4:24 Panowie mogli byście wytłumaczyć co oznaczaja dane tryby. Mam u siebie taką samą pompe uzytkowana jest ok 2msc i zaczeła hałasować. Odpowietrzanie nie pomaga
Ja mam starego grundfosa one są bezproblemowe 15lat i nic. A hałas w instalacji niestety niosą miedziane rury i nie ma na to rady zawsze minimalny szum będzie
Wszystko pięknie i ładnie, fajnie opracowany temat oraz niosące za tym przekonanie że wolę kupić pompę o której wiem coś więcej, Wilo górą. Ale mam uwagę co do praktycznej fachowości prowadzących, wszystkie nowe pompy to jeden potężny magnes, ściąga wszystkie metalowe mikroelementy krążące w instalacji co prowadzi do zatarcia pompy, tutaj widzę nadal promowane są filtr siatkowe które tak naprawdę nie dają prawie nic, brak info o filtrach tzw magnetycznych. Czym jest potraktowana polityka firmy która nie informuje o tak istotnych aspektach produktu ?
Jak dla mnie za dużo pierdół w dzisiejszych instalacjach. Generują problemy i ogromne koszty inwestycji gdzie nie jedno pokolenie musi to spłacać aby się to zwróciło. Moim zdaniem najprostsza instalacja jest najlepsza. Marketing nie zna granic. Niestety sam padłem ofiarą tych super nowości. Pozdrawiam
Bo firmy naciągaja na kasę inwestora tłumacząc mu że będzie miał super wydajna instalacje.prawda jest taka że fizyki nie oszukają.ale oni myślą że perpetuum mobile sprzedają
Do ogrzewania podłogowego należy ustawić charakterystykę stałej różnicy ciśnień (stałociśnieniową) a bieg należy oszacować tak samo jak zaprezentowano w filmie: th-cam.com/video/30RYp4_Zy6c/w-d-xo.html.
Mam pompę Wilo Para w pompie ciepla Haier 7,8 kW monoblok. Od zanieczyszczen w instalacji zablokowal sie wirnik (czyszczenie pomohlo tylko na chwilę) - gdzie mogę taki wirnik dokupic na wymianę?
Witam serdecznie U mnie jest sytuacja z 2 mrugajacymy diodami zielone po środku. Wyłączałem prąd i próbowałem reset i nic nie działa. Instalacja nie jest zapowietrzona. Co to może być ? Pozdrawiam Rafal
Mam pompę identyczna jak na filmie. 0eanego dnia temperatura podskoczyła i pompa się wyłączyła. Nie można jej teraz włączyć. Jakaś porada czy zostaje serwis?
Przytrzymałem na pompie zielony przycisk 8s i teraz mrugają mi dwie diody 3 bieg i od ładowania zasobnika i teraz nic nie mogę przełączyć proszę o pomoc.
Prawdopodobnie włączył Pan blokadę klawiszy. Wyłączenie blokady klawiszy pompy odbywa się w ten sam sposób jak jej włączenie - przyciśniecie i przytrzymanie przycisku przez okres min. 8 sekund.
Mam nietypowy problem w swojej pompie pracuje w auto ale cały czas z pełną mocą . Muszę ręcznie biegami sterować a normalnie pracowała średnią mocą . Ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem?
Witam. Mój problem polega na tym, iż w ogrzewaniu podłogowym po odkreceniu zaworu trojdrogowego na rozdzielaczu( chcę by podłoga mocniej się nagrzała) dochodzi do zapowietrzenia układu. Bulgotanie, przelewanie i błąd na pompie. Rozdzielacz posiada odpowietrznik automatyczny na powrocie i zasilania. Podejrzewam, że te odpowietrznik łapią lewe powietrze do układu. Proszę o poradę 😀 pozdrawiam.
Trudno stwierdzić po tym opisie. Zwykle problem z zapowietrzoną przez odpowietrzniki automatyczne instalacją zdarza się kiedy ciśnienie w instalacji jest zbyt niskie albo wystąpi podciśnienie, np. w wyniku zasysania czynnika grzewczego przez pompę. Radzimy poprosić instalatora o sprawdzenie szczelności połączeń.
@@AFRISOpl ja byłem instalatorem😀 też tak myślę, że problem będzie z ciśnieniem. Układ jest otwarty i zbiornik wyrównawczy znajduje się jakieś 2.5m nad odpowietrznikiem i może być zbyt niskie ciśnienie przez co pompa zasysa lewe powietrze przez odpowietrznik. Wymieniłem na ręczne i zobaczę co będzie się działo.
@@AFRISOpl witam ponownie. Wymieniłem odpowietrzniki na ręczne i problem pozostał dalej. Mówił Pan o nieszczelnosciach na połączeniach, ale nigdzie nie ma nawet śladu wody. Wygląda na to że instalacja łapie gdzieś powietrze tylko gdzie? Dziwnym jest fakt, że gdy podlogowka chodzi na jednym ustawieniu to jest ok. Cyrki zaczynają się gdy odkrece lub zakręcę mieszacz ( po to by w domu było cieplej lub zimniej). Proszę o poradę 😀
Obawiam się, że to układ otwarty może być przyczyną ciągłego odkładania się powietrza na zaworze mieszającym (zbyt niska wysokość montażu naczynia otwartego względem instalacji, zaciąganie przez pompę powietrza z tej przestrzeni). Wygląda na to, że przy zmianie nastawy na zaworze nagromadzone powietrze przedostaje się dalej powodując opisane problemy na instalacji.
Piec Termet ecocondens Silver stwierdziłem że elektronika nie włącza pompy obiegowej po uruchomieniu pieca do grzania c.o. W związku z tym po włączeniu pieca, woda w wymienniku w krótkim czasie - kilka sek. nagrzewa się do wysokiej temperatury (słychać jakby lekkie gotowanie) i czujnik temperatury wyłącza piec. Pompa obiegowa sprawna, po wypięciu kabli z elektroniki i podłączeniu jej bezpośrednio do 230V pompa normalnie działa, a po włączeniu pieca z pracującą na stałe pompą gorąca woda idzie na grzejniki. Podejrzewam uszkodzenie przekaźnika włączającego pompę. Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć, który z przekaźników odpowiada za włączanie pompy.
Poza sezonem grzewczym pompy obiegowe nie pracują. Jeśli w urządzeniu sterującym pompami jest funkcja wybiegów posezonowych, to wtedy pompy działają raz na tydzień około kilka minut po to, żeby się nie zapiekły. Powstający hałas może być spowodowany przez inne czynniki lub urządzenia.
@@AFRISOpl Witam🖐 Jeśli po włączeniu ogrzewania po sezonie letnim pompa Wilo Janos Para 15/6 nie załączyła się, żadna z kontrolek nie świeci tzn że uległa uszkodzeniu elektronicznemu?
@@Raopi777 Jeżeli pompa została podłączona do zasilania i nie wyświetliła się żadna kontrolka, prawdopodobnie doszło do uszkodzenia elektroniki w pompie.
Super film! Dziekujemy za przekazanie wiedzy. Mam natomiast kilka pytan: Bede robil u klienta realizacje ogrzewania podlogowego na parterze w ramach termomodernizacji w domku dwupietrowym gdzie na 1szym pietrze jest juz ogrzewanie podlogowe. Rozdzielacz parteru bedzie polozony do gory nogami w piwnicy. Czy w takim przypadku powinienem zamontowac separator powietrza na zaisilaniu przed rozdzielaczem parteru... i czy wasza pompe powinienem zamontowac na zasilaniu parterowego rodzielacza czy na zasilaniu calej instalacji? Czy funkcja odpowietrzenia waszej pompy moze byc uzywana rowniez w polaczeniu z separatorem powietrza i czy wasza pompe moge zamontowac w poziomie? Pozdrawiam serdecznie!
Odpowiadając na Pańskie pytania: 1. Separator powietrza w urządzeniach grzewczych zawsze powinien być montowany na zasilaniu tuż za źródłem ciepła a przed rozdzielaczem parteru. 2. Pompę należy zamontować na zasilaniu parterowego rozdzielacza pod warunkiem, że na piętrze zamontowana jest druga pompa obiegowa. 3. Pompa obiegowa ma funkcję odpowietrzania samą w sobie i stosuje się ją tylko przy montażu aby nie doszło do zapowietrzenia pompy obiegowej. Ta funkcja nie będzie w żaden sposób połączona z separatorem powietrza. 4. Pompę obiegową APH można zamontować w pozycji poziomej ale należy pamiętać o tym aby strzałka na korpusie miała kierunek zgodny z przepływem czynnika w instalacji. Po więcej szczegółów dotyczących montażu pompy odsyłamy do instrukcji obsługi afriso.pl/pobieranie/Instrukcja_obslugi_pompa_obiegowa_APH_9530110166_AFRISO.pdf
Witam czemu pompa nie zmienia wartości dałem na 6 m podnoszenia a ona wskazuje cały czas 1,5 m sześciennego i jak ją ustawić jak mam podłogowe i grzejniki na który domek jak jej zwiększyć wysokość podnoszenia pompa wilo yonos 6 dodam że mam bufor.
Nowoczesne pompy same dostosują swoją wydajność do aktualnych potrzeb instalacji. Wychodzi na to, że instalacja nie ma potrzeby, aby pompa pracowała na takiej dużej wydajności. W tym filmie wyjaśniliśmy jakie charakterystyki wybrać: th-cam.com/video/o-Et9AFMqJY/w-d-xo.html
Mam prooblem z pompa WIlo para ponieważ wyłącza mi się ona. Stalo sie to gdy zawór na podłogówke zamknąłem a pompa nie została wyłączona. Co moze byc przyczyna?
Może być kilka powodów. Pompa może być sterowana przez inne urządzenie, które ją wyłącza. Sama pompa też może być uszkodzona, co powinno być zakomunikowane na diodzie LED, na korpusie pompy. Najlepiej zapoznać się z listą błędów dołączonych do instrukcji.
Witam u mnie pompa nie chce się odpowietrzyc próbowałem już chyba 5 razy i za każdym razem słychać szum powietrza, pozostałe 2 ładnie chodzą nie słychać nic. Mam wino yanos 1.0
Jeśli dioda na pompie wilo świeci ciągle na czerwono, to oznacza to zablokowany wirnik. Należy wówczas odblokować wirnik lub skontaktować się z serwisem pompy.
@@theobserwatorz88 W pierwszej kolejności należy odkręcić (za pomocą imbusa) 4 śrubki mocujące obudowę wirnika do korpusu pompy, a następnie pokręcić samym wirnikiem (można za pomocą rąk). Być może wirnik blokuje jakieś zanieczyszczenie np. kawałek opiłka metalu lub pakuła, która uniemożliwia jego ruch.
@@AFRISOpl niestety wirnik stoi nawet po podaniu napięcia na sztywno z gniazdka. Pompa na chwilę zapala się na zielono po czym świeci na czerwono i wirnik nie rusza
Mam grupę pompowa WATTS hk20 i jest w niej pompa Wilo i jest nastawiona na 6 zakres i słychać ja wyje Pytanie na jakim zakresie powinna pracować pompa przy 100% podłogówki Pozdrawiam
Może jesteście w stanie mi pomóc. Stara instalacja na rura stalowych grzejniki żeliwne, góra ciepła dół zimny, brak odpowietrznikow na grzejnikach. Próbowałem odpowietrzyć pompę na pierwszym biegu leci woda natomiast na 2 i 3 biegu po odkręceniu śrubki na pompie nie leci wcale woda. Pompa grundfos. Co może być przyczyną, popsuta pompa czy bardzo zapowietrzona instalacja?
@@AFRISOpl tak słychać pracę wirnika. Na grzejnikach nie mam odpowietrznikow, próbowałem je odpowietrzyć poprzez odkręcenie zaworu przed grzejnikiem ale leci sama woda. Do instalacji dopuszczałem wody. Może to że dwa grzejniki są zamontowane pod samym sufitem sprawia problem?
Jeśli słychać pracę wirnika, to pompa obiegowa jest sprawna. Prawdopodobnie gdzieś wytworzyła się bańka powietrza i blokuje przepływ. Najlepiej poprosić instalatora o osobiste oględziny instalacji.
Jak zawsze super materiał. Jak to się dzieje, że pompa potrafi się zapowietrzyć? Gdzie właściwie to powietrze się tam znajduje, skoro pompa cały czas pompuje wodę w obiegu? Dlaczego powietrze nie krąży z wodą w takim razie?
W instalacji w której występuje stałe naciśnie do takich sytuacji nie dochodzi. Sama sytuacja zapowietrzenia się pompy związana jest z obniżaniem ciśnienia na wlocie do pompy czy na ssaniu. Tym samym dochodzimy do ciśnienia nasycenia pary wodnej i z wody wytrącane są gazy. Dlaczego powietrze zostaje w korpusie? Zazwyczaj wiąże się to ze stosowaniem zaworów zwrotnych przez co pojawia się poduszka powietrzna miedzy hydrauliką pompy a zaworem.
Przyczyn mrugania czerwonej diody na pompie może być kilka: - zbyt niskie/wysokie zasilanie elektryczne po stronie sieci, - zbyt wysoka temperatura wewnątrz modułu, - zbyt wysokie natężenie prądu silnika. Zalecamy sprawdzić napięcie zasilania i warunki eksploatacji oraz kody błędów dla danego modelu pompy obiegowej.
Super pomocne filmy. Dobra robota. Mam taką sytuację, że dioda świeci mi się na czerwono czyli jest to zablokowany wirnik z tego co rozumiem tak? To za co odpowiada wirnik, ponieważ pompa sygnalizuje mi ten błąd ale mimo to ogrzewanie podłogowe jak i grzejnikowe pracuje grzeje. Mogą to Państwo wytłumaczyć?
Funkcja automatycznego odpowietrzania wspiera też proces wyrzucania pęcherzyków powietrza z całej instalacji, będzie bardziej efektywny przy wyższej temperaturze czynnika.
Nie słychać pracy pompy, ale mocno się grzeje, woda wypływa z niej gdy odkręca się śrubę, na elektronicznej pompie widać duże zużycie prądu, co może być powodem ?
Kolejne porady dla instalatorów już niebawem - więc nie przegap ich, tylko subskrybuj nasz kanał: th-cam.com/users/afrisopl Jakie mieliście problemy z pompami obiegowymi? Jak udało się je rozwiązać? A może potrzebujecie od nas dodatkowej porady? Dajcie znać w komentarzach!
Kawał dobrej roboty panowie😊
4:24 Panowie mogli byście wytłumaczyć co oznaczaja dane tryby. Mam u siebie taką samą pompe uzytkowana jest ok 2msc i zaczeła hałasować. Odpowietrzanie nie pomaga
Wie Pani co oznaczają te symbole przy zielonych diodach?
Ja mam starego grundfosa one są bezproblemowe 15lat i nic. A hałas w instalacji niestety niosą miedziane rury i nie ma na to rady zawsze minimalny szum będzie
Wszystko pięknie i ładnie, fajnie opracowany temat oraz niosące za tym przekonanie że wolę kupić pompę o której wiem coś więcej, Wilo górą.
Ale mam uwagę co do praktycznej fachowości prowadzących, wszystkie nowe pompy to jeden potężny magnes, ściąga wszystkie metalowe mikroelementy krążące w instalacji co prowadzi do zatarcia pompy, tutaj widzę nadal promowane są filtr siatkowe które tak naprawdę nie dają prawie nic, brak info o filtrach tzw magnetycznych. Czym jest potraktowana polityka firmy która nie informuje o tak istotnych aspektach produktu ?
Jak dla mnie za dużo pierdół w dzisiejszych instalacjach. Generują problemy i ogromne koszty inwestycji gdzie nie jedno pokolenie musi to spłacać aby się to zwróciło. Moim zdaniem najprostsza instalacja jest najlepsza. Marketing nie zna granic. Niestety sam padłem ofiarą tych super nowości.
Pozdrawiam
Bo firmy naciągaja na kasę inwestora tłumacząc mu że będzie miał super wydajna instalacje.prawda jest taka że fizyki nie oszukają.ale oni myślą że perpetuum mobile sprzedają
Po roku użytkowania zaczelo spadac ciśnienie w instalacji. Urzadzenie nie dobija wody do najdalszego grzejnika.
Mam tą pompę jaki poziom mam ustawić do poglogowego ogrzewania jak pompa jest przy kotle i ma grzac dół i górę 6 obwodów .
Do ogrzewania podłogowego należy ustawić charakterystykę stałej różnicy ciśnień (stałociśnieniową) a bieg należy oszacować tak samo jak zaprezentowano w filmie: th-cam.com/video/30RYp4_Zy6c/w-d-xo.html.
Mam pompę Wilo Para w pompie ciepla Haier 7,8 kW monoblok. Od zanieczyszczen w instalacji zablokowal sie wirnik (czyszczenie pomohlo tylko na chwilę) - gdzie mogę taki wirnik dokupic na wymianę?
Prosimy zwrócić się z tym pytaniem do producenta pompy Wilo.
Witam serdecznie
U mnie jest sytuacja z 2 mrugajacymy diodami zielone po środku. Wyłączałem prąd i próbowałem reset i nic nie działa. Instalacja nie jest zapowietrzona. Co to może być ?
Pozdrawiam Rafal
Najprawdopodobniej pompa uległa uszkodzeniu. W ostateczności prosilibyśmy o zrobienie zdjęcia i przesłanie go na adres zwt@afriso.pl
Mam pompę identyczna jak na filmie. 0eanego dnia temperatura podskoczyła i pompa się wyłączyła. Nie można jej teraz włączyć. Jakaś porada czy zostaje serwis?
Jeżeli pompa nie daje znaku życia po podłączeniu do prądu, to najprawdopodobniej doszło do uszkodzenia elektroniki.
Przytrzymałem na pompie zielony przycisk 8s i teraz mrugają mi dwie diody 3 bieg i od ładowania zasobnika i teraz nic nie mogę przełączyć proszę o pomoc.
Prawdopodobnie włączył Pan blokadę klawiszy. Wyłączenie blokady klawiszy pompy odbywa się w ten sam sposób jak jej włączenie - przyciśniecie i przytrzymanie przycisku przez okres min. 8 sekund.
Mam nietypowy problem w swojej pompie pracuje w auto ale cały czas z pełną mocą . Muszę ręcznie biegami sterować a normalnie pracowała średnią mocą . Ktoś spotkał się z podobnym przypadkiem?
Witam. Mój problem polega na tym, iż w ogrzewaniu podłogowym po odkreceniu zaworu trojdrogowego na rozdzielaczu( chcę by podłoga mocniej się nagrzała) dochodzi do zapowietrzenia układu. Bulgotanie, przelewanie i błąd na pompie. Rozdzielacz posiada odpowietrznik automatyczny na powrocie i zasilania. Podejrzewam, że te odpowietrznik łapią lewe powietrze do układu. Proszę o poradę 😀 pozdrawiam.
Trudno stwierdzić po tym opisie. Zwykle problem z zapowietrzoną przez odpowietrzniki automatyczne instalacją zdarza się kiedy ciśnienie w instalacji jest zbyt niskie albo wystąpi podciśnienie, np. w wyniku zasysania czynnika grzewczego przez pompę. Radzimy poprosić instalatora o sprawdzenie szczelności połączeń.
@@AFRISOpl ja byłem instalatorem😀 też tak myślę, że problem będzie z ciśnieniem. Układ jest otwarty i zbiornik wyrównawczy znajduje się jakieś 2.5m nad odpowietrznikiem i może być zbyt niskie ciśnienie przez co pompa zasysa lewe powietrze przez odpowietrznik. Wymieniłem na ręczne i zobaczę co będzie się działo.
@@AFRISOpl witam ponownie. Wymieniłem odpowietrzniki na ręczne i problem pozostał dalej. Mówił Pan o nieszczelnosciach na połączeniach, ale nigdzie nie ma nawet śladu wody. Wygląda na to że instalacja łapie gdzieś powietrze tylko gdzie? Dziwnym jest fakt, że gdy podlogowka chodzi na jednym ustawieniu to jest ok. Cyrki zaczynają się gdy odkrece lub zakręcę mieszacz ( po to by w domu było cieplej lub zimniej). Proszę o poradę 😀
Obawiam się, że to układ otwarty może być przyczyną ciągłego odkładania się powietrza na zaworze mieszającym (zbyt niska wysokość montażu naczynia otwartego względem instalacji, zaciąganie przez pompę powietrza z tej przestrzeni). Wygląda na to, że przy zmianie nastawy na zaworze nagromadzone powietrze przedostaje się dalej powodując opisane problemy na instalacji.
@@AFRISOpl jest jakieś rozwiązanie takiego problemu?
Dzień dobry .Pytanie czy te pompę podłącza się pod sterownik kotła? czy do sieci(gniazdka) nie sterownika pieca?
Pompą obiegowa powinien sterować jakikolwiek sterownik - może to być sterownik kotła.
Piec Termet ecocondens Silver stwierdziłem że elektronika nie włącza pompy obiegowej po uruchomieniu pieca do grzania c.o.
W związku z tym po włączeniu pieca, woda w wymienniku w krótkim czasie - kilka sek. nagrzewa się do wysokiej temperatury (słychać jakby lekkie gotowanie) i czujnik temperatury wyłącza piec.
Pompa obiegowa sprawna, po wypięciu kabli z elektroniki i podłączeniu jej bezpośrednio do 230V pompa normalnie działa, a po włączeniu pieca z pracującą na stałe pompą gorąca woda idzie na grzejniki.
Podejrzewam uszkodzenie przekaźnika włączającego pompę.
Czy ktoś jest w stanie podpowiedzieć, który z przekaźników odpowiada za włączanie pompy.
A u mnie dziś pompa umarła ,żadna kontrolka się nie pali ,prąd jest w kostce ,jakieś rady ?
Najprawdopodobniej doszło do uszkodzenia elektroniki urządzenia. Jest to temat reklamacyjny, jeśli pompę nadal obowiązuje okres gwarancyjny.
czy po sezonie grzewczym pompy pracują ? mam w budynku buczenie huczenie co to może być ???? bardzo proszę o odpowiedź
Poza sezonem grzewczym pompy obiegowe nie pracują. Jeśli w urządzeniu sterującym pompami jest funkcja wybiegów posezonowych, to wtedy pompy działają raz na tydzień około kilka minut po to, żeby się nie zapiekły. Powstający hałas może być spowodowany przez inne czynniki lub urządzenia.
@@AFRISOpl dziękuję tylko co 😭
@@AFRISOpl
Witam🖐 Jeśli po włączeniu ogrzewania po sezonie letnim pompa Wilo Janos Para 15/6 nie załączyła się, żadna z kontrolek nie świeci tzn że uległa uszkodzeniu elektronicznemu?
@@Raopi777 Jeżeli pompa została podłączona do zasilania i nie wyświetliła się żadna kontrolka, prawdopodobnie doszło do uszkodzenia elektroniki w pompie.
Super film! Dziekujemy za przekazanie wiedzy.
Mam natomiast kilka pytan: Bede robil u klienta realizacje ogrzewania podlogowego na parterze w ramach termomodernizacji w domku dwupietrowym gdzie na 1szym pietrze jest juz ogrzewanie podlogowe. Rozdzielacz parteru bedzie polozony do gory nogami w piwnicy. Czy w takim przypadku powinienem zamontowac separator powietrza na zaisilaniu przed rozdzielaczem parteru... i czy wasza pompe powinienem zamontowac na zasilaniu parterowego rodzielacza czy na zasilaniu calej instalacji? Czy funkcja odpowietrzenia waszej pompy moze byc uzywana rowniez w polaczeniu z separatorem powietrza i czy wasza pompe moge zamontowac w poziomie?
Pozdrawiam serdecznie!
Odpowiadając na Pańskie pytania:
1. Separator powietrza w urządzeniach grzewczych zawsze powinien być montowany na zasilaniu tuż za źródłem ciepła a przed rozdzielaczem parteru.
2. Pompę należy zamontować na zasilaniu parterowego rozdzielacza pod warunkiem, że na piętrze zamontowana jest druga pompa obiegowa.
3. Pompa obiegowa ma funkcję odpowietrzania samą w sobie i stosuje się ją tylko przy montażu aby nie doszło do zapowietrzenia pompy obiegowej. Ta funkcja nie będzie w żaden sposób połączona z separatorem powietrza.
4. Pompę obiegową APH można zamontować w pozycji poziomej ale należy pamiętać o tym aby strzałka na korpusie miała kierunek zgodny z przepływem czynnika w instalacji. Po więcej szczegółów dotyczących montażu pompy odsyłamy do instrukcji obsługi afriso.pl/pobieranie/Instrukcja_obslugi_pompa_obiegowa_APH_9530110166_AFRISO.pdf
Super 👏👌😁
Dzięki 🙂
A jak wyczyścić pompę z magnesem stałym gdy podejrzewamy że na magnesie jest dużo cząstek metalicznych
Jedynym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest dekompletacja urządzenia na części pierwsze, tak aby dostać się do magnesu celem jego wyczyszczenia.
Witam czemu pompa nie zmienia wartości dałem na 6 m podnoszenia a ona wskazuje cały czas 1,5 m sześciennego i jak ją ustawić jak mam podłogowe i grzejniki na który domek jak jej zwiększyć wysokość podnoszenia pompa wilo yonos 6 dodam że mam bufor.
Nowoczesne pompy same dostosują swoją wydajność do aktualnych potrzeb instalacji. Wychodzi na to, że instalacja nie ma potrzeby, aby pompa pracowała na takiej dużej wydajności. W tym filmie wyjaśniliśmy jakie charakterystyki wybrać: th-cam.com/video/o-Et9AFMqJY/w-d-xo.html
@@AFRISOpl kurczę a mam pętle 140 m bierzących skręcam wszystko a i tak nie dogrzewa .
Mam prooblem z pompa WIlo para ponieważ wyłącza mi się ona. Stalo sie to gdy zawór na podłogówke zamknąłem a pompa nie została wyłączona. Co moze byc przyczyna?
Może być kilka powodów. Pompa może być sterowana przez inne urządzenie, które ją wyłącza. Sama pompa też może być uszkodzona, co powinno być zakomunikowane na diodzie LED, na korpusie pompy. Najlepiej zapoznać się z listą błędów dołączonych do instrukcji.
Witam u mnie pompa nie chce się odpowietrzyc próbowałem już chyba 5 razy i za każdym razem słychać szum powietrza, pozostałe 2 ładnie chodzą nie słychać nic. Mam wino yanos 1.0
Należy zamknąć inne obiegi na instalacji i spróbować odpowietrzyć tylko ten 1.
@@AFRISOpl Oki dzisiaj spróbuję, dziwne jest to że pompa jeszcze tak jakby falowala trochę. Spróbuję odpowietrzyc tylko ten obieg
Dzień dobry można jakiś kontakt z Panem na temat pompy Wilno
A co jeśli pompa wilo para nie rusza po podaniu napięcia i od razu zwraca czerwoną diodę ??
Jeśli dioda na pompie wilo świeci ciągle na czerwono, to oznacza to zablokowany wirnik. Należy wówczas odblokować wirnik lub skontaktować się z serwisem pompy.
@@AFRISOpl jak odblokować taki wirnik ?
@@theobserwatorz88 W pierwszej kolejności należy odkręcić (za pomocą imbusa) 4 śrubki mocujące obudowę wirnika do korpusu pompy, a następnie pokręcić samym wirnikiem (można za pomocą rąk). Być może wirnik blokuje jakieś zanieczyszczenie np. kawałek opiłka metalu lub pakuła, która uniemożliwia jego ruch.
@@AFRISOpl niestety wirnik stoi nawet po podaniu napięcia na sztywno z gniazdka. Pompa na chwilę zapala się na zielono po czym świeci na czerwono i wirnik nie rusza
@@theobserwatorz88 W takim przypadku prosimy o skontaktowanie się z serwisem pompy, jeśli wciąż jest ona na gwarancji.
Mam grupę pompowa WATTS hk20 i jest w niej pompa Wilo i jest nastawiona na 6 zakres i słychać ja wyje
Pytanie na jakim zakresie powinna pracować pompa przy 100% podłogówki
Pozdrawiam
Najlepiej skontaktować się z działem technicznym WATTS.
@@AFRISOpl ale zes odpowiedział
Nie mam zielonego przycisku. 🤔
Może jesteście w stanie mi pomóc. Stara instalacja na rura stalowych grzejniki żeliwne, góra ciepła dół zimny, brak odpowietrznikow na grzejnikach. Próbowałem odpowietrzyć pompę na pierwszym biegu leci woda natomiast na 2 i 3 biegu po odkręceniu śrubki na pompie nie leci wcale woda. Pompa grundfos. Co może być przyczyną, popsuta pompa czy bardzo zapowietrzona instalacja?
Jeśli na 2 czy 3 biegu słychać pracę wirnika, to pompa jest sprawna. Problem leży w zapowietrzonej instalacji.
@@AFRISOpl tak słychać pracę wirnika. Na grzejnikach nie mam odpowietrznikow, próbowałem je odpowietrzyć poprzez odkręcenie zaworu przed grzejnikiem ale leci sama woda. Do instalacji dopuszczałem wody. Może to że dwa grzejniki są zamontowane pod samym sufitem sprawia problem?
Jeśli słychać pracę wirnika, to pompa obiegowa jest sprawna. Prawdopodobnie gdzieś wytworzyła się bańka powietrza i blokuje przepływ. Najlepiej poprosić instalatora o osobiste oględziny instalacji.
@@AFRISOpl Dziękuję bardzo za pomoc 😁👍Zadzwonię do fachowca. Mam nadzieję, że uda mu się uporać z tym problemem.
Jak zawsze super materiał. Jak to się dzieje, że pompa potrafi się zapowietrzyć? Gdzie właściwie to powietrze się tam znajduje, skoro pompa cały czas pompuje wodę w obiegu? Dlaczego powietrze nie krąży z wodą w takim razie?
W instalacji w której występuje stałe naciśnie do takich sytuacji nie dochodzi. Sama sytuacja zapowietrzenia się pompy związana jest z obniżaniem ciśnienia na wlocie do pompy czy na ssaniu. Tym samym dochodzimy do ciśnienia nasycenia pary wodnej i z wody wytrącane są gazy. Dlaczego powietrze zostaje w korpusie? Zazwyczaj wiąże się to ze stosowaniem zaworów zwrotnych przez co pojawia się poduszka powietrzna miedzy hydrauliką pompy a zaworem.
Co jeśli na pompie mruga czerwona dioda?
Przyczyn mrugania czerwonej diody na pompie może być kilka:
- zbyt niskie/wysokie zasilanie elektryczne po stronie sieci,
- zbyt wysoka temperatura wewnątrz modułu,
- zbyt wysokie natężenie prądu silnika.
Zalecamy sprawdzić napięcie zasilania i warunki eksploatacji oraz kody błędów dla danego modelu pompy obiegowej.
Super pomocne filmy. Dobra robota. Mam taką sytuację, że dioda świeci mi się na czerwono czyli jest to zablokowany wirnik z tego co rozumiem tak? To za co odpowiada wirnik, ponieważ pompa sygnalizuje mi ten błąd ale mimo to ogrzewanie podłogowe jak i grzejnikowe pracuje grzeje. Mogą to Państwo wytłumaczyć?
Gdyby wirnik był zablokowany, to pompa nie tłoczyłaby ciepła na instalację. Dioda czerwona świeci cały czas, czy miga?
@@AFRISOpl racja nie tłoczy, zmyliło mnie to, że przy rozdzielaczu podłoga była ciepła. Dioda cały czas świeci na czerwono.
U mnie dioda miga co chwila na czerwono. I nie daje ciepła na podłogówkę
@@ukaszzuchora8310 i jak rozwiazales problem? Ja mam w tym mencie taka sytuację
Automatyczne odpowietrzanie robić na ciepło czy na zimno?
Funkcja automatycznego odpowietrzania wspiera też proces wyrzucania pęcherzyków powietrza z całej instalacji, będzie bardziej efektywny przy wyższej temperaturze czynnika.
Nie słychać pracy pompy, ale mocno się grzeje, woda wypływa z niej gdy odkręca się śrubę, na elektronicznej pompie widać duże zużycie prądu, co może być powodem ?
Odcinek instalacji za pompą może być zapowietrzony, przez co pompa się nadmiernie nagrzewa.
Mocno buczą na wyższych biegach
OK.
Kolejne porady dla instalatorów już niebawem - więc nie przegap ich, tylko subskrybuj nasz kanał: th-cam.com/users/afrisopl
Jakie mieliście problemy z pompami obiegowymi? Jak udało się je rozwiązać? A może potrzebujecie od nas dodatkowej porady? Dajcie znać w komentarzach!
Nie.pokazali.wilo.ustawień.pompy.zakresy
W instalacjach