Mieszkam w bloku w którym sufit jest zrobiony...z OSB i konstrukcji GK. Często słyszę kroki nad sobą. Jaką technologię mogę zastosować na suficie, aby pozbyć się problemu ? Pozdrawiam.
A mam pytanie? Czy te izolator akustyczne tłumią dźwięki tylko w jedną stronę czy w obie? Tzn jeśli chciałbym żeby sąsiad nie słyszał moich rozmów to też się sprawdzi, jeśli położę je tylko od strony swojego mieszkania?
@@visionstreetwear108 Pomoże ale w małym stopniu bo sam sie przekonałem xD Dobrze jest jeszcze pod taką pianke podłożyć matę przy wyciszaniu na przykład drzwi
Czy w przypadku stosowania na suficie można przykleić izolator do położonych wcześniej płyt gk? Czy między izolatorem a konstrukcją sufitu podwieszanego używać jeszcze wełny mineralnej?
Technicznie - można, jednak trzeba wziąc pod uwagę dwe sprawy: 1. Dopuszczalne obciążenie konkstrukcji sufitu podwieszanego (panele AKU-PR są dość ciężkie - 140 kg/m3) 2. Ciężko określić jaki efekt akustyczny zostanie osiągnięty, ze względu na wcześniej wykonaną konstrukcję, która zapewne nie jest zabezpieczona taśmami wibroizolacyjnymi i posiada nieokreślonej wielkości pustkę powietrzną, która może rezonować. Proponujemy wykonywanie izolacji sufitu zgodnie z naszymi wytycznymi, gdyż dodawanie kolejnych warstw z innych materiałów może mieć trudne do przewidzenia skutki akustyczne.
robie scianke z plyt karton gips o szerokosci 7-8cm i chce zasosowac welne mineralna 5cm i pianke 3cm czy bedzie to odpowiednio tlumilo halasy z salonu kuchni itp ?
Można, jednak uzyskamy nieco niższe parametry izolacyjne, niż w przypadku zastosowania płyty GK. Czynnikiem, który przemawia za zastosowaniem płyty jest jej znaczna masa, co pozwoli utworzyć układ masa-sprężyna-masa, to on jest odpowiedzialny za skuteczne tłumienie dźwięków.
Jaki material sprawdzi się najlepiej w kwestii wyciszenia szeregówki,, która do szerokich nie należy, stąd pytanie o rozwiązanie, możliwie najmniej zwęzajace powierzchnię i możliwie najbardziej wyciszające.
Każdorazowo myśląc o izolacji przegrody (czy to ściany, czy sufitu), należy pamiętać o 2 sprawach: aby skutecznie izolować, konieczne jest zwiększenie masy przegrody i po drugie, nie sam izolator powoduje pożądany efekt izolowania, ale jego połączenie z pozostałymi elementami przegrody. W związku z tym nie ma co liczyć, że jakiś cienki materiał da pożądany efekt. Materiałem stosowanym do izolowania ścian i sufitów od dźwięków powietrznych jest zazwyczaj prezentowany w tym filmie AKU-PR 140. Posiada optymalną masę i zmienną gęstość (ze względu na swoją budowę). Jednak zazwyczaj stosowaną grubością są 3 cm, co po zsumowaniu z warstwami kleju i płytą GK, którą powinien być zasłonięty, daje ok. 6-7 cm. To dość dużo, ale niestety - coś za coś. Ewentualnie można pomyśleć o cieńszej wersji izolatora AKU-PR 140, przy podwójnym opłytowaniu GK (płyta kładziona na zakładkę), ale to nie wnosi wiele w kwestii grubości warstwy izolacyjnej. Pewnym kompromisem może być zastosowanie kleju Green Glue, którym kleimy bezpośrednio płytę GK do podłoża.
Izolator AKU-PR 140 ma zastosowanie wewnątrz budynków. Nie jest przeznaczony do zewnętrznej ekspozycji (jest nasiąkliwy). Dźwięk z klimatyzatora sąsiedniego domu dociera do Pana zapewne nie tylko przez najbliższą ścianę, ale z różnych elementów konstrukcji Pana domu. Dodatkowo, w tego typu przypadkach najczęstrzym problemem są okna i drzwi, a nie ściany, a te niestety ciężko zasłonić skutecznie przed dźwiękiem.
Zależy od której strony działamy i jakie dźwięki są problematyczne. Zazwyczaj przeszkadzające dźwięki w przypadku podłogi to tzw. "dźwięki uderzeniowe". Te niestety należy izolować w miejscu powstawania (czyli u sąsiada pod podłogą). Po wniknięciu w konstrukcję budynku oddawane są różnymi powierzchniami (nie tylko wspólnym stropem). Korzystając z jakiegokolwiek izolatora należy mieć to na uwadze i przekalkulować, czy izolacja będzie opłacalna. Jeśli chodzi o dźwięki powietrzne - tu oczywiście można zdziałać dużo więcej. Wełna ma zazwyczaj mniejszą gęstość niż AKU-PR 140, więc prawdopodobnie będzie dawała słabszy efekt.
Będzie to trudne. Dźwięki uderzeniowe po wniknięciu w konstrukcję budynku, przenikają do Pana pokoju nie tylko przez ścianę wspólną, ale i wszystkimi pozostałymi, okolicznymi. Dlatego zaizolowanie wspólnej ściany przyniesie jakiś efekt, ale może on być niewystarczający, szczególnie w porównaniu do środków, jakie musiałby Pan podjąć i związanych z nimi kosztami. Z dźwiękami uderzeniowymi najłatwiej walczyć w miejscu ich powstawania, czyli to sąsiad powinien zastosować odpowiednie materiały tworzące dylatację pomiędzy sprzętami, rurami i odpływami, a problematyczną ścianą.
Płyta karton gips na szerokość ma wymiar 120cm, więc odstępy między stelażami UW muszą wynosić 60cm, izolator akustyczny ma wymiary 50×100. Więc zostaję 10cm, jak to robicie, że cała przestrzeń jest zapełniona i nie widać żeby było cokolwiek docinanie?
Niestety nie, gdyż dźwięki dobiegające z szybu windy są w przeważającej ilości dźwiękami uderzeniowymi przenoszonymi przez konstrukcję budynku. Naklejenie jakiegokolwiek izolatora na jedną ze ścian nie naprawi problemu, gdyż dźwięki docierają do nas wszystkimi okolicznymi ścianami. Dźwięki uderzeniowe ogólnie są bardzo trudne do wyeliminowania. Należy to robić w miejscu ich powstawania, stosując podkłady wibroizolacyjne.
Tak, tylko proszę mieć na uwadze, że chroniony będzie przede wszystkim sąsiad mieszkający piętro niżej. Dzięki zastosowaniu izolatora niwelowane będą dźwięki uderzeniowe (kroki, przesuwane i upadające przedmioty itp.). Ważną kwestią jest pozostawienie odpowiedniej dylatacji (przerw) paneli od okolicznych ścian oraz listw przypodłogowych (powierzchnia podłogi nie może do niczego dotykać - musi być "pływająca").
Rozumiem, że chodzi o klasę palności? Produkt sklasyfikowany jest następująco: MVS 302 (sam produkt), - Bs1 d0 (produkt zasłonięty płytą gips-karton lub MgO; raport CNBOP 04.2013 r. wg 13501-1+A1: 2010)
Tego raczej odradzamy. Materiał AKU-PR powinien być szczelnie zasłonięty aby nie doprowadzić do postępującego z latami utleniania materiału. Zastosowanie twardej, gęstej okładziny wierzchniej znacząco zwiększy izolacyjność przegrody. Istnieje jednak możliwość zaciągnięcia wierzchu izolatora klejem (tym samym, który stosujemy do jego przyklejenia do ściany). Należy jednak pamiętać, że nie powinien on dotykać do okolicznych ścian, aby nie tworzyć mostków akustycznych. Obwodowo powinna być zastosowana taśma wibroizolacyjna LSPE, której nadmiar po zakończeniu prac odcinamy, a szczeliny dookoła maskujemy elastycznym akrylem (który można pomalować razem ze ścianą).
Im gęstszy materiał zastosowany jako okładzina, tym efekt będzie lepszy. Chodzi o zwiększenie masy przegrody oraz o utworzenie układu fizycznego masa-sprężyna-masa, który daje bardzo dobry efekt izolacji akustycznej.
Właśnie odechciało mi się robić zamówienie w firnie, która w taki sposób traktuje klienta. Proszę odpowiednio przeszkolić swoją pracownicę, która odbiera telefon! Pytana o konkretne dane techniczne zaczyna najpierw nieproszona udzielać jakichś niedorzecznych porad, jak gdyby znała miejsce, w którym mam dokonać adaptacji akustycznej, a przecież pojęcia o tym nie może mieć. Nie zawsze dzwonią do Państwa laicy. I najważniejsze, na pytanie, jaka jest waga panelu grubości 3 cm oraz 5 cm odpowiada "około 3 kg oraz około 3.5 kg", co jest wg mnie kompletną bzdurą, bo już z prostego wyliczenia wynika, że waga nie może wzrosnąć tylko o pół kg. Ale ona upierała się i nawet poleciła zrobić proste obliczenie. Normalnie żarty jakieś. Gdy prosiłem ponownie o konkretną wartość, poleciła napisać zapytanie w e-mail i rozłączyła się. Skandaliczne zachowanie!!
Nie da się znaleźć ceny na stronie a zapytania o cenę z wszystkimi moimi danymi nie wyślę
Nie cykaj się, podaj dane 😎
Czy warstwa 5cm całkowicie zatrzyma odgłosy takie jak tupanie, szuranie krzesłami, przemieszczanie mebli?
nie! to nie ten typ hałasu, to jest uderzeniowy, a tłumi się go od strony źródła czyli od ... sąsiada
Mieszkam w bloku w którym sufit jest zrobiony...z OSB i konstrukcji GK. Często słyszę kroki nad sobą. Jaką technologię mogę zastosować na suficie, aby pozbyć się problemu ? Pozdrawiam.
Gdzie to można kupić?
W naszym sklepie internetowym. Link podany w opisie filmu.
Czy zamiast karton gipsu można użyć płyty OSB tej samej grubości?
Tak, jest to możliwe.
A mam pytanie? Czy te izolator akustyczne tłumią dźwięki tylko w jedną stronę czy w obie? Tzn jeśli chciałbym żeby sąsiad nie słyszał moich rozmów to też się sprawdzi, jeśli położę je tylko od strony swojego mieszkania?
Tak.🤨
Może ktoś odpowiedzieć na to pytanie ? Bo odpowiedź tak jest mało satysfakcjonująca szczególnie że nie jest jednoznaczna.
@@sanjin1458 tłumią w obie
@@Kuba-mt9br chuja to nic nie pomoże ,trzeba postawić dodatkowo ściane z cegły ,to może coś dać .
@@visionstreetwear108 Pomoże ale w małym stopniu bo sam sie przekonałem xD
Dobrze jest jeszcze pod taką pianke podłożyć matę przy wyciszaniu na przykład drzwi
Czy w przypadku stosowania na suficie można przykleić izolator do położonych wcześniej płyt gk? Czy między izolatorem a konstrukcją sufitu podwieszanego używać jeszcze wełny mineralnej?
Można
Technicznie - można, jednak trzeba wziąc pod uwagę dwe sprawy: 1. Dopuszczalne obciążenie konkstrukcji sufitu podwieszanego (panele AKU-PR są dość ciężkie - 140 kg/m3) 2. Ciężko określić jaki efekt akustyczny zostanie osiągnięty, ze względu na wcześniej wykonaną konstrukcję, która zapewne nie jest zabezpieczona taśmami wibroizolacyjnymi i posiada nieokreślonej wielkości pustkę powietrzną, która może rezonować.
Proponujemy wykonywanie izolacji sufitu zgodnie z naszymi wytycznymi, gdyż dodawanie kolejnych warstw z innych materiałów może mieć trudne do przewidzenia skutki akustyczne.
robie scianke z plyt karton gips o szerokosci 7-8cm i chce zasosowac welne mineralna 5cm i pianke 3cm czy bedzie to odpowiednio tlumilo halasy z salonu kuchni itp ?
Witam, czy jako warstwę wykończeniową można zamiast płyty GK zastosować tynk gipsowy oczywiście po wcześniejszym zatopieniu siatki w kleju ?
Można, jednak uzyskamy nieco niższe parametry izolacyjne, niż w przypadku zastosowania płyty GK. Czynnikiem, który przemawia za zastosowaniem płyty jest jej znaczna masa, co pozwoli utworzyć układ masa-sprężyna-masa, to on jest odpowiedzialny za skuteczne tłumienie dźwięków.
Dziękuję za informację, Pozdrawiam.
Jaki material sprawdzi się najlepiej w kwestii wyciszenia szeregówki,, która do szerokich nie należy, stąd pytanie o rozwiązanie, możliwie najmniej zwęzajace powierzchnię i możliwie najbardziej wyciszające.
Każdorazowo myśląc o izolacji przegrody (czy to ściany, czy sufitu), należy pamiętać o 2 sprawach: aby skutecznie izolować, konieczne jest zwiększenie masy przegrody i po drugie, nie sam izolator powoduje pożądany efekt izolowania, ale jego połączenie z pozostałymi elementami przegrody. W związku z tym nie ma co liczyć, że jakiś cienki materiał da pożądany efekt. Materiałem stosowanym do izolowania ścian i sufitów od dźwięków powietrznych jest zazwyczaj prezentowany w tym filmie AKU-PR 140. Posiada optymalną masę i zmienną gęstość (ze względu na swoją budowę). Jednak zazwyczaj stosowaną grubością są 3 cm, co po zsumowaniu z warstwami kleju i płytą GK, którą powinien być zasłonięty, daje ok. 6-7 cm. To dość dużo, ale niestety - coś za coś. Ewentualnie można pomyśleć o cieńszej wersji izolatora AKU-PR 140, przy podwójnym opłytowaniu GK (płyta kładziona na zakładkę), ale to nie wnosi wiele w kwestii grubości warstwy izolacyjnej. Pewnym kompromisem może być zastosowanie kleju Green Glue, którym kleimy bezpośrednio płytę GK do podłoża.
Czy jak przykleję na zewn.ścianę domu to nie będę słyszał klimatyzatora z dąsiedniego domu?jaka cena za 5cm za m2
Izolator AKU-PR 140 ma zastosowanie wewnątrz budynków. Nie jest przeznaczony do zewnętrznej ekspozycji (jest nasiąkliwy). Dźwięk z klimatyzatora sąsiedniego domu dociera do Pana zapewne nie tylko przez najbliższą ścianę, ale z różnych elementów konstrukcji Pana domu. Dodatkowo, w tego typu przypadkach najczęstrzym problemem są okna i drzwi, a nie ściany, a te niestety ciężko zasłonić skutecznie przed dźwiękiem.
Witam co lepiej wyciszy strop betonowy welna podlogowa czy te maty akustyczne ?? Dajcie znać 🙏🙏🙏
Zależy od której strony działamy i jakie dźwięki są problematyczne. Zazwyczaj przeszkadzające dźwięki w przypadku podłogi to tzw. "dźwięki uderzeniowe". Te niestety należy izolować w miejscu powstawania (czyli u sąsiada pod podłogą). Po wniknięciu w konstrukcję budynku oddawane są różnymi powierzchniami (nie tylko wspólnym stropem). Korzystając z jakiegokolwiek izolatora należy mieć to na uwadze i przekalkulować, czy izolacja będzie opłacalna. Jeśli chodzi o dźwięki powietrzne - tu oczywiście można zdziałać dużo więcej. Wełna ma zazwyczaj mniejszą gęstość niż AKU-PR 140, więc prawdopodobnie będzie dawała słabszy efekt.
Witam
Mój pokój sąsiaduje z łazienką sąsiadów czy da się wygłuszyć dzwięki od uderzeń w wanne czy zlew?
Będzie to trudne. Dźwięki uderzeniowe po wniknięciu w konstrukcję budynku, przenikają do Pana pokoju nie tylko przez ścianę wspólną, ale i wszystkimi pozostałymi, okolicznymi. Dlatego zaizolowanie wspólnej ściany przyniesie jakiś efekt, ale może on być niewystarczający, szczególnie w porównaniu do środków, jakie musiałby Pan podjąć i związanych z nimi kosztami. Z dźwiękami uderzeniowymi najłatwiej walczyć w miejscu ich powstawania, czyli to sąsiad powinien zastosować odpowiednie materiały tworzące dylatację pomiędzy sprzętami, rurami i odpływami, a problematyczną ścianą.
Płyta karton gips na szerokość ma wymiar 120cm, więc odstępy między stelażami UW muszą wynosić 60cm, izolator akustyczny ma wymiary 50×100. Więc zostaję 10cm, jak to robicie, że cała przestrzeń jest zapełniona i nie widać żeby było cokolwiek docinanie?
to max rozstaw. Może być mniejszy
witam
czy taka pianka będzie skuteczna w wyciszeniu szybu windowego ? chciałbym pozbyć się hałasu przy starcie i hamowaniu windy (kone) , pzdr.
Niestety nie, gdyż dźwięki dobiegające z szybu windy są w przeważającej ilości dźwiękami uderzeniowymi przenoszonymi przez konstrukcję budynku. Naklejenie jakiegokolwiek izolatora na jedną ze ścian nie naprawi problemu, gdyż dźwięki docierają do nas wszystkimi okolicznymi ścianami. Dźwięki uderzeniowe ogólnie są bardzo trudne do wyeliminowania. Należy to robić w miejscu ich powstawania, stosując podkłady wibroizolacyjne.
AKU-PRO 140 o grubości 1 cm pod panele 12mm zda egzamin ? Nie będzie uginania się paneli oraz zniweluje to dzwięki chodzenia ?
Tak, tylko proszę mieć na uwadze, że chroniony będzie przede wszystkim sąsiad mieszkający piętro niżej. Dzięki zastosowaniu izolatora niwelowane będą dźwięki uderzeniowe (kroki, przesuwane i upadające przedmioty itp.). Ważną kwestią jest pozostawienie odpowiedniej dylatacji (przerw) paneli od okolicznych ścian oraz listw przypodłogowych (powierzchnia podłogi nie może do niczego dotykać - musi być "pływająca").
Ktoś kleił na ścianę. ?? Jaka ocena
czyma atest palnosci?
Rozumiem, że chodzi o klasę palności? Produkt sklasyfikowany jest następująco: MVS 302 (sam produkt),
- Bs1 d0 (produkt zasłonięty płytą gips-karton lub MgO; raport CNBOP 04.2013 r. wg 13501-1+A1: 2010)
Czyma?????
@@mateuszvito9848 no czyma
@@ubek123 jak czyma to ok
Czy zamiast karton-gipsu nie wystarczy wygipsować ściany gładzią (z wykorzystaniem siatki dla wzmocnienia)?
Mozna tez tak położyc. Jest opis na ich stronie.
@@aeonikus1 Dzięki!
Czytałam, że można nawet przykleić tapetę bezpośrednio na piankę.
Tego raczej odradzamy. Materiał AKU-PR powinien być szczelnie zasłonięty aby nie doprowadzić do postępującego z latami utleniania materiału. Zastosowanie twardej, gęstej okładziny wierzchniej znacząco zwiększy izolacyjność przegrody. Istnieje jednak możliwość zaciągnięcia wierzchu izolatora klejem (tym samym, który stosujemy do jego przyklejenia do ściany). Należy jednak pamiętać, że nie powinien on dotykać do okolicznych ścian, aby nie tworzyć mostków akustycznych. Obwodowo powinna być zastosowana taśma wibroizolacyjna LSPE, której nadmiar po zakończeniu prac odcinamy, a szczeliny dookoła maskujemy elastycznym akrylem (który można pomalować razem ze ścianą).
czy można tym wygłuszyć auto ? np drzwi ?
Do motoryzacji wskazane są inne materiały:
www.wyciszamy.net/auto/
Karton gips? 5:00 a jeśli ktoś kampera buduje?
Może sklejka by się nadała?
Im gęstszy materiał zastosowany jako okładzina, tym efekt będzie lepszy. Chodzi o zwiększenie masy przegrody oraz o utworzenie układu fizycznego masa-sprężyna-masa, który daje bardzo dobry efekt izolacji akustycznej.
AKUPE... .
CENA Z KOSMOSU
wiem ze film z przed 5lat ale czy ten cud technologiczny😅 wyciszy szczekanie ujadajacego czworonoga? ryje mi banie psisko sasiadow
Na pewno sytuację poprawi, ale zapraszam do bliższego kontaktu - należy przeanalizować konkretną sytuację.
Właśnie odechciało mi się robić zamówienie w firnie, która w taki sposób traktuje klienta.
Proszę odpowiednio przeszkolić swoją pracownicę, która odbiera telefon! Pytana o konkretne dane techniczne zaczyna najpierw nieproszona udzielać jakichś niedorzecznych porad, jak gdyby znała miejsce, w którym mam dokonać adaptacji akustycznej, a przecież pojęcia o tym nie może mieć. Nie zawsze dzwonią do Państwa laicy. I najważniejsze, na pytanie, jaka jest waga panelu grubości 3 cm oraz 5 cm odpowiada "około 3 kg oraz około 3.5 kg", co jest wg mnie kompletną bzdurą, bo już z prostego wyliczenia wynika, że waga nie może wzrosnąć tylko o pół kg. Ale ona upierała się i nawet poleciła zrobić proste obliczenie. Normalnie żarty jakieś. Gdy prosiłem ponownie o konkretną wartość, poleciła napisać zapytanie w e-mail i rozłączyła się. Skandaliczne zachowanie!!
Kupy nie zrób
już się zesrałeś przygłupie? co ty osiągnałeś w życiu żeby być takim przemądrzalcem, dom po rodzicach? xD
Gówno, lepiej wełnę i gk dwie warstwy na zakladke
🤣