Holodomor: descendants | A trauma through the ages

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 15 มิ.ย. 2024
  • Repeating the genocide of Ukrainians means that the lessons of history were not learned in time.
    To the 1990s Holodomor, we explore our collective trauma with people whose ancestors were direct witnesses of those tragic events.
    Realizing how many steps the Soviet authorities took before, during and after the Holodomor, the path of the Russian occupation authorities today becomes clearer.
    ✊ You can support my channel here:
    www.buymeacoffee.com/paslavska
    5375 4115 0969 4027
    I'm on Instagram: / yaryna_paslavska
    PayPaІ: yaryna.work.blog@gmail.com
    Time codes:
    00:00 - the beginning
    01:50 - on the eve of the Holodomor: collective farms, seizure of weapons
    04:23 - Ukrainian peasants' resistance to collectivization
    05:53 - the fight against the kulaks
    07:16 - the consequences of deregulation
    08:32 - an unrealistic plan of grain procurement for Ukraine in 1932
    10:03 - collection of evidence in Pereyaslavshchyna
    14:05 - encirclement of Ukraine and Kuban with an iron ring
    14:24 - black boards
    15:15 - genocide of Circassians in the Kuban
    15:48 - Genocide of Ukrainians in the Kuban
    16:44 - hunger near bread: an artificial extermination scheme
    19:02 - exchanging valuables for bread
    20:14 - the author of the term "genocide" about the Holodomor
    21:33 - bribery of Western intellectuals and a parallel reality
    24:00 - who was the first to tell the truth about the Holodomor in the world
    24:33 - attempts of Ukrainians from the western regions to help
    26:00 - falling food prices in Europe
    26:26 - sweeping tracks
    27:30 - transgenerational trauma of the Holodomor
    28:55 - total fear
    29:29 - consequences of genocide
    30:00 - political infantility and mistrust
    31:20 - joining the Russian mentality for security purposes
    32:24 - why it is important to talk about it
    34:12 - how to heal collective trauma
    36:19 - recognition of the Holodomor in the world after 90 years
    37:16 - repetition of the genocide of Ukrainians
    38:20 - our strength

ความคิดเห็น • 495

  • @a-l-e-x-a0691
    @a-l-e-x-a0691 6 หลายเดือนก่อน +379

    В моєму галицькому містечку сусідом моїх родичів був Леонід ( на вулиці його звали Льоня ) , родом з Східної України і якого після війни , десь в кінці 40-х років, направили в Галичину працювати бухгалтером Він та його дружина приятелювали з нашою родиною і часом , після декількох чарок на свята , він часом заплакав та розказував , що мати зарізала його наймолодшу сестричку , якій було 5 років , зварила її та годувала решту родини щоб не померти з голоду , але все одно всі померли , а Леоніда , якому було 12 років , забрали в інтернат ....Це було ще в 70-х роках совітської диявольської влади , тоді про Голодомор не всі знали , а хто знав , той мовчав і мої родичі думали , що може Леонід видумує такі страхіття .....Вічная Пам'ять невинно убієнним !

    • @yaryna_paslavska
      @yaryna_paslavska  6 หลายเดือนก่อน +102

      доведення людей до стану афекту і канібалізму - жахливий злочин організаторів Голодомору 💔

    • @a-l-e-x-a0691
      @a-l-e-x-a0691 6 หลายเดือนก่อน +114

      @@yaryna_paslavska Мій дід ( батько моєї мами ) служив в першу світову в австрійській армії , попав в руский полон , Його та ще двох полонених галичан направили працювати в " куркульське " господарство біля Дніпра десь в районі Преображенки . Господарством займалася жінка з дітьми , тяжко працювали зранку до вечора бо чоловіка забрали до царської армії на фронт тому і дали на допомогу полонених австрійців . Дідо пробув там два роки і після війни повернувся додому в Галичину ...Розказував , яка багата Велика Україна ( галичани так називали Україну ) як багато в селах худоби , птиці , зерна ...Хвалився , що у полоні поправився , їісти було вдосталь , кожен день їв білий хліб , який в той час в Галичині не кожен позволив собі купити... Вже під час голоду місцевий священник на проповіді в церкві звернувся до людей , що у Великій Україні страшний голод і треба буде якось допомогти...Дід зустрівся з священником та сказав йому "Отче , про який голод ви розказуєте ? я там був і бачив , як добре живуть люди , Добродію , відповів священник , большевики забрали в людей зерно та всю їжу , люди їдять псів , мишей , траву , тисячами в день помирають від голоду ..." Через багато років якимсь чином довідався дідо , що майже більша частина цього села , в якому він був під час полону , померла від голоду , в тому числі родина , де він працював .... До самої смерті дідо люто ненавидів большевитську владу , через що часто мав з нею проблеми !

    • @a-l-e-x-a0691
      @a-l-e-x-a0691 6 หลายเดือนก่อน +95

      @@yaryna_paslavska 40 років тому , ще під час служби в совєтській армії , я зауважив , як українці--східняки їли хліб в солдатській їдальні .Вони , на відміну від інших національностей , брали його в руку ніжно , як якусь дорогоцінну річ і швидко його з'їдали і якщо падали на стіл або на підлогу якісь крихтинки хліба , вони акуратно їх збирали , не викидали нічого в сміття ..Де вони їли . на столах і на підлозі ніколи не було ані крихтинки хліба , ...Вже з часом дійшло до мене , що ця травма голоду перейшла в гени цих хлопців від їхніх предків , котрі пережили Голодомор...

    • @user-eh1nu2nd5b
      @user-eh1nu2nd5b 6 หลายเดือนก่อน +63

      Це потрібно не проговорювати а кричати на кожному кроці

    • @user-eh1nu2nd5b
      @user-eh1nu2nd5b 6 หลายเดือนก่อน +12

      До голоду було 75 млн. Людей в голод згинуло до 25 млн.В 1928 році в Фатімі з'являлася Мати Божа і просила посвятити Росію Її Непорочному Серцю бо буде дуже велика погибель людей. Ще Вона являлася в 1930 році перед голодомором з таким же проханням.Росію ще й досі не посвятили Її Непорочному Серцю. Жіночці що кладе горбушку хліба на могили бо вони там голодні. Пані вони голодні бо помирали не розкаяними. Кожної Служби Божої потрібно приступати до Святого Причастя а Його жертвувати Богові за душі в Чистилищі не охрещені не розкаяні терплячі опущені і за кого ніхто не молиться. Нам потрібно єднатися навколо Одного Бога одної церкви і одної біди!!

  • @MykolaT97
    @MykolaT97 6 หลายเดือนก่อน +58

    Мені важко дати коментар через емоції, що переповнюють через усвідомлення Голодомору та його наслідків. Хочеться, щоб всі українці про це пам'ятати та ніколи не забували. Бути українцем - це ще й відчувати той важкий шлях, який пройшов наш народ тоді та проходить зараз. Дякую, за такий гарний матеріал. Дякую, за те що були присутні розповіді родичів українців, що пройшли через Голодомор та погляди дослідників. Чекатиму на новий контент.

  • @user-yg3ef7fy7l
    @user-yg3ef7fy7l 6 หลายเดือนก่อน +148

    Моя прабабця народилась 1939 року,тому застала останню хвилю голоду.На заході України голод відчувався трохи менше ніж на півдні чи сході але таки не оминув.Бабуся розповідала,що вдома їм доводилося їсти пляцки з перетертої лободи та залишків борошна,трохи рятував ліс в якому можна було назбирати і насушити грибів.Від лободи та інших непридатних для харчування рослин у бабці почало пухнути тіло,тому батьки вирішили віддати її в найми завдяки чому вона і вижила.Там вона провела багато років дитинства,а її тато захворівши від переохолодження на війні помер через пару років після повернення з війни додому...Інші мої прадід і прабабуся були вивезені в Сибір.З мізерною кількістю речей,яку дозволили взяти в дорогу(бабусі вдалося взяти тільки теплий одяг і сухарі) її разом з іншими людьми вивезли потягом для перевезення худоби.Їхали вони близько місяця часу.По бабусиних розповідях багато людей померло в цих вагонах так і не доїхавши до Сибіру(люди позамерзали від холоду),а ті хто доїхали і вижили,роками були змушені важко працювати на лісопильнях та спати в холодних бараках...Причин ненавидіти росію і все що з нею пов'язано занадто багато.Вічна пам'ять всім,хто загинув під час Геноциду українського народу🕯

    • @user-se1fm6ec5s
      @user-se1fm6ec5s 6 หลายเดือนก่อน +17

      Сподіваюся, що зараз нащадки саме тих переселених згадають, як і чому їхні предки опинилися там. Та почнуть партизанський рух в Сибіру, якщо ще не почали…

    • @vasylhut9108
      @vasylhut9108 6 หลายเดือนก่อน +16

      @@sabir-9121Вітаю Вас з України! Кровожерлива імперія всім принесла багато горя.
      Ми українці пам’ятаємо про « Зелений Клин» на російській мові ця назва вимовляється по іншому, але московити репресіями стерли пам’ять про українське коріння, алегенетична пам’ять не стирається, вона залишилася в українських прізвищах. Манкурти виродки з українським корінням з Далекого Сходу воюють проти захисників святої України . Бог їх покарає і вже карає. Людина для імперії зла - це нуль без палички. Вони Вас використали і більше ваша доля нікого не цікавить. Українців землеробів переселили, щоб освоїли захоплені у Китая землі, а тепер Китай повертає своє, така доля окупантів. Ми пам’ятаємо про Курськ, Вороніж, Білгород, які в1918 році окупували московити і репресіями нав’язали «русский язык». В 1932-33 році в хати померлих від голоду переселили росіян, в хату мого прадіда переселили сім’ю лісників із Ленінградської області, а прабабку з трьома дітьми виселили з рідної хати. А ці діти окупантів прожили все своє життя в Україні і не вивчили української мови.
      Путінський режим вбиває вас і нас, бо він неросійський. Настав момент істини.

    • @user-tg4vl7by2b
      @user-tg4vl7by2b 6 หลายเดือนก่อน

      ​@@vasylhut9108что у вас в головах? I святые, i грiшне! Смiття купа... 🤯

    • @user-qv9uh6xt8w
      @user-qv9uh6xt8w 6 หลายเดือนก่อน +7

      Моїх також вивезли в Сибір! Дякую за розповідь👏🙇‍♀️

    • @Laci5991
      @Laci5991 6 หลายเดือนก่อน +5

      Был ещё голодомор в 1946-47 годах.!!!!!!!

  • @Bo.Dan_
    @Bo.Dan_ 6 หลายเดือนก่อน +34

    Мою прабабцю Ліду і її сестру, яка жила в Слов’янському районі Слобожанщини, в дитинстві під час Голоду 1946/47 років батько хотів отруїти миш’яком.
    Жінки не було вдома, він зварив дефіцитну картоплю і насипав отрути. Голодні дівчата почали жадно їсти картоплю. Коли матір повернулася і побачила рештки картоплі і напівживих дівчат одразу все зрозуміла, в паніці побила чоловіка і вигнала з дому. Дівчат повезли у місто Слов’янськ і на щастя врятували, але у прабабці назавжди залишилися проблеми з шлунком і дуже низький імунітет. Вона після того прожила довге важке життя, і в останні роки померла від раку.
    Якби матір повернулася пізніше - мене б не було в живих. Жахливі часи. Жорстокий «комуністичний рай». Ніколи не забуду і не пробачу!
    Вічна пам’ять всім замореним голодом і ненародженим!

    • @yaryna_paslavska
      @yaryna_paslavska  6 หลายเดือนก่อน +7

      дякую за вашу історію!

  • @natansunnyday3571
    @natansunnyday3571 6 หลายเดือนก่อน +7

    Ми українці, ми є нащадками тих, хто вижив в часи голодоморів, війн, репресій, розкуркулювань. Вічна пам'ять всім нашим пращурам. Треба знати і пам'ятати свою історію. Слава Україні!

  • @user-gx5ws5ti1z
    @user-gx5ws5ti1z 6 หลายเดือนก่อน +85

    Моя мама пережила голод, вони з братом ледь вижили, їли суслів та бур'яни, були пухлимиі з великими животами. Все своє життя вона робила запаси їжи, робила закрутки. Головне було накормили всіх, хто зайшов до хати. Мене вчила думати та поменьше висловлюватись.

  • @giacomomencarini8799
    @giacomomencarini8799 6 หลายเดือนก่อน +214

    Я дізнався про трагедію Голодомору тут, в Італії, вивчаючи історію колишнього Радянського Союзу. Я люблю український народ, мені дуже шкода, що його історія сповнена трагедій. Моя любов до вашого народу спонукає мене вивчати вашу мову. 🥰🇺🇦

    • @manaevalarisa6038
      @manaevalarisa6038 6 หลายเดือนก่อน +17

      ДЯКУЄМО❤💙💛

    • @giacomomencarini8799
      @giacomomencarini8799 6 หลายเดือนก่อน +13

      Дякую Україні і Українцам 🥰🇺🇦

    • @user-kr4oi1rm6b
      @user-kr4oi1rm6b 6 หลายเดือนก่อน +8

      ❤💛💙

    • @lenkavisnich4228
      @lenkavisnich4228 6 หลายเดือนก่อน +18

      Дякую вам.Українського населення було би в рази більше ,якби радянська влада не вчинила той страшний геноцид.Моя бабуся пережила голодомор коли була ще дитиною.

    • @liudmilajoy
      @liudmilajoy 6 หลายเดือนก่อน +5

      Дякуємо
      росскажіть вашім байдужім сусідам

  • @elenadrozd3275
    @elenadrozd3275 6 หลายเดือนก่อน +17

    Моя бабця була 1898 року народження.Проживала на Дніпропетровщині,мала чоловіка Семена та трьох діточок,2 хлопчики та донька,Марія.Моя тітка.Перед Голодомором родина була розкулачена,бо була не багатою,але справною.Баба казала -було усе,навіть воли.Робили самі з чоловіком і тільки на збір врожаю кликали людей.Спочатку забрали чоловіка,згинув десь на будівництві Дніпрогесу,баба залишилася одна з трьома малими.Я мало її розпитувала,бо вважала за маєчню,якщо вона починала щось казати,як виймали комуняку їжу навіть із печі та штиками зривали стріху,шукаючи,що б забрати.Бо у селі під стріхою тримали насіння на весну,на посів.Кукурузку підв'язували,у горщиках тримали,ховали від мишей.
    У місті було поситніше,але селяни не мали паспортів,вони не мали права покидати село.Це ще більше посилило голод.Баба втікла в місто,як -не відомо.Хлопчики зникли-при яких умовах не знаю.Марійка якось вижила.У Дніпрі баба віддала доньку до інтернату,а сама пішлв працювати десьприбиральницею,бо була неграмотна.Потім стала працювати у вдового єврея з двома дітьми,забрала до себе Марію.А потім народилася моя мама.Жили добре,до війни.
    Але це вже інша історія.
    Наша родина була і залишається глубоко травмована,бо баба була дуже доброю,працьовитою,порядною жінкою,але дуже твердоюНенавиділа,комуняк,завжди тримала ся церкви,мене на ніч завжди хрестила.Ніколи не отримувала пенсіі,заробляла на базарі,різала та продавала птицю.Боже,як було мені стидно за це.Моя мати та тітка вийшли гарними,працьовитими жінками.Марія була медсестрою понад 50 років,моя мама працювала на заводі.Усі підробляли на базарі з птицею.Я теж можу зарізати та перфектно обробити да розділити курку.
    Теж маю глибоку невову травму і думаю,що передалось і моїм дітям.Дуже болісно за великі зроблені помилки.Бо найважливіше є родина,а нас у школі виховували у 70-80 роках,що головне сусппільство і що ти для нього маєш зробити.
    Зараз я б віддала частину життя,щоб побачити своїх рідних,які пішли та розмовляти,розмовляти,розмовляти і сказати,як я їх люблю та розумію тепер,у мої майже 60 років.Але нажаль це неможливо.
    Тому потрібно пам'ятати,що наробили комуняки та росіянці-вороги з нами,та ще і нове горе закрутили.Але Україна -ценазавжди,подобається це комусь чи ні.Ми є народ ще з часів Трипілля,це за віком старіше за Єгипет.
    Скоріше б тільки мирне небо Україні!
    Дякую за працю і за правду

  • @user-vn6tt7us9y
    @user-vn6tt7us9y 6 หลายเดือนก่อน +94

    Моя бабуся з села Воздвижівка ,це Гуляйпільський район Зарорізької області. Теж розказувала як забрали НКВД усю їжу і навіть мисочку квасолі заховану у піч😢 Казала що їли ховрахів ,горобців, калачики(це трава така). Викопували мерзлі буряки і до кінця життя вона не їла буряки більше і не клала їх нікуди. Сім'я вижила не вся. А решта сім'ї вижила тільки тому, що брат бабушки приходив і кидався їсти помиї які викидали нквдовці, один з них зжалівся і дозволив приходити з бідончиком по помиї. Все життя бабуся не давала встати зі столу поки все не з'їм. І сама бабуся завжди доїдала усе і якщо залишався навіть маленький шматочок хліба ,то доїдала його з чаєм або молоком. На горищі завжди були ящики з сіллю, сірниками і керасін. І тепер я розумію приказку бабусі, що всіляки неприємності в житті то все чепуха - аби не було війни та голоду😪Ще в літку 2022 року мене накрив таких страх що в зимку все розбомблять і буде голод, що стільки увсякого наконсервувала, насушила в сушарці і закупила круп і безліч іншого що і на цю зиму вистачить.

    • @user-nq5jt3rs8f
      @user-nq5jt3rs8f 6 หลายเดือนก่อน +1

      А русские, татары, евреи че, бессмертные были? А если мерли от голода все народы - то это просто голод. Голодомор - это специально вымаривание голодом 1 нации.

    • @Damona_66
      @Damona_66 6 หลายเดือนก่อน

      ​@@user-nq5jt3rs8fви можете створити свій канал про голодомор рузьких. Буде дуже цікаво послухати

    • @user-gc8bi3uz8t
      @user-gc8bi3uz8t 6 หลายเดือนก่อน

      @@user-nq5jt3rs8f ДА! Голодомор это ГЕНОЦИД украинской нации! А голод в других регионах бывшего совка (за исключением Казахстана, ибо там была похожая на Украину ситуация, которую стоит тоже назвать голодомором) это результат власти уголовников и тупых кухарок-шлюх большевистских.

    • @user-vn2gg5tz6c
      @user-vn2gg5tz6c 6 หลายเดือนก่อน

      @@user-nq5jt3rs8f Так і є українську націю московити морили голодом , а зараз прийшли вбивати , викопали нам яму -- самі в ній гнитимуть !

    • @elenasavenko7073
      @elenasavenko7073 6 หลายเดือนก่อน +8

      ​@@user-nq5jt3rs8fтак почему вы про это молчите? Молчание ягнят?

  • @marialozytska6172
    @marialozytska6172 6 หลายเดือนก่อน +32

    😢😭який розпач і біль за таке минуле. Моя бабуся таке саме розповідала ( вона із Черкаської області) її мама вижила під час голодомору, тому я маю бабусю , а їй 85 років . Як вона багато їсть хліба… як ніжно і тепло до нього ставиться… попри голод ті люди, що вижили- народили нас , як це цінно і унікально, адже їх могло б не бути😢

  • @user-gn8dg9rb5k
    @user-gn8dg9rb5k 6 หลายเดือนก่อน +35

    Біда нам , українцям , з таким сусідом .
    Кожної сім'ї , кожної родини торкнулося страшне горе.....😢😢

  • @user-ij8lt6im1m
    @user-ij8lt6im1m 6 หลายเดือนก่อน +49

    Моя бабуся мені розповідала, як вона виживала в голодомор. Їли траву в літку, а в осені їли корінці, викопували та їли... Військові ходили та перекопували навіть землю, так шукали щоб в землі нічого не заховали... Забирали все, зерно, худобу, врожай. Мого прадідуся вбили, бо він посмів захищати своє майно...😢 Прабабуся просила залишити хоч корову, бо мала дитину, але військові все забрали... Багато людей повбивали... Багато людей померло від голоду... Деякі, щоб вижити їли мерців... А деякі їли людей, бабусині сусіди хотіли її спіймати та з'їсти. Моя прабабуся ховала її в домі та зачиняла її. Моя бабуся вижила дякуючи лише тому, що прабабуся заховала в землі мішок зерна, вона відкопувала його у ночі та брала лише по 100 грамів, щоб дитина не померла.😢😢😢 Це просто жах... 😢😢😢

    • @user-rt7jo8sk9c
      @user-rt7jo8sk9c 5 หลายเดือนก่อน

      ага. а моя русская бабушка в это время сама голодала, её дети голодали и должна была помогать этим терпилам, которым в лом было работать

    • @Vermilionaspid
      @Vermilionaspid 3 หลายเดือนก่อน +1

      ​@@user-rt7jo8sk9cщо ще висреш?

  • @user-ht6dg7nz3z
    @user-ht6dg7nz3z 6 หลายเดือนก่อน +8

    Так, це все правда, про ці жахіття розповідали мої рідні, тато й мама мене навчали у полі яку траву можно їсти, й це, до речі, було вже у 80-ті роки! Батько люто ненавидів буряк, бо це в його дитинстві була основна їжа. Мамо його померла у 1946 році від голоду, він мені розповідав як малим виливав ховрашків з нір, як його бив нагайкою голова колгоспу спіймавши у полі за збиранням колосків. Ще й батько йому був вдячний за те, що його, 9-річного не відправив до тюрми! Це все було на Донбасі, у тогочасному Авдіївському районі.
    Родина матері також зазнала переслідувань у Ставропіллі, але там голова пожалів мою бабцю та таємно уночі наказав тікати їй з малими дітьми, бо був донос на бабцю за те, що назбирала у полі колосків. Мама ще розповідала як вона малою танцювала за їжу і якась дружина партійного функціонера з міста умовляла бабусю віддати їй мою мати- все одно помре.
    Мої батьки вижили, але пам'ять про ці страшні дії імперців- інтернаціоналістів я передам своїм онукам. Для мене усі росіяни- людожери!!!

  • @natalia-le6wu
    @natalia-le6wu 6 หลายเดือนก่อน +30

    Моя бабуся 36 р.н. пережила окупацію і після воєнний голод. Розказувала історії, які розказувала її мама про розкуркулення її батьків, голодомор. Жахливі речі. І це багата Харківщина...

  • @user-el5wn1rq8h
    @user-el5wn1rq8h 6 หลายเดือนก่อน +5

    Дякую за таке соціально важливе відео.
    Про Голодомор як спосіб совєтської влади винищити та підкорити українців треба говорити постійно, в Україні та за кордоном, особливо тепер, коли росія фактично повторює звірства совєтської влади (оце і криється за їхніми лозунгами "можем павтаріть!"). Про Голодомор необхідно кричати на весь світ, щоб ті країни, які не чули нас 100 років тому, нарешті почули.

  • @vasylhut9108
    @vasylhut9108 6 หลายเดือนก่อน +6

    Для того , щоб жах голодної смерті не повторився на території світової житниці, потрібно до сучасників доносити причини цього злочину проти людяності і головне, назвати ідеологів і організаторів, оприлюднити їхню автобіографію.
    Щоб люди знали прізвища тих, хто довів мільйони українців до голодної смерті, мук і страждань. Вічна пам’ять невинноубієнним!

  • @user-pe4my6tk4c
    @user-pe4my6tk4c 6 หลายเดือนก่อน +17

    Знаю про смерть мого прадідуся по лінії маминого батька. Згадую страшні перекази моєї покійної бабусі Оленки про цю пору: вмирали сім'ями, їли людей, стерегли ДІТОК, щоб НІХТО не напав і не з'їв. Прадідусь по лінії мами був розкуркулений і направлений з самими меншими дітьми в Крим. Лише згодом сім'я воз'єдналася. А моя мама розповідає, що вижила їх сім'я завдяки корові: молочко міняла на крупи. А працювали в колгоспах дуже тяжко.

  • @user-qj5sh6ys6s
    @user-qj5sh6ys6s 6 หลายเดือนก่อน +9

    ДЯКУЮ,повинні знати,пам'ятати,згадувати...жах,жах через,що люди пройшли?! низький уклін всим хто вижив і народив майбутнє,хай з миром покояться всі хто пройшов пекло на рідній землі❤❤❤

  • @Lex-bb2tb
    @Lex-bb2tb 6 หลายเดือนก่อน +15

    Я зі Східної України, у нас не розповідали про пережиті роки голодомору, а більшість моїх близьких вважають голодомор перебільшенням і простим голодом, я й сам вважав його катастрофічними організаційними провалами уряду. Після перегляду частини про замовчування цієї трагедії і по суті газлайтинг мене переповнює лють. Мої співчуття всім, чиї родини зазнали це горе, наскільки б ці співчуття не були малозначними. Сподіваюсь, що коли-небудь всі будуть дивитись на Совок так, як зараз люди дивляться на диктатуру Пол Пота, що ми відкинемо нав'язані нам політичну інфантильність і відсутність емпатії.

    • @oksanakotan2900
      @oksanakotan2900 6 หลายเดือนก่อน +9

      Моя бабуся втратила всю свою родину! Її мати, моя прабабуся, благала свого брата забрати ще живих дітей до міста, де він жив. Він згодився взяти лише найменшу. Йшли пішки. 4-річній дівчинці важко було йти, а дядькові було несила її нести. Він мав кілька варених яєць з собою. І говорив моїй бабусі- от дійдеш до того пагорба - дам тобі поїсти. Бабуся- єдина з родини, що вижила 😔
      Херсонська область

  • @user-pq1ct2yu3i
    @user-pq1ct2yu3i 6 หลายเดือนก่อน +22

    Моїм родичам з Миколаївської області під час Голодомору прийшлося покинути все майно, бо, як розказувала бабушка «заходили люди в формі, бачили горстку квасолі, кидали собі в мішок і уходили». Якщо хтось опирався, сильно били, калічили. Тому вони родиною, пішки йшли днями під москву, в невідоме. Бо там їжу не забирали.
    Вічна памʼять загиблим.

    • @yaryna_paslavska
      @yaryna_paslavska  6 หลายเดือนก่อน +10

      Саме так, наші люди тікали в росію і білорусь, бо там була їжа, а зараз розповідають про «голод у всьому срср». Це були непорівнювальні масштаби

  • @user-sg7ur5bd1l
    @user-sg7ur5bd1l 6 หลายเดือนก่อน +16

    У моїй родині у прадіда з 10 дітей в живих зостався тільки мій прадід. Всі його брати та сестри померли з голоду під час гордомору. Дякую за таку болючу, але таку важливу тему.

  • @user-cw5mg5ck2b
    @user-cw5mg5ck2b 6 หลายเดือนก่อน +19

    Дякуємо всім, хто пам'ятає, хто згадує, та хто не мовчить!...

  • @user-td1ny2mg8q
    @user-td1ny2mg8q 6 หลายเดือนก่อน +45

    Моя прабабуся втратила 3х дітей, що вмерли від голоду, це був голодомор 46-47х років. Про 32-33 прабабуся нічого не розповідала, вона була мовчазна. Бабуся розповідала про 46-47, вона була дитиною, їли лободу, траву, все що змогли знайти, бабуся іноді крала в полі трохи кукурудзи, раз ледве не попалася солдатові, що охороняв поле. Бабуся завжди важко переживала, якщо ми малими не хотіли їсти, доя неї це завжди була паніка аж до відчаю

    • @yaryna_paslavska
      @yaryna_paslavska  6 หลายเดือนก่อน +16

      дякую за вашу історію! про Голодомор 46-47х років теж дуже важливо згадувати завжди 🙏

    • @larisawwwwest407
      @larisawwwwest407 6 หลายเดือนก่อน +7

      Той голод і моя мати пом'ятала ,вона 32року народження....сім'я поховала двох дітей,та інші вижили лише тому що мій дідусь працював на скотобойні і вони варили шкуру,яку іноді приносив дідусь.....хай Бог накаже всіх причетних до цього злочину!!!!

    • @user-td1ny2mg8q
      @user-td1ny2mg8q 6 หลายเดือนก่อน +1

      @@larisawwwwest407 жахливо🥲

  • @oksanaart5020
    @oksanaart5020 6 หลายเดือนก่อน +33

    Дякую, Ярино!
    Біль від усвідомлення нашої трагедії розриває серце, але й відвертатися від минулого ми не маємо права.
    Моя бабушка, яка дитиною пережила Голодомор, так і не наважилась поділитися тим болем, нічого нам не розказувала, бо це було небезпечно. Була завжди сумною і мовчазною, але доброю. І мені здається, не любила їжу, принаймні, культу з неї точно в її домі не було - лише саме необхідне, мінімум. Мене дитину завжди дивувало її таке ставлення до їжі.
    Зате в неї була гра. Пару раз вона вдавала, що померла. Я не знаю навіщо вона так робила, адже це лякало. Але впевнена, не зі зла. Можливо готувала нас про всяк випадок, щоб ми не розгубилися і не злякалися, якби це дійсно сталося. Адже влітку до неї звозили нас, онуків і дорослих, окрім неї вдома у бабусі нікого не було.
    Бабушка померла рано так і не розповівши нам нічого.
    Згодом зʼясували, що з восьми дітей зиму 33го пережили не всі. Прадіда арештували через незгоду здавати реманент у колгосп, з хати забрали геть усе, не лише харчі. Розкуркулили.
    Двох наймолодших братика і сестричку поховали недалеко від хати, бо сил ховати на кладовищі ні в кого не було.
    Ми, онуки, інколи ходили на їхні могилки.
    (Вінницька обл)

    • @yaryna_paslavska
      @yaryna_paslavska  6 หลายเดือนก่อน +10

      Дякую за вашу історію! Як добре, що навіть після смерті бабусі вам вдалось розшукати цю важливу інформацію

  • @kristinabehen5476
    @kristinabehen5476 6 หลายเดือนก่อน +12

    Thank you Yaryna for such an incredible documentary about Holodomor, the true is always win no matter what , Slava Ukraini !

  • @Pterodactyl3011
    @Pterodactyl3011 6 หลายเดือนก่อน +31

    Моя сімʼя з Миколаївщини віддала все сама. 6 братів зібралися, в них був кінний завод, і вирішили все віддати. Крім одного коня, якого один з братів сильно любив, лошам його звідкись привіз, дуже породистий був. І того прийшли забирати. Він віддав. А коли побачив у вікно як комуністи почали того коня бити - не витримав, схопив рушницю, вискочив і застрелив одного. Тієї ж ночі забрали 😢

    • @7DLch_12
      @7DLch_12 6 หลายเดือนก่อน

      😥

  • @user-gy4st6uy1s
    @user-gy4st6uy1s 6 หลายเดือนก่อน +42

    Ви робите дуже важливу справу, пане Ярино, розповідаючи на вісь світ такі сумні сторонки історії України, як Голодомор. Дуже дякую вам за таку потужну роботу і за те що показуєте що Голодомор це історія боротьби українського народу за свою незалежність, історія незламних воїнів, не нації-жертви. Сама я не з України і нажаль тільки через повномасштабне вторгнення почала цікавитись Україною і її народом і полюбила вас усім своїм серцем❤ і для мене теж це свого роду терапія, бо сама я жінка з росії, країни яка на вас напала і прагне вас знищити. В мене немає надії, що моя рідна країна колись позбавиться своєї імперськості, чи що росіяни колись все зрозуміють нарешті, та і після всього що вони зробили, мені байдуже. Але я впевнена, що у України все попереду і це дає надію що добро переможе остаточно зло

    • @yaryna_paslavska
      @yaryna_paslavska  6 หลายเดือนก่อน +7

      Підкажіть, а ваші предки часом не з України?

    • @user-gy4st6uy1s
      @user-gy4st6uy1s 6 หลายเดือนก่อน +7

      @@yaryna_paslavska Ні, вони грузини)

    • @Radfemvidma
      @Radfemvidma 6 หลายเดือนก่อน +4

      Ви не думали виїхати звідти? Бо якщо ні - ви продовжите спонсорувати смерти.

    • @Valentyna908
      @Valentyna908 6 หลายเดือนก่อน +6

      Дякую щіро за співчуття нашому многостраждальному народу. Нам усім потрібно навернути до Бога, жити по Його заповідям. Тільки тоді будемо по справжньому щасливі. Всього вам найкращого.

    • @natkievmi1156
      @natkievmi1156 6 หลายเดือนก่อน +7

      Щиро дякуємо, Вам за розуміння та підтримку!

  • @user-sw7ud3oe1t
    @user-sw7ud3oe1t 6 หลายเดือนก่อน +6

    Дякую за вашу працю!
    Я знала про голодомор ще з дитинства, мама розповідала, але без подробиць, тому що це перекази від її бабусі та тата. . Вона казала, що про це заборонено розповідати. Але тільки зараз я зрозуміла дві речі: перше це коли на підлогу падала їжа, мама забороняла піднімати її, казала, що то для мертвих. Тепер я розумію для яких саме, тих хто помер від голоду. А друге це коли в 2004 році в мене народилася дитина, в мене з'явився не природній страх, що в мене крадуть дитину бомжі і з' їдять її. Розумом розуміла, що це безглуздо, але побороти його було важко. Думаю, що це відгодоски тієї трагедії. Недай Боже, нікому в світі пережити таке. 😢

  • @user-yg3ef7fy7l
    @user-yg3ef7fy7l 6 หลายเดือนก่อน +38

    Хочеться,щоб це відео побачила якомога більша кількість людей.Дякую за це інформативне відео.Маємо пам'ятати🕯

  • @user-jt8ls9yp4q
    @user-jt8ls9yp4q 6 หลายเดือนก่อน +39

    Тема болюча та важлива. Тим більше ми зараз бачимо, що методи цієї потворної імперії, на правої не змінюються. Вони й зараз хотіли б зробити у нас те саме. Влаштувати штучний голод. Моя бабуся мені в дитинстві розповідала про Голодомор. Правда, не пояснювала, що до чого. Просто розказувала що був голод. Вона сама вже підпрацьовувала у Києві, а її мати з молодшими дітьми мешкала у Трипіллі під Києвом. Сімʼя вижила. Допомогли старші діти, що вже працювали у місті. Але моя бабуся розповідала, як ходила провідувати своїх. Що по дорозі до Києва лежали люди, які намагались дістатись до міста в пошуках їжі. Розповідала, як боялась пізно ввечері проходити повз двір діда, що вважався у селі людожером. Інші історії, що ходили селом про випадки канібалізму. Сама бабуся в старості тримала на кухні мішки з сухарями, які робила з хліба.

    • @yaryna_paslavska
      @yaryna_paslavska  6 หลายเดือนก่อน +8

      дякую за вашу історію 🙏

    • @user-uf6tx8ut2y
      @user-uf6tx8ut2y 6 หลายเดือนก่อน +8

      Про це треба говорить говорити и говорити...

    • @user-ij1zt5uy7i
      @user-ij1zt5uy7i 6 หลายเดือนก่อน +2

      Моя матуся розповідала мені про голод 22-23 і 32-33 років.Вона1915року народження.Все,що розповідають в коментарях - правда.І в46--47 теж був голод.Люди спасались в Маріуполі только,приходили звідусіль.Мама була вагітна мною,а я все життя відчувала патології по здоров'ю.

  • @user-wp7cz7fg2v
    @user-wp7cz7fg2v 6 หลายเดือนก่อน +116

    Дякую всім причетним до випуску цього відео! Сил, наснаги і можливостей надалі висвітлювати такі важливі події!❤

    • @yaryna_paslavska
      @yaryna_paslavska  6 หลายเดือนก่อน +6

      дякуємо 💛

    • @user-em2yc9dp9u
      @user-em2yc9dp9u 6 หลายเดือนก่อน

      @@yaryna_paslavska обязательно сделайте это видео с озвучкой на рус яз. Это должны знать все.

  • @user-lt8ru5mc1l
    @user-lt8ru5mc1l 5 หลายเดือนก่อน +2

    Українці всіх країн світу - єднаймося ❤️! Українці в Україні - особливо єднаймося ❤️! Холодний Яр! Софія Київська! Запорізька Січ! Допоможіть возродити Дух України!

  • @user-ct9vo6wg3g
    @user-ct9vo6wg3g 6 หลายเดือนก่อน +12

    мені бабуся розповідала,що з 11 дітей залишилось 4.в 47 році мусила піти до пту де годували і давали житло.а хотіла вивчитись на вчителя.стала зоотехніком.ходили на навчання за 30км пішки.в торбі мали лише запечений кормовий бурячок.а прабабуся тікала боса в зиму від розкуркулення десь на далекий схід.з родини вижила одна.сусідка завжди плакала і кликала нас з братом на картоплю в мундирі,бо мій брат був схожий на її брата,який помер в голодомор.

  • @user-iu2ti9ij2s
    @user-iu2ti9ij2s 6 หลายเดือนก่อน +68

    Із великої родини моєї бабусі вижили тільки двоє дітей, вона і її сестра. Цю історію мені розказувала мама. На Вінничині. Не можна про таке забувати. Дякую за вашу не байдужість.

  • @olya5544
    @olya5544 6 หลายเดือนก่อน +38

    ❤ВІТАЮ! ЩИРА ПОДЯКА ЗА ВИСВІТЛЕННЯ ІСТОРИЧНИХ ПОДІЙ, ЯКІ ПОВИННІ ЗНАТИ УКРАЇНЦІ.

  • @user-qo6ku1sw9e
    @user-qo6ku1sw9e 6 หลายเดือนก่อน +17

    Коментар на підтримку каналу 👍. Щира подяка за пророблену працю❤.
    Вічна пам'ять усім, хто загинув такою важкою смертю🌾🕯️

  • @romanramvasylenko
    @romanramvasylenko 6 หลายเดือนก่อน +18

    "Непман"... В цьому слові два корені, обидва від більшовиків: "нова економічна політика", як бирка дозволів і свобод, і "man", як зневажливе ставлення до тих фермерів, що розвинулися... Правда ж ми досі зневажаємо успішних господарів?.. Так вчили наші кати, зокрема... Спасибі за розповідь!

  • @Olex.artist
    @Olex.artist 6 หลายเดือนก่อน +19

    Дякую. Тяжка тема, але розуміння саме таких тем, пояснює чому ми зараз маєм так боротись за нашу ідентичність і життя.
    І чинити опір руським окупантам культурно, фізично,.як лише можемо.

  • @user-zg8ik3fo2c
    @user-zg8ik3fo2c 6 หลายเดือนก่อน +93

    Ви гарно доносите до розуму...і круті підіймаєте теми.на жаль Український ютуб чомусь мало дивиться наш "народ"...
    Побільше адекватних Вам глядачів і підписників😊

    • @7DLch_12
      @7DLch_12 6 หลายเดือนก่อน

      той наРот, що вибрав зеленського, дивитись про Голодомор не буде(( їм ближче "термос", ржачки про "сеньйор-галадамор", про дурних "хахлів", "Украина-веласипет"...- тобто те, над чим насміхався квартальний блазень(((((((

  • @natalionishchenko2644
    @natalionishchenko2644 6 หลายเดือนก่อน +67

    Дякую за працю, ми зобов'язані пам'ятати про Голодомор, передавати своїм нащадкам та робити все, щоб це більше ніколи, НІКОЛИ не повторилося

    • @user-rp3jq7gp1g
      @user-rp3jq7gp1g 6 หลายเดือนก่อน

      Українці, коли залишаються без потрібного нагляду, завжди, як вчить історія, творять гидоту: всілякі Руїни, різанини, голодомори і т.п. Їх тільки в часи Петра І відучили ловити один одного і продавати в раби кримським татарам. Про це ганебне явище писав ще Пантелеймон Куліш. Сталінський режим після скоєного українцями голодомору, арештував найбільш свідомих його організаторів, взяв республіку під суворий контроль і цим припинив голод, почався розвиток. Нажаль зараз, залишившись без нагляду, українці розікрали майже всю єкономіку, а населення України скоротили вдвічи. Ви пропонуєте "робити все, щоб це більше ніколи, НІКОЛИ не повторилося". Так влада України і намагається піти під нагляд ЄС, але тому надівати на шию ярмо цього нагляду не пропонує.

    • @marialozytska6172
      @marialozytska6172 6 หลายเดือนก่อน

      На жаль повторилося, люди , які сиділи в підвалах голодні повні страху , тривоги , що лунають кожен день, виснаження психологічне і фізичне , ракети , що руйнують будинки і життя. Це те саме… забули ми , що від росіян добра немає!

  • @user-jp8qz7uo9s
    @user-jp8qz7uo9s 6 หลายเดือนก่อน +2

    Чарівна пані Ярина ! Милуюся .любуюся .Щира подяка за гірку і важку правду!Кайтеся ,москвороті,кайтеся...Нема вам прощення....

  • @MrAnilachan
    @MrAnilachan 6 หลายเดือนก่อน +9

    чудове відео. дякую!
    памятаю, що перший раз стикнулась у родини з наслідками голодомору, коли на літо у село їздила до бабусі та дідуся. дзвоню мамі раз на тиждень і розповідаю, що було. і в якийсь момент кажу: мама, уяви собі, бабуся навіть кавун їсть з хлібом! ну як же ж кавун, солодке можна їсти з хлібом. а мама мені каже: вона пережила післявоєнний голод, тому й цінує дуже сильно хліб, не смійся.
    а після з часом дізналась, що дідусь народився у 1932 році, прапрабабуся казала викинути його, бо їсти було нічого, а було ще два старших брата. прабабця відмовилась і продала майже усе у хаті, що було, але усі троє братів залишились живими. на жаль, братам прабабусі та сестрам так не пощастило. у моєму селі багато людей померло через Голодомор.

  • @daarrixx
    @daarrixx 6 หลายเดือนก่อน +38

    Дякую за вашу роботу, за те, що висвітлюєте правду, це дуже важливо.

  • @annafokina-vivasanua7171
    @annafokina-vivasanua7171 6 หลายเดือนก่อน +83

    дякую за Вашу роботу! на жаль без сліз неможливо дивитися такі відео. Україна переможе!

  • @user-db2ux2qp3u
    @user-db2ux2qp3u 6 หลายเดือนก่อน +4

    Дякую за фільм!
    Я в дитинстві багато чула за голодомор.Мама з Черкаської області,розказувала як її батьки пухли,як десь в селі ,хтось дітей їв...

  • @Ivvanna_from_Sever
    @Ivvanna_from_Sever 6 หลายเดือนก่อน +6

    В моєму дитинсті( 5-7) років жила по сусідству бабуся. Ій було близько 90, як то кажуть у ясному розумі. З 8- х дітей вижила лише вона, бо в скрутний час її забрала тітка- сестра матері в якої не було дітей. На час голодомору вона була підлітком і все добре памятала і розповідала. Але я була дитиною і багато забула, залишилось відчуття суму , жаху і несправедливості. Все це було в Луганській області.
    Вже пізніше я знайшла документальні докази: декрет Луганської місцевої влади листопаду 32року. В ньому заборонялось мешканцям луганщини збирати жолуді, каштани, дикі ягоди!!!!

  • @user-lq9kl7ig5g
    @user-lq9kl7ig5g 6 หลายเดือนก่อน +4

    Дякую за працю.
    Світла пам'ять людям загиблим,
    Прокляття більшовикам!!!!

  • @alinatelepa7575
    @alinatelepa7575 6 หลายเดือนก่อน +6

    Майже кожна українська родина пережила свою історію Голоду, дуже цінно зараз відроджувати у пам’яті ті муки, які причинила нашим предкам Росія, щоб колективно пропрацьовувати цю травму та ще більше мотивуватись, аби позбутись агресора назавжди. Дякую тобі, Яринко за твою працю 🙏🏻

    • @yaryna_paslavska
      @yaryna_paslavska  6 หลายเดือนก่อน

      обіймаю, Алінка!

  • @user-rv7iu8cn4u
    @user-rv7iu8cn4u 6 หลายเดือนก่อน +3

    Дякую ведучій,та усім дослідувачам Голодомору-Геноціду українців!

  • @irenakovarova4706
    @irenakovarova4706 6 หลายเดือนก่อน +4

    Моя прабабуся з Херсонщини розповiдала менi коли я ще була маленькою.Що люди божеволiли та всi ховали своiх дiтей навiть вiд сусiдiв.Хто мав можливiсть допомагав голодним.Казала що голод страшнiше вiйни😢😢

  • @kyaritoggwp1576
    @kyaritoggwp1576 6 หลายเดือนก่อน +6

    дякую. прикро що на такій важливій темі, всього стільки малько переглядів в таку лиху годинну. я думаю це освіта *

  • @vypo2233
    @vypo2233 6 หลายเดือนก่อน +85

    От висновки треба робити,хто говорить московською: ті ,яких туди завезли на місце вбитих,а вони волають,що родной язик...

    • @ROMASHCHENKO777
      @ROMASHCHENKO777 6 หลายเดือนก่อน +1

      Голодомори творили не ті ,хто говорив московською! Так що твої висновки ,не вірні!

  • @user-ub7po4qe4m
    @user-ub7po4qe4m 6 หลายเดือนก่อน +3

    Дуже дякую .Розказую своїм дітям, щоб наступні покоління розказали своїм нащадкам і пам'ятали...💔🕯️

  • @oksanashcherban9277
    @oksanashcherban9277 6 หลายเดือนก่อน +24

    Дякую за вашу роботу! Ми маємо пам'ятати та відновлювати наше минуле, щоб це ніколи не відбулось знов

  • @olgaartlife6062
    @olgaartlife6062 6 หลายเดือนก่อน +3

    Дякую за вашу роботу! Дуже болючі теми піднімаєте, але про це неодмінно потрібно і говорити, і пам'ятати.
    Нашу сім'ю це теж не минуло. Це наша історія. Без знання історії немає розуміння хто ми і куди ідемо.

  • @Vetkasova.J
    @Vetkasova.J 6 หลายเดือนก่อน +16

    Дякую вам за такий випуск. Важко, емоційно і якісно. Маємо завжди знати і пам'ятати. Ми досі генетично це відчуваємо на теперішніх звичках у харчуванні.

  • @irunkamama4271
    @irunkamama4271 6 หลายเดือนก่อน +5

    Бабуся переказувала мені свої спогади з дитинства.
    Це так вражає, що я не можу викинути їжу навіть коли вона зіпсувалась...все одно з'їдаю зі страху перед тим, що цей момент (викинута їжа) може виринути в моїй вже пам'яті, якщо, недай Боже, мене таке трафить

  • @user-xb3sr6ex1p
    @user-xb3sr6ex1p 6 หลายเดือนก่อน +2

    Дякую вам, дуже вдячна вам за цей випуск, про голодомор мені розповідала моя бабуся, найдобріша жінка яка була в моєму житті, дякую Богові за неї

  • @777elenochka
    @777elenochka 6 หลายเดือนก่อน +7

    Я не ходила в дитячий садок,в замість казок мені що дня бабуся розповідала про голодомор,війну,сталі на,навіть панщину.Мені вже за 50,але коли немає в домі запасів в мене починається паніка,треба щоб постійно була присутність продуктів,хоч в живу поруч з магазинами в Канадському містіЯ ніколи не викидаю у сміття ніякої їжі,завжди пам'ятаю як моїм предками не було чого їсти.

  • @mariam2393
    @mariam2393 6 หลายเดือนก่อน +5

    Дякую за вашу працю і нехай знання,усвідомлення правдивої історії свого народу робить українців свідомим народом з гідністю.

  • @user-dy6vv3vz8v
    @user-dy6vv3vz8v 6 หลายเดือนก่อน +2

    Щиро дякую Вам за цю історію та розкриття цієї болячої теми для нас усіх! Наш народ - найсильніший!

  • @stanislavkorniienko1523
    @stanislavkorniienko1523 6 หลายเดือนก่อน +7

    Дякую за неймовірний фільм. Декілька разів не зміг втриматися, щоб не заплакати.

  • @user-cn6oi9ew1r
    @user-cn6oi9ew1r 6 หลายเดือนก่อน +2

    Дякуєм від всього серця! Така необхідна кожному українцю правда! Низький уклін всім, хто робив цей фільм! 🇺🇦🇺🇦🇺🇦👍👍👍🙏🙏🙏🤝🤝🤝

  • @user-rs5pt4sj7d
    @user-rs5pt4sj7d 6 หลายเดือนก่อน +8

    Також бабуся казала:"Не залишай шматок, треба доїсти, це ти силу свою залишаєш." А дідусь сварився, якщо хлібом гралися(ліпили щось з нього).

  • @user-cw5mg5ck2b
    @user-cw5mg5ck2b 6 หลายเดือนก่อน +5

    Яриночко! Дякуємо! Вам і всій команді за проведену роботу! Це мабуть останні, вже не прямі свідки, та хоч з переказу батьків, хто може розповісти про весь жах, який пережили наші люди!

  • @vikraven1150
    @vikraven1150 6 หลายเดือนก่อน +3

    Пані Ярино, щира вдячність за дотик до цієї НАДважливої та трагічної теми нашої історії.
    Це те, що має знати КОЖЕН УКРАЇНЕЦЬ. Знати, щоб не повторити помилки минулого ЗНОВ.
    P.S. Якщо ви вважаєте себе УКРАЇНЦЕМ, то не тягність ту нечисть до нас через той брудний "уZкій язик"!

  • @galinakusmiy7903
    @galinakusmiy7903 6 หลายเดือนก่อน +4

    Моя мама пережила ті тяжкі часи вона боялася властей але вона всеодно розповідала а про колективізацію розказувала страшні спогади я зараз живу в Сполучених штатах і вдячна що навіть під час війни в Вшановують людей які пережили ті страшні часи

  • @user-wt7fv3hz1z
    @user-wt7fv3hz1z 6 หลายเดือนก่อน +26

    Моя прабабуся пережила два голодомора. Не було залучення в колгоспи, просто забирали все, навіть посуд, Донецька область.

  • @user-sg7ur5bd1l
    @user-sg7ur5bd1l 6 หลายเดือนก่อน +10

    Боже, як дівчатка гарно співають наприкінці. ❤ За саму душу...

  • @user-jn3xj4mx5w
    @user-jn3xj4mx5w 6 หลายเดือนก่อน +8

    Моя бабця все життя ховала хліб під подушку,розповідала як їх розкуркулили,забрали все-худобу,землі,хату,її батька,мого прадіда Андрія розстріляли,а бабця з сестрами жили у рові.Розказувала що дітей їли і кругом валялись опухші трупи.Все життя чогось боялась,хоча і була дуже юморна та весела.

  • @lyusi23
    @lyusi23 6 หลายเดือนก่อน +10

    Дякую. Дуже сильно і щемливо

  • @irakucheruk3998
    @irakucheruk3998 6 หลายเดือนก่อน +15

    Мама тільки цього року згадала, що її баба розказувала як їздила на західну Україну міняти свої прикраси на їжу, хліб. Двоє старших дітей померли від хвороб спричинених голодом. Житомирська область

  • @user-zl3xj7sd6w
    @user-zl3xj7sd6w 6 หลายเดือนก่อน +7

    Моя бабуся пережила голод. Плачу😢, слухаючи

  • @OlaDucheva
    @OlaDucheva 6 หลายเดือนก่อน +5

    Дякую, що підіймаєте таки важливі теми. Вічний спокій замордованим імперською владою. Пам'ятаймо про них.

  • @user-uc1qn4ld8n
    @user-uc1qn4ld8n 6 หลายเดือนก่อน +29

    Дякую, Ярина! Цей випуск дуже важливий! Ми ціную вашу працю! ❤

  • @user-qf8ur2xw4x
    @user-qf8ur2xw4x 6 หลายเดือนก่อน +27

    Дякую, за вашу працю! Це нам дуже потрібно!

  • @ligikot2402
    @ligikot2402 6 หลายเดือนก่อน +5

    В нашій родині було заборонено щось обсуждати, це я вже не так довго взнала, що пращури були розкулачені.... Коли прадід випивав то розказував, що був великий голод і що навіть у дитини варену картоплю з ручок забрали, як все все позабирали, лише стіни залишили в хаті та лави... А пробабуся раз почула що то він розказує одразу сказала замовчати, типу "бред не кажи "...Вони дуже боялися що таке знов з ними буде... Вони вступили в колгосп, тому не дуже голодували, і я народилася...А коли я питала у прабабусі за голодомор, бо в школі казали, то вона сказала, що "у нас нічого не було(північ сумщини), а от люди що зі сходу бігли до нас то в полях падали мертвими від голоду, не добігали"....Це вже вона мені на початку 2000х призналась....а то все мовчала...

  • @olgazarva9643
    @olgazarva9643 6 หลายเดือนก่อน +6

    За західній Україні під поляками голод не так відчувався і мій прадід їздив на кордон, який був поза Острогом, Хмельницька обл, передавати хліб на ту частину України, що була під совєтами. Він казав, що хліб мішками забирали більшовики і викидали в багно, сміялись і говорили, що у них голоду немає і бути не може. А слухи доходили і до нас. Моя інша бабуся розказувала, що на Черкащині був страшний голод, вони вижили, бо мололи жолуді на муку, їли лободу, але згадувала, як сама бачила у вікно, що дівчинка сусідка, яка теж втратила всю сімʼю і яку вони підгодовували чим могли, так і застигла в куточку, миючи підлогу. Це була перша смерть, яку бабця побачила на свої очі.

    • @konstantinkhuka
      @konstantinkhuka 2 หลายเดือนก่อน

      Жах. Дякую Вам за розповідь. Ми повинні знати і пам'ятати. 😢
      Нехай узькі всі біди і горе заберуть в росію і відчують все на собі, так т.... карма на їх плечі.

  • @hannaskoromna1731
    @hannaskoromna1731 6 หลายเดือนก่อน +4

    Важко було дивитись... Але цю тему треба піднімати. Мені моя прабабуся постійно розказувала про голодомор. І теж не дозволяла залишати їжу. Шкода тільки, що я не розуміла, що те все з нами росіяни чинили.

  • @user-rr8yb8jm6j
    @user-rr8yb8jm6j 6 หลายเดือนก่อน +10

    Надто мало чути в нас про Голодомор....

  • @dariabrusova7666
    @dariabrusova7666 6 หลายเดือนก่อน +5

    Дуже гарна робота! Дякую

  • @galinabortnik159
    @galinabortnik159 6 หลายเดือนก่อน +20

    Моя бабуся з півдня Одещини розказувала, що в голод вони з сестрами ходили в такі карьєри глиняні де гнездились дикі перепілки, вони крали ті яйця і їли, так і вижили, маленького братика залишали в хаті, бо не мав сил, вижили всі крім нього.

    • @yaryna_paslavska
      @yaryna_paslavska  6 หลายเดือนก่อน +6

      дякую за вашу історію 🙏

    • @user-nq5jt3rs8f
      @user-nq5jt3rs8f 6 หลายเดือนก่อน +1

      А моя прапрабабушка в Коми тоже голодала, это , видно, большевики ее еще при царе голодом морили, ага. А западную Украину в 30-40 гг тоже большевики, хотя те земли в Польше были?

    • @Ivvanna_from_Sever
      @Ivvanna_from_Sever 6 หลายเดือนก่อน +9

      ​@@user-nq5jt3rs8f в 32-33 по всей Украине был голод. В части , что была в Польше- голода не было - но это не очень большая территория современной Украины, приблизительно 2 области из 26- и. В городах голод был минимальный, а села вымирали. Вокруг городов стояли вооруженные люди. Все указывает на умышленный голодомор.

    • @user-sp9ru4fo5m
      @user-sp9ru4fo5m 6 หลายเดือนก่อน +5

      ​@@user-nq5jt3rs8fв ці роки на західних землях голоду не було, голод почався після війни,коли СССР захопили

    • @juliamaj9245
      @juliamaj9245 6 หลายเดือนก่อน +5

      ​@@user-nq5jt3rs8fтих, які були в Польщі голодом не морили...

  • @user-ih9gh6dl5k
    @user-ih9gh6dl5k 6 หลายเดือนก่อน +4

    Дякую за неймовірно потужний випуск. Декілька разів не змогла втриматися, щоб не заплакати.

  • @annabugryn3836
    @annabugryn3836 6 หลายเดือนก่อน +6

    Глибока подяка за працю, зокрема за цей етер!❤ Шануймося, бо ми цього варті!

  • @user-kp5rs8td3e
    @user-kp5rs8td3e 4 หลายเดือนก่อน +1

    Я теж пам'ятаю розповідь своєї бабусі, як вона на колінах, плачучи, просила лишити торбинку гороху, бо позабирали все. Просила, бо мала двоє малих хлопчиків, яких потрібно було годувати.
    Дуже гарно висвітлено цю тему у кінофільмі " Сага". Коли дивилася, згадувала ці епізоди з життя моєї родини. Ця тема в сім'ї ніколи не піднімалася, бабуся розказала все незадовго до смерті, вона не пам'ятала що вчора було, а ці події і внутрішнє переживання, якийсь сором, що не могла захиститися не забулися до смерті.
    Знаю, що сварилися на мою маму, коли та прибігла радісна в червоному галстуці.
    Не спілкувалися з братом бабусі всі його родичі, зневажали.Я не могла зрозуміти, за що, навіть рідна матір. Як потім, узнала, що він писав списки людей на виселення до Сибіру, коло вже план не виконувався, записав свою сім'ю, тобто матір і батька.
    За те получив так, що боявся вийти на село, навіть коли вже був старий.Навіть зараз з його сім'єю ніхто не родичається.
    Інші бабусині брати загинули на війні, а його не взяли, бо хворий.
    Розказувала, що вийшла заміж за багатого хлопця, з землею, хоч не любила його, батьки заставили (це мій дідусь), совети забрали землю. Вона всеїї говорила:"Земля перед очима, а чорт за плечима".Все життя прожили у шлюбі, терпіла зради. Але він був хозяїн, вмів прокормити сім'ю, працював вдома, їздив на заробітки ( на брянщину), при тому, що був інвалідом війни. Воював від початку до кінця війни, ще й після війни кошмарили місцеві угрупування, забирали продукти, водили голого і босого в ночі по снігу на ростріл, бо працював кочегаром при сільській раді.
    Таке життя було, це жах!
    І знову повторюється це саме.

  • @romanramvasylenko
    @romanramvasylenko 6 หลายเดือนก่อน +8

    Бачив родину, що виросла із сім'ї з московитських переселенців. Їх поселили в селі поруч із родиною моєї бабусі. Їх мова була неймовірною: "Васькін да Володькін да Надькін..." - це була перекличка багатодітної сім'ї, що врізалася в вуха. В селі лишалося тоді три родини українців, і приїхало чотири сім'ї "колоністів". Звідки точно - не знаю... Їх діти, хто дожили дотепер, вважають себе українцями. І я з ними погоджуюсь...

  • @user-gd9dz7su8l
    @user-gd9dz7su8l 6 หลายเดือนก่อน +8

    Подяка, вподобайка і комент для підтримки каналу і поширення відео. Слава Україні!

  • @user-sn6ip5vk7r
    @user-sn6ip5vk7r 6 หลายเดือนก่อน +27

    Дякую вам за це ❤

  • @user-vk9gc7xl4j
    @user-vk9gc7xl4j 6 หลายเดือนก่อน +5

    Дякую.

  • @olesyamakarenko6406
    @olesyamakarenko6406 3 หลายเดือนก่อน +1

    Дякую за чудовий матеріал. Всі мої баби й діди пережили голодомори 32-33-х років і 47-го повоєнного року. Про пухлі животи й ноги з голоду, варені шкіряні черевики, оладки з лободи й макухи чула від них.

  • @nataliya6093
    @nataliya6093 6 หลายเดือนก่อน +8

    родина моєї бабусі мала землю, млин, машини, худобу, багато сільхозтехніки ... її батько все віддав в колгосп, бо вже мали прийти і виселяти їх до Сибіру, так сім'ю врятував, але сам довго не прожив. В начальство колгоспне тоді продерлись ледарі бідняки та п'янички, сама шваль.
    Зі спогадів про голодомор в родині розповідали, як приходили в село змучені люди в лахмітті і хапали їжу з посудин для худоби, жадно їли ту полову, їм ставало зле і тільки за калітку виходили - так і помирали.

  • @alinam.4703
    @alinam.4703 6 หลายเดือนก่อน +14

    Щиро Вам подяка за цей випуск! ❤

  • @user-nb6ef6yh9e
    @user-nb6ef6yh9e 5 หลายเดือนก่อน +3

    "Доїсти, бо твоя сила" - моя бабуся так само говорили. Дніпропетровщина. Розповідала про голоди :1932-33 роки та 1947рр. У 1980 десь вчили мене, що можна їсти: калачики, лопуцьки, клей з вишні. Це і слова" Запам'ятай, онучечко, а голодів у нас було три" і "Тільки ж нікому про це не говори" зрозуміла лише через 30 років. Їх велика сім'я вижила, бо одна з сестер, коли шукала ховрашкові комори в полі. провалилася в яму , де хтось приховав зерно. Вночі вона з сестрами винесли його. Хліб бабуся не викидали ніколи. Пам"ятаю - на столі , на дерев'яній дощечці, під рушничком, хліб і шматочки.

  • @tetianatill3786
    @tetianatill3786 6 หลายเดือนก่อน +19

    Пані Ярина , дякую вам за роботу над фільмом. Боляче за українську родючу землю і націю . Боремося -поборемо!🙏🇺🇦

  • @user-kh6zk6bq1k
    @user-kh6zk6bq1k 6 หลายเดือนก่อน +4

    Моя прабаба вижила у Голодомор,її 18річний син,мій дід, також,але вони жодного слова не промовили про ті події. Вже мені дорослій хтось инший розповів, що у прабаби були ще маленькі сини- близнюки, які пішли самі в місто у пошуках їжі й померли по дорозі. Люди переказали про те прабабі, але вона не пішла їх ховати... Я так засуджувала її в той момент і тільки згодом зрозуміла природу такої байдужости😢. Вірю, що карма спіткала всіх організаторів.

  • @natkievmi1156
    @natkievmi1156 6 หลายเดือนก่อน +7

    Майже всі розказують, що в українських господарствах були воли.
    Після колективізації вони зовсім зникли, не могли вижити у колективному господарстві, бо були дуже чутливі і потребували особливого догляду.
    Зараз у Карпатах науковець-еколог з Німеччини намагається відновити майже зниклий вид волів

  • @user-wg6fz3qp2u
    @user-wg6fz3qp2u 6 หลายเดือนก่อน +47

    Треба зробити висновки! Ми повинні бути сильними і розраховувати на себе в першу чергу. Західна спільнота може знову від нас відвернутись.

    • @user-vj6zx4jk3y
      @user-vj6zx4jk3y 6 หลายเดือนก่อน +2

      Наталля, ніколи не дозволяйте відвертатися від Заходу й будете бачити їх в обличчя 🫠

    • @ROMASHCHENKO777
      @ROMASHCHENKO777 6 หลายเดือนก่อน +5

      Захід ніколи не був повернутий до нас,щоб нам було з ним добре,а завжди повертався з своєю вигодою,не дивлячись на наші страждання. "Європа протягує Україні руки,щоб самій не протягнути ноги!".

    • @7DLch_12
      @7DLch_12 6 หลายเดือนก่อน +1

      @@ROMASHCHENKO777 Будь сам людиною, чесною, відвертою, і до тебе люди повернуться тим же боком!

    • @ROMASHCHENKO777
      @ROMASHCHENKO777 6 หลายเดือนก่อน +1

      ​@@7DLch_12 "Серед вовків жити,по вовчі вити!"

  • @Jonna222
    @Jonna222 6 หลายเดือนก่อน +6

    Дякую вам! Поширюю!

  • @user-iy2hx5em6z
    @user-iy2hx5em6z 6 หลายเดือนก่อน +34

    Щира вдячність за підготовлений матеріал про правду Голодомору і Геноциду.

  • @Aerin8663
    @Aerin8663 6 หลายเดือนก่อน +3

    Пані Ярина , дякую Вам за роботу та небайдужість до нашої історії за Велику любов до нашої неньки України ☝️🤝🤝🤔