó Még nem találkoztam 13 számú üléssel. De majd megfigyelem megint ha megyek. Egy dokufilmben láttam és valahol olvastam ,hogy ne fújják fel elsőre a mentőmellényt mert a plafonhoz nyom ha viz alá kerül a gép és nem fog kijutni igy senki. Nem tudom mikor volt de egy utas szállítónak vízen kellett landolni. A legtöbb ember az előre felfujt mentőmellény miatt fulladt meg mert a plafonhoz nyomta őket. Azok menekültek csak meg akik a gépből kijutva fújták fel. Ez okozta a legtöbb ember halálát és nem a vizen landolás.
Elsőre nekem is hihetetlennek tűnt, ezért több forrásból is ellenőriztem. Mindenhol ezt írták. Ha abból indulunk ki, hogy csak az emberiség 17%-a él a fejledtnek mondható világban, már nem is annyira valószínűtlen az 5%.
@@jutkamutka5766 Csak képzeld el, mennyi olyan terület, és ember van, akik a nagyvárosokban, és minden infrastruktúrával távol élnek. Sivatagi, pusztaságon, erdőkben és ezer más helyen élő milliárdok. Nézd meg Kínát, Ázsiát, Afrikát, és a Távol-Keletet. De még Dél-Amerikát is. Sőt, csak gondolj a hazánkra is. Itt is millióról beszélhetünk, akik még soha nem repültek. Nem olyan hihetetlen ez. 😊
Én 90%ot tippeltem, nem gondoltam hogy 95% lesz, de én simán hietőnek gondolom. Sok sajnos a szegény akiknek nem is telik rá hogy repülgessen. Nekem a 2 miliárd utas volt sok évente @@jutkamutka5766
Köszönjük szépen a videót. A parfümöket IS megtiltanám a repülőn...de más helyeken is!! Borzasztóan zavaró, arról nem is beszélve, hogy vannak allergiás emberek is, akik rosszúl is lesznek a tömény, kellemetlen parfümöktől.
Valahol érthető, amit írsz, mert valóban kellemetlen olyan ember mellett ülni, akire ráborult egy drogéria. A baj az, hogy ez nem kivitelezhető. Nehéz meghúzni a határt a kellemes illat és a tömény parfümszag között. Nem is beszélve arról, hogy ami az egyik embernek finom illat, az más számára lehet elviselhetetlen bűz. Azt meg végképp nem lehet elvárni egyetlen reptéri alkalmazottól sem, hogy egyesével végigszimatolja az utasokat.
Az előadó konkrétan én vagyok. Sajnos tudom, hogy hangsúlyozásban távol vagyok a tökéletestől. Amíg nem próbáltam szöveget felmondani, azt gondoltam, hogy ez a legegyszerűbb dolog a világon. Aztán hamar rájöttem, hogy egyáltalán nem az. Igyekszem javítani a beszédtechnikámon.
Jó volt a videó! Viszont hiányoltam belőle a Maldív-szigeti repülőteret, ami maga egy sziget és nem túl nagy. Saját szememmel láttam, hogy ott hogy szállnak le és fel a gépek. Illetve jó lett volna, ha benne van az Emirates osés a dubai repülőtér. Fantasztikus és megdöbbentő látvány!
Tudom, sok mindent lehetett volna még elmondani ebben a videóban. Viszont nem akartam ennél hosszabbat készíteni, úgyhogy rengeteg tényt kénytelen voltam kihagyni.
Én utazgatós vagyok, de én sem szeretem. Főleg mióta a fapadosok átalakították a légiközlekedést. Előtte még volt valami szertartása a repülős utaknak, most meg már amellett, hogy dögunalmas, olyan érzése van az embernek, mintha légi termékbemutatóra ment volna. Én úgy tartom, hogy a repülés az utazás kellemetlen velejárója.
Ha az oxigén maszk valamilyen meghibásodás miatt leesik, először mindig magunknak kell felcsatolni meg abban az esetben is, ha gyerek ül mellettünk. Ennek az az oka, hogy csak akkor tudunk segíteni másokon, ha oxigén hiány miatt nem vesztettük el az eszméletünket.
Rengetegszer ultem mar repulon, nagyon szeretek repulon utazni. Meg kis repulon is ultem. Antonov. Indulasnal vagyok a legnyugodtabb, de nem tudom megmondani miert. Jo erzes a start. Sajnos nem mindenkit kene engedni repulon utazni. Sok ember mikor kier a Repterre es kezeben az utlevele, elfelejt gondolkodni es viselkedni. Ugy viselkedik mintha egy delegacio tagja lenne, pedig egyszeru civil. Masik ami visszataszito: szinte ures borondot nyikorogva huzzak maguk utan, jelezve most utazom. En hatizsakkal szoktam menni, kisebb mint a kotelezo meret es persze kerek nelkuli. En azt sem ertem, amikor becsekkolas elott kezdenek az emberek pakolni es belepreselni dolgokat vagy kidobni. En otthon szoktam fixen bepakolni es a rutinvizsgalat sem tart sokaig. Max a sorbanallas. Szerintem ha mindenki komolyan keszulne fol az utra gyorsabban lehetne haladni es a repulo is pontosabban indulna. Meg valami: ha vki fel repulni mas utazast valasszon maganak. En sohasem feltem. Elso ut volt erdekes vagyis nem tudtam mi fog tortenni de ezt senki nem vette eszre, csak az utastarsam tudta, hogy izgulok kicsit. Visszafele mar ilyen nem volt. Talan 2-3 het mulva ismet utazom, megyek haza kicsit korulnezni.
Valahol érthető a ceremónia, amit páran lenyomnak a reptéren, mert sokaknak az utazás életük nagy eseménye. Én az általad leírt jelenségre, úgy tekintek, mint a repterek velejárója. Erről egyébként az jut eszembe, amikor a rendszerváltás után megnyíltak a nyugati határok. Sokszor láttam, hallottam akkoriban honfitársainkat üvöltözni az utcán és a tengerpartokon. Mindezt valószínűleg azért tették, hogy megmutassák másoknak, hogy ők bizony ott vannak "nyugaton". Csak azt nem vették figyelembe a nagy performansz közepette, hogy aki látja, hallja őket, az is ott van, tehát valójában nincs kinek felvágni a jelenlétükkel. Akkoriban igyekeztem olyan helyekre utazni inkább, ahol kevésbé vannak ilyen jellegű magyarok. Vagyis kerültem Bécset és az észak-olasz tengerpartokat.
Jó pár évvel ezelőtt egy felszálláskor egy idősebb hölgy hatalmasat sikított, pont a hátam mögött. Persze ettől mindenki jól megijedt. Aztán később elmondta, hogy biztos volt benne, hogy a gépünk zuhanni kezdett. Ezután néztem utána, hogy mi okozza ezt az érzést. Általában, ha olyan valakivel utazom, aki fél a repüléstől, ezt előre el szoktam neki mondani. Az a tapasztalatom, hogy ezután már sokkal kevésbé paráznak az út során.
A pilóták egyenruhája. Azért vannak egyenruhában, mert az bizalmat vált ki az emberekből, hatátozottságot, tudást társítanak mellé az emberek, ami növeli a bizalmat feléjük. És tiszteletet is kivált az emberekből. A stewardessek is ezért IS vannak formaruhában.
Köszönöm a kiegészítést! Igazad lehet, mert egyszer valamelyik kis ázsiai légitársaság gépével repültem. Mindkét pilóta rövidgatyában és szakadt pólóban jelent meg. Ráadásul mindkettő úgy nézett ki, hogy ha este jönnének szembe velem, átmennék inkább az utca túloldalára. Az egyik egész úton cigizett, a másik pedig ordítva telefonált. Nem mondanám, hogy ez volt a legkellemesebb repülőút életemben. Bár hozzáteszem, rajtuk az egyenruha sem javított volna sokat. 😂
Érdekes a 90-es években is egy repülöjegy 40.000-, 50.000-,60.000 forint volt Europán belül. Ez az ár nem nagyon változott. Igen ám de a 90-es években csak húszonezreket kerestek és még sokszar a Malév Tu 154-es járata drágább volt mint a Lufthansa Boeing-je. Mivel a Tu-154 esen elerett az orrom vére gyermekként de a Lufthansa Boeingján sohasem. Konkrétan 1994-ben a Malév Tu - 154-es járata 57.000 forint volt mig a Lufthansa Boeing járata ugyan azon az utvinalon csak 46.000 forint volt. Erre emlékszem.
A 90-es évek közepén jártam először Bangkokban, mégpedig Malév géppel. Akkor a jegy 70 ezer Ft volt. Abban az időben ugyanennyi volt Bp - New York is. A Sydney repülőjegyért pedig a 90-es évek második felében 140-et fizettem. Ebben az árban benne voltak stop overek is. Odafelé mindig megálltam pár napra Bangkokban vagy Hongkongban, visszafelé pedig Szingapúrban. Akkoriban Európán belül általában stoppal vagy vonattal utaztam, úgyhogy az európai repjegyek árára nem emlékszem. Egyébként a relatív árcsökkenés oka egyértelműen a fapados légitársaságok megjelenésének köszönhető. Őszintén szólva én már nagyon várom az interkontinentális fapadosokat is.
Általában úgy készítem a videókat, hogy először megírom és felmondom a szöveget, aztán vágom hozzá a képet. Vágáskor én is észrevettem ezt a hibát, de úgy ítéltem meg, hogy nem akkora horderejű, hogy ezért érdemes lenne újra felmondani ezt a részt. Ettől függetlenül teljesen igazad van, köszönöm a javítást!
Az első, második, harmadik repülős utazás nagy élmény. A 100. már dögunalom. Rosszabb, mint egy vonat, mert még a mozgásban is korlátozva vagy. Nem is beszélve a fapadosokról, ahol ha melléd ül egy nagyobb darab utas, már annak is örülhetsz, ha kapsz levegőt. Én úgy szoktam mondani, hogy a repülés az utazás szükséges velejárója, amin túl kell esni.
Na ezt nem gondoltam volna: egyszer Budapest-Porto retúr, egyszer Budapest-Eindhoven retúr, egyszer Budapest-Frankfurt retúr, egyszer Hamburg-Budapest retúr és kétszer Debrecen-London retúr összesen 12 repülő úttal már a 4%ban vagyok 😂😂😂 És még Egyiptomba meg Törökországba, Norvégiába el se repültem nyaralni. 😮
Érdekes tény: akkár hányszor érkezek magyarországra és adom át az útlevelem nem üdvözölnek és nem is köszönök el a tisztek míg én meg teszem ezt a kis gesztust feléjük 😢
Ez inkább szomorú, mint érdekes. Biztos azért írták ki, hogy üdvözöljük Magyarországon, hogy mondani már ne kelljen. Hozzáteszem, más országokban sem láttam még kedves, mosolygós vámosokat.
@@Gazdaságosutazónekem 2019-ben Izraelben volt a legkedvesebb fogadtatásom az útlevél ellenőrzésnél. Egyenesen azt kérdezték, hogy mit keresel itt? 🙆😂 Mondom na b.meg, hova jöttem 😂
Azt vajon tudtad-e hogy a Concorde forgalomból kivonása után, a világ leggyorsabb utasszállító repülőgépe melyik volt? Ilyen gépe a Malévnak is volt, ez pedig a Tu-154!! Bizony!
Nem, ezt nem tudtam. Pedig annak idején többször utaztam is ezzel a szovjet csodával. Életemben ez volt az első típus, amivel repültem. Egyszer még azt is megengedték a pilóták, hogy fel- és leszálláskor beüljek a pilótafülkébe. Ma ez sajnos már elképzelhetetlen lenne. Köszi az infót!
@@Gazdaságosutazóhogy annak idején beülhettél a pilótafülkébe, ami ma már elképzelhetetlen utazáskőzbenről jutott eszembe: a világ leg idősebb légi utaskisérőjével készült riport, melyben elmesélte hogy amikor kezdte a szakmáját csak"úriemberek" voltak az utasok, akik tudta k viselkedni és mindenkor tekintettel voltak utastársaikra és a repülö személyzetére is! Csak 1 szösszenet volt részemről! (Milyen jó hogy nem utazhat mindenki repülővel, mint anno a "szabolcsi füstössel.) Amúgy remek videó, most akadtam "rád"! Erre és az Izlandira 10/10pont!😂 👍
Gyors volt, de nem a leggyorsabb. Az első felszállásakor már repült a B727-es, ami hajszállal többet tudott, a Concord kivonása után pedig már más gyorsabb gépek is voltak, pl a B747.
Abszolút hihető a 95% Kb az emberiség felé nemhogy repülőn nem ült, de még nem is telózott, stb stb Én nagyon sokszor repültem, kb 100, de egyetlen egy családtagom sem!
Szerintem csak úgy érzed. A sebesség nem csökken, csak nem növekszik tovább. De ezen felesleges lenne összevesznünk. A lényeg, hogy ugyanez a jelenség okozza felszálláskor a süllyedés érzését.
Minden adatnak igyekeztem több forrásból is utánanézni. Ezzel együttvéve elképzelhetőnek tartom, hogy becsúsztak hibák, mert előfordulhat, hogy bizonyos dolgokat egymástól vették át a különböző oldalak. Ha konkrétan leírnád, hogy mi a baromság, azt azért megköszönném. :)
@@SMatthew Ez teljes 28 másodperc, ha tényleg téves. Egy majdnem 13 perces videóban. perces videóban. Kiigazítás persze tök jó, de akkor érdemes leírni a tévedés helyes magyarázatát. Talán óvatosabban kellene bánni a szavakkal, kedves hozzászóló.😊 Baráti üdvözlettel, Tamás
@@SMatthew Nem minden téves. Akit érdekel a repülés az tudja, hogy sokkal pontosabban meg lehet fogalmazni az elhangzottakat, de alapjában tévesnek nem nevezném az egészet.
Utasszállító géppel repülni nem akkora élmény, mint egy kis géppel. Nem tudom merre felé laksz, de ha van a közeletekben kis repülőtér, ahol vannak vitorlázó gépek, általában pár ezer forintért felvisznek egy un. iskola körre. Utoljára kb. 5 éve a budaörsi repülőtéren ha jól emlékszem 3000 volt egy repülés. Szerintem ma sem lehet több 5-6 ezernél. Bármikor oda lehet menni, amikor látod, hogy kint vannak a vitorlázók, nem kell előre bejelentkezni. Felszállás után általában azt is megengedi a pilóta, hogy te irányítsd a gépet, csak akkor nyúl bele, ha hülyeséget csinálsz. Szoval szerintem ha szereted a repülést ez a legolcsóbb és legjobb módja, hogy kipróbáld. Ráadásul ez sokkal élvezetesebb, mint egy nagy gép.
@@Gazdaságosutazó Nos én ezeket a kis gépeket nagyon veszélyesnek tartom. Instabilak, sokkal hamarabb kerülhetnek bajba mint a nagyok. Soha nem ülnék fel ezekre.
@@jutkamutka5766 Ez butaság. A gépeknek át kell esnie a felszállás előtti rutinon. A kisgépekkel jellemzően emberi hiba miatt történik baj. És valóban, egy Airbus 1 órában unalmasabb, mint 8 órát vonatozni. Egy Cessnával érzed az erőket. Meg a Cessna jó kis gép.
Pont ezt akartam én is írni. Ahhoz, hogy valaki egy kereskedelmi járaton kapitány lehessen, az 5-12 év tanulás mellett kell 1500 repült óra is. A PPL (private pilot licence) jogosítványhoz elég egy tanfolyam és 30 repült óra. A kisgépek esetében (meg a nagyoknál is) a balesetek 99,9%-a emberi hibára vezethető vissza. Én is imádok kisgépekkel repülni. Egy Cessna 152 vagy 172 igazi repülés élmény, ellentétben egy utasszállítóval. Nem is beszélve egy vitorlázóról, ami olyan, mint egy nagyon durva hullámvasút.
Köszönöm a tájékoztatást.Sok országban jártam Európán belül,de még soha nem últem repülőn.Egyszer ki kéne próbálnom.,de félek.
Ha még nem ültél repülőn, valószínűleg nem is magától a repüléstől, hanem inkább az ismeretlentől félsz. Hidd el, néhány alkalom után már ugyanolyan nyugalommal fogsz felszállni egy gépre, mint a vonatra. Ha esetleg ezt a videót nem láttad, javaslom nézd meg, mert ebben pont azt próbálom bizonyítani, hogy a repülés teljesen biztonságos:
th-cam.com/video/ORg7NUiulNE/w-d-xo.html
A 13 szám nincs repülőkön. Ha a vészkijárathoz ülsz a légi utaskísérők elmondják vész esetén mit kell tenned. Az ülés alatt van a mentő mellény amit sokan ellopnak😓 Illetve sokan azonnal felfújják amit tilos mert a vízbe landolás esetén azonnal a gép tetejére nyom és esélytelen a kijutás. Ezért kell a gépből való kijutás után meghúzni a madzagot.
Nagyon szuper videoid vannak igy tovább sokat okosodok belőlük😊
Nagyon köszönöm a kiegészítéseket! Mondjuk 13. üléssor szokott lenni. A felfújással kapcsolatban viszont egy dolgot nem értek. Azt szokták kérni a légi Barbik, hogy a sajátodat ne, de a gyerekét fújd fel már a gépen. Ez logikus azért, mert kint már nem biztos, hogy lesz rá esélyed. Logikátlan azért, mert ők ugyanúgy a plafonhoz préselődhetnek.
@@Gazdaságosutazó Még nem találkoztam 13 számú üléssel. De majd megfigyelem megint ha megyek. Egy dokufilmben láttam és valahol olvastam ,hogy ne fújják fel elsőre a mentőmellényt mert a plafonhoz nyom ha viz alá kerül a gép és nem fog kijutni igy senki. Nem tudom mikor volt de egy utas szállítónak vízen kellett landolni. A legtöbb ember az előre felfujt mentőmellény miatt fulladt meg mert a plafonhoz nyomta őket. Azok menekültek csak meg akik a gépből kijutva fújták fel. Ez okozta a legtöbb ember halálát és nem a vizen landolás.
November elején utazom legközelebb, akkor megnézem az ülésszámozást. Most már én is kíváncsi vagyok erre. :)
@@Lujza.78 Idén repültem először életemben.Wizzair, A321neo, a visszaúton a 13A-n ültem.
@@zoli771018. Na tessék akkor a wizzair nál van. Jó tudni😊Az Eurowing -nél még nem láttam.
Nagyon érdekes videó, jöhet még ilyen. :)
Köszi! Lehet, hogy lesz még egy rész, mert elég sok érdekességet kihagytam ebből a videóból.
Hajrá Újpest 😄😄😄😄😄
Köszönjük az újabb érdekes videót!
Köszi!
Szuper volt, köszi! 👍
Köszi!
Köszönjük!
Nagyon köszönöm!
Köszönöm a videor. Bár számomra hihetetlen, h 95 % a az emberisegnek nem utazott repülőn!!✈
Elsőre nekem is hihetetlennek tűnt, ezért több forrásból is ellenőriztem. Mindenhol ezt írták. Ha abból indulunk ki, hogy csak az emberiség 17%-a él a fejledtnek mondható világban, már nem is annyira valószínűtlen az 5%.
Ezt én abszolút nem hiszem el.
Valóban hihetetlenül hangzik, de ha a google-el rákeresel, mindenhol ezt az adatot fogod találni.
@@jutkamutka5766
Csak képzeld el, mennyi olyan terület, és ember van, akik a nagyvárosokban, és minden infrastruktúrával távol élnek.
Sivatagi, pusztaságon, erdőkben és ezer más helyen élő milliárdok.
Nézd meg Kínát, Ázsiát, Afrikát, és a Távol-Keletet.
De még Dél-Amerikát is.
Sőt, csak gondolj a hazánkra is. Itt is millióról beszélhetünk, akik még soha nem repültek.
Nem olyan hihetetlen ez. 😊
Én 90%ot tippeltem, nem gondoltam hogy 95% lesz, de én simán hietőnek gondolom. Sok sajnos a szegény akiknek nem is telik rá hogy repülgessen. Nekem a 2 miliárd utas volt sok évente @@jutkamutka5766
Köszönjük szépen a videót. A parfümöket IS megtiltanám a repülőn...de más helyeken is!! Borzasztóan zavaró, arról nem is beszélve, hogy vannak allergiás emberek is, akik rosszúl is lesznek a tömény, kellemetlen parfümöktől.
Valahol érthető, amit írsz, mert valóban kellemetlen olyan ember mellett ülni, akire ráborult egy drogéria. A baj az, hogy ez nem kivitelezhető. Nehéz meghúzni a határt a kellemes illat és a tömény parfümszag között. Nem is beszélve arról, hogy ami az egyik embernek finom illat, az más számára lehet elviselhetetlen bűz. Azt meg végképp nem lehet elvárni egyetlen reptéri alkalmazottól sem, hogy egyesével végigszimatolja az utasokat.
jutkamutka,ezzel nagyon egyetertek.
Valóban érdekes dolgokat hallottunk, köszönet érte. Az előadó beszédén azonban van némi csiszolni való.
Az előadó konkrétan én vagyok. Sajnos tudom, hogy hangsúlyozásban távol vagyok a tökéletestől. Amíg nem próbáltam szöveget felmondani, azt gondoltam, hogy ez a legegyszerűbb dolog a világon. Aztán hamar rájöttem, hogy egyáltalán nem az. Igyekszem javítani a beszédtechnikámon.
Jó volt a videó! Viszont hiányoltam belőle a Maldív-szigeti repülőteret, ami maga egy sziget és nem túl nagy. Saját szememmel láttam, hogy ott hogy szállnak le és fel a gépek. Illetve jó lett volna, ha benne van az Emirates osés a dubai repülőtér. Fantasztikus és megdöbbentő látvány!
Tudom, sok mindent lehetett volna még elmondani ebben a videóban. Viszont nem akartam ennél hosszabbat készíteni, úgyhogy rengeteg tényt kénytelen voltam kihagyni.
Koszönöm a válaszodat!@@Gazdaságosutazó
Repultem mar,de nem szeretem a repulest.Nem vagyok utazgatos tipus.Koszonom szepen az erdekes videot.❤
Én utazgatós vagyok, de én sem szeretem. Főleg mióta a fapadosok átalakították a légiközlekedést. Előtte még volt valami szertartása a repülős utaknak, most meg már amellett, hogy dögunalmas, olyan érzése van az embernek, mintha légi termékbemutatóra ment volna. Én úgy tartom, hogy a repülés az utazás kellemetlen velejárója.
Ha az oxigén maszk valamilyen meghibásodás miatt leesik, először mindig magunknak kell felcsatolni meg abban az esetben is, ha gyerek ül mellettünk. Ennek az az oka, hogy csak akkor tudunk segíteni másokon, ha oxigén hiány miatt nem vesztettük el az eszméletünket.
Rendkivul érdekes volt, igen birom a videókat, amiket csinálsz!
Nagyon köszönöm!
Amúgy szuper a videó köszi
Rengetegszer ultem mar repulon, nagyon szeretek repulon utazni. Meg kis repulon is ultem. Antonov. Indulasnal vagyok a legnyugodtabb, de nem tudom megmondani miert. Jo erzes a start. Sajnos nem mindenkit kene engedni repulon utazni. Sok ember mikor kier a Repterre es kezeben az utlevele, elfelejt gondolkodni es viselkedni. Ugy viselkedik mintha egy delegacio tagja lenne, pedig egyszeru civil. Masik ami visszataszito: szinte ures borondot nyikorogva huzzak maguk utan, jelezve most utazom. En hatizsakkal szoktam menni, kisebb mint a kotelezo meret es persze kerek nelkuli. En azt sem ertem, amikor becsekkolas elott kezdenek az emberek pakolni es belepreselni dolgokat vagy kidobni. En otthon szoktam fixen bepakolni es a rutinvizsgalat sem tart sokaig. Max a sorbanallas. Szerintem ha mindenki komolyan keszulne fol az utra gyorsabban lehetne haladni es a repulo is pontosabban indulna. Meg valami: ha vki fel repulni mas utazast valasszon maganak. En sohasem feltem. Elso ut volt erdekes vagyis nem tudtam mi fog tortenni de ezt senki nem vette eszre, csak az utastarsam tudta, hogy izgulok kicsit. Visszafele mar ilyen nem volt. Talan 2-3 het mulva ismet utazom, megyek haza kicsit korulnezni.
Valahol érthető a ceremónia, amit páran lenyomnak a reptéren, mert sokaknak az utazás életük nagy eseménye. Én az általad leírt jelenségre, úgy tekintek, mint a repterek velejárója. Erről egyébként az jut eszembe, amikor a rendszerváltás után megnyíltak a nyugati határok. Sokszor láttam, hallottam akkoriban honfitársainkat üvöltözni az utcán és a tengerpartokon. Mindezt valószínűleg azért tették, hogy megmutassák másoknak, hogy ők bizony ott vannak "nyugaton". Csak azt nem vették figyelembe a nagy performansz közepette, hogy aki látja, hallja őket, az is ott van, tehát valójában nincs kinek felvágni a jelenlétükkel. Akkoriban igyekeztem olyan helyekre utazni inkább, ahol kevésbé vannak ilyen jellegű magyarok. Vagyis kerültem Bécset és az észak-olasz tengerpartokat.
Feleségemmel az elmúlt 10 évben, 16x nyaraltunk repülős út során :) ❤
Klassz video😊
Köszönöm!
Na, már az első témánál okosabb lettem. Senki se tudta miről beszélek amikor azt mondom, hogy olyan mintha zuhannánk. Köszi az infót!
Jó pár évvel ezelőtt egy felszálláskor egy idősebb hölgy hatalmasat sikított, pont a hátam mögött. Persze ettől mindenki jól megijedt. Aztán később elmondta, hogy biztos volt benne, hogy a gépünk zuhanni kezdett. Ezután néztem utána, hogy mi okozza ezt az érzést. Általában, ha olyan valakivel utazom, aki fél a repüléstől, ezt előre el szoktam neki mondani. Az a tapasztalatom, hogy ezután már sokkal kevésbé paráznak az út során.
sosem éreztem, pedig repültem nem egyszer
A pilóták egyenruhája.
Azért vannak egyenruhában, mert az bizalmat vált ki az emberekből, hatátozottságot, tudást társítanak mellé az emberek, ami növeli a bizalmat feléjük.
És tiszteletet is kivált az emberekből.
A stewardessek is ezért IS vannak formaruhában.
Köszönöm a kiegészítést! Igazad lehet, mert egyszer valamelyik kis ázsiai légitársaság gépével repültem. Mindkét pilóta rövidgatyában és szakadt pólóban jelent meg. Ráadásul mindkettő úgy nézett ki, hogy ha este jönnének szembe velem, átmennék inkább az utca túloldalára. Az egyik egész úton cigizett, a másik pedig ordítva telefonált. Nem mondanám, hogy ez volt a legkellemesebb repülőút életemben. Bár hozzáteszem, rajtuk az egyenruha sem javított volna sokat. 😂
@@Gazdaságosutazó
Elhiszem! 😄🤣
A belso vilagitas visszavetele es a sotetelok felhuzasa nem csak az ejszakai jaratokra ervenyesek.
Érdekes a 90-es években is egy repülöjegy 40.000-, 50.000-,60.000 forint volt Europán belül.
Ez az ár nem nagyon változott.
Igen ám de a 90-es években csak húszonezreket kerestek és még sokszar a Malév Tu 154-es járata drágább volt mint a Lufthansa Boeing-je.
Mivel a Tu-154 esen elerett az orrom vére gyermekként de a Lufthansa Boeingján sohasem.
Konkrétan 1994-ben a Malév Tu - 154-es járata 57.000 forint volt mig a Lufthansa Boeing járata ugyan azon az utvinalon csak 46.000 forint volt.
Erre emlékszem.
A 90-es évek közepén jártam először Bangkokban, mégpedig Malév géppel. Akkor a jegy 70 ezer Ft volt. Abban az időben ugyanennyi volt Bp - New York is. A Sydney repülőjegyért pedig a 90-es évek második felében 140-et fizettem. Ebben az árban benne voltak stop overek is. Odafelé mindig megálltam pár napra Bangkokban vagy Hongkongban, visszafelé pedig Szingapúrban. Akkoriban Európán belül általában stoppal vagy vonattal utaztam, úgyhogy az európai repjegyek árára nem emlékszem. Egyébként a relatív árcsökkenés oka egyértelműen a fapados légitársaságok megjelenésének köszönhető. Őszintén szólva én már nagyon várom az interkontinentális fapadosokat is.
10:41 Sikerült megmutatni a folyamatosan világító navigációs fényeket és közben azt mondani róluk, hogy villognak...
Általában úgy készítem a videókat, hogy először megírom és felmondom a szöveget, aztán vágom hozzá a képet. Vágáskor én is észrevettem ezt a hibát, de úgy ítéltem meg, hogy nem akkora horderejű, hogy ezért érdemes lenne újra felmondani ezt a részt. Ettől függetlenül teljesen igazad van, köszönöm a javítást!
Egyszer Londonba és vissza Budapestre 🙂🛫✈️
Tartottam tőle, mert egy repülő nagyon máshogy viselkedik mozgásban, de tetszett.😬🥵🙂🙄
Az első, második, harmadik repülős utazás nagy élmény. A 100. már dögunalom. Rosszabb, mint egy vonat, mert még a mozgásban is korlátozva vagy. Nem is beszélve a fapadosokról, ahol ha melléd ül egy nagyobb darab utas, már annak is örülhetsz, ha kapsz levegőt. Én úgy szoktam mondani, hogy a repülés az utazás szükséges velejárója, amin túl kell esni.
Na ezt nem gondoltam volna: egyszer Budapest-Porto retúr, egyszer Budapest-Eindhoven retúr, egyszer Budapest-Frankfurt retúr, egyszer Hamburg-Budapest retúr és kétszer Debrecen-London retúr
összesen 12 repülő úttal már a 4%ban vagyok 😂😂😂
És még Egyiptomba meg Törökországba, Norvégiába el se repültem nyaralni. 😮
Akkor van még mit pótolnod. Jó utat kívánok, bárhová is mész legközelebb!
Érdekes tény: akkár hányszor érkezek magyarországra és adom át az útlevelem nem üdvözölnek és nem is köszönök el a tisztek míg én meg teszem ezt a kis gesztust feléjük 😢
Ez inkább szomorú, mint érdekes. Biztos azért írták ki, hogy üdvözöljük Magyarországon, hogy mondani már ne kelljen.
Hozzáteszem, más országokban sem láttam még kedves, mosolygós vámosokat.
Akkár?😂😂
@@Gazdaságosutazónekem 2019-ben Izraelben volt a legkedvesebb fogadtatásom az útlevél ellenőrzésnél. Egyenesen azt kérdezték, hogy mit keresel itt? 🙆😂
Mondom na b.meg, hova jöttem 😂
3:42 ETS2 hangeffekt ugye?
Bocs, ez valószínűleg az én tudatlanságom, de nem tudom mi az az ETS2. Ezt egy hangkönyvtárból vettem. Ez az Airbus eredeti figyelmeztető hangja.
Euro Truck Simulator 2
Amikor megérkezel egy parkolóba, akkor szólal meg
nem
@@WilliamUK. Játszottál az ETS2-vel vagy az ATS-el?
@@GTAManRCR Igen jatszottam es csak hasonlit a jatekban levo effekt.
Azt vajon tudtad-e hogy a Concorde forgalomból kivonása után, a világ leggyorsabb utasszállító repülőgépe melyik volt? Ilyen gépe a Malévnak is volt, ez pedig a Tu-154!! Bizony!
Nem, ezt nem tudtam. Pedig annak idején többször utaztam is ezzel a szovjet csodával. Életemben ez volt az első típus, amivel repültem. Egyszer még azt is megengedték a pilóták, hogy fel- és leszálláskor beüljek a pilótafülkébe. Ma ez sajnos már elképzelhetetlen lenne. Köszi az infót!
@@Gazdaságosutazóhogy annak idején beülhettél a pilótafülkébe, ami ma már elképzelhetetlen utazáskőzbenről jutott eszembe: a világ leg idősebb légi utaskisérőjével készült riport, melyben elmesélte hogy amikor kezdte a szakmáját csak"úriemberek" voltak az utasok, akik tudta k viselkedni és mindenkor tekintettel voltak utastársaikra és a repülö személyzetére is! Csak 1 szösszenet volt részemről! (Milyen jó hogy nem utazhat mindenki repülővel, mint anno a "szabolcsi füstössel.) Amúgy remek videó, most akadtam "rád"! Erre és az Izlandira 10/10pont!😂 👍
Gyors volt, de nem a leggyorsabb. Az első felszállásakor már repült a B727-es, ami hajszállal többet tudott, a Concord kivonása után pedig már más gyorsabb gépek is voltak, pl a B747.
Abszolút hihető a 95%
Kb az emberiség felé nemhogy repülőn nem ült, de még nem is telózott, stb stb
Én nagyon sokszor repültem, kb 100, de egyetlen egy családtagom sem!
Nekem ez az adat eléggé valószerűtlenül hangzik. Azért tettem bele mégis, mert az összes forrás, amit találtam, ugyanezt a 95%-ot említi.
Soha nem utaztan még..
Én sem utaztam még soha semilyen repülő eszközön. :)
Kívánom neked, hogy mielőbb összejöjjön!
2:40-nél "...kint tartja az elemeket, és bent az utastér nyomását." Elemeket? Azok mik?
A közel 1000 km/órás menetszél, a -40 fok, meg ilyenek. Ezt nem akartam kirészletezni, azt gondoltam ez így is mindenkinek egyértelmű.
95% eleg lesokkolo. Video elejen volt egy extrem tippem, hogy 10bol 1 ember ult repulon, de gyorsan elvetettem a tippet.
Ez számomra is meglepő, sőt szinte hihetetlen adat. Ettől függetlenül minden forrás, amit találtam, ugyanezt mutatja.
az autó meg is torpan egy kicsit már amelyik nem csak úgy érzed.
Szerintem csak úgy érzed. A sebesség nem csökken, csak nem növekszik tovább. De ezen felesleges lenne összevesznünk. A lényeg, hogy ugyanez a jelenség okozza felszálláskor a süllyedés érzését.
Elég nagy baromságok vannak benne! :)
Minden adatnak igyekeztem több forrásból is utánanézni. Ezzel együttvéve elképzelhetőnek tartom, hogy becsúsztak hibák, mert előfordulhat, hogy bizonyos dolgokat egymástól vették át a különböző oldalak. Ha konkrétan leírnád, hogy mi a baromság, azt azért megköszönném. :)
@@Gazdaságosutazó 10:50-től 11:18-ig konkrétan csak téves információ hangzik el
@@SMatthewde buta vagy. Ahelyett, hogy konkrétumot írnál, csak tovább ködösítesz. Nyilván fogalmad sincs semmiről.
@@SMatthew Ez teljes 28 másodperc, ha tényleg téves. Egy majdnem 13 perces videóban. perces videóban.
Kiigazítás persze tök jó, de akkor érdemes leírni a tévedés helyes magyarázatát.
Talán óvatosabban kellene bánni a szavakkal, kedves hozzászóló.😊
Baráti üdvözlettel, Tamás
@@SMatthew Nem minden téves. Akit érdekel a repülés az tudja, hogy sokkal pontosabban meg lehet fogalmazni az elhangzottakat, de alapjában tévesnek nem nevezném az egészet.
A viszki se ha te repülön múltkor megittam fél üveg Jim Beam et és nem éreztem semmit. Csak miután leszálltok
Ez elég bátorra sikeredett😏
Nem pontosan értem, hogy mit értesz ez alatt…
Én már vagy 20 éve szeretem a repülőgépeket, de még nem repültem😢
Utasszállító géppel repülni nem akkora élmény, mint egy kis géppel. Nem tudom merre felé laksz, de ha van a közeletekben kis repülőtér, ahol vannak vitorlázó gépek, általában pár ezer forintért felvisznek egy un. iskola körre. Utoljára kb. 5 éve a budaörsi repülőtéren ha jól emlékszem 3000 volt egy repülés. Szerintem ma sem lehet több 5-6 ezernél. Bármikor oda lehet menni, amikor látod, hogy kint vannak a vitorlázók, nem kell előre bejelentkezni. Felszállás után általában azt is megengedi a pilóta, hogy te irányítsd a gépet, csak akkor nyúl bele, ha hülyeséget csinálsz. Szoval szerintem ha szereted a repülést ez a legolcsóbb és legjobb módja, hogy kipróbáld. Ráadásul ez sokkal élvezetesebb, mint egy nagy gép.
@@Gazdaságosutazó Nos én ezeket a kis gépeket nagyon veszélyesnek tartom. Instabilak, sokkal hamarabb kerülhetnek bajba mint a nagyok. Soha nem ülnék fel ezekre.
@@jutkamutka5766 Ez butaság. A gépeknek át kell esnie a felszállás előtti rutinon.
A kisgépekkel jellemzően emberi hiba miatt történik baj.
És valóban, egy Airbus 1 órában unalmasabb, mint 8 órát vonatozni.
Egy Cessnával érzed az erőket. Meg a Cessna jó kis gép.
Pont ezt akartam én is írni. Ahhoz, hogy valaki egy kereskedelmi járaton kapitány lehessen, az 5-12 év tanulás mellett kell 1500 repült óra is. A PPL (private pilot licence) jogosítványhoz elég egy tanfolyam és 30 repült óra. A kisgépek esetében (meg a nagyoknál is) a balesetek 99,9%-a emberi hibára vezethető vissza. Én is imádok kisgépekkel repülni. Egy Cessna 152 vagy 172 igazi repülés élmény, ellentétben egy utasszállítóval. Nem is beszélve egy vitorlázóról, ami olyan, mint egy nagyon durva hullámvasút.
@@Gazdaságosutazó Összefoglalva. A nagyvas unalmas, de tényleg, vonatozn iis jobb...