O miłowaniu płaczącego łososia i (nie)pisaniu książek. Rozmowa z Zygmuntem Miłoszewskim.

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 8 ก.พ. 2025
  • Zygmunt Miłoszewski feat Janina. Wydali książki w podobnym czasie i niezależnie od siebie zawarli tam historię o płaczącym łososiu w maszynie MRI. On napisał thriller przygodowy, ona - thriller o ludziach, którzy liczą średnią ze zmiennej nominalnej. W obu główną bohaterką, istną Meryl Streep literatury, jest nauka. W tej rozmowie porozmawiają o pisaniu (w przypadku Janiny - niepisaniu) książek, miłośnikach płaskiej ziemi, odbędzie się również głosowanie internautów na to, które z nich powinno zostać prezydentką lub prezydentem.
    To zapis spotkania z 6 lipca 2020 roku.
    💡 Zasubskrybuj mój kanał, jeśli nie chcesz przegapić ani jednej wybornej przejażdżki na karuzeli wspaniałej, naukowej zabawy: / janina bąk - statystyc...
    A jeśli czuły aksamit mojego głosu jest Ci niewystarczający, to do mojej #DrużynaJanina możesz dołączyć również na innych platformach:
    📖 Moja książka: cutt.ly/JcGeoB7
    🦭 FB: / janinadaily
    Instagram: / janina.daily
    Twitter: / janina.daily
    I jak będzie trzeba, to śpiewający telegram też Ci wyślę, ale tylko taki na melodię „Rzeki marzeń”, bo toż to jest utwór-symbol muzycznego geniuszu, a poza tym to wyciągnij dłonie i chwyć marzeeeeenie, la la la, wiadomo.
    📩 🧠 Jeśli zaś chcesz porobić ze mną coś kreatywnego, to pisz śmiało na: mozg@janinadaily.com

ความคิดเห็น • 5

  • @egzoticbutterfly
    @egzoticbutterfly 2 ปีที่แล้ว

    Oglądam drugi raz Twoje filmiki, bo niestety już wszystkie obejrzałam :(

  • @natalia001
    @natalia001 3 ปีที่แล้ว +2

    Taki pomysł dla Pana Zygmunta - proszę sobie przejrzeć program studiów ekonomicznych :) Matematyka, ekonometria, statystyka, big data, teoria gier... żaden semestr się nie uchowa. Wszystko, co spełnia tzw. kryteria naukowości jest nauką (poznanie ich powinno Panu wiele wyjaśnić). Zupełnie inną kwestią jest kategoryzacja nauki np. na ścisłą, czy społeczną. Psychologia też jest nauką, bo to nie jest wiedza przypadkowa, losowa, zmyślona. Opiera się powtarzalności, sprawdzalności, prawdopodobieństwie. Sam Pan zauważył, że prowadzi badania :) A te przecież muszą spełniać pewne standardy...

  • @natalia001
    @natalia001 3 ปีที่แล้ว

    46:00 Za pomoca narzedzi AI można stwierdzić, czy coś jest dobre, czy nie.

  • @jacek9490
    @jacek9490 2 ปีที่แล้ว

    W 99,9% ziemia jest okrągła

  • @dominika3762
    @dominika3762 3 ปีที่แล้ว

    Ten tatuaż jest przepiękny