BALANSER to Wzrost żywotności akumulatorów: Działanie Balanserów Aktywnego i Pasywnego. S5E038

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 11 พ.ค. 2023
  • Witamy na kanale mrAkumulator! Dzisiaj przedstawiamy wykład na temat połączeń równoległych i szeregowych akumulatorów. W prosty sposób omówimy zasady i zastosowanie tych technik w przechowywaniu i dostarczaniu energii elektrycznej. Przygotujcie się na poznanie kluczowych informacji!
    Połączenie równoległe polega na połączeniu kilku akumulatorów, gdzie anody są ze sobą połączone, a katody również. Istnieje kilka ważnych zasad, które warto zrozumieć:
    1. Napięcie: Napięcie w połączeniu równoległym pozostaje takie samo jak napięcie pojedynczego akumulatora.
    2. Pojemność: Połączenie równoległe zwiększa całkowitą pojemność, ponieważ sumujemy pojemności wszystkich akumulatorów.
    3. Prąd: Możemy dostarczać większy prąd poprzez połączenie równoległe, ponieważ sumujemy maksymalne prądy dostarczane przez poszczególne akumulatory.
    4. Ładowanie i rozładowywanie: W połączeniu równoległym akumulatory są ładowane i rozładowywane z równym napięciem i prądem, co zapewnia równomierne działanie.
    Połączenie równoległe akumulatorów jest wykorzystywane w różnych zastosowaniach:
    - Zwiększenie pojemności: Połączenie równoległe umożliwia przechowywanie większej ilości energii, co jest przydatne w aplikacjach, gdzie potrzebujemy długotrwałego dostarczania energii.
    - Zwiększenie prądu: Połączenie równoległe pozwala na dostarczanie większego prądu, co jest korzystne w aplikacjach o wysokim zapotrzebowaniu na energię.
    - Zwiększenie niezawodności: Połączenie równoległe zapewnia redundantność, co oznacza, że w przypadku awarii jednego akumulatora, pozostałe nadal dostarczają energię.
    Połączenie szeregowe polega na połączeniu kilku akumulatorów w taki sposób, że anoda jednego akumulatora jest połączona z katodą kolejnego. Oto kilka kluczowych zasad:
    1. Napięcie: Połączenie szeregowe zwiększa całkowite napięcie, ponieważ sumujemy napięcia poszczególnych akumulatorów.
    2. Pojemność: Połączenie szeregowe nie zmienia całkowitej pojemności, pozostaje taka sama jak pojedynczego akumulatora.
    3. Prąd: Maksymalny prąd, jaki może dostarczyć połączenie szeregowe, jest taki sam jak maksymalny prąd dostarczany przez pojedynczy akumulator.
    4. Ładowanie i rozładowywanie: Akumulatory w połączeniu szeregowym muszą być ładowane i rozładowywane z równym prądem, aby uniknąć nierównomiernego rozładowania.
    Połączenie szeregowe znajduje zastosowanie w różnych obszarach:
    - Zwiększenie napięcia: Połączenie szeregowe umożliwia zwiększenie całkowitego napięcia, co jest przydatne w aplikacjach, które wymagają wyższego napięcia do zasilania urządzeń elektrycznych.
    - Dostosowanie do wymagań: Połączenie szeregowe pozwala na dostosowanie układu do konkretnych wymagań napięciowych, na przykład w przypadku zasilania urządzeń elektronicznych.
    - Zwiększenie efektywności: W niektórych przypadkach, połączenie szeregowe może prowadzić do większej efektywności, na przykład w systemach fotowoltaicznych, gdzie wyższe napięcie może być wykorzystane do bardziej efektywnego ładowania baterii.
    Połączenie równoległe akumulatorów znajduje zastosowanie w:
    - Systemach zasilania rezerwowego: Wykorzystuje się je w przypadku, gdy potrzebne jest długotrwałe dostarczanie energii w sytuacjach awaryjnych, takich jak przerywanie zasilania.
    - Systemach zasilania słonecznego: W instalacjach fotowoltaicznych, gdzie istotne jest gromadzenie i dostarczanie energii w sposób ciągły.
    - Elektrycznych pojazdach: W przypadku pojazdów elektrycznych, hybrydowych lub łodzi elektrycznych, gdzie połączenie równoległe akumulatorów zapewnia większą pojemność i zasięg.
    Natomiast połączenie szeregowe akumulatorów znajduje zastosowanie w:
    - Zasilaniu urządzeń o wyższym napięciu: W przypadku urządzeń elektronicznych lub systemów zasilania, które wymagają wyższego napięcia niż pojedynczy akumulator może dostarczyć.
    - Aplikacjach motoryzacyjnych: W przypadku samochodów elektrycznych, skuterów czy rowerów elektrycznych, gdzie zwiększenie napięcia jest kluczowe dla efektywnego działania silnika.
    - Systemach fotowoltaicznych: W instalacjach solarnych, gdzie konieczne jest zwiększenie napięcia w celu efektywnego ładowania baterii lub podłączenia do sieci elektrycznej.
    Zapraszam i pozdrawiam
    Robert Mazurek
    Vlog firmy: / Świat akumulatorów
    Vlog english: / @thebatterychurch
    🏪 Mój tradycyjny sklepy z akumulatorami to:
    "Świat Akumulatorów" Szczecin ul. Gryfińska 106
    🛒 Moje sklepy internetowe z akumulatorami:
    Sklep internetowy: www.e-moto.pl/
    Elektryka do kamperów: www.mrKapitan.pl
    Robert Mazurek, twórca kanały @mrAkumulator i firmy Świat Akumulatorów oraz portalu AKUBIZ a także jednego z pierwszych sklepów internetowych z akumulatorami w Europie www.e-moto.pl
    #balanser #łączenieakumulatorów #balanserpasywny #balanseraktywny
    #Akumulatory #RobertMazurek #ŚwiatAkumulatorów
  • ยานยนต์และพาหนะ

ความคิดเห็น • 135

  • @banytube
    @banytube ปีที่แล้ว +4

    Wiedzy nigdy za wiele, ale chciałbym nadmienić, że pojemność chemicznego źródła energii elektrycznej nie jest ściśle związana z jego rezystancją wewnętrzną. Przykładowo ogniwa R20 budowało się do zastosowania w latarkach i miały pojemność 2 Ah, oraz do radioodbiorników o pojemności 5 Ah. W akumulatorach NiCd, NiMH, kwasowych czy litowych 18650 jest podobnie. Wysokoprądowe mają mniejszą rezystancję, ale też mniejszą pojemność. Przykład: 2600 mAh prąd ładowania 2,6 A , 3500 mAh prąd ładowania 1,7 A.

  • @Rob-Sam
    @Rob-Sam ปีที่แล้ว +4

    18:33 oczywiście jak będę w okolicy to do Was wstąpię.
    PS.
    Bardzo ciekawy odcinek.

  • @MrAndrzejWu
    @MrAndrzejWu หลายเดือนก่อน

    bardzo ciekawe, dziękuję.

  • @ArkadiuszJaskulski
    @ArkadiuszJaskulski ปีที่แล้ว +1

    Dobre i praktyczne porady, gratulacje i podziękowania :-)

  • @tomsowul420
    @tomsowul420 ปีที่แล้ว +2

    Bardzo dobry i przydatny materiał. Pozdrawiam Robercie

  • @piterstg
    @piterstg ปีที่แล้ว +3

    Świetny materiał

  • @piterwilk7383
    @piterwilk7383 ปีที่แล้ว +3

    Super materiał !!!

  • @Kaloryfer16
    @Kaloryfer16 ปีที่แล้ว +12

    Mam wrażenie, że rok temu broniłeś w tym filmie: th-cam.com/video/k3q_Q1Eoz9c/w-d-xo.html zdania, że nie trzeba balansować pod warunkiem doboru tych samych baterii :) Mam wrażenie, że podobne podejście miałeś w tym filmie: th-cam.com/video/AONmposWpac/w-d-xo.html . Mimo, że wielu, łączenie ze mną pisało o niebezpieczeństwach braku balansowania. Co wpłynęło na tę zmianę zdania? Zagadnienie balansowania aktywnego jest bardzo złożone przy dużych bateriach. Istnieje bardzo wiele algorytmów/metod balansowania aktywnego. To co jest na filmie pokazuje podstawową ideę i jest cenne w sensie popularyzacji wiedzy ale warto mieć świadomość, że poważne balansowanie aktywne jest skomplikowane i DUŻO droższe od pasywnego. Dlatego tego typu balansery, pomimo swoich zalet, wciąż nie są szeroko stosowane. Pozdrawiam!

    • @dziadekprill
      @dziadekprill 8 หลายเดือนก่อน +1

      Masz rację.. !!! I dziwie się, że dał sobie wcisnąć taki kit..! A przy tym stracił swą wiarygodność "fachowca" ! Pan "Myster Akumulator"

  • @jarokosc5338
    @jarokosc5338 ปีที่แล้ว +6

    Siemka , ciekawy filmik subik dawno jest i łapka w górę , poruszane są ciekawe tematy dla wszystkich przypominają że trzeba myśleć , jak czegoś nie zepsuć przy eksperymentach z elektrycznością dzięki .

  • @tomekzleszna7578
    @tomekzleszna7578 ปีที่แล้ว +3

    tylko że akumulator "12V" - to 6 ogniw połączonych szeregowo, kto pamięta akumulatory z odkręcanymi korkami ten wie, że zdarza się, że woda odparowuje z różną intensywnością z różnych cel i balansowanie całego akumulatora traktowanego jako "jedno ogniwo" - to półśrodek - akumulatory powinny być balansowane na poziomie celi

  • @CiNoLZ
    @CiNoLZ ปีที่แล้ว +4

    Nawet w akumulatorze do wkrętarki przy wymianie ogniw stosuje się balanser (BMS). Normalna sprawa.

    • @rafalk5527
      @rafalk5527 ปีที่แล้ว +2

      tak, w mojej wkretarce z akumulatorem kwasowym też jest balanser :/

  • @rafalinio0
    @rafalinio0 9 หลายเดือนก่อน

    No takiego materiał szukałem z takimi balanserami

  • @andrzejwrobel6411
    @andrzejwrobel6411 ปีที่แล้ว +9

    Według mnie balanser miałby sens ale tylko wtedy gdyby kontrolował napięcia na wszystkich celach w akumulatorach. Co z tego, że napięcie jest kontrolowane na całym akumulatorae jeżeli i tak cele w jednym akumulatorze różnią się między sobą. Gdy padnie jakaś cela to i tak akumulator jest do wymiany i drugi też ponieważ już ma inne parametry niż nowy.

    • @Zcooger
      @Zcooger ปีที่แล้ว +2

      Owszem, takiej kontroli napięcia nie posiadasz w akumulatorach bez wewnętrznego BMS takich jak WET, AGM. O wiele lepsze pod tym względem są litowo-jonowe oraz LFP, które wewnętrznie muszą posiadać BMS.

  • @elektrodatv
    @elektrodatv ปีที่แล้ว +1

    Ciekawe urządzenie, w UPSach do kilkudziesięciu kVA i siłowniach DC łańcuchy akumulatorów AGM zwykle nie są balansowane, dobra ładowarka wykrywa uszkodzenie (wzrost temperatury, rezystancji wewnętrznej) słabsza ładuje dalej co kończy się przeładowaniem i czasem rozerwaniem/spuchnięciem akumulatorów.

  • @marcinsojka2897
    @marcinsojka2897 ปีที่แล้ว

    Mam BL10 super rozwiązanie 3 sztuki akurat dla magazynu 48v
    Równolegle dla 4 lub więcej akumulator też można było pokazać dużo teraz buduje magazyny energii dla Off-Grid powiększając sobie w ten sposób pojemność magazynów mię tylko dla napięcia 24v ale tez 48v
    Pozdrawiam serdecznie
    Dobrej kawy z rana

  • @mototesty
    @mototesty 11 หลายเดือนก่อน

    Pytanie czy jeśli powodem rozjeżdżania się akumulatorów jest róznica ich pojemności to czy dobrym pomysłem będzie do słabszego akumulatora dołożyć równolegle np. motocyklowego 7 czy 9ah aby tą róznice skompensować ?

  • @seta666666
    @seta666666 ปีที่แล้ว +3

    MrAkumulator, a macie e ofercie akumulatory trakcyjne?

  • @marychamery
    @marychamery 8 หลายเดือนก่อน +1

    czyli z tego wynika że do aku połączonych równolegle nie ma potrzeby podłaczania balansera ?dobrze rozumiem ?

  • @wolneslimaki7510
    @wolneslimaki7510 ปีที่แล้ว

    Czy przed łączeniem równoległym akumulatorów AGM trzeba oba naładować na full, czy niekoniecznie?

  • @off-grid1307
    @off-grid1307 ปีที่แล้ว

    Witam. A co sądzisz o moich balanserach? Kiedy chciałem kupić AZO, to ich nie było. Kupiłem takie balansery jak mam na filmie. Plusem z mojego punktu widzenia jest to, że wyświetlają co się dzieje z akumulatorami.

  • @yandix2000
    @yandix2000 10 หลายเดือนก่อน +1

    Super materiał. Mam jednak pytanie. Czy oni produkują też balancery do baterii trakcyjnych (widlaki)

    • @dziadekprill
      @dziadekprill 8 หลายเดือนก่อน

      Dobre pytanie.. a może produkują dla okrętów podwodnych, bo tam jest 100 razy więcej ogniw..

  • @pawekrzeminski4133
    @pawekrzeminski4133 5 หลายเดือนก่อน

    Dla zasięgu

  • @krecik4388
    @krecik4388 ปีที่แล้ว

    Czy błędne wskazania diod w Balanserach BL5 zostały naprawione-poprawione?

  • @djigo3215
    @djigo3215 ปีที่แล้ว

    Witam,pytanie do inzynierów ,mam 2szt 12v 300Ah chce pałaczyc rownolegle,akumulatory sa z BMS jaka ładowarke polecacie by ladowac 2 naraz

  • @MackAbrams75
    @MackAbrams75 ปีที่แล้ว +1

    Czy te balansery sa w ofercie e-moto ?

  • @wojtekgauszka5691
    @wojtekgauszka5691 8 หลายเดือนก่อน

    Siema a jeśli mamy połączenie mieszane to można zastosować balanser.

  • @TomaszZylkaPV
    @TomaszZylkaPV ปีที่แล้ว +1

    Ciekawy temat. Mam baterie LifePo4 24V 100Ah w szeregu i własnie zastanawiam się jakiego użyć balansera zeby ich nie uszkodzić złym balanserem.

    • @mateuszmazur1482
      @mateuszmazur1482 ปีที่แล้ว

      Mam dokładnie ten sam przypadek. I nie znalazłem jeszcze na rynku bslanser 2x24V i to Lifepo4. Masz coś namierzonego? Na drugą rękę tak myślę czy to konieczne przy lifepo4, ich krzywej ładowania/rozładowania i bmsach (tu akurat jak nic słabszy aku wyłączy ładowanie i tego lepszego/bardziej pojemnego).

    • @TomaszZylkaPV
      @TomaszZylkaPV ปีที่แล้ว +1

      @@mateuszmazur1482
      ja je narazie myślę zamienić miejscami co jakiś czas

  • @carburator52
    @carburator52 4 หลายเดือนก่อน +1

    Tak ale zapominacie, że już sam akumulator ma 6 cel, która kazda z nich jest odzielnym akumulatorem i tam nie ma żadnego balansera a takie same zasady i tam działają?

  • @qpeciarz1902
    @qpeciarz1902 ปีที่แล้ว +1

    Kto z producentów jako pierwszy zacznie stosować balanser w akumulatorze kwasowym?

  • @krystiankapkowski5320
    @krystiankapkowski5320 ปีที่แล้ว +2

    Kurcze Robert! Wkońcu ktoś to bardzo ładnie przedstawił tak że nawet mój brat niedowiarek zakumał o co kaman ;) Świetna i profesjonalna robota!! Już wiem że jak będę robić tzw. mały off-grid to muszę kupić sobie Aktywny Balanser 5A firmy AZO Digital Sp.z o.o. !! Wielkie dzięki !! :)

  • @Kaizenpol
    @Kaizenpol ปีที่แล้ว +4

    1. Jak nie każda cela jest "balansowona" osobna to co zyskujemy dzięki balanserowi? Poszczególne cele dalej będą ulegały degradacji... Ale czy w kwasiaku na pewno?
    2. Jak bardzo szkodzi akumulatorowi kwasowemu "przeładowywanie" przy tak niskich napięciach, jakie obsługują balansery? Czemu nawet w prostackich, starych instalacjach w samochodach nie nastąpiło szkodliwe przeładowywanie akumulatorów? Nie wystarczy kontrolować poziomu elektrolitu i dolewać wody w razie potrzeby? Ewentualnie jeszcze pilnować temperatury i przerywać, gdy któryś akumulator przekroczy zadaną i sprawdzenie czy przypadkiem nie jest uszkodzony (np. zwarcie jednej celi)?
    3. Są w ogóle balansery, co potrafią zrobić gęstość? Czy balanser pomaga wyrównując poziom naładowania między akumulatorami (ale nie między celami przy kwasiakach, bo to musiałby zrobić producent akumulatora) a szkodzi nie potrafiąc zrobić gęstości?

    • @marcinmotylinski1796
      @marcinmotylinski1796 ปีที่แล้ว +2

      Akumulatory kwasowe są fajne, bo "samobalansujące" dzięki zjawisku gazowania właśnie. Jak kiedyś musiałeś dolać więcej wody do konkretnej celi, to właśnie dlatego że tam się zbalansowało. Ten problem dotyczy głównie akumulatorów bezobsługowych, tam gdzie wody nie dolejesz. A w takim akumulatorze o gęstość nie walczysz.

    • @krystiankapkowski5320
      @krystiankapkowski5320 ปีที่แล้ว

      Dokładnie.. Balanser pomaga w równym czasie naładować do tych samych napięć akumulatory połączone szeregowo.. W równoległym połączeniu nieco inaczej to wygląda

  • @rabbitflow1
    @rabbitflow1 9 หลายเดือนก่อน

    panowie a co polaczeniem szeregowo równolegle razem jak te balancery zastosować ile ich potrzeba przy czterech akmulatorach 100 ah

  • @fhuhandart4177
    @fhuhandart4177 ปีที่แล้ว +9

    To może przy okazji poprosisz AZO żeby nie olewało klientów i żeby wsparcie odbierało telefony oraz emaile. Poczytaj opinie o firmie całkowity brak wsparcia.

    • @mrAkumulator
      @mrAkumulator  ปีที่แล้ว +2

      mam to samo, dajemy radę odbierać co 4-5 telefon a maile odpisuję jeszcze z kwietnia, ale poproszę. Robert

    • @martamarta7978
      @martamarta7978 ปีที่แล้ว +6

      @@mrAkumulator To nie jest tłumaczenie Robercie, gdy prowadzi się biznes tego typu, to obowiązkowo trzeba pomyśleć o obsłudze technicznej, a jeśli ma się choć trochę pojęcia o biznesie , to marketingowo jest wręcz wskazane. Jakoś firma "Volt",czy "Green Cell" znakomicie sobie radzi w sprawach kontaktu z klientem ; )

    • @krystiankapkowski5320
      @krystiankapkowski5320 ปีที่แล้ว +1

      @@martamarta7978 zgadzam się że kontakt telefoniczny jest ważny ale Robert i jego wspólnicy pracują tak jak chcą i dzięki temu mają tak wysoki poziom obsługi oraz zarabiają na tyle by im się to opłacało.. Gdyby chcieli odbierać trylion telefonów to to musieli by do tego przeznaczyć że dwie osoby na cały dzień lub zlecić usługę taka firmie zewnętrznej.. W pierwszym wypadku traci się moc produkcyjna i jakość, natomiast w opcji drugiej traci się masę czasu i pieniędzy tak by przeszkolić telefonistów którzy by odbierali telefony a Firmie zewnętrznej jeszcze trzeba zapłacić.. Finalnie i tak każda decyzję podejmowali by chłopaki.. Jak widzicie jeżeli podoba się Wam jakość towarów i usług oferowanych przez między innymi mrAkumulator Ak. Robert Mazurek i spółka to musicie się pofatygować do Szczecina do Firmy i na miejscu pogadać.. Robert zawsze zaprasza klientów, którym może na miejscu pokazać i doradzić.. Fachowców jest mało i są do nich kolejki.. Jeśli do fachowca nie ma kolejki to nie jest to dobry fachowiec 😁👌😉

    • @wladkoglad4920
      @wladkoglad4920 ปีที่แล้ว +8

      Dokładnie tak !
      Polityka "Azo": "kup - a później sobie radź"
      Sam zrezygnowałem z produktów tej firmy właśnie z tego powodu.
      Tłumaczenie że ludzi brak jest żenujące. Jak ludzi brak, to se zatrudnijta....
      Niczym się to nie różni od produktów bezpośrednio z Chin, taki sam support, tyle że z Chin taniej 😉

    • @wladkoglad4920
      @wladkoglad4920 ปีที่แล้ว +8

      @@mrAkumulator Robert, właśnie uświadomiłeś ludziom, że 80% klientów nie ma u Ciebie szans na pomoc techniczną. To naprawdę "świetna" reklama, nie wspomnę o marnowaniu takiego potencjału zarobkowego.

  • @rafalf1358
    @rafalf1358 ปีที่แล้ว +2

    Temat bardzo ciekawy. Tylko ciężko się ogląda. Nagrywane przy słabym oświetleniu i pływa ostrość.

  • @micglanc6779
    @micglanc6779 ปีที่แล้ว +1

    Legenda głosi że ta kawa uwalnia pełnię aromatu zalana elektrolitem 😎

  • @lynna2217
    @lynna2217 ปีที่แล้ว +2

    A jak beda 2 akumulatory lifepo4 z bmsem spiete szeregowo na 48 V to tez musi byc balanser?

    • @pepsikpepsik2141
      @pepsikpepsik2141 ปีที่แล้ว

      Wydaje mi się że muszą być ładowane osobno lub równolegle a przy połączeniu szeregowym można tylko rozładowywać ale mogę się mylic

    • @krisk1236
      @krisk1236 11 หลายเดือนก่อน

      Tam masz balanser dla każdego ogniwa oddzielnie. Ładowanie zakończy się po naładowaniu ostatniego ogniwa do osiągnięcia napięcia maksymalnego.

  • @Ari9310
    @Ari9310 ปีที่แล้ว +2

    Super materiał, ale... nie do końca rozumiem czemu balanser jest aż taki konieczny. Akumulator 12V składa się z 6 cell po 2v, coś tam kiedyś mówiłeś że tu balanser nie jest potrzebny bo technologia tych akumulatorów zapewnia automatyczne balansowanie w sensie że naładowana cela zaczyna przyjmować coraz mniej prądu a te słabsze samoistnie się doładowują do tych już naładowanych... tak coś kojarzę, to było w sumie dawno. I teraz skoro 6 cel potrafi się zbalansować to dlaczego 12 miało by się nie zbalansować? Przecież są fabryczne akumulatory 24V również bez balanserów, skoro one dają radę to teoretycznie 2 identyczne aku 12v powinny zadziałać tak samo. Czy cały problem rozbija się o to że nie da się dostać dwóch takich samych akumulatorów tak jak da się dostać takie same cele w jednym aku? Mam wrażenie że teoretycznie wystarczyło by raz na jakiś czas rzucić okiem miernikiem czy oba akumulatory mają takie samo napięcie a dopiero po jakimś pewnie dłuższym czasie zacząć stosować balanser jak się zaczną aku "rozjeżdżać".

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว

      Tylko po co czekać aż się zaczną rozjeżdżać, skoro można od początku założyć balanser i mieć spokój?

  • @dziadekprill
    @dziadekprill 8 หลายเดือนก่อน +2

    🙏 Ty Panie "balansjer company coś tam" powiedz od razu, że chcesz zbalansować swą aktywność dla swej firmy a raczej dla swej kieszeni, a nie wciskaj ludziom kitu z balanserem do kwasiaków..! Bo jak wiesz w każdej skrzynce zwanej akumulator, masz pojedyncze ogniwo i gdyby twa teoria wypaliła tobyś musiał ten swój balanser wpakować jak w Lipo 4 do każdej pojedynczej celi aku.. A wiesz ile ogniw kwasowych znajduje się na Okręcie podwodnym ? To teraz sobie pomysł jaki byłby sens balansowania kwasiaków ??? Albo balansowanie ogniw w wózkach widłowych ! Poza tym, pomyśl czemu największy Okręt Podwodny o napędzie Atomowym jest zasilany KWASIAKAMI ??? Więc zanim komuś kit wciśniesz to pomyśl !!! I dziwię się Panu "Mister Akumulator" że dałeś sobie wcisnąć taki kit..?! 😎TO TAK SAMO JAKBYŚ CHCIAŁ AFRYKANCZYKOWI WCISNĄC KREM UV albo okulary z filtrem UV..!

  • @maciejwochowski3443
    @maciejwochowski3443 ปีที่แล้ว

    Pytanie mam właśnie w sprawie balanserow , posiadam 8 aku czy jeśli dam je szeregowo po 2 szt o podobnych parametrach , czy do każdej dwójki potrzebuje balansera ?

  • @arkadiuszpiasecki4635
    @arkadiuszpiasecki4635 11 หลายเดือนก่อน

    Zauważyłem dokładnie taki sam problem u siebie.
    Mam skuter elektryczny i już drugi raz wymieniam akumulatory. Mam tam 5szt żelowych a teraz AGM w takim właśnie połączeniu. Zawsze ten sam przypadek - pierwszy aku wyjechany najbardziej. Ostatni jak nowy. Pytanie jaki balanser aktywny będzie dobry do 5 takich akumulatorów, gdzie każdy ma 20ah? Co polecacie?

    • @lukaszx1366
      @lukaszx1366 9 หลายเดือนก่อน

      ile cykli ładowania wytrzymały akumulatory, ile na nich przejechałeś kilometrów?

  • @anatolklops
    @anatolklops ปีที่แล้ว

    Jak już jest poruszony temat akumulatorów w różnym stanie i że każdy jest trochę inny od drugiego, nawet jak są na oko identyczne i zjechały jeden po drugim z taśmy produkcyjnej. Na czym to polega że zawsze pierwszy ulega uszkodzeniu akumulator od strony ujemnej w zestawie? Na moich przykładach to będzie12 zestawów litowych 3S obciążanych prądem około 5 do 10C więc do mocniejszej pracy i zawsze pierwsza uległa uszkodzeniu cela od minusa. Sam potem je rozwinąłem i z 3 robiłem 2 sprawne i zawsze to cela od minusa była bardzo mocno różniącą się od reszty; jako drugie pakiety 6S i 7S akumulatorów kadmowych i wodorkowych (1.2V) pracujące z prądami rzędu 5C, zawsze to też pierwsza cela od minusa pierwsza traciła pojemność; i najbardziej mi bliski przykład bo spotykam się z nim na co dzień to zestaw akumulatorów 12V połączonych w 24V pracujących z prądami do 3C, częściej z prądem nie przekraczającym 1C, gdzie też to akumulatory od minusa lecą jako pierwsze i też aby wyeliminować błąd zamieniałem je "stronami" więc te od minusa były teraz od plusa i odwrotnie i te lepsze teraz na minusie się degradowany szybciej i po pewnym czasie były gorsze od tych drugich, które po zamianie stron zaczęły degradować się zdecydowanie wolniej. Wszystkie te zestawu pracują bez żadnych dodatkowych odczepów czy obciążania pojedynczych ogniw, całość pracowała zawsze razem, za wyprowadzenia całego pakietu. To tłumaczyło by tą potrzebę zamiany akumulatorów w ciężarówce bo zawsze jeden padał szybciej jak i to że dwa razy w ciągniku rolniczym u moich dziadków też padł akumulator od minusa jako pierwszy, zanim dziadek już lata temu przerobił go na jeden 12V.

  • @romanwojcik3474
    @romanwojcik3474 ปีที่แล้ว

    Cześć.
    A co z akumulatorami w autach i maszynach budowlanych. Tam nie ma balanserów.
    A połączone są szeregowo z instalacją 24V

    • @krzysiekkrzysiek8234
      @krzysiekkrzysiek8234 ปีที่แล้ว

      Te akumulatory nie wybuchną dlatego nikt nie przejmuje się ich przeładowaniem / gazowaniem i szybszym zużyciem

  • @lukaszkrasny9226
    @lukaszkrasny9226 16 วันที่ผ่านมา

    Czy balanser poradzi sobie z parą: używana, roczna 110Ah i teoretycznie nowa 140? Oba w tej samej technologii.

  • @artome3491
    @artome3491 ปีที่แล้ว +2

    Czy między załącza, a załancza jest różnica? 😊

    • @Jendrus.
      @Jendrus. ปีที่แล้ว +3

      Oczywiście!-załącza się włącznikiem a załancza się włancznikiem (jak się go ma).

  • @arkadiuszkotulski3899
    @arkadiuszkotulski3899 3 หลายเดือนก่อน

    Pytanie do producenta. Na koniec odcinka wspomniane jest, żę mając 5 balanserów możemy "udawać", że ten drugi akumulator jest nawet gdy go nie ma. Oznaczało by to, że balancer pobiera energię z tego dolnego akumulatora, zamienia w procesie przetwarzania na napięcie i "wystawia" to napięcie w miejsce nieistniejącego akumulatora jako źródło prądowe. Czy tak faktycznie jest? Czy te balancery mają wewnątrz przetwornice odseparowane galwanicznie aby "wspomagać" te "słabsze" akumulatory albo ich brak? Mam dwa akumulatory 100Ah i 40Ah i zastanawia mnie czy jeśli założę prąd rozładowania 5A to czt BL-5 w momencie jak napięcie na akumulatorze o mniejszej pojemności zacznie spadać poniżej 12V czy zacznie pobierać dodatkowo energię z akumulatora 100Ah, zamieniac ją na napięcie "wspierające" słabszy akumulator imitując jakoby kolejny akumulator połączony równolegle z tym słabszym? pozdrawiam

  • @andrzejw5722
    @andrzejw5722 ปีที่แล้ว

    mam instalacje 24V z 2 szeregowych aku 12V i balanser AZO i po roku stwierdzam że aku AGM VRLA mimo codziennych cykli (off grid) nie wskazują jakiegoś specjalnego zużycia więc potwierdzam, ACU szeregowo tylko z balanserem

  • @patrykdz
    @patrykdz ปีที่แล้ว +2

    Czy za pomocą BL-10 można balansować 4 akumulatory 100Ah w systemie 24V ? Tzn czy potrzebny jest 1 balanser czy 2 ?

    • @waldemarfalinski
      @waldemarfalinski ปีที่แล้ว +1

      Do 24V, jeden balanser. Do 36V, dwa balansery.

    • @krystiankapkowski5320
      @krystiankapkowski5320 ปีที่แล้ว

      W filmie było jasno powiedziane.. Balansem 10A tylko do aku powyżej 100 Ah podłączanych szeregowy na każdy kolejny jeden balanser czyli na 4 Aku szeregowo potrzebujesz 3 balansery tak by każdy Aku lądował i rozładowywał się równo dobrze jest pomyśleć o aktywnym balanserze..

    • @waldemarfalinski
      @waldemarfalinski ปีที่แล้ว

      @@krystiankapkowski5320 przeczytaj jeszcze raz uważnie co pisał kolega. On ma 4 akumulatory pracujące w systemie 24V, czyli po dwa akumulatory spięte równolegle, i dopiero te dwie pary połączone szeregowo czyli tak jakbyś miał dwa akumulatory połączone szeregowo. Do takiego układu pracy wystarcza 1 balancer.

    • @krystiankapkowski5320
      @krystiankapkowski5320 ปีที่แล้ว

      @@waldemarfalinski faktycznie nie zauważyłem! Dzięki za korektę.. Dobrze że czuwasz

    • @patrykdz
      @patrykdz ปีที่แล้ว

      @@krystiankapkowski5320 W systemie 24V czterech akumulatorów nie masz podłączonych szeregowo 4 aku, więc Twa odpowiedź nic nie wnosi do pytania.

  • @andreasdlugolecki1138
    @andreasdlugolecki1138 4 หลายเดือนก่อน

    Hej . Po co balansować ? Sam się z balansuje wystarczy bms ogranicznik prądu . Co chroni nie przeładować i rozładować

    • @tomaszostrowski3081
      @tomaszostrowski3081 หลายเดือนก่อน +1

      Witaj. Mam 20 akumulatorów, po dwa połączone szeregowo 24V. Jeden Aku "padł" a drugi przyjął prawie całe napięcie. Skutkiem było gazowanie. Jak podłączyłem balanser to on przejął różnicę zaczął piszczeć wiedziałem coś się dzieje nie tak. Należy jeszcze sprawdzać temperaturę akumulatorów, jak któryś z akumulatorów jest cieplejszy to też oznacza że jest coś z nim nie tak. Pozdrawiam Tomek.

  • @mirosawjabonski8514
    @mirosawjabonski8514 6 หลายเดือนก่อน

    A co z poszczególnymi celami ?

  • @grzmos1
    @grzmos1 ปีที่แล้ว +1

    Ciekawy produkt. Zastanawiam się czy można by to użyć do skuterów inwalidzkich tylko te rozmiary gdzie to schować. Ja mam dwie baterie 100 ah.

    • @waldemarfalinski
      @waldemarfalinski ปีที่แล้ว +1

      Nie ma żadnego problemu. Balanser ma wielkość paczki papierosów. Zamontowałem taki 5 amperowy w wózku inwalidzkim, zmieścił się swobodnie pomiędzy akumulatorami.

    • @grzmos1
      @grzmos1 ปีที่แล้ว

      @@waldemarfalinski a ile takie cudo kosztuje i gdzie go kupic

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว

      @@grzmos1 Balanser pasywny AKU-PROTECT 24V można kupić na Allegro już od 75 złotych.

    • @waldemarfalinski
      @waldemarfalinski ปีที่แล้ว +1

      Na znanym portalu z Azji znajdziesz balanser aktywny. Wpisz w wyszukiwarce:
      "Torch battery balancer"
      Wybierz ten niebieski, w obudowie IP65 4A.
      Wrzucałem link do niego, ale zaraz kasują.

    • @arkadiuszpiasecki4635
      @arkadiuszpiasecki4635 11 หลายเดือนก่อน

      ​@@waldemarfalinskiA czy znasz może balanser na 5 aku?

  • @yugoklubuno
    @yugoklubuno ปีที่แล้ว +1

    nie lepiej 2 ładowarki ?

  • @Pawelh4
    @Pawelh4 10 หลายเดือนก่อน

    Fantastyczna rzecz taki balanser szkoda tylko, że do zbalansowania 48V potrzeba aż trzech balanserów24V zamiast jednego 48V. Z drugiej strony mam wrażenie, że magazyny kwasowo-ołowiowe zaczynają powoli odchodzić do Lamusa więc jeżeli ktoś ma do wymiany cztery akumulatory i do nowych dokupić balansowanie, to może lepiej pomyśleć nad innym dużo lepszym rozwiązaniem.

  • @marianoitaliano007
    @marianoitaliano007 4 หลายเดือนก่อน

    Jedną rzecz pan sprzedawca AZO pominął w swoich rozważaniach... balanser w pakietach litowych rzeczywiście balansuje wszystkie ogniwa (co ma sens), a sprzedawany wynalazek "próbuje balansować;)" dwa szeregi po 6 ogniw kwasowo-ołowiowych. Czyli i tak mamy ogniwa niezbalansowane :P

  • @marcinmotylinski1796
    @marcinmotylinski1796 ปีที่แล้ว

    Ja bym jednak balanserów pasywnych bronił. Jak rozumiem, tu chodzi o to aby akumulator mniejszej pojemności nie uległ uszkodzeniu na skutek nadmiernego gazowania. Przy napięciu gazowania prąd ładowania jest rzędu 1% prądu 1C, więc straty na ten proces nie są przesadne biorąc pod uwagę całkowitą sprawność akumulatorów kwasowych. No bo w końcu zamiast elektrolizy zamieniliśmy tę samą energię w ciepło w balanserze, więc gdzie tu strata? Z drugiej strony przetwornica która przerzuca nam cały czas energię góra/dół podczas ładowania i rozładowania też ma swoją sprawność, co pewnie w bilansie będzie widoczne.
    Pewna firma na V która robi tylko niebieskie pudełka, produkuje takie balansery aktywne, ale załaczają się przy przekroczeniu 27,3 V prąd wyrównania to tylko 0,7 A. Sądząc po trwałości ich akumulatorów to w zupełności wystarcza.
    BTW: z tą rezystancją wewnętrzną to gość pojechał: th-cam.com/video/kStHB63m44s/w-d-xo.html No bo jak mamy dwa akumulatory w szeregu to ich siła elektromotoryczna (zależna od stopnia naładowania) jest dominująca, nie rezystancja wewnętrzna, mierzona w miliomach, czyli spadek przy ładowaniu to pojedyncze miliwolty.

  • @masakielbasa89
    @masakielbasa89 ปีที่แล้ว +1

    to ja sie pytam po co jest pasywny jak z materialu wynika ze jest do kitu.po co to wogule wprowadzac na rynek

  • @wawrzyn60
    @wawrzyn60 ปีที่แล้ว

    Jeżeli taki balansem jest ok. to dlaczego np.producenci pojazdów ciężarowych go nie stosóją.

  • @karolzabielski
    @karolzabielski ปีที่แล้ว +1

    Zastrzegam sobie nazwę do twojej nowe kawiarni.😂😂
    "Caffeelator "

  • @tombertas2864
    @tombertas2864 ปีที่แล้ว

    😆👍👌

  • @eugeniuszrink1463
    @eugeniuszrink1463 ปีที่แล้ว +1

    Czy balanser BL-10 jest balanserem aktywnym czy pasywnym? Niestety, producenci nie podają konkretnie tego faktu. Sądząc po nazwie: Balanser ładowania to chyba pasywny?? Pan nie podaje konkretnie czy wskazany model to balanser aktywny...

    • @waldemarfalinski
      @waldemarfalinski ปีที่แล้ว +2

      Na znanym portalu z Azji znajdziesz balanser aktywny za 80-90 Zeta. Próbowałem wrzucać link, ale zaraz go kasują.

  • @tomaszwojcik8772
    @tomaszwojcik8772 ปีที่แล้ว

    A w kazdym akumulatorze kwasowym 12v to nie ma czasem 6 cel po 2v? Tam chyba nie ma balansera. Czemu wiec ma byc kiedy laczy sie powiedzmy 2 takie akumulatory?

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว +1

      Bo z upływem czasu akumulatory różnie się zużywają i dochodzi do sytuacji, gdzie jeden jest niedoładowany, a drugi przeładowany.

    • @tomaszwojcik8772
      @tomaszwojcik8772 ปีที่แล้ว

      @@Tab7.6.Tab7.6 eee przeciez kazdy akumulator to 6 ogniw bez balansera. Balanser i tak balansuje je grupowo. Jakby pod kazda cele go podlaczyc to moze mialoby to jakis sens. Kilkadziesiat lat aku kwasowych na rynku pokazuje, ze dzialaja bez tego dodatkowego kosztu.

    • @Tab7.6.Tab7.6
      @Tab7.6.Tab7.6 ปีที่แล้ว +1

      @@tomaszwojcik8772 Jest różnica między teorią a praktyką. Proponuję poeksploatować przez dłuższy czas akumulatory spięte w szeregu, choćby 24V i wtedy możemy wymienić doświadczenia.

  • @mariusz18ii
    @mariusz18ii ปีที่แล้ว +1

    witam czy 2 LIFPO4 połączone szeregowo trzeba dać podobny balaser jak na filmie ?

    • @grzegorzbankowski8791
      @grzegorzbankowski8791 ปีที่แล้ว

      O to samo miałem zapytac

    • @gmnevton
      @gmnevton ปีที่แล้ว

      dołączam się, co z LFP4, one mają wbudowane balansery dla cel, a po połączeniu szeregowym trzeba je balansować dodatkowo jako zestaw 1+1 lub 1+1+1+1, czy nie ?

    • @mrAkumulator
      @mrAkumulator  ปีที่แล้ว +1

      taka, składam film o tym dlaczego tak jest.

    • @waldemarfalinski
      @waldemarfalinski ปีที่แล้ว +2

      Tak, pomiędzy dwoma akumulatorami LFP pracującymi szeregowo, należy zamontować balanser. BMS-y zamontowane w tych akumulatorach kontrolują parametry poszczególnych ogniw składający się na ten akumulator. Natomiast dwa akumulatory pracujące szeregowo należy kontrolować balanserem.

    • @rafalk5527
      @rafalk5527 ปีที่แล้ว

      @@waldemarfalinski Właśnie tego kompletnie nie rozumiem, skoro każde ogniwo jest balansowane, to po co balansować jeszcze po kilka ogniw. Zakladamy oczywiście, ze mamy połączenie szeregowe. To totalnie bez sensu. Przecież jak sie kupi akumulator 24V LifePo to on tez balansuje poszczególne ogniwa. Także mam duże wątpliwości co do sensowności tego rozwiązania.

  • @wojciechturek1601
    @wojciechturek1601 ปีที่แล้ว

    Czy to znaczy ze słabszy akumulator można wyprowadzić tak żeby wrócić mu parametry czy mocniejszy będzie jakby to ująć osłabiony?

    • @waldemarfalinski
      @waldemarfalinski ปีที่แล้ว +1

      Nie osłabisz mocniejszego akumulatora. Natomiast spowodujesz, że słabszy akumulator, który był notorycznie niedoładowany, naładuje się do pełna.

  • @off-gridfotowoltaikamichalb
    @off-gridfotowoltaikamichalb ปีที่แล้ว

    nie zgadzam się do końca z tym aby stosować balansery do zwykłych akumulator kwasowych duzo nie pomoże wyrównanie dwóch akumulatorów składających się z 6 cel miało by to bardzo duży sens aby balansowane były wszystkie cele a nie tylko w grupach po 6 szt jak któraś cela nie domaga to nic jej nie pomoże, chyba że ktoś udowodni że to ma naprawdę sens bo z filmu wywnioskowałem że wystarczy balansować grupy po 6 celi i już jest super chyba nie do końca tak jest

  • @steam7087
    @steam7087 ปีที่แล้ว +1

    Faknie, tylko balanser aktywny przy rozładowaniu akumulatorów prądem wielokrotnie większym niż jego prąd balansujący, niczego nie wyrówna.

  • @nifur1
    @nifur1 ปีที่แล้ว +1

    Przy cenach akumulatora powyżej 5 tysięcy to może nawet się opłacać 😜

  • @wawrzynzatorski5631
    @wawrzynzatorski5631 ปีที่แล้ว

    Wytłumaczone jak chłopu na miedzy. Może tak kariera w szkolnictwie? Pozdrawiam.

  • @jakubstepien7257
    @jakubstepien7257 ปีที่แล้ว +1

    Takie urządzenie jest bez sensu. Z prostej przyczyny rozbieżność parametrów między ogniwami w akumulatorze jest taka sama jak między akumulatorami z tej samej serii. Żeby to miało sens należało by zastosować balanser na każde ogniwo. W takim układzie detektor asymetrii będzie tańszy, a da podsobny efekt.

  • @1961kiss
    @1961kiss ปีที่แล้ว

    Szkoda że rok temu kupując 2 akumulatory R1 odradzano stosowania balansera a teraz taka zmiana 😲 Faktycznie parametry jednego aku uległy pogorszeniu. 🤔

  • @jarobond
    @jarobond ปีที่แล้ว

    Szkoda że nie mają balanserów na pojedyńcze ogniwa.

  • @zxspace1
    @zxspace1 ปีที่แล้ว

    mój balanser wyrównuje akumulatory do tego o najniższym napięciu

    • @waldemarfalinski
      @waldemarfalinski ปีที่แล้ว

      Każdy balancer tak pracuje. Przerzuca ładunki z akumulatora o wyższym napięciu do akumulatora o niższym napięciu, dążąc do wyrównania napięć na akumulatorach.

  • @jajkomidaj
    @jajkomidaj 9 หลายเดือนก่อน

    Nie za bardzo zrozumiałem zasadę działania. Raz jeden pan opowiada że balanser to rezystor który pobiera cześć prądu z aku o większym V. Następnym razem że w obwodzie szeregowym 24v omija przepływ prądu przez akumulator i wpuszcza co 12v? do obwodu 24v.? Jakiś przeżutnik prądu bez względu na nap w obwodzie.? To nie logiczne.

  • @andrzejpietrzak3841
    @andrzejpietrzak3841 ปีที่แล้ว

    akumulator od plusa ładuje się ZAWSZE wyższym napięciem niż ten od minusa !!!!!!

  • @deltapapa-67
    @deltapapa-67 9 หลายเดือนก่อน

    Ja w swoim ukladzie 2x48V zastosowałem balanser 48V ktory jest przewidziany dla ukladu zdwojonego. Czyli 2x4 akumulatory 12V55Ah. W każdym zestawie są 3 akumulatory dwu letnie i jeden nowy. Poki co działa super. Będę obserwował

  • @tadeuszb7476
    @tadeuszb7476 ปีที่แล้ว +2

    W akumulatorze 12v jest 6 ogniw bez balancera. Wszystko w tym temacie.

  • @macmroz
    @macmroz ปีที่แล้ว +1

    Ja rozumiem, on rozumie, nie: 'ja rozumie'. 'Ja rozumie' to 'moja twoja ciebie zjeść', to nie po polsku. To jest wiedza za darmo, z której można, a nawet należy skorzystać, aby nie rozpowszechniać błędów na szerokie grono odbiorców.

    • @TadekMarczuk
      @TadekMarczuk ปีที่แล้ว

      Kiedyś było inaczej.Jak wojsku zbierała się cała Polska w jednym konkretnym miejscu (mieście) to była fajna mieszanina wszystkich akcentów, naleciałości, gwary i nikomu nie przeszkadzało jak ktoś powiedzał rozumie, troszku, bułka chleba, czecia czynaście itd.najwyżej pośmieliśmy się.W dobie interentu co i rusz jakiś nauczyciel ,, wymandrza '' i uczy innych mówić, a nie wiadomo w jaki sposób sam operuje językiem.Każdy mówi tak jak umie i potrafi.Wyluzuj i nie podnięcaj się za bardzo.

    • @macmroz
      @macmroz ปีที่แล้ว

      @@TadekMarczuk Kiedyś nawet narzekanie było lepsze. Kto tu się 'wymandrza'? Czy ja coś komuś każę? To ja sie podniecam? Stwierdzam fakt, a ktoś tu nawyraźniej nie potrafi sie powstrzymać przed wymądrzaniem. Nie reaguję na zdania w trybie rozkazującym. Niczego nie uczę. Na moje pięć linijek otrzymuję komentarz podwójnej objętości z drobnymi błędami na dodatek, a przynajmniej archaizmami. Było zostać nauczycielem. Nikt nie pytał o zdanie. Nikt nie każe czytac.

    • @TadekMarczuk
      @TadekMarczuk ปีที่แล้ว

      @@macmroz Pieprzysz jak potłuczony.Wszyscy słyszymy jak mówi Robert, jakie ma naleciałości regionalne, ale z grzeczności nikt nie wyskakuje z krytyką bo to raz nieładnie, dwa nieelegancko.Każdy ma coś za kołnierzem podam swój prosty przykład przyklad zawsze mówię ,,wtedy'' na filmach wychodzi ,,tedy'', bo ,,w'' poprostu nie słychać😁.Tak samo Robert mówi rozumiem, a słyszymy ,,rozumie'' ,,m'' mówi za cicho😁ot i cała filozofia.Niekiedy zjadamy ,,końcówki''.Co innego słowo pisane tu już musimy pisać bez błędów, ale wiadomo, nie zawsze wszystko wychodzi jakbyśmy chcieli.

    • @macmroz
      @macmroz ปีที่แล้ว

      @@TadekMarczuk Sam pieprzysz. Robert mówi 'rozumie', nie: 'rozumiem', wiem o tym na pewno, nie musisz wiedzieć skąd. Nie postawiłeś przecinka przed 'tu' w słowie pisanym, a chcesz mnie sprawdzać jak władam polskim. Poza tym po kropce na końcu zdania w słowie pisanym stawia się spację. Nie musisz mi wyjaśniać świata, nie prosiłem cię o to ani w moim komentarzu, ani potem. Nie ma to nic wspólnego ze stwierdzeniem przeze mnie faktu o błędzie w pierwszym komentarzu.

    • @TadekMarczuk
      @TadekMarczuk ปีที่แล้ว

      @@macmrozJak chcesz wiedzieć to prowokacja , żebyś mial pole do popisu.🤣

  • @qctester2360
    @qctester2360 ปีที่แล้ว

    Najlepiej zalozyc balansery na kazde ogniwo a nie baterie Wtedy to ma sens, nie?

  • @LukUscYT
    @LukUscYT ปีที่แล้ว

    Dla 2 Aku, a co przy 4 > dla każdej pary po 1 balanser + dla całości dodatkowy główny balanser dla balanserów??? Fajnie, że temat sprzętu dla ogniw innych niż Li-ion w końcu drgnął, jednak balanser tylko 2S to trochę przerost formy nad treścią... definiujemy pracę 2szt Aku w bezpiecznych przedziałach i na pewno nie umrą po pół roku. Natomiast jeśli ktoś planuje używać rozruchowych, jak głębokiego rozładowania i drenować góra / dół na 100% to dobrze wiemy, że żaden balanser ich nie uratuje, co najwyżej przedłuży "agonię" 🤷🏻

    • @krisk1236
      @krisk1236 11 หลายเดือนก่อน

      A co w stringach na 400V, albo 230.

  • @karolkorpowski307
    @karolkorpowski307 ปีที่แล้ว

    1

  • @sgol7922
    @sgol7922 9 หลายเดือนก่อน

    test

  • @rafalk5527
    @rafalk5527 ปีที่แล้ว +1

    Omówienie balanserów spoko. Zastosowanie w akumulatorach kwasowych bardzo dyskusyjne. To że jest stały prąd ładowania nie oznacza, że na obu akumulatorach jest to samo napięcie. Ono zależy od rezystancji wewnętrznej akumulatora. Połączenie szeregowe również potrafi sie balansować. Zresztą mrAkumulator juz nie raz pokazywał, ze zwykła kwasówka to połącznie szeregowe "małych" akumulatorów (cele). Więc nie ma znaczenia, czy połączymy ich 6 czy 12. To raczej film reklamowy AZO zeby ludzie zaczeli kupować BMSy do kwasowych akumulatorów

    • @_Slawek_
      @_Slawek_ ปีที่แล้ว

      Pewnie masz racje, ja w telekomunikacji montuję baterie od 20lat i żadnych balasenerów. Aczkolwiek do swojego off-grida na aku VRLA zastosowałem balansery aktywne innej wiodącej firmy i zobaczymy. Napiecia przy ładowania i rozladowaniu na poszegolnym aku w roznicy 0,02V. Być może w pracy cyklicznej bedzie to miało większe znaczenie bo napięcie cały czas "pływa"