Можливо цього факту немає у цій книзі, але мені до душі слова нашого поета " Борітеся - поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава І воля святая! " Дякую за випуск XD
доволі цікавою темою в історії України є тема десталінізації. дисидентський рух, шістдесятництво, передача Криму на честь "300 возз'єднання України з росією" у 1954. хоча справжньою причиною передачі був колосальний занепад території внаслідок депортації кримських народів та й навіщо розгрібати наслідки, якщо можна передати занедбані території в знак "возз'єднання", яке було простою необхідністю під час національно-визвольної битви 300 років тому, та й протривало 2 роки. мені здається, що в УЦР і не було можливості проголосити повну незалежність 1, 2 або 3 універсалами. після підписання 3 універсалу почалися переговори про мир, Четверний союз потребував продовольства(тому Німеччина тиснула на Україну із скорішим прийняттям 4 універсалу), а Україна- військової підтримки у боротьбі з більшовиками
Запорізька Січ - суспільно-політична та військово-адміністративна організація козацтва, яка була заснована у 1553р, вважається однією з перших демократичних організацій у світі
@@samovyviz Напевно про Рим ви були менш напружені, більше жартували, та намагались підтягнути туди тему самовивізу. Тобто жартували про петю і шоколадки, дискутували чому чоловіки думають про Рим, розповідали про найвеличнішу імперію у світі та політичні ігри так, якби вам це самим було цікаво. А тут якось напружено, і враження що розповідаєте тому що треба/правильно, а не тому що це вам особисто весело та цікаво. Вайб як по книжці у ВНЗ історична презентація від студента. Ну і ще мінора причина, що якісь відірвані факти, і навідміну від Риму немає у голові сюжетної лінії оповідання, ні по таймлайну, ні по тематиці (стрибки від масакри до щедрика), але це менш важливо ніж те що вище написав.
@@samovyviz У випуску про Рим ви більше жартвували, були менш напружені, та сріблястою лінією таки проходила ідея самовівізу. Петя і шоколадки, чому чоловіки думають про Рим, стоїцизм Марка Аврелія і т.д. Розповідали про найвеличнішу імперію та політичні ігри, війни, ніби вам самим то дуже цікаво і весело. Тут ви дуже напружені, вичитані. Вайб як на історичній презентації від студента у ВНЗ, ніби робите не тому ще вам самим цікаво, весело і хочеться, а тому що правильно і треба. Ну і мінорно ще те, що відсутня єдина сюжетна лінія оповідання, важко тримати випуск когерентно у голові, на відміну від Риму. Якісь вирвані факти без тематичної та таймлайнової прив'язки, типу стрибків від масакри та Коліївщини, до того, що американці стибзили Щедрику, після розповіді які ми неподільні по духу, але завжди сваримось та розколюємось :). Але це значно менш важливо ніж про вайб та ваш настрій, про який я вище написав.
Не впевнена, наскільки це можна вважати за факт. Мене надихає приклад дисидентів. Безліч людей різних сфер знайшли в собі сили і мужність протистояти радянському режиму. Знаючи на які ризики вони йдуть, вони втрачали свої життя, свої сім'ї, свою роботу і хоббі, все що могло робити їх життя нормальним і щасливим. За одну хоча б можливість незалежності України. Саме існування їх руху і їх жертви зробило можливим нашу незалежність і свободу. Думаю, що їх приклад - одне з того через що ми маємо здатність зараз боротися і опиратися. Всю нашу історію ми потопали і крові наших людей, і після цього всього, ми вже не зможемо просто здатися.
Ви цілковито маєте рацію! Дякуємо, що написали цей факт. Ще одне феноменальне явище, повʼязане із дисидентам - це Самвидав, про який ми плануємо записати окремий випуск
Вітаємо, ваш коментар є одним з найкращих під цих відео, тож ви отримуєте книгу "501 факт, який треба знати з Історії України"! Напишіть нам в приватні повідомлення в інстаграмі або на емайл: interrupted.talks@gmail.com щоб узгодити деталі доставки.
Вітаємо, ваш коментар є одним з найкращих під цих відео, тож ви отримуєте книгу "501 факт, який треба знати з Історії України"! Напишіть нам в приватні повідомлення в інстаграмі або на емайл: interrupted.talks@gmail.com щоб узгодити деталі доставки.
Мене найбільше надихає з історії України те, що попри катастрофи, війни, страждання, які траплялися та трапляються на шляху у нас, ми все одно сміливо рухаємось вперед і заявляємо всьому світу про нас і з усією добротою та болем намагаємось, щоб інші народи не повторювали нашої долі. До прикладу Чорнобильська катастрофа, яка залишила свій жахливий слід на багато поколінь вперед. Ми могли б мовчати про цю чорну сторінку нашої історії, але ми відкрили своє горе та досвід для всіх охочих дізнатися - екскурсіями, даючи інтерв'ю для того, щоб знімали серіали, випускаючи статті. І це далеко не єдиний приклад. Взагалі важко обрати щось одне що надихає в нашій історії. Мій вибір прикладу впав на Чорнобильську катастрофу тому, що я зростала поряд з цим місцем і чула дуже багато героїчних історій, фактів та відвідала місця пов'язані з катастрофою. На жаль на екскурсію не встигла, але це ще попереду) Слава Україні 💛💙
Вітаємо, ваш коментар є одним з найкращих під цих відео, тож ви отримуєте книгу "501 факт, який треба знати з Історії України"! Напишіть нам в приватні повідомлення в інстаграмі або на емайл: interrupted.talks@gmail.com щоб узгодити деталі доставки.
Скажу чесно, я не знаю так добре Історію України як хотів би, хоча, мабуть, я хочу цього не достатньо сильно, бо вже почав би щось робити. Тож факт, хоча це скоріш не факт а моя особиста думка та/або висновок: українці погано підкоряються. Тобто за весь час від Русі в нас завжди вибухали якісь бунти та повстання. Попри доволі значну кількість невдач українці не полишали спроби створити самостійну, незалежну державу(хоча є той момент з 4 універсалом про який говорив Юра). Мені подобається, що сама ідея всього українського була актуальна так довго й до сьогодні.
Факти, які не дуже про українську історію, але стосуються. Олег Антонов, той сам видатний авіаконструктор, народився в Російській імперії і зростав у Саратові. В Україну переїхав тільки в 1946му, для серійного випуску свого першого літака Ан-2. Свій перший великий пасажирський літак АН-10 він назвав "Україна". Вчив українську і розмовляв зі своїми Українськими друзями українською ще в ті часи совка. А Мрія - АН-225 свій перший політ здійснила через чотири роки після смерті Антонова. Тому найбільший літак який Олег Константинович підняв у небо це Руслан -АН124.
Вітаємо, ваш коментар є одним з найкращих під цих відео, тож ви отримуєте книгу "501 факт, який треба знати з Історії України"! Напишіть нам в приватні повідомлення в інстаграмі або на емайл: interrupted.talks@gmail.com щоб узгодити деталі доставки.
Факт з історії України коли отаман Сірко в поході на Крим звільнив 6 тис. християн,але половина не захотіла покидати бусурманський край і 3 тис порубали в капусту... зі словами а за кого ми кров проливали.
сам лазив по цитаделі, в "руїні" було дуже страшно малим по підвалу лазити, хоч там і все завалено. Дуже шкода що історично не зберегли цю споруду, могло б бути дуже гарне і велике історичне місце, а зараз якісь склади парковки, центральна будівля взагалі не ясно шо і той самий готель. Шкода що українцям не так цікаво що то звідколи то і тд
@@samovyviz В 1919 був перший переліт через океан. І це був військовий літак на 2 пілотів. А ви кажете що при Петлюрі в 1918 р. Хор полетів в США. Як це можливо по гугліть про пасажирські перевезення через океан.
Дякую за цікавий випуск) чекаю наступний 🤟🏼
Дякую, було дуже цікаво... особливо про Карпатську Україну, ви круті 👍
Дякуємо! 🥰🤝🏼
Можливо цього факту немає у цій книзі, але мені до душі слова нашого поета
" Борітеся - поборете!
Вам Бог помагає!
За вас правда, за вас слава
І воля святая! "
Дякую за випуск XD
Дякуємо за коментар!
Нарешті нормальний випуск.... не вода...
Це ваша тема про людей, вчинки, суспільні виклики, як технології змінювали людей їх погляди.....❤😊
Спасибі)
доволі цікавою темою в історії України є тема десталінізації. дисидентський рух, шістдесятництво, передача Криму на честь "300 возз'єднання України з росією" у 1954. хоча справжньою причиною передачі був колосальний занепад території внаслідок депортації кримських народів та й навіщо розгрібати наслідки, якщо можна передати занедбані території в знак "возз'єднання", яке було простою необхідністю під час національно-визвольної битви 300 років тому, та й протривало 2 роки.
мені здається, що в УЦР і не було можливості проголосити повну незалежність 1, 2 або 3 універсалами. після підписання 3 універсалу почалися переговори про мир, Четверний союз потребував продовольства(тому Німеччина тиснула на Україну із скорішим прийняттям 4 універсалу), а Україна- військової підтримки у боротьбі з більшовиками
Дякуємо, що поділилися свої баченням!
Запорізька Січ - суспільно-політична та військово-адміністративна організація козацтва, яка була заснована у 1553р, вважається однією з перших демократичних організацій у світі
Це справді видатний факт із нашої історії, який заслуговує не просто на окремий випуск, а на цілий цикл епізодів, напевно.
Ну таке, слухав всі випуски, цей перший який дуже важко йшов, про Рим було значно цікавіше. До того ж, тема самовивізу не розкрита
Чи могли б ви детальніше розказати, що саме не зайшло?
@@samovyviz Напевно про Рим ви були менш напружені, більше жартували, та намагались підтягнути туди тему самовивізу. Тобто жартували про петю і шоколадки, дискутували чому чоловіки думають про Рим, розповідали про найвеличнішу імперію у світі та політичні ігри так, якби вам це самим було цікаво. А тут якось напружено, і враження що розповідаєте тому що треба/правильно, а не тому що це вам особисто весело та цікаво. Вайб як по книжці у ВНЗ історична презентація від студента.
Ну і ще мінора причина, що якісь відірвані факти, і навідміну від Риму немає у голові сюжетної лінії оповідання, ні по таймлайну, ні по тематиці (стрибки від масакри до щедрика), але це менш важливо ніж те що вище написав.
@@samovyviz У випуску про Рим ви більше жартвували, були менш напружені, та сріблястою лінією таки проходила ідея самовівізу. Петя і шоколадки, чому чоловіки думають про Рим, стоїцизм Марка Аврелія і т.д. Розповідали про найвеличнішу імперію та політичні ігри, війни, ніби вам самим то дуже цікаво і весело. Тут ви дуже напружені, вичитані. Вайб як на історичній презентації від студента у ВНЗ, ніби робите не тому ще вам самим цікаво, весело і хочеться, а тому що правильно і треба.
Ну і мінорно ще те, що відсутня єдина сюжетна лінія оповідання, важко тримати випуск когерентно у голові, на відміну від Риму. Якісь вирвані факти без тематичної та таймлайнової прив'язки, типу стрибків від масакри та Коліївщини, до того, що американці стибзили Щедрику, після розповіді які ми неподільні по духу, але завжди сваримось та розколюємось :). Але це значно менш важливо ніж про вайб та ваш настрій, про який я вище написав.
@@samovyviz Блін, я писав півсторінки фідбеку декілька разів, ютуб видаляє, напишіть ваш мейл чи шось куди фідбек закинути
@@samovyvizписав три рази коменти простирадла у відповідь, ютуб видалив :(, можна якийсь імейл для контакту?
Не впевнена, наскільки це можна вважати за факт.
Мене надихає приклад дисидентів.
Безліч людей різних сфер знайшли в собі сили і мужність протистояти радянському режиму. Знаючи на які ризики вони йдуть, вони втрачали свої життя, свої сім'ї, свою роботу і хоббі, все що могло робити їх життя нормальним і щасливим. За одну хоча б можливість незалежності України. Саме існування їх руху і їх жертви зробило можливим нашу незалежність і свободу. Думаю, що їх приклад - одне з того через що ми маємо здатність зараз боротися і опиратися. Всю нашу історію ми потопали і крові наших людей, і після цього всього, ми вже не зможемо просто здатися.
Ви цілковито маєте рацію! Дякуємо, що написали цей факт. Ще одне феноменальне явище, повʼязане із дисидентам - це Самвидав, про який ми плануємо записати окремий випуск
О, я вже чекаю на цей випуск!
Вітаємо, ваш коментар є одним з найкращих під цих відео, тож ви отримуєте книгу "501 факт, який треба знати з Історії України"! Напишіть нам в приватні повідомлення в інстаграмі або на емайл: interrupted.talks@gmail.com щоб узгодити деталі доставки.
Вітаємо, ваш коментар є одним з найкращих під цих відео, тож ви отримуєте книгу "501 факт, який треба знати з Історії України"! Напишіть нам в приватні повідомлення в інстаграмі або на емайл: interrupted.talks@gmail.com щоб узгодити деталі доставки.
Коментар у підтримку авторів
🤝🏼🤝🏼🤝🏼
Мене найбільше надихає з історії України те, що попри катастрофи, війни, страждання, які траплялися та трапляються на шляху у нас, ми все одно сміливо рухаємось вперед і заявляємо всьому світу про нас і з усією добротою та болем намагаємось, щоб інші народи не повторювали нашої долі. До прикладу Чорнобильська катастрофа, яка залишила свій жахливий слід на багато поколінь вперед. Ми могли б мовчати про цю чорну сторінку нашої історії, але ми відкрили своє горе та досвід для всіх охочих дізнатися - екскурсіями, даючи інтерв'ю для того, щоб знімали серіали, випускаючи статті. І це далеко не єдиний приклад.
Взагалі важко обрати щось одне що надихає в нашій історії. Мій вибір прикладу впав на Чорнобильську катастрофу тому, що я зростала поряд з цим місцем і чула дуже багато героїчних історій, фактів та відвідала місця пов'язані з катастрофою. На жаль на екскурсію не встигла, але це ще попереду)
Слава Україні 💛💙
Вітаємо, ваш коментар є одним з найкращих під цих відео, тож ви отримуєте книгу "501 факт, який треба знати з Історії України"! Напишіть нам в приватні повідомлення в інстаграмі або на емайл: interrupted.talks@gmail.com щоб узгодити деталі доставки.
люблю цей тандем)
На вашій совісті, що я почну дивитись Роксолану😂😂😂
Дивіться, не пожалієте!)
Скажу чесно, я не знаю так добре Історію України як хотів би, хоча, мабуть, я хочу цього не достатньо сильно, бо вже почав би щось робити. Тож факт, хоча це скоріш не факт а моя особиста думка та/або висновок: українці погано підкоряються. Тобто за весь час від Русі в нас завжди вибухали якісь бунти та повстання. Попри доволі значну кількість невдач українці не полишали спроби створити самостійну, незалежну державу(хоча є той момент з 4 універсалом про який говорив Юра). Мені подобається, що сама ідея всього українського була актуальна так довго й до сьогодні.
Українці не погано підкоряються, вони не підкоряються взагалі
Факти, які не дуже про українську історію, але стосуються. Олег Антонов, той сам видатний авіаконструктор, народився в Російській імперії і зростав у Саратові. В Україну переїхав тільки в 1946му, для серійного випуску свого першого літака Ан-2.
Свій перший великий пасажирський літак АН-10 він назвав "Україна".
Вчив українську і розмовляв зі своїми Українськими друзями українською ще в ті часи совка.
А Мрія - АН-225 свій перший політ здійснила через чотири роки після смерті Антонова. Тому найбільший літак який Олег Константинович підняв у небо це Руслан -АН124.
Круто, дякуємо, що поділилися!
Вітаємо, ваш коментар є одним з найкращих під цих відео, тож ви отримуєте книгу "501 факт, який треба знати з Історії України"! Напишіть нам в приватні повідомлення в інстаграмі або на емайл: interrupted.talks@gmail.com щоб узгодити деталі доставки.
@@samovyviz Дякую! Написав вам листа) (в інстаграмі не дає відправити більше одного повідомлення)
@@samovyviz Дякую) Написав вам листа, так як в інстаграмі можна відпривити тілько одне повідомлення
Факт з історії України коли отаман Сірко в поході на Крим звільнив 6 тис. християн,але половина не захотіла покидати бусурманський край і 3 тис порубали в капусту... зі словами а за кого ми кров проливали.
За легендою, перші не юдейські християни були греко-мовними, а ще греки православні)
сам лазив по цитаделі, в "руїні" було дуже страшно малим по підвалу лазити, хоч там і все завалено. Дуже шкода що історично не зберегли цю споруду, могло б бути дуже гарне і велике історичне місце, а зараз якісь склади парковки, центральна будівля взагалі не ясно шо і той самий готель. Шкода що українцям не так цікаво що то звідколи то і тд
Греко, бо східний обряд пішов від центру у Візантії) А Візантія то Греція типу)
А хіба Візантія то не нащадок Римської Імперії? Чи ви ще глибше в історію мали на увазі?
💪🇺🇦
Щоразу дивлюсь і захоплююсь яким обʼємом інформації жонглює Свят. Моя повага 🙌🏽
А Юра чим жонглює, як думаєш?
Так так, Богдане, чим я жонглюю?
В часи Петлюри хор не міг полетіти в США. Це ж був 1918 рік. ....
....а власне сам Петлюра лівак і багато чого зіпсував....
Чому не міг?
@@samovyviz В 1919 був перший переліт через океан. І це був військовий літак на 2 пілотів. А ви кажете що при Петлюрі в 1918 р. Хор полетів в США. Як це можливо по гугліть про пасажирські перевезення через океан.
Ну ок
Може вони не летіли
Але перепливсти океан на короблі і виступити в Америці цілком могли.
Ви маєте рацію, в Америку вони полетіли аж в 1922 році. А в тур по Європі перед тим виїхали потягом 1919 року. Я наплутав фактаж. Дякую, що зауважили!