"Велесова книга" - підробка чи священне писання наших предків?

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 16 ต.ค. 2024

ความคิดเห็น • 46

  • @bisontaddey
    @bisontaddey 20 ชั่วโมงที่ผ่านมา +2

    Дякую за цікаву інформацію.Подальших успіхів 👍

  • @ВасильТимчак-ф6й
    @ВасильТимчак-ф6й 14 ชั่วโมงที่ผ่านมา +1

    Чудове відео!!! ПОТУЖНЕ!!!! я відео поки не дивився але я впевниний шо воно Інформативне!!!))) але обовязково погляну на фоні коли ми будемо грати в Batelfild 1 з Владиславом!

  • @Конрад-б6г
    @Конрад-б6г ชั่วโมงที่ผ่านมา +1

    Дякую автору за відео! Коментар на підтримку україномовного контенту! Хай квітне український ютуб! 😊

    • @Oleksandr-Barsukov
      @Oleksandr-Barsukov  ชั่วโมงที่ผ่านมา

      @@Конрад-б6г Вельми дякую)

  • @Mr_Meow_Meow_Meow
    @Mr_Meow_Meow_Meow วันที่ผ่านมา +2

    Файне відео!)

    • @Oleksandr-Barsukov
      @Oleksandr-Barsukov  วันที่ผ่านมา

      @@Mr_Meow_Meow_Meow Вельми дякую!)

  • @maksymkohtiev227
    @maksymkohtiev227 4 วันที่ผ่านมา +2

    Цікаве відео, дякую! Я дізнався багато нового про велесову книгу.

    • @Oleksandr-Barsukov
      @Oleksandr-Barsukov  4 วันที่ผ่านมา

      @@maksymkohtiev227 Дякую за перегляд і підтримку)

  • @vitaliiorlenko6492
    @vitaliiorlenko6492 2 วันที่ผ่านมา +1

    Подивився 17 секунд відео і зрозумів по інтонації що треба продовжити перегляд. Маю сусіда, який називає себе "старовєр", вірить у всякі РА-штуки і знає істинне трактування багатьох слів по складах. Про велесову кнпигу він також відгукувався як про манускрипт древніх русичів для нас теперішніх. Продовжити перегляд маю, бо надіюся тут будуть аргументи якісь мені підходящі. Бо я людина проста, трактування слова яві не знаю

    • @Oleksandr-Barsukov
      @Oleksandr-Barsukov  2 วันที่ผ่านมา

      @@vitaliiorlenko6492 так, якраз по таймкодам в кінці відео наведені аргументи, які розносять велесову книгу)

  • @sergiykkk1176
    @sergiykkk1176 4 วันที่ผ่านมา +3

    Зрозуміло що Велесова книга підробка. Питання в іншому чи можемо ми достовірно дізнатися про вірування релігійні традиції, міфи, та Б-гів наших предків? можливо з якихось інших джерел?

    • @Oleksandr-Barsukov
      @Oleksandr-Barsukov  4 วันที่ผ่านมา

      Оце цікаво, але для цього нам спочатку, як на мене, треба повністю переглянути нашу систему бачення язичництва і його сприйняття, бо більшість богів, яких ми називаємо, є або додуманими, або їм надають властивостей, яких вони не мали, наприклад я чув, що Перун міг і не бути головним богом словʼян. А дізнаємося ми більшість із повісті минулих літ, це ледь не єдине джерело, за яким ми трактуємо давню історію, ну іще відомості іноземних купців арабських чи Візантії, але вони часто не точні, упереджені і тд. Наприклад купці арабського халіфату там взагалі багато нових назв нашої держави подали. Тому поки ось так, може пізніше ми дізнаємось більше)

    • @anonim1083
      @anonim1083 4 วันที่ผ่านมา

      Та з яких джерел, якщо в часи язичництва на Русі писемності ще не існувало?

    • @Oleksandr-Barsukov
      @Oleksandr-Barsukov  4 วันที่ผ่านมา

      @@anonim1083 ну, в тому то й суть, що єдине джерело, яке ми маємо наше про історію ранніх словʼян - це повість временних літ Нестора, яка записана у 1113 році аж і яка була неодноразово переписана у різних списках і копіях, що до нас дійшли, і до якої є питання. Але вважається, що Нестор брав дані із бібліотеки Ярослава, в якій були дані записів інших ченців за 10 століття: торгові договори, записи про події і тд. А також арабські і візантійські джерела, вже вони якраз нам і говорять про діяльність русів(походи на Візантію, договори), про наші міста, віру і звичаї(хоча звісно поверхнево). Найбільше за цей період говорять саме археологічні джерела, про релігію говорить зокрема форма поховання (трупоспалення, на відміну від християнсткої традиції), різні фігурки і іграшки знайдені і тд.

    • @anonim1083
      @anonim1083 4 วันที่ผ่านมา +2

      ​@@Oleksandr-Barsukovале треба пам'ятати що Нестор був християнським монахом. Тобто довіряти його описам язичництва не те щоб однозначно можна. От джерел самих язичників про язичництво нема.

    • @Oleksandr-Barsukov
      @Oleksandr-Barsukov  4 วันที่ผ่านมา

      @@anonim1083 це дійсно слушне зауваження, саме це і говорять прихильники велесової книги і вони в цьому частково праві, але це і маніпуляція з їх боку, бо це не доводить сфабриковану велесову книгу, адже якщо її не можна підтвердити іншими джерелами, то це не говорить, що вона єдина і унікальна, а що скоріше підробка, не враховуючи інші її проколи.

  • @hollytrully603
    @hollytrully603 วันที่ผ่านมา +6

    Ставлю дизлайк, бо так і не стримав слова, і не придбав Владиславу Battlefield 1. Дуже розчаровує така позиція.

    • @Oleksandr-Barsukov
      @Oleksandr-Barsukov  วันที่ผ่านมา

      @@hollytrully603 головне вірити😂Моліться Богу Велесу і все може статися)

    • @ТарасХемич-т3ж
      @ТарасХемич-т3ж วันที่ผ่านมา +2

      @@Oleksandr-Barsukov Серйозно? Відмовляєшся купити Battlefield 1 Владиславу? Це одна з найбільш епічних ігор свого часу! Як взагалі можна проігнорувати гру з настільки масштабними баталіями, приголомшливою графікою і захоплюючими сюжетами, що переносять гравця в епоху Першої світової війни? Ти просто відмовляєшся від справжньої насолоди! І при цьому виправдовуєш свою відмову якось зовсім недоречно. Може, ти навіть не спробував побачити всі плюси?
      У Battlefield 1 ти отримуєш можливість не просто грати, а відчути себе частиною історичних подій. Величезні карти, різноманітність техніки, зброї та режимів - це справжній прорив у жанрі шутерів. Я вже мовчу про мультиплеєр, де кожна битва перетворюється на справжню стратегію. А атмосфера, звуковий дизайн? Ти просто втрачаєш можливість отримати одні з найкращих вражень у геймінгу!
      Ти, схоже, зовсім не розумієш, що втрачаєш, і якщо не можеш оцінити всі переваги цієї гри - тоді, мабуть, геймплей на рівні мобільних додатків це твій рівень. Як можна просто так відмовитися від шедевра? Ти точно передумаєш, коли побачиш, як всі твої друзі насолоджуються цією грою, а ти залишишся осторонь через свої необґрунтовані упередження. Співчуваю, що не відчуваєш справжнього задоволення від якісного контенту. Коротше кажучи, твоє рішення абсолютно незрозуміле!

  • @user-rz3wg4zf9i
    @user-rz3wg4zf9i 2 วันที่ผ่านมา +1

    Олександре Барсуков ви моя легенда можна автограф?

    • @Oleksandr-Barsukov
      @Oleksandr-Barsukov  2 วันที่ผ่านมา

      Можна, звісно😂 Чому ж ні?)

  • @миколакамянский
    @миколакамянский 4 ชั่วโมงที่ผ่านมา

    Ось як описується у Велесовій Книзі прихід на предковічну землю наших далеких пращурів [14, Д 31]:
    Прідша од земе Арстіі до края Інська, а т луц емехом, до прідіяті, до раі травніа, скот злі злащеня.
    Тамо вселіє вліко нас обуяша. А тамо річе отец глса ріув, трі сини діляті на трі родіа,
    іде до полуднє а то западаніє слонцеві, а т біасте Кіі, Щк, Хрів.
    А так пділав кт ідша Інь, трі рьді а та сіда вськ до гмть сву.
    А Кіі бо рче става градо, а тому імє дано є с Кієв.
    У сучасному варіанті маємо такий зміст:
    Прийшовши од землі Арстії до краю Інського, і тут луки мали, підійшовши до раю травного, скоту зілля злакове.
    Там веселість велика нас обуяла. А там річ отець гласив рійові, три сини ділити на три роди,
    іти на південь і на захід сонця, а то були Кий, Щек, Хорив.
    І так поділяв кутки ідучі Інем, (краєм Інським) Три роди там сідали, всяк до землі своєї.
    А Кій бо рече ставити град, а тому ім’я дано є суть Київ.
    Цікаво, що різні частини землі, на яких проживали наші предки, у стародавньому тексті називаються по-різному. Вийшли з земель якоїсь Арстії, а прийшли не на землю, а в край. Зрозуміло, що ця ділянка землі в їхньому усвідомленні була краєм. Чому так? Відповідь знаходимо у розшифруванні таємного змісту взятих із тексту слів. КРАЙ ІНСЬКИЙ→Український - отже, прийшли вони на українську ділянку землі. Щек (ЩЕК→Счек→Чекс→Чех) і Хорив (західні скіфи) пішли на захід, а Кий (укр) пішов на південь і збудував Київ.
    Ясно, що такі терміни придумати людина двадцятого століття не могла. Ясно й те що цей текст був написаний в скіфо-сарматські часи і для збереження був декілька раз переписаний. Ясно й те давній автор даного тексту знав сакральний код української мови і кодував назви. Це видно по назві АРСТІЯ, а згідно коду це слово можна прочитати як Тарсія, тоб то земля Тарсена.

  • @Хмелів
    @Хмелів 2 วันที่ผ่านมา +1

    А десь є вона повністю без будь чиїх "трактувань"? От просто ті фото, чи що там було. Бо щось крім цієї одної таблички інет більш нічого не видає

    • @Oleksandr-Barsukov
      @Oleksandr-Barsukov  2 วันที่ผ่านมา +1

      Ну насправді то і є єдине зображення, яке Миролюбов подав типу як приклад вигляду таблички, а весь інший текст він поступово публікував у «Жар-Птиці» зі словами «повірте мені на слово». От ці його публікації і були зібрані пізнішими дослідниками і входять у численні видання. А табличка оце єдина яка є, і то, як було сказано у відео, експерти встановили, що то і не табличка взагалі, а перемальований простим олівцем текст на папері. Табличка, що гуляє інтернетом покрита лаком - то реконструкція зі слів Миролюбова

    • @Хмелів
      @Хмелів 2 วันที่ผ่านมา

      @@Oleksandr-Barsukov справа в тому, що правда може бути десь посередені. Тобто, якійсь оригінал дійсно був (зара не питання віку того оригіналу) але перекласти його повноцінно Міролюбов не зміг. Або взагалі це була ЄДИНА табличка (нуу, може ще декілька). І написан той оригінал був якимось середньої грамотності пісарчуком-приказчиком. Тому там і стільки "помилок". Бо слово "Велес" можно сміливо трактувати як "велася та книга..." Тобто там могли бути просто якісь банальні торгово-амбарні або місцево-адміністративні записи з яких розкрутили "Велику знахідку"

    • @vitaliiorlenko6492
      @vitaliiorlenko6492 2 วันที่ผ่านมา +1

      @@Хмелів "Велес" і "велася та книга..." це як РАДОСТЬ і РА-ДОСТАТЬ ( чи як там ті шизи шифрують). Тільки перше по словах, а друге по складах

    • @Хмелів
      @Хмелів 2 วันที่ผ่านมา

      @@vitaliiorlenko6492 а що, слово "радість" має якусь іншу етимологію окрім як від корня "ра"?

    • @vitaliiorlenko6492
      @vitaliiorlenko6492 วันที่ผ่านมา

      @@Хмелів ну тобі мабуть видніше)

  • @ОлегМашин-п6н
    @ОлегМашин-п6н 2 วันที่ผ่านมา +1

    Ну це про ямиків-арієв

  • @ГарриПотер-д7н
    @ГарриПотер-д7н 2 วันที่ผ่านมา

    Давно відомо, що це підробка.
    Нема про що говорити.

    • @Oleksandr-Barsukov
      @Oleksandr-Barsukov  2 วันที่ผ่านมา

      @@ГарриПотер-д7н ну, насправді дуже багато публікацій навіть в наукових журналах, які возвеличують цю книгу, а я ще в школі на уроках літератури колись її вивчав. Тому ця підробка глибоко залізла у мізки багатьох українців

  • @visixiavisixia8029
    @visixiavisixia8029 2 วันที่ผ่านมา +1

    Фсбешна підробка доречі
    А взагалі ведуться на неї тіки нерозумні