5 етапів розрахунку відпускних

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 15 ธ.ค. 2024

ความคิดเห็น • 15

  • @buhoblik_org_ua
    @buhoblik_org_ua  3 ปีที่แล้ว

    Дивіться оновлений у 2021 році Довідник "Відпустки" (3 частини): www.buhoblik.org.ua/knigi/vidpustki-dovidnik/ukr.html (українською або російською)

    • @ТанюшаЧерній
      @ТанюшаЧерній 5 หลายเดือนก่อน

      Доброго дня, підкажіть будь як порахувати відпустку якщо працівник відпрацював 3 місяці по 4 години, 1 місяць(0,5 місяця по 4 години, 0,5 місяця по 8 годин)?

  • @user-ew7zp4cg6c
    @user-ew7zp4cg6c 4 ปีที่แล้ว +2

    Дякую за практичне та візуальне і головне просте пояснення!

  • @oleggumenyuk8817
    @oleggumenyuk8817 4 ปีที่แล้ว +1

    Доброго дня. Підкажіть будь ласка. Працівник йде у відпустку у листопаді 2020. Чи потрібно включати в розрахунковий період кількість днів в яких працівник не працював у зв"язку із введеним на території України карантину. Фактично не працював 3 17,03,20 по 01,06,2020. Чи потрібно включати у розрахунок оклад за цей період. І ще один нюанс. Працівник за період каратнину зарплату не отримував, однак отримав допомогу від держаного центру зайнятості. Дякую.

    • @buhoblik_org_ua
      @buhoblik_org_ua  4 ปีที่แล้ว +1

      Напевно працівник у період карантину формально перебував у відпустці без збереження зарплати.
      Згідно з абз. 6 Порядку №100 ( zakon.rada.gov.ua/laws/show/100-95-%D0%BF#Text ):
      "Час, протягом якого працівники згідно з чинним законодавством або з інших поважних причин не працювали і за ними не зберігався заробіток або зберігався частково, виключається з розрахункового
      періоду."
      У добірці "Приклад розрахунку відпускних" ( www.buhoblik.org.ua/kadry-zarplata/otpuska/1873-priklad-rozrakhunku-vidpusknikh.html ) схожа ситуація (з відпусткою бeз збереження заробітної плати протягом розрахункового періоду) розглянута у прикладах 8, 13, 15.

    • @oleggumenyuk8817
      @oleggumenyuk8817 4 ปีที่แล้ว

      @@buhoblik_org_ua Добрий вечір. Якраз парадокс полягає в тому, що працівник не перебував у відпустці за свій рахунок. Бо ЦЗ допомогу б не виплатив. В наказі було прописано призупинення роботи. Триста раз все переробляли. Бо вони самі не знали як правильно робити. Спочатку був виданий наказ на відпустку за свій рахунок з моменту закриття до дати закінчення карантину згідно постанови кму. Я думав, що працівник не може висіти у повітрі. Я просто тепер не розумію чи підпадає ця дія під поважні причини, вказані вище.

    • @buhoblik_org_ua
      @buhoblik_org_ua  4 ปีที่แล้ว +1

      В цьому випадку теж використовується абзац 6 пункту 2 Порядку 100 ("Час, протягом якого працівники згідно з чинним законодавством або з інших поважних причин не працювали і за ними не зберігався заробіток або зберігався частково, виключається з розрахункового періоду.")
      Час простою не з вини працівника включаємо до стажу, що дає право на отримання основної щорічної відпустки. Якщо простій оплачено, наприклад, виходячи з 2/3 тарифної ставки (окладу), то з розрахунку відпускних його відкидаємо. Якщо простій оплачений за повною середньою зарплатою (за рахунок саме роботодавця, а не Центру зайнятості), то сума такої оплати візьме участь у розрахунку відпускних.
      Про якісь "поважні причини" немає сенсу думати. Якщо оформлено простій (або призупинення роботи), то працівник не працював не зі своєї вини, а внаслідок виконання статті КЗпП, яка регулює простій підприємства. Тобто з цитати Порядку №100, яку я двічі навів можете в вашому випадку відкидати слова "або з інших поважних причин ", бо ваші працівники не працювали "згідно з чинним законодавством", а не "з інших поважних причин".

    • @oleggumenyuk8817
      @oleggumenyuk8817 4 ปีที่แล้ว

      @@buhoblik_org_ua Дякую за змістовну відповідь. Всіх благ.

  • @ВладимирСергеевич-т1е
    @ВладимирСергеевич-т1е 3 ปีที่แล้ว

    День добрый. Подскажите, код301 - оплата чергової відпустки и код331 - Осн.відпрац. за миулий період єто одно и тоже? сли нет, то что такое КОД331? как го просчитать?

  • @olegbilas
    @olegbilas 4 ปีที่แล้ว

    Расчет отпускных turb.cc/moz4a7net7b8.html Это обработка для конфигураций 1С BAS-Бухгалтерия 2.1, Бухгалтерия для Украины 2.0 (при этом версия Платформы 1С или платформы BAF должна быть не ниже 8.3.11).
    В приведенных конфигурациях отсутствует автоматизированный расчет отпускных и компенсаций за неиспользуемый отпуск. Эта обработка способна облегчить бухгалтерский труд! Учтены последние декабрьские изменения в Постановление КМУ №100 от 08.02.1995г.
    Как пользоваться обработкой, смотрите здесь th-cam.com/video/-GmzOp9Lqj8/w-d-xo.html

  • @natashav.3340
    @natashav.3340 3 ปีที่แล้ว

    Здравствуйте, если можно , посвятите , пожалуйста, один из уроков инвентаризации: документальное оформление, отображение результатов в учете и т.д. Буду очень признательна.Заранее спасибо.

    • @buhoblik_org_ua
      @buhoblik_org_ua  3 ปีที่แล้ว

      Такую тему я не планирую.
      Что касается именно учета результатов, то здесь www.buhoblik.org.ua/uchet/organizacziya-buxgalterskogo-ucheta/2651-bukhgalterskie-provodki.html есть несколько случаев инвентаризации.

  • @МайяСисоєва
    @МайяСисоєва 4 ปีที่แล้ว

    Здравствуйте! Спасибо за информацию))) Меня так же интересует вопрос, который описан ниже Вашим подписчиком. Буду признательна за обратную связь)))

    • @buhoblik_org_ua
      @buhoblik_org_ua  4 ปีที่แล้ว +2

      Ответил на этот вопрос предыдущему комментатору.

    • @МайяСисоєва
      @МайяСисоєва 4 ปีที่แล้ว

      @@buhoblik_org_ua прочла, спасибо Вам огромное)))) это важно для меня - я первый раз сталкиваюсь с отпускными))) в общем - новичок. и вовремя полученная консультация дорогого стоит. Всех благ!!!!