Minden tiszteletem a csatornának. A srác őszinte, szókimondó, gyakorlatias, korrekt. A csoport is korrekt, jól moderált, segítőkész, szakértő bandatagokkal. Én nem a milliókra panaszkodok amik röpködnek, mert mindenki addig nyújtózik, ameddig......, hanem arra, hogy jön egy két nagy arcú OKJ-s nyolcosztályos villanyszerelő, és azzal riogat, ha kicserélek egy fejegységet a kocsiba, akkor meghág az áram, és a családommal együtt le fogok égni. Segítő szándéknak itt nyomát nem látom, csak a baromira nagy arcot. És mindegy milyen csoport. Autós, Barkács, Kertészkedős, mindehol ott vannak. Elegem van belőlük. Aki felelőtlen annak úgyis mindegy, ki mit arcoskodik, aki meg felelősségtelje meg nem kell az arcoskodás.
Csak gratulálni tudok, erről van szó! A sok nagyokos, akik csak milliókból tudnak ajánlani rendszert, azok csak elveszik a kedvet a kezdőktől akik beleugranának valami ilyesmibe. Köszi a videót!
Egy dolog a költséghatékonyság, másik a minden kezdet nehéz. Én egy hete kezdtem el foglalkozni ezzel a témával. Már mindenfélét halottam, a csoportban is. Ezen a platformon is, de valóban arra jutottam : B+ ez nagyon drága játék.... És akkor ilyeneket is hallok. És megmondom őszintén így megjön az amúgy lanyhuló kedvem az egészhez. Vagyis venni két napelemet amit majd talán felhasználhatok egy komolyabb rendszerben. És venni ezt a két olcsóságot. Esetleg pár egyszerű akksit... Na mindegy meglátom, csak azt akartam mondani, hogy Köszi!
Mi a draga?52 ropi a 450 panel a lengyeleknel de itt 70!Ha nincs penz dc dc konverter toltesvezerlonek 7ezer!10 ezer egy ups inverternek hasznaltan bontoba!/pwn semmifelekeppen nem !Mar egy 450w tablabol is csak a felet tudja kivenni csak!!!/Plussz aksik!De ha van idod kell keresni on-line upst!Arra kozvetlen a bemenetre ratolod a napelemet es orulsz!Csak akkor kell 4 panel mert 150 voltol indul a kapcsolo uzemu tap de viszont semmit sem kell alakitani!A kapcsolouzemu tapnak tok mindegy mit kap ac/dc neki tok mindegy!!!De csak on-line upssel mukodik igy!Az aqvaponias kertem pont egy ilyen uzemelteti 15 ert vettem egy 48voltos 5Kw szunet mentest 10 eve semmi baja es sinuszos es viszi a ket szivattyut a szellosztetest a halak eteteset es kb mindent!Minnel egyszerubb annal jobb az egyszeru jo mert egyszeru!200Kw aromert semmi ertelme semien napellemet sem felrakni max kiserlet vagy olyan hely ahol nincs arom!200Kw 7 ezet ft!Akinek nincs 7ezre sajnos napellemre sem lessz,!Heti 200kw letermelek a 20darab 450 panellal amit meg 600 ert vettem 2020 ban szlovakiaban azota rohely mien arak lettek!Bar ha tudsz cegre vasarolni akkor lengyeleknel 52 mert nettoban megkapod!!! A 450 panel ami itthon 70 BRUTTO,
Egy cimborámnál nála maradt egy darab 260W-os napelem (évekkel ezelőtti), tavaly a poén kedvéért raktuk össze, két indítóakku van sorba kötve 24V-ra, egy ilyen fenti PWM töltésvezérlővel meg egy hasonlóan olcsó módosított színuszos inverterrel. Nyilván főleg demo rendszernek jó, hogy az asszony ellenállása csökkenjen, teljesen sziget üzemű, de most már kb egy éve a nappali világítás meg a telefontöltés arról megy, és például áramszünet eseteén ez a két kritikus dolog kell működjön - egész télen is működött róla. Lehet kicsiből menni és apránként fokozni az élvezetet.
Én vártam volna egy korrekt számítást, hogy hány év alatt térül meg az ilyen kb. 1 kW-os rendszer. Persze a korrekt ár úgy értendő, hogy az akksit és a napelem panelt is meg kell venni, tehát teljes anyagárral számolva.
Egyszerű matek megnézed mennyibe kerül 1 kwatt áram felszorzod az 1 év vagy hónap alatt megtermelt mennyiséggel és ebből levonod a rendszer árát. Kijön neked hogy mennyi hozadéka van és mennyi idő alatt hoz annyit hogy nullázódjon a befektetés. Semmi bonyolult.
@@cs.t.2620 Hát aki ért hozzá, annak lehet nem bonyolult, de én nem tudom, hogy 50 ezres panel kell, vagy 150 ezres Forintban, meg a rendszer elemeit is olyannak kellene összeállítani, aki tudja mivel mi kompatibilis. Hát én erre nem vállalkozok. Egyébként sokat tanultam már a videókból, örülök, hogy van ez az érthető nyelvezetű sorozat.
@@hatenkimaslenne Én bátor vagyok. :D Belevágtam, hogy lássam a saját szememmel, hobbynak fogom fel, nem bánom az elköltött pénzt. Valszeg soha nem fog megtérülni, én ezt látom most. Főleg hogy ebben a hónapban(november) annyit sem bírt termelni, amennyit egy összesen kb napi 50W fogyasztású ledszalag(semmi másra nem használjuk most, az inverter be sincs kapcsolva, csak a közvetlenül az akkuról táplált led világítás) igényelne. Szóval ebben a hónapban nem nagyon spórol, sőt, az akku védelmében többször rá kellett hálózatról tölteni.
szigetüzemnél az az izgalmas, hogyan tudja az ember jól elhasználni a villanyt úgy, hogy ne kelljen ki-be dugdosni háztartási gépeket innen oda és vissza. A videóból az maradt ki szerintem, hogy a rátáplálós rendszerek fő előnye, hogy nem kell újravezetékezni az egész házat és eldönteni, hogy valami hálózatról menjen vagy szolárról. Én a két hűtőgépemet fogom rákötni (ennél nagyobb rendszer, de még mindig nincs félmillió), de télen valszeg csak az egyiket fogja üzembiztosan elvinni, mert van, hogy másfél hétig nincs direkt napsütés. De ha csak 9 hónapban elviszi a 12-ből, annyi is szolárról lesz táplálva. Költséghatékonyságban esélytelen teljes szigetüzemmel lenyomni a hálózatot, szerintem ez Magyarországon nem játszik. De máshol is csak nagyon extrém körülmények közt szokott működni.
Vajon miért nem kezdik el házban használni az egyenáramot? A legtöbb fogyasztónak jó. (különösen számítógépnél) A nagyfogyasztók így is külön vezekéet kapnak, azokat lehetne máshogyan kezelni, hogy hatékonyak legyenek. Egyszerűbb lenne a napelems rendszert rákötni, akku pakot is.
Szia, számítógépet már nagyon régóta szeretnék egyenáramról működtetni. Asztali számítógépem van, fogyasztás mérő szerint max 320 W-ot fogyaszt. Googliztam és max 260 W-os egyenáramú feszültség stabilizátort találtam. Na ebből kettőt össze kellene gyógyítani, hogy jó legyen. Na de találtam kimondottan DC tápegységet is 349 Usd áron. Na ez vagy működik vagy átverés.
@@yx6261 szinte az összes ma kapható számítógép működik direkt egyenáramról is ugyan is kapcsolóüzemű a tápegysége vagy laptopoknak a töltője az azt jelenti hogy táp azzal kezdi hogy egyenirányítja 230v-t, ráadásul greatzel ami azt jelenti hogy bárhogy rákötheted a + - vezetéket nem lesz baja, a bőkkenő hogy amikor kihúzod a konnektorból a dugót elég nagy ívet fog húzni mivel egyenáram és ez a helyzet a kapcsolóval is mikor kapcsolod ezért macerásabb és több szaktudást igényel így műkődtetni valamit de nem ördögtől való csak oda kell figyelni ezekre az ökölszabályokra. És amúgy az összes kompakt fényforrás vagy led izzó, tv is működik egyenáramról mert azok is kapcsolóüzemű táppal működnek, igazából szinte minden amiben nem aszinkron motor működik bár ha van a kütyüben frekiváltó akkor már az is mert ott is ugyan ez a működési elv,. A jó öreg trafós és aszinkron motortos dolgok a kivételek ahhoz sajnos kell a színuszos inverter. És még egy fontos ökölszabály a 2-3-400v-os vagy nagyobb egyenfeszültséget még véletlenül sem tapogatjuk mert ha megráz akkor veszélyesebb mint a váltófesz. ugyanis buborék keletkezhet a vérben és mint tudjuk az halálos.
@@toml.5860 Esetleg nagyobb feszültséggel kiküszöbölhető a nagyobb ív. (feltételezem a kisebb fesz -> nagyobb áram miatt van nagyobb ív) És DC-DC konverter még mindig egyszerűbb, mint DC-Ac, majd AC-DC, stb elektronika. Egyébként ha már kapcsoló, akkor a világítás is jól el van egyenáramon (led világítás) és olcsóbb is lenne.
@@peterceco3881 Igen, egy meglévő háznál problémás lenne, de egy új építésűnél, ahol most húzzák a kábeleket, most alakítják ki a kábelcsatornákat, ilyen akár még előnyös is lehetne, ha az ember nagyban gondolkodik, napelemmel, akkupakkal.
Számítógépet pont elviszi. Nem? Nekem ugyan nincs. Nem látom a gyakorlati hasznosutását. A magdarálom is 600w de fèl orát se megy ha naponta darálok. Vízmelegítő? Mire jó? Hol használom?
Rég megcsinálhattam volna, hisz mindenem megvan hozzá, na jó, pont napelemem nincs. De nekem nagyon nagy kérdés, hogy ezeket a piacos szar invertereket szabad, lehet egyáltalán nonstop üzemben használni? A másik, hogy folyamatos üzemben nincs állandó 500-800W fogyasztóm, ami négyszögjelről képes menni. Ráteszem mondjuk az összes routeremet, és a terasz világítást, 50-100W, na bumm. Jöhet hozzá szakaszosan három laptop meg egy tv, ezek összesen 200W, de nem megy mind egyszerre. Pedig valahogy mégis elfogyasztunk 8kWh-t naponta. Persze, sok kicsi sokra megy, de ennél jobban elég nehéz lenne átszervezni a fogyasztókat. És ezeket is csak úgy tudom megoldani, hogy 15 éve volt egy agymenésem, miszerint minden szobába legyen külön dugalj, amire a garázsból szünetmentest vagy aggregátort lehet kötni. Hát most akkor napelemet. Köszi az ötletet!
Nekem a teherautoban megy ez a vacak ejjel nappal mar kb fel eve.de jot kell venni.vettem 2 szer olyamt amit bedugtam es azonnal eldurrant.szoval okosan
Jó estét többször írtam, de válasz sosem érkezik szivesen feliratkoztam meg stb , de árulja mál legyen szives el, hogy németországban raknak fel napelemet vagy sem? A választ előre is köszönöm, vagy ha nem telepít napelemeket, akkor azt is írja le illetve ha nem akkor mi a célja az eféle videókkal persze nekem tetszik szó se róla
Egy kérdésem van. Ha szigetuzemu akkor nem kell egy aksi hozzá? Mert én olyanban gondolkodom. Igaz az autó aksi nem épp jó mert az indító aksi és legjobb tudomásom szerint munkaaksi jobb hozzá. Sajnos a munkaakuumlatorok drágák. Legjobb lenne egy targonca aksi ami viszont kapásból minimum 3-500ezer ft
Van akku nélküli üzemmód is és rátermelős invertert használva a hálózatot kisegítve működik a napelem által termelt áram, de ezek természetesen drágàbbak es nem a legolcsóbbak. Amit a videóban mondok ahhoz kell akku, legalább egy minimalis mennyiség.
Ez így kb 1ev alatt kiterlemli az árát és utána igencsak kevesebbet kell fizessek a szolgáltatónak. A gond csak az aksi. Vajon meddig bírja a folyamatos terhelést
Ez így leírva elég hosszú lenne, de röviden egy kis része melegedést vált ki, viszont ez egyáltalán nem vészes és a telepítésnèl figyelemve is kell venni. Más része az elektromágneses tér erősségét változtatja meg plussz még sok más dolog is megváltozik ilyenkor, de az az igazság hogy egyhangú szakértői vélemény nincs jelenleg. Ha valaki bizonyít az ügyben valamit, akkor egy másik fizikus negcáfolja és fordítva. Ez viszont egy jó téna lehet egy videóhoz.
szerintem is a szorzások helyett arra az infóra vágytam, hogy a módosított szinusz elvisz egy fűtőventilátort, vagy összedugva a hálózattal, mikor okozhat problémát :)
egy normális politikai vezetés, záró kamatos hitelkonstrukcióba ajánlhatná ezeket (bekötéssel együtt) a mikrorendszer csomagokat a legszegényebb társadalmi rétegek (balkonszolár - panellakás) számára. sokkal önellátóbb ország lehetnénk 5 éven belül. panel felújítási program része lehetne, megfelelő tájolás esetén.
Sok mindent lehetne másképpen vagy hatékonyabban csinálni, hogy az emberek élete könnyebb legyen, de ahogy látom egyre jobban a "csak magadra számíthatsz" kezd valósággá válni.
Ezt nem teljesen értem, segítene valaki megérteni? Ha a töltésvezérlő egy akkut tölt, az inverter meg egy akkuból veszi az áramot, akkor a videoben miért nincs egyáltalán megemlítve, hogy a két eszköz közé kell egy akkut is használni?
Nekem ilyen rendszerem már volt az erkélyen, 2*240W + 2*100W. Tuti jól működött. Aztán túlbonyolítottam, és az átkapcsoló állomás haztavágta a 2000W-os szinuszos inverterem. Majd működött 2 évig egy Grid tie inverter a panelekről, nyáron ingyen ment a hűtő. Csak ugye, megkaptuk az új mérőórát, így meg kellett szüntetni. Namost. Adott a lehetőség, ott a klíma, azt milyen inverterrel lehetne meghajtani?
Èrtem èn de mit tudsz rádugninaz inverterre? Ez a lènyeg. Fagyasztó? A dekopirom is 800wattos! Mit teszek rá? Tv-t? Egyszerübb aksit tölteni onnan kivenni. Nyáron jó lehet a fagyasztó? 5-21ig világos van. 8 ora alatt nem olvad ki. Mit mèg? Mikró? Olyan kellene ami használható.
A saját tapasztalat szerint a felsoroltak közül nálam egyiket se. Led világításokra közvetlenül az akkuról amit a napelem tölt, inverterről sima 230-as világítások, akkutöltők, hasonló kisfogyasztók, ezek működnek. Áramkimaradás esetén a gázkazánt és a keringetőt kis fordulatra állítva elbírja 1-2 órát.
Elképesztő mennyiségű ilyen videó jelenik meg mostanában. Én is belevágtam, először kicsiben hogy lássam a saját szememmel a youtube-os mesék helyett. Hát a mesék nagyon távol vannak a valóságtól. Lehet kis dolgokhoz használni(nagy háztartási gépeket el lehet felejteni alapból), még az is elképzelhető, hogy évek alatt vissza hozza az árát, főleg ha tovább nőnek az árak, de perpill a legnagyobb haszna, hogy a magyar rendszer szerinti fogyasztási határba segíthet beleférni. És áramkimaradásnál kisebb dolgok, világítás stb van vészhelyzetre. Ennél többet egy kis szigetrendszerűtől nagy álom elvárni. Az én esetemben kb 10%-ot vesz le a fogyasztásból (most nyáron, mikor sokat süt a nap, hogy mi lesz a téli szürke és rövid napokon, majd meglátjuk), az olyan 1300-1400Ft/ hó, miközben már bőven 120E felett járok a költségekkel, tehát kb 80-90 hónap(!!) a megtérülés, ha él addig az akku, és nem kell közben cserélni, mert ha igen, akkor már belátható időn belül sosem térül meg. Az áramkimaradáskor rendelkezésre állás az egyetlen érv mellette szerintem.
Én is egy kis mikrorendszerrel kezdtem az elején panel 2. Emelet erkélyre raktam ki. Aztán tovább gondoltam és 15 éve nem fizetek villanyszámlàt. Sosem számoltam megtérülést, de ha valaki összeadja az elmúlt 15 ev összes villanyszámláját, akkor szerintem az szép kis összeg lehet. Ehhez pedig tegyük hozzá, hogy 15 éce nem ennyibe kerültek a hozzávalók miegymás. Manapság amikor bármit bárhonnan be lehet szerezni már, csak a pénz szabhat határt annak hogy mit akar az ember. Mit nem adtam volna én 15 éve azért hogy a gotelben ülve házhozszállítással kérjem a napelemet...😎
Szerintem tévedsz.. nekem sincs nagy renszerem és mégis elvagyok vele..nem fizetek áram számlát .. 3 db 180 Ah akkumulátor 🔋 4 db victron energy 175 panel inverter töltésvezérlő MPPT.. ennyi..
@@Rangeman78 Mindenkinek lehet saját véleménye, az enyém még annyiban alakult, hogy ebben a hónapban talán 3 olyan nap volt, amikor paks4(így becézzük idehaza a kicsikét. :) ) még fel tudta tölteni az akkut, a többi napon már nem volt képes a napi fogyasztás pótlására, az akku védelme miatt kénytelen voltam többször is hálózatról tölteni az akkut a mélykisülés megelőzésére, és kevesebbet használni mint szoktuk, így a havi megtakarítás is csökken, tehát a téli hónapokban a tapasztalat szerint még arra sem jó, amit fentebb írtam. És kicsit utánaszámoltam a jelenlegi árakkal a rendszerednek, csak úgy nagy általánosságban: 3x180Ah akku + a 4 panel + mppt + egy minimum1200W tartós üzemű inverte r+ kábelek, csatlakozók, paneltartók, apróságok, ez bőven 700.000Ft, a megtérülése nálam -ha tényleg hálózatfüggetlenné tenne- 58 hónap lenne a mai árakkal, de mivel már látom, hogy az ősz végi/téli szürke, rövid nappalos hónapokban ez csak álom, inkább olyan 70 hónapra venném, és ez is csak abban az esetben érvényes, ha élnek ennyi ideig az akkkuk és az elektronika. Szóval a véleményem szemernyit sem változott. És még egy apróság, amire általában nem gondolnak a népek: ott van az a pénz, amit elköltöttél. Ha ezt a rendelkezésre álló majd egy millát, amit a rendszeredre költöttél, befektetted volna, az most olyan 12% hozamot adna tisztán évente (évi 80.000Ft felett, ez nekem 5-6 havi áramszámla) ha ezt is hozzávesszük, akkor megint csak a beláthatatlan távolságba kerül a megtérülés.
@@Rangeman78 Ez esetben a véálasz még rövidebb, a te rendszered engem a villanybojlerral, háztartási gépekkel, hegesztőtrafóval a téli hónapokra nem tudna függetlenné tenni, mert egyszerűen nincs elég fény neki, a 3 akku pedig nem tud annyit tárolni, hogy átvészeljük a szürke napokat.
A Bakancsos piaci árakat azért ne vegyük etalonnak, az ott árult cuccokért valaki fizetett a boltban, nagy részük nem tisztességes úton került a piaci árushoz.
Spórolni csak úgy lehet ha nem használsz semmit🤔🤔😕😕(több pénzed marad? Talán igen talán nem.) A lényeg szerintem az hogy miután ~`kifizetődött`~ mennyit működik még??
Szia. Sok videot meg néztem tőled, szuper. Én is ovoda szinten vagyok ezekkel. Az lenne a kérdés amit itt mondtál egy 1000w inverter 750w villanymotórt is el hajtana természetesen napos időbe egész nap?. Köszi.
Amelyik bírja a módosított szinuszt azt igen. Kell még egy kis akku a rendszerbe de inkább nagyobb inverter kell mert az indítóáramja szabja meg a motornak hogy milyen kell. Én egy 4600w-ost használok, amit 16000ft-ért rendeltem netről. Az biztos elviszi a folyamatos 1200w-ot is.
@@peterceco3881 Kőszőnőm a választ. Esetleg egy videót nem akarsz rola csinálni mint egy kis ovodásnak? Sokat segítene ilyen kezdönek mint én is vagyok.
Szia!Gondolom ezzel a rendszerrel mondjuk egy hűtőt csak napsütésben tudnék üzemeltetni?Éjszaka ,vagy borult idő esetén mikor nem süt a nap,....nem is termel ,akkor visszadugom a hálózati konnektorba a hűtőt?Vagy van valami kütyü ,ami ha nem termel a napelem akkor átvált a hálózati rendszerre és onnan kapja az áramot?
Szia, nekünk van egy tanyánk, és szigetüzemű rendszert alakítottam ki, 2db panel 12voltos ami 2*180watt darabonként 9 amper, hozzà egy IVT mppt 30A vezèrlő, 180AH Banner solár akkksi, és napsütéses időben is 5nap alatt lemerül, általában telefon töltés van, és egy mini hűtő, ami 120KW/éves fogyasztása van, szerinted mit rontottam el. Ja, és minden vadi új. Köszi üdv Zsolt
@@peterceco3881 az a 400w körüli 80ezer akkor. Csak mert ha sikerül eladnom az ingatlant amiket nèzek nrm feltètlen van áram ott. Ezèrt èrdekel. Köszönöm az infót.
Szomorú leszel, ha a hűtődet akarod módosított sinusos imverterre rakni. Hiányoltam a videóból azt a részt, ahol azért megemlíti, hogy mit érdemes és mit nem (!) rárakni erre az inverterre...
@@robertszilagyi3939 "Induktív fogyasztó" - ez a legtöbb embernek nem segít. Konkrétan írd le, hogy mit lehet, mit nem. PL. Hűtót igen, fúrógépet nem, stb, stb. Kösz.
@@misiacs3346 jogos, különösen figyelni kell arra ha nem szinuszos inverterről akarunk mindent is üzemeltetni az nem fog sokáig müködni egyszerüen le fog égni tönkre megy. Ezek név szerint ami menni fog az tv,laptop,telefon töltő kapcsoló üzemü tápegységek.Ami nem fogja sokáig bírni az a több: mikrosütő,porszívó,mosógép/mosogatógép,klíma,fúrógép,hegesztő,páraelszívó.Ha szinuszos az inverter akkor minden mehet röviden tömören ez van.
@@robertszilagyi3939 Akkor ide röviden mondanám is, hogy a nem szinuszos inverterrel nekem olyan búgást sercegést produkál a tv tápja (samsung LCD), hogy nem lehet tőle használni. Szóval a tv pont nem megy róla.
Anno 6 éve építettem egy kis fogyasztású inverter vezérlőt, ami módosított színuszos jelet ad ki. Most feljavítva képes már a 230 V-os LED lámpákat vibrálás nélkül meghajtani. De azért kell hozzá pár darab akkumulátor, és még 12 db IRF 44 FET...
A ledet teljesen felesleges AC-ról hajtani. Feltranszformálod a DC-t, majd a LED tápja azonnal vissza DC-re.... A router/modem stb szintén, általában 5-12V-ról mennek. Ezeket egyenárammal kell a pwm-ről táplálni, akkor lesz a legkisebb a veszteség és még az inverter sem kell. A normál 230-as tápok veszteségeit megspórolva 100W megtermelt egyenárammal így okosan akár 150W AC-t kiválthatsz, sok kicsi meg sokra megy! Éves szinten ez már tetemes.
Végre már valaki aki a kis emberekre is gondol! :) Nem akar mindenki milliókat költeni!Én személy szerint csak kisegítő rendszerben gondolkodom,hogy a 210kw-ot ne lépjem át!Esetleg ha segítséget kapnák az megköszönném!Mindenki nagyon "okos" most ebben a témában!Én nem értek hozzá viszont érdekelne és ahol utána néztem csak körbemagyarázás volt és a végén megint csak a millióknál tartottunk.Konkrétan: fagyasztó ládát szeretnék üzemeltetni és alkalom szerűen a mosógépet ugye mert az nem kell folyamatosan!Meg lehet oldani valahogyan ezekkel a kissebb költségű cucokkal vagy sem?A gondolat le egyszerűsítve amíg a napelem dolgozik azt az energiát használom,ha nincs napsütés akkor meg automatikusan álljon át a hálózatra! Erre szeretnék infót kapni ha lehet,vagy akár egy magyarázó videót!Szerintem már az is nagy segítség volna a kissebb pénzű embereknek és jobban megvalósítható mint a milliós tétel. Ha tudsz segíteni megköszönöm (szerintem sok mindenkit érdekelne ez a formáció)
Történetesen én az elmúlt hetekben építettem ki magamnak egy ilyen szigetrendszerű kis cuccot, 75Ah-s akkuval és egy 500/1000W inverterrel, ami elvileg rövid ideig az 1000W-ot is tudja, az 500 a folyamatos. Nos, ez az inverter egy alapszintű 600W-os fúrógépet se tud elindítani, a kezdőáram lecsapja. Ugyan ez a helyzet egy hajszárítóval is. Hűtőgép kompresszora, és pláne egy mosógép motorja és fűtőszála? Ne is álmodj róla. Amire kiváló, LED szalagok hibátlanul működnek róla, több is, hosszú órákon át, esetleg még a TV, de azoknál még a tiszta szinusosok is gyakran okoznak a földhurokhoz hasonló búgást a hangban, ami elég zavaró. Szóval egy teljesen külön vezetékhálózattal és motgásérzékelős kapcsolókkal egy ideje erről megy a konyha/nappali/fürdő/wc/udvari világítás, meg a garázsban az akkus szerszámok töltői. Ennyit tud, erre jó. Most, nyáron, sok napsütéssel, a telet majd meglátjuk.....
Azért elég egyoldalúan több dolog nem hangzott el, mint ami igen.... De ettől is eltekintve: legalább a mértékegységeket helyesen és jól kéne használni, mert ezt összesen egy-két alkalommal sikerült eltalálni és volt helyes a videóban.
Azért valaki építse meg, és próbálja ki ezt a sok okosságot. Módosított szinuszos inverterre cekaszon kívül mást ne kössön, ha nem akarja gyorsan a kukába dobni. A "biztonság" egy következő kérdés. A számítások sajátosak. Akkumulátor töltési hatásfok? Töltőáramok? Védelmek? Méretezés? A "spórolás" relatív.
Ezek a fos inverterek nem fognak napi 6 órában sokáig működni... Ráadásul a módosított szinusz sok eszköznek nem igazán jó, konkrétan káros is lehet. Ha konkrét (és mindenkinek elérhető) árakról beszélünk, akkor egy ilyen inverter újonnan egy 10-es a pwm egy ötös, termelhetsz vele havi 50-100kW-ot NYÁRON, a piacról inkább nem vennék a szotyi mellől, mert aztán, ha tűz lesz, akkor sokba került. :)
Telepíteni szigetüzemet ami fizikailag le van választva a hálózatról, vagy balkon napelemet amit bedugsz közvetlenül a hálózatba? Az utóbbi az biztos, hogy tilos Magyarországon.
Az kimaradt a videóból, hogy mi az ami 500-800W-ot eszik folyamatosan egy háztartásban! Kb nincs ilyen fogasztó, így ez ennek a rendszernek a bukása! Nem lehet rákötni egy hűtőt, mert mikor indul a kompresszor, olyan áram tüske van, ami leveri az invertert, stb... Napközben, amíg az emberek dolgozni vannak, mi az ami fogyaszt otthon ezen kívül? Kb semmi!
Minden tiszteletem a csatornának. A srác őszinte, szókimondó, gyakorlatias, korrekt. A csoport is korrekt, jól moderált, segítőkész, szakértő bandatagokkal.
Én nem a milliókra panaszkodok amik röpködnek, mert mindenki addig nyújtózik, ameddig......, hanem arra, hogy jön egy két nagy arcú OKJ-s nyolcosztályos villanyszerelő, és azzal riogat, ha kicserélek egy fejegységet a kocsiba, akkor meghág az áram, és a családommal együtt le fogok égni. Segítő szándéknak itt nyomát nem látom, csak a baromira nagy arcot. És mindegy milyen csoport. Autós, Barkács, Kertészkedős, mindehol ott vannak. Elegem van belőlük. Aki felelőtlen annak úgyis mindegy, ki mit arcoskodik, aki meg felelősségtelje meg nem kell az arcoskodás.
Csak gratulálni tudok, erről van szó! A sok nagyokos, akik csak milliókból tudnak ajánlani rendszert, azok csak elveszik a kedvet a kezdőktől akik beleugranának valami ilyesmibe. Köszi a videót!
Egy dolog a költséghatékonyság, másik a minden kezdet nehéz. Én egy hete kezdtem el foglalkozni ezzel a témával. Már mindenfélét halottam, a csoportban is. Ezen a platformon is, de valóban arra jutottam : B+ ez nagyon drága játék.... És akkor ilyeneket is hallok. És megmondom őszintén így megjön az amúgy lanyhuló kedvem az egészhez. Vagyis venni két napelemet amit majd talán felhasználhatok egy komolyabb rendszerben. És venni ezt a két olcsóságot. Esetleg pár egyszerű akksit... Na mindegy meglátom, csak azt akartam mondani, hogy Köszi!
Mi a draga?52 ropi a 450 panel a lengyeleknel de itt 70!Ha nincs penz dc dc konverter toltesvezerlonek 7ezer!10 ezer egy ups inverternek hasznaltan bontoba!/pwn semmifelekeppen nem !Mar egy 450w tablabol is csak a felet tudja kivenni csak!!!/Plussz aksik!De ha van idod kell keresni on-line upst!Arra kozvetlen a bemenetre ratolod a napelemet es orulsz!Csak akkor kell 4 panel mert 150 voltol indul a kapcsolo uzemu tap de viszont semmit sem kell alakitani!A kapcsolouzemu tapnak tok mindegy mit kap ac/dc neki tok mindegy!!!De csak on-line upssel mukodik igy!Az aqvaponias kertem pont egy ilyen uzemelteti 15 ert vettem egy 48voltos 5Kw szunet mentest 10 eve semmi baja es sinuszos es viszi a ket szivattyut a szellosztetest a halak eteteset es kb mindent!Minnel egyszerubb annal jobb az egyszeru jo mert egyszeru!200Kw aromert semmi ertelme semien napellemet sem felrakni max kiserlet vagy olyan hely ahol nincs arom!200Kw 7 ezet ft!Akinek nincs 7ezre sajnos napellemre sem lessz,!Heti 200kw letermelek a 20darab 450 panellal amit meg 600 ert vettem 2020 ban szlovakiaban azota rohely mien arak lettek!Bar ha tudsz cegre vasarolni akkor lengyeleknel 52 mert nettoban megkapod!!! A 450 panel ami itthon 70 BRUTTO,
Egy cimborámnál nála maradt egy darab 260W-os napelem (évekkel ezelőtti), tavaly a poén kedvéért raktuk össze, két indítóakku van sorba kötve 24V-ra, egy ilyen fenti PWM töltésvezérlővel meg egy hasonlóan olcsó módosított színuszos inverterrel. Nyilván főleg demo rendszernek jó, hogy az asszony ellenállása csökkenjen, teljesen sziget üzemű, de most már kb egy éve a nappali világítás meg a telefontöltés arról megy, és például áramszünet eseteén ez a két kritikus dolog kell működjön - egész télen is működött róla. Lehet kicsiből menni és apránként fokozni az élvezetet.
NAGYON szépen köszönöm nagyon fel csigázott nem sokat érték hozzá de így érthető számomra még nézem a videókat köszönöm 💛💔💚
Én vártam volna egy korrekt számítást, hogy hány év alatt térül meg az ilyen kb. 1 kW-os rendszer. Persze a korrekt ár úgy értendő, hogy az akksit és a napelem panelt is meg kell venni, tehát teljes anyagárral számolva.
Egyszerű matek megnézed mennyibe kerül 1 kwatt áram felszorzod az 1 év vagy hónap alatt megtermelt mennyiséggel és ebből levonod a rendszer árát. Kijön neked hogy mennyi hozadéka van és mennyi idő alatt hoz annyit hogy nullázódjon a befektetés. Semmi bonyolult.
@@cs.t.2620 Hát aki ért hozzá, annak lehet nem bonyolult, de én nem tudom, hogy 50 ezres panel kell, vagy 150 ezres Forintban, meg a rendszer elemeit is olyannak kellene összeállítani, aki tudja mivel mi kompatibilis. Hát én erre nem vállalkozok. Egyébként sokat tanultam már a videókból, örülök, hogy van ez az érthető nyelvezetű sorozat.
@@hatenkimaslenne Én bátor vagyok. :D Belevágtam, hogy lássam a saját szememmel, hobbynak fogom fel, nem bánom az elköltött pénzt. Valszeg soha nem fog megtérülni, én ezt látom most. Főleg hogy ebben a hónapban(november) annyit sem bírt termelni, amennyit egy összesen kb napi 50W fogyasztású ledszalag(semmi másra nem használjuk most, az inverter be sincs kapcsolva, csak a közvetlenül az akkuról táplált led világítás) igényelne. Szóval ebben a hónapban nem nagyon spórol, sőt, az akku védelmében többször rá kellett hálózatról tölteni.
szigetüzemnél az az izgalmas, hogyan tudja az ember jól elhasználni a villanyt úgy, hogy ne kelljen ki-be dugdosni háztartási gépeket innen oda és vissza. A videóból az maradt ki szerintem, hogy a rátáplálós rendszerek fő előnye, hogy nem kell újravezetékezni az egész házat és eldönteni, hogy valami hálózatról menjen vagy szolárról. Én a két hűtőgépemet fogom rákötni (ennél nagyobb rendszer, de még mindig nincs félmillió), de télen valszeg csak az egyiket fogja üzembiztosan elvinni, mert van, hogy másfél hétig nincs direkt napsütés.
De ha csak 9 hónapban elviszi a 12-ből, annyi is szolárról lesz táplálva.
Költséghatékonyságban esélytelen teljes szigetüzemmel lenyomni a hálózatot, szerintem ez Magyarországon nem játszik. De máshol is csak nagyon extrém körülmények közt szokott működni.
Igaz nem mostani a videó de... Klima 2 es fokozaton 480w al ketyeg szépen hűt akkor ez kitudja termelni napközben? Esetleg max 2 12V aksi + ba?
Vajon miért nem kezdik el házban használni az egyenáramot? A legtöbb fogyasztónak jó. (különösen számítógépnél) A nagyfogyasztók így is külön vezekéet kapnak, azokat lehetne máshogyan kezelni, hogy hatékonyak legyenek. Egyszerűbb lenne a napelems rendszert rákötni, akku pakot is.
Há t már nagyon elmentünk a másik irányba.
Szia, számítógépet már nagyon régóta szeretnék egyenáramról működtetni. Asztali számítógépem van, fogyasztás mérő szerint max 320 W-ot fogyaszt. Googliztam és max 260 W-os egyenáramú feszültség stabilizátort találtam. Na ebből kettőt össze kellene gyógyítani, hogy jó legyen. Na de találtam kimondottan DC tápegységet is 349 Usd áron. Na ez vagy működik vagy átverés.
@@yx6261 szinte az összes ma kapható számítógép működik direkt egyenáramról is ugyan is kapcsolóüzemű a tápegysége vagy laptopoknak a töltője az azt jelenti hogy táp azzal kezdi hogy egyenirányítja 230v-t, ráadásul greatzel ami azt jelenti hogy bárhogy rákötheted a + - vezetéket nem lesz baja, a bőkkenő hogy amikor kihúzod a konnektorból a dugót elég nagy ívet fog húzni mivel egyenáram és ez a helyzet a kapcsolóval is mikor kapcsolod ezért macerásabb és több szaktudást igényel így műkődtetni valamit de nem ördögtől való csak oda kell figyelni ezekre az ökölszabályokra. És amúgy az összes kompakt fényforrás vagy led izzó, tv is működik egyenáramról mert azok is kapcsolóüzemű táppal működnek, igazából szinte minden amiben nem aszinkron motor működik bár ha van a kütyüben frekiváltó akkor már az is mert ott is ugyan ez a működési elv,. A jó öreg trafós és aszinkron motortos dolgok a kivételek ahhoz sajnos kell a színuszos inverter. És még egy fontos ökölszabály a 2-3-400v-os vagy nagyobb egyenfeszültséget még véletlenül sem tapogatjuk mert ha megráz akkor veszélyesebb mint a váltófesz. ugyanis buborék keletkezhet a vérben és mint tudjuk az halálos.
@@toml.5860 Esetleg nagyobb feszültséggel kiküszöbölhető a nagyobb ív. (feltételezem a kisebb fesz -> nagyobb áram miatt van nagyobb ív) És DC-DC konverter még mindig egyszerűbb, mint DC-Ac, majd AC-DC, stb elektronika. Egyébként ha már kapcsoló, akkor a világítás is jól el van egyenáramon (led világítás) és olcsóbb is lenne.
@@peterceco3881 Igen, egy meglévő háznál problémás lenne, de egy új építésűnél, ahol most húzzák a kábeleket, most alakítják ki a kábelcsatornákat, ilyen akár még előnyös is lehetne, ha az ember nagyban gondolkodik, napelemmel, akkupakkal.
Számítógépet pont elviszi. Nem? Nekem ugyan nincs. Nem látom a gyakorlati hasznosutását. A magdarálom is 600w de fèl orát se megy ha naponta darálok. Vízmelegítő? Mire jó? Hol használom?
Rég megcsinálhattam volna, hisz mindenem megvan hozzá, na jó, pont napelemem nincs.
De nekem nagyon nagy kérdés, hogy ezeket a piacos szar invertereket szabad, lehet egyáltalán nonstop üzemben használni?
A másik, hogy folyamatos üzemben nincs állandó 500-800W fogyasztóm, ami négyszögjelről képes menni. Ráteszem mondjuk az összes routeremet, és a terasz világítást, 50-100W, na bumm. Jöhet hozzá szakaszosan három laptop meg egy tv, ezek összesen 200W, de nem megy mind egyszerre.
Pedig valahogy mégis elfogyasztunk 8kWh-t naponta. Persze, sok kicsi sokra megy, de ennél jobban elég nehéz lenne átszervezni a fogyasztókat. És ezeket is csak úgy tudom megoldani, hogy 15 éve volt egy agymenésem, miszerint minden szobába legyen külön dugalj, amire a garázsból szünetmentest vagy aggregátort lehet kötni. Hát most akkor napelemet.
Köszi az ötletet!
1db 120as boyler 1 nap kb 1 kwh - ha nem haszálsz belőle egy cseppet se...
Nekem a teherautoban megy ez a vacak ejjel nappal mar kb fel eve.de jot kell venni.vettem 2 szer olyamt amit bedugtam es azonnal eldurrant.szoval okosan
Miért kell a töltésvezérlő?
Mert kell a rendszerbe valamilyen szinten egy minimális akkukapacitás, ami az esetleges ingadozáspkat kiküszöböli, így lesz folyamatos a felvétel.
Jó estét többször írtam, de válasz sosem érkezik szivesen feliratkoztam meg stb , de árulja mál legyen szives el, hogy németországban raknak fel napelemet vagy sem? A választ előre is köszönöm, vagy ha nem telepít napelemeket, akkor azt is írja le illetve ha nem akkor mi a célja az eféle videókkal persze nekem tetszik szó se róla
Egy kérdésem van. Ha szigetuzemu akkor nem kell egy aksi hozzá? Mert én olyanban gondolkodom. Igaz az autó aksi nem épp jó mert az indító aksi és legjobb tudomásom szerint munkaaksi jobb hozzá. Sajnos a munkaakuumlatorok drágák. Legjobb lenne egy targonca aksi ami viszont kapásból minimum 3-500ezer ft
Van akku nélküli üzemmód is és rátermelős invertert használva a hálózatot kisegítve működik a napelem által termelt áram, de ezek természetesen drágàbbak es nem a legolcsóbbak. Amit a videóban mondok ahhoz kell akku, legalább egy minimalis mennyiség.
Ez így kb 1ev alatt kiterlemli az árát és utána igencsak kevesebbet kell fizessek a szolgáltatónak. A gond csak az aksi. Vajon meddig bírja a folyamatos terhelést
@@ferenckoczkas1480 1 év most, de ha még emelnek a duplájára akkor már csak 6 hónap...stb..stb...
Akku es rendszer függő hogy meddig bírja.
@@peterceco3881 Sajna a rátermelős itthon tiltott (ne kérdezd, melyik idióta rakta be a szabályok közé).
Mi történik ha termel a napelem, de nem használja el valami az inverter végén az áramot?
Ez így leírva elég hosszú lenne, de röviden egy kis része melegedést vált ki, viszont ez egyáltalán nem vészes és a telepítésnèl figyelemve is kell venni. Más része az elektromágneses tér erősségét változtatja meg plussz még sok más dolog is megváltozik ilyenkor, de az az igazság hogy egyhangú szakértői vélemény nincs jelenleg.
Ha valaki bizonyít az ügyben valamit, akkor egy másik fizikus negcáfolja és fordítva.
Ez viszont egy jó téna lehet egy videóhoz.
Nagyon köszi a videót
Ez mind szép és jó, de négyszög kimenetes invertereket nem minden fogyasztó szereti. Pl. a gázkazán és a keringető szivattyú sem.
szerintem is a szorzások helyett arra az infóra vágytam, hogy a módosított szinusz elvisz egy fűtőventilátort, vagy összedugva a hálózattal, mikor okozhat problémát :)
egy normális politikai vezetés, záró kamatos hitelkonstrukcióba ajánlhatná ezeket (bekötéssel együtt) a mikrorendszer csomagokat a legszegényebb társadalmi rétegek (balkonszolár - panellakás) számára. sokkal önellátóbb ország lehetnénk 5 éven belül. panel felújítási program része lehetne, megfelelő tájolás esetén.
Sok mindent lehetne másképpen vagy hatékonyabban csinálni, hogy az emberek élete könnyebb legyen, de ahogy látom egyre jobban a "csak magadra számíthatsz" kezd valósággá válni.
Ezt nem teljesen értem, segítene valaki megérteni?
Ha a töltésvezérlő egy akkut tölt, az inverter meg egy akkuból veszi az áramot, akkor a videoben miért nincs egyáltalán megemlítve, hogy a két eszköz közé kell egy akkut is használni?
Igen kell hozzá egy minimális kis akku, es tényleg ezt elhibáztam hogy csak utaltam rá.
Nekem ilyen rendszerem már volt az erkélyen, 2*240W + 2*100W. Tuti jól működött. Aztán túlbonyolítottam, és az átkapcsoló állomás haztavágta a 2000W-os szinuszos inverterem.
Majd működött 2 évig egy Grid tie inverter a panelekről, nyáron ingyen ment a hűtő. Csak ugye, megkaptuk az új mérőórát, így meg kellett szüntetni.
Namost. Adott a lehetőség, ott a klíma, azt milyen inverterrel lehetne meghajtani?
Teljesen színuszos inverter kell hozzá.
Èrtem èn de mit tudsz rádugninaz inverterre? Ez a lènyeg. Fagyasztó? A dekopirom is 800wattos! Mit teszek rá? Tv-t? Egyszerübb aksit tölteni onnan kivenni. Nyáron jó lehet a fagyasztó? 5-21ig világos van. 8 ora alatt nem olvad ki. Mit mèg? Mikró? Olyan kellene ami használható.
A saját tapasztalat szerint a felsoroltak közül nálam egyiket se. Led világításokra közvetlenül az akkuról amit a napelem tölt, inverterről sima 230-as világítások, akkutöltők, hasonló kisfogyasztók, ezek működnek. Áramkimaradás esetén a gázkazánt és a keringetőt kis fordulatra állítva elbírja 1-2 órát.
Talán a vízmelegítő bojler. Nappal felfűti a vizet, este fürdéskor elhasználod. Én hasonlóban gondolkodom.
Köszi a jó videókat!
Kilowattóra!!!!
Elképesztő mennyiségű ilyen videó jelenik meg mostanában. Én is belevágtam, először kicsiben hogy lássam a saját szememmel a youtube-os mesék helyett. Hát a mesék nagyon távol vannak a valóságtól. Lehet kis dolgokhoz használni(nagy háztartási gépeket el lehet felejteni alapból), még az is elképzelhető, hogy évek alatt vissza hozza az árát, főleg ha tovább nőnek az árak, de perpill a legnagyobb haszna, hogy a magyar rendszer szerinti fogyasztási határba segíthet beleférni. És áramkimaradásnál kisebb dolgok, világítás stb van vészhelyzetre. Ennél többet egy kis szigetrendszerűtől nagy álom elvárni. Az én esetemben kb 10%-ot vesz le a fogyasztásból (most nyáron, mikor sokat süt a nap, hogy mi lesz a téli szürke és rövid napokon, majd meglátjuk), az olyan 1300-1400Ft/ hó, miközben már bőven 120E felett járok a költségekkel, tehát kb 80-90 hónap(!!) a megtérülés, ha él addig az akku, és nem kell közben cserélni, mert ha igen, akkor már belátható időn belül sosem térül meg. Az áramkimaradáskor rendelkezésre állás az egyetlen érv mellette szerintem.
Én is egy kis mikrorendszerrel kezdtem az elején panel 2. Emelet erkélyre raktam ki.
Aztán tovább gondoltam és 15 éve nem fizetek villanyszámlàt. Sosem számoltam megtérülést, de ha valaki összeadja az elmúlt 15 ev összes villanyszámláját, akkor szerintem az szép kis összeg lehet. Ehhez pedig tegyük hozzá, hogy 15 éce nem ennyibe kerültek a hozzávalók miegymás.
Manapság amikor bármit bárhonnan be lehet szerezni már, csak a pénz szabhat határt annak hogy mit akar az ember.
Mit nem adtam volna én 15 éve azért hogy a gotelben ülve házhozszállítással kérjem a napelemet...😎
Szerintem tévedsz.. nekem sincs nagy renszerem és mégis elvagyok vele..nem fizetek áram számlát .. 3 db 180 Ah akkumulátor 🔋 4 db victron energy 175 panel inverter töltésvezérlő MPPT.. ennyi..
@@Rangeman78 Mindenkinek lehet saját véleménye, az enyém még annyiban alakult, hogy ebben a hónapban talán 3 olyan nap volt, amikor paks4(így becézzük idehaza a kicsikét. :) ) még fel tudta tölteni az akkut, a többi napon már nem volt képes a napi fogyasztás pótlására, az akku védelme miatt kénytelen voltam többször is hálózatról tölteni az akkut a mélykisülés megelőzésére, és kevesebbet használni mint szoktuk, így a havi megtakarítás is csökken, tehát a téli hónapokban a tapasztalat szerint még arra sem jó, amit fentebb írtam. És kicsit utánaszámoltam a jelenlegi árakkal a rendszerednek, csak úgy nagy általánosságban: 3x180Ah akku + a 4 panel + mppt + egy minimum1200W tartós üzemű inverte r+ kábelek, csatlakozók, paneltartók, apróságok, ez bőven 700.000Ft, a megtérülése nálam -ha tényleg hálózatfüggetlenné tenne- 58 hónap lenne a mai árakkal, de mivel már látom, hogy az ősz végi/téli szürke, rövid nappalos hónapokban ez csak álom, inkább olyan 70 hónapra venném, és ez is csak abban az esetben érvényes, ha élnek ennyi ideig az akkkuk és az elektronika. Szóval a véleményem szemernyit sem változott. És még egy apróság, amire általában nem gondolnak a népek: ott van az a pénz, amit elköltöttél. Ha ezt a rendelkezésre álló majd egy millát, amit a rendszeredre költöttél, befektetted volna, az most olyan 12% hozamot adna tisztán évente (évi 80.000Ft felett, ez nekem 5-6 havi áramszámla) ha ezt is hozzávesszük, akkor megint csak a beláthatatlan távolságba kerül a megtérülés.
@@gyulafekete5561 nem a megtérülés része érdekel ..hanem független vagyok a rendszertől.. csak ez érdekel
@@Rangeman78 Ez esetben a véálasz még rövidebb, a te rendszered engem a villanybojlerral, háztartási gépekkel, hegesztőtrafóval a téli hónapokra nem tudna függetlenné tenni, mert egyszerűen nincs elég fény neki, a 3 akku pedig nem tud annyit tárolni, hogy átvészeljük a szürke napokat.
Köszi a videót :)
A Bakancsos piaci árakat azért ne vegyük etalonnak, az ott árult cuccokért valaki fizetett a boltban, nagy részük nem tisztességes úton került a piaci árushoz.
Most néztem amazonon is vannak 30€ alatt kicsivel néhány tipus.
Spórolni csak úgy lehet ha nem használsz semmit🤔🤔😕😕(több pénzed marad? Talán igen talán nem.) A lényeg szerintem az hogy miután ~`kifizetődött`~ mennyit működik még??
Szia. Sok videot meg néztem tőled, szuper. Én is ovoda szinten vagyok ezekkel. Az lenne a kérdés amit itt mondtál egy 1000w inverter 750w villanymotórt is el hajtana természetesen napos időbe egész nap?. Köszi.
Amelyik bírja a módosított szinuszt azt igen. Kell még egy kis akku a rendszerbe de inkább nagyobb inverter kell mert az indítóáramja szabja meg a motornak hogy milyen kell. Én egy 4600w-ost használok, amit 16000ft-ért rendeltem netről. Az biztos elviszi a folyamatos 1200w-ot is.
@@peterceco3881 Kőszőnőm a választ. Esetleg egy videót nem akarsz rola csinálni mint egy kis ovodásnak? Sokat segítene ilyen kezdönek mint én is vagyok.
@@tabs3samsunggalaxy787 okés majd lesz egy amolyan méretezős videó inverterre.
@@peterceco3881 kőszőnőm. Esetleg ha lehetséges, hogy mit hol lehet be szerezni ha azokat is bele lehetne vágni a videóidba.
Szia!Gondolom ezzel a rendszerrel mondjuk egy hűtőt csak napsütésben tudnék üzemeltetni?Éjszaka ,vagy borult idő esetén mikor nem süt a nap,....nem is termel ,akkor visszadugom a hálózati konnektorba a hűtőt?Vagy van valami kütyü ,ami ha nem termel a napelem akkor átvált a hálózati rendszerre és onnan kapja az áramot?
Szia, nekünk van egy tanyánk, és szigetüzemű rendszert alakítottam ki, 2db panel 12voltos ami 2*180watt darabonként 9 amper, hozzà egy IVT mppt 30A vezèrlő, 180AH Banner solár akkksi, és napsütéses időben is 5nap alatt lemerül, általában telefon töltés van, és egy mini hűtő, ami 120KW/éves fogyasztása van, szerinted mit rontottam el. Ja, és minden vadi új. Köszi üdv Zsolt
Szia :) Banner akksi az oka. Volt/van egy hibás széria ami katasztrofális.
Nagy UPP a videónak ! 😃👍
Akkor ez 50ezerből kijön?
Egy kisebb panellal 50-100w-ossal mondjuk úgy 60-70ezerből, de egy normál nagy napelem panel magában kerül mostanság 80ezer ft-ba/db.
@@peterceco3881 az a 400w körüli 80ezer akkor. Csak mert ha sikerül eladnom az ingatlant amiket nèzek nrm feltètlen van áram ott. Ezèrt èrdekel. Köszönöm az infót.
Mekkora lehet az a minimum akkukapacitás ha van 2db 400w-os napelemem és mondjuk egy hűtőt akarok vele üzemeltetni?
Szomorú leszel, ha a hűtődet akarod módosított sinusos imverterre rakni. Hiányoltam a videóból azt a részt, ahol azért megemlíti, hogy mit érdemes és mit nem (!) rárakni erre az inverterre...
Minimum akkumlátor kapacitás 12v 200ah munka akkumlátor, ja és iduktív fogyasztót tilos huzamos ideig használni módosított sinusos imverterrel.
@@robertszilagyi3939 "Induktív fogyasztó" - ez a legtöbb embernek nem segít. Konkrétan írd le, hogy mit lehet, mit nem.
PL. Hűtót igen, fúrógépet nem, stb, stb. Kösz.
@@misiacs3346 jogos, különösen figyelni kell arra ha nem szinuszos inverterről akarunk mindent is üzemeltetni az nem fog sokáig müködni egyszerüen le fog égni tönkre megy. Ezek név szerint ami menni fog az tv,laptop,telefon töltő kapcsoló üzemü tápegységek.Ami nem fogja sokáig bírni az a több: mikrosütő,porszívó,mosógép/mosogatógép,klíma,fúrógép,hegesztő,páraelszívó.Ha szinuszos az inverter akkor minden mehet röviden tömören ez van.
@@robertszilagyi3939 Akkor ide röviden mondanám is, hogy a nem szinuszos inverterrel nekem olyan búgást sercegést produkál a tv tápja (samsung LCD), hogy nem lehet tőle használni. Szóval a tv pont nem megy róla.
Anno 6 éve építettem egy kis fogyasztású inverter vezérlőt, ami módosított színuszos jelet ad ki. Most feljavítva képes már a 230 V-os LED lámpákat vibrálás nélkül meghajtani.
De azért kell hozzá pár darab akkumulátor, és még 12 db IRF 44 FET...
A ledet teljesen felesleges AC-ról hajtani. Feltranszformálod a DC-t, majd a LED tápja azonnal vissza DC-re.... A router/modem stb szintén, általában 5-12V-ról mennek. Ezeket egyenárammal kell a pwm-ről táplálni, akkor lesz a legkisebb a veszteség és még az inverter sem kell. A normál 230-as tápok veszteségeit megspórolva 100W megtermelt egyenárammal így okosan akár 150W AC-t kiválthatsz, sok kicsi meg sokra megy! Éves szinten ez már tetemes.
A csoportban inkább a sok lekezelő mindent is tudók beszólásai rettentik el az embereket!!
Végre már valaki aki a kis emberekre is gondol! :) Nem akar mindenki milliókat költeni!Én személy szerint csak kisegítő rendszerben gondolkodom,hogy a 210kw-ot ne lépjem át!Esetleg ha segítséget kapnák az megköszönném!Mindenki nagyon "okos" most ebben a témában!Én nem értek hozzá viszont érdekelne és ahol utána néztem csak körbemagyarázás volt és a végén megint csak a millióknál tartottunk.Konkrétan: fagyasztó ládát szeretnék üzemeltetni és alkalom szerűen a mosógépet ugye mert az nem kell folyamatosan!Meg lehet oldani valahogyan ezekkel a kissebb költségű cucokkal vagy sem?A gondolat le egyszerűsítve amíg a napelem dolgozik azt az energiát használom,ha nincs napsütés akkor meg automatikusan álljon át a hálózatra! Erre szeretnék infót kapni ha lehet,vagy akár egy magyarázó videót!Szerintem már az is nagy segítség volna a kissebb pénzű embereknek és jobban megvalósítható mint a milliós tétel. Ha tudsz segíteni megköszönöm (szerintem sok mindenkit érdekelne ez a formáció)
Történetesen én az elmúlt hetekben építettem ki magamnak egy ilyen szigetrendszerű kis cuccot, 75Ah-s akkuval és egy 500/1000W inverterrel, ami elvileg rövid ideig az 1000W-ot is tudja, az 500 a folyamatos. Nos, ez az inverter egy alapszintű 600W-os fúrógépet se tud elindítani, a kezdőáram lecsapja. Ugyan ez a helyzet egy hajszárítóval is. Hűtőgép kompresszora, és pláne egy mosógép motorja és fűtőszála? Ne is álmodj róla. Amire kiváló, LED szalagok hibátlanul működnek róla, több is, hosszú órákon át, esetleg még a TV, de azoknál még a tiszta szinusosok is gyakran okoznak a földhurokhoz hasonló búgást a hangban, ami elég zavaró. Szóval egy teljesen külön vezetékhálózattal és motgásérzékelős kapcsolókkal egy ideje erről megy a konyha/nappali/fürdő/wc/udvari világítás, meg a garázsban az akkus szerszámok töltői. Ennyit tud, erre jó. Most, nyáron, sok napsütéssel, a telet majd meglátjuk.....
Ja és ez a kis rendszer napelemmel, akkuval, inverterrel, vezetékek és szerelési cuccok, nem áll meg 120.000-ből.
Szuper, köszi!🙂
Jo vicc a pwm!Ha nincs penz akkor inkabb egy egy dc/dc konverter!1200wattos 7 ezer!98%a hatasok!A pwm annyit veszitesz amenyit levag a pwm!
Azért elég egyoldalúan több dolog nem hangzott el, mint ami igen.... De ettől is eltekintve: legalább a mértékegységeket helyesen és jól kéne használni, mert ezt összesen egy-két alkalommal sikerült eltalálni és volt helyes a videóban.
A szigetüzem áramszünet idején térül meg. Olcsóbb aksival világítani mint gyertyával. 🤑
Nálam 15 éve van ezek szerint "áramszünet".
Azért valaki építse meg, és próbálja ki ezt a sok okosságot. Módosított szinuszos inverterre cekaszon kívül mást ne kössön, ha nem akarja gyorsan a kukába dobni. A "biztonság" egy következő kérdés. A számítások sajátosak. Akkumulátor töltési hatásfok? Töltőáramok? Védelmek? Méretezés? A "spórolás" relatív.
Már többen is megcsinálták a "sok okosságot"! Le vagy maradva ...
Gyakorlatban kipróbált dolgokat mondok el, csak utána kellene nézni!
Ezek a fos inverterek nem fognak napi 6 órában sokáig működni... Ráadásul a módosított szinusz sok eszköznek nem igazán jó, konkrétan káros is lehet. Ha konkrét (és mindenkinek elérhető) árakról beszélünk, akkor egy ilyen inverter újonnan egy 10-es a pwm egy ötös, termelhetsz vele havi 50-100kW-ot NYÁRON, a piacról inkább nem vennék a szotyi mellől, mert aztán, ha tűz lesz, akkor sokba került. :)
Scuisa igazad van
Hol van annyiért 3-4 ezer forintért MPPT töltésvezérlő? 20k-nál kezdődik!
Pwm-et mondtam szerintem.
En is pont ezert leptem be es a miliok repkednek
Bocs, hogy rontom a hangulatot, de a legutóbbi ismereteim szerint erkélyre tilos napelemet telepíteni!😒 Pedig milyen jó lenne!
Telepíteni szigetüzemet ami fizikailag le van választva a hálózatról, vagy balkon napelemet amit bedugsz közvetlenül a hálózatba? Az utóbbi az biztos, hogy tilos Magyarországon.
Lehet, de nem szabad.
De aki kertesbe lakik azt senki nem nézi, meg aztán alap, hogy csinálsz neki egy külön kört.
Nem tilos. Az erkélyre rakható, hálózatra termelő tipust tilos üzemeltetni. De szigetüzemben azt használsz, amit akarsz.
@@TheSzaboZE Média szajkózza, hogy tilos erkélyre napelemet tenni.
Lájk!! :)
Az kimaradt a videóból, hogy mi az ami 500-800W-ot eszik folyamatosan egy háztartásban!
Kb nincs ilyen fogasztó, így ez ennek a rendszernek a bukása!
Nem lehet rákötni egy hűtőt, mert mikor indul a kompresszor, olyan áram tüske van, ami leveri az invertert, stb...
Napközben, amíg az emberek dolgozni vannak, mi az ami fogyaszt otthon ezen kívül? Kb semmi!
Az a baj, hogy az emberek sokkal inkább szeretik azt mondani hogy mi nem működik, mint hogy használják az eszüket éskitalálnák, hogy mi működik!
Copy man
Az egyi szart nem ert
Amivel hgyi olji az akukat