Natura Ratuje Ludzi, czyli co warto wiedzieć o Nature Restoration Law

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 28 ธ.ค. 2024
  • #przyroda #aktywizm #ochronaśrodowiska
    🌳 O co chodzi z Nature Restoration Law i dlaczego Polska może być game-changerem prawa do odbudowy przyrody w całej Europie?
    🌳 Dlaczego nie ma ani chwili do stracenia i z jakich powodów powinniśmy działać właśnie teraz?
    🌳 Co konkretnego możemy zrobić wspólnie przed 17 czerwca 2024 r.?
    Na ngraniu webinaru z 5 czerwca Augustyn Mikos wyjaśnia zawirowane losy Nature Restoration Law i opowiada, dlaczego polskie NGO zdecydowały się na wspólną kampanię pod hasłem Natura Ratuje Ludzi.
    Obejrzyj nagranie i dowiedz się wszystkiego, co warto wiedzieć o celach rozporządzenia NRL. Poznaj fakty i mity. A potem włącz się w działania na rzecz prawa do odbudowy przyrody w UE.
    Dlaczego Nature Restoration Law jest tak bardzo ważne?
    🌱 Dlatego, że zdrowie, gospodarka, żywność oraz bezpieczeństwo ludzi w Polsce i w Unii Europejskiej zależą od dobrej kondycji przyrody. Według szacunków WEF (Światowego Forum Ekonomicznego) aż 44 biliony dolarów z wartości ekonomicznej generowanej rocznie - czyli ponad połowa światowego PKB - jest w stopniu umiarkowanym lub wysokim zależne od przyrody i jej usług.
    🌱Dlatego, że 72% Polek i Polaków zgadza się z tezą, że należy przyjąć prawo, które nałoży na państwa członkowskie obowiązek przywrócenia części utraconej przez nas przyrody. To niemal 3 na 4 obywateli! Badania opinii publicznej zrealizowała niezależna agencja badawcza Savanta w dniach 1-9 maja 2024 r.
    🌱 Dlatego, że nie zgadzamy się, aby to Polska była krajem, który zablokuje wprowadzenie w Europie rozporządzenia NRL. Przypominamy, że mieszkańcy EU stanowią co prawda zaledwie 7% światowej populacji, ale wykorzystują od 70% do 97% „bezpiecznej przestrzeni operacyjnej” dostępnej dla całego świata. Inaczej mówiąc: gdyby wszyscy na świecie żyli tak jak Europejczycy, potrzebowalibyśmy 3 planet, aby zaspokoić swoje potrzeby.
    Na webinarze Augustyn Mikos dzieli się swoją wiedzą, opowiada o meandrach procesu legislacyjnego, a także o konsekwencjach przyjęcia/odrzucenia Nature Restoration Law. Proponuje też konkretne działania wspierające NRL.

ความคิดเห็น • 4

  • @mirosawapawlik1079
    @mirosawapawlik1079 6 หลายเดือนก่อน

    Merytorycznie, konkretnie, bardzo dobry wykład 👍

  • @magdao9796
    @magdao9796 6 หลายเดือนก่อน +1

    "adresuje" się list na poczcie, a nie zagadnienie lub problem. Anglicyzm.

  • @maciekchwirut2815
    @maciekchwirut2815 2 หลายเดือนก่อน

    Witam. Czy ktoś może mi wyjaśnic sytuację jakim cudem 4 miesiące po przegłosowaniu tego rozporządzenia przez UE praktycznie nie ma na ten temat żadnych informacji w przestrzeni medialnej? Czy to naprawdę niemal nikogo w tym kraju nie interesuje??