Vympel-52 (Вымпел-52) | Symulacja ładowania algorytmem Victron (Ctek).

แชร์
ฝัง
  • เผยแพร่เมื่อ 29 ก.ย. 2024

ความคิดเห็น • 30

  • @kamilbogus
    @kamilbogus 9 หลายเดือนก่อน +3

    Ciekawy odcinek wyszedł

  • @rajvan695
    @rajvan695 8 หลายเดือนก่อน +1

    Bardzo ciekawy materiał.

  • @elespe8167
    @elespe8167 9 หลายเดือนก่อน +3

    Co tam Victron, z Kedr-a zrób, porównamy z oryginałem Tadka :)

    • @elespe8167
      @elespe8167 9 หลายเดือนก่อน +2

      ... asymetryczne ma się rozumieć

    • @inspektorelektron
      @inspektorelektron  9 หลายเดือนก่อน +4

      Tak naprawdę to chyba nie da się "podrobić" ładowarki opartej o transformator. Tutaj mamy ładowanie stało prądowe. Ładowanie w trybie impulsów czasowych lub impulsów napięciowych to nie to samo co ładowanie np. prostownikiem jedno połówkowym. Do tego wszystkiego praktycznie nic nie wiem o ładowarce KEDR jaką ma Tadek. A to co widziałem to ładuje podobnie jak typowy prostownik. Kedr ma jednak różne tryby ładowania.

  • @ВасяВасилек-н6ж
    @ВасяВасилек-н6ж 7 หลายเดือนก่อน

    Интересно. Автор знает русский язык?

  • @robasjusi
    @robasjusi 9 หลายเดือนก่อน +3

    👍👍👍👍👍🔋

  • @Диман-о3и
    @Диман-о3и 7 หลายเดือนก่อน

    Понравилась вам Русская техника?!))
    То ли ещё будет...😊

    • @inspektorelektron
      @inspektorelektron  6 หลายเดือนก่อน +1

      Podoba się, chociaż widzę niedociągnięcia. O ile na początku soft był szybko poprawiany tak teraz od wielu tygodni a nawet miesięcy jest cisza.

  • @herThusk
    @herThusk 9 หลายเดือนก่อน +2

    Ooooo, nowa wersja kulona? 😄 Pozdrawiam.

    • @inspektorelektron
      @inspektorelektron  9 หลายเดือนก่อน +3

      Kulon, jak Kulon. Chociaż, no wolę tą ładowarkę niż Q720. Ale np porównując z Q912 to nie umiem jednoznacznie stwierdzić który ma większe możliwości (jeśli chodzi o możliwości ładowania, o możliwości dostrajania algorytmu).

  • @darpaj
    @darpaj 9 หลายเดือนก่อน

    pierwsze dwa etapy tak naprawdę można zawrzeć w jednej komórce zgadza się ? tak jak mówisz w 7 minucie
    tryb stały, do zadanego napięcia (najpierw będzie ładowało pełnym prądem do zadanego napięcia, a następnie stałym napięciem do spadku prądu)
    chyba by to fajnie wyglądało wówczas:
    1. faza - podnoszenie napięcia do 13,8 impulsami czasowymi mniejszym prądem
    2. faza - stały prąd maksymalny do napięcia / stałe napięcie do spadku prądu
    3. faza "FLOAT" 13,8 jak w filmiku
    4. faza podtrzymanie
    lub.
    1. faza - podnoszenie napięcia do 13,8 impulsami czasowymi mniejszym prądem
    2. faza - stały prąd maksymalny do napięcia / stałe napięcie do spadku prądu
    3. faza "recondiționare 16,2V
    4. faza podtrzymanie 13,2v
    zgadza się ?

  • @waldemarfalinski
    @waldemarfalinski 9 หลายเดือนก่อน +1

    Kiedy zajrzymy do środka? Nie mogę się doczekać.

    • @inspektorelektron
      @inspektorelektron  9 หลายเดือนก่อน +2

      Myślę, że właśnie kolejny film w temacie V-52 będzie tego dotyczył.

  • @maciejzgierski5852
    @maciejzgierski5852 8 หลายเดือนก่อน

    Dzień dobry, czy taki rejestrator to można kupić u Ciebie. nie musi być złożony, interesuje mnie płyta zaprogramowanego procesora i wyświetlacz, resztę dokupię

    • @inspektorelektron
      @inspektorelektron  7 หลายเดือนก่อน

      Cały gotowy raczej nie, a przynajmniej na ten czas nie. Ostatnio troszkę zmodernizowałem sobie swój warsztat więc i powoli będę nadrabiał zaległości, w tym z rejestratorem. Najchętniej i najszybciej ja to widzę tak, że zainteresowany rejestratorem wykonuje samodzielnie na tyle na ile da radę sprawy mechaniczne (obudowa, mocowanie klawiszy, złącz, wyświetlacza itp) a potem ja dokańczam okablowanie i stronę programową). Jest to możliwe ale jeszcze nie teraz, proszę się przypomnieć gdzieś za miesiąc.

  • @piotrsz5458
    @piotrsz5458 9 หลายเดือนก่อน

    Bardzo ciekawy sprzęt, parametry i elastyczność super. Jedynie Kulon 912 jest tu alternatywą, no ale niestety już ich nie produkują. Chyba najbardziej elastyczna ładowarka na rynku, jak myślisz?

    • @inspektorelektron
      @inspektorelektron  9 หลายเดือนก่อน

      Na pewno jest to ciekawa ładowarka. Ma duże możliwości konfiguracyjne, szeroki zakres napięcia i prądu. Ja bym ją wsadził mniej więcej do tego samego worka co Kulona 912, 820, 720 ale też podobnych tej samej formy - Vympel 57, 55 i podobnych prostszych.
      Ja bym nie traktował tej ładowarki jako nowej wschodzącej gwiazdy. Jest fajna, ma duże możliwości ale sama z siebie jako tako nie jest idealna. Ostateczny wynik i jakość ładowania zależy od umiejętności konfiguracji człowieka.

  • @artome3491
    @artome3491 9 หลายเดือนก่อน +2

    Drogi ten symulator😅

    • @inspektorelektron
      @inspektorelektron  9 หลายเดือนก่อน +4

      Trochę drogi ale pomyśl - jedno urządzenie może udawać kilka innych, wcale nie tańszych :).

    • @mowca100
      @mowca100 9 หลายเดือนก่อน +2

      @@inspektorelektron Nie tyle udawać co działać jak te inne dostępne na rynku - czyli jak piszesz, można ustawić algorytmy ładowania zaimplementowane w niemal wszelkich dostępnych ładowarek na rynku. I jeśli porównać z ceną Victron'ów, to cena Vympela 52, nawet z "polskiej dystrybucji", nie jest taka wygórowana. Producent prawdopodobnie wprowadzi zarządzanie z poziomu aplikacji smartfonu bądź pc dla tej ładowarki. Przynajmniej jest przez obecnych użytkowników w Rosji naciskany o to, jak i inne usprawnienia oraz udostępnienie API. W każdym razie ta ładowarka ma b. duży potencjał.
      Gdyby Orion zdecydował się na udostępnienie API oraz nadzorowałby napisane przez niezależnych twórców oprogramowanie układowe tej ładowarki, dając im zarobić i samemu zarabiając przez pobieranie prowizji od każdej sprzedanej końcowemu użytkownikowi za nieduże pieniądze kopii, nastąpiłby b. bardzo szybki rozwój i doskonalenie oprogramowania. To spowodowałoby niezłe odstawienie konkurencji światowej w świece ładowarek. A sam Orion zarabiałby nie tylko na sprzęcie tej generacji bo miałby kasę na konstrukcje nowych.

    • @inspektorelektron
      @inspektorelektron  9 หลายเดือนก่อน +2

      @@mowca100 Ja jednak zostanę przy udawaniu. Np w Noco po uruchomieniu ładowarki następuje skokowy wzrost prądu, ładowarka niejako bada na ile może sobie pozwolić. Tu, w Vympelu od razu jest włączany maksymalny prąd. Jest wiele takich drobnych, w pozoru nieznaczących i może niewidocznych niuansów charakteryzujących różne ładowarki. To co pokazałem jest tylko pewnym przybliżeniem tego co robi oryginał. Jakość tego przybliżenia zależy od możliwości ładowarki, Vympela ale też od wiedzy operatora, znajomości algorytmu ładowania ładowarki oryginalnej. Najpierw trzeba wykonać pewną pracę, inżynierię wsteczną obiektu który chcemy naśladować.

    • @mowca100
      @mowca100 9 หลายเดือนก่อน +4

      @@inspektorelektron A dokładne odwzorowanie algorytmów, toczka w toczkę, jakie ma znaczenie dla akumulatora, który jest konstrukcją o przybliżonych ale nie identycznych własnościach działania różnych egzemplarzy tego samego typu, na dodatek wciąż zależnych od wielu zmiennych? Akumulator to nie precyzyjne urządzenie tylko chemiczne, z czasem tracące początkowe własności i w relatywnie krótkim czasie kończącym na złomie.
      Odnośnie wiedzy operatora, to czyż Victron przy zastosowaniu zaawansowanych funkcji również jej nie wymaga? W Vympel 52 są predefiniowane szablony ładowania każdego typu akumulatora do zastosowania przez każdego "przysłowiowego Kowalskiego", gdzie na dodatek można ustawić precyzyjnie początkowy prąd ładowania i tym bije na głowę Victrony.

    • @inspektorelektron
      @inspektorelektron  9 หลายเดือนก่อน +1

      @@mowca100 Tak, to w sumie prawda. Akumulatorowi to może wcale nie przeszkadzać. Jednak z punktu widzenia klonowania algorytmu moim zdaniem im on jest lepiej odwzorowany tym lepiej.
      No, a w pierwszy odcinku o tej ładowarce pokazywałem wykresy ładowania. Vympel-52 ma ich tylko 3 i z pozoru wydawał się gorszy niż Vympel-55.