Базові знання про туристичні газові суміші
ฝัง
- เผยแพร่เมื่อ 7 ก.พ. 2025
- Ми на Патреоні: / propohody
Партнери і знижки:
Коли ви купуєте спорядження в наших партнерів за посиланнями нижче, ПроПоходи отримує невелику комісію, водночас, ви не витрачаєте жодної додаткової копійки.
Перелік всіх партнерів і знижок:
Магазин Вершина (без знижки, тільки афіліат): vershyna.com.u...
Магазин Gorgany (без знижки, тільки афіліат): www.gorgany.co... або скажіть кодове слово "Запишіть на ПроПоходи" касиру в будь-якому магазині мережі Gorgany.com
Магазин Команда Екс (кодова фраза "Запишіть На ПроПоходи" надає 10% знижки) - ex.com.ua/
Похідна їжа ЇDLO (промокод "2ProP10" дає 10% знижки) - iidlo.com/
Похідна їжа James Cook (промокод "propohody" дає 5% знижки) - jamescook.com.ua/
Український виробник полегшеного спорядження Liteway (промокод "propohody" дає 5% знижки) - liteway.equipm...
Дякуємо за підтримку!
.....................................................
Ми збираємо інформацію і готуємо детальні путівники по горам, щоб кожен, за бажанням, міг пройти нові насичені маршрути. А також тестуємо новітнє туристичне спорядження, що надати вам найповнішу і найсвіжішу інформацію про досягнення в світі аутдору.
.....................................................
Facebook: / propohody
Instagram: / propohody
Telegram: t.me/propohody
Сайт: propohody.com/
Пошта: propohody@gmail.com
Коли я хочу розібратись в якомусь спорядженні, то читаю купу статтів, і дивлюсь купу відео. Останнім часом дивлюсь тільки Ваші відео, і в них корисного залишку набагато більше ніж в тих інших купах контенту. Дякую, що Ви такий задрот.))
Антон із посмішкою на обличчі, легко і невимушено зламав мій мозок.
Олександре, привіт! Переглянувши відео, я вже зрозумів, що міг би і послідовніше і розважливіше викладати інформацію. Буду вчитись тому.
З Вами навіть шкільні знання стають цікавими. 😊
Не ходжу в походи (але це не точно), але дивлюсь майже всі ваші випуски. Бо якість контенту просто зразкова. А ще тому що українською! )
Це відчуття коли від цього відео дізнався більше про хімію і фізику ніж за весь 8-9 клас))
Я сам грішив пропусками хімії в школі :) Довелось надолужувати самотужки, а найкрутіші уроки я знаходив англійською. Тому частина відео, де потрібно було назвати хімічну формулу газів зайняла найбільше часу і дублів через моє "Сі-три-Ейч-вісім" замість звичних для українських вух "Це-три-Аш-вісім" :)
Так і не сказав, який же газ взимку треба використовувати)
Шок, Антон обвалив продажі балонів Pinguin!:)
А за відео дякую, дуже корисно. Я, правда, з першого разу зрозумів десь відсотків 60%, треба ще декілька разів пізніше відео переглянути
То я кривувато пояснив. Треба мені вчитися послідовніше і регулярніше робити висновки. Щодо балонів Пінгвін, то вони мають чудовий початковий тиск, тому для зими у випадку використання з газовим пальником, що має підігрів палива, значно спростять процедуру запуску кухні.
@@propohody я поки не сильно в ціх всіх графіках розбирався. Якщо коротко, зимовий Primus себе виправдовує, чи можна звичайний Power Gas радити спокійно?
@@maksymperehinka4170 Зимовий прімус - невідомо, доки експериментів не провести на холоді. Звичайний - середній варіант. Поки що Fire Bird виглядає найкращим варіантом для зими.
@@propohody неуважно відео дивився, дякую. Тоді чекаємо на мороз. Хоча б нарешті побачив як той paper mash в зимових прімусах виглядає
@@propohody , щось візуально поки Пінгів таки топчик, а от зимовий прімус не показав себе на свою ціну. Але це поки візуально, точних замірів не проводив
Купа доброї інфи. Дякую. По зимовому примусу. -10 -8 градусів, 230 грамовий примус, працював явно жвавіше ніж 450 пінгвін на одному і тому ж перевіреному часом пальнику Kovea зі шлангом.
Гарний огляд, але теоретичне обгрунтування кульгає, на мою думку. H2O, наприклад, має меншу молекулу, але вищу температуру кипіння, ніж C2H5OH.
Дякую
Дуже корисно
Тому що зіткнувся з проблемою обмірзання балону саме зараз
Простими словами про складні речі. Як завжди, інформативно й дуже корисно. Дякую, Антоне!
Михайле, дякую за зворотній зв'язок!
От чому я не подивився це відео раніше, тому що буквально вчора був у поході лісами. І взяв з собою 4ох сезонний міх від Pinguin. 1 година щоб заварити каву при температурі -6С . Щоб далі їсти прийшлось гріти балон з гасом руками , замість того щоб він грів мене. Нормально горів лише коли поставив його біля пічки у хатинки. На другий день, замість гарячого борщу випив теплого капучіно із снеком. Якби не рибалки і мисливці так і був би голодний... Ненавиджу цей клятий Pinguin
Я собі збережу. Може навіть скачаю і збережу. Ні одна казка, ні одна колискова на світі не вкладала дитину швидше, ніж це магічне відео :)
А якщо серйозно, Антоне, величезне дякую! Дуже корисна і системна інформація, промиває мозок і надає впевненості (наукова база, і всьотакоє). Молодці!
Дякуємо! :)
я ціле відео чекав, коли ж Антон згадає про пальники з підігрівом (тобто з примусовим випаровування рідкого газу) і їх було згадано тільки між іншим, а вони якраз вирішують велику частину питань (хоч і далеко не всі, всі вирішує тільки бензин), про які йшлося, а саме - можуть працювати на рідкому газі. Сподіваюся, у наступних відео тема буде більше розкрита :)
Назаре, привіт! Так, це лиш початок теми. Детально змалювавши проблеми, які вирішує пальник з підігрівом, можна краще донести його переваги і інформація краще "закріпиться" в голові. Тому такий шлях я і обрав ;)
Бензин хоч і вирішує всі, проте додає 1 нову - він смердить і любить протекти )
@@revetastogne а ще бензиновий пальник не заведеш без прогріву, вимкнув, трішки остиг і всьо, починай все знову, а ще слабо регулюється, а ще.... коротше, бенз має багато недоліків, я і сам його не дуже люблю, але мав на увазі тільки - якщо підходити до питання ультимативно, то бенз рішає, хоч з ним і свої граблі )
@@NazarBarabash
у меня Колеман-533 и поверь, я им очень доволен. 1,5 мин, и горит голубым пламенем, точно как газ. Хороший девайс, не нарадуюсь.
@@geshagiperboreyskiy1581 та я ж не перечу, про ті 1.5хв і казав, що то фактично єдина незручність у порівнянні з газом :)
Дуже дякую за інформацію. Відкрив для себе багато корисної інформації.
Дякуємо, що дивитесь!
Дякую за пояснення, корисно
Ролик - бимба! Даже близко не ожидал получить столько, особенно полезной сейчас нам, информации. Спасибо!
Дякую! Дуже цікава та корисна інформація.
Дякуємо, що дивитесь!
Винесли мозок, не готовий був так далеко залазити, але практично дійшов до підігріву балону руками і необхідності підставки під балон)
Дуже цікаве та корисне відео! Величезне ДЯКУЮ!)))
Юрію, дякую за відгук!
Треба робити балон-сильфони з підкачкою, а щоб зменшити ціну, робити їх багаторазовими. Ну і підігрів суміші як обов'язковий стандарт для пальників. Але виробники на це не підуть, бо невигідно.
Бензин був, є, і буде. І начхати бензиновому примусу на будь-який мороз.
І знов дуже корисне відео, яке приємно переглядати. Дякую.
Олександре, дякую за відгук!
Ваш професіоналізм зашкалює. Дякую! :)
Крутий підхід. Дякую!
Дякую за корисну інформацію 👍👍👍👍
На здоров'я, Дмитре!
Антон, как хорошо что в тебе есть это задротство)) всегда докапывашься до истины ну и конечно же открываешь занавес для нас, нубов) спасибо
Докопуватись до істини і розуміння процесів завжди цікаво :)
Благодарю вас, Антон Павлович, за дельный и человечный обзор темы. Полезно. Хорошо, что у меня только 450 грамовые баллоны и хорошо, что 230-е не купил. Когда сильно холодно, мне помогает Колеман-533. Развивайте тему, уверен, что это многим будет интересно. Жизнь, по-тихонечку налаживается, а значит будет больше туристов и вылазок по интересам, тех же экспедиций научных и околонаучных. Удачи! +1.
Дякуємо, що дивитесь!
Тепер в кожній хаті є туристи)) електроплити здались
Дякую. Цікаво і інформативно.
Дякую !!! Дуже круто !!!
Сергію, дякую за коментар!
круте відео! дуже гарно розжували для чайників!
Дякуємо, що дивитесь!
Велику справу робиш, так прискіпливо підійти до справи, це супер. Завжди вподобайка і ще 100500 за просування україномовного контенту.
Садись, 5!))))
Антон, спасибо! Очень здорово всё рассказал.
Возможно кому-то с улыбкой мозг и был сломан но это только для первого просмотра. Если вдумчиво посмотреть еще раз то любой человек усвоит материал. Всё чётко, по теме и максимально доходчивым языком.
Пятёрку можно ставить даже с плюсом, ибо ты раскрыл тему так как об этом никто еще не говорил. (По крайней мере товарищи походники популярные из России и Латвии, не буду рекламировать))
Максиме, дякую за відгук!
ПроПоходи, тебе спасибо за труд. Ждём продолжение про батл регулятора и подогрева газа. Хотя результат и очевиден, но тема полезная и народ надо просвещать)
Успехов!
Дякую, за відео!! Було дуже корисно!!
Радий, що відео сподобалось!
Так держать. Полезно, конструктивно, кратко.
Дякуємо, що дивитесь!
Просто клас!👍
Дякуємо))
Дякую, Антоне!!!
Дуже корисна інформація!
Нічого собі ти аналітику зробив! Антоне, справді круто!
Дякую, Дмитре! :)
Дуже круто. дякую за хороший контент! Не думав, що все аж так складно з газовими балонами.
Ігоре, то ми ще до пальників не дістались :) Дякую за коментар!
Дякую за відео 👍 дуже корисне відео 👏
Дякую за розтлумачення деяких процесів.
Антоне, онови лінку на таблицю, будь ласка, так як ця наразі не вірна.
Табличка це круто!
Дякуємо)
Вааауу!
Дуже круте та корисне відео!
Дякую за такий глибокий огляд принципів роботи різних типів газів!
супер корисне відео.
Дякую!!! Интересно и понятно.
Андрію, дякую за відгук!
Комент в підтримку!)
Дякую за корисне відео. Чекаю на продовження. Підкажіть чи є сенс збовтувати балони перед початком?
Привіт, Дмитре! Балони є сенс збовтувати під час роботи пальника, але обережно, щоб паливо торкнулось стінок якомога вище, але не попало в сам клапан (застереження про клапан стосується тільки пальників, що "сидять" зверху на балоні). Завдяки збовтуванню, паливо, що торкнеться стінок, яких не торкалось в спокійному стані, забере в них трохи енергії (температури), чим збільшить тиск. Але результат цього фокусу, по-перше, недовготривалий, і, по-друге, залежить від температури. І, нажаль, чим вона нижча, тим менший ефект ми отримаємо. Хоча саме в холод його хочеться мати сильнішим. Збовтувати ж перед початком немає сенсу, бо і паливо і балон матимуть однакову температуру.
Замість того, щоб збовтувати, перед запуском пальника можна просто взяти балон в долоні, чи ближче до тіла (під куртку, в спальник). Це дасть значно сильніший ефект в холодну погоду.
Дякую.
Привіт, дуже гарне і приємне відео про туристичні газові суміші) Сподобалося)
Вітаю! Дякую за зворотній зв'язок!
При статичній рівновазі(тобто через деякий час) так, тиск пари залежить загалом тільки від температури, але тут немає статичної рівноваги, тобто хоча газ і міг би створити певний достатній тиск(за хвилину скажем), але він весь час забирається тому тиск не створюється. Додаючи "промокашку" в балон можна прискорити встановлення рівноважного тиску тобто підняти динамічний тиск газу в балоні
Дякую за контент, каласно, доступно, та по ділу. МОЛОДЦІ
Хотів поцікавитись, можливо вам відомо, який тип газу на газових заправках ?
Дмитре, привіт! Дякую! Щодо газу на заправках - там пропаново-бутанова суміш. Її склад, наскільки мені відомо, змінюється залежно від температури. Власне, з тих причин, що ми обговорили у відео. Але точний склад може різнитись від заправки до заправки. Може, в когось буде точніша інфо по складу.
В этой статье есть таблица давлений насыщеных паров пропан-бутановой смеси
gazovoz.com/poleznaja-informacija/sug
Если измерить температуру баллона и измерить давление на выходе то можно подставить в график и найти кривую которая соответствует определенной пропорции.
По непроверенным лично данным зимой пропана до 80% в смеси а летом до 60%.
Чому так мало переглядів? Ціла лекція фізики-хімії)
Сьогодні робив їсти на балончику )) який вже майже кіньчився і той бідолаха потух , добре що мав запасний балон повний , ну а старий майже пустий поверх каструлі підігрівав і на ньому ще раза 2 пробував готувати по кілька хвилин, але так як газу мало, швидко втрачав тепло і знову вертався на новий балон . На балоні пише що до -40 . Хоча на дворі плюсова температура
Уяви, що було б в -40°С 😁
@@propohody на жодному балоні в магазині не пише мін. температуру використання. Маємо Primus, JetPower та Pinguin )
@@lonelypeak Привіт! Це написано на Ковеї, на Кемпінг Зима, на Firebird. Деякі виробники (Pinguin, Edelrid та ін.) вказують цю температуру в себе на сайті. І цю інформацію всліпу і без елементарного аналізу копіюють магазини (привіт Бізону і кільком іншим), де покупець її читає і сприймає як правдиву основу до вибору продукту.
@@propohody ми для своїх описів беремо у оф.дилерів інфу - тут Шамбалі респект). А Pinguin написав, що газ можна розпалити при -40....от про готування - ні слова) Ох,ці умовності)))
То неправильно розуміють, то газ не для обігріву пінгвінів, а щоб їх смажити у теплому місці.
Дуже цікаво, але я аж загубився, дещо прийшлось 2 рази дивитись)
Розкажіть ще чому деякі пальники працюють з перевернутими балонами, а інтегровані системі ні, та наскільки це впливає у реальності.
Розкажемо)
Благодарю, очень интересно .
Круте відео.
Дякуємо, що дивитесь!
Логіка така: чим більший розхід палива, тим нижчий тиск в балоні, тим до меншої температури заморожується газ.
Паперові вкладиші працюватимуть тільки при достатній зовнішній температурі, оскільки призначені не так збільшити площу ВИПАРОВУВАННЯ, як площу теплообміну рідкого газу в капілярах вкладиша зі ТЕПЛІШИМИ ЗА ГАЗ стінками балона, які обдуваються таким же ж повітрям. Тобто, по суті, трошки допомагає кип'ятити рідкий газ за рахунок теплого повітря довкола. Тобто, цей вкладиш просто компенсує швидке самозаморожування малої кількості газу. В мінусах він буде працювати може трооооошки краще, ніж звичайний. Але швидше за все - ні.
Добого дня! Скажіть будьласка, якщо заправити побутовий балон на автозаправці(отим невідомим шмурдяком), та перезаправити у туристичний балон, це буде нормальна суміш для використання пальника? При температурі влітку +30, та в зимку -7.
Дякую!
Да вполне ходовой вариант
Правда , немного быстрее заканчивается чем покупная газовая смесь .
тому і використовую спіртовку.
Привіт) зробіть відео про (фляги, бутилки, тари) для води, чим ви користуєтесь, дякую=)
Привіт, Славік! Гарна ідея! Дякую!
Який газ краще брати у похід взимку ?
Дійсно корисне
Хороший видос, смотрел урывками так как уже в "теме " , от себя добавлю - для начинающих самое оно, если есть сомнения возьмите один запасной балон хорошего газа, я обычно беру зимой газ kovea
Тепер є ще крутіший для зими, Fire Bird. В ньому 3% бутану замінили на пропан. І судячи з друку на балоні, це виробництво заводу Ковеа :)
Браття! А як щодо підігріву корпусу балонів різноманітними безполум'яними нагрівачами? Наприклад тими щоб руки гріти чи ноги на привалі?
Дякую за відео. Я так розумію, масу використаного газу в балонах 400 та 100 грам не заміряли? Логіка підказує, що маленький балончик використав більше газу. А от на скільки - було б цікаво. Я б і сам поміряв, але маю виключно балони 230гр.
Привіт! Не заміряли. Так, менший мав його використати більше, бо через подовжений час закипання він мав компенсувати додаткові втрати тепла. Водночас різниця буде менше 1 грама, що ваги не покажуть :)
@@propohody менше грама? Відчуття, що має бути більше. Але відчуття - то як кохання. Не знаєш чим його виміряти ))))
@@ВіталийБобер 1 грам на літрі води - це різниця у 7%. Зважаючи на те, що потужність пальника сильно падала, то з'їсти аж 7 додаткових відсотків він не подужав би за такий короткий час. Хоча експеримент, дійсно, дасть реальніший результат. Для цього, щоправда, потрібні чутливіші ваги, ніж я маю.
@@ВіталийБобер
Верностью.
Скажемо так, є певний оптимум інтенсивності горіння. При більшій інтенсивності казан не встигатиме відбирати тепло від продуктів згоряння. При меншій інтенсивності процент самостійних тепловтрат казана буде зростати порівняно з кількістю отриманої енергії, тож ефективність впаде - ми грітимемо повітря.
І от цей оптимум залежатиме:
-від температури повітря
-від його вологості
-від активності обдуву повітрям
Так що таке то. В тих експериментах можна застрягнути на рік.
Класний контент!
Дякуємо, що дивитесь!
Ничего не понял, но было очень интересно)
Дякуємо, що дивитесь!
18:08 - В общем, бóльшую часть пролем решает горелка с предварительным подогревом газа. Например, та же Optimus Vega, хотя она чертовски дорогая. Мне только вот интересно, как газ будет гореть, когда только начинаешь ее поджигать и наружу первое вермя же будет выходить жидкость? Возможности проверить такое, жалко, нет.
Как посчитать миним температуру ,зная состав смеси? В Вашем примере по таблице указано -40,по уравнению с 1 неизвестным выходит -16. ??? Спасибо.
лайк за відео, але дозволю собі одну поправку: ви говорите про внутрішню енергію, яка звязана з температурою, бо є ще кінетична, потенціальна енергії, а вони залежать від іншого і вимірюють її за іншими величинами
Лайк за кота! ❤️
Этой зимой в Карпатах пользовался газом Firebird 450 и 250 трамп +горелкой Windburer (кипятильник зверь), примерно ушло 400 и 100г за 6 дней готовки на двоих. Температура до -10, готовил всегда на улице. Когда в большом балоне оставалось мало газа, не хватало мощности дойти до кипения, докипячивал на более полном трампе, и уже потом для поддержания кипения на малой мощности (не в режиме вулкана) опять ставил на фаерберд. Пингвином пользовались в межсезонье на Кавказе порядок. В принципе газ до -15 весь норм работает Kovea Firebird Pinguin других не пробовал, думаю аналогично. Все +- одинаковые просто нужно понимать что газ до -15-20 с ухищрениями не более.
Есть производители, касается не только газа, чтобы лучше продать заявляют черти что
измени свой коммент, где-то убери дефис и текст не будет перечёркнут.
Який газ краще за все для домашнього використання?
Якщо оптимістично вважаємо, що температура в приміщенні не опуститься нижче 5°С, то підійде навіть найдешевший чистий бутан. Тобто можна брати найдешевші балони.
Дуже простий, але наглядний експеримент з охолодженням балону. Навіть не думав, що балон охолоджується настільки. А ще в поході в лютому 2018 при рекордно низькій температурі на Чорногорі -20 перезаправлений балон горів чи не найкраще від тих же Ковеа і Прімус
Якщо перезаправили з битового балону,де майже 100% пропан,то і повинен горіти краще))
Roman Prs так, перезаправлений з автогазовні
Це ж можна просто в двох словах пояснити....ти зламав мій мозок)))) тобі лекції в інститутах читати
Підскажіть будь ласка,віддали балони Campingaz(купляли ще у далекому 2014),який термін придатності балонів?чи не ризиковано їх використовувати?узяв перехідник на різьбу,хочу випробувати з Jetboil.Дякую!
Довольно правильно рассказал. Начальная интенсивность зависит от объема газа или массы газа в балконе. Чем больше газа тем лутше. Дальнейшая работа зависит от размера балкона и температуры окружающей среды. Маленький балон будет работать хуже чем большой. У него площадь поверхности меньше. Так же размер молекул и межмолекулярные связи как ты и сказал. Я бы делал так. Взял маленький балон в карман. И им нагрел стакан воды. Вылил бы стакан в миску и поставил бы в тёплую воду балон с горелкой. По мере необходимости подливал бы горячей воды. В горячей воде любой газ испарятся будет.
цікаво
Дякуємо, що дивитесь!
перш ніж пійти в похід, потрібно вивчити Хімію. 🤣🤣
Так і знав, що мій задротський підхід відлякає потенційних мандрівників))
Я заправляю свои баллончики от большого баллона, который в свою очередь заправляю на газовых заправках, то есть пропаном.
Я нарушаю технику безопасности? Мои баллончики подвержены бóльшему давлению чем нужно / безопасно?
Дякую за відео!!! І за ті години наукового пошуку;))) Насправді маю зуб на Pinguin i FireBird, півтора літри води в ідеальних кімнатних умовах вони доводять до кипіння за 17-18 хвилин (сьогодні перевіряв із секундоміром). Чи може справа у пальнику від Tramp (виносний, добротний, зі склянкоподібним вітрозахистом самого пальника)...більше грішу на газ
Валентине, привіт! Радий, що відео сподобалось! У твоєму випадку з водою і газами, думаю, винен таки пальник :)
Може, десь в форсунку якась стружка металева попала, чи ще щось сталось.
якщо він без підігріву - то купи пальник з підігрівом, і буде тобі щастя :)
@@NazarBarabash тіко добрий, а не який небудь, бо дратуватиме його пшикання)
@@propohody optimus vega, наприклад, лайток :)
@@NazarBarabash щось постачальник Оптімусу в Україні має порожній склад( як раз хотів його для відео-порівняння пальників з підігрівом взяти(
Оч полезный видос
Дякуємо, що дивитесь!
Привіт що скажете про такий пальник
FORCLAZ
MT 500 deporte
MT 500 compact
Не пробував
0.5 атм. це 50,6 кПа, наче досить щоб пальник горів
Ого...
Навіть якщо речовини киплять при різній температурі вони можуть бути змішані в таких пропорціях щоб утворювати азеотроп тобто речовина буде википаючи зберігати процентний склад. Для етилового спирту азеотропом є 96% концентрація, тому не можна отримати простим способом(перегонкою) концентрацію спирту вищу. Підбираючи більшу кількість різних компонентів можна створювати різні азеотропні суміші, тобто виробники можуть сворювати суміші як раз для цього, а не для того щоб просто змінити температуру кипіння суміші
Взимку краще всьго це багаття!
Головне, під снігом знайти достатню кількість дров)
@@propohody 😂
Треба було зимовий Primus покласти в морозилку
Швидко нагріватиметься, як дістати. Контейнер з купою льоду - можливий вихід, але і той, думаю, не втримає -15 довгий час.
А если на баллон с газом надеть какой-то теплый чехол - это спасет ситуацию?
Олеже, гарне питання! Розглянемо його в одному з ближчих відео.
Якщо надворі реально -30, а балон тепліший. І це працюватиме доти, доки балон не вимерзне до тих же температур.
Варто розуміти що теплий чохол не гріє, а не проводить тепло. Тобто, якщо балон в роботі самозаморожується, то в чохлі він це робитиме ще активніше. І сенс в такій акції пропадає з моменту коли Тбалона стає меншою за Тповітря
Шкода, що це відео вийшло після того як я купив лайнер
Віталію, привіт! Лайнери працюють, ми регулярно своїм користуємось. Просто в кожній ситуації вони не дають тієї теплоти, яка зазначена на упаковці після слів "up to".
Віталій Куликівський
лучший "лайнер" в спальнике , ------ это жаркая и сладкая девушка. Вы, что уважаемый, этого не знали????
🎉🎉🎉🎉
Наговорив стільки що мозок кипить, а толком невідомо який газ кращий. Корочше треба говорити і не так премудро
А пальники з редуктором корисні?
Володимире, привіт! Вони взимку точно даватимуть більше користі, бо створюють менше спротиву для виходу випаровувань, оскільки мають більший діаметр форсунки. Але найкращим варіантом все одно лишаються пальники з підігрівом палива. Я розповім про обидві конструкції з точки зору використання взимку в одному з ближчих відео.
@@propohody Реально круте відео. Потужеа аналітична подача. Нічого схожого не бачив. Дякую окремо за табличку.
Спасибо, очень интересно. Насчет вкладышей: я использую самый легкий из термолайтовых вкладышей STS , и он свои up to 8°C вполне отрабатывает - в -1 я с ним себя чувствую, как при +4 в спальнике на +6
Романе, привіт! Буду радий, якщо помилюсь зі вкладишами, але поки мій досвід протилежний( Може, ти не так холод відчуваєш?)
Може це представник sts?) теж негативний досвід вкладишів