Коліно бігуна | Синдром ілотібіального тракту (ITBS) Фактори ризику. Діагностика та Реабілітація

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 28 ก.ย. 2024
  • Коліно бігуна - синдром ілеотібіального смуги, виникає питання, що таке ілеотібіальна смуга?
    Клубово-гомілкова смуга (ITB) - це потовщення широкої фасції на бічній стороні стегна, яка кріпиться в області тазу та коліна, тягнеться вздовж стегна та міцно кріпиться до стегнової кістки а потім продовжується до надколінка і вставляється на горбок Герді.
    Сьогодні разом розберемо:
    ➜ що таке коліно бігуна;
    ➜ які причини та локалізація болю;
    ➜ фактори ризику виникнення даної травми;
    ➜ діагностик та реабілітацію;
    ➜ вправи для гострого періоду даної травми.
    Список платформ де можна нас підтримати і окреме сердечко 💙 для тих хто вже нас підтримує 👇
    / runforfun_ua patreon
    / @runforfun-ua youtube
    buymeacoffee.c... buymeacoffee
    Платформи де можна нас cлухати 🔊
    podcasters.spo... spotify
    megogo.page.li... megogo
    podcasts.apple... apple music
    Соціальні мережі де можна за нами слідкувати🅿️
    Telegram 🔵 t.me/runforfun_ua
    Instagram / runforfun_ua
    Tik-Tok / runforfun_ua
    Facebook / runforfunua
    Instagram Наді ➤ / nadiia.staretska
    _________________________________
    #біг #спорт #завтранепожалієш #runforfun #running #колінобігуна #фізичнатерапія #реабілітація

ความคิดเห็น • 10

  • @305quartz
    @305quartz ปีที่แล้ว +4

    Дякую за україномовний контент!

  • @usercomfy3554
    @usercomfy3554 2 หลายเดือนก่อน +2

    Дякую за поради. Буду впроваджувати. Молодці, що Українською.

  • @vasylyna7663
    @vasylyna7663 16 วันที่ผ่านมา

    Але яким чином саме ці вправи впливають на здоров'я коліна якщо воно можна сказати в статичному стані тут. Хотілося б більше пояснення як працює та чи інша вправа

  • @jennistetsyna748
    @jennistetsyna748 ปีที่แล้ว +3

    А Скажіть ,будь-ласка,скільки триває повна реабілітація,якщо запальний процес не дуже виражений.Коли можна повернутись до тренувань,коли вщухне біль чи все ж таки є певний час?Щиро дякую за ваше інформативне відео!

  • @Madma123N
    @Madma123N ปีที่แล้ว

    Поясніть, будь ласка, термін - вузький біговий крок, чи це не буде "синонім" каденсу, який потрібно тримати високим, що досягається зменшенням величини кроку у тому числі, відповідно виникає якесь бігове протиріччя: треба бігти з високим каденсом, щоб не травмуватися, перевчайся. Травмувався. - бо вузькі кроки, перевчайся бігати ширше)))

    • @СергійКотелевський
      @СергійКотелевський ปีที่แล้ว +1

      Йдеться не про абсолютну ширину кроку, а про внески: винос стегна чи винос гомілки. Якщо підтримувати хороший винос стегна (завдяки силовим і спецбіговим вправам), то довжина кроку зовсім не обов'язково зменшиться зі збільшенням каденсу, здебільшого вона зростає.
      А от винос гомілки ("затягування кроку") дійсно така риса, якої варто позбутися (хіба що ви відвертий спринтер, де дрібниць нема і всі внески однаково важливі. Спринтери виносять і стегно, і гомілку дуже активно, але дистанційних бігунів це не стосується).
      Крім того, тут малося на увазі занадто тісне зведення колін під час бігу, і можливе при цьому розведення п'ят.

    • @runforfun-ua
      @runforfun-ua  ปีที่แล้ว +2

      Доброго дня! Ні це не синонім каденсу, мається на увазі відстань між вашими стопами у ширину, дослівно використовуючи іноземну літературу - running step-width (narrow vs wide)

  • @bogdanafedun627
    @bogdanafedun627 หลายเดือนก่อน

    Зрозуміла свої помилки

  • @СергійКотелевський
    @СергійКотелевський ปีที่แล้ว

    Що звучить трохи дивно в цих рекомендаціях, то це "рекомендовано" (ким?) виконувати ходьбу вгору, як альтернативу ексцентричним навантаженням. Хіба це дійсно альтернатива? Хода вгору є типовою концентричною вправою, яка добре захищена і майже нічого не тренує.
    Чи не правильніше застосувати вправи з частковою вагою тіла, ходу спиною уперед зі спротивом, балансування на нестабільній опорі тощо, які біомеханічно наближені до закачування "коліна бігуна"? Одразу в голову приходять щонайменше 5 вправ значно ефективніших, ніж тут показувала фахівчиня з "фізичної терапії"...

    • @runforfun-ua
      @runforfun-ua  ปีที่แล้ว +1

      Доброго дня! Дані рекомендації надають нам дослідження з джерел таких як PEDro, Cochrane Library, PubMed та інші - там ви знайдете інформацію яка є актуальною сучасною і доступною для кожного, а найосновніше науково доказовою!
      Щодо рекомендацій - вони надаються у першу чергу для людей в домінуюючій фазі болю, а основні цілі в даній фазі не «закачування» як ви це називаєте коліна, а саме підтримка активності та виконання діяльності, яка дозволить не провокувати біль та не подразнювати тканини, а навпаки сприятиме зменшенню болю, адже як ми знаємо м‘яз не здатен до приросту сили при наявності больових відчуттів, а отже щось «закачати» не вийде, адже спершу ви маєте вийти з гострої фази!
      Щодо ваших рекомендацій, які на вашу думку правильніше застосовувати і які на вашу думку є ефективнішими - це є ваша суб‘єктивна думка, яка може бути ефективною для вас, а для людини з реальною проблемою, вона може бути шкідливою.
      У першу чергу ціль даного відео надати інформацію для людей та певний напрямок, а отже вправи мають бути максимально безпечними для усіх хто їх побачить!
      У фізичній терапії застосовується індивідуальний підхід - тож для кожного пацієнта можуть бути поставлені інші цілі та підібране специфічне навантаження!
      Ми не займаємося лікуванням, а надаємо інформацію, яка дозволить людям більше знати про дані проблеми! Рекомендуємо і вам не лікувати інших людей, особливо якщо немає відповідної освіти! Бажаємо Вам розвитку та бігу без травм!😉